Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

ImgBurn, .bin kiválasztás után:

You should have selected the CUE file and not this one.
I'll do it for you automatically this time, but don't do it again!

:DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4852) Ereshkigal válasza -=RelakS=- (#4851) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A status barban is szokott még sok okosságot írni. :)

(#4853) stanley00 válasza MaxxDamage (#4848) üzenetére


stanley00
tag

Nekem akkor volt ilyen amikor valaki itt a fórumon szar lemezt adott el nekem (TDK BD-R DL TDK mid kódos).
Hirtelen kellett ezért nem volt idő Ebay-re. Nem tudom, hogy a hűtőbe vagy a mosdóba tárolta-e, esetleg fake volt mert 5-ből 5-öt rontott így az író. Kizártnak tartom hogy egy olyan MID-es lemezt 5-ször rontson az író ha a lemez megfelelően van kezelve, tárolva. Aztán rendeltem az Ebay-ről ugyanolyan lemezt ugyanazzal a MID-el és 5-ből 5-öt tökéletesen megírt ugyanaz az író. Szóval szerintem is ahogy gg72 írta egyszerűen szar a lemez. Remélem pár nap múlva én nem mondhatom el majd ugyanezt a That's-es RITEK lemezeimről. Amig élünk remélünk:)

(#4854) MaxxDamage válasza stanley00 (#4853) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez bontatlan(zacsiba csomagolt) Maxell lemez volt (megfelelő helyen tárolva) és lehet az volt a problémája, hogy kicsit túlakartam írni (nemtom) :DD /a progi írta is, de én ráokéztam és 94% -nál dobta el magát...ha jól emlékszem/ ez a "TotalMedia Extreme 2" progi amit az íróhoz adtak (véleményem szerint jobb is mint az IMGBurn....) :B , 20perc alatt megírja a lemezt 4x -es sebességen és eddig 5db Maxell-t írtam és mind jó is lett :K

Meg mi az már, hogy 4x -es lemez és 10x -en lehet írni max a program szerint ? :F

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4855) gg72 válasza MaxxDamage (#4854) üzenetére


gg72
veterán

Azt meg miből szűrted le pár lemez megírása után, hogy ez a TotalMedia jobb írópropgram, mint az ImgBurn? :F

Meg mi az már, hogy 4x -es lemez és 10x -en lehet írni max a program szerint? Írtál már életedben bármilyen optikai lemezt? Gondolom igen. Akkor viszont nem értem a rácsodálkozásodat, hiszen pl. DVD-t is számtalan esetben gyorsabban meg lehetett írni, ha azt az író FW-je és így az írószoftver engedte.

(#4856) Flashget válasza MaxxDamage (#4854) üzenetére


Flashget
félisten

Meg mi az már, hogy 4x -es lemez és 10x -en lehet írni max a program szerint ?

Nem az számít mit tud az író, hanem mit ad meg a lemez gyártója!
Pio 206/207/208-as is felajánlja, hogy a Panasonic 6x sebességű BD 25GB-os lemezt megírja 12x sebességen, de nem szabad engedni neki ezt.

Azt meg kötve hiszem, hogy van jobb free progi ISO írásra mint az egykori DVD Decrypter utódja az IMGBurn.

Realme GT Master Edition

(#4857) gg72 válasza Flashget (#4856) üzenetére


gg72
veterán

Ja, hát az meg alap, hogy nem írunk gyorsabban lemezt, mint ami rá van írva, de talán az összefoglalót elolvasta... :U

(#4858) MaxxDamage válasza Flashget (#4856) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

/nekem ez a meglátásom/ :K :B
amúgy nem free program.(de 15nap) [link] (bár ez a 3-as verzió, de nekem a 2-est mellékelték a BOX -os Pioneer -hez , seriallal amit regeltem is)

(#4855) gg72: igen pár száz vagy talán ezer CD és DvD -t megírtam mióta létezik... (vagy talán többet...)

(#4857) gg72: :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4859) gg72 válasza MaxxDamage (#4858) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem mindenkit érdekelne, hogy miért ez a meglátásod?

