Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#4301) gyurman


gyurman
tag

Sziasztok!
A következő kérdésem lenne. Van egy 3D tehén. Sok ezer felületből áll. Ezt szeretném minimum le egyszerűsíteni. De jobb lenne 3D testté alakítani. Légyszíves valaki magyarázza el, hogyan tudom?
Köszönöm! https://drive.google.com/file/d/1WFMgh1LIfOsYgudlMBr8EYL8I3cYlgrG/view?usp=sharing

(#4302) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Sziasztok

Hogyan lehetséges azt megoldani, hogy teszem azt egy téglalapba belesüllyesztek egy általam beírt szöveget? Sem a tolás-húzás módszer sem a kihúzás nem akaródzik összejönni.A szövegből kéne nekem 3d-t modellt varázsolnom valahogy gondolom de nem tudom hogyan lehetséges ez. Lenne egy tárgy amit 3D nyomtatóval ki szeretnék nyomtatni és azt szeretném, hogy a szöveg bele legyen süllyesztve magába a testbe.

(#4303) Geresics válasza 2thletme2day (#4302) üzenetére


Geresics
addikt

Bár én csak 2D-ben szerkesztek, de elsőnek úgy próbálnám, hogy adok magasságot a 2D szövegnek, beilleszteném a kívánt helyre, és utána kivágnám (kimetszeném) a testből.
Ha nem sikerülne, tuti rákeresnék Youtube-on! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#4304) 2thletme2day válasza Geresics (#4303) üzenetére


2thletme2day
őstag

Én is így csinálnám ha lehetne de nem tudok magasságot adni a 2D szövegnek. Még csak pár napja szórakozgatok a programmal szóval lehetséges, hogy van erre mód de eddig nem jöttem rá. Youtube-on amiket néztem videókat mind valami Express tools menü alól csinálták ami nálam nincs a programban. Végül a gugli segített. Egyszerűen csak a TXTEXP parancsot kell beírni és violá... Kész. Ezt azért itt hagyom hátha valakinek hasznos lesz a jövőben.

(#4305) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!

AutoCAD 2013 magyar verzióban hol lehet megtalálni az EXTRIM parancsot?
Szemléltetésképpen róla egy videó:

[link]

Hasonlót akarok, egy nagyon részletgazda térképből kiszedni egy részletet.

Köszönöm!

(#4306) rgqjx válasza Lajkó22 (#4305) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Mivel nem azt a verziót használom, ezért nem biztos a válaszom helyessége.

Úgy rémlik, hogy az express tools menüben található.

(#4307) Lajkó22 válasza rgqjx (#4306) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Magyar verzióban hol található ez az express tools menü?

Segítségnek küldenél egy képet róla?

(#4308) Geresics válasza Lajkó22 (#4307) üzenetére


Geresics
addikt

Note: Express Tools are not supported in AutoCAD LT. :O

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#4309) rgqjx válasza Lajkó22 (#4307) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ezt most gugliztam, mert szerencsére még nincs fent az itthoni gépemen:

Ha nincs ilyen menüpontod, akkor telepítéskor nem volt bepipálva, tehát hozzá kell adnod. (katt a képre a mikéntjéért.)

Ha LT-t használsz, akkor az előbb geresics megválaszolta az okát.

(#4310) Lajkó22 válasza rgqjx (#4309) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

Nem LT.

Köszönöm a segítséget!

(#4311) rgqjx válasza Lajkó22 (#4310) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nincs mit. Azt próbáltad, hogy bepötyögöd, hogy: "_extrim" ?
_ <-- ezzel a vonallal tudsz angol parancsokat használni.

[ Szerkesztve ]

(#4312) Lajkó22 válasza rgqjx (#4311) üzenetére


Lajkó22
csendes tag

Igen, magyar verzión alul vonással használom az angol parancsokat, mert munkahelyen angol verzión szereztem gyakorlatot.

Ezt írja:

De valóban hiányzott az express tools menü.

[ Szerkesztve ]

(#4313) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan lehet térben forgatni? Amit a felül nézetben rajzoltam meg, azt szeretném az elölnézetre rakni.

(#4314) -ZeeZee- válasza stumpjumper (#4313) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Milyen CAD?

(#4315) stumpjumper válasza -ZeeZee- (#4314) üzenetére


stumpjumper
csendes tag

2012 autoCad

(#4316) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Ebben a rajzban a "vékony" fóliát hogyan tudnám törölni? Semmi nincs rajta; nem 0; nem defpoints; és nem aktuális. Az, hogy XREF nem teljesen világos.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#4317) d.bali válasza kőbaltazár (#4316) üzenetére


d.bali
csendes tag

Az xref egy külső csatolt fájl a jelenlegi rajzodhoz. Amit a beilleszt/külső referenciák menüpontban tudsz szerkeszteni, módosítani vagy törölni. Több mint valószínű, hogy a csatolt xref része a vékony fólia, amit az xref csatolásának megszüntetése után a tisztít paranccsal tudsz törölni. :DD :C

(#4318) kőbaltazár válasza d.bali (#4317) üzenetére


kőbaltazár
tag

Szia!
Köszia gyors választ, de sajnos nem jó. Nincsen csatolt rajz. Letettem a dologról, és elkészítem az egészet újra. Valamit beimportálhattam, vagy bemásolhattam AutoCad 2004-ből, és szerintem evvel nem tud mit kezdeni. Most olyan bajom van, hogy készítek egy objekumot (blokk, csoport, vagy valami), és megszámozom akkor miképp lehetne megