Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) net84 válasza Josh (#300) üzenetére


net84
őstag

mondjuk ugyanezt inkább egy bankkal csinálnám meg, mint egy ''vállalkozóval''
talán a héten lesz időm és utánna tudok nézni befektetőknek, beszállítóknak meg mindennnek

Read only...

(#302) Josh válasza net84 (#301) üzenetére


Josh
tag

Az is jó ötlet lehet.....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#303) jasszer


jasszer
senior tag

Üdv! Az önálló vállalkozás fogalmától ugyan még nagyon messze áll a dolog, perpill... mondjuk úgy h ''baráti alapon'' :) nyomatok feliratos/mintás pólókat. Egyetlen gondom h nincs tőke --> cégszerűen momentán ki van csukva a dolog.
Nincs esetleg ötletetek h hol lehetne biztonságosan&a lehetőségekhez mérten effektíven propagálni a dolgot? (akár interneten, akár a való életben - minden érdemi hozzászólást előre is köszönök)

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#304) Papa-Georgo válasza jasszer (#303) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Erre esetleg tudom ajánlani apronetet, vaterát, meg minden ilyesmi oldalt. Esetleg megnézni,, hogy lap.hu témakörben van e vmi ilyesmi, és oda is felrakni egylinket.


Amúgy ha pólókat nyomsz, akkor engem érdekelne dolog, igaz nem túl sokrol van szó, de kellene pár cucc, beszélhetnénk róla. Esetlegesen, cserébe még oldalunkok reklámfelületet is tudok ajánlani.

Ha érdekel keress meg pm-be :R

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#305) jasszer válasza Papa-Georgo (#304) üzenetére


jasszer
senior tag

Igen, ezek már nekem is eszembejutottak. Lap.hu-ra mondjuk még konkrétan nem gondoltam, az jó lesz. Írd meg h mik az elképzeléseid pólótéren privibe, lehet h tudunk kooperálni, v segíthetek h merre indulj el. Napersze egyik sem biztos, leginkább az igényeiden/elgondolásaidon múlik.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#306) Koban válasza jasszer (#303) üzenetére


Koban
tag

Hi! nekem is volt elképzelésem egy saját boltról de ugyanúgy nemvolt korpa,aztán tavaj nyár végén összefutottam egy régi haverral aki tele volt zsével.csináltunk egy céget. :C Tudom ez nem vígasztal,hasonlókat kívánok neked :))

(#307) jasszer válasza Koban (#306) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi... Ti miben utaztok? :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#308) 5teve válasza jasszer (#305) üzenetére


5teve
senior tag

Próbálj meg játék-ajándék butikokba teríteni, (váci utca, plázák ilyenek), hagyjál egy pár helyen pár darabot, aztán kiderül. Ötletesek a pólóid, szerintem elkelnek. A hátulütő csak az, hogy valószínüleg mindenhol bizományba veszik csak be, míg be nem indul.
szerintem ....

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#309) jasszer válasza 5teve (#308) üzenetére


jasszer
senior tag

Igen, ez jó ötlet, két szempontból nehéz csak:
Mivel nem az enyém a gép amivel készül már nekem is drága csináltatni, egy butik valószínűleg nem venné át olyan kicsi árréssel h nekem is megérje + nem tudnék semmilyen hivatalos számlát kiállítani róla.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#310) Koban válasza jasszer (#307) üzenetére


Koban
tag

minden ami compi.alkatrészek forgalmazása gép optimalizálása javítás,összerakás.mostis egy P4-est gyógyítok,lassan ledobom a láncot.megyek cigizni :((

(#311) jasszer válasza Koban (#310) üzenetére


jasszer
senior tag

Hm... az is jó ''buli''. Ha idevetődik ajándék/ruha/stb boltos esetleg várom az ő véleményét is... :U

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#312) Koban válasza jasszer (#311) üzenetére


Koban
tag

Az a baj h *urvára körülményes magyarföldön egy válalkozást elindítani miis mire elintéztünk mindent 3 hónapba telt,igazábol valami uja kéne kitalálni de mit? :F

