Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#295) net84


net84
őstag

Üdv Mindenkinek!
Gondoltam felhozom ezt a totyikot, számomra tökéletes lesz...

Jelenleg cégalapításon gondolkodok. Anno tanultam, mit hogyan kell csinálni, hova kell bejelenteni, mik a költségei, stb., de a mostani szabályozással nem vagyok tisztában. Érdeklődnék, hogy hol tudok utánnanézni, hogy aktuálisan mi kell egy e.v., bt., kft., működtetéséhez?

Valamit tanácsot kérnék, hogy ki hogyan oldaná meg a társ/befektető kérdést...
A dolog úgy áll, hogy nagyot szeretnék húzni, amin lehet nagyot nyerni, de nagyot bukni is. Nem a pénz lenne bent nagy, hanem a cég működési köre lenne erre a régióra megfelelő. A megérzésem az, hogyha befektetőt keresek, és konkrétumokkal állok elé (melyik beszállító mit szállít mennyiért) előfordulhat az, hogy mivel nincs meg a teljes tőkém az induláshoz (de neki megvan - a megbeszélés után az ötleteimet tudja) elöttem beindítja ugyanezt az ágazatot...kicsit értelmetlen, de talán megértitek.
Anno egy újságot szerettünk volna beindítani, ami non-profit szervezetek működésével és összefogásával (valamit a hirdetésekből befolyó összegből) és pályázati pénzekből tartotta volna fent magát. Megkerestük igényfelmérésként az érintett cégeket, akiket érdekelhet a hírdetés. Egy cég jelezte, hogy látatlanban is érdekli, a többinek már konkrétum kellett volan. Ezek után felkerestük a non-profit cégeket. Konkrét pályázatokat tudtunk, amik pályázhatók voltak...volt később még1 megbeszélés, falajánlották, hogy lennének üzemeltetők, és nem kell bajlódni semmivel, mehetne rajtuk keresztül. Ez okés is lett volna. Utánna egy jódarabig semmi nem történt, majd kb. fél év mulva ( ~ ekkor írtak ki újra egy nagy pályázatot) megjelentettek egy lapot, aminek a gerince a mi projektünk volt

Úgy gondoltam, hogy teljes konkrétumot nem adok és nem is adhatok senkinek a kezébe (beszállítok, egyéb befektetők neve, érdekeltsége). Főleg, hogy egy külföldi cég termékeit és a cég nevét szeretném behozni MO-ra. Lehet ilyen feltételekkel társat, befektetőt találni?

Egy motor boltról lenne szó, ami első lépésként kiegészítőkkel, ruházattal, alkatrész eladással (beszereléssel) foglalkozna. A lényeg, hogy egyes alkatrészeket és egyéb eszközöket rövid (max. 1-2 nap, de akár 2-3 óra) idő alatt be tudnánk szerezni.
Késöbb szeretnénk kibővíteni a szervízt általános szervízre (akár szerződöttre is) valamint téli tárolási lehetőséget biztosítani később pedig műszaki mentéssel (személy+motorja) kiegészíteni a tevékenységet.

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.