Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) doc válasza tkazmer (#700) üzenetére


doc
nagyúr

koszi a valaszt, ez teljesen belefer a 'kvazi nulla' fogalmaba :R

(#702) biker válasza doc (#699) üzenetére


biker
nagyúr

grafikus-php-flash
3 ember.

grafikus ok, lassú, de szép munka
php-s ember megvan, lassú, és minél nagyobb a nyomás, annál pontatlanabb
flashes ember lépett le, anélkül, hogy átadja az fla-kat, as-eket, mindent. most 2 havi munkát csináltunk emiatt 10 nap alatt, határidő adott, megrendelő üvölt, stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#703) doc válasza biker (#702) üzenetére


doc
nagyúr

az szep...
mondjuk oszinten szolva baromi nagy felelotlenseg hogy nem kered el rendszeresen a forrast, illetve a ceg serveren nincs kotelezoen hasznalando verziokoveto rendszer
de ez mar nagyon off :)

(#705) biker válasza doc (#703) üzenetére


biker
nagyúr

hát igen, mostantól pivotal tracker, napi mentés hozzám, stb

de én megbízható és becsületes vagyok, nehéz nem ezt feltételezni egy megnyerő emberről :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#706) tkazmer válasza Kalandor (#704) üzenetére


tkazmer
addikt

gondolom ez félrement, én nem tervezek perpill céget alapítani:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#707) S.P.Q.R. válasza tkazmer (#706) üzenetére


S.P.Q.R.
csendes tag

Hogy érdemes magánszemélynek vállalkozást alapítani ha pl meg is akar belőle élni az illető?:)
Sok mindent csináltam már, de vállalkozásom az még nem volt. Elsősorban IT azon belül is webfejlesztéssel kapcsolatos szakterületen dolgozom és úgy hozta az élet, hogy komolyan el kell ezen gondolkoznom.
Szerintetek hogyan éri ez nekem a legjobban meg?

[ Szerkesztve ]

(#708) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv skacok, most ment tönkre a számtech vállalkozásom, most nem igen maradt pénzem, de mibe lehet, vagy lenne érdemes belefogni amire van igény?

Ötletem sincs, meg igaz pénzem se... de hát el kell valahol kezdeni! Újra!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#709) pohár válasza Vangelis (#708) üzenetére


pohár
félisten

ha Pesten szeretnél nyitni, nekem lenne egy olyan ötletem, hogy mosodát nyiss, a sok egyetemista aki lusta mosni, azoknak jó lehet, és szerintem elég jól fizetne :K

ja igen, olyanra gondoltam mint az amerikai filmekben van, hogy pénz bedob, és akkor mos a gép, és van vagy 20 mosógép :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#710) Vangelis válasza pohár (#709) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Fene vinné el , sajnos nem pesten kellene :(
Sötét borsod megye!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#711) pohár válasza Vangelis (#710) üzenetére


pohár
félisten

borsod megye? arra még nem gondoltál hogy dílerkedj? :DDD

hát ott nem igazán tudom mi lehet a nyerő... talán egy lottózó, annyira sokba nem is kerül, és ha árulsz mellette cigit, újságot meg üdítőt, akkor egész jó pénz jöhet be belőle :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#712) Vangelis válasza pohár (#711) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Azt próbltam, de sajna nem adtak rá engedélyt, mert sok volt belőle .. stb stb stb...

De még töröm az agyam.

Most egy kis faluban lakom itt meg nem hiszem, hogy nagyon menne.

itt csináltunk egy kis vegyesboltot, de pl idén még nem is nagyon jött senki vásárolni, mert helybélieknél nem szeretnek, hiába sokkal olcsóbb mint a konkurens bolt, aki vidéki.

Ez van :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#713) pohár válasza Vangelis (#712) üzenetére


pohár
félisten

csatorna ki van építve nálatok? vegyél pár szippantóskocsit, aztán szopigjál velük :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#714) Vangelis válasza pohár (#713) üzenetére


Vangelis
nagyúr

... jah kivan :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#715) pohár válasza Vangelis (#714) üzenetére


pohár
félisten

szűkül a kör... :U

akkor talááááán valami kocsma, vagy italbolt?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#716) Vangelis válasza pohár (#715) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Most zárt be egy!... ahhh nah még valami?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#717) pohár válasza Vangelis (#716) üzenetére


pohár
félisten

menj el stricinek :D
bár abból felétek nagy a konkurencia, nem nyerő... :D

hát kifogytam az ötletekből, nem tudom mihez tudnál kezdeni :(

serverhosting esetleg?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#718) Boxer001 válasza Vangelis (#716) üzenetére


Boxer001
veterán

El lehet innen menni (ahogy Gy. F. mondta), kb. ennyit lehet erre mondani. :U

(#719) tomcsi23 válasza pohár (#713) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pedig még reklám is lenne: Szippantós Bt, mi nem hagyjuk szarban. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#720) pohár válasza tomcsi23 (#719) üzenetére


pohár
félisten

nagy ötlet :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#721) Vangelis válasza Boxer001 (#718) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ÉN magyar vagyok és az is maradok! Menjenek el ők!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#722) pohár válasza tomcsi23 (#719) üzenetére


pohár
félisten

ja igen, Debrecenben ők a Turmix BT :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#723) kraftxld válasza Vangelis (#716) üzenetére


kraftxld
nagyúr

El kell menni masik varosba melozni, osszeszedni egy kis penzt, aztan lehet kicsit okoskodni, mert toke nelkul nagyjabol semmit sem lehet manapsag csinalni.
Mo-on meg nincs igazan olyan szolgaltato ami nem multi, es tud rendes SaaS-t nyujtani az ugyfeleknek. Magyarul, veszel/berelsz egy szervert egy hosting szolgaltatonal, es a kisvallalkozasoknak nyujtasz IT szolgaltatast, nekik csak a vekonyklienseket kell megvenni, nem kell foglalkozni a licenszelessel, frissitessel, akarmivel, minden a szerveren fut virtualizalva.
Igeny szerint komplett VDI vagy csak sima Terminal server. Ezert pedig szep havidijat el lehet kerni, mivel teljesen kiszervezik az IT-t. Nem kell tokolniuk a mentessel, helyi kokanyolassal, lehalo alkatreszekkel stb.

Persze ehhez erteni is kell :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#724) tkazmer válasza kraftxld (#723) üzenetére


tkazmer
addikt

hmm, ez a SaaS dolog tetszik nekem, Vangelis, ha értesz hozzá, valahonnan kerítek pénzt a a dologhoz meg ügyfeleket, aztán csináljunk egy ilyen céget ;)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#725) tkazmer


tkazmer
addikt

kis alapterületű látványpékséget, franchise rendszerben (tehát sütöde nem kell) kb. mennyiből lehetne beindítani? az üzlethelyiség bérleti díját meg a vonatkozó kauciót nem számolva, az nyilván helytől függ, a rezsi is más kategória, inkább az üzletberendezés, festés, burkolás, stb. költségei érdekelnének. illetve milyen bérrel lehet mosolygós kiszolgáló lányokat szerezni?:)
bp. viszonylat, azon belül is V. ker a terv, vagyis inkább még csak ötlet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#726) concret_hp válasza tkazmer (#725) üzenetére


concret_hp
addikt

azért körülnéznék a környéken, mert sok helyen 200m-ként van 3db pákság/fornettis

berendezésnek sztem elég nagy szórása tud lenni, főleg attól függően, hogy te csinálod, vagy úgy csináltatod

vagy fullba vagy sehogy :D

(#727) tkazmer válasza concret_hp (#726) üzenetére


tkazmer
addikt

ja, az V. ker már tényleg tele van, itt az alapötlet az lenne, hogy egy olyan minőséget lehetne (talán) oda bevinni, ami még nincs jelen, és ami ugyan valamivel drágább, mint a többi, de tényleg érezhetően finomabb és tartósabb, kiadósabb is.

a berendezést persze csináltatva értettem, én nem igazán értek az ilyesmikhez, meg nem is lenne jó barkácsolni valamit, aminek ezt követően minőséget kell sugallnia