(#4860) MaxxDamage válasza gg72 (#4859) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem ez jött le... :B
Korábban csak Nero-t használtam (első CD , DvD íróhoz kapott verziók és így tovább...) de ma már nem olyan mint régen volt.
Hozzáteszem, hogy én BluRay -be pl. csak "adat" lemezt írok (mp3 , divx filmek , .mkv -k) külön BluRay Filmeket nem írok, mert nincs asztali lejátszóm (csak DvD) és nem is lesz mostanába (nem tervezem) mivel van pár USB -s HDD -m (2TB+/db) amin külön tárolom a 720p és 1080p .mkv filmeket és TV-re kötve (USB) nézem azt.

Nem mondom, hogy nem jó az IMGBrun , de nekem nem jött be igazán... (számomra ez a "CyberLink" komplett csomag is megfelelő pl. amit a gépre telepítve adtak /HP/ (teljes verzió) /PowerDvD 12 , Desktop Burning Gadget , Virtual Drive , ISO Viever , Power2Go,/ pl. - ez az IMGBurn filmek (teljes DB-R vagy DvD-R pl.) írására lehet tökéletes választás.

Régebben a "PrimeDisc" DvD lemezt 100 -as csomagban (henger) kaptam (mint ajándék) és jópár hengerrel kiírtam , de ezt nem hangoztatom akkor csak a Nero-t használtam. /és ez elvileg nem mondható minőségi lemeznek, de csak pár darab volt ami error-al zárult.. és mai napig jók a lemezek/ A Maxell DvD-R t is nagyon kedveltem, sokat beszereztem abból is. (én nem szoktam nézni MID -et , nekem ez furcsa is volt BD-R esetén , inkább szokatlan "számomra") :B , de véleményem szerint hasznos is a megfelelő quality lemez használata !

BluRay területén nincs még szinte semmi tapasztalatom (20+ lemez...) ezért majd jobban odafigyelek a dolgokra, tanácsokra, mindenre. Személyes tapasztalat is szűkséges a témában. :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4861) Flashget válasza MaxxDamage (#4860) üzenetére


Flashget
félisten

ezért majd jobban odafigyelek a dolgokra, tanácsokra, mindenre.

De úgy látszik nem nagyon érdekel mások mit mondanak vagy javasolnak, lemezek, írás sebesség vagy író progi terén.

Realme GT Master Edition

(#4862) MaxxDamage válasza Flashget (#4861) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

DvD-t is max. 6x -an szoktam írni.. (hiába 8x-os) ;)
BD-R is 4x és jó is úgy :K /csak egy említésre méltó dolog volt a részemről, hogy többel lehetne írni mint ami rá van írva../ :B , korábban nem tapasztaltam 16x-os lemeznél (DvD) hogy nagyobb sebességgel lehetne írni pl. :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4863) Flashget válasza MaxxDamage (#4862) üzenetére


Flashget
félisten

Nincs olyan fix szabály, hogy valamit pl. DVD csak 6x sebességen kell írni! Ezt az írásteszt mutatja meg milyen sebességgel kell az adott író és nyersanyag páros esetében, és az sem mindegy milyen mid vagy milyen író és milyen fw.
De mivel a DVD napjainkra döglött lett gyakorlatilag ahhoz a kevés lemezhez már 8x vagy 12x sebesség maradt amikhez igazítják az írókat és a gyártók a lemezeket.

Realme GT Master Edition

(#4864) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

ImgBurn
Összeállítottam, amit ki akartam írni
40 perc után még mindig valami "Reserving track" dologgal piszmogott
Ilyenkor mi van?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4865) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ugyanez a szar van nálam is. Ráadásul kilőhetetlen a program, csak újraindítással lehet megszabadulni tőle.

A Nero legalább megírja a lemezeket, nem csak rommáfagy...
Hozzátartozik, hogy DVD-RW-t tudtam írni, de ez a BD-R DL kifogott a programon :/

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4866) gg72 válasza -=RelakS=- (#4865) üzenetére


gg72
veterán

Annyit azért elárulhatnál a szitkozódás mellett, hogy milyen lemezre és milyen íróval próbálasz írni.

