Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Rruuer válasza csabyka666 (#900) üzenetére


Rruuer
senior tag

akkor írja le valaki hogy mi az előnye és a hátrányát

(#902) [HUN]Zolee válasza Rruuer (#899) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Ha nem keresel annyit amennyit szeretnél és találsz a piacon rést valahol akkor megéri. :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#903) csabyka666 válasza Rruuer (#901) üzenetére


csabyka666
addikt

Előny: magadnak osztod be az idődet, nem kell műszakban dolgozni, magad ura vagy.

Hátrány: előre kell gondolkodni, tudni kell parancsolni magadnak (nem elherdálni a hasznot minden hülyeségre), nem tudsz tervezni úgy, hogy minden hónapban x ezer foritot keresel, amiből gazdálkodhatsz, illetve nem hátrány, ha te magad is tudod a - legalább a rád vonatkozó - szabályokat.

Mindent összevetve: bár nem írtad, mit szeretnél csinálni, de ha nincs olyan „felesleges” pénzed, amiből nekiállnál, akkor előbb gyűjtögess, mert sok el fog menni mindenféle jogi dologra...
Érdemes körülnézni, vannak-e pályázatok (munkaügyi hivatalban érdeklődhetsz például).

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#904) Rruuer válasza csabyka666 (#903) üzenetére


Rruuer
senior tag

egy pc javitos boltot szeretnék ahol lehetne kapni 1-2 dolgot de a nagykerböl bármi rendelhető lenne

(#905) csabyka666 válasza Rruuer (#904) üzenetére


csabyka666
addikt

Falu / város, mennyi ilyen bolt van a környéken...?

A jogi részét nem tudom, hogy megy, de előbb én ezeket válaszolnám meg magamnak.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#906) Rruuer válasza csabyka666 (#905) üzenetére


Rruuer
senior tag

hajduszoboszlo, milyen boltra gondolsz? mert van sok de szerintem infosra, abból van 2ö de az egyik nagyon drága és semmi új dolog nincs a másik meg nem tudom, az is éppen hogy csak ketyeg mert hülye az ott dolgozó de én olyan akarok hogy a telephelyem vagy micsodám a szobám lenne. mint pl ez , ez is egy srác szobájában van

(#907) csabyka666 válasza Rruuer (#906) üzenetére


csabyka666
addikt

A jogi dolgoknak nagyon járj utána, mert ha boltot nyitsz, akkor ott az ÁNTSZ-től a tűzoltóságig mindenkivel le kell rendezni a teendőket, én is végigjártam, és hiperbonyolult, nem is nyitottam boltot, van egy telephelyem (saját ház), és annyi. A pénztárgép is egy külön szabályozás.

Szóval nagyon el tud bonyolodni a dolog, érzésem szerint néha feleslegesen, de ha látsz benne fantáziát, meg lehet próbálni. Első dolgod viszont egy jó könyvelő keresése legyen, mert mindent lehetetlen fejben tartani, és sok munkától ment meg.

Személyes vélemény: nem látok piaci rést az új cuccokban, mert gyakran megrendelik netről a gyerkőcök, és összerakatják valamelyik haverral. Aztán lehet, rosszul látom, de én inkább a használtban bízom.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#908) Rruuer válasza csabyka666 (#907) üzenetére


Rruuer
senior tag

Nos a jogi dolgokhoz hülye vagyok. Ez tény. A telephely nekem is a saját lakásom lenne.van valami az uj és használt cuccban amit mondtál de van az új cuccban is lehetöség meg nem is mondtam azt hogy itthon lenne készleten hanem hogy rendelhetö lenne. Meg ugye a használt cucc...na az viszont lenne raktaáron (amásik szobában). És a munkahelynek tudnia kell hogy kiváltottam a munkáltatóit? Meg olvastam hogy másod állásban csak akkor kell adozni ha van bevétel,ha nincs akkor nem. Ez az állitás helyénvaló?

