Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Flashget válasza gg72 (#4398) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem meg nincs tesztképes BD íróm elfogadtam az ajánlásod és csak panasonic 25GB-os lemez.
Viszont van egy tesztképes Pio BD lejátszóm :D és azon nem jelzett hibát még 1x sem a megírt lemez.

DVD esetében is a legjobb teszter az asztali lejátszó. Tök mindegy milyen eredményt ad a nero vagy az ODC úgyis az dönt akad vagy sem a lejátszott film.

Realme GT Master Edition

(#4402) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
az érintetlen Blu-ray filmeknél a Mediainfo-ban ezek a beállítások mit jelentenek?

Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709

Ha újrakódolom a BD50-es filmet 25-re BD Rebuilder-el, akkor ez a 3 sor eltűnik, de ha DVDFab-al tömörítek akkor ez a 3 sor megmarad. Van jelentősége ezeknek, vagy ne foglalkozzak vele, mert a minőséget ez nem befolyásolja? :U

(#4403) zolirc


zolirc
újonc

Sziasztok. 3D BD50 filmeket írok LG íróm van. Olyan problémám lenne hogy eddig minden oké volt aztán újratelepítettem a windowst 7 64bit és a ps3-on minden filmnél amit most írok a fejezetlépésnél hiba van, képszakadozás meg egyebek.. Az asztali lejátszón nem csinálja ezt csak a ps-n. img burn-t használok írásra.
Gondoltam esetleg lehet hogy valami szoftver nincs fent vagy valami nem tudom nem értek hozzá. Ha van valami ötletetek hogy mi lehet a gond segítsetek. Kösz Hello.

(#4404) Flashget válasza zolirc (#4403) üzenetére


Flashget
félisten

mivel rendszert raktad újra így az alaplapi chip, ahci stb. drivereket nézném át a helyedben.

Realme GT Master Edition

(#4405) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
BD lemezt meg lehet írni adat lemezként?

(#4406) Joshi válasza adamcsik (#4405) üzenetére


Joshi
titán

Igen.

(#4407) Flashget válasza adamcsik (#4405) üzenetére


Flashget
félisten

az mkv is adat és 2db ráfér általában.
ha emiatt kérdezted.

Realme GT Master Edition

(#4408) adamcsik válasza Flashget (#4407) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Játékot írtam rá. NERO-val, adat lemezként.

(#4409) Flashget válasza adamcsik (#4408) üzenetére


Flashget
félisten

képfájlt adatként írva is ugyanaz.

Realme GT Master Edition

(#4410) szabjan


szabjan
tag

Sziasztok.Kis segítség kéne.
Van a gépemben egy darabig pio 208 író és néhány lemez. Ki kéne írnom képeket a lemezekre.
A cél az lenne, hogy nézegethető legyen asztali lejátszón is. /Ha lehet egyátalán/ DVD ben otthon vagyok úgy nagyjából, de a blu-ray -t nem ismerem annyira. Olvasgattam itt nálatok író program ügyében azok úgy rendben vannak. Ki is írtam egy próba RW-t adatként. Érdemes valamilyen /vagy kell-e?/ szabványos lemezt írni a képnézegetés miatt? Ebben segítsetek ha lehet. Akár privátban is ha nem igazán ide való. Köszi előre is... ;)

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#4411) Joshi válasza szabjan (#4410) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem célszerű a képeket mappákba rakni eseménytől függően, sokkal többet nem tudsz tenni.

(#4412) Flashget válasza szabjan (#4410) üzenetére


Flashget
félisten

Miért nem írod ki DVD lemezre a képeket? Még olcsóbban is megúszod ráadásul 4,3GB képekből sem kevés hát még 25GB. BD lemezt meg hagyd meg a filmeknek szerintem.

Realme GT Master Edition

(#4413) szabjan válasza Flashget (#4412) üzenetére


szabjan
tag

A gondolat jó. A sajátjaim úgy is vannak, de ez most nem az enyém. Tulajdonképpen a lejátszós kérdést is csak tolmácsoltam mert én nem tudtam mit mondani az illetőnek. Azt ő is tudja, hogy a DVD -n sima mappákból a képeket le tudja játszani a DVD lejátszóval. Itt most közel 300 giga képről van szó :D
Viszont közben néztem, hogy raw formátumok is vannak benne meg filmek is vegyesen. Már érzem ez sima könyvtár szerkezet lesz. Viszont!
Akkor a blu-ray nél is lehet így simán mappából a képeket /jpeg/ nézegetni asztali gépen?

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#4414) Joshi válasza szabjan (#4413) üzenetére


Joshi
titán

"Akkor a blu-ray nél is lehet így simán mappából a képeket /jpeg/ nézegetni asztali gépen?"

Természetesen lehet ha az asztali lejátszó ezt támogatja. :D Nekem az LG BD660-as lejátszóm ugyan úgy kezeli adatként a kép/hang/videó fájlokat BD-ről mint DVD-ről, gyakorlatilag mind1 hogy milyen állományról van szó persze csak azokról a fájlformátumokról van szó amiket támogat a lejátszó.

(#4415) szabjan válasza Joshi (#4414) üzenetére


szabjan
tag

Aha. Ez jó hír.
Viszont közben nekem is járt ám az agyam... :D
Én is gondolkodom egy ilyen író beszerzésén. Ami engem saját érdeklődési körben érdekelne, hogy DTS és HD minőségű hanganyagokat vajon hogyan tudnék lejátszani blu-ray lejátszón. Ezek ugye a multiplex wav -ok - sacd, vagy DTS többcsatornás anyagok, 96/24 es anyagok...
erre van valakinek tapasztalata?
Most a gépről küldök ki optikain de annak is vannak határai sajnos. A 96/24 -et pl. sehogy nem tudom kirakni az erősítőre.
Erre a blu-ray -t hozzák sok helyen mint megoldást.

a vizesember

(#4416) mazsi70 válasza szabjan (#4415) üzenetére


mazsi70
senior tag

Támogatja az SACD-t ,DVD Audiót ,96/24-et

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4417) szabjan válasza mazsi70 (#4416) üzenetére


szabjan
tag

Na ez komoly gép. Igaz az árára még gyúrnom kell... :)

a vizesember

(#4418) gg72 válasza szabjan (#4417) üzenetére


gg72
veterán

Ha SACD-re és DVD-Audio-ra nem tartasz igényt, az összes többi HD szabványt [link], az asztali BD-lejátszók ki tudják adni HMDI-n keresztül, persze aztán ehhez olyan erősítő is kell, ami fel is dolgozza ezeket a jeleket, de az újak kivétel nélkül tudják ezt is.

(#4419) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy kiírtam BD lemezre mka kiterjesztésű albumokat, amik 5.1 DTS és DTS-HD kódolásúak, van köztük 24 bit 48 kHz, 24 bit 96 kHz, de van 24 bit 192 kHz mintavételezésű anyag is! Létezik olyan lejátszó, ami támogatja az mka kiterjesztést? Esetleg valamilyen média lejátszó? Mert eddig csak PC-ről erősítőre küldve tudom hallgatni ezeket!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4420) mazsi70 válasza Aurig@ (#4419) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nem lett volna egyszerűbb FLAC formátumban leszedni a zenéket ? :F
MKA formátumba még nem futottam bele.... :U

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4421) Aurig@ válasza mazsi70 (#4420) üzenetére


Aurig@
őstag

Ahonnan letöltöttem így volt meg! Viszont flac formátumban még nem láttam sem DTS, sem pedig DTS-HD hanganyagot!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4422) eboostr válasza Aurig@ (#4421) üzenetére


eboostr
aktív tag

Mert a kettő kizárja egymást, vagy .dts a hangsáv vagy .flac

(#4423) mazsi70 válasza Aurig@ (#4421) üzenetére


mazsi70
senior tag

Asztali lejátszóra gondolsz ?
( Érdekel a téma : utána nézek . )

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4424) Aurig@ válasza mazsi70 (#4423) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen asztalira!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4425) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.

