Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) M107 válasza 37lg5000 (#3949) üzenetére


M107
addikt

:R

Mondjuk én Neróval írok, ott kiválasztom, hogy BDMV-Videó s a BDMV könyvtárba behúzom a dolgokat a Certifictae könyvtára automatikusan hozzáadja.

Nekem még így nem volt gondom, pedig nem egyet nem kettőt írtam már így ki vele.

Amúgy ha valami nem kompatibilis, a Neró azonnal jelez úgyis

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3952) M107 válasza gg72 (#3950) üzenetére


M107
addikt

:R

A nagy mester üdvözöljük körünkben :U :K

Valószínűleg az LG íród nem túlságosan kedveli ezt a típust.

A akkor finoman fogalmaztál, bocsánat nem mondtam semmit (Joshi, Multibit ne hogy megszólj az LG utálatom miatt) érdekes azért a Pio-kal ilyen gond nincs......

De mindig a LG íróknál vannak ilyen problémák, 75 % ha megfigyelem.

Felteszem a kezem !!!!

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3953) 37lg5000 válasza gg72 (#3950) üzenetére


37lg5000
csendes tag

Hogy nem csak puszta adatként értelmezi majd az asztali lejátszó, hanem blu-ray video lemezként. Az ImgBurn-nek meg kéne kérdezni, hogy szeretnék-e videolemezt készíteni, de nem teszi, pedig a gyökérkönyvtárat adom meg neki.

(#3954) 37lg5000 válasza M107 (#3951) üzenetére


37lg5000
csendes tag

Igen, a Neronál egyértelmű, azzal ment nekem is.

(#3955) M107 válasza 37lg5000 (#3953) üzenetére


M107
addikt

:R

Csak ez a két könyvtár szerepeljen benne :

BDMV
Certifictae

Igen, a Neronál egyértelmű, azzal ment nekem is.

Neróval ha azzal könnyebb neked mondjuk nekem is :DDD :DDD :DD :DD

Bocsánat GG72 mester :)

(U)Ezért írd ki egy újraírhatóra és ha ott működik akkor lemez s író összeférhetetlenség gond.(/U)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3956) gg72 válasza 37lg5000 (#3953) üzenetére


gg72
veterán

Az ImgBurn-nek meg kéne kérdezni, hogy szeretnék-e videolemezt készíteni, de nem teszi

Hát mert ő már csak ilyen, nem kérdez, hanem teszi a dolgát. :) Az összefoglalót elolvastad? :U

(#3957) 37lg5000


37lg5000
csendes tag

Srácok,
köszönöm a segítséget és az ötleteket. Tényleg lehet hogy csak a lemezt nem szereti és bár az elsőt megírta, a többi néggyel nem boldogul.
Próbálgatom még és jelzek, ha van valami fejlemény.

(#3958) Flashget válasza 37lg5000 (#3953) üzenetére


Flashget
félisten

az mkv fájlokat a lejátszó mezei adatként fogja értelmezni és felajánlja, hogy kép,film,zene :))
egyszerűen rossz lemezt használsz..Panasonicra nem nagyon volt panasz eddig 1 kívételtől eltekintve de ott fizikálisan sérült lemezről volt szó.

Realme GT Master Edition

(#3959) 37lg5000


37lg5000
csendes tag

Most megpróbáltam Maxell BD-R-re kiírni, azt is kiköpte, ugyanezzel a hibaüzenettel.
Elkeseredésemben beraktam egy MediaRange BD-R-t, és láss csodást, ezt meg írja. Hogy vissza is tudja-e ellenőrizni, az még nem derült ki.

De nehezemre esik elhinni, hogy sem a Maxellt, sem a TDK-kat (4/4-et) egyáltalán nem tudja megírni. Lehetetlen. De frissebb firmware meg nincs hozzá.

(#3960) 37lg5000


37lg5000
csendes tag

A MediaRange-gel nem volt probléma.
Hát ez furcsa.

(#3961) gg72 válasza 37lg5000 (#3959) üzenetére


gg72
veterán

"Jobbnál-jobb" lemezeket sikerült összeválogatnod, direkt keresed ezeket (már a bocs a kifejezésért), de szemeteket? :U Maxell és Philips MID-es TDK... Mondjuk ezeknél a Mediarange valóban jobb, persze kérdés, hogy milyen MID-es (feltehetően CMC, ami egy közepes minőség). A másik kettőről már leírtam a véleményem...

(#3962) farkasmisi


farkasmisi
csendes tag

sziasztok
pana 25ös lemez
film elindul angolul rárakom a magyar nyelvet és csúszik a hang kb fél mp-et
utána újraindítom a lemezt és a menüről választom ki a magyar nyelvet és jó
mi lehet ? iso volt a film 23GB
a házimozi viccelődik ?

(#3963) gg72 válasza farkasmisi (#3962) üzenetére


gg72
veterán

Az biztos, hogy ezt nem a lemez okozza. Rosszul eszkábálták össze (=férc munka) a filmet, vagy a lejátszóddal van valami, de inkább ez előbbi.

(#3964) Joshi válasza M107 (#3952) üzenetére


Joshi
titán

Na jó most az egyszer igazat adok neked, ha DVD vagy Blu-Ray író akkor nagyon is kerülendő az LG. ;]

(#3965) 37lg5000 válasza gg72 (#3961) üzenetére


37lg5000
csendes tag

Köszi az észrevételeket.
Mivel Blu-ray terén nagyon kezdő vagyok, elárulnád akkor hogy melyik márkájú/mid-es lemezeket éri meg inkább venni?

(#3966) Flashget válasza 37lg5000 (#3965) üzenetére


Flashget
félisten

#3958) :U

Realme GT Master Edition

(#3967) gg72 válasza 37lg5000 (#3965) üzenetére


gg72
veterán

[link]
De lényegében már Flashget is megválaszolta.

(#3968) mayday00 válasza 37lg5000 (#3965) üzenetére


mayday00
őstag

BD25 ből Panasonic lemezek jelenleg a legjobbak. Magam is ezt használom, illetve innen sokan mások is. Kicsivel drágábbak mint a omegák és társaik. de minőségre jelenleg a legjobbak.
Lemezenként az a plussz 100ft os többlet szerintem megéri. Nincs értelme spórolni és a gagyit megvenni.

[link]

Ha BD50 kell akkor nagyon jó áron az is van.hardverapro-n nézz szét :)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3969) 37lg5000


37lg5000
csendes tag

Köszönöm!

(#3970) 37lg5000


37lg5000
csendes tag

Még egy kérdésem lenne:

Amit nem sikerült írni:
TDK BD-R: PHILIP-R04-000
Maxell BD-R: RITEK-BR2-000

Amit sikerült:
TDK BD-RW: PHILIP-W02-000
MediaRange BD-R: MBI-R06-000

Ezek szerint az alsó kettő jobb minőségű? Még a TDK-RW is jobb mint a fenti TDK-R vagy a sikeres írás csak véletlen?

:R

[ Szerkesztve ]

(#3971) M107 válasza 37lg5000 (#3970) üzenetére


M107
addikt

:R

Ezek szerint az alsó kettő jobb minőségű? Még a TDK-RW is jobb mint a fenti TDK-R vagy a sikeres írás csak véletlen?

Sok a hiba a szövegben, TDK-RW, TDK-R helyesen TDK BD-RE, TDK BD-R.

TDK-RW, TDK-R ők értelmezhetők cd-re és Dvd-re is, de nem a Blu-ray-re

A többire csak annyit ha nem sikerült mindig meggyőzni, hogy hanyagold e lemezeket, akkor nem tudok mit mondani Panasonic BD-R BD-RE 25-50 GB és a Lg íród is csodákra képes vele.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3972) gg72 válasza M107 (#3971) üzenetére


gg72
veterán

Mindennel egyetértek.
És valóban jó lenne, ha tisztában lennénk a fogalmakkal, rövidítésekkel. :K

(#3973) Ucsuka


Ucsuka
csendes tag

Sziasztok!
A következőben szeretném a segítségeteket kérni!:
Egy újraírható BD-re szerettem volna újraírni egy ISO fájlt,az írás maga sikeresen meg is történt semmilyen hibaüzenet nem kaptam,viszont a lejátszóm szerint üres a lemez.. :O A PC-m látja a lemezen lévő fájlt,sőt többször írtam újra ugyanezt a filmet, ugyanerre a lemezre akkor az ImgBurn is figyelmeztet hogy nem üres a lemezem, a lejátszó szerint még sincs rajta semmi... :( A már korábban megírt BD lemezeket szépen viszi..

Vajon mit csináltam rosszul??...

Előre is köszönöm! :R

(#3974) gg72 válasza Ucsuka (#3973) üzenetére


gg72
veterán

Nem lehet, hogy a kiríni akart formátumot nem ismeri a lejátszód? Mi az, Blu-ray vagy MKV?

(#3975) Ucsuka válasza gg72 (#3974) üzenetére


Ucsuka
csendes tag

: Up2009.3D.BD25MVC.DTS-HD.MA.HUN-Mont iso

(#3976) gg72 válasza Ucsuka (#3975) üzenetére


gg72
veterán

A lejátszód 3D-s?

(#3977) Ucsuka válasza gg72 (#3976) üzenetére


Ucsuka
csendes tag

Igen az. Lehet hogy ezzel a fájlal van valami hiba?

(#3978) gg72 válasza Ucsuka (#3977) üzenetére


gg72
veterán

Lehet. 3D-s BD-t amúgy sem "illik" tömöríteni.

(#3979) Ucsuka válasza gg72 (#3978) üzenetére


Ucsuka
csendes tag

Értem.Köszönöm!
.Most megpróbálok akkor egy másikat...ezt így kaptam..Számomra nem volt egyértelmű hogy tömörített.. :))

(#3980) gg72 válasza Ucsuka (#3979) üzenetére


gg72
veterán

BD25 nem lehet más 3D-ből, azok csakis BD50-esek.

(#3981) Ucsuka válasza gg72 (#3980) üzenetére


Ucsuka
csendes tag

Oké :K Megjegyzem!:))

(#3982) wutuka


wutuka
aktív tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok,ha nem megfelelő helyre írok! Becsszóra nézelődtem a megfelelő topik után, de ezt találtam a legmegfelelőbbnek a kérdéseim feltevéséhez.Legfeljebb el leszek küldve melegebb éghajlatra.
Vásároltam egy Sony Full HD videokamerát.AVCHD felvételeket készít.Totál Kommanderben 2mts fájl-okat látok.
Ezek elég nagy méretű fájl-ok. DVD-re írást itt már nem szeretnék alkalmazni,kvázi visszakonvertálni,minőséget veszteni.Van egy Pioneer BDK-208-as íróm, Panasonic Blu ray lemezeim.
Kérdéseim a következőek lennének. Hogyan kell kiírni ezeket a fájlokat,milyen programmal, kell konvertálgatni valamit,hogy lemezre lehessen írni? Teljesen kezdő vagyok ebben a témában!
előre is köszi az oktatást!

Lionel Messi : The Best !

(#3983) koncsik válasza wutuka (#3982) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mivel akarod lejátszani? Az én Philips-em BluRay lemezről (ősrégi Neroval adatlemezként megírva, simán az m2ts vagy mts file-okat rámásolva) szépen játssza ezeket a file-okat.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3984) wutuka válasza koncsik (#3983) üzenetére


wutuka
aktív tag

Egyenlőre a Pioneer íróval magával.Ki akarom írni a videókat lemezre,mert nincs túl nagy tárhelyem .Asztali lejátszót is tervezem,de később...Abból is Sony-t,Panát az esetleges kompatibilitási gondok miatt.

Szóval az összes fájlt,ami a dátum mappában van simán adatlemezként kell kiírni,és ennyi???

Lionel Messi : The Best !

(#3985) gg72 válasza wutuka (#3984) üzenetére


gg72
veterán

Újraírható lemezed nincs? Azzal lehetne próbálgatni.

(#3986) wutuka válasza gg72 (#3985) üzenetére


wutuka
aktív tag

NINCS ,DE BESZERZEK EGYET! :)

Lionel Messi : The Best !

(#3987) eboostr válasza wutuka (#3984) üzenetére


eboostr
aktív tag

Hát próbáld meg adatlemezként, ha az nem jönne be akkor a jól ismert multiAVCHD programmal AVCHD lemez készíteni, de szerintem menni fog az egyszerű adatlemezként is.

(#3988) wutuka válasza eboostr (#3987) üzenetére


wutuka
aktív tag

:R :R :R

Lionel Messi : The Best !

(#3989) Joshi válasza wutuka (#3984) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy Sony fényképezőm van ami szintén AVCHD-ba vesz fel és gyakorlatilag Blu-Ray formátumot készít a megfelelő mappával (BDMV) elvileg menüvel együtt. Az alábbi képen láthatod hogy az én gépem milyen mappákat készít.

A gond nálam az hogy az asztali lejátszó nem tud mit kezdeni az így kiírt BD lemezzel sőt úgy lefagy hogy csak a tápból kihúzás segít. :( Viszont ha külön kimásolom az MTS (nekem ilyen fájlt készít) fájlt mondjuk egy pendrivera akkor lejátssza gond nélkül. Az AVCHD 50képkockás míg az MP4 25, ráadásul az utóbbi formátumnak csak 1440x1080 amit nem értek. :F

(#3990) jimmy74


jimmy74
őstag

Az img-ből melyik most a legjobb verzió?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#3991) gg72 válasza jimmy74 (#3990) üzenetére


gg72
veterán

A legújabb, de az is már több, mint egy éves: [link]

(#3992) M107


M107
addikt

:R

Sokak szerint a Blu-ray halott, de mire is fejlesztették ki anno elsődlegesen (VIDEO)-ra.

Adattárolásra meg ott a Hdd, hordozásra valami jó minőségű Dvd-+RW, BD-RE lemez, vagy 2.5 usb 1 TB Portable hdd.

Ha valaki viszont sokat akar tárolni, az vagy Raid-ben teszi mindezt, vagy ha kevesebb az adat 0-500 GB, minőségi lemezeket vesz BD-R, BD-RE és tárolja.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3993) eboostr válasza M107 (#3992) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szerintem is mint Blu Ray technológia igen stabil, és a gyártók is látnak benne fantáziát, és ez meglátszik a piacon is, reméljük még sokáig nem megy nyugdíjba :))

(#3994) Joshi válasza eboostr (#3993) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem túl drága az adathordozó főleg az 50Gb-os változat, ha megfeleződnének az árak akkor talán még jó pár évig életképes lehetne.

(#3995) M107 válasza Joshi (#3994) üzenetére


M107
addikt

:R

Magyarországon drága és a mi fizetésünkhöz, Importból szlovák, japán stb jóval olcsóbban beszerezhető.

Magyarul nem drága csak tudatosan és okosan kell vásárolni.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3996) Joshi válasza M107 (#3995) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem draga, en nem hinnem hogy sokkal tobbe kerulne a BD eloallitasa mint a DVD. Nem akarok tobbet offolni csak megjegyeztem . :(

ui.: en az olcso forrasra gondoltam ami BD 50-es lemeznel 1100-1200 penz.

[ Szerkesztve ]

(#3997) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok!

Win8 allat is jol futnak ezek a progik: ImgBurn, BD Rebuilder ,tsMuxeR ??? Van valakinek tapasztalata?

Köszönöm!

(#3998) szaszapi válasza tibi72 (#3997) üzenetére


szaszapi
őstag

Igen,tökéletesen fut minden!

(#3999) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. BD Rebuilder programmal meg tudom azt csinálni, hogy egy US BD 50 re amin nincs magyar hang, magyar hangot rátenni a BD re?Külön van egy dts magyar hangom és azt szeretném egy US BD re rátenni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4000) gg72 válasza mayday00 (#3999) üzenetére


gg72
veterán

Az nem szerkesztésre való, csak tömörítésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.