(#909) [HUN]Zolee válasza Rruuer (#908) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Igen a munkáltatónak tudnia kell hogy másodállásba egyéni vállalkozó leszel.
Igen, ha nincs bevétel akkor nem kell adózni, de azért egy könyvelővel mindenképp beszélj, megéri.
A másik fontos kérdés hogy áfá-s leszel-e vagy sem.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#910) csabyka666 válasza Rruuer (#908) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha alanyi adómentes vagy, akkor évi 6 millió forintig nem kell adózni a bevételből, a 6 millió forint feletti részre 40%-os adó vonatkozik.
Ez szép és jó, de kereskedni nem tudsz így, mert a 6 milliós bevételt aránylag gyorsan eléred (eladsz egy konfigot 250.000-ért, és ez még csak 1 tétel), viszont ebből nincs 250.000 jövedelmed, csak 10-20.000...magyarán a 6 milla hamar összejön, de az nem a te pénzed, hanem jelentős része anyagköltség.

Az alanyi adómentesség olyanoknak jó, akiknem relatíve kevés szerszám- és anyagköltséggel dolgozak, pl egy festő vesz 5 ecsetet meg egy létrát, és mehet dolgozni, mivel a festéket megveszi a megrendelő.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#911) Rruuer


Rruuer
senior tag

Köszike a válaszokat. Csak még annyi lenne hogy használt cuccokkal is foglalkoznék és garit is adnék rá. Nem tudna valaki mondani ilyen garanciázo progit?

(#912) csabyka666 válasza Rruuer (#911) üzenetére


csabyka666
addikt

Progit? Számlára ráírod, hogy x hó gari, vagy úgy nem jó?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#913) Rruuer válasza csabyka666 (#912) üzenetére


Rruuer
senior tag

Nem tudom. Ez után meg nem volt idöm nézni csak szétnéztem a neten és van jopár igyen progi ami megcsinálja a gari levelet és a számlát is csak heroin árban adják.

(#914) [HUN]Zolee válasza Rruuer (#913) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Veszel egy egyszerűbb számlázó programot, garancialevelnek meg csinálsz egy sablont, amin kézzel kitöltöd a sorozatszám lepecsételed és kész.

[ Szerkesztve ]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#915) csabyka666 válasza [HUN]Zolee (#914) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem is elég ennyi. A számlázó program sem kell feltétlen, amennyiben minden számlát kézzel írsz. Macerásabb, de ha van türelmed, ez a legbiztosabb módszer.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#916) Patent11


Patent11
újonc

Sziasztok!
Látom vannak már itt tapasztalt hozzászólók,így én is segítséget szeretnék kérni.
Egy nagyváros külső részén szeretnék ajándék,játék,kreatív boltot nyitni.Sajnos a pénzügyi feltételeim eléggé minimálisak,így próbálnám minél kisebb pénzből kihozni a nyitást.A bolt helyiség bérleti djía nem olyan kevés és még ki kell festeni,berendezni stb. ,ami elég tetemes összeg,valamint kellene pénztárgép is.Esetleg nem hallott valaki arról információt,hogy megéri-e használt online pénztárgépet vásárolni?Mennyibe kerülhetne újra engedélyeztetni?Valamint szoktak lenni a munkaügyin keresztül bértámogatások (minimálbér 6 hónapra) ,arra van-e esély pályázni,vagy az is csak "kirakat" , mert több ismerősöm is hiába pályázott boltnyitáshoz vissza térítendő,vagy vissza nem térítendő támogatásra nem sikerült nyerniük,hiába pályázat íróval készíttették el a beadványokat!Az nagy segítség lenne,ha 6 hónapra ténylegesen lenne rá lehetőség,hogy a minimálbért "megkapja" az ember,mert a kezdeti tőkéből "csak" a járulékokat,könyvelőt,dolgozót (ha van) kellene fizetni.

