Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) 2ozzmexy válasza Qru (#5648) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

7-es bömbit köl venni, abban van ilyen dugóban araszolós aszisztens robot ribi... :DDD
Mellesleg az M7-est végre kiszélesíthetnék Siófokig 3 vagy inkább 4 sávosra... mondjuk Fehérvártól BP-ig se tudják az emberek használni... :U

@8th: Szombathely? ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5652) BigBlackDog válasza 2ozzmexy (#5651) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Dugóban araszolást tudja egy Golf/Leon/Octavia/Civic/stb. is. Szóval már olcsóbban is hozzá lehet jutni. :D

(#5653) 8th válasza 2ozzmexy (#5651) üzenetére


8th
addikt

Mozaik. :DD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#5654) Stylewars_kp válasza 2ozzmexy (#5651) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kibérli a belső sávot és helló. Te meg előz szabálytalanul a külsőbe.

(#5655) 2ozzmexy válasza BigBlackDog (#5652) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen, azokat el is felejtettem... de ezekből max a Civic-et venné meg úgyis. ;]

@8th: Na ja, bár azt kevesen tudják mióta ment ez így a Mozaikban... (olyan 10+ évben gondolkodjál...)

@Stylewars_kp: Amikor a középsőt bérli ki 100-110-el, na azoktól tudok agyf@szt kapni, akkor az anyjáért nem takarodik le a régi 7-esre, ott mehet 100-110-el, senkit sem fog érdekelni, de az autópályán személyautóval menjen 130-al és takarodjon ki jobbra, mert most két opció van miattuk: A: óraszerinti 130-140-el szlalomozok a 3 sáv között B: beállok a belsőbe valamelyik 180-as bandába és nem megyek ki... egyik sem igazán nyerő és biztonságos dolog szerintem.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5656) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

[link] ezt lehetne terjeszteni... :U

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5657) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bssza meg a nyul? 1 ev 3 honap alatt 30k+ km ugrott az autoba. A csabamar azt hittem 20k val meguszom....

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5658) 2ozzmexy válasza bitpork (#5657) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Szép... akkor te nem aggódsz az üzemanyag árakon... :DDD

Más téma:
BP-en ismeri valaki a Bogdáni út Szentendrei út kereszteződését? Úgy tudom van ott kamera... ha műveltem ott vmi gusztustalanságot, mikor fog kijönni a bünti?

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5659) Reggie0 válasza 2ozzmexy (#5658) üzenetére


Reggie0
félisten

Sebesseget nem mer.

(#5660) 2ozzmexy válasza Reggie0 (#5659) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem a sebességgel volt gond, hanem hogy a Bogdániról kanyarodtam balra és sikerült szembe fordulnom a délről érkező forgalommal éjjel és nem is a saját autómmal, úgyhogy ösztönösen keresve a legközelebbi menekülési utat átvágtam a zebrán, mert ott le van enegdve a járdasziget középen... Úgyhogy most várom a szerelmes levelet...
A középen lévő lámpaoszlopot nem jobbról hanem balról vettem gyakorlatilag...
[link] azt ott középen... :W

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5661) Stylewars_kp válasza 2ozzmexy (#5660) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Feltesznek a Youtube-ra. Kineveti magát az ország, aztán ahány negatív like annyi ezer a bünti. Bocs a trollkodásomért. Tudom nem vicces, de jót nevettem a sztorin. :DDD
Szerintem nem kapsz büntit. Igaz kisváros ahol élek, de van több ilyen kamera is. Egyik egy stop táblát néz. Vagyis a stop vonalát. Sokan nem állnak meg.
A másik egy olyan elágazást néz, ahol jobbra van kötelező haladási irány. Persze sokan fordulnak balra. Nem hiszem, hogy mindet megvágták volna. Már csak azért sem, mert járok arra rendszeresen. Persze nem kérdeztem meg Őket, hogy jött-e csekk?
Szerintem ehhez, hogy büntit kapj, fel kell jelentsen a felvételt nézőnek.

(#5662) 2ozzmexy válasza Stylewars_kp (#5661) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hát a BP-i autósok közösségén nem jelentem meg, szóval... :DDD
Az a helyzet hogy beismerem a hibámat, nem akarom én másra hárítani, benéztem, van ilyen, emberek vagyunk és hibázunk, hogyha kiküldik a csekket se nekem fogják... nem tudom mi jár egy ilyen manőverért, gondolom nem 10ezer... :U Lehet egy ilyenért már ugrana a jogsim... de a B96-om tuti...
Csak bosszantó hogy még azt sem tudom lesz e belőle valami...

Amúgy ilyet BP-en a VIII. kerületi önkormányzat rakatott fel a Baross utca és a József körút sarkán, ugyanis onnan csak egyenesen szabad menni, de mindenki kanayrodik jobbra rendszeresen... Arról konkrétan tudom hogy két hét alatt visszahozta a befektetés árát büntiben...

