Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#5034) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Segítség kellene, mert lassan megőrülök. Van egy 3dvonalláncokból álló tetőszerkezetem.

AutoCADben megvan a 3D-s rajz, de a megrendelőnek kellene egy 2D-s "kiterített" rajz. Tehát nem egy felülnézeti rajz, hanem egy olyan, ahol a felületek ki vannak terítve, mint egy szabásminta.

Arra gondoltam, hogy az egy síkban lévő elemeket elforgatom, vagyis például a sátortető gerince lenne a forgási tengely , két irányba kell forgatnom a tető egyik/másik oldalát. Próbálkoztam a 3DFORGAT paranccsal, de ez 1 pont körül forgat. Jött a FORGAT3D parancs, ezzel már lehet tengelyt megadni, sőt még referencia szöget is. De sajnos nem értem, hogyan kellene. Kijelölöm a forgatni kívánt elemeket, megadom a tengelyt, ami körül forgatnék (tetőgerinc), jön a referencia szög megadás (tetőgerinc egyik pontja - tető alsó sarka), és jön az adja meg az új szöget. Ide ha 0-át írok, akkor oldalnéztből kb. 45 fokos lesz, nem vízszintes, ha megpróbálok 2 további pontot megadni az új szögnek (tetőgerinc egyik pontja - azonos magasságú pont), akkor meg nem csinál semmit.

Valaki tudna segíteni, esetleg más megoldást kínálni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.