Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#4001) rgqjx válasza MasterDeeJay (#3999) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Lényegében egyet értek tom956ster véleményével, talán annyiban egészíteném ki, hogy 3ds szoftvereknél pl SolidWorksnél az Ati AMD FirePro kártyák is jól működnek.
Ha esetleg nem azon lenne, akkor SSD-re mindent ami oprendszer és cad.

(#4002) tom956ster válasza rgqjx (#4001) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Hopsz, igen. Ezt lehagytam. Nem csak nvidia létezik szerencsére a világon. Mostani workstationben (Precision M6800) épp egy Firepro W6100 van, 2 gb gddr5 rammal. Egész príma cucc, bár itt megint előjön a hitvány kihasználás... :((

Viszont pl. Agisoft photoscan esetében hasít mint állat!

No igen, ssd. Nekem az asztali lapban épp egy M.2 SSD (csak NVME) a következő upgrade, 32 gb/s mégis több mint a sima sata3 6 gb/s-os teljesítménye... illetve a ram... a jelenlegi 2400 mhz-es ramok le lesznek cserélve 3400 mhz-es modulokra, min 16 gb, de jobb lenne a 32 ( Az Agisoftnak valójában a fullos kiszereléshez kellene a hihetetlen 256gb vagy több ram :((( )

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4003) Nisida válasza MasterDeeJay (#3999) üzenetére


Nisida
aktív tag

Igazából ha azt nézzük, hogy egy quadro/firepro vs. radeon/gtx -ből 150 ezer forintnál melyik a jobb akkor én a sima kártyát választanám. Csak abból indulok ki, hogy ugyanazért a pénzért - mert ugye ez a közös nevező - biztosan jobb kártyát kapsz a radeon/gtx párosból.

Ha a quadro / firepro használt és a másik új és így nézed a 150 ezret akkor már lehet gondolkodni de ebben az esetben is nagy valószínűséggel jobbat kapsz a radeon/gtx párosból.

De mind ezt olyan alapom mondom, hogy 150 ezer forint a meghatározó közös nevező.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4004) MasterDeeJay válasza tom956ster (#4000) üzenetére

Én is 1060-asra gondoltam. Viszont nekem cégbe kell 8-gép ezért nem kéne elcsesznem a választást.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4005) Nisida válasza tom956ster (#4002) üzenetére


Nisida
aktív tag

Igen én is különben nem régen vettem el, hogy fejlesztek a régi konfigomnál sokkal jobban nem kapnék sem a 170-es sem 270-es busszal és új generációs procival ezért maradok a réginél még 1-1,5 évig. Nálam is éppen a SSD fejlesztése van terítéken, bár én inkább a nagyságában érzem az SSD-k határát mid a sebességben.

Tom: a M.2-s és a sata3-as között 32 vs 6 Gb/s te érzed a különbséget ? Mert szerintem betöltésben vagy random beolvasásban azok az ezredek , századok számítanak? Nem tudom azért kérdezem mert ha azt mondod számítanak akkor lehet kicserélem én is a Samsung 850 EVO Sata3-at egy m.2-es re.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4006) tom956ster válasza Nisida (#4005) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Nekem az M.2 cucc egy TOSHIBA XG3 lesz, vagyis még nincs meg. Egyszóval nem tudom. Arr aszámítok, hogy simán jó lesz, a ram löket többet dob majd, az biztos. Sajnos nekem a rendszer egy szűkös 128 gb-s Kingstone V300-on van, ami nem lenne olyan ócska, bár csak alap, de olyan instabil, hogy a hajam kihull tőle. Konkrétan 2-3 hetente eldobja az agyát és a bios nem látja, ergó nem indul, majd 30 perc bűvészkedés a gépházban és a biosban és egyszer csak megint megy, megőrülök tőle. Sajnos ezt menet közben is tudja produkálni, akkor lefagy az egész gép majd a fenti "nem indulok" állapot jön.
Így nem az ezredeket várom, mert nem tudom észrevenni, de ott már elfér a rendszer és egy AKTÍV-MUNKA nevű mappa, amiben dolgozom. Ez aztán egy klienssel felszinkronizálja a tartalmat a szerverre, de annak a sebessége nem lényegi szempont, mert az csak a távoli eléréshez kell és így olyan minden mint a dropbox, csak saját és gyak. korlátlan :) (Ez most mondjuk off volt, de egy jó irány a munka környezetre, nekem úgy néz ki nagyon beválik.)

