Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrSoul


DrSoul
őstag

Mindenkit üdvözlök! :)
Egy fura kérdésem lenne, nem is hardver forumba illik, de kiváncsi vagyok mások véleményére is. Ide talán idősebb emberek fognak írni, nem azért mert más nem írhatna, de talán nekik nagyobb élettapasztalatuk van.
Csaladommal talán belekezdenénk valami családi vállalkozásba. Nem egyszerű, teljesen életet váltanánk, kiköltöznénk a fővárosból, szüleim eladnák a lakásukat... Tehát nagy változás lenne, bár még csak elvi szinten, még nem biztos. Gondoltuk, a lakásból maradna minden bizonnyal némi pénz, talán (max, aztán az se biztos) úgy 10M. Nekem van állásom, édesanyámnak is van, de a családban vagyunk még egy páran felnőttek. Én az állásom mellett is tudnék azért vállalni valamit, biztos. De miben érdemes gondolkodni? Talán Szigetszentmiklós-Szigethalom környékére költöznénk, családi házba. Úgy szeretnénk, hogy legyen a telken még egy melléképület, vagy pince, vagy nagy garázs, hogy ha valamibe belekezdünk, legyen valami helység is.
Szerintetek mibe érdemes gondolkodni? Az engedélyekkel nem lesz gond, van cég, aminek mindenre van engedélye.
Én valami kézműves jellegű dologra gondoltam, tehát valami termék előállításában, mert szerintem az ilyen, mint hogy ''bolt'', vagy ''kocsma'' stb, azaz a szolgáltató ipari kissé rizikós, sok embertől függesz. PErsze az előállított terméket is még szállítani kell, de ha megvannak a kliensek, akkor '' csak'' vinni kell. Egy boltban (főleg vidéken, kertes környéken) várni/lesni kell a klienseket...
De nem tudom, jó lenne, ha itt mindenki megosztaná az ötletét-tapasztalatát (főleg az utóbbit :D ).
Tehát jöhetnek ötletek a (pl. :DDD ) téglák gyártásától a videótékáig, a kerámiák készítésétől az internet szolgáltatóig! :DDD
Tudom, hogy 10M-ból sokat nem lehet csinálni, de kicsiben kéne kezdeni, aztán esetleg fejleszteni. Vagy vannak ilyen jellegű vállalkozások, hogy ''elég megvenni x gépet y millióért, de aztán az behozza a pénzét...'' Mittomén... :DDD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#2) rog válasza DrSoul (#1) üzenetére


rog
addikt

pedig kocsmát kell nyitni. mer abból sose elég :)

(#3) atus7377


atus7377
aktív tag

A kocsmával több probléma is van.A cimborámnak,csak annyi haszna volt amit a nyerőgépek hoztak.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#4) DrSoul


DrSoul
őstag

Igen, ez az, kocsmát nem.
Valami más ötlet?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5) atus7377


atus7377
aktív tag

És még az erőscsávós dologról nem volt szó.Randa dolog volt.Nem ér ennyit az egész.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#6) DrSoul válasza atus7377 (#5) üzenetére


DrSoul
őstag

Mi az az erőcsávós dolog? Egyébként tudom, az ilyesmi nagyon rizikós... Egyszer szüleim megpróbálták a futárszolgálatot... :(((
Ezért kéne valami ''egyszerűbb''... :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#7) atus7377


atus7377
aktív tag

Tudod,majd én megvédelek téged magamtól dolog.Randa vége lett az erőscsávónak.Éppenhogy életben maradt.:D

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#8) DrSoul válasza atus7377 (#7) üzenetére


DrSoul
őstag

Ki verte meg? A haverod mégerősebb csávó volt? :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#9) atus7377


atus7377
aktív tag

Ezt nem vezetném le,ha lehet.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#10) DrSoul válasza atus7377 (#9) üzenetére


DrSoul
őstag

Jovanna, nem gondoltam, hogy itt titkok vannak... :D
Na mindegy: térjünk vissza az eredeti topichoz! :)
Senki más? :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#11) atus7377


atus7377
aktív tag

utolsó OFF
Szigorú ám a büntetőjog.
ON

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#12) Biaggio


Biaggio
őstag

Első ötletem vmi franchise jellegű dolog lett volna, de félek, arra kevés a pénz.Ez viszonylag garantált, bejáratott rendszer:)
Másodszor valami kölcsönző jutott eszembe, DVD kölcsönző például még szerintem ritka.

