Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) bambano válasza philoxenia (#396) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hagy jegyezzem meg, hogy már az eu előtt is teljes dohányzási tilalom volt étellel foglalkozó helyekre ebédidőben, most is van, függetlenül attól, hogy ki merre tart a cigizés tiltásával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#402) kraftxld válasza AMD Power (#385) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Volt rá már példa a családban, 16M minusszal zárták a boltot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#403) AMD Power válasza tkazmer (#400) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt nem tudom pontosan. Szerintem nem lehet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#404) philoxenia válasza tbs (#398) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk ezt nem szokok sütni, csak kenyeret, de azt rendszeresen.
A linzert viszont megsütheted este is, annak mindegy. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#405) bambano válasza AMD Power (#383) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A kis közértek mostanában sorozatban mennek tönkre a bevásárló központok és a hipermarketek miatt. Ismerősi körben is van tönkrement bolt.

Havernak nem javaslom, ellenségnek igen, fúú de jó, fogjon hozzá :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#406) tbs válasza AMD Power (#403) üzenetére


tbs
addikt

Tkázmér, érdemei elismerése mellett, pénzügyi és életszerű dolgokban nem evilági tanácsokkal tud szolgálni. Óvatosan vele... ;]

#404, Filoszéna: Innen fúj a szél. Fogalmad sincs a croissant tésztákról... :DDD Inkább linzerek, mint kenyerek... Az estesütött meg nem fog gőzölögni a reggeli kkaó mellett... ;)

[ Szerkesztve ]

(#407) philoxenia válasza AMD Power (#403) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De ha csak beengedsz embereket cigizni és inni, ahhoz senkinek semmi köze. :))

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#408) AMD Power válasza kraftxld (#402) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor ezen még rágódok egy kicsit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#409) hanee válasza AMD Power (#408) üzenetére


hanee
senior tag

Szerintem ha vállalkozni szeretnél ne úgy indulj el, hogy "hmm de jó lenne egy saját bolt, csináljunk mondjuk egy kis közértet", hanem próbáld meg kitalálni, hogy mondjuk ahol laksz, a környéken mi az, amiből nem nagyon van, és lenne rá igény. Rést kell keresni. A kis boltok megélnek ott, ahol szükség van rájuk.
Ahol mi lakunk, ott pl. egy adott kb. 500 méteres úton amióta itt lakunk olyan fluktuáció van, hogy szinte már nem bírom követni. Van olyan üzlethelyiség, ami korábban volt műszaki-telefon üzlet (amire totál nem volt szükség, mert 100 méterre van egy nagy számtech-gsm bolt), aztán lett belőle egészséges sütiket áruló bolt (amire szintén nem volt szükség, mert Budapest egyik legnagyobb bio boltja szemben van vele kb), aztán most lett belőle csirkefalatozó. Ez most úgy tűnik bevált a tulajnak, mert ilyen nincs másik a környéken, és ráadásul finom a kajájuk.
Egyébként szerintem 1,5 millió kevés lesz egy kisbolthoz :U
Minden esetre szerintem azt próbáld meg kitalálni, hogy mi nincs még arrafelé.. ha nincs éjjelnappali bolt, akkor akár érdemes is lehet belevágni. De ne csak úgy belecsapj a lecsóba, gondold át jól hogy csinálod és kérj tanácsot olyantól, akinek van vállalkozása :))

hanee

(#410) concret_hp


concret_hp
addikt

kisboltot én se nagyon nyitnék manapság :U
éjjelnappali még max jó lehet ha nincs a környéken másik.
most nyílt nálunk egy éjjelnappali a választék kb a köövetkező: a bolt kb. 1/3-a innivaló: ásványvíz, gyümilé, szénsavas üdítő és alkoholos cucc. rengetegféle mindből.
1/5 csokis/rágcsálós pult
kis tejes cucc , kis pékárus rész meg kis felvágottas rész és kb. ennyi.

ebben a kombóban még elképzelhetőnek tartom, hogy megéri.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#411) AMD Power válasza hanee (#409) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi. Ezeket én is szem előtt tartom. Valami pedig bele kell majd kezdenem. Ha ez nem jön össze megyek vissza Angliába.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#412) kraftxld válasza AMD Power (#411) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért nem árt utánaszámolni, hogy hány kakaóscsigát kell eladni naponta legalább a saját minimálbéred kitermeléséhez....