(#313) jasszer válasza Koban (#312) üzenetére


jasszer
senior tag

''Nincs új a Nap alatt...''
Szerintem egy valóban új dolog beindításához kell csak igazán biztos anyagi háttér, ugyanis nem biztos h lesz is rá igény. Meg mondjuk kell hozzá egy ötlet is. Inkább vmit jobban kell csinálni, kombinálni biz. dolgokat.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#314) Koban válasza jasszer (#313) üzenetére


Koban
tag

Gondolkodom egy netkávézón igaz h vanmár a környéken de elég drága,meg mondjuk azis baj h a tányér szélén vagyunk pestimrén,azért nem panaszkodom. :DD

(#315) jasszer válasza Koban (#314) üzenetére


jasszer
senior tag

Netkávézót úgy csinálnék h könnyen átvariálható legyen LANpartyra, legyenek paravánok ha csak egyedül neteznek az emberek és mellette lehessen kapni alkoholt is. :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#316) Koban válasza jasszer (#315) üzenetére


Koban
tag

eggyetértek nem hülyeség ha belegondolok anno péntek este leültünk és vasnap délután befejeztük.még rágódok :R

(#317) jasszer válasza Koban (#316) üzenetére


jasszer
senior tag

Rágódj, az sosem árt. Ha kreatív igazgatót keresnél megtalálsz priviben. :DDD

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#318) Koban válasza jasszer (#317) üzenetére


Koban
tag

OK. :DDD

(#319) Ráczkölke válasza jasszer (#315) üzenetére


Ráczkölke
tag

Nálunk pont ilyen a felújított kocsma: pia, gépek, cigi, paravánok ami csak kell. És az egész hely olyan spanyolos, indiános fílinget ad, nagyon jó. Csak az a hibája, h 2 gép van egész kocsmába.

(#320) Koban válasza Ráczkölke (#319) üzenetére


Koban
tag

nálunkis felujították a támaszpontot de egyelöre még nincs gép.a hülye cigány(tulaj) helyébe teleraknám,este lemegyek és basztatni fogom :((

(#321) Koban


Koban
tag

jocakát.megyek beszélek a cigányal és ha már ottvagyok :D

(#322) Ferger


Ferger
tag

mi tavaly nyitottunk boltot haverral, március végén, kb. fél év rágódás után, hogy mi legyen.
minde extra ötlet elmaradozott ( digitalizálás, patron töltés, weblapkészítés, használt ckk, stb) és a fő csapás a mindent beszerzünk, és eladunk rövid időn belül.
nekem ötleteim vannak, be lehetne indítani sok új projectet ( most 3 van függőben).
ha egyszer valaki elkezdi, akkor már jönnek a jó ötletek.

webkávézót vagy olyan környéken nyitnék, ahol még nincs vagy valami újjat raknék bele.
midenesetre segíteni tudok, ha komoly a szándék.
[link]
ők csinálnak olyat, hogy a helységet te adod, a gépekkel együtt, a sávszélességet pedig ők, és a dizájnt is.
a részleteket beszéld meg velük.

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#323) Koban válasza Ferger (#322) üzenetére


Koban
tag

Basszus elfelejtettem hazamenni.beszélek haverral.nemvolna rossz vmi giga okosság :F

(#324) jasszer válasza jasszer (#303) üzenetére


jasszer
senior tag

Vki? :U

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#325) Koban


Koban
tag

Csumi!a héten bezár a konkurencia.csak egy maradhat,mienk a pálya. ;]

(#326) jasszer válasza Koban (#325) üzenetére


jasszer
senior tag

Miért zártak be? Csúnya kopasz bácsik kérték őket h ne erőltessék a dolgot? :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#327) Koban válasza jasszer (#326) üzenetére


Koban
tag

Nemnagyon ment nekik,meg a hozzáálásukkal is baj volt,nomeg a szakértelem ;]

