Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) gg72 válasza v!ct0y (#4150) üzenetére


gg72
veterán

Honnan van a BD? Letöltött, vagy te szerkesztetted?

(#4152) v!ct0y válasza gg72 (#4151) üzenetére


v!ct0y
veterán

töltött. Az első részeket már kiírtam lemezre. Az tökéletes is. De ott van több mappa is nem csak 2.

[ Szerkesztve ]

(#4153) gg72 válasza v!ct0y (#4152) üzenetére


gg72
veterán

PC-n le tudod játszani?

(#4154) eboostr válasza v!ct0y (#4150) üzenetére


eboostr
aktív tag

jah, látom hibátlan a bdmv, cert mappa van?

[ Szerkesztve ]

(#4155) v!ct0y válasza gg72 (#4153) üzenetére


v!ct0y
veterán

Á még az eredetit se tudom lejátszani. Meg se néztem az az igazság.

(#4156) szaszapi válasza v!ct0y (#4155) üzenetére


szaszapi
őstag

Ilyen már volt korábban is a csodálatos pókembernél pont.Az utorrent szarul jelöli ki a file-okat.Ne csak a mappát jelöld ki,hanem a "files"-ban ki kell pipálgatni a file-okat és utána jó lesz,vagy más torrentkliensse próbálkozz.

(#4157) redraven85


redraven85
tag

Üdv mindenki.

Kérlek segítsetek. Vettem a napokban egy LG BH10LS30 LS blue ray írót, meg vettem mellé TDK DB -R -es lemezeket. Valami 3500 ft volt a 10 db ... Ashampoo Burning Studio 11 -el próbálkozom írni. Eddig az 5 lemezből 2 kuka (azt még cyberlink féle progival próbáltam) ..a 3ikat sikerült megírni Ashampoo-val teljesen. Utána a 4ik lemez elszállt 98% nál ..a következő 95% nál ...mi lehet a gond? :( Help pls.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4158) gg72 válasza redraven85 (#4157) üzenetére


gg72
veterán

Próbálj meg ImgBurn-nel írni úgy, ahogy a téma-összefoglalóban is le van írva.

Mi a médiakódja a TDK lemezeknek?

(#4159) redraven85 válasza gg72 (#4158) üzenetére


redraven85
tag

Remélem jót linkelek:

BD Disc Information:
Disc ID: PHILIP-R04-000
Disc Type: BD-R

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4160) gg72 válasza redraven85 (#4159) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ez az.
Ez egy Philips lemez, ami olyan közepes jó (vagy rossz?) minőség. Nem tudom, hogy az LG mennyire szereti ezt a lemezt, a Pioneer közepes minőségben ír rá.
Próbálj meg ImgBurn-nel írni és ahogy az összefoglalóban is írtuk, soha ne használj első írásroka egyszer írható lemezt, erre találták ki az újraírhatót...

[ Szerkesztve ]

(#4161) Flashget válasza redraven85 (#4157) üzenetére


Flashget
félisten

amúgy szépen bementél az erdőbe...
Pioneer író, Panasonic lemez, Imgburn író progi az ajánlott trió napjainkban a jó BD íráshoz. Nálad ebből semmi nem valósult meg.

Realme GT Master Edition

(#4162) gg72 válasza Flashget (#4161) üzenetére


gg72
veterán

Hát igen, mindenki a saját kárán tanul legjobban...

(#4163) redraven85 válasza Flashget (#4161) üzenetére


redraven85
tag

Igazából nem tudom ,hogy kezdőként ezt honnan kellene tudnom. Amikor bejöttek a dvd-k mint újdonság és megjelentek az írók ott nem volt ilyen gond. Naívan gondoltam ,hogy ha ott nem volt, akkor itt sem lesz másképp.

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4164) redraven85 válasza gg72 (#4160) üzenetére


redraven85
tag

Köszi, igyekszem, de ahogy néztem főleg HD filmek írására van kihegyezve a leírás. Én csak egy sima adat lemezt szeretnék írni. A progiban hozzáadtam 2 file-t a tartalomhoz, majd rányomtam az írásra, és rossz file kódolás hibával leállt a folyamat. Merthogy az egyik kiirandó játék image file mérete 4.9 giga, a megengedett 4,5 helyett .. kérdés, hogyha átálítom a beállításoknál a file formátumot azzal teszek e bármi kárt? (inkább megkérdezem mielőtt vadul belevágok és elrepül még 1 lemez)

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4165) Joshi válasza redraven85 (#4164) üzenetére


Joshi
titán

Adatlemez készítésére inkább a Nero-t használd UDF formátumba, így már enged nagy méretű képfájlokat is kiírni. Mindenképpen újraírható lemezzel próbálkozz és mikor már stabil az írás és az eredmény is tökéletes akkor írj egyszer írható lemezre. A lemezre olyan sebességgel írj ami rá van írva, gyorsabban még véletlenül se. BD-R 25GB-os lemeznek én ezt a Panasonic lemezt ajánlom ennyiért ennél jobbat nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#4166) Flashget válasza redraven85 (#4163) üzenetére


Flashget
félisten

Kezdőként pont úgy ahogy megtaláltad a topicot mikor már baj ért.
Én előbb kérdeztem, olvastam és utána vettem az ajánlott eszközöket.
DVD író 4-5K egy BD író akkor 22K volt..nagyon nem mindegy lemezekről nem is beszélve.

Realme GT Master Edition

(#4167) HGIceman válasza redraven85 (#4164) üzenetére


HGIceman
csendes tag

Helló!
Én az adatlemezt is Imgburnel írom. Állítsd át a formátumot UDF-re, így nagyobb fájlokat is kiírhatsz. A 11Gb-os mkvk is simán kimennek. A kérdés csak az XP vagy Win7 van a gépeden, XP-hez ugyanis kell egy UDF 2.5-ös driver, telepítéséről találsz infókat itt a fórumon.

(#4168) redraven85 válasza HGIceman (#4167) üzenetére


redraven85
tag

Hali

Köszi a tippet :) A gépen Win7 fut, így remélem ezzel nem lesz gond.

Igazából csak nemtudom hova tenni, hogy ugyan abból a márkából 1-et megírt tökéletesen és le is zárt, a többit meg 98% -nál "medium hiba miatt a folyamat leállt" szöveggel dob ki :F

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#4169) Joshi válasza redraven85 (#4168) üzenetére


Joshi
titán

Kollégám LG írója is válogatós volt pl az Omega 50GB-os DL lemezzel nem tudott mit kezdeni igaz hogy az az író még a kezdetekből való volt. ;] A gyenge lemezszériáknál figyelhető meg pont a te eseted, valamelyik jó lesz valamelyik nem. :W
25GB-os lemezből a Panasonic és a Verbatim ajánlott
50GB-os lemezből pedig a Verbatim, JVC & Panasonic(Victor), That's(TDK)
Léteznek más jó lemezek is de azokat nagyon drágán lehet beszerezni.

(#4170) M107 válasza Joshi (#4169) üzenetére


M107
addikt

:R

LG Fúj..... :Y :C Pioneer író de hányszor elmondták itt a fórumon is.

Pio író Panasonic BR-BD-R DL s RE Verbatim 50 GB DL RE.
Röviden tömören, aki meg LG-t vagy más olcsó lemezt használ egészségére.
Magamat nem sorolom közéjük, s nem is fogom pedig nagy tapasztalatom van optikai lemezek s írók frontján de én is tőlük tanultam, és nem csalódtam.
(I)+ Nem fényezem magam csak is a tapasztalataim és a igaz tapasztalataim írom le.(/I)

UI:

Hallgassatok már a hozzáértőkre ha lehet itt például Joshi vagy GG72, Flashget
Bár mindenki a saját hibáján tanul.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4171) farkasmisi


farkasmisi
csendes tag

sziasztok
segítsetek kérlek titeket főleg akinek samsung házimozija van
az úgy kezdődött hogy újraírhatón kiírtam egy filmet aztán bele a gépbe
a HT kiírta hogy nem tudaja lejátszani a lemezt piszkos
újra kiírtam de ugyanaz
aztán egy kész filmet ami működött lemezen img burn-el (create image from disc) pc re vittem ezt is kiírtam erre az újraírhatóra HT ba be BDMW és CERTIFICATE látja
sőt sima dvd-t írtat és eredetit sem játszik le sőt semmit

nem tudom mi lehet a gond frissíteni kell?vagy elfüstölt?szervíz?
nem túl régi gép HT 4550es
köszi a segítséget

(#4172) Joshi válasza farkasmisi (#4171) üzenetére


Joshi
titán

Ha eredeti lemezekkel is gondja van akkor mindenképpen szerviz. Nekem volt olyan Divix lejátszóm ami csak a CD-t olvasta be a DVD-ket egyáltalán nem, szerencsére gariba kicserélték.

(#4173) farkasmisi


farkasmisi
csendes tag


megint működik
érdekes lehet hogy a 40 fok miatt csinálta
de az újraírható lemezt még mindííg nem olvassa be

(#4174) Joshi válasza farkasmisi (#4173) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond hogy először csak néha nem olvas be lemezeket aztán ez egyre gyakrabbá válik. Ha van rá még gari akkor én a helyedbe visszavinném.

(#4175) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni.

Ki írtam ISO BD25 3D Filmeket és mindegyiknél van képhiba és általában a fényeknél de amikor megállítom vagy visszatekerem nem látszik a képhiba.
Lejátszó egy SAMSUNG én arra gyanakszom hogy a lejátszónál nincs beállítva valami.
Én a képfrissítésre gyanakszom.

A lejátszó: SAMSUNG BD-F5500
A TV: LG LM620S

Válaszokat előre is köszönöm!

(#4176) gg72 válasza ancsan (#4175) üzenetére


gg72
veterán

Alapvetö hiba: soha ne tömöritsünk (vagy töltsünk) le 3D filmet BD25-re a nagyfoku minösegromlas es az elöfordulo kephibak miatt.
A te konkret esetedben nem tudom mi lehet a hiba oka, valoszinüleg a lejatszoval nem stimmel valami, vagy a lemezzel, amit hasznalsz.

(#4177) ancsan válasza gg72 (#4176) üzenetére


ancsan
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ nem is gondoltam a minőség romlásra!
Maxell lemezre szoktam írni.
Csak amit eddig hibátlanul lejátszott filmekben is most van kép hiba!
Nézelődtem a beállítások között és azt vettem észre hogy a Lejátszónál 3DSETTING screen size menüpontban 55 inch van megadva amikor a tv csak 47 inch.
Meg van még egy ilyen menüpont Movie Frame (27Fs) ez most OF on van.

(#4178) gg72 válasza ancsan (#4177) üzenetére


gg72
veterán

Leginkabb ne a beallitasokban keresd a hibat (ezekhez en nem ertek, menj at a hazimozis topikba), hanem a Maxell lemezben, iszonyat "minöseg"...

(#4179) Joshi válasza ancsan (#4177) üzenetére


Joshi
titán

(#4180) ancsan válasza gg72 (#4178) üzenetére


ancsan
csendes tag

Akkor érdemesebb MKV-ban nézni filmet?
Milyen lemezt érdemes venni ami elfogadható árban van, netten csak a Maxell-t találtam a többi háromszor annyiba kerül?

(#4181) Joshi válasza ancsan (#4180) üzenetére


Joshi
titán

#4165 hsz-ben írtam a Pana lemezt csak néhány hszt kellene visszaolvasni. :(

(#4182) gg72 válasza ancsan (#4180) üzenetére


gg72
veterán

Miert lenne erdemesebb MKV-ban, ezt miböl szürted le? :U

(#4183) szaszapi válasza ancsan (#4177) üzenetére


szaszapi
őstag

movie frame 24 fps akart lenni gondolom.Azt kapcsold be,ezáltal bd lejátszáskor folyamatos képet fogsz kapni.

(#4184) ancsan válasza gg72 (#4182) üzenetére


ancsan
csendes tag

Lehet az a baj hogy 2X írtam a lemezt?
Kérdésedre Winchesteről is szoktam filmezni!

[ Szerkesztve ]

(#4185) gg72 válasza ancsan (#4184) üzenetére


gg72
veterán

Nem az irasi sebesseggel van a baj, hanem a lemezzel.

Hat ha onnan is le tudod jatszani öket es nem akarod a filmeket archivalni/megtartani, akkor fölösleges mindent kiirni.

(#4186) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Panasonic Blu Ray BD-R 6x Printable Cake (10)

- BD-R: Egyszer írható Blu Ray lemez
- Gyártó: Panasonic
- Írási sebesség: 6x
- Kapacitás: 25 GB
- Teljes felületén nyomtatható Blu Ray lemez
- Kiszerelés: 10 db/ henger

Ez jelenleg nagyon jó árban van!

A MÁSIK

MediaRange Blu Ray BD-R DL 50GB 6x Jewel Case (1) /MR506/

- BD-R: Egyszer írható Blu Ray lemez
- Gyártó: MediaRange
- Írási sebesség: 6x
- Kapacitás: 50 GB
- Kiszerelés: 1 db/ CD normál tok

Valaki valami vélemény?

Még egy kérdés sose vettem még hengeres kiszerelésben abban tud karcolódni a lemez,
vagy valamivel leszorítják a lemezeket?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#4187) gg72 válasza ancsan (#4186) üzenetére


gg72
veterán

Egyertelmüen Panasonic es nem karcosodik a hengerben.

(#4188) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.

Olvastam erről a gyártóról és lemezről MediaRange Blu Ray BD-R DL 50GB, amit ancsan is említett. Elvileg német gyártmány és megbízhatónak tartják. Még nincs ilyen lemezem, ezért kérnék véleményt róla! Érdemes beleinvesztálni vagy inkább minőségibbet válasszak?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4189) gg72 válasza Aurig@ (#4188) üzenetére


gg72
veterán

Persze, német gyártmány... A cég német, de a lemez kínai, vagy jobb esetben taiwani és CMC médiakódos. Olcsóbban vehetsz ebay-ről eredeti japán lemezeket, Joshi is linkelte korábban ide: [link].

(#4190) Flashget válasza ancsan (#4180) üzenetére


Flashget
félisten

arra célzott, hogy a 3D film 50GB-os lemezen van..minden más mínőség romlással járó tömörített verzió csak és az mkv a legrosszabb 3D "mínőség"..akkor inkább 2D-ben nézzed meg a filmet.
Amíg nem látsz 50GB-os gyári 3D filmet nem érzed a különbséget és csak akkor fogod megérteni miről is hadovál Flashget :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4191) ancsan válasza Flashget (#4190) üzenetére


ancsan
csendes tag

Láttam már és van is AVATAR VERDÁK 2 és ezért akartam ki írni csakhát egy BD50 lemez nem pár forint, de ez a BD25 megoldás ez egy kalap sz.r van benne dögivel képhiba!
Csak azért kérdeztem mert a legutóbb irt 2D Film nél is van képhiba ezért gondoltam hogy a lejátszónál nem stimmel valami de akkor így a Maxell lemez a sz.r!
Vagy az ISO tartalmazott eleve hibát. Sajnos az ISO-t már töröltem és így nem tudom megnézni.
Akkor törölhetek minden BD25 3D ISO Filmet, pedig elég sokat beszereztem?

(#4192) Flashget válasza ancsan (#4191) üzenetére


Flashget
félisten

Hát nem írnám ki véglegesen egyiket se...inkább 25GB-ra 2D-ben.
Lemeznek meg panasonic lemezt használj, írónak Pioneer 207 vagy 208 és nem ér meglepetés a lejátszóban.

Realme GT Master Edition

(#4193) Freeenky87


Freeenky87
csendes tag

sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Kiírtam 2 db .mkv kiterjesztésü fájlt blu ray lemezre egy Samsung SE-506 típusú külsö íróval(ezt használom olvasónak is) adatként,de valamiért a tv-m nem játsza le usb-röl!Az egyik mkv-t ráraktam egy pendrivera és arról a tv gond nélkül viszi!Mi lehet a gond?

(#4194) Multibit válasza Freeenky87 (#4193) üzenetére


Multibit
veterán

Biztos vagy benne, hogy a Samut közvetlenül a tévére kötve, annak mezei USB-s háttértárként kell működnie?

(#4195) koncsik válasza Freeenky87 (#4193) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A külső usb-s írón is kell jelölésnek lenni: AV connectivity, lehet, hogy csak Samsung TV-vel megy (?).
Kap elég áramot a TV-től (bekapcsol a BD író?) USB-n?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4196) koncsik válasza Multibit (#4194) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"What does the "AV Connectivity" mean?
Although a normal ODD cannot be connected to a TV directly, the product can be connected to devices (TVs, digital frames, etc.) that support USB interfaces and can then be used as a USB memory device. "AV Connectivity" refers to this functionality. "
Kérdé, hogy filmet is le tud-e játszani így, de gyanítom, hogy igen, v.s a TV médialejátszó képességét használva. BD lemezt szerintem nem, de cáfoljon meg a Samsung. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4197) Multibit válasza koncsik (#4196) üzenetére


Multibit
veterán

Ok, ezt értem. Ez az ígéret, ha úgy tetszik az elmélet. Ezek után BD-ről is kéne játszania, mivel Freeenky87 mkv-kat írt BD-re. Tehát kvázi vinyóként/pendrive-ként kéne kezelnie az adatlemezt. Ha meg csak Samu tévével hajlandó együttműködni, az szomorú. Ez utóbbi vajon fel van tűntetve a leírásában?

(#4198) koncsik válasza Multibit (#4197) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

BD lemezt, mint formátumot értettem (BDMV azt hiszem). Mkv-kat szerintem is tudja, ha adathordozóként vesszük a BD-t.
Sajna Samsungban teljesen kuka vagyok (nem szeretem, csak mikrosütőnk az, még a klíma is szar volt). :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4199) Flashget


Flashget
félisten

samsung tv esetében jelenleg a tévé külső DVD/BD optikai meghajtókról nem játsza le filmet nem ismeri fel az ilyen külső házba rakott meghajtót..
vagy médialejátszóba épített legyen az ilyen meghajtó vagy rendes asztali lejátszóba.
gondolom a gyártó/k így érik el azt, hogy az asztali lejátszóikat is vegyék meg :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4200) Freeenky87


Freeenky87
csendes tag

Látja a lemezen levő filmeket,csak amikor elakarom indítani akkor bedobja,hogy a fájl érvénytelen,ha blu ray videóban akarom írni akkor meg órákat sz.rakszik az enkódolással,gyenge neki az i5-ös proci?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.