Aztán érdemes körbenézni a megcélzott környéken, mire van igény. Például kiderül, van ugyan ABC a környéken, de messze:D

(#13) rog válasza DrSoul (#4) üzenetére


rog
addikt

olyat kell csinalni amihez ertesz.

(#14) DrSoul válasza rog (#13) üzenetére


DrSoul
őstag

Azt hiszem félreérted... :))
Azt, amihez értek, már csinálom... Ez egy családi vállalkozás lenne, egy pénzbefektetés, családi alapon, hogy alacsony költségű legyen. Pl. egy videotékához megmondod, mihez kell érteni? :DDD
Tehát ez csak egy plusz lenne... És pont olyan dolognak kéne lennie, ami nem igényel nagy szakmai értelmet, mert akkor (gondolom) nem gazdaságos (mert akkor már szakember kell hozzá).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#15) DrSoul


DrSoul
őstag

Köszönöm az eddigieket!
Na itt egy új nap! :D Remélem új hozzászólásokkal!
Ez a topic talán másoknak is hasznos lehet. Diskuráljunk... :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#16) #57764352


#57764352
törölt tag

Szia DrSoul!

én is szeretnék valamibe belevágni. Gondolkodta a Hardver/szoftver dolgon, DE EZEKBŐL MÁR VAN ANNYI MINT A GOMBA! és vidékre nem igazán jó. Ezekkel csak akkor érhetsz sikereket, ha a többiek alatt maradsz, vagy kicsit fölötte és körbeugrálsz mindenkit (ez lenne az ideális).

Én pl. szívesen nyitnék egy kaktuszokkal foglalkozó növényboltot, esetleg más növények is.
Most ennyit, sok sikert!!

(#17) rog válasza DrSoul (#14) üzenetére


rog
addikt

és pont ez a lényeg.
annyi vállalkozást láttam elbukni, hogy kiráz a hideg ha meghallom ezt a szót. :)
ráadásul a családi vállalkozásban a nehezítő combo még az is, hogy a munkaidő amit a vállalkozásban töltesz/tötötök gyakorlatilag 24óra. a hét minden napján. nincs olyan hogy 5kor felállok és holnap reggel 8-ig eszembe se jut a főnököm/kollegám, vagy a munkehelsi problémák. (a főnöködkollegád veled lakik, és a munkahelyed a lakásodban van.)
és az is eszmbe jut, ha valaki azzal jön majd neked, hogy ő tudja a tutt. csak x millió kell hozzá, ilyen meg olyan üzletet, gépet kell kibérelni/megvenni. nem is kell érteni semmihez. x év alatt egykettőre nagykirály leszel. na azt küldd vissza oda, ahonnan jött. mert ha tényelg ilyen jó buli, akkor ő miért nem azt csinálja?

(#18) Club válasza rog (#17) üzenetére


Club
őstag

Nekem sok 5letem lenne, csakugye pénzem nincs rá:))
1:Nemtudom van-e ottan számtekbolt.
Na de ugye nemakármiylen, hanem:A számtek boltokban az a gázos, hogy magasról sza**ak a vevőkre.
Olyasmi kellene, aki igenis elmondja hoghy mi miért oylan amilyen.
Ehhez szerintem nem kell nagy pénz,(gondolom 1-2 milla indulásnak elég), mivel nem vagy messze Pest-től simán lehet menni nagykerekbe.
Ezenfelül használt cuccokkal is foglalkozik, mert ugye lássuk be, a piac ditál, és nem mindig az új cocck a nyerők árban.
2:Valami forgalmas helyen Fornetti, vagy Gyros farmot nyitni.
Pici helyen, egy a lényeg forgalmas legyen!
Egyik haverom itt cisnált, bár nem fűzött nagy reményeket a bolthoz.
Az első nap 200!! darabot adott el!
Most akkor lehet számolni..
Itt nálunk 4-600Ft egy gyros. Ebből szerintem simán van 200Ft haszna.
Na most akkor számolj.:)
3:Autókereskedést nyitni:Nagy placc, és egy kis eladóhelyiség kel hozzá.
Mivel a kocsikat nem veszed meg, csak bérben vannak nálad(jelzem egy kisebb összeget az ottani eldásra szánt kocsikbért is lehet kérni) ezért nem kerül szinte semmibe.
És ezt folytathatnám hosszú sorba:))