(#328) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok.Lehet hogy nem pontosan a témába vág de megkérdem: mennyi pénz, illetve milyen jogi intézkedéseket kell tenni hogy ha akarok alapítani egy céget? Internetes oldal lenne, és lehetne hívni pénzért(hosszú). Válaszotokat előre is köszönöm :R :R

Original's never fit - Socket 370

(#329) adalbert1 válasza <MZ/X> (#328) üzenetére


adalbert1
veterán

Úgy láttam, hogy itt mindent jól leírnak, és foglalkoznak cégalapítással is:
[link]

(#330) <MZ/X> válasza adalbert1 (#329) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Köszönöm szépen :R

Original's never fit - Socket 370

(#331) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok! Mivel belátható időn belül nem hinném hogy össze tudom szedni rá a pénzt gondoltam megosztom veletek az ötletem. Naszóval az lenne az ötletem hogy le kéne nyomni a teveclub-ot. A célközönség a 7-8-9-10 éves korosztály lenne mert ők még képesek ilyen játékért fizetni. Egy kalozvaros-t csinálnék ugyanúgy lehetne karit csinálni, de lenne benne üzletvezetés, munkák stb. Na :F ;)

Original's never fit - Socket 370

(#332) <MZ/X> válasza <MZ/X> (#331) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nah, vélemények? :F :P

Original's never fit - Socket 370

(#333) <MZ/X> válasza <MZ/X> (#331) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Senki? :F

Original's never fit - Socket 370

(#334) Koban válasza <MZ/X> (#333) üzenetére


Koban
tag

Hol csinálnád?ahoz *urva nagy hely kell,ja h ahoz kell a pénz :F

(#335) Agostino válasza <MZ/X> (#331) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Szerintem itt nem a képesség a lényeg, hanem az, hogy egyszerűen ugyanezt megkapják szinte ingyen. Változott a világ, ez az elképzelés szerény véleményem szerint egy 4-5 éve állta volna meg a helyét, de akkor is csak nehezen, tekintettel arra, hogy a szélessávú internet ahogy vissza tudok emlékezni nem volt elterjedt. Manapság, amikor a kissrácok pengén nyomják a DCt-t, torrentet stb kétlem hogy fizetni fognak valamiért. Letöltik a legujabb autosfocisverekedős gémeket. Nem fognak kalozkodni meg effélék. Jo persze ez nem feltétlenül a 7-8 évesekre igaz, de 9-10 szerintem már inkább. Meglepő milyen gyorsan tudnak szintet lépni ezek a srácok manapság.

Ám ne legyen igazam, és fogd ki az aranyhalat. : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#336) <MZ/X> válasza Agostino (#335) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Szia. Hát jah, akkor lehethogy kicsit lejjebb kéne vinni a korhatárt. Pár 16 évest megkérdeztem pár azt mondta hogy fizetne a legtöbb azt hogy csinálná de nem fizetne, kevés meg azt hogy nem érdeklik az ilyenek. De ha az a sok ember elmondja az öccsének/húgának hogy van egy ilyen és a gyerek elterjeszti az osztályban máris megvan a hirdetés. Természetesen kell reklám a neten. De ha a gyerek tudna vezetékesen hívni+ kicsit kevesebb lenne akkor azt mondaná magának, hogy ez vezetékes, úgyse fog feltűnni, miért ne.
Koban: Ezért befektetés mert nagy tárhelyre kell rakni és kell venni hozzá domaint is. de ha bejön a marketinges munkám akkor lesz pénzem. Nameg persze az is pénz hogy programozókat felvenni akik megcsinálják...

