Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) ielektros válasza Router (#11348) üzenetére


ielektros
senior tag

:D :DDD :Y :C

(#11352) Gigabyga válasza Kemotox75 (#11349) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

küldj egy képet van egy raklap bontott tabletem :D

(#11353) f27 válasza Router (#11348) üzenetére


f27
aktív tag

A hegyekbe javitja az stimmel,de hogy lapatolnam is a penzt,az az ido elmult mikor 100aval lettunk :DDD
Es ugye a tobb szaz emberbol van 10-15nek munka ezkoze is a tobbi csak kokanyol.
Jo penz ebbe csak akkor volt mikor egyedul csinaltam ezt magyarorszagon,es nemkellett megharcolnom a munkaert senkivel,mert ugye nemvolt kivel :))

[ Szerkesztve ]

(#11354) JSHammer válasza ielektros (#11347) üzenetére


JSHammer
tag

Szia!

Akkor Te normális helyen élsz!:)

ÉS tudod hogy miért?
Mert itt ha elmondod h ideiglenes megoldás, akkor az arcodba nyomják , hogy ezért mit akarok kérni, hisz úgyis szar lesz:S

Ha pedig részletesen elmondod mithogyan, akkor az van:"Én ehhez nem értek" ,de azt tudja h így neki nem éri meg:D

Illetve a másik opció az, ha nagyon édrdeklődik és elmondod hogyan , legközelebb már úgy hozza , hogy szénné van égetve:D

Szerencsések vagytok!

üdv

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#11355) f27 válasza JSHammer (#11354) üzenetére


f27
aktív tag

Ezert kell szaknyelven beszelni a kuncsaftal.
Mindent elmondani neki szaknyelven.
Az orvos is elmond mindent latinul,te mosolyogsz hogy tok jol hangzik,kozbe azt vazolta holnap megfogsz halni :DDD

(#11356) ielektros válasza JSHammer (#11354) üzenetére


ielektros
senior tag

Normalis a rossebeket. Majd ha kapnal napi 4-8 levelet kulonbozo hivataloktol akkor nem mondanal ilyet erre itt :DDD Ebbe nem menjunk bele mert itt mar ezerszer leirtam, hogy napi kapcsolatban uzletelek magyarokkal es dolgozom is magyaroknak. Sot nem egy szervizessel vagyok szinten napi kapcsolatban. Nem vagyok olyan marha messze sem. Ismet csak az a kerdes, hogy a szervizes hogyan tud kommunikalni az emberekkel. Azt biztos, hogy nem mondom el neki, hogy mit hogyan kell csinalni. Ez itt nem iskola. :DDD Az, hogy elmeseljem neki az tobbe kerulne mintha megcsinalnam.

Ertem amugy mire gondolsz. Csak nem erdemes altalanositani. A kerdes pedig az, hogy ki mire szakosodik. Ha valaki csak es kizarolag BGA-t mokol akkor az nem palya. Abba nem erdemes belemenni mert az olyan mintha egy autoszerelo muhelyben csak a negyedik kerekanya csavart tudnak ki es betekerni... Es szerintem itt van a kutya elasva. Annyian nekilattak BGA-t mokolni es annyian osztottak az eszt a nagyvilagba, hogy ez lett belole. Ez amugy totalisan globalis "problema"...

[ Szerkesztve ]

(#11357) Router


Router
őstag

Asus K50ID-be beleőszülök srácok.

Alap probléma: Vga nem driverezhető - szabványos adapternek ismeri fel (GT320M), nv drivertelepítő végszalad (látszólag szart se telepít fel, újraindítást sem kér) majd újraindítás után a win betöltés megáll, se előre se hátra. Visszállítással elindul és kezdődik minden előről.

Chipset csere megvolt újra, MCP67D - változatlan maradt, most kapott új GPU-t és ezzel is dettó ugyanott vagyok ahol elkezdtem, ugyanazt a hibát csinálja, hiába új az összes BGA. :W :W :W

Bios frissítés sem segített.