(#19) rog válasza Club (#18) üzenetére


rog
addikt

ja kívülről meg ez látszik. :)

(#20) Club válasza rog (#19) üzenetére


Club
őstag

Csimoda?:)
Ezt most nemértem.)

(#21) delta9 válasza DrSoul (#14) üzenetére


delta9
senior tag

ha tékában gondolkozol, vedd fel a kapcsolatot az összes nagyobb kiadóval (odeon, best, uip-duna, stb.) kb. 1,5-2 millióból az egész induló készleted megvan, beleértve a vhs-t és a dvd-t is, meg a lakossági és a kölcsönözhető filmeket. ebbe az összegbe, úgy gondolom, a polcok is beleférnek, meg vmi tök alap dvd lejátszó és egy vhs magnó plusz egy kis tv. szükséged van még egy szgépre, amivel a készleted tartod nyilván és a bent lévő és kikölcsönzött kazikat, dvd-ket. még egy pénztárgép. áruba hetente be kell fektetned, mert hetente vannak megjelenések. a kölcsönözhető filmek a kölcsönzési jog miatt drágábbak, mint a lakosságiak. bevételed is lehet a kölcsönzésen és eladáson túl, mert a dvd-k és vhs-ek tokjainak a felületeit reklámként értékesítheted. és jó ha van egy ismerősöd aki autókat políroz, mert sokszor haza fogják vágni a dvd-ket és azt fel kell políroznod. nagy vonalakban ennyi.

(#22) DrSoul válasza delta9 (#21) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi, elsőre sokat mondtál! :)
Ha jól emlékszem, régebben még te árultál régi kazettákat tékából, ugye? Emlékszem... :)
Tehát neked ebben tapasztalatod van: mennyit kell befektetni hetente filmekbe? Vidéken lehet, hogy elég 2hetente, vagy talán havonta, nem? Csak mert talán nem bérelnek olyan sokat...
Abból a 1,5-2M-ból mekkora készlet lesz? Azaz mennyi az az induló készlet?
A polírozásos dolgot nem értem: az emberek ősszekarcolják a DVD-t, és azt fel kell polírozni? :F És az utána még menni fog? :F
Úgy látom, ez nem igényel iszonyatos nagy összeget, csak fel kell mérni a környéket, mehet-e a dolog... Mert ha sok idős néni-bácsi van... :(

Mindig az X jelöli a pontot...

(#23) Biaggio


Biaggio
őstag

M ia barátaimmal egyszer gondoltunk vállalkozás indításán. A nagyvállaltok mellett akkor lehet az embernek esélye, ha egy kis területre koncentrál, de ott nagyon profi;)

Ötletetünk annyi lenne, hogy csekély jutalékért lehetne nyári táborokat, osztálykirándulásokat kompletten megszervezni. A csoportos utazásra, szállásra, étkezésre nagy kedvezmények vannak, és akár alapáron meg lehet szervezni. Hol itt a bevétel? Amit a vendéglátós, a fuvarozó, a szállásadó fizet:) Igaz, ez nem nagy pénz, de kitartó munkával megfelelő ügyfélkört lehet kialakítani, elég néhány iskolában ismertté tenni a dolgot:))

A legjobb reklámkampány pedig a suttogó propaganda:D

(#24) L3zl13 válasza DrSoul (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Persze. A karcos lemezek azért nem mennek, mert a karcok megtörik a fényt, nem pedig azért, mert megsérült az adathordozó réteg.
Szóval a kissebb karcokat simán fel lehet polírozni.

Aki hülye, haljon meg!

(#25) DrSoul válasza rog (#17) üzenetére


DrSoul
őstag

Egyetértek veled. Engem is kiráz a hideg a vállalkozás szótól. De itt nem arról van szó, amire te gondolsz. Akkor röviden, hogy érthető legyen. Az én családom gyarapodik (2 gyerek van), kis lakásban élünk. Szüleim nagyban, belvárosi, a 2 öcsémmel. Nekik túl nagy a lakás. Arra gondoltunk, hogy összeköltözünk egy 2 generációs családi házba, vagy valami ilyesmi, Pest környékén (feltehetően Szigethalom v. Szigetszentmiklós, mert más rokonok is most oda költöznek).
Mivel vidéken a rezsi drágább, ezért egy házat nehezebb fenttartani: én pedagógus vagyok, feleségem is az, csak GYED-en. Öcséim nem dolgoznak (még). Úgy véljük, ha már így kiköltözünk, úgy kéne házat keresni, hogy legyen valami melléképület, vagy garázs, vagy pince, és esetleg indítsunk egy családi vállalkozást: nem arra, hogy ''királyok'' legyünk, hanem arra, hogy pl. legyen annyi + bevétel, amivel fedezzük a rezsit, aztán ki tudja, egyszer valamikor kicsit több is be jön (de ha nem, nem baj). Ez a cél. Nem jött nekem senki azzal, hogy ''ő tudja a tutit'', de tény, hogy vannak olyan vállalkozások, amikhez igazából csak pénz kell, és ''szinte'' aztán megy magától, a pénz lassan visszajön. De a lényeg: lassan, nem olyan vagyok, aki arra gondol, hogy 2 hét alatt meggazdagodik.
Szerintem sokan azért nem kezdenek vállalkozásba, mert nincs rá pénzük. Ez a legnagyobb ok. Nekünk sincs, de ha a szüleim eladják a lakást, abból elvileg lesz annyi pénz, hogy vidéken vegyünk egy családi házat és +10M durván, valami vállalkozásra. Azzal már el lehet indulni.
Csak egy példa: ha valaki rászán pénzt, vesz pl.2-3 autót (ez most csak egy gyors, egyszerűsített példa, tutom, hogy nem ilyen egyszerű),és ha olyan helyen tud helységet szerezni (központi), csinál egy autókölcsönzőt. Az autók ára lehet, hogy csak 10 év mulva jön vissza. Nem baj: a lényeg, hogy ne legyen minuszban (szerintem), legyen mindig egy kis nyereség. Mert Magyarországon általában az emberek azt szeretnék, ha a befektetett összeg 1 éven belül megtérülne. Szerintem ilyen nincs, vagy nagyon nehéz. Na ennyi. :)
Talán így egyértelműbb a helyzet.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#26) rog válasza DrSoul (#25) üzenetére


rog
addikt

értelek. de a családi béke, és az egészség kerül veszélybe legtöbbször. és ezt a kettőt nem lehet pénzben mérni.


(a királyságos részt csak azért írtam, hogy fenntartásokkal fogadj mindenkit, aki tudja a tutit, és csak a tőkéje hiányzik hozzá, de pont jó hogy neked meg az van.
fateromnak volt fűtésszerelő gmkja, fánksütödéje, gombapincéje is. mind mind a társak miatt bukott be.)

(#27) DrSoul válasza #57764352 (#16) üzenetére


DrSoul
őstag

Szia!
Gondolkodtunk mi is növényboltban, de hát vidéken... nem tudom...
Mert amúgy anyunak van belépője (jogosan) a virágpiacra, tehát lehetne... de szerintem vidéken nem menne. Sajna.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#28) divot


divot
veterán

Vidéken két dolog megy nagyon: kocsma, és minden 100 ft-os diszkont. Ja bocs, és még egy harmadik: turkáló.

(#29) bitfarkas válasza DrSoul (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nehéz, majdnem reménytelen úgy vállalkozást kezdeni, hogy nem igazán tudod, mit is szeretnél, illetve mihez értesz(tek) igazán, és valójában nincs semmi ismereted arról, hogy kell-e valakinak az, amit csinálni fogsz. Nagyon sok ember fejében megfordul hasonló szándék, tehát kicsi az esély, hogy kevés szakértelemmel, kevés tőkével, valami nagy durranást produkálj.
Mielőtt belefogsz, nem árt néhány dolgot jól végiggondolni. A legfontosabb, hogy legyen vevő arra, amit csinálni fogsz. Ezeket a vevőket meg is kell találni, és elhitetni velük, hogy jó áron, jó minőségben kapják, amiért fizetnek. Számolni kell azzal, hogy a vállalkozás beindulása hónapokba, talán évekbe is beletelik. A költségek meg közben mindenképpen keletkeznek, erre is kell valamit tartalékolni.
Mostani ''tőkétek'' egy budapesti és egy vidéki lakás értékkülönbözete, ez egyszeri, nem megújuló erőforrás. Ha feladjátok a jelenlegi lakóhelyet, vélhetőleg messzebb kerültök a munkahelytől. Több erőt fogyaszt a ''normál'' napi tevékenység.A vállalkozás helyszíne vagy a lakóhelyen, vagy a jelenlegi munkahely közelében kell legyen, különben a ''bázisok'' közötti utazás minden időt elvisz.
Ha belevágsz valamibe, és a tőkét eszközökbe fekteted, nézd meg, hogyan hasznosulhat, ha nem jön be a vállalkozás. Pl. egy videotéka filmkészlete szükség esetén csak töredék áron értékesíthető, a kölcsönzésre szolgáló helyiség tulajdonjoga esetében jobb a helyzet.

(#30) DrSoul válasza rog (#26) üzenetére


DrSoul
őstag

Nincs rá még pénzünk... :) És ha jól adjuk el a lakást, csak akkor lesz... :D
Ezért lenne családi vállalkozás. Jelenleg apám nem csinál semmit (ill. csinál, de az nem megy túl jól már, ezért is kell vigyázni), van két őcsém, itt vagyok én, és a környékre, ahová költöznénk, ott vannak még a sógoromék (bár neki van munkálya, de néha biztos, ki tudna segíteni), ill. az apósom is (a költözés miatt munka nélkül marad, mert neki si vállalkozása volt... :) ). Tehát ember lenne, szerintem. Csak valami jót ki kéne találni. Talán a téka... + szolgáltatással, akár házhozszállítással is! (Ilyen még senki se csinált, szerintem, tehát enyém a szabadalom! :)) )
Micsoda ötlet! Házhoz VHS-DVD! :D ''2h mulva visszajövök érte!'' :))
Így több kliens is lenne, és közben reklám is! :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#31) rog válasza DrSoul (#30) üzenetére


rog
addikt

és nem kell üzlethelység se :))

(#32) divot


divot
veterán

Túrkáló!!! :C
Garázsban megnyit, Top Rongy, vagy valami ilyesmi, sok bála cucc, a sógor cipelheti, apuka beáll a pénztárba.

(#33) DrSoul válasza bitfarkas (#29) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi a tanácsokat, én is ezeken a dolgokon töröm a fejem...
De mondom, nem akarunk nagy durranást... csak hogy a lakás rezsije meglegyen, vagy majdnem. Szerencsére én nekem a munkahelyemen (általában) 4 órát kell töltenem, a többi otthoni felkészülés (mondom, pedagógus). Anyu súgó: vannak olyan hónapok, amikor próba+előadás van, tehát reggeltől estig dolgozik, de aztán vannak olyan hónapok, hogy havonta csak pl. 10 estéje van.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#34) DrSoul válasza divot (#32) üzenetére


DrSoul
őstag

:DD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#35) karib válasza Club (#18) üzenetére


karib
addikt

Számtech bolthoz, főleg jó szolgáltatási szinthez azért komoly tudás is kell, plusz nagy a rizikó a liftező árak és raktárkészlet miatt.

Ellenben a forgalmas helyen létesített pici pékség, gyrosos stb. nagyon is jó ötlet, érdemes körülnézni a környéken, hogy akad-e alkalmas hely. Minimális befektetés kell hozzá, no meg sok munka, ha nem akarjátok alkalmazottakra bízni. Csak arra figyeljetek oda, hogy az EU-csati után valszeg sokkal komolyabb követelményeket fognak támasztani az ilyen létesítményekkel szemben, tehát mindenképpen tájékozódjatok.