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#728) concret_hp válasza tkazmer (#727) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ami a mostaniaknál még drágább az sztem nem életképes

vagy fullba vagy sehogy :D

(#729) tkazmer válasza concret_hp (#728) üzenetére


tkazmer
addikt

ez egy észak-buda és környéke viszonylatban már életképes dolog, csak mivel nincs az V. kerületben viszont én szeretnék ott ilyen péksüteményeket vásárolni (olyan sokkal azért nem drágább, 20-25% lehet max mondjuk a lipóti pékséghez képest), ezért eszembe jutott, hogy kéne csinálni egy olyan pékséget franchise alapon és rávenni a sütödét hogy szállítson bele termékeket.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#730) stangli válasza concret_hp (#728) üzenetére


stangli
senior tag

metro, egyetemek, bankok környékén talán életképes lenne... gondolom tkazmer, az osztrák anker jellegű pékségre gondol, ahova bemegy az ember, vásárol egy kiflit, vagy szendvicset, kér egy kávét mellé, ha van ideje, na meg hely, akkor leül, megeszi oszt tovább megy...

(#731) tkazmer válasza stangli (#730) üzenetére


tkazmer
addikt

nem anker (a márkát most nem említeném meg), de valóban olyasmi, igen. nem annyira az egyetemekhez tenném, az egyetemistáknál jobban számíthat szerintem az a pár 10ft, amivel egy croissant többe kerül, inkább bankok; sajnos a szabadság tér és az arany j. utcai metró környéke (mnb, bankcenter, ÁSZ székház, Nefmi) már eléggé telített, konkrétan két hasonló elven működő de rosszabb minőségű terméket áruló pékség is van ott, ezért lehet célszerűbb máshova tenni, majd a konkrét helyen még gondolkodnom kell...

na de nem is eza lényeg, hanem hogy egy utcai üzlethelyiséget mennyi pénzből lehet pékséggé varázsolni?:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#732) concret_hp válasza tkazmer (#731) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem olyan 500K-1M azért elég, de ez nagyon sok mindentől függ.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#733) stangli válasza tkazmer (#731) üzenetére


stangli
senior tag

Ez ugyebár annak függvénye, hogy kell-e kemencéket telepíteni, mert helyben is akarsz sütni valamit, vagy a megrendelt termékeket akarod értékesíteni... na meg ha trendi helyet akarsz, ami a minőséget tükrözi, akkor olyan 5milka csoki környékére számíthatsz...

(#734) tkazmer válasza stangli (#733) üzenetére


tkazmer
addikt

nem, a helyben sütés nem működne, ahhoz túl sok féle termék van, meg igazság szerint nem is szeretnék ilyesmivel foglalkozni, (ahhoz kellene alapanyag beszállítókat keresni, egy komolyabb szellőzőrendszert végigverni a ház lakóközösségén, stb stb.).
az 5millió kijött valahogy? vagy csak hasraütöttél?:)
én olyan 3-3.5-ig jutottam, ha mondjuk 1millió a berendezés (concret_hp hsz-e alapján, meg azóta találtam pl. használt pékség berendezést 600ért, stb.), kb. 1millióból megoldható lenne az üzlethelyiség felújítása, és még másfél jó lenne kaucióra, bérleti díjra, alkalmazottak bérére meg az egyéb kiadásokra (cégalapítás, telefon, akármi). igaz ebben még nincs benne a franchise megállapodás díja, amiről még halvány lila segéd fogalmam sincs, de az úgy is egy másik kérdéskör már...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#735) concret_hp


concret_hp
addikt

kft-nek hol érdemes számlát nyitni? tom nézzem meg meg stb, de vmi hint jöhet azér ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#736) tkazmer válasza concret_hp (#735) üzenetére


tkazmer
addikt

tényleg nézd meg, és számíts olyan kérdésekre, hogy hány átutalást tervezel egy hónapban, mekkora éves árbevételben gondolkodsz, szeretnél-e neten vásárolni, stb.
ha nagyon alap-alap-alap csomagot akarsz, akkor szerintem a cib bázisnál nincs most jobb ajánlat apiacon, de igazából utoljára lassan két és fél éve foglalkoztam ilyesmivel komolyabban (akkor 6-8 bank közül a k&h jött ki nyertesnek, bár nem csak a költségeket, hanem az alkalmazottak hozzáállását is értékeltük)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#737) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Nemrég összefutottam egy ismerősömmel, aki nem rég jött vissza külföldről, sokat volt kint és most elege lett és hazajött és jól meg is tollasodott és tőlem kérdezte hogy mibe kéne fektetni, milyen vállalkozást érdemes itthon indítani. "Hát az attól függ...mennyi pénzed van" Azt mondta max 400-420k EUR-t tudna megmozgatni ha szükséges. Hűűű!!
Hirtelen elállt a szavam..szerintetek? (Ennyinek a banki kamatai is már szép summa, de ő vállalkozni akar, örök nyughatatlan természet. :F