Valakinek van még ötlete? :U

www.reballing.hu/forum

(#11358) gliga69 válasza f27 (#11353) üzenetére


gliga69
csendes tag

Ne haragudj, de szerintem tévképzeteid vannak vagy szándékosan megtéveszted az ide tévedő embereket. Sokan vagyunk akik 8-10 éve csinálujuk becsületesen, és nem vergődünk hogy mi vagyunk a legnagyobb királyok.

(#11359) f27 válasza gliga69 (#11358) üzenetére


f27
aktív tag

En mikor 2005 be neki altam ennek a dolognak,egyetlen egy embert nemtalatam aki csinalta volna.
Kerestem az embereket,mert en sem a kisujambol akartam kiszopni mindent.
Volt a net amin ugye szinten majdnem nulla infok voltak,es a kitalalom hogyan kell csinalni dolgok.
Tutira voltak szervizek akik javitottak notikat,abbol volt elegendo.
De azok egy sem cserelt BGA kat semilyen szinten.
Ha megtalalta a hibas chipet,akkor vissza adta hogy ez a baja javithatatlan.

Hameg voltak olyan emberek akik tudtak cserelni,kb senkisem ismerte oket es semmi hir nemvolt roluk sehol.
Akik itt vannak emberek kb 1 eve ismerem oket es kb egy eve van info roluk.
Persze ez most nem vita kerdese.
Az a mult ,ez a jelen :)

(#11360) ielektros válasza f27 (#11359) üzenetére


ielektros
senior tag

Na varj f27 meg gliga. Ezen most ne vergodjunk. En pont azt mondtam, hogy ott az igazi golhelyzet aki mindent javit minden szinten (notebook, ultrabook, macbook, server, megatokom) es nem csak BGA-t cserel. Kar ezen most tenyleg "veszekedni". Plane, hogy verekedni is lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11361) gliga69 válasza ielektros (#11360) üzenetére


gliga69
csendes tag

Ezt a verkedés dolgot csak arra akartam kihegyezni hogy több emberke is van akivel beszélgetek erről a fórumról és komolyan veszik amit feri leír a vásárolt több ezer chiptől kezdve statamig, miközben egyre több emberrel találkozom és beszélgetek személyesen a fórumról és eddíg kivétel nélkül mindenki azt mondta hogy ha vett alkatrészt feritől akkor csalódott, és/vagy keserű szájízzel zárult a biznisz.
A többi résszel amit írsz igazad van, kirostálja a szakma magát :) aki csak bgazásból él és egy láncolt hibát nem tud felgöngyölíteni az ki fog esni.

(#11362) f27 válasza ielektros (#11360) üzenetére


f27
aktív tag

Na igen,mindent kell javitani.
Aki csak arra utazik hogy megholegfuvozik egy chipet es itt vege a tudasanak akkor enyi.

Van itt egy jo kis szerviz jo hire van.
Egy kedves kuncsaft elvitte hozza hogy a gepe ujra indulgat.
A srac nekiugrott egy olyan telefon smd melegitos infralampas fosal.
Nyomatta ezerrel neki majd lenyomta az egyik ramot zarlatra es a gput is.
Aztan volt olyan rendes ( koszonom innend is) hogy azt monta a kuncsaftnak,sajnos ehez mar komolyabb szakember kell mint o es hozza az f27 szervizhez.
Igy is volt!
Megjon a gep szopok 1 orat mire reballozom a gput.
Es a ramot amit lenyomott,majd eljutottam odaig hogy ujra indulgatott a gep.
Szoptam mint atom mi a tokom lehet majd nem szegyen felhivtam killhantes baratomat van e otlete.
Os is elmonta az otleteit,hirtelen meregettunk is telefonba mi lehet a szopas ( neki is koszono) :)
Majd igaz megszakadt a vonal de vegulis a tap ic volt a fos rajta hiaba latszott mukodonek.