Egy olyan kérdésem lenne (remélem jó helyre írtam), hogy a Taiyo Yuden 50GB-os Blu-ray, milyen minőségű lemez? Vagy legyen TDK, esetleg Panasonic MID-es JVC?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4426) gg72 válasza Aurig@ (#4425) üzenetére


gg72
veterán

Nem igazán: [link]

A Taiyo Yuden valójában TDK, vagy Panasonic gyártmány. Mindkettő ugyanolyan jó, de harmadiknak a Verbatim is beáll melléjük minőségben. Én azt venném, amelyikhez éppen olcsóbban hozzájutsz.

(#4427) Aurig@ válasza gg72 (#4426) üzenetére


Aurig@
őstag

OK, köszönöm!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4428) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Lehet volt már róla szó,hogy a daemon tools helyett mit lehet még használni emulációs programot ami van olyan felhasználó barát megbízható stb.stb.
Nekem ez a daemon múltkor jól bekavart rendesen a bd íráskor.

(#4429) Ereshkigal válasza dodoroli (#4428) üzenetére


Ereshkigal
őstag

SlySoft Virtual CloneDrive

(#4430) dodoroli válasza Ereshkigal (#4429) üzenetére


dodoroli
tag

Köszönöm szépen!

(#4431) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdést,miszerint szeretnék venni egy Blu-ray írót: Pioneer BDR-208DBK fekete
Ez lesz az első Blu-ray íróm,és szeretném megkérdezni,hogy milyen lemezt ajánlotok hozzá?
És az ajánlott lemezt hol érdemes megvenni?

Író program jelenleg IMG Burn van a gépen és ashampo burn-in studio,az megfelelő lesz a Blu-ray íráshoz?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#4432) Multibit válasza Rocko66 (#4431) üzenetére


Multibit
veterán

1. A kérdésed itt offtopic! Go to Blu-ray lemez tapasztalatok
2. Le lett írva ezerszer, hogy a japán Panasonic a legjobb választás (BD25)
3. ImgBurn - ez is ki lett tárgyalva többször

[ Szerkesztve ]

(#4433) Ereshkigal válasza Rocko66 (#4431) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ezt.
Ez ugyanaz, csak nagyobb kiszerelés.
Fogyóban van, és nem mindig lehet kapni, érdemes sietni a rendeléssel. :)
Bocs, lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#4434) Rocko66 válasza Multibit (#4432) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Köszi a válaszokat! :R

(#4435) mgabesz87


mgabesz87
csendes tag

Sziasztok! Van nekem egy LG BE12LU30 külső BD íróm. Tegnap este még semmi gondom nem volt vele és reggel mikor bekapcsoltam a gépet azt vettem észre, hogy forgatja a lemezt és halk kerregő hangot ad. Kivettem a BD-t és azóta nem olvas és nem is ír semmit. 2010-es gyártmány, sokat nem is volt használva. Az áramellátása jó, a rendszer ismeri. Jelenleg annyit csinál ha belerakok valamit, hogy felvillan 2 szer a led és ennyi, mintha nem látná a lemezeket. Véleményem szerint ennek annyi, de ha van ötletetek mi halhatott meg benne szívesen veszem :)

(#4436) Joshi válasza mgabesz87 (#4435) üzenetére


Joshi
titán

Mert úgy gondolod hogy meg tudnád javítani és ezek után rábíznád a nem éppen olcsó lemezeket? ;] Szerintem nem vesztettél sokat hogy elhalálozott, de ha újat szeretnél venni akkor felejtsd el az LG-t ezen a téren.