A vga kérdéshez:
Ha 10 gépbe kellene vgat fejleszteni, és gépenként 160 a keret, akkor abból szűken, még bruttóban is kijon egy 8gb rammal szerelt 256bites GTX1070. Itt nem tudom ki van pariban az AMD vonalon, így azt nem említem.
Sajnos ennyi keretből nem jön ki egy értelmes 3d kártya sem munkaállomás fronton, amik vannak ennyiért, azok csak 2d környezetre valók, persze kihajtanak 4 monitort is :) de 3d-s teljesítményük gyak. kuka.
itt belépőszinten a 3d-ben a K1200-t látom, többnyire 110-130 bruttó között, majd a K2200 135-160 k között.
A k1200 szerintem felejtős, 128 bit sávszél nem egy fenékig tejfel ennyi pénzért. A K2200 ugyanezzel a sávszéllel, de 4gb rammal van. Aztán akad br 196k-ért K4200. Ez már 256 bit, és 4gb gddr5, kb a duplája teljesítménnyel mint a K2200, de árban csak egy 50-essel több. Sajnos ez már kereteteken felül van, de ha lehetne, ezt venném, mert munkára termett nem fps hajhászásra. Plusz potenciál, hogy a jövőben, ha bekerül a képbe egy olyan szoftver, ami tényleg kiaknázza a kártyában lakó erőt, akkor az nagy támogatás a melónak. Amikor eladtam fillérekért a K4000-em, akkor egy gépész tervező srác vásárolta meg két részletben. Nagyon lelkes volt, úgy örült neki, mint majom a micsodájának. Ő mesélte, hogy teljesítményben a kari olyat lökött a korábbi gtx-hez képest, amit remélni sem mert. (Konkrétan egy több mint 800 mb-os cad filet nyitott meg, valami 10000 feletti alkatrésszel, aminek a nyitása korábban volt fél óra, itt néhány percre redukálódott).

A Firepro vonalat most nem néztem, de nem gondolom, hogy sokkal olcsóbban lesz jó teljesítményű tevrező kártya náluk, bár próba cseresznye. Nekem a Dell Precisionokban a Quadro helyett a Fireprok jöttek be eddig jobban. :D

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4007) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok 2012 es Cad ben hogyan lehet 2D-s rajzból, szilárdtestet kihúzni?
Csak felületet sikerül kihúznom, amin valósághű nézetben átlátni. Drótváz nézetben meg rácsos.

(#4008) Nisida válasza stumpjumper (#4007) üzenetére


Nisida
aktív tag

Először csinálsz belőle szilárdtestet majd ezt kihúzod - vastagságot adsz neki - és kész. Hivatalosan a szilárdtestnek lehet anyagot adni és a nézetben pedig megadni a renderelés típusát. Ja igen ha jól emlékszem akkor is egy anyagot lehet adni nekik , nem lehet külön anyagozni az oldalakat, lapokat.

A 2D rajnál az a lényeg hogy egy zárt poligont alkosson.

tom: most akarom átalakítani a rendszerem úgy, hogy legyen egy munka mappa - kb. mint neked - SSD-ről külön egy rendszer egy külön SSD-ről és egy RAID 1-es háttér tár mindenféle háttér anyagok tárolására. Mivel most veszek nem tudom - néztem a fórumokat de abban nem győztek meg egyenlőre a M.2 , stb. - foglaltok akkora előnyéről, hogy 10-15k forinttal többet adjak ki egy 512-s SSD-rt.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4009) stumpjumper válasza Nisida (#4008) üzenetére


stumpjumper
csendes tag

Háló menüpont alatt, konvertálás szilárdtestté funkcióval próbálkoztam, nem sikerült. Azt írja hogy az objektumok nem alakíthatóak át.

(#4010) Nisida válasza stumpjumper (#4009) üzenetére


Nisida
aktív tag

Nagy valószínűséggel nem zárt a poligon, értem alatta a 2D-s rajzod vonalai nem alkotnak egy folytonos zárt vonalsorozatot. Ez két dologtól lehet: 1.) a vonalak nem érnek össze , 2.) vagy a rajzod vonalai keresztezik egymást .

Nem tudom milyen a rajz amit át akarsz alakítani. Jó lenne látni mert akkor lehet kiderül maga a rajz talán nem alkalmas rá.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4011) stumpjumper válasza Nisida (#4010) üzenetére


stumpjumper
csendes tag

Egy egyszerű fogaskereket akarok csak kihúzni.