Vagyis sok a balf@sz kontar onjelolt szervizes aki alapbol bekapcsolas nelkul hegeszti az RS chipeket stb....
Mindent kell javitani,es egy korrekt szervizes ha valamit nem tud megkozelitoleg sem akkor nebassza mar szet a gepet lehet mas felismeri a hibat.
En is kultem mar mas szervizhez gepet mert megmontam oszinten hogy valami taphiba van de rohadtul nemtalalom.
Es nem qrtam szet a gepet mert envagyok a fasza gyerek :)

(#11363) f27 válasza gliga69 (#11361) üzenetére


f27
aktív tag

Tolem keseru szajizel meg senkisem tavozhatott,ugyanis ha valami nemvolt okes vagy adtam masikat vagy vissza adtam a penzet!
Ergo senkisem bukott rajtam.
Akiknek eladtam barmit is vissza jelezte hogy okes vagy sem.
Amugy meg nemis nagyon adok el chipet mert sosem lehet tudni hogy mivan hiaba ujak a chipek. :)
Mar csak olyanoknak adok el akiket ismerek jol es tudom hogy kepesek feltenni egy chipet.

(#11364) nahunn


nahunn
tag

Sziasztok,

Van esetleg valakinek ehhez EC firmware lementve?

VPCEG33FX

A Sonytól csak a BIOS tartalmat lehet letölteni éss neten sem találok, sajnálnám kikukázni emiatt...

(#11365) dpu1


dpu1
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki írni-olvasni K9F1G08U0D flash-t?

Üdv.

(#11366) bitfarago válasza f27 (#11362) üzenetére


bitfarago
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes beszélgetés alakult ki itt a fórumon érdekes témáról.

Pár napja egy "tanulni - informálódni" vágyó kollégának segítettem, mert kérdezte ezt azt a hibát mi okozhatja...
Nem nagyon csípem én sem az ilyen kérdéseket, mivel egy adott hiba jelenség lehet több valós hiba forrása is. Persze nagy vonalakban leírtam mit és hol mérjen, mivel kezdje, de a többség mindig csak 1-2 csip reflow vagy golyózására figyel, illetve arra koncentrál és ha azon túl van, nem javíthatóval tovább adja.

Itt a fórumon van pár, megmerem kockáztatni igen komoly tudással rendelkező személy, aki konkrétan képes az áramköri szintű munkákba is belemenni, de lássuk be nem sok ember csinál ilyent.

Gép típustól és hibától függetlenül én mindig úgy kezdem a javítást, hogy 10-20 kötelező mérést, vagy amennyi szükséges, elvégzek szkóppal - multiméterrel a legfontosabb részeken, ez lehet csak ellenőrző mérés is. Ha itt minden stimmel megyek tovább. Nem szeretem azt sem, mikor nem ad képet, vagy újraindul esetleg lefagy és egyből mindenki a reflow-ot vagy reball-t emlegeti, már csak azért sem mert ilyen hibánál tök mást is javítottam már. Szóval az előzetes mérés, és utána mehet a valós munka.

F27 - Feritől vettem már pár db csipet, ami lehet hogy érdekes de minden baj és hiba nélkül működött.

És párszóban a kontárokról. Amit fentebb is írtam, pár ember kivételével sokan csak barmolják a gépeket.
Sorozatban kerül hozzám a csoki barnára melegített égetett rs, nvidia ati csipes lapok. de ez még mind semmi, mert rengeteg alkatrészhiányos noti kerül hozzám, a szokásos nem kapcsol be hibával.
Múltkori sztorim: Acer 5742-es laptop, nem kapcsol be töltést sem veszi... Mondom tuti töltő áramkör.
Szerencsére a szokásos mérésekkel kezdtem, és hamar kiderült hogy a töltésvezérlő hiányzik róla. Ilyet még nem sokat láttam, a lábak a helyén és kb mintha szikével vágták volna le az ic-t. Persze kiderült hogy ezen kívül még sok más is hiányzott. És ez csak 1 gép a sok közül.