Azért az valahol érdekes, hogy lassan 4 éve írok BD-ket ImgBurn-nel, eddig egyszer rontottam el írást, de az is azért volt, mert hálózaton keresztül írtam és írás közben megszakadt a kapcsolat, vagyis az sem az ImgBurn hibája volt.

[ Szerkesztve ]

(#4867) -=RelakS=- válasza gg72 (#4866) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nos, az oldal alapján, amit linkeltem, csak a BD-R DL-re allergiás.

Pioneer BDR-209EBK
Lemez: TDK CMCMagdi, ebay most megkotlott sajna

2x-es sebességgel, UDF 2.5 formátumban írnám.

És ami miatt különösen szitkozódom: Csak úgy tudom lekapcsolni a programot, hogy áramtalanítom a gépet!
Igen, a windows egyszerűen képtelen leállni az ImgBurn beragadt folyamata miatt, amit még folyamatstruktúra leállítása paranccsal sem tudok eltüntetni :Y A feladatkezelő szerint amúgy a program nem csinál semmit, legalábbis %-ban nem mérhető a processzor terhelése.

Még annyit megteszek, miután megint abuzálom a windowst, hogy megnézem a firmware-eket az írókon, de tegnap előtt vettem a pioneert, nem hiszem, hogy lesz hozzá új.
Az LG-re is kíváncsi vagyok most már, hogy ott is meghasal-e a folyamat

Ezt amúgy ImgBurnnel írtad? Ha igen, súghatsz a beállításokról :DDD

Még annyi, hogy elvileg a lemezt nem rontotta el, mivel neki sem állt megírni.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4868) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#4867) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt is imádom...
Májusban jött új firmware a Pioneerhez. Természetesen nem az van a most vásárolt meghajtón O_o

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4869) MaxxDamage válasza -=RelakS=- (#4868) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem is EBK-209 ver. van/volt és elötte levő FW ver. volt az írón (2013.09.-ik havi asszem) azt az eszköz 2014 marc. -i gyártás :DD

(#4870) -=RelakS=-: hiába, vicces dolgok ezek... :)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4870) -=RelakS=- válasza MaxxDamage (#4869) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ennél jobb már csak a Meizu mp3 lejátszóm volt.
Csak feltöltési sorrendben volt hajlandó lejátszani a zenéket, ezért úy döntöttem, hogy frissítem a firmware-t. Az eszközön frissebbet találtam, mint az interneten :Y :F :DDD

Az ImgBurn úgy látszik, hogy az LG BH16NS40-el sem hajlandó még csak meg sem kóstolni ezt a lemezt. 1-2 órát most hagyom trekket reservelni ( ;] ), azt meglátom, mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4871) gg72 válasza -=RelakS=- (#4867) üzenetére


gg72
veterán

Ha nem derült volna ki az előső hsz--emből, mindent ImgBurn-nel írok és az ajánlott beállításokkal, lásd az összefoglalót. Amúgy ha adatlemezt írsz, akkor nyugodtan haználd a Nero-t, az ImgBurn filmekre jó igazából.
CMC DL lemezt pedig inkább kerülni kell, ezt számtalanszor leírtam/tuk már, nemrégiben másnak is meggyűlt vele a baja itt a fórumban. A FW-t az íródon pedig mindenképpen frissítsd!

[ Szerkesztve ]

(#4872) -=RelakS=- válasza gg72 (#4871) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Frissítés megvolt, és gyakorlatilag csak adatlemezt írok :]

Igen, az ImgBurn használatodról mintha olvastam volna korábban, de azért rákérdeztem, tuti ami biztos. Érdekes mondjuk, hogy az ImgBurn ezek szerint végigírja az első réteget, majd a másodikon folytatja, a Nero meg felét egyik, felét másik rétegre írja az adatnak.

Filmes lemezt utoljára DVD-t írtam, olyan régen, hogy nem is emlékszem rá.