(#4012) Nisida válasza stumpjumper (#4011) üzenetére


Nisida
aktív tag

Akkor köv:
- Megvan az alak, fűzd egybe őket , az EGYBEFŰZ (_JOIN) paranccsal - ha ezt nem csinálja meg - akkor valahol hibádzik a vonalak csatlakozása.
- Ha ez megvan akkor LEMEZ (_region) paranccsal lemezt tudsz belőle csinálni.
- Majd ha ez is megvan KIHÚZ paranccsal ki kell tudnod húzni.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4013) stumpjumper válasza Nisida (#4012) üzenetére


stumpjumper
csendes tag

Köszönöm! Sikerült.
Létezik valami felhasználói könyv, leírás amiből lehet tanulni?
2d-ben az alapok meg vannak, de a 3D-ben is szeretnék tudni rajzolni.

(#4014) Nisida válasza stumpjumper (#4013) üzenetére


Nisida
aktív tag

Vannak könyvek de szerintem a súgó is tuti , én anno Lisp programozást a lisp-es referencia könyvből tanultam meg. Szerintem annál jobb nincsen.

Talán néhány ami ingyenes letölthető:

http://mek.oszk.hu/07300/07399/07399.pdf
[link]mek.oszk.hu/07300/07399/07399.pdf

Bár mind a kettőben vannak olyan részek amik szerintem al a nature tök fölöslegesen akarják el tudományosítani az egészet :D

Meg ha gépészettel foglalkozol akkor lehet a CATIA, Solid Works jobb lenne neked.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4015) Ödike


Ödike
tag

Helló Mesterek!

Nekem most is a régi megjelenése van az Autocad-nek.
(ikonok kipakolva, felül legördülő menü, stb.)
A tulajdonságok, fóliatulajdonság-kezelőt meg kirakom oldalra (horgonyzással), és automatikus elrejtést
állítok be.
Ez tök jó, de kicsit lassú.
Ha rámegyek, megnyílik, de az automatikus összecsukás (nekem) lassú.
Ezt lehet valahogy gyorsítani? Van erre valami rendszerváltozó, vagy hasonló?

Előre is köszi!

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#4016) kriszpontaz válasza Ödike (#4015) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szia!

Ingyenes kiegészítő, ki kellene próbálni (valószínű szalagmenübe épül be így engedélyezned kell egy időre, míg beállítod).

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4017) Ödike válasza kriszpontaz (#4016) üzenetére


Ödike
tag

Nagyon köszönöm!

Letöltöttem, elindítottam parancssorból (megjelenik az ablak!)
Módosítottam mindent, de sajna semmi nem változott.
Az automatikus összecsukás még mindig lassú.

Acad újraindít és már jó is!

Nem tudom ezt hogyan találtad meg, de ez nagyon jó!!

Mégegyszer köszönöm a segítséget! :C

[ Szerkesztve ]

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#4018) tom956ster válasza Ödike (#4017) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Ezt én is letöltöttem. Köszönöm! Szalagba megy, de nekem nem indul... hol is kell engedélyezni? Mit is? (Nem használok semmilyen addont, ez nekem új...)
Köszi!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4019) kriszpontaz válasza Ödike (#4017) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az AutoCAD része egy ideje a szalagmenüből elérhető App Store. Vannak ingyenes és fizetős kiegészítők, sok nagyon hasznos. Ha nem akarsz onnan túrkálni, csak könyvjelzőzd le a LINKET.

(#4018) tom956ster: próbáld újraindítani az CAD-et, ha elsőre nem megy, ha szalagmenüből nem indul, akkor parancssorból:
JTBWPaletteAutoHideSpeed
beírásával indítsd.

Változtasd kisebbre az értékeket. Milliszekundumban adod meg a gyorsaságát.

Kompatibilis:

Autodesk AutoCAD
Version: 2017 , 2016 , 2015 , 2014 , 2013
Autodesk AutoCAD Electrical
Version: 2017 , 2016 , 2015 , 2014 , 2013
Autodesk AutoCAD Mechanical
Version: 2017 , 2016 , 2015 , 2014 , 2013
Autodesk AutoCAD Architecture
Version: 2017 , 2016 , 2015 , 2014 , 2013
Autodesk AutoCAD MEP
Version: 2017 , 2016 , 2015 , 2014 , 2013
Autodesk AutoCAD Civil 3D
Version: 2017 , 2016 , 2015 , 2014 , 2013
Autodesk AutoCAD ecscad
Version: 2014 , 2013
Autodesk AutoCAD Plant 3D
Version: 2017 , 2016 , 2015 , 2014 , 2013
Autodesk AutoCAD P&ID
Version: 2017 , 2016 , 2015 , 2014 , 2013

[ Szerkesztve ]

(#4020) tom956ster válasza Nisida (#4008) üzenetére


tom956ster
aktív tag

A rendszer megépült, bekerült az 512gb-os NVMe ssd. SK Hynixet vásároltam, néhány Samu mellett ezt támogatja a lapom. Hát, azér egy gyenge besz@rok kicsúszott, amikor betöltöttem róla egy 24 mb-os Civil 3d állományt. (Ezt azért írom nagynak, mert ritkán megy 10 mb fölé, legalábbis nekem). Konkrétan a betöltési állapotjelző sávot nem látni, úgy pattan fel, hogy nincs... :)
A mentés is hasonlóan megy, de ott valami aprócska lag akad, szerintem a Civil 3d vacakol...