De [itt] is van már kamera a STOP vonal és a tábla miatt... találós kérdés: Na mikor kinek van elsőbbsége!? (hogy törném el a kezét a közlekmérnöknek amelyik ilyen kereszteződést tervezett...) aki nem ismeri a kereszteződést az itt hamar tepsibe kerül... :U

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5663) Reggie0 válasza 2ozzmexy (#5660) üzenetére


Reggie0
félisten

Konnyen lehet, hogy semmi sem lesz. Lehet nem mukodik eppen a kamera, nem nezi a droid stb..
En is veletlenul fordultam meg hegyvideken total bekamerazott helyen es nem jott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#5664) 2ozzmexy válasza Reggie0 (#5663) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Úgy legyen...
Azért besétálni nem fogok a kapitányságra h tessék nekem csekket írni, de kíváncis lettem volna h hány hónapig várjam a büntit... :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5665) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Berlinben keresek embert aki meg tudna nézni nekünk egy autót. Nem ingyen kérem! Csak ajánlás alapján - tehát valaki ismerje.
Minden ajánlást szívesen fogadok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5666) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

vilinek van már autója?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5667) tboldi válasza bitpork (#5666) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én szeretném azt hinni, hogy van, csak jól titkolja. :D

(#5668) bitpork válasza tboldi (#5667) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak mert ugye az volt a terv, hogy nekem akkor lesz csipelve a kocsi ha neki lesz egy és hát most meg lett csipelve :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5669) focvis válasza bitpork (#5668) üzenetére


focvis
veterán

És milyen lett?

(Szvsz kell, hogy legyen valami.)

(#5670) bitpork válasza focvis (#5669) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan olyan mint volt, csak vékonyabb vagyok pár deákkal. :) 15% LE és majdnem ugyanennyi NM papíron.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5671) focvis válasza bitpork (#5670) üzenetére


focvis
veterán

15%-ot biztosan megérezni. 👍
Füst?

(#5672) bitpork válasza focvis (#5671) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nincs. Illetve csak az egyszeri pamacs ami nagy gyorsitaskor van amig a turbo felporog. Palyan most ora szerint 130nal 9.5 v alatta. Eddig ez inkabb 10.5-11 volt.

Mod

A srac korrekt volt mert elotte gepen ellenorizte a turbot befecsit meg ment probakort a valto miatt es amikor azt latta h a kocsi technikailag nincs lelakva akkor mondta csak h hajlando barmit is csinalni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5673) tboldi


tboldi
nagyúr

Kár, hogy az én ECU-m írhatatlan. :O :DDD

(#5674) kisza25 válasza tboldi (#5673) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig hozhatna akár 3-4 lóerőt is a tuning:P
Én is tuningra készülök, kiveszem a pótkereket és mostantól nem maxra, csak félig tankolom, de 100- as benyával :DDD
A másik verzió, hogy lecserélem egy 100kg-al könnyebbre, vagy egy 50 lóerővel erősebbre :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5675) Qru válasza bitpork (#5672) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha Bubi megeri a YT kort, akkor kap egy chippet. :D

#nincsbennetarcsi

(#5676) bitpork válasza Qru (#5675) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bubiba én inkább egy kisnyomású turbót tetetnék. Szerintem simán bírná.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5677) sutszi válasza bitpork (#5672) üzenetére


sutszi
veterán

Több paripa, és nyúlmókus, és kevesebbet esznek? :Y Amennyit te mész...simán kijön fogyasztásból az ára

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5678) molnarpeter válasza sutszi (#5677) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amíg ezt nem olvastam, én azt hittem, a 0-100 idő volt ott... :DDD

Amúgy simán lehet valamennyit spórolni. Chipes nem fog senki károsanyag normát stb figyelembe venni, meg pár karakterisztikai változás is okozhat végül kisebb fogyit (mivel user máshogy vezeti) :F

[ Szerkesztve ]

(#5679) bitpork válasza sutszi (#5677) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De mondjuk én nem használom ki a többletet. Dinamikusabban mozog 100 felett, de mivel én imádom a tempomatot szerintem nekem ez fogyasztás csökkenést fog jelenteni. Remélem :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5680) Qru válasza bitpork (#5676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem olyan egyszerű az... Olcsóbb ha vennnék egy eleve turbós verziót. Egyik fórumos arc akart turbóstani de ő is bedobta a törcsit.

#nincsbennetarcsi

(#5681) bitpork válasza Qru (#5680) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Túlgondolod - morzsaporszívót neki oszt gyáááá ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5682) 2ozzmexy válasza bitpork (#5681) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Deh.. minek!? Direktszűrőt neki ababilinccsel a csőre meg egy sípos véget a kipuban azt hadd szójjon... ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5683) BigBlackDog válasza Qru (#5680) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne akarj turbósítani szerintem, többet fog enni. :(
Örülj neki, hogy most keveset fogyaszt!