Akkor ezeket a magdikat szerintem neroval írom meg (vajon milyen lesz a minősége a régi LG-vel megírthoz képest), az ImgBurn-t meg majd a pana mides lemezzel szekálom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4873) gg72 válasza -=RelakS=- (#4872) üzenetére


gg72
veterán

az ImgBurn ezek szerint végigírja az első réteget, majd a másodikon folytatja, a Nero meg felét egyik, felét másik rétegre írja az adatnak.
Ezt nem értem. :F

Ne a lemezekhez válassz íróprogramot, hanem a felírni kívánt dolgokhoz, vagyis ha adatot írsz, használj nyugodtan Nero-t, filmekhez pedig ImgBurn-t.

(#4874) -=RelakS=- válasza gg72 (#4873) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nálad az ellenőrzésnél a sebesség grafikon asszimetrikus, nálam szimmetrikus.
Ez nekem azt jelenti, hogy 2 rétegű lemez esetén az ImgBurn először megírja az egyik réteget, majd ami nem fért fel, azt kiírja a másikra, a Nero meg a mittudomén 40GB-ból 20-at ír az egyik rétegre, 20-at a másikra.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4875) gg72 válasza -=RelakS=- (#4874) üzenetére


gg72
veterán

Ne haragudj, de továbbra sem értem. Szerintem nincs két különböző írási stratégia DL lemezek írásánál, amikor az író eléri az első réteg végét, átvált a másik rétegre, de lehet rosszul tudom.

(#4876) -=RelakS=- válasza gg72 (#4875) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is ezt tartanám logikusnak, de akkor majd csinálok képet egy lemez ellenőrzésről.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4877) gg72 válasza -=RelakS=- (#4876) üzenetére


gg72
veterán

Rendben, de abból hogyan lenne megállapítható a szerinted elvileg 2 különböző szoftveres írási stratégia? Az a megírt lemezek írásminőségét (lemez/író harmonizációja) mutatja, sok más nem szűrhető le belőle.

[ Szerkesztve ]

(#4878) -=RelakS=- válasza gg72 (#4877) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egész egyszerűen a Nero Disc Speed jelzi, hogy hol van a rétegváltás, és mennyi adat van felírva a lemezre.
Másrészt olvasás közben ugye elindul 4-6x-os sebességről, felmegy egy szintig, majd visszaesik. Ha ez a görbe nem szimmetrikus (általad linkelt képen pl), akkor az első réteg végig van írva. Ha szimmetrikus, akkor nincs.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4879) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Sziasztok van egy pio 205-ös gépem...tegnap még írtam vele...még XP alatt vagyok vele...az op. rendszer lefagyott, újraindítottam a gépet, és azóta nem látja a blu ray meghajtót...talán frissíteni kellene az író firmwarét? köszönöm a segítséget...( a számítógép egy nagy piros kérdőjelet tett a blu ray író ikonja mellé...)

[ Szerkesztve ]

(#4880) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#4878) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nna, találtam két lemezt itthon, ami két külön módon van megírva valamiért. A "rétegmegszakítás" szerintem bizonyítja is, hogy nem nézek félre valamit.

Az egyiknél végig van írva az első réteg:
Grafikon Adatok

A másiknál kb a felírt adatmennyiség felénél van rétegváltás:
Grafikon Adatok

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4881) gg72 válasza -=RelakS=- (#4880) üzenetére


gg72
veterán

Hát hülye legyek, de nekem nem esik le, hogy ezek a grafikonok miért bizonyítanák azt, hogy a két lemez két különböző programmal lett megírva. Mindkét lemezre más méretű adat lett felírva, ezért is vannak más helyen a rétegváltások. (Az már más tészta, hogy ezek kétrétegű DVD-k és nem BD-k, a kétféle írásmód pedig nem teljesen ugyanúgy működik.)
Ennek az egésznek csak akkor lenne valami értelme szerintem, ha ugyanazt a dolgot írnád fel lehetőleg ugyanolyan lemezre kétféle programmal és ott megnézni a grafikonokat. (Szerintem nem lenne különbség köztük.)
De amúgy (én már kezdem elveszíteni a fonalat), mindez most csak azért fontos, mert egy rossz minőségű BD50-es CMC lemezt az ImgBurn nem írt meg, a Nero pedig igen? Nem lehet, hogy amit az ImgBurn-nel akartál megírni, egyszerűen hibás lemez volt?

