Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) M107 válasza Joshi (#4331) üzenetére


M107
addikt

:R

Virtual CloneDrive Revision History

Virtual CloneDrive 5.4.7.0: 2013 7 24
- New: Support for image playback with WinDVD
- New: Uses storport driver for Windows 7 and later

Virtual CloneDrive 5.4.6.0: 2013 5 17
- New: Added workaround for bugcheck in Windows 8 when mounting image over a samba share
- New: Added "toggle tray" /t switch to VCDMount.exe
- Changed: Removed "Buffered I/O" checkbox. Buffered I/O is now always enabled.
- Some minor changes and improvements
- Updated languages

Virtual CloneDrive 5.4.5.0: 2011 3 6
- New: Improved DVD/HD-DVD/BD emulation
- New: Added help menu to notification icon
- New: Notification icon can be changed by the user
- New: Support for harddisks with very large physical sectors (> 2048 bytes)
- Some minor changes and improvements
- Updated languages

Kezeli. Gond nélkül.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4352) Joshi


Joshi
titán

Nem tudom mi lehet a gond de az AnyDVD HD látja hogy bent van a cucc de nem elérhető hiába kattintok a meghajtó jelére semmi. :F Anomália. :D

[ Szerkesztve ]

(#4353) rikkancs77


rikkancs77
újonc

Segítséget kérnék! Hogyan lehet frissíteni Piooner BDR 205-ös blu ray írómat? Mindennel próbálkoztam már...Köszönöm előre is!

(#4354) Flashget válasza rikkancs77 (#4353) üzenetére


Flashget
félisten

Most, hogy írtad az fw frissítést megnéztem a Pio 207-re mi jött ki.
Nekem még az 1.21 van fenn de azóta már kijött 1.30 és 1.35 is. valaki felrakta már ezeket?
[link]
[link]
change point
1.35 Modification for the BD-R/RE writing problem under the specified condition

1.30 Improvement of the recording quality with BD-R/RE
Improvement of the recording quality with DVD+RW
Improvement of the recording quality with CD-R/RW

Realme GT Master Edition

(#4355) Joshi válasza rikkancs77 (#4353) üzenetére


Joshi
titán

A Pio 205 firmware-ek listája, itt letöltöd a legújabb verziót és Win alól futtatod az exe fájlt és értelem szerűen frissíted. Arra figyelj hogy frissítés alatt ne fusson semmilyen program, ne tölts le semmit és legyen üres a BD meghajtó. Frissítés alatt ne nyomj semmit ha végzett újraindítod a Wint.

(#4356) Multibit válasza rikkancs77 (#4353) üzenetére


Multibit
veterán

Annyit hozzátennék az eddigiekhez, hogy ha van virtuális meghajtó telepítve nálad, azt tiltsd le a frissítés idejére!

(#4357) Flashget válasza Multibit (#4356) üzenetére


Flashget
félisten

meg viruskergetőt, meg tűz falat és ne lógjon a neten közben. :)

Realme GT Master Edition

(#4358) jeni


jeni
félisten

Bezzeg a Pioneer BDR-206-ra a firm 1,56 verziót az életre jól megoldották. Gyakorlatilag sosem fogom tudni frissíteni. :O

(#4359) Flashget válasza jeni (#4358) üzenetére


Flashget
félisten

1.56? :F

[link]

Realme GT Master Edition

(#4360) miko_ válasza jeni (#4358) üzenetére


miko_
tag

Nekem is 1.56-ost küldtek anno én megoldottam az 1.06 firmware fileban átírtam a dátumot későbbire mint az 1.56.é mert addig nem engedte frissíteni.Ezután persze rögtön tönkre ment az író másnap már jött is a futár és rá 2 napra hozta is az újat amin már 1.04 volt szerencsére. Még írtam is nekik hogy milyen dolog már hogy gyári hibás terméket küldtek és még a BIOS se látja :DD

(#4361) jeni válasza Flashget (#4359) üzenetére


jeni
félisten

igen ezt a BDR-206-t az Iponban vettem meg

miko

mivel lejárt a garancia ezt már nem is tudnám megoldani :(

az egyes külföldi fórumokon is szerepel a 1,56 verziós Pioneer BDR-206 de nem néztem utána,hogy fabrikáltak e vele valamit azóta.

[ Szerkesztve ]

(#4362) miko_ válasza jeni (#4361) üzenetére


miko_
tag

De amúgy az 1.56 és az 1.06 írás minőségében sztem semmi különbség nincsen. Amúgy ez engem is érdekelt volna hogy mi ez az 1.56.

(#4363) Flashget válasza jeni (#4361) üzenetére


Flashget
félisten

én max. 5K-ért fizettem iponban, afelett más boltból vásároltam mindig.
2009-ben volt ilyen legutoljára.