(#917) csabyka666 válasza Patent11 (#916) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Munkaügyiben szokott lenni vállalkozásindító támogatás, 100.000 forint / hó, vissza nem térítendő, mindössze annyi feltétele van, hogy 6 hónapig vállalkozónak kell lenned főállásban, illetve nem lehet szüneteltetni / visszaadni / áttenni mellékállásba a vállalkozást.

A pénztárgépes részét nem tudom, de a támogatásnak járj utána, mert ennél kedvezőbb nem hiszem, hogy elérhető.

Ja igen, az is feltétel szokott lenni, hogy x (talán 3?) hónapig legyél előtte munkanélküli.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#918) Patent11 válasza csabyka666 (#917) üzenetére


Patent11
újonc

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
Erre a munkaügyi által folyósított támogatásra gondoltam én is,de nincs most kiírás ,hogy lehetőség van az igénybevételére.Az a baj,hogy elvileg még egy embert fel kellene vennem,mert az anyagbeszerzés miatt nem lehet mindig a boltban az ember.
Sajnos munkanélküli lettem , ezért is gondolkodtam el ezen a lehetőségen.Teljesen más területen dolgoztam eddig ,de munka mellett 7-8 éve letettem a boltvezetői vizsgát,viszont nincs benne tapasztalatom ettől tartok egy kicsit.
Tőkém éppen annyi lenne,hogy beindítsam a vállalkozást,de nagyon pici árukészlettel és tartalék,tőke maradék nélkül.Ennek köszönhetően lehet,hogy 1-2 hónap múlva már nem hogy fizetést,de járulékot sem nagyon tudnék fizetni! :(
Te milyen területen "vállalkozol"?Mennyi idő után tudtad azt mondani,hogy érdemes volt(legalább egy fizetés összejött levonások után)?

(#919) csabyka666 válasza Patent11 (#918) üzenetére


csabyka666
addikt

Hú, az így necces. Szerintem gyűjts még hozzá. Értem, hogy most nem dolgozol, de inkább nagyobb legyen a tőke, mert ahogy kiszámolod, biztosan többet kell fizetned - iparűzési adó, kamarai hozzájárulás, a bolt kapcsán a jóég tudja, mik vannak még.

Én egy PC és laptop szervizt csinálok, de csak egyedül, és üzletem sincs, próbáltam minden kiadást minimálisra csökkenteni. Hogy megéri-e, nem tudom, még alig 1 éve csinálom. A "nagyok" azt mondták, 3-5 év, amire az ember szerez annyi hírnevet, hogy érdemes legyen valamiről beszélni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#920) Patent11 válasza csabyka666 (#919) üzenetére


Patent11
újonc

Azért vagyok inkább feszült,mert ott van a bérleti díj(3 hónap előre) leírható, áfa vissza igényelhető stb. Pénztárgép, költségelhető,áfa visszaigényelhető stb. csak éppen ezeket induláskor a tőkéből kell kifizetni...
Úgy gondolom,hogy amit szeretnénk az menne itt mert van rá igény(volt egy kisebb piackutatás) és nincs még ilyen bolt.Vagyis van, de a tulaj (nem tudom miért),olyan mintha nem lenne benne érdekelt,hogy normálisan menjen a boltja,tehát olyan árban és minőségben megfelelőbb dolgokat áruljon amik valóban vonzóak.
Azért is szeretnék már saját lábra állni,mert az előző munkahelyemen 10évig dolgoztam (felszámolták a céget) a mostanin 3 évet dolgoztam, biztosnak tűnt,de lett egy létszám leépítés és ugye én nem régen voltam ott...Tehát másodjára lettem munkanélküli és az utóbbi alkalom picit most már jobban elkeserített így arra gondoltam, hátha lenne esély.Egyébiránt ha nem megy,legalább ezt is kipróbáltam és utána nem eszem magam rajta,hogy mi lett volna ha...