Lefuttatam egy sebesség tesztet is, a csúcs tempó olvasásban 2234 MB/s írásban 882 mb/s (Ez 1gb-os méretű adattal tesztelve), de 4k randomban is nagyon meggyőző. Remélem hosszútávon beválik a cucc.

A fentiek alapján csak javasolni tudom az ez irányban történő fejlesztést!
Ellenben a Raid1 tömbön elgondolkodnék. Nem biztos, hogy nyerő lesz. Van egy HP Microserverem is, (Gen8-as), ez volt a másik áldásos fejlesztés aminek nagyon örülök. Itt Synology DSM rendszert futtatok, nem akartam görcsölni a win 2012 server-rel, és a Synonak nagyon komoly a mobilos app támogatása is, full távoli elérés, egyszerűen mindent kiszolgál. Úgy szoktam mondani, hogy mintha dropboxom lenne, csak ez 2TB-os és még tudom bővíteni.

Ennek a fejlesztésénél a Gen8 topikban lebeszéltek a Raid1 kialakításon. És valóban. Ha a tömbből kidől egy winyó, elméletileg betolod az újat és leklónozza a még éppet. DE mii van, ha nem jön össze: lehet kapaszkodni, hogy sikerül-e a fennmarad winyóról leszedni valahogy a fontos dolgaid. Nem utolsó sorban, ha a fő winyón összejön egy hibás szektor vagy valami hasonló, akkor azt tükrözi a háttérre is.
Ez helyett a szerveren én két külön kötetet hajtok. 2x2TB, SHR formátumban (Ez a Synology sajátja), a fő kötetet minden nap 9 órakor bacuppolja a 2. kötetre. Ezt ráadásul úgy teszi, hogy akár 1 hónappal előbbi dátumról is tudok visszaállítást végezni. Bármelyik kötetre... ( mivel a Gen8-ban 4 slot van, így 4 db 3,5" HDD és még 2 kábeles megoldást is belel lehet mókolni akár ssd-kkel).

Kicsit megszaladt, elnézést. Egyszóval, nem ajánlom a Raid1 tömböt. Aminek itt van értelme, az a RAID5 és attól felfele.

Egyébként az meg örök szabály, hogy legyen havi legalább egy offline mentés egy külső vinyóra, ami nem egy fizikai helyen van a géppel, de még csak nem is egy épületben (betörés, tűz egyéb szörnyűségek).

Kriszpontaz:
Ez a paneles dolog nem jött össze, köszönöm az iránymutatást, majd próbálom még. Most nekem elég sebes a cucc, nem panaszkodom a panelek sebességére. :)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4021) Nisida válasza tom956ster (#4020) üzenetére


Nisida
aktív tag

Hello!

Köszi az Infokat, elgondolkodtam még beszélek a céggel lehet-e változtatni. Mert ha igen megpróbálok egy NVMe.stre cserélni a Samsung 850 EVO-t a Sata3 -ról. Megnéztem a régi SSD-m 160 - 210 között megy, a RAID1 -tömb 30-70 a másik SSD-m (újabb) az 210-313 között. Na ehhez képest a tied valami sárkány.
Igen nem lenne rossz ha a betöltésnél 100 Mb csak úgy belibegne. Bár ha belegondolok ennyi erővel lehet azt is megcsinálhatnám, hogy 4 GB elrakok a memóriából memória lemezre , és onnan töltök.

A RAID1 -tömb vs. RAID5 jó kérdés nekem az elmúlt 20 évben soha nem ment tönkre se gépem se HDD - egyéb sem, ennek ellenére a tartalék mentések CD, DVD-i 5-év alatt gajra mentek rendszeresen. Most van egy 2 TR RAID1 tömb folyamatosa munkára és egy hátsó kb 5 TR RAID5-ös tömb.
Mindkettő hardveres az egyik Marvell a másik Asrock azt hiszem.
Mellette ha vágre 1 év tili-toli után befejezem akkor rack-be lesz szerelve minden és egy kész archiváló arzenál - RDX, LTO, BL - lesz kész munkára bármikor.