;]

(#5684) bitpork válasza BigBlackDog (#5683) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És a turbó is csak a tartalékot eszi :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5685) Pttypang válasza bitpork (#5684) üzenetére


Pttypang
veterán

Turbolyuk alatt csak tolatni fog

Everybody lies.

(#5686) Qru válasza BigBlackDog (#5683) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah amúgy egy WRX 12 liter alatt nem nagyon megy el sehol. Kell ez nekem? Nem. :D

#nincsbennetarcsi

(#5687) tomcsi23 válasza Qru (#5686) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az már majdnem olyan, mintha 130-cal mennél vele. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5688) Qru válasza tomcsi23 (#5687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz az 140-nek is. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#5689) -v- válasza focvis (#5669) üzenetére


-v-
addikt

Kéne neked is egy fogyasztás optimalizálós csipsz, nem?

(#5690) 2ozzmexy válasza -v- (#5689) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jaj, csak az eco chipet ne... Fából vaskarika...
Meg neki minek? A Volvo nyomaték hiánnyal küzdene? :DD Az a két bazi nagy akku súlya azért eszik sokat, dobd ki belőle a fölösleges rezet focvis, jobban is fog menni még kevesebbet fog enni. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#5691) focvis válasza -v- (#5689) üzenetére


focvis
veterán

Nem egészen.

Soxor végigvittem a gondolatot; arra jutottam, hogy istenkísértés egy működő részecskeszúrós dízelt csipszelni. Nem tudhatod, mennyire füstöl; gyorsan kinyírhatod a DPF-et.

(#5692) tomcsi23 válasza bitpork (#5666) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vilikének van már kocsija, persze. :K [link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5693) Reggie0 válasza focvis (#5691) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol lehetne csipszelni, csak sok munka. Le kene szerelni a dpf-et, aztan le kene merni dpf nelkul a kocsit, hogy mennyire fustol, aztan csipszelni dpf nelkul es ha rendben van, akkor dpf-et visszarakni.

(#5694) molnarpeter válasza focvis (#5691) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

D6 professzor emlékeim szerint nem híve a csipsznek, előfordult pár olyan példány, de nem vált be a dolog annyira.

(#5695) bitpork válasza tomcsi23 (#5692) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bssza meg, akkor én még csak a haszon előtti lépésnél lehetnék :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5696) focvis válasza molnarpeter (#5694) üzenetére


focvis
veterán

Ma reggel is spottoltam egy kormos kipus D6-ot. (Duplán ciki.)

(#5693) Reggie0 : Így igen, logikus és macerás.

(#5697) -v- válasza tomcsi23 (#5692) üzenetére


-v-
addikt

Egy csipsz mondjuk kéne rá.

(#5698) tomcsi23 válasza -v- (#5697) üzenetére


tomcsi23
veterán

Sokat fogyaszt :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5699) -v- válasza tomcsi23 (#5698) üzenetére


-v-
addikt

Inkább csak nagyon kormolja a kiput, rengeteg így vele a meló.

(#5700) f4lcon


f4lcon
őstag

gondolom offtopic, azért is jövök ide: autós gyerekülés téma
most van egy hordozónk, ami remek dolog, csak a gyerek lassan kinövi :D (7 hónaposan 10 kiló és 75 centi)
kellene egy autós ülés. a kérdés azonban többrétű. mert mivan, ha lesz még egy gyerek?
a mostani hordozó egy Maxi Cosi Pebble Plus i-Size, a megfelelő 3way Fix talppal, ennyi az adottság.

- ehhez vehetnénk egy Pearl Pro ülést (opcionálisan talppal együtt, használtan vannak 80-90k körül) és akkor lenne 2 talpunk a két autóhoz, nem kellene mindig cserélgetni. viszont ez csak 105 centiig jó (0+/1 group) szóval kell még mellé legalább egy 2/3-as ülés, attól függően mikor érkezik meg a kistestvére, de itt a hordozót és a kisebb gyerekülést is tudja örökölni (mindkettő i-Size)
- hagyjam a Pearl Pro-t, és vegyek most egy 1/2/3 group-os ülést, az ki fogja szolgálni ezt a gyereket, aztán meg majd lesz valami, mire a második megszületik (itt csak a hordozót tudja örökölni a kistestvér) ilyenből biztonságos kellene, szóval Cybex Pallas mindenféle verzióit nézegettem, de nem igazán vágom mi a különbség. lehetőleg olyan kellene, ami első ülésre is szerelhető isofix-el (van az autóban) csak sima biztonsági öves megoldásban egyáltalán nem gondolkozom. kicsit félek, hogy a gyerek utálni fogja a beszorítottságot azzal az energia elnyelő bigyóval 18 hónapos koráig (addig kell ugye használni)
- top tether: kell? ez gondolom kizárja az első ülésre rögzítést?

szóval kinek mi vált be? remélem beleférek az offba :D

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.