(#921) csabyka666 válasza Patent11 (#920) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez nagyon jó hozzáállás! :R

Én csak bemutató jelleggel dolgoztam "igazi" munkahelyeken, de egyszerűen megőrültem attól, ha nem volt munka, és ugyanúgy ott kellett ülni 8 órában. Hiába mentem kipihenten a műszakba, egész nap nyomott az álom, és jobban elfáradtam a semmittevésben, mintha egész nap betonoztam volna. Valaki szerint annál nincs jobb, mint amikor nem kell semmit csinálni, na én nem így gondolom!

Ezt a leírós dolgot én úgy értelmezem, hogy veszel valamit 100 forintért, kifizeted a tőkéből, eddig oké, de - szerintem - ha költségként elszámolod, akkor sem kapsz vissza 100 forintot, csak 27-et (ÁFA-t). Nem vagyok könyvelő, de túl szép lenne, ha visszaadnák a teljes árat. Bár ha pályázol mondjuk egy gépre, akkor azt is visszaadhatják éppen.
Vagy te is így gondoltad, ahogy leírtam?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#922) Patent11 válasza csabyka666 (#921) üzenetére


Patent11
újonc

Most megfogtál,de elvileg szerintem az adó alapból lehet levonatni.Viszont csak olyan költséget,ami a vállalkozás végzésével összefügg!

(#923) csabyka666 válasza Patent11 (#922) üzenetére


csabyka666
addikt

Na igen, ezt én se tudom, de engem nem is érint, mivel én nem tudok költségelni semmit.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#924) Patent11 válasza csabyka666 (#923) üzenetére


Patent11
újonc

Miért nem tudsz?Könyvelőt kérdezted?
Külföldről szoktál rendelni alkatrészt pl.:e-bay?

(#925) [HUN]Zolee válasza Patent11 (#924) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Valószínűleg azért nem tud, mert olyan KATA adózást választotta.

Költség elszámolás:

Csak az ÁFA visszaigényelhető, az elszámolt tárgy nettó ára elszámolható költségként, ami az adóalapot csökkenti, azaz annyival kisebb adóalapod, amiből adót kell fizetned év végén. Tehát nem ad vissza, hanem be se kell fizetni annak az adórészét amit el tudsz számolni költségként.

Meg kell dönteni, hogy mennyi lesz a vállalkozás várható bevétele/nyeresége, és milyen adózási forma a legelőnyösebb számodra.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#926) Patent11 válasza [HUN]Zolee (#925) üzenetére


Patent11
újonc

Szia!
Igen ilyesmire gondoltam,csak én nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni! :)
Egyébiránt elvileg a költségelhető tételek:társ. adó,munkaadói járulék,bérleti díjak stb. viszont az eladási árat növelik és csökkentik a nyereséget,ha jól tudom.
Igazából egy jó könyvelő tudná megmondani,hogy melyik a megfelelő adózási mód,éppen olyat keresnék aki erre képes!Vele lehetne eldönteni,hogy van-e értelme bele kezdeni még elvi szinten is.

(#927) csabyka666 válasza Patent11 (#924) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja igen, bocsi, KATA-s vagyok, ezt kifelejtettem. Ez egy egyszerűsített adózás (a könyvelők is szeretik), nincs vele sok macera, többek közt azért, mert nincs is lehetőség elszámolni semmit. Tervezhető a járulék, mert minden hónapban fix 25.000, ha mellékállásban, fix 50.000, ha főállásban csinálod.

Ha boltot akarsz nyitni, oda sajnos nem jó a KATA, pont az elszámolhatóság hiánya miatt. Inkább olyanoknak való, akik kétkezi munkások, és relatíve kevés (és olcsó) szerszámmal tudják végezni a munkát.