Hivatalosan a RAID1-es tömb bármelyik lemeze megmakkan akkor az adatok leszedhetőek róla, mivel a meg maradt úgy dolgozik mint egy single meghajtó - legalábbis én így tudom - . Vagyis ha megpusztulna akkor fogok egy másik HDD-t vagy külső HDD és kimentem - biztos ami biztos - majd ezután rakom be a RAID1 csere HDD-jét hogy újra építse az egészet. Lehet neked azért mondták a Syn fórumon, mert ezt a Syn Nas-sal nem lehet meglépni.
A RAID5-t tömb szuper egyeteln problémám van vele , 1 meghatóig elszállásig müxik és csak akkor fog működni ha újra van építve a RAID5-ös tömb. Addig semmit le nem szedsz róla. Amúgy a RAID-es móka

Ezzel nincs is probléma de ha közben még egy HDD megfekszik akkor már probléma van. Én ezért kerestem anno RAID6-osat amiben 2 HDD-ig minden szép és jó a fenti megkötések mellet. RAID0 nem ajánlom kész pusztulat ha gebasz van.

Amire kellene időt szánnom az a munkák zárása és a munka könyvtárak takarítása majd rendes rendezett archiválása lenne, de erre mostanában soha nincs idő. Mert ebben az esetben az átlag munkák elférnének egy DVD-n , vennék 2 Mdisk-es - 1000 éves - dvd-t és kimenteném és soha nem lenne gond.

Az kétségtelen, hogy több szintű archiválásra és mentésre van szükség. Nálam ezért van a köv. rendszer:
1. vonal: RAID1 tömb munka könyvtár és adat állományok
2. vonal: Meleg mentés - RDX - (napi) kb 150-200 Gb csak a munka könyvtárról (na ez az ami most még nem 100%-os)
3. vonal: Hideg mentés - Külső HDD - (heti /havi) + 1 HDD kb. 2x1 TRb - a teljes rendszerről
4. vonal: Archiválás - LTO + DVD / BL - munka befejezés után a teljes adott munkakönyvtár 1:1 mentése

Ha ezt betartom - nem mindig megy :D - akkor hivatalosan egy teljes rendszer megsemmisülés esetén sincs nagyobb gáz.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4022) kriszpontaz válasza tom956ster (#4020) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szívesen megnézném a gépemen hogy nyalná fel a 100-120mb-os C3D anyagom ami a LEGO úthálózatát és földmunkáját tartalmazza :D. Majd 1 év múlva én is váltok szerintem. Megvárom az AMD mit villant a Ryzennel, és eldöntöm mi legyen.

(#4023) Ödike válasza kriszpontaz (#4022) üzenetére


Ödike
tag

Nyíregyháza LEGO gyár?
Te kreáltad az úthálózatot?
A külső közmű is szép volt!

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#4024) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Sziasztok!

Fél éve elkezdtem használni a Civil 3D-t. Mivel tizenévig AutoCADeztem, ezért azt hiszem könnyen ment az ismerkedés, de most kifogott rajtam, pedig szerintem valami egyszerű megoldás biztos létezik.

Az angol verziót használom, sajna nem tudom a magyar megfelelőket, szóval bocsi, ha valamit nem cad helyesen mondok.

A problémám annyi, hogy surface elevation label -t is szeretnék exportálni autocadbe. Ugye az exportált fájlba nem kerülnek ezek bele, mivel nincs benne surface (nem tudná minek a magasságát mérni). Létezik valami, amivel ezeket a cimkéket (m)textbe tudom konvertálni? Lényeg annyi, hogy szeretném, hogy az exportált fájlba bekerüljenek. Nyugtassatok meg, hogy létezik a robbantásnál elegánsabb megoldás.

(#4025) kriszpontaz válasza Ödike (#4023) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az utat nem egyedül csináltam (csak a C3D részét), a földmunka a szintek megbeszélése után saját szülemény. Sok meló volt vele nagyon és mindenkinek ajánlom, hogy ahol lehet, darabolja a rajzait, mert kezelhetetlen.

(#4024) rgqjx: az exportálásra van külön menü a nagy Autocad betűs menü alatt. Ha C3D rajzot Autocadbe exportálsz, a felület és a feliratai blokkok lesznek, attribútumokkal.

[ Szerkesztve ]

(#4026) rgqjx válasza kriszpontaz (#4025) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Igen, azt az exportálást használtam, de ezeket nem exportálta. Akkor ha jól sejtem valahol be lehet állítani, hogy miket exportáljon.