Department of Redundancy Department

(#36) divot válasza DrSoul (#34) üzenetére


divot
veterán

Gyermekkori barátom két év alatt vett belőle házat fatornyos kis szülővárosomban. Pedig eleinte röhögtem rajta, de fordult a kocka. ;)

(#37) DrSoul válasza divot (#36) üzenetére


DrSoul
őstag

Mhh... az nem külföldről hozta az ingyen ruhákat, aztán itt eladta? Így lehet...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#38) delta9 válasza DrSoul (#22) üzenetére


delta9
senior tag

úgy járnál a legjobban, ha keresnél egy eladó tékát. az mindig van valahol. egy kb 1000-es vhs készletet cca. 0.5 millióért meg tudsz venni, és abból a szükségteleneket kiárulhatod, mint használt kazettát 500/db áron, ebből vehetsz új dvd-ket. az 1000-es tétel már egy elég jó vhs készletnek számít és ezt egy kis puttonyos autóval az országból bárhonnan el tudod hozni. a polcok 4000+áfa darabja, 16 kazetta fér rá, de ha van asztalos ismerősöd, jóval olcsóbban is ki lehet hozni. hetente kb. 80-100e-ért lehet az új megjelenéseket megvenni (a sikerfilmekből úgyis több darabot illik rendelni). azokat - ha jó a környék - úgy is keresni fogják folyamatosan, hogy mikor jelenik már meg. a kiadókkal szerződést kell kötni és folyamatosan tájékoztatnak az új megjelenésekről, és szoktak olyat csinálni, hogy van, amit kötelező megrendelned (így adják el az olyan filmjeiket, amiket amúgy a lőtéri kutya sem keresne.).

az összekarcolgatott dvd-ket ki lehet polírozni, és teljesen zsír lesz. nálunk is így csinálják.

(#39) DrSoul válasza delta9 (#38) üzenetére


DrSoul
őstag

Eladó téka alatt készletre gondolsz? Mert úgy érthető, és érdemes elmenni így egy 1000db-os készletért 0,5M Ft-ért... De ha maga eladó videotkára gondolsz, az nekem nem segít... :(
Mert ha pl. van egy eladó téka Csömörön, azért nem fogunk oda költözni. Az említett helyek (Szigethalom v. Szigetszentmiklós) is azért lettek ezek, mert most költöznek oda apósomék és a sógoromék. Akkor ha már mi is váltunk, érthető, hogy nem akarunk menni teljesen új/idegen helyre.
Csak hát valószínű, hogy kertes környék lesz, és nem tudom, milyen fiatal a lakosság, tehát kicsit félek a tékától ezért... De talán ha lenne ilyen házhozszállításos rendszer a környéken (akár biciklivel, az olcsó... :D ), akkor az nekünk is reklám, meg új fajta szolgáltatás is... Növeli a kliensek körét...
Vagy legyen Family Frost jellegű? :DDD

Amúgy a többieknek is köszönöm az ötleteket, még várok sokat! Osszuk meg!
Eredetileg én is pékségre gondoltam, de: 1. Alkalmazni kell egy péket, meg az biztos, hogy nem csinálja jól a kenyeret... :) Mert én hülyét kapok a mostani kenyerektől, a sok hülye adalékkal... Kenyeret én is tudok sütni (kenyér sütő nélkül, tehát rendes sütőben), már egy ideje itthon én csinálom, és merem állítani, hogy jobb, mint a bolti, kicsit olcsóbb is, (árammal együtt), és lehet vágni belőle még 2-3 nap után is, anélkül, hogy szétessen (vékony szeleteket is akár).
És csak lisztből, élesztőből, sóbol és vízből áll, semmi puffasztó, fényesítőből, meg mittomén miből... :)
2. Az öcsém lisztérzékény, tehát nem lenne túl jó, ha ilyen környéken éle... :))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#40) delta9 válasza DrSoul (#39) üzenetére


delta9
senior tag

igen a készletre gondoltam, általábn azt szokták eladni, mert maga az üzlethelyiség túlnyomó részt bérelt, így azt nem kell megvenned, a tevékenység meg nem helyhez kötött, úgyhogy, ha megveszed a készletet pl. győrben, azt oda viszed, ahová akarod. házhozszállítást meg gyorsan védesd le, ha jogdíjat akarsz, mert nálunk most vezetik be. hehe.