Szvsz ez az egész vállalkozósdi úgy van kitalálva, hogy lehetőséget ad arra, hogy ne minimálbérért csinálj olyan munkát, amit még talán nem is szeretsz csinálni, viszont le tudja szívni az agyat, mert képben kell lenni a szabályokkal, figyelni mindenre, hogy rendben legyenek a dolgok. Alkalmazottnak lenni egyszerűbb: bejársz dolgozni, és a jogi dolgokkal nem kell foglalkoznod. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#928) [HUN]Zolee válasza csabyka666 (#927) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

A KATA egy boltnál nem elsősorban az elszámolhatóság miatt nem jó, hanem az évi 6.000.000 Ft bevétel határ miatt.

[ Szerkesztve ]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#929) csabyka666 válasza [HUN]Zolee (#928) üzenetére


csabyka666
addikt

Azt már nem tudom, hogy a KATA-nál 6 milliós határt húztak-e meg, de igazad van, egy boltnál viszonylag hamar megvan a 6 milliós, inkább úgy mondanám, "forgalom", ebből a jövedelem töredéke ennek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#930) [HUN]Zolee válasza csabyka666 (#929) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

A jövedelem az megint más, azt a nyereségböl fizeti ki a vállalkozás a magánembernek.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#931) Patent11 válasza [HUN]Zolee (#930) üzenetére


Patent11
újonc

Látom te nagyon benne vagy ebben a témában!:)
Van valami céged,vagy a végzettséged a témába vágó?

(#932) [HUN]Zolee válasza Patent11 (#931) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Decemberben indítottam egy vállalkozást, és elég jól körüljártam a dolgokat.

A cég és a vállalkozás két külön forma, más adózással más indítási feltételekkel.

Amúgy milyen végzettséged van a bolt indításához?

[ Szerkesztve ]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#933) biker válasza Patent11 (#926) üzenetére


biker
nagyúr

kereskedéshez kizárólag a normál áfakörös a jó, se a kata, se a kiva, se az eva, se az alanyi mentes nem jó, mert mindnél vannak korlátok. vagy a 6m, vagy nem áfakörös, vagy nem költségelszámolós
nincs min gondolkozni, csak áfakörös.

ami kell a bolt nyitásához
- annyi pénz, ami fedezi a helység rendbe tételét, és kb 6 havi bérleti díját (kb 1mFt)
- annyi pénz, amiből kiváltasz minden engedélyt, veszel pénztárgépet (150eft kb) és csinálsz weblapot/webshopot és reklámozol kb 50.000Ftnyi összeget helyi fb célzással és adwordsel (kb 500.000Ft)
- annyi pénz, ami elég az induló készlethez (üres boltban nem vásárolnak) (kreatív/hobby körben kb 1mFt-ot egy óra alatt öszeírok neked, feleségem fejlesztő pedagógus, látom költeni)
- és kb 5-6 hónapra elég pénz a béred és járulékaira (érettségis alapbér + pici hogy ne batasson a NAV) ez havi 98.250Ft nettó mellé 90e a bérteher, tehát másik 1mFt

HA e nélkül ugrasz bele, akkor be fogsz fuccsolni
Nem lehet, nem talán, nem remélem sikerül, hanem nem fog menni :(
Spórolj még, kérj kölcsön, add el a lelked, és utána indulj be

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#934) biker válasza Patent11 (#920) üzenetére


biker
nagyúr

"Azért vagyok inkább feszült,mert ott van a bérleti díj(3 hónap előre) leírható, áfa vissza igényelhető stb. Pénztárgép, költségelhető,áfa visszaigényelhető stb. csak éppen ezeket induláskor a tőkéből kell kifizetni..."

nem igényelhető vissza kézzel fogható állapotra. hanem a visszaigénelhető áfa összegével a következő ciklus terhe csökkenthető
Ahogy benyújtod az űrlapot, hogy az áfa összegét utalják is vissza számlára, azonnal jön az ellenőrzés :(
Ezért ilyet soha nem tesz egy jó lelkű könyvelő

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#935) Patent11 válasza [HUN]Zolee (#932) üzenetére


Patent11
újonc

Van több végzettségem,de ami ehhez kell a boltvezetői és ruházati eladó.Munka mellett csináltam így OKJ-s képzés.