Angolul tudsz már? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#413) AMD Power válasza kraftxld (#412) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos az elmúlt 1.5 évben nem sokat törődtem vele így még azt is elelejtettem amit addig tudtam. De persze indulás előtt más dolgom se lesz csak tanulni újból... :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#414) hanee válasza AMD Power (#411) üzenetére


hanee
senior tag

Szerintem mielőtt belekezdessz egy vállalkozásba, valamlyen oldalról érdemes belekóstolni a témába. Pl. dolgoztál már kisboltban / nagyobban ? Az ilyen tapasztalatok nagyon sokat segítenek annak eldöntésében, hogy milyen árukészleted legyen, honnan tudod beszerezni, miből mennyit tarts, stb.. Át kell látni az egész témát hozzá. Ráadásul marha nagyot lehet bukni olyannal, ahol romlandó árukat forgalmazol, mert ha nem megy a bolt, rádrohad az egész. Szerintem érdemes kisebb dologban gondolkozni eleinte, mondjuk nyiss dohányboltot, ha már bolt.. aztán lehet hozzá tenni később üdítőt, csokit, stb.

hanee

(#415) AMD Power válasza hanee (#414) üzenetére


AMD Power
titán

Egy nagy kereskedelmi multinál dolgozok. Illetve most csinálok egy boltvezető sulit is.

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. :R

A bolt nem lenne nagy. Kicsivel szeretném kezdeni. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#416) hanee válasza AMD Power (#415) üzenetére


hanee
senior tag

Na, hát szerintem ez már jó kiindulási alap! Véleményem szerint csinálj üzleti tervet magadnak. Lehet, hogy fölösleges időnek tűnhet, de ha leírod eszedbe juthatnak szuper ötletek, amivel a forgalmadat növelheted, és ha tartod magadat a leírtakhoz, sikeres lesz a vállalkozásod. Próbálj meg benne határozott időpontokat kitűzni célul, és azért dolgozni keményen, hogy elérd. És akkor biztos eléred! Tudom ez kicsit ilyen marketing dumának tűnhet, de nem az, van alapja, nagyon is.
Próbáld meg kitalálni azt is, hogyan reklámoznád magadat és készíts teljes költségvetést két évre. Ha két év múltán nyereségessé válsz, akkor sikeres a vállalkozásod :))

hanee

(#417) AMD Power válasza hanee (#416) üzenetére


AMD Power
titán

;)

Van egy kis listám. Bár azon minden féle van. A "neve az 5 éves terv". Ebből próbálok meg szépen lassan mindent megcsinálni/elérni.

Jó ötlet ez a másik bolt terv is. Köszi a tippet. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#418) hanee válasza AMD Power (#417) üzenetére


hanee
senior tag

Szívesen! Sok szerencsét a bolthoz, számolj be róla, hogy megy :K

(#419) AMD Power válasza hanee (#418) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi de ez még sajnos nem holnap lesz. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#420) gaborbol válasza AMD Power (#419) üzenetére


gaborbol
őstag

Üdv!

Nekünk látványpékségünk volt,de 2 barátom is van, akiknek élelmiszer boltja van:
Gyakorlatilag a kisboltokból csak vegetálni lehet.A pénzed non-stop az árukészletbe forog vissza,közben azon parázol hogy apeh,ántsz,fogyasztó védelem betoppan és mennyi lesz a bünti....
Az alkalmazott nem minimál bért keres hanem netto 80-90k-t,mert lassan saját károdon rájössz, hogy a minimál béres ellopja a bevételt vagy az árút vagy mindkettőt.Nem figyeli a szavidőt,akkor termékenként 50k a bünti.
Pl találnak 2 lejárt sört,3 lejárt kefírt 100k
Nem ad nyugtát 1 kifliről: nem is tudom pontosan de olyan 20k-100k attól függ első,második alkalom, meg amennyit gondolnak.
Havernek akinek boltja van.Apeh 1 millára bűntette, mert szerintük túl kicsi haszonkulcsal dolgoztt.Multi-multi hátán,spar,tesco,lidl,aldi,profi,plusz,drága nem lehetsz, mert éhenhalsz
max éjjel ahoz meg nagyon forgalmas helyen kell hogy légy.
Jelen pillanatban nem tudok olyat mondani amit 1-2 millából érdemes elindítani,ha nincs ismeretség,haver,tőke esállyed sincs,max amit te is mondtál.Angoltanár és aztán elindítod magad kifelé.(mi is megyünk nyáron,végleg :) )

[ Szerkesztve ]

(#421) AMD Power válasza gaborbol (#420) üzenetére


AMD Power
titán

Ez keményen hangzik. De sajnos ezekkel én is tisztában vagyok. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#422) hanee válasza AMD Power (#421) üzenetére


hanee
senior tag

Minden vállalkozásba bele lehet bukni ilyesmivel, főleg ha kereskedelmi és boltja is van. Okosan és ügyesen kell csinálni és a szabályokat úgy kell megszegni, hogy azért ne büntethessenek meg, vagy ne jöjjenek rá :D

(#423) tkazmer válasza hanee (#422) üzenetére


tkazmer
addikt

inkább nem kell megszegni a törvényeket, de nem kell foglalkozni a szokásokkal, és gyakran az emberséggel sem. a törvényeken elég, ha a kiskapukat megkeresed, és kihasználod (mint pl regadó: nem fizetek, inkább csinálok egy céget szlovákiában vagy németoban, amelyiknek van egy autója, amint mondjuk bérelek csak tőle (a cégtől) tehát ebbe már senki nem köthet bele)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#424) 1010


1010
őstag

belekezdeni egy vállalkozásba olyan mint húsdarálóba dugni az ujjad

(#425) AMD Power válasza 1010 (#424) üzenetére


AMD Power
titán

Hát igen. De valamit valamiért...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#426) hanee válasza tkazmer (#423) üzenetére


hanee
senior tag

Akkor már inkább Ciprus :D

(#427) tkazmer válasza hanee (#426) üzenetére


tkazmer
addikt

csak az messze van, és eltartana egy darabig idehordani a rendszámokat, stb...
de mindenképpen megnézném az átvilágítós fickó fejét a reptéren, amikor látja, hogy 2db rendszám figyel a táskában:D

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#428) hanee válasza tkazmer (#427) üzenetére


hanee
senior tag

Majd azt mondod nekik, hogy színesfémgyűjtő vagy :D

(#429) Vangelis válasza 1010 (#424) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah és ha már benne vagy akkor csak darálódsz.... bele a sok xarba:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#430) 1010


1010
őstag

válalkozás kezdő hitelt hogy lehet felvenni? lehet felvenni akár 100millát is?

(#431) tkazmer válasza 1010 (#430) üzenetére


tkazmer
addikt

attól függ ki vagy, és milyen fedezetet tudsz adni
ja, és hogy kit ismersz a bankból:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#432) 1010 válasza tkazmer (#431) üzenetére


1010
őstag

eoooo
én franchise programot akartam
de ugylátom inkább akkor társulok

[ Szerkesztve ]

(#433) concret_hp


concret_hp
addikt

mik azok a szakmák amik végzettséghez kötöttek?
pl. még nem diplomáztam le alapíthatok informatikai kft-t vagy ilyesmi?
vagy pl fotós magánvállalkozásba kezdhetek?

orvosnak vagy ügyvédnek gondolomnem lehetne csak úgy felcsapni, de ezeken kívül?

(nyithatok cukrázdát bécsben? :DDD)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#434) tkazmer válasza 1010 (#432) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem valamilyen feltételekkel biztosan megoldható, de azt azért te is beláthatod, hogy 100millió nem kis pénz, azt csak úgy nem fog kiadni egy bank. valószínű ha egy új plázában akarsz mcdonaldset nyitni, akkor adni fognak, de ha mucsajröcsögén pizza hutot, akkor már kevésbé...

(#433) concret_hp
Azt egyébként, hogy kft-t csinálhatsz e, azt nem tudom, de van olyan ismerősöm, aki egyéni vállalkozó, (konkrétan épp informatikai területen), és még nincs hozzá végzettsége, tehát ha a számlaképesség miatt kell, akkor biztosan megoldható.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#435) 1010 válasza tkazmer (#434) üzenetére


1010
őstag

igen.valami műszaki boltra gondoltam egy plázába
pana, samsnung,gericom

3-4 alkalmazott

(#436) tbs válasza Vangelis (#429) üzenetére


tbs
addikt

Ennyire besokalltál..?

(#437) nyunyu válasza gaborbol (#420) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem figyeli a szavidőt,akkor termékenként 50k a bünti.

Epitoanyagkereskedo faterom vett egyszer egy raklap 5kg-s zsakos kiszerelesu mittudomenmilyen gipszet, hogy legyen az is raktaron.
Nepek nem igen csipegettek, igy be lett rakva az egyik raktar leghatso sarkaba, hogy ne foglalja a helyet a gyorsabban porgo aruk elol, majd ha kell, akkor bemaszunk erte, aztan zsakonkent kiadogatjuk. Szaraz helyen van, nem ker enni.

Aztan par evre ra jott egy fogyved+munkaved+APEH osszevont ellenorzes, tovirol hegyire atneztek az osszes raktarat, aztan megtalaltak a 3/4 raklap gipszet.

Ramutattak egy a zsak hatuljara, amire ra volt irva, hogy felhasznalhato gyartastol szamitott 3 evig, meg a gyartasi datum.
Lejart, blabla, meg kell semmisiteni, blabla, 50k bunti.

Azota sem tudjuk, mi tud lejarni egy zsak gipszen...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#438) Vandit.


Vandit.
addikt

Mi kell egy kft alakításához?
Mennyi tőke stb?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#439) tkazmer válasza Vandit. (#438) üzenetére


tkazmer
addikt

fél millió forint tőke kell hozzá szeptember óta.
néhány további infóhoz pedig itt juthatsz: [link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#440) tkazmer válasza 1010 (#435) üzenetére


tkazmer
addikt

valóban nem rossz ötlet.
esetleg még luxus ruhamárkák budán, érdekes módon a westendben tudomásom szerint több márkás ruhabolt van, mint a mammutban, holott a tehetősebb népek inkább budán élnek...
ráadásul ez eléggé dinamikusan fejlődő terület(a méregdrága holmik árusítása)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#441) Kobe válasza tkazmer (#439) üzenetére


Kobe
veterán

ez a fél millás tőke ez kb mint halottnak a beöntés...még a 3milla is kevés volt az esetek túlnyomó többségében, a hatoda akkor meg mire elég, kb 2 havi telephely bérlésre aztán heló...kb mint a pénzintézetek tőkemegfelelési mutatója (8%), aki anno végignézett a PostaBank botrány környékén ezen a listán látta, hogy a 8,05 meg 8,1 8,2 % csak oylan épphogymegvan kategória amit kiraktak a publikum elé....ezen bukott a postabank is...jó, más terület, de kb ennyi kilátása van egy kftnek 500 ezerrel

[ Szerkesztve ]

(#442) tkazmer válasza Kobe (#441) üzenetére


tkazmer
addikt

ezt nem vitatom, ettől függetlenül ez a minimum. ha pedig lehetett valahogy bt-zni 100ezertől, akkor lehetett 500-tól is, ez most annyiban más, hogy 500tól már hívhatod kftnek is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#443) lajafix válasza Kobe (#441) üzenetére


lajafix
addikt

emlékeim szerint a KFT ügyvezető felelősségét eléggé felnyomták az alaptőke szükség leszállításával.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#444) Kobe válasza lajafix (#443) üzenetére


Kobe
veterán

felnyomni felnyomták, cska ez nem sokat nyom a latba a friss vállalkozónak, aki első bizniszét akarja összehozni mondjuk...

(#445) Vandit.


Vandit.
addikt

Üzletet bármilyen cégformával nyithatok egy plázában mondjuk?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#446) stangli válasza Vandit. (#445) üzenetére


stangli
senior tag

Igen ;) ha bírod fizetni a havi pár miska bérleti díjat :DDD

(#447) xlalix


xlalix
tag

2 barátommal kft alapításon gondolkodunk :)
Egy céget akarunk csinálni, ami weblap készítéssel foglalkozik. Az jutott eszünkbe, hogy ha már honlapokat csinalunk akkkor egy szervert is el kellene helyezni...+ akkor már úgy kellene ,hogy domaint is regisztráljunk..utána néztem:
kft létrehozása: 150.000 ft (+ 500.000 ft tőke)
server:100.000 ft
utana server elhelyezés : kb 20.000 ft/hó (240.00 ft) [link]
ha domain regisztrator akarok lenni : egyszeri díj:700.000 ft + afa éves díj:200.000 +áfa
ezt soknak tartom,szerintem jobban megéri ha pl egy regisztratornal egy évre 4-5 ezer ft-ért regelek..szerintetek?
és 500.000 ft tőke csak készpénz lehet?pl ingatlan? :)
és hogyan kellene adózni ha ezt megcsinalnank?
valaszotokat előre is köszönöm!

(#448) Kicker válasza xlalix (#447) üzenetére


Kicker
senior tag

az 500.000 lehet ingatlan is, lehet a szerver is talán... az adózáshoz annyit, hogy áfa körösnek érdemes lenni kapásból /gondolom a megrendelők már tolonganak az ajtóban.../ illetve közösségi adószámot is érdemes kérni, hogyha esetleg külföldre számláztok, vagy külföldről szereztek be valamit...

hárman lennétek a cégben főállásban? az minimum költségen is jövőre cirka 150-200e forint lesz havi szinten, amit be kell magatok után fizetni /tehát ezen felül lenne még a kézhez kapott béretek/ ebbe belevágni azt jelenti hogy havi szinten minimum félmisi bevételt kell produkálni, papíron persze...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#449) xlalix válasza Kicker (#448) üzenetére


xlalix
tag

aha értem.Akkor jobb lenne ha 1személyes kft-t csinalnék és 2-en feketén dolgoznának?!
de egyik ismerősmnek van egy vállalkozása ami 2 vegyesbolt, azt mondta h úgy is megcsinalhatom h rajta keresztül adok szamlat.Pl ő felvesz alkalmazottnak.Csak azt nem tudom h akkor neki a cégének a tevékenységi körét ki kell bővíteni?meg neki akkor változik az adózása?
amúgy megrendelőkből nincs hiány
várom válaszod :R

(#450) Kicker válasza xlalix (#449) üzenetére


Kicker
senior tag

tevékenységi körbe fel kell venni az újat, igen. Valamint neked is képesítéssel nem ártana rendelkezned. Akkor pl máris csak egy ember után fizetsz mondjuk havi 60-at....

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.