(#4027) belagezabela válasza kőbaltazár (#3957) üzenetére


belagezabela
csendes tag

Na rájöttem végre
A command prompt-nál van egy kis villáskulcs és ott lehet állítani - minő meglepetés még nekem is - hogy mire hogy keressen ha egy betüt beírsz és hogy megjelenjen.
Input settings a tisztességes neve.
A tools---> options tévút ebből a szempontból, az a felületen lévő füleken gombokon állít.

Most már csak egy vmit nem tudok ha megnyitok egy másik rajzot miért lesz a windows tálcán is egy külön megnyíló autocad és még ráadásul mindkét autocaden belül megjelenik külön lapokon is.

(#4028) Kales


Kales
újonc

Szevasztok! Kezdő AutoCad -es vagyok 2016-os verzióban készítettem egy saját sablon fájlt próbaként egy A4 fekvő formátumút. Elkészítettem a különböző fóliákat megadva benne a színeket a vonalvastagságokat és stílusokat. A papírtér oldalbeállítás kezelőjében felvettem "Új" ként A4 fekvő néven, beállítottam a nyomtatót a papír méretet, a léptéket a nyomtatási stílust a nyomtatási határon belül megrajzoltam a keretet. Elmentettem saját_A4_ fekvő.dwt sablonfájlként. Készítettem egy infó mezőt attribútumokkal amit blokként mentettem el, ezt a beillesztési pont segítségével be tudom illeszteni a keret jobb alsó sarkához. A gondom az, hogy amikor új rajzot kezdek, megadom ezt a sablonfájlt megjelenik a modelltér és az elrendezés 1,2 fül, az 1-es az általam megrajzolt kerettel a 2-es beállítások nélkül. Amikor a modelltérben elkezdek rajzolni a rajz az általam definiált keretezett rajzlapon nem hanem csak a beállítások nélküli elrendezés 2-ben látszik . Ha a parancssor alatti MODELL-PAPÍR váltógombra megyek a keretes papírtérnél azt írja ki:"Nincs aktív modelltérbeli nézetablak" míg a 2-esnél átlép a modelltérbe. Kérdésem -Mit szúrtam el? Vagy az egész rossz?
Köszönöm segítségeteket!

(#4029) Nisida válasza Kales (#4028) üzenetére


Nisida
aktív tag

Oksa a nézetablakkal mit csináltál ? Azért kérdezem mert az az érzésem, hogy a nézetablak kimaradt a felsorolásból és ez a lényeges része az egésznek. Bocsi ha hülye vagyok és nem értettem meg mindent a leírtakból.

Két dolog lehet most így első blikre:
- A nézetablak fagyasztva van
- vagy kitörölted a nézetablakot.

A papírtér két(három) elemből áll össze :
- A rajzlap fehér alapja (ez a beállított nyomtató paramétereitől függ) de adott esetben ha egy elrendezésben több rajzlapot generálsz akkor ez lesz a lényegtelen része az elrendezésnek.
- A második a papírtérben berajzolt dolgaid, keretek, feliratok stb. Ez csak itt látható a modeltérben nem jelenik meg.
- A (harmadik) a nézetablak amely egyfajta "ablak" a modell térbe - ezt lehet formázgatni nem csak négyzet akár kör is lehet, ezt forgatva tudsz a modelltérben álló rajzból , adott esetben fekvő rajzot csinálni - vagy részeket kivágni. Egy rajzlapon akár több is lehet. Itt jelenik meg a modelltérben rajzolt rajz. Ha ez eltűnt / kifagyasztottad, kitörölted stb. akkor a nyers rajzlapon és a papírtérben rajzoltakon kívül semmi nem lesz.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4030) Kales válasza Nisida (#4029) üzenetére


Kales
újonc

Köszönöm válaszodat Nisida!

Teljesen jól értettél mindent.
Sajna, ki töröltem a nézet ablakot. :((

Még egyszer KÖSZI!

(#4031) Nisida válasza Kales (#4030) üzenetére


Nisida
aktív tag

Nincs mit. Örülök, hogy segítettem.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4032) zazira2


zazira2
tag

Sziasztok!

Autocad 2007 ma gondolt egyet és a megnyitásra vagy mentésre nyomva lefagy.
Újratelepítettem már többször, de 1-2 megnyitás után újra ez a hiba.
Mi lehet a gond? Már több éve használom nem volt vele gond
(Win7 32bites)

(#4033) Nisida válasza zazira2 (#4032) üzenetére


Nisida
aktív tag

Bocsi, de most értem haza.

- A betöltendő file nem sérült? vagy minden fileal ugyanezt csinálja ?