(#4437) Shreky


Shreky
tag

Tegnap írtam elsőnek BR lemezt, sima adatokat toltam rá Nero 7 Essential-al. Elvileg 2x-es és 4x-es sebességet ajánlott fel rá de mivel több mint egy óráig írta így nagy valószínűséggel csak 1x-es tempón ment az írás a 4x-es helyett. Az íróm egy Samsung SN-506BB slim, a legutolsó firmware-rel, és Maxell BD-R 4x -es lemezt toltam be neki Ritek-es gyártókóddal. De amúgy alapból lassú az összes ODD a gépre kötve! Ha lemezről másolok fel HDD-re 6-8 de néha csak 10MB/sec-ig megy fel a sebesség! Múltkorában tele kellett pakolnom adatokkal egy 250GB-os HDD-t, és két optikai meghajtóval is több mint 10 óra alatt tudtam teletölteni! Van egy Samsung SE-S084B DVD íróm is, és azt is próbáltam de mind SATA porton, mind USB-re kötve csak ekkora sebességet tudott produkálni. A DVD írással nem volt gondom, bár azt 8x-osan csináltam mindig. Windows 7 64bitet használok AHCI módban, és nem bírok rájönni hogy mi okozhatja a hibát. Ja AMD A75 chipsetes alaplapom van, de abból is a legfrissebb driverek vannak fent. Valaki találkozott már ilyen problémával?

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#4438) jeni válasza Shreky (#4437) üzenetére


jeni
félisten

üdv

Mint ,hogy a laptopok eleve lassabbak a PC gépeknél.
USB csatik átviteli sebessége is lassabb.
Sokat számít,hogy mennyi a gép belső memóriája.-2GB-3GB 4GB-6GB -8GB,stb...
Minél több annál gyorsabbak a műveletek a gépen belül.

Mint,hogy nem is írtad milyen laptoppal dolgozol,így csak találgathatunk.

(#4439) gg72 válasza Shreky (#4437) üzenetére


gg72
veterán

Ahogy jeni is írta, egy külsö író USB-n keresztül elég sok problémát okozhat, erről sokszor írtunk már, az összefoglalóban is benne van, aztán nálad ehhez jönnek még hozzá az alábbi hibaforrások:
- Nero
- Maxell lemez
Ez a sok tényező együtt, hát hogy is mondjam, a lehető legrosszabb összeállítás...

A rendszer lassúságának okára szerintem itt nem fogsz választ kapni, kérdezz rá egy alaplapos fórumban.

(#4440) Flashget válasza Shreky (#4437) üzenetére


Flashget
félisten

Tegnap írtam elsőnek BR lemezt

BR ilyen lemez nincs.
BD ilyen van.
:)

Nero 7 nem biztos, hogy a megfelelő író progi már BD íráshoz...használj helyette Imgburnt.

Realme GT Master Edition

(#4441) Shreky


Shreky
tag

Tegnap kipróbáltam Ashampoo Burning Studio Free-vel is. Itt már hozta a 2x-es sebességet így kicsivel több mint 40 perc alatt megvolt, de amúgy itt is a 4x-es sebességet adtam meg neki. Úgyhogy haladás van, de örülnék neki ha a 4x-es írás is működne, úgyhogy a probléma még fennáll. :(

Szerk: Ez a gépem, ezen simán mennie kellene a dolognak:

ASRock A75M-ITX
AMD A4-3400 2x2.7GHz + Radeon HD 6410D (gyári hűtővel)
2x2GB DDR3 1600MHz Patriot G2 Series Dual Chanel Kit
Toshiba DT01ACA100 1TB SATA 3
Samsung SN-506BB (ez is SATA3 porton van)
Cooler Master Elite 100 (150W)

A másik író egy Samsung SE-S084B ami mezei DVD író és USB 3 porton van a gépre kötve.