(#11367) ielektros


ielektros
senior tag

Pont a sok mokolossal van tele nekem is a branerem. Nem a kezdokkel van a baj hanem azokkal akik meg csak bele sem jottek de mar penzt kernek erte. Itt egy link. Ez egy 300000Ft-ot kostalo i7-es MacBook Pro alaplap. Es csak nem is GPU hiba volt de a bu*i parasztja meg bekente piros ragasztoval is amit a foxconn nem is hasznal az apple lapoknal. Rohadjon meg az ilyen. Megcsak le sem takaritotta.

https://www.dropbox.com/s/mgjq5h6a9bwp5lj/2014-08-06%2020.31.58.jpg

Kopizzatok ki. Telefonon nem tudom normalisan linkelni.... Eppen kocsmazom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11368) Router válasza bitfarago (#11366) üzenetére


Router
őstag

A csokibarna gépek tulajától mindig megkérdezem hol volt és mit mondtak rá. Az értelmesebb emberekkel nem kell sokat beszélgetni, tudomásul veszi, hogy rossz helyre vitte. Mikor kicsit belemélyedünk, hogy az adott problémát mivel lett volna célszerű orvosolni, jön a homlokcsapkodás - jaaaaj nekem teljesen mást mondtak, legközelebb hozzád hozom... És ha megbízható munkát végzel vissza is fog jönni, sőt ajánlani fog másoknak. A negatív tapasztalatok után imába foglalják egy jó szaki nevét. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy minden éremnek két oldala van, egy szerviz sikerét sosem az fogja meghatározni, hogy mennyi kontár van a piacon, szerintem...
Mindennek a korrektség az alapja.

www.reballing.hu/forum

(#11369) ielektros válasza Router (#11368) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezt mondjuk teljesen elfogadom es egyet ertek. Csak az mar nem reklam amikor en sem tudom eletre kelteni. Engem az zavar, hogy penzt keres vele. Nem konkurencia es nem is erdekel csak az ilyen NEM erdemel erte penzt. Ez lopas...

[ Szerkesztve ]

(#11370) JSHammer válasza Router (#11368) üzenetére


JSHammer
tag

Végülis, igazatok van, nem elem van a baj hanem hogy errefelé, sok az ingyenélő:D

Az milyen hogy idehoz egy f0st minden baja van a-z ig sz*r az egész, cserélni kell benn valamit , jó ennyi lesz, és a kezembe nyomja a cucc árát:D

Ez mi?:D

Sajnos a vevőkörben is van "kultúra" ami ha nem alakul ki akkor az ott vállalkozó embereknek harcolni kell még azért is hogy kifizessék a munkát, pláns nem alkudozni, és részletben fizetni, mert erre is volt példa....

Tévedés ne essék nem csak pc szegmens van, hanem sokminden, emiatt van még életbenmaradási lehetőség:D tööbek közt ezért írtam most be, mert ahogy olvastam Ti jó nyomon jártok:D (utálom a "droid" rendszeres készülékeket, de abból lassan több fut be mint pc ből...)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#11371) f27 válasza bitfarago (#11366) üzenetére


f27
aktív tag

Vegre valaki a jot is beirja :)
Vannak itt sokan akik vettek tolem chipet es alig volt 1-2 eset mikor kuldenem kellett masikat helyette. :))

(#11372) bitfarago válasza f27 (#11371) üzenetére


bitfarago
csendes tag

Elvégre úgy fer ha a jót is visszajelezzük :)

Visszakanyarodva a kókler és egyéb emberkékhez....
Jó lenne ezeket az embereket valahogy szelektálni a szakmából. Bár úgy gondolom ez nem az én dolgom, de mielőtt még több gépet elcsesznének valami ellen kampányt ki kellene találni ellenük.

Végül még egy kérdés, Komló, Pécs környéki szervizt ki ismeri? Esetleg az a név hogy Computers kinek mit mond? Ki ismerő őket, esetleg jelen vannak itt? (itt az oldaluk)