(#4882) -=RelakS=- válasza gg72 (#4881) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egyrészt nem mernék rá mérget venni, de szerintem mindkettőt a Nero követte el. Hogy ugyanaz a verzió-e, azt nem tudom.

Másrészt csak azt mondja, hogy lehet különböző a felírás módja

Harmadrészt (vissza kellett olvasnom) ennek nincs köze az ImgBurn vacakolásához, csak érdekességként említettem meg :))

(RelakS)Ezt amúgy ImgBurnnel írtad? Ha igen, súghatsz a beállításokról
(gg72)... mindent ImgBurn-nel írok
(RelakS)Érdekes mondjuk, hogy az ImgBurn ezek szerint végigírja az első réteget, majd a másodikon folytatja, a Nero meg felét egyik, felét másik rétegre írja az adatnak.

Remélem, mindent kivágtam, amit ide tartozik.
Mindenesetre nem hinném, hogy ennek a minőséghez bármi köze lenne, csak érdekesnek találtam.

Amire amúgy az ImgBurn nem óhajtott írni, azt a Nero simán megírta. Mindkét meghajtóval (Pio, LG. Igen, tesztelgetek kicsit)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4883) gg72 válasza -=RelakS=- (#4882) üzenetére


gg72
veterán

Akkor meg miért linkelted be őket? Nem az volt az alapkiindulás, hogy szerinted kétféle íróprogram máshogy írja meg a DL-es lemezeket? Most meg azt mondod, hogy lehet mindkettő Nero volt... :U
Másrészt csak azt mondja, hogy lehet különböző a felírás módja: hát naná, hogy máshol lesz a rétegváltás, ha két külöböző nagyságú adatot írsz ki lemezre.

Mindenesetre ezennel én kiszálltam ebből a témából. Majd térjünk rá vissza, ha normális lemeznél is újból előfordul ugyanez a hiba ImgBurn-t használva.

(#4884) szaszapi válasza gg72 (#4883) üzenetére


szaszapi
őstag

Egyetértek veled!Hihetetlen hogy nem képesek sokan elolvasni az összefoglalót és mindenki sír amikor fos minőségű lemezt kukázott össze valamelyik oldalról.Ezért nem írok már ide, mert napi szinten ezen megy a téma...

(#4885) -=RelakS=- válasza szaszapi (#4884) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az még hagyján, viszont úgy vettem észre, hogy kb2 évente nem árt írót cserélni, ha az új, jó minőségű lemezeket is tisztességgel akarja megírni az ember.
Majd rakok fel minőség teszteket, csak még hátra van egy lemez ellenőrzése.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4886) szaszapi válasza -=RelakS=- (#4885) üzenetére


szaszapi
őstag

Én régen dvd korszakbankb 300 megírt lemez után cseréltem az írót,ez a bd-nél nem mondható el,az elején sokat kiírtam de ma már inkább hdd-re rögzítem az adatokat.Egyik tárolási módszerben sem bízok,majd lesz valami jobb megoldás remélem... :P

(#4887) -=RelakS=- válasza szaszapi (#4886) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

El tudnék viselni egyszer írható memóriákat.
Lehet, hogy olcsóbbak lehetnének, mint a flash, és ha pl átégetéssel tárolná az adatot, akkor akár hosszú ideig meg is tudná tartani. + nem karcolódik :] Mármint a karcok nem befolyásolják az olvashatóságot :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4888) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Köszi a választ, segítséget. Még egy kérdésem lenne. XP helyett egy Win7-es gépbe kerül a pio blu ray íróm.Ott is kell segéd programokkal mahinálni, vagy beépítés után azonnal használhatom? Köszönöm a választ!

(#4889) -=RelakS=- válasza csalafinta65 (#4888) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Új LG-t, Pioneert beraktam, azonnal működött. Íráshoz persze kell külső program, de driver telepítgetés nincs.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4890) csalafinta65 válasza -=RelakS=- (#4889) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagyon köszönöm válaszodat!