[ Szerkesztve ]

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#4442) gg72 válasza Shreky (#4441) üzenetére


gg72
veterán

Akkor vegre kiprobalhatnad az ajanlott ImgBurn-t is es hagyd el a szemet Maxell lemezeket... :U

(#4443) Shreky


Shreky
tag

Ami megvan azt már elhasználom, még akár a 2x-es írással is megbarátkozom, de szerintem lemeztípustól függetlenül nem fog menni a 4x-es írás mivel a lemezről másolás sebessége sem gyorsabb a 2x BD írás sebességénél. :( Megnézek valami másik fórumot is, biztos ami biztos. ;) Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. :)

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#4444) Flashget válasza Shreky (#4443) üzenetére


Flashget
félisten

gg72-nek nyugodtan hihetsz...

Realme GT Master Edition

(#4445) Joshi válasza Shreky (#4443) üzenetére


Joshi
titán

Az íród Samsung SN-506BB slim notebookba való belső író ahogy nézem, elvileg max 6x-an tud írni és olvasni. Ha jól értelmezem akkor egy sima asztali gépbe tetted? A SATA vezérlőt állítsd át IDE-ről AHCI-re és próbáld meg úgy. Egyenlőre jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#4446) Shreky


Shreky
tag

Az AHCI engedélyezve van, úgy lett telepítve a windows. De most lemértem egy teljes adat BD felmásolása HDD-re 23 perc, illetve az Ashampoo Burning Studio Free-vel a visszaellenőrzés 24 perc, úgyhogy a kettő egyazon sebességgel történik, de szerintem egy kicsit sok. :(

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#4447) Joshi válasza Shreky (#4446) üzenetére


Joshi
titán

Az alábbi táblázatban láthatod a Blu-Ray adatátviteli sebességeket, bekereteztem a ~24perceseket BD25 és BD50 lemezeknél. Szerintem ennyit tud az íród. Nincs para. ;)

(#4448) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Most cseréltem Optiarc-ről az egekbe magasztalt Pioneer BDR-208-ra a blu-ray írómat és kapásból háromból három TDK mid kódos TDK BD-R DL lemezt vágott haza. Kb. 40-45%-nál eldobja az írást és hibakóddal leáll. 2X-es és 4X írással is próbáltam. 3 rontott lemez után kipróbáltam egy szintén TDK de újraírható lemezzel és gond nélkül megírta. Még annyi, hogy mielőtt kicseréltem az írókat egyet még az Optiarc-al próbáltam megírni de azt úgy rontotta el, hogy el sem kezdte az írást:) A kérdésem csak annyi lenne, hogy akkor most tuti a lemezekkel van baj vagy esetleg más probléma is lehet. Rengeteg BD lemezt írtam már, több márkát is, jó pár duálos is volt de azért ilyet még nem tapasztaltam. Megköszönnék valami egyértelmû választ valaki hozzáértôtôl a problémára mert ez így elég drága szórakozás:)
Köszi!

(#4449) mayday00


mayday00
őstag

Kiírtam egy filmet BD25-ös lemezre. Nem akárhogyan :D ImgBurn figyelmeztetett az elején, hogy durván 320megával több a film , mint amekkora a lemez mérete.(elvileg rá sem fért volna) Információknál ott jobb oldalt. Szépen pirosan kiírta.
Gondoltam megpróbálom az írást. Rámegyek a írásra. Megint valami figyelmeztetés. Leokézom. majd elkezdődik a írás..98%-nál megáll, s egy csomó hibaüzenet kijön..le is áll a írás. Gondoltam kuka a lemez.
Berakom a lejátszóba és láss csodát végig tudtam nézni a filmet, hibátlan volt a írás :D A sok hibaüzenet, meg a túlírás ellenére..
Hány megával lehet túlírni a lemezeket amúgy?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4450) Flashget válasza stanley00 (#4448) üzenetére


Flashget
félisten

1. kellene a pontos mid ne azt írd TDK mides!
2. jó lenne megnézni az fw-t MediaCodeSpeedEdit-el tartalmazza a midet.
3. olvassa a lemezt? DVD-t próbáltál írni vele? Mert hiába Pioneer lehet az is hibás.
4. stata csatlakozásokat átnézted? kábelt cserélted, hátha azzal történt valami?

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.