Realme GT Master Edition

(#4364) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Acer laptopom és egy Sony külső Blu-Ray-íróm, USB2-n keresztül csatlakoztatva. Az a probléma pár hete, hogy egy BL-lemezt két óra alatt ír meg a drive. Rendesen meg van írva a lemez, az asztali lejátszó viszi a lemezt hiba nélkül, de mégis csak nem stimmel valami ezzel a két órával. Neroban írás közben a "Tároló szint" 5-12% között váltakozik, pedig 90% körülinek kellene lennie. Valakinek van valami ötlete a megoldásra? Előre is köszönöm!

(#4365) Flashget válasza CoroStar86 (#4364) üzenetére


Flashget
félisten

Gyenge a laptop hozzá...igazándiból laptopok esetében a külső optikai meghajtók csak lejátszásra valók.

Realme GT Master Edition

(#4366) CoroStar86 válasza Flashget (#4365) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

1. Pár héttel ezelőttig tökéletesen működött
2. Intel Core i5 2,26GHz proci + 8GB RAM nem hiszem, hogy kevés lenne egy optikai lemez megírásához :)

(#4367) Flashget válasza CoroStar86 (#4366) üzenetére


Flashget
félisten

2-hez. az USB mi? 2 vagy 3?

egyébként meg [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#4368) CoroStar86 válasza Flashget (#4367) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

2x sebesség, USB 2.0. Torrent nem megy, a rendszer SSD-ről üzemel, csak a HDD-n csak a kiírandó cuccok vannak. Mind1, a lemezeket megírja, csak lassan. Csak nem értem, hogy ha pár héttel ezelőttig megírta kb 45 perc alatt, akkor most miért két óra.:(

(#4369) Joshi válasza CoroStar86 (#4368) üzenetére


Joshi
titán

Pufferelési probléma van de azt nem tudom hogy mi okozza, esetleg próbáld meg az ImgBurn progival írni vagy ha mindenképpen Neróval szeretnéd akkor rakd újra a Nerót.

(#4370) CoroStar86 válasza Joshi (#4369) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Tényleg, mintha a régebbi Nero-verzóval nem lett volna gond! Felrakom az eggyel régebbit. Reméljük. Köszi!

(#4371) Flashget válasza CoroStar86 (#4370) üzenetére


Flashget
félisten

Erre nem is figyeltem.
Imgburnt használj!!!

Realme GT Master Edition

(#4372) CoroStar86 válasza Flashget (#4371) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Erről a progiról csak hallottam, de nem ismerem. Mindenképpen kipróbálom, a következő iso-t már ezzel írom ki. Köszi mindenkinek!

(#4373) Joshi válasza CoroStar86 (#4372) üzenetére


Joshi
titán

Az ImgBurn-re vonatkozó beállításokat olvasd el mielőtt nekiállsz, az összefoglalóban megtalálod.

(#4374) Ucsuka


Ucsuka
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Adott egy 3D-s mesefilm amit az Istenek nem tudok kiírni BD-RE lemezre.
A következő hiba üzentet kapom,de fogalmam sincs mit jelent..:

:F Előre is köszönöm!

(#4375) gg72 válasza Ucsuka (#4374) üzenetére


gg72
veterán

Hát mert nem ISO9660 formátumban kellene kiírnod, hanem UDF-ben, de ez az összefoglalóban is le van írva... :U

(#4376) Ucsuka válasza gg72 (#4375) üzenetére


Ucsuka
csendes tag

Köszönöm! Megnéztem az összefoglalót mint már annyiszor ,ImgBurn is elvileg úgy van beállítva,ahogy ott megvan adva..Nem is állítottam rajta semmit tökéletesen működött idáig.. :( Megnézem akkor mégegyszer..

(#4377) Ucsuka válasza Ucsuka (#4376) üzenetére


Ucsuka
csendes tag

Köszönöm gg72! Tényleg el volt állítódva,de nem értem miért.. :(

Volna még egy olyan gondom,hogy szaggatnak a filmek amiket kiírok BD lemezre..a lejátszónak nem lehet baja mert a régebben megírt filmekkel nincs gond,sőt azt is próbáltam,hogy amit már megnéztem filmet szaggatás mentesen újra írtam és szaggatott.Tehát nem film hiba. Teljesen új lemezre is kiírtam,hátha azzal lett valami de nem,mert az új lemezen is szaggatott..Így maradt az író..Olvasgattam itt firmware problémákról,de nem nagyon értek hozzá ..Lehet azt kell frissiteni rajta?Egyébként,8 hónapos az író kb 6-7-szer írtam vele..Hátha ebben is tudnál nekem segíteni.. :B Köszönöm! :R

Az író: Pioneer BD-RW BDR-208D a lemezek meg a nálad vásárolt Verbatim 50G lemezek..
:)

(#4378) Joshi válasza Ucsuka (#4377) üzenetére


Joshi
titán

Milyen lejátszón szaggatnak a filmek? Egyáltalán mit értesz szaggatásnak? A BD filmek 24képkockások a lejátszót is 24p-re kell állítani ha egyáltalán asztali lejátszóról beszélünk. Pontosabb infó kellene.