(#4891) Moonwolf válasza gg72 (#4873) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Miért írja jobban a Nero az adatlemezeket?
Adat lemez alatt konkrétan mit értesz?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#4892) gg72 válasza Moonwolf (#4891) üzenetére


gg72
veterán

Nem BD vagy DVD filmek, hanem egyéb fájlok, mappák kiírását.
Nem írja meg jobb minőségben, csak ott nem kell vesződni az ISO névbeállításokkal. Van egy ismerősöm, akinél pl. ezért az ImgBurn-nel kiírt MKV fájlok egy részét nem olvassa be az asztali lejátszója, de a Nero-val kiírtakat igen.

(#4893) Flashget


Flashget
félisten

Szerintem sokan elfelejtik már a múltat.
Volt a DVD Decrypter...aki ismeri tudja miért volt a legjobb program anno, aki nem ismeri gugli :) Ennek az utódja az Imgburn...mit is tud valójában jobban mint a Nero? Hát persze, hogy képfájlokat készíteni és kiírni azokat...Nero pedig amit mindig is nagyon jól tudott (csak mára már aktualitását veszettte) mp3-ból normál zenei cd-t készíteni. Illetve amiről szó van az adat lemezt (avit, mp3-at stb) de ezt az imgburn is tudja csak a neronak a fogdmeg, húzd oda, ejsd be egyszerűbb, felhasználóbb barát megoldás, mint a kikeresni és kijelölni.
Egyébként a régi CD- zenei korszakban a legprofibb free cucc és leginkább nem felhasználóbarát progi a Feurio volt.

Realme GT Master Edition

(#4894) Ereshkigal válasza Flashget (#4893) üzenetére


Ereshkigal
őstag

MP3-ból audió lemezt írni? Ez fájt. :(

(#4895) gg72 válasza Flashget (#4893) üzenetére


gg72
veterán

Jaj, a Feurio nekem is nagy kedvencem volt! ;-) De a kezelését nem egy nap alatt tanultam meg...

[ Szerkesztve ]

(#4896) Flashget válasza Ereshkigal (#4894) üzenetére


Flashget
félisten

Ugye meg van az a szitu, hogy a kocsiban egy olyan Pioneer CD lemezes rádió van 2001/2002-ben (2000-ben 66K volt akkor az MM-ben) ami nem tudott még mp3-at és kellett valami ami szóljon a rádión kívűl?
Na most mond, hogy fájt...

Realme GT Master Edition

(#4897) Flashget válasza gg72 (#4895) üzenetére


Flashget
félisten

Így van én sem, de amit hozott az profi munka volt ahhoz képest, hogy free volt.
Egybe volt neten a komplett lemez nem számonként a feurioval öröm volt szétszabdalni :)

Realme GT Master Edition

(#4898) Ereshkigal válasza Flashget (#4896) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem a CD miatt kaptam fel a fejemet... csak én úgy vagyok vele, hogy ha már audio CD-t írok, akkor minőségi (veszteségmentes) forrást választok. Persze kocsiba, zajba, stb. elég lehet az mp3 is.

(#4899) -=RelakS=- válasza Flashget (#4893) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

fogdmeg-húzdbe módszer az ImgBurn-nél is működik, csak külön ki kell választani, és el kell indítani azt a felületet :]

Ereshkigal 13 éve azért a 128kbps mp3 is már jónak számított. Gondolj bele, hogy akkor még mekkorák voltak a vinyók, milyenek voltak a sávszélességek. Ilyen, hogy FLAC, vagy hasonló, szerintem a nagyközönség előtt még nem is létezett.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4900) Ereshkigal válasza -=RelakS=- (#4899) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én 13 éve inkább CD-t hallgattam, esetleg kazettát. A 128 kbps akkor is rosszul szólt, most is, de tény, nekem is volt olyan zeném, mert nem volt pénzem mindent megvenni, csak 1-2 kedvenc zenekar CD-it. :B

(Egyébként '94-95 körül már lehetett 320 kbps-mal is kódolni, bár akkor ez még fizetős buli volt. Arra emlékszem, hogy '95 decemberében vettünk egy 486-os gépet, azt még meg lehetett akasztani mp3 lejátszással; a bitrátára már nem emlékszem.:) )

Abban viszont 100%-ig egyetértek, hogy nem volt sosem elég hely a vinyón. Ha meg floppykon vittem haza valamit, 10 lemezből egy mindig megsérült. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.