(#11373) mobileman válasza bitfarago (#11372) üzenetére


mobileman
aktív tag

Azok kóklerek, jól mondom? :DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#11374) KillHates válasza beeper129 (#11346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen jól látod a dolgokat.
Pont minap hagytak bent egy gépet. Már éppen nekiálltam volna, mikor az ügyfél hívott, hogy sztornó az egész, mert a METRO-ban talált 37+ÁFA-ért :Y :Y :Y valami integrált Acer-t és nem kéri a javítást, viszont arra húzzak neki Win8-at. Behozta a gépet már előre fáztam, hogy mi lesz az a szutyok; erre valami Dual-Core-os Ivy Bridge-es Celeron, 4GB ram (igaz alaplapon) 500GB-os WD vinyó, 15.6-os LED-es TFT, még webkamera is volt benne, meg WiFi, optikai meghajtó viszont nem, meg csak 1 év garit adtak rá. Mondjuk ennyi pénzért, a Win8 is elég gyorsan felkarcolt rá :K
Úgyhogy az embereket is megértem, hogy nem hajlandóak már pénzt költeni a munkánkra. Viszont nem tudom, hogy már mennyiért kellene dolgoznunk. Én bevallom őszintén, 10 alatt már nem szívesen szedek szét gépet; a reballról már nem is beszélve. Két-három gépet tudunk jó esetben megcsinálni egy nap (rendesen letesztelve, karbantartva, stb,) és ki kell termelni a bérleti díjat, a rezsit, és a qrva sok járulékot is...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11375) KillHates válasza f27 (#11363) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na elmész te a 3.14csába...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11376) bitfarago válasza mobileman (#11373) üzenetére


bitfarago
csendes tag

Közel jársz az igazsághoz, bár nem akarok megbántani senkit sem.
Javítottam pár gépet, ami náluk járt.... háááát inkább hagyjuk.
Legjobban a barna, felhólyagosodott gf6100-as tetszett, aztán visszaküldték hogy nem tudják javítani... (a chip úgy nézett ki mintha 300-350 fokon sült volna).

Na mindegy, de sok érdekes van a cég körül:)

(#11377) mobileman válasza bitfarago (#11376) üzenetére


mobileman
aktív tag

Pontosan, a barnaságon van a pont..
Az az egyedi azonosító jelük a matrica mellett :D

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#11378) gliga69 válasza dpu1 (#11365) üzenetére


gliga69
csendes tag

Jelen.

[ Szerkesztve ]

(#11379) ielektros válasza KillHates (#11374) üzenetére


ielektros
senior tag

specializalodni, szakosodni, profin dolgozni, meghirdetni.... BGA mokolast meg elfelejteni a picsaba. Kulonben nem lesz melo. Azert ne arra alapozz, hogy az emberek mind 37.000Ft-os gepet hasznalnak. Nezz korul a forumban, mondjuk pl. Apple, Lenovo Thinkpad, Dell topikok... Ennek a nagy BGA munka hajhaszasnak ez lett az ara... Mindenki ellustult nem is csinalt mast szinte csak BGA mert az nVidia meg ATi fosta a rossz szeriakat. Mostmeg :F :Y Dejavue. Mintha a magyar ipart latnam...

[ Szerkesztve ]

(#11380) ielektros válasza gliga69 (#11378) üzenetére


ielektros
senior tag

Bazzeg le merem fogadni, hogy te tudsz azonnal flasht meg zaporozsec motorvezerlohoz is. :DDD :Y

(#11381) chipkonzol


chipkonzol
csendes tag

X850744-004 chipet keresek. Slim 360 sb chip.
Hátha akad valakinél.

Xbox360 és Notebook javítás Békés megyében

(#11382) #22145024


#22145024
törölt tag

Urak, lenne vkinek eladó bizmutos pasztája? Pár gramm elég nekem.
Ha más nem, a lejárt is jó, csak protózásra használom, nem eladásra megy... :)

(#11383) gliga69 válasza ielektros (#11380) üzenetére


gliga69
csendes tag

Persze hogy tudok, de azt csak jtag-en lehet bevésni ;)

[ Szerkesztve ]

(#11384) ielektros válasza gliga69 (#11383) üzenetére


ielektros
senior tag

Fene bele. a JTAG mar kicsit korrodalt de mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#11385) gliga69 válasza ielektros (#11384) üzenetére


gliga69
csendes tag

Neeee. Ez a tied????