(#936) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jo helyen teszem-e fel a kerdesem.
Majus ota van a foallasom mellett "egyeni vallakozo"i viszonyom, szamlakepes vagyok, az a kerdesem, hogy ha veszek telefont, azt el tudom szamolni?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#937) biker válasza JohnnyX (#936) üzenetére


biker
nagyúr

Igen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#938) csabyka666 válasza JohnnyX (#936) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Nem feltétlenül! Milyen adózási formát választottál? Ha KATA-s vagy, tudtommal semmit sem tudsz elszámolni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#939) JohnnyX válasza csabyka666 (#938) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Nem kata.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#940) biker válasza csabyka666 (#938) üzenetére


biker
nagyúr

A válaszom: igen, jó helyen kérdezel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#941) csabyka666 válasza JohnnyX (#939) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor van rá esély, de könyvelővel konzultálj, minden pénzt megér! :K

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#942) csabyka666 válasza biker (#940) üzenetére


csabyka666
addikt

Mármint #936. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#943) Rruuer


Rruuer
senior tag

Hello lenne egy olyan kérdésen hogy az nagyon nagy baj hogyha a számláról lemaradt a fizetni felirat?

(#944) csabyka666 válasza Rruuer (#943) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Mire gondolsz? Én még soha sem írtam rá, hogy "fizetni". :N

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#945) Rruuer válasza csabyka666 (#944) üzenetére


Rruuer
senior tag

Fizetve. Bocsi elirtam

(#946) csabyka666 válasza Rruuer (#945) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja oké, értem. Én nem szoktam ráírni, vagyis pontosítok, nem mindegyikre írom rá. Könyvelővel beszélj, nekem ő mondta, hogy nem kötelező tartalmi eleme a számláknak. Ahogy az összeg neve betűvel kiírva sem az, vagy az aláírás sem az.

Ha készpénzes számlát állítok ki, azt amúgyis akkor teszem, amikor fizetnek, és a számlán lévő időpontok is ezt mutatják. Nyilván, nem is állíthatsz ki mondjuk a mai napra számlát addig, amíg nem fizették ki neked.
Az már más kérdés, hogy mi van akkor, ha mondjuk a fizetési határidő 30 nap múlva esedékes, de ezt inkább könyvelőtől kérdezd meg, mert ilyen szituba nem kerültem még.

A másik az átutalásos számla. Erre ráírom, hogy "pénzügyileg rendezve", de ezt is csak akkor, ha már megjelent a számlámon a pénz. Ha utánvétes, akkor megadok egy határidőt, és ráírom, hogy "utánvét formájában kerül rendezésre".

Vagy teljesen másra gondoltál?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#947) Rruuer válasza csabyka666 (#946) üzenetére


Rruuer
senior tag

Sima egyszeü kp-s számláról van szó. De úgy értelmerem hogy nem gáz annyira,de sajna para van mert nem tudom hogy mekkora bajt követtem el . A könyvelöm nem veszi fel a telót. Mi van ha visszamegyek és elkérem a számlát és ráirom és akkor mind a 3 papiron meglesz. Vagy ez rossz gondolat?

(#948) biker válasza Rruuer (#947) üzenetére


biker
nagyúr

Teljesen felesleges

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#949) Rruuer válasza biker (#948) üzenetére


Rruuer
senior tag

elértem a könyvelőmet, ö is azt mondta hogy nem nagy baj de legközelebb írjam rá :R :R :R

(#950) biker válasza Rruuer (#949) üzenetére


biker
nagyúr

teljesen felesleges ráírni. ha kiadtad a kp számlát, már követelésként jelenik meg a pénztárban, és ha nem lesz pénz, akkor hiányod lesz.
Attól, hogy ráírod, fizetve, nem lesz semmi. és ha azt is ráírod, "de tényleg fizetve" istenuccse fizetve, akkor sem lesz több a számla

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.