[ Szerkesztve ]

(#4379) gg72 válasza Ucsuka (#4377) üzenetére


gg72
veterán

Hát ahogy Joshi is írta, ez így elég kevés info...
- Mit jelent az, hogy szaggat? Szétesik, vagy ugrik a kép, esetleg 24p szaggatásról van szó?
- Ha csak sima szaggatásról (tehát nem képkockásodásról, kép megmerevedéséről) van szó, akkor ezt író, vagy lemez nem nagyon okozhatja, sokkal inkább oka lehet a kiindulási fájl hibája (jó lenne azt is tudni, hogy milyen anyagok szaggatnak).
Újraírható lemezed nincsen, hogy amíg nem oldódik meg a probléma, ne pazarolj el több lemezt?

Amúgy azt jól látom, hogy az előbb linkelt képen egy MKV fájlt akartál közvetlenül lemezre írni? Hát az úgy nem igazán fog működni, kevés olyan asztali lejátszó van, ami kezeli az MKV-kat optikai lemezről. Illetve 10GB a mérete egy 3D-s filmnek? :Y Hát attól ne várj el nagy minőséget...

[ Szerkesztve ]

(#4380) Ucsuka válasza gg72 (#4379) üzenetére


Ucsuka
csendes tag

Sziasztok! A lejátszó egy LG Blue Ray 3D-s BP325-ös lejátszó.
A szaggatás alatt azt értem,hogy a film nézés közben,megmerevedik a kép majd leáll a lejátszás.Nem enged tovább léptetni vagy beletekerni csak akkor ha ezt a kimerevedés előtt teszem.Egyébként csak újra indítani lehet a lejátszást.(és mindig ugyanazoknál a jeleneteknél jön elő) Ennél tapasztaltam először:
G.I.Joe.Retaliation.3D.2013.BD25.THD.HUN-HDEvo
Ezt próbáltam kiírni egy egyszer használatos lemezre is ugyanis azt hittem az újraírhatóm romlott el,de sajnos ezen is megmaradt a kimerevedés. :((( Aztán ugyan erre írtam egy olyan filmet amit előtte már megnéztem rajta hiba nélkül de ugyan ezt produkálta..Erre most a képen szereplő filmet vitte simán,!(igen MKV-s,vitte a lejátszom gond nélkül és hát valóban nem a legjobb minőség,de sajnos csak ezt találtam és a gyerekeim már nagyon nyúztak érte.. Muszáj volt eleget tennem. :B )

(#4381) gg72 válasza Ucsuka (#4380) üzenetére


gg72
veterán

Ha ugyanott jelentkezik a hiba újaírhatón és egyszer írhatón, akkor 100%, hogy nem író és lemez hiba, hanem a film tömörítésénél csesztek el valamit, 3D-nél nem szabad tömörített vackokkal foglaklkozni (pláne nem MKV formátumban), csakis eredeti 50GB verziókkal.

Próbáld meg lejátszani a megírt lemezt számítógépen a Pioneer meghajtóval és egy megflelelő szoftverrel, ott is akad?

(#4382) Joshi válasza Ucsuka (#4380) üzenetére


Joshi
titán

Biztosan a leírtak alapján írtad ki a BD25-ös filmet? Ha igen akkor én a hibásan letöltött állományra gyanakszom. A 3D BD filmeket csak az ArcSoft TotalMedia Theatre progival lehet normálisan megnézni PC-én akár mappából is, célszerű kiírás előtt leellenőrizni hogy tényleg hibátlan az állomány.

(#4381) gg72: szerintem neki a
G.I.Joe.Retaliation.3D.2013.BD25.THD.HUN-HDEvo filmmel voltak problémái, az mkv-ét csak azért írta ki hogy meg tudják nézni normálisan a filmet. Legalább is én ezt szűrtem le a mondandóból.

[ Szerkesztve ]

(#4383) Flashget válasza Ucsuka (#4374) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel már felnőtt a gyerekem így nincs szüksége ilyen filmekre.
De az biztos, hogy nem rongálnám a szemét mkv-ba nyomorított 3D filmekkel. Tök mindegy SBS, UO, HALF...ez csak egy felezett felbontású valami...inkább 2D FHD-ben.