(#11386) ielektros válasza gliga69 (#11385) üzenetére


ielektros
senior tag

nem sajnos :DDD neten vadasztam a kepeket. tervezek majd egyet beszerezni de elobb az uj muhelyem aztan meg a hazba koltozes.

(#11387) Hunter2 válasza bitfarago (#11372) üzenetére


Hunter2
addikt

ezek kaposváriak. ;)

hozzám hoztak egy 16"-os msi-t hogy alaplapos és a compiterS-ben volt előtte. chipset nvidia szarrá sütve. volt hozzá jó alaplapom kicseréltem. a gép nem ad képet még mindig . kiderült hogy a proci hányt be, ezek meg szétsütötték a chipsetet. :W

[ Szerkesztve ]

(#11388) Kemotox75 válasza Hunter2 (#11387) üzenetére


Kemotox75
csendes tag

Hozzám is került úgy gép, hogy az ügyfél 18k.t fizetett egy tápaljzat cseréért ott és nem cserélték még azt sem csak mókolták. Persze, hogy szét hullott.
Legalább egy bontottat raktak volna bele... de azt sem 18 k ért...
:W

(#11389) bitfarago válasza Hunter2 (#11387) üzenetére


bitfarago
csendes tag

igen Kaposváriak....

Látom, magas szinten értenek ahhoz amit csinálnak....
Ahhoz képest nagyon hirdetik és reklámozzák magukat.

(#11390) bitfarago


bitfarago
csendes tag

Csak egy érdekesség, ott elvileg egy töltésvezérlő lenne, de csak a lábit sikerült megtalálni:)

(#11391) mogyikiki


mogyikiki
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sapphire Radeon HD6850-es kártyám, és van amikor fél óra után elszineződik a kép, szétcsúszik, van amikor nem is ad képet bekapcsolásnál. Valaki tudná esetleg javítani? Ha igen mennyiért?

kérlek ide írjon aki tud megoldást: mogyikrisz@gmail.com

Köszi :)

:)

(#11392) Router válasza bitfarago (#11390) üzenetére


Router
őstag

Az igazi parasztos megoldás - tapétavágó. :Y

www.reballing.hu/forum

(#11393) zorroka74


zorroka74
újonc

Csak egy mosoly erejéig. Ügyfel mondta ,picit melegszik a gép;)

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#11394) alienpapa


alienpapa
senior tag

Ti honnan szerzitek be a rézlapokat a gap pad helyére?

(#11393) zorroka74
De legalább halk! :)

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#11395) zorroka74 válasza alienpapa (#11394) üzenetére


zorroka74
újonc

Én sokáig kinábol rendeltem, van több méretben, de drága.
De ajánlom,keress egy bádogost,aki rézlapokat használ. ingyen odaadják a hulladékot.
0.5ös is van tuti náluk. nem kell hozzá csak egy lemezvágó, illetve egy satu,hogy kisimítsd:)

www.notebookgarage.hu, www.nbga.hu , https://www.facebook.com/NotebookGarageNyiregyhaza

(#11396) Benji77 válasza zorroka74 (#11395) üzenetére


Benji77
tag

Szerintem celszerubb Kinabol rendelni
Lemezvagoval es satu/kalapacs megoldassal soserm lesz teljesen sik feluleted
Es tobb fajta vastagsagu fog kelleni
En nem neveznem draganak.
100db 15x15-os 0.5-os kb
6000ft
Ezen mar mar sporolni.

(#11397) alienpapa válasza zorroka74 (#11395) üzenetére


alienpapa
senior tag

A 0.5ös mindig elég, vagy lehet egymásra több réteget tenni? Ezeket mivel rögzítitek?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#11398) ielektros válasza alienpapa (#11397) üzenetére


ielektros
senior tag

Ne rakj tobbet egymasra. Ha rendelni akarsz akkor irj elotte skypeon. Van belole eleg.

(#11399) fero02


fero02
veterán

(#11400) Hunter2 válasza fero02 (#11399) üzenetére


Hunter2
addikt

"- IC csere ÁR: 22 835 + ÁFA, Garancia 6 hónap"

ezeket bírom a legjobban. az összes ic-re ugyanaz az ár. teljesen életszerű. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.