Amúgy én a 2007.-esnél kezdtem hinni a tervezet avulásban. Szerintem váltsál , én is azt használnám még mindig ha menne de kis átszokással a 2010-től fölfele esők is nagyon szupik.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4034) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Bocsi, hogy így ömlesztve kérdezek, de a következő most újra aktívabban kell használom az AutoCAD-et és több is felmerült egyszerre:

1. Archicad alaprajzot kaptam és csak akkor látom a teljes alaprajzot ha a mappában lévő "shx" file-t is látja a CAD. Össze lehet ezt vonni a dwg rajzzal, hogy ne kelljen mindig ezt az "shx" file-t is küldenem mellé?

2. Van egy 3D elemem. Van lehetőség egy adott nézetét 2D elemként használni, vagy minden esetben törölgetnem kell a térbeli vonalait? Olvastam egy pluginről, ami kvázi nézeti síkba hozza a kívánt 3D objektumot, de hátha van már beépített egyszerűbb megoldás.

3. Lehet sima vonalakat vonalláncként definiáltatni utólag?

4. Van lehetőség arra, hogy egyszerre az összes szöveg tulajdonságait egyszerre változtassam (betűtípus, méret, stb.) azon kívül, hogy egyenként kijelölöm a rajzon az összeset?

Xbox GT: nozsolt

(#4035) kriszpontaz válasza nofi (#4034) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szia!

1. Archicad alaprajzot kaptam és csak akkor látom a teljes alaprajzot ha a mappában lévő "shx" file-t is látja a CAD. Össze lehet ezt vonni a dwg rajzzal, hogy ne kelljen mindig ezt az "shx" file-t is küldenem mellé?

Az SHX alak az általában Shape szöveg, amit az AutoCAD automatikusan helyettesít ha nem találja, kivéve ha úgy állítottad be hogy állandóan ki kelljen tallózni. Miután megnyitottad a rajzot, állítsd át a felirat stílusok alatt a betűtípust más, AutoCAD alatt használt típusra, és mentsd el a rajzot. Van erre LISP is a neten, pl:

(defun C:RSHX ()
(vl-load-com)
(vlax-for item
(vla-get-textstyles
(vla-get-ActiveDocument (vlax-get-acad-object))
)
(if
(not
(vl-filename-extension (setq fname (vla-get-fontfile item)))
)
(setq fname (strcat fname ".shx"))
)
(cond ((findfile fname) nil)
((findfile (strcat (getenv "WINDIR") "\\FONTS\\" fname))
nil
)
(t
(vla-put-fontfile item "simplex.shx")
(princ "\nChange ")
(princ fname)
(princ " on simplex.shx")
)
)
)
(princ)
)
(princ "\nRSHX , purge unreferenced shape files")

Ezt bemásolod egy txt fájlba és átnevezed .lsp -re. Betöltése az appload vagy alktölt paranccsal történik, indítása pedig az RSHX paranccsal. Ez átállítja az összes betűtípust simplex.shx-re, egyszerre az összes feliratstílusban.
A program lefutása után egy regen paranccsal láthatod az eredményét.

2. Van egy 3D elemem. Van lehetőség egy adott nézetét 2D elemként használni, vagy minden esetben törölgetnem kell a térbeli vonalait? Olvastam egy pluginről, ami kvázi nézeti síkba hozza a kívánt 3D objektumot, de hátha van már beépített egyszerűbb megoldás.

Nem használom a 3D részét, valaki biztos tudja.

3. Lehet sima vonalakat vonalláncként definiáltatni utólag?

vledit parancs
futtatás után T gomb (több kijelölése) majd kiválasztod a vonalakat, rákérdez hogy átalakítsa -e vonallánccá, azt elfogadod, és egyesítheted is, ha úgy tetszik.

4. Van lehetőség arra, hogy egyszerre az összes szöveg tulajdonságait egyszerre változtassam (betűtípus, méret, stb.) azon kívül, hogy egyenként kijelölöm a rajzon az összeset?

Az összes szöveg kijelölése után a tulajdonság panelen azonos stílust állítasz be, és azt a stílusszerkesztőben állíthatod.

[ Szerkesztve ]

(#4036) nofi válasza kriszpontaz (#4035) üzenetére


nofi
őstag

Nagyon szépen köszönöm a részletes és gyors választ! :R

Xbox GT: nozsolt

(#4037) Nisida válasza nofi (#4036) üzenetére


Nisida
aktív tag

Meg annyival kiegészíteném kriszpontazt leírásához, hogy ha egymáshoz kapcsolt vonalakat akarsz összefűzni vonalláncá akkor ott a _join / egybefűz parancs.