Realme GT Master Edition

(#4384) szaszapi válasza Ucsuka (#4380) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezt meg tudom erősíteni sajnos amit gg72 mond.HDevo relees-ek az utóbb időben nagyon rosszak lettek bekockásodtak megfagytak mint kiderült egy rossz sata kábel miatt.

(#4385) smc2


smc2
csendes tag

Sziasztok!
Van egy külső Lacie d2 BD íróm.
A számítógép a benne lévő eszközt ismeri fel: Matshita BD-MLT SW 5583

Már jópár éves a készülék, de eddig sehol sem találtam firmware frissítést hozzá. A Lacie honlapján csak MAC-hez van valami. Esetleg ha kiszedném belőle a meghajtót és közvetlenül betenném PC-be?
Köszi!

(#4386) Multibit válasza smc2 (#4385) üzenetére


Multibit
veterán

1. a problémád itt offtopic
2. van valami probléma a jelenlegi firmware-rel?
Nem írtad az író mostani firmware-ének verzióját! Innen letölthető az 1.03 verzió.

(#4387) CoroStar86 válasza Flashget (#4371) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszi mindenkinek, ImgBurn-nel hibátlan az írás!

(#4388) winzolix


winzolix
csendes tag

Sziasztok ! Hogyan tudnám Bluray struktúrában levő filmnek a magyar feliratát átírni ? Melyik mappában található a fájl és hogyan nyitható meg, stb. Előre is köszi.

(#4389) eboostr válasza winzolix (#4388) üzenetére


eboostr
aktív tag

A felirat szövegét akarod átírni, vagy magát a feliratot akarod kivenni?

(#4390) winzolix válasza eboostr (#4389) üzenetére


winzolix
csendes tag

a felírat szövegét szeretném átírni és aztán visszarakni

(#4391) gg72 válasza winzolix (#4390) üzenetére


gg72
veterán

Hát az úgy eléggé körülményes.
Ha viszont találsz hozzá a neten mondjuk srt. feliratot, akkor a SubtitleEdit programmal lehet ezt szerkeszteni (pl. helyesírási hibákat javítani) és a kész feliratot TsMuxer-rel beilleszteni (megfelelő betűméretben és stílusban) a BD struktúrába (a Stream mappában lévő leghosszabb m2ts fájl tartalmazza a fő filmet hangsávokkal és feliratokal). De ez sem egy egyszerű művelet, ráadásul a TSMuxer-nél szebb feliratokat lehet készíteni a goSUP nevű kis programmal, amivel a meglévő és szerkesztett srt. feliratot lehet átalakítani SUP/PGS fájllá.

[ Szerkesztve ]

(#4392) winzolix válasza gg72 (#4391) üzenetére


winzolix
csendes tag

Meg fogom próbálni, köszi a segítséget ! :-)

(#4393) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Sziasztok!

valaki megtudja mondani hogy a Samsung SH-B083L -kombóval lehet Blu-Ray lemez minőséget tesztelni?

Magyarán teszt képes ez az olvasó? :U

(#4394) jeni válasza DroiDMester (#4393) üzenetére


jeni
félisten

hello
igen még DVD-t is lehet tesztelni vele(kivéve jitter mérés),picit lassabban mint a SH-B123L változatát

[ Szerkesztve ]

(#4395) DroiDMester válasza jeni (#4394) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Értem köszi a gyors választ! akkor gondolom jitter mérést Blu-Ray nál sem tud, csak ugyan úgy a Lite-ON(és klónjaik) tudják!

Van értelme Blu-ray nél a jitter mérésnek? :F

(#4396) jeni válasza DroiDMester (#4395) üzenetére


jeni
félisten

DVD lemeznél van türelmem,de Blu-Ray esetében nem várom meg a tesztet,baromira sokáig tart,minőségi lemezre írok és ebben bízok.

(#4397) koncsik válasza jeni (#4396) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

BD50-t írtam ki, szokásomtól eltérően kihagytam az újraírható "tesztet", egyből 1x írható lemezt használtam, írás hibátlannak tűnt, teszt alatt hibát írt ImgBurn. Ugyanmá', beraktam az asztali lejátszóba, minden szépen indul, elégedett voltam, de a 11. fejezetnél megakadt, 12.től megint jó... :W

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4398) gg72 válasza jeni (#4396) üzenetére


gg72
veterán

Én sem szoktam már az összes megírt lemezt letesztelni, csak randomszerűen.

(#4399) M107 válasza koncsik (#4397) üzenetére


M107
addikt

:R

Milyen a lemez márka (Mid???)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4400) gg72 válasza koncsik (#4397) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem nálad az íróval lesz gond, nem hinném, hogy így kifogtad volna a hibás a lemezeket, én kb. 3 éve írok BD50-es lemezeket is és eddig egy rontott sem volt köztük...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.