Eki - az eredeti

(#738) concret_hp válasza EkSYS (#737) üzenetére


concret_hp
addikt

olyanba kezdjen, amihez ért :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#739) EkSYS válasza concret_hp (#738) üzenetére


EkSYS
senior tag

azt pont nem akarja csinálni ;) , azért is hagyta abba

Eki - az eredeti

(#740) tkazmer válasza EkSYS (#739) üzenetére


tkazmer
addikt

ha lényegében mindegy neki, hogy mibe fekteti a pénzt csak vállalkozás legyen, akkor inkább járjon nyitott szemmel a világban, beszélgessen emberekkel, és egyszer csak lesz egy jó ötlete. ezt követően gyűjtsön lelkes embereket az ötlete mellé, és ha tényleg jó az ötlet, akkor az induláshoz elég lehet ennyi pénz.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#741) EkSYS válasza tkazmer (#740) üzenetére


EkSYS
senior tag

...nos igen..többek között ezért is szólt nekem..nekem pedig nem volt így kapásból ötletem..így kerültem ide :)

Eki - az eredeti

(#742) concret_hp válasza EkSYS (#739) üzenetére


concret_hp
addikt

nem biztos, hogy ~100M hufot olyanba tolnék, amihez nem értek... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#743) bandus válasza concret_hp (#735) üzenetére


bandus
veterán

szlovákiában :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#744) concret_hp


concret_hp
addikt

ha egy itthon még nem forgalmazott terméket szeretnék importálni és forgalmazni, ahhoz mi minden kellhet?
gondolom be kell vizsgáltatni (fogyasztóvédelem?), hogy nem balesetveszélyes-e meg ilyenek + élelmiszernél gondolom valami élelmiszerbiztonsági dolgokat is, de hol? meg mennyibe kerülnek ezek?

ill. ha kitalálom, hogy nekiállok pl. savanyúságot árulni (boltban, nem piacon) ahhoz milyen engedélyek kellhetnek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#745) bandus válasza concret_hp (#744) üzenetére


bandus
veterán

nemtom, de egy tesztpéldányra benevezek :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#746) concret_hp válasza bandus (#745) üzenetére


concret_hp
addikt

ánuszvibrátorról lenne szó ;] :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#747) bandus válasza concret_hp (#746) üzenetére


bandus
veterán

nem tudsz akkora kedvezményt biztosítani :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#748) S.P.Q.R.


S.P.Q.R.
csendes tag

Mi kell egy sikeres vállalkozáshoz ?:) Gondolom elég sok ügyfél, még ha az ötlet meg is van.
Kinek mi a tippje, hogy ügyfeleket szerezzünk? PL én lehet vállalkozni fogok, de eddig ilyet még soha nem csináltam és attól félek nem tudnék megfelelő számú üf.-et előteremteni, akik pedig hoznák a munkát.
Ráadásul software fejlesztő is sok van. Milyen tippetek van ez ügyben és egyáltalán milyen vállalkozás forma lenne előnyös számomra? :U

(#749) concret_hp válasza concret_hp (#744) üzenetére


concret_hp
addikt

up + ugyanezek a kérdések, ha én gyártanék valamit :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#750) peterszky válasza tkazmer (#734) üzenetére


peterszky
őstag

"egy komolyabb szellőzőrendszert végigverni a ház lakóközösségén"

Lakók, a legnagyobb probléma! El nem tudod képzelni, mit tud kihozni belőlük az irigység (ha alapból nem rosszindulatúak, de ez azért ritka). Ami nagyon fontos, hogy elsőre HOSSZÚTÁVÚ szerződést kell kötni velük, ha nem, akkor kb. bukta az egész. Minden rossz, amit Te csinálsz. Mindent fizess ki, ami őket zavarja (még ha közöd sincs hozzá). Borzasztó!

What else you gonna do on a Saturday?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.