A 3d elemek 2d nézetének mint rajzelemnek a használatára van parancs, mert így lehet a kész 3d modelből 2d nézeteket varázsolni.

Itt a megoldás menete videóval:

https://www.youtube.com/watch?v=bCBPMWex6Kw

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4038) kriszpontaz válasza Nisida (#4037) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az is jó, de ha nem illeszkednek a fogópontok pontosan, akkor nem egyesít normálisan. A VLEDIT alatt meg lehet adni hogy milyen távolságban keressen egymáshoz nem illeszkedő végpontokat, és akkor is működik, ha a _join nem.

(#4039) Nisida válasza kriszpontaz (#4038) üzenetére


Nisida
aktív tag

Né ezt nem tudtam köszi, de össze is fűzi őket egy vonalláncá annak ellenére, hogy nem csatlakoznak ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4040) kriszpontaz válasza Nisida (#4039) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Igen, minél nagyobb keresési távolságot adsz meg, annál nagyobb eséllyel működik.

(#4041) nofi válasza Nisida (#4037) üzenetére


nofi
őstag

Szuper, ezt is köszönöm! :R

Xbox GT: nozsolt

(#4042) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Az AUTOCAD-nak melyik kiadása kell nekem, ha 3D-s objektumokat szeretnék készíteni. Nincs szükségem mozgó dolgokra. Egyszerűen csak térbeli tárgyakat szeretnék létrehozni. Lakást, szobáinak tereptárgyait szeretném vizuálisan látni, tologatni jobbra-balra a bútorokat, hogy megtervezhessem a kinézetét.

Előre is köszi.

(#4043) Nisida válasza €uro (#4042) üzenetére


Nisida
aktív tag

Az alap Autocad - az LT kivételével - bármelyike alkalmas rá.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4044) €uro válasza Nisida (#4043) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm szépen!

(#4045) €uro


€uro
őstag

Egy egyszerű nulla magasságú lapot szeretnék készíteni. Lakás padlója lesz. Csak színezni szeretném majd. Ebben segítsetek légy szíves.

Ha létrehozok egy POLYLINE objektumot, annak csak a vonal-színét tudom színezni - belül lyukas. Ha ebből REGION-t készítek, az meg be van kockázva. Ha elkezdem színezni, akkor is kockás marad.

Olyan sík felületet szeretnék, amin egy 3D-s téglalapnak az oldalai. Valójában csak egyetlen lapjára van szükségem. Próbáltam készíteni nulla magasságú téglalapot, de nem tudtam.

(#4046) €uro válasza €uro (#4045) üzenetére


€uro
őstag

Megvan. Kikapcsoltam a GRIDMODE-ot (F7).

(#4047) pf-prg


pf-prg
csendes tag

Hello!

Segítségre lenne szükségem.
A http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/count-txt.php#eleje linkről letölthető AutoLisp programomban definiált copy-txt parancsot az egyik felhasználó AutoCAD 2016 alatt szerette volna használni, de az ott nem működött. Én maximum 2014 verziókig tudtam tesztelni, azok alatt működött.
A copy-txt parancs az AutoCAD copy parancsának felhasználásával működik. Lehetséges, hogy a 2015 vagy 2016 verziókban olyan módosulás történt az AutoCAD copy parancsában, ami ilyen problémát okozhat? Például, ha a parancsnak az új verziókban van egy új, az eddigi verziókban nem használt paramétere, vagy opciója, az okozhatna ilyen hibát.

(#4048) tom956ster válasza pf-prg (#4047) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Üdv!
Örömmel látom, hogy feltűnt maroknyi kis közösségünk körében kedves Ferenc!

Sajnos a feladott témában egyáltalán nem tudok segíteni, de örömmel tölt el, hogy itt is megtalálható, szükség esetén a kapcsolat itt is felvehető. Munkásságát és oldalát a mai napig követem, egyúttal köszönök minden ingyenesen hozzáférhető autocad kiegészítőt az egész hazai autocad-es társaság nevében is! :R :R :R
Ha zavarhatom, szeretném privátban is megkeresni egy autocad kiegészítő kapcsán.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4049) kriszpontaz válasza pf-prg (#4047) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Tiszteletem! Üdv a fórumon!
Teszteltem 2016/2017 C3D alatt és tényleg nem működik a LISP rutin, ha a copy-txt parancs van hívva. Az ins-txt működik.
Még vizsgálódom.

(#4050) Nisida


Nisida
aktív tag

Megnéztem 2015.-ös Autocad alatt simán működik probléma nélkül.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.