Original's never fit - Socket 370

(#337) Koban


Koban
tag

Ha már fiatalok akkor és ha van hely,egy gokart pálya :)

(#338) <MZ/X> válasza Koban (#337) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Te csak ne rontsd az üzletemet :P
Egyébként én ismerem a megcélzott korsztályt mivel nemrég voltam annyi(13 éves vagyok) ;)

Original's never fit - Socket 370

(#339) Koban válasza <MZ/X> (#338) üzenetére


Koban
tag

Hali!félreértettél mint már régebben irtam nekem már van vállalkozásom,nincs se eröm se pénzem mégegyhez :DDD (nemis gondoltam h ilyen fiatal vagy :O

(#340) ActionMan válasza <MZ/X> (#331) üzenetére


ActionMan
tag

Tehát ha jól értem, ez amolyan virtuális ''állat'' nevelde lenne, csak annyira komplex, hogy azért már fizetnének is?

Ha egy ilyet felkapnak, akkor szvsz profitábilis lehet csak a reklámfelületekből is és nem kell, hogy fizetős legyen.
Csak azért mondom ezt, mert szerintem a fizetősség elég nagy visszatartó erő tud lenni a mai ''ingergazgag'' netes világban. Persze ha valami nagyon összetett, komoly, szórakoztató rendszert tudsz csinálni, akkor azért már lehet pénzt is kérni, csak ebben az esetben meg nem érdemes hibázni, mert elég nagy ráfordítást igényelne a felépítése, kezdve az eredeti alapötlettől és ez csak idővel térül meg.

Nem tudom mennyire jó ötlet, de épp nem jut eszembe más.

Évekkel ezelőtt volt a dragonball láz, amíg ment a tv-ben és le nem áldozott.
Volt is valami dragonballos harcosnevelde a neten, ami meglehetősen népszerű és látogatott volt. Nem tudom, hogy az mennyire volt hobbi vagy fun és mennyire pénzfialló vállalkozás a készítők részéről, de ha egy ilyet a komolyan vesznek és jól csinálják, akkor elég jól meg lehet lovagolni a nép aktuális mániáját. Ha pedig nincs egy ilyen háttér, mint ebben az esetben a dragonball volt, ami elviszi a hátán a dolog nagy részét, akkor valami nagyon ütős ötlettel kell előállnod. Szerintem ez a legnehezebb benne.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#341) <MZ/X> válasza ActionMan (#340) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Szia. Én arra építettem az ötletemet hogy a kalózok mindig is nagy népszerűségnek örvendeztek a fiatalok körében(tapasztalat). És olyan lenne a rendszer mint a TC-nél hogy nem muszály fizetni csak úgy gyorsabban tudsz fejlődni. Vagy szted ez hülyeség? Szerinted mennyiből lehetne ezt a vállakozást beindítani?köszi :R

Original's never fit - Socket 370

(#342) ActionMan válasza <MZ/X> (#341) üzenetére


ActionMan
tag

Helló!

Az ötlet egyáltalán nem hülyeség, sőt kifejezetten jónak találom. Kipróbálhatom ingyen, sőt ingyen játszhatom, de ha annyira megtetszik, akkor fizethetek bónusz dolgokért.

Az, hogy mennyiből lehetne ezt összehozni, nehéz kérdés.

Kell hozzá szellemi munka, hogy összeálljon az egész rendszer és kellenek tárgyi eszközök is. Ha pl. Te magad kened vágod az adatbázisokat, honlapkészítést, php-t meg ami kellhet, akkor egy jelentős nehézségen túl is vagy. Eddig ingyenes. :)
Domain nevet, tárhelyet stb. pedig elég olcsón is meg lehet úszni, ha a kezdeti igényeid nem eltúlzottak (pl.: nem akarsz rögtön valami saját szuperszervert, tv-spotokat reklám gyanánt stb). Ha cégeket meg tudsz győzni arról, hogy van ebben fantázia, akkor kedvezményesen vagy akár ingyen is rendelkezésedre bocsáthatnak a szükséges eszközökből és persze sok mindenre léteznek ingyenes alternatívák is.

Szóval így elsőre nem tűník annyira tőkeszükségesnek a dolog, mint megannyi vállalkozás, de ettől még persze sok más nehézség is adódhat.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#343) <MZ/X> válasza ActionMan (#342) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Csak az a baj hogy semmit nem értek az ilyen dinamikus nyelvkhez. Max. egy kis HTML. Szerinted mennyiért vállalnák el emberek egy ilyen oldal felépítését? Sztem kezdetben elég 300mb tárhely is. Vagy az kevés? köszi :R

Original's never fit - Socket 370

(#344) ActionMan válasza <MZ/X> (#343) üzenetére


ActionMan
tag

Konkrét összegről sajnos fogalmam sincs. Egy sima honlap az pite, de egy ilyen összetett munka az már súlyos összeget jelenthet (ez persze relatív, ha mondjuk van épp fél misid, amire nem kell nagyon vigyáznod :D , akkor máris könnyebb a helyzet). Szerintem százezres nagyságrend lehet egy ilyennek az elkészítése, ha komplett ötlettel állsz elő és mindent a szájukba rágsz.

Egy ilyen buli szerintem ideális mint ''baráti vállalkozás'', ha vannak ismerőseid akik meg tudják csinálni vagy találsz néhány lelkes műszaki/programozó tanulót, akik belevágnának.

A tárhely szerintem a legkisebb gond, mert az elég olcsó, sőt akár ingyen is meg lehet oldani.
Fogalmam sincs mennyi lenne elég indulásnak. Attól függ mennyi a grafika, vannak-e hangok stb. Maga a kód és az adatbázis szerintem nem túl nagy tárhelyigényű.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#345) <MZ/X> válasza ActionMan (#344) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát jah, erre számítottam. Igazából valami üzlettársat kéne találni aki ért az ilyenekhez és elég olcsón megcsinálja. De lehet hogy egyszerűbb ha elkezdek én megtanulni ilye :U n programozási nyelveket.

Original's never fit - Socket 370

(#346) net84


net84
őstag

a korábbi vállalkozási ''ötletem'' ideiglenes bebukta magát tőkehiány miatt...
most egy kis segítség kellene nagyrészt adó részről...
főállásban alkalmazott vagyok, másodállásra, meg kiváltom a vállalkozóit (nem azonos tevékenységi körbe, csak hasonlóba)
- veszek nagykernél nettó 100 forintért valamit, azt 150-ért számlázom ki az ügyfélnek (műszaki terülten maradva)... tételezzük fel, hogy éves adózó vagyok. egy ilyen termék után mennyi adót kell befizetni? pls valaki vezesse le paraszti nyelvre, hogy megérthessem?
- vamaint mi van, ha 150 forint munkadíjat számlázok ki, akkor annak mennyi részét viszi el az állambácsi?
- másodállású vállalkozóként mit kell fizetnem rendszeresen????
- mit és mennyi költséget írhatok el magamnak? üzemanyag költség? technikai fejlesztés? berendezés?
Előre is köszi!

Read only...

(#347) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

ActionMan: Még azt szeretném megkérzni hogy ugye az én ötletemhez kell kft-t- alapítani? És az mennyibe kerül? köszi :R

Original's never fit - Socket 370

(#348) Koban válasza <MZ/X> (#347) üzenetére


Koban
tag

szerintem nem szükséges,de ha mégis akkor 3 milka törzstökét kell belökni bankba,rohadt körülményes kft-t csinálni,tavaly csináltam egyet haverral :DDD

(#349) <MZ/X> válasza Koban (#348) üzenetére


<MZ/X>
őstag

És akkor hogy szerződök le a telefon válalattal? :F
Valami egyszerűbb cégalapítás nincs? :D

Original's never fit - Socket 370

(#350) ActionMan válasza <MZ/X> (#347) üzenetére


ActionMan
tag

Üdv!

Szerintem sem kell kft egy ilyen ötlet megvalósításához, de a beinduláshoz biztosan nem.

Valami egyszerűbb cégforma talán nem árt. Pl.: ahogy említetted, a szerződések miatt.

Az alapítás maga szerintem nem túl bonyolult, megvannak a formai követelményei, némi illeték, esetleg ügyvédi díj. Minden attól függ mennyire komoly a vállalkozás.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.