(#41) DrSoul válasza delta9 (#40) üzenetére


DrSoul
őstag

Nem kell a jogdíj... De akkor látom másnak is eszébe jutott... Ez jó. :)
A lényeg, hogy menjen.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#42) DrSoul


DrSoul
őstag

Másoknak ötlete?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#43) #57764352


#57764352
törölt tag

KAKTUSZNEVELDE :)

Bocsi, de én ebben látom a jövőt.
Vagy csak a sajátom?? :F

(#44) DrSoul válasza #57764352 (#43) üzenetére


DrSoul
őstag

Ezt mostmár fejtsd ki...! :))
Biztos jó, de miért pont a kaktusz?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#45) DrSoul


DrSoul
őstag

Srácok, amúgy ezen gondokodtam... Csak elméleti síkon:ha valakine van 10M-ja, és akar valami + bejövetelt, ami folyamatos, nem érdemes bankba tenni 1hónapos lekötésre?
Anyósom mondta, hogy most a Reiffaisen Banknál a legjobb, lekötöd 1 hónapra, és 3%-ot kamatozik... Akkor 10M esetében az havi 300K pénz! Ez a jó vállalkozás, nem? De legyen csak 2%... Az is havi 200K tiszta nyereség. Vagy rosszul tudom? Lehet, hogy valamit nagyon rosszul tudok, akkor okosabbak mondják meg, így van-e. Hisz egy vállalkozás (főleg az elején) nem hoz szerintem tiszta nyereségként 200K Ft-ot. Csak ha már eléggé beindult. Szerintetek?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#46) loszerafin válasza DrSoul (#45) üzenetére


loszerafin
senior tag

Havi 3%? Te viccelsz. Évi 3% meg kevés.

De kérlek, nézd már meg, én nem tudtam Mozillaval megnézni a Raiffeisen bank honlapját..

(#47) loszerafin


loszerafin
senior tag

Azt hiszem turkálót és video-tékát akkor érdemes nyitni, ha az embernek több üzlete van,
mert akkor lehet cserélgetni a cuccokat. (Már ha a vevőkör adott)

Szerintem a környéken kell járni jó ideig nyitott szemmel, ismerkedni meg beszélgetni, hogy kiderüljön, kik jelentenek vásrlóerőt és mire van igényük.

Kézműiparral (pl. fazekas, kosárfonó, stb.) szerintem nem érdemes foglalkozni. Manapság munkával
nem lehet pénzt keresni. Az persze más dolog, ha valakit dolgoztatsz.

A kereskedés OK, főleg, ha bizományba veszed az árut. (a legtöbb kézművestől bizományba veszik az árut, na, ez milyen szemátség, a kereskedőnek semmi rizikója nincs)

Addig meg portfólió: 3 részre a pénzt, 1 rész biztos, második rész kicsit rizikós, harmadik részt erősen kockáztatni, minél magasabb hozamért)

(#48) #57764352 válasza DrSoul (#44) üzenetére


#57764352
törölt tag

Mert nem kell 2naponta locsolni, nagy a tűrőképessége, és a megvédelekmagamtólbácsik ellen tőkkéletes fegyver :)
Amúgy sokan szeretik őket, Pl: Volkovy, Bazsesz, Matr_x, kisqpi, és az újgazdagok, akikre rá lehet tukmálni mindent, bármennyiért :))

(#49) loszerafin


loszerafin
senior tag

Még eszembe jutott a struccnevelde. Állítólag nagyon sokat fizetnek a húsáért. Bár szvsz szemétség állatokat tartani vágás vagy eladásra.

(#50) DrSoul válasza loszerafin (#46) üzenetére


DrSoul
őstag

IGen, én is furcsálom... Most néztem meg, azt hiszem 11% évi, ha 1 hónapra kötsz le. Tehát az 1100K forint lenne 1 évben, aminek a 12-ig részér megkapod, (ha jól értelmezek) ahogy letelt a hónap. Tehát az 1100K/12=91666Ft. Ez is valami, de ahhoz túl sok pénzt kell lekötni... De ez így már reálisabban hangzik.

Mindig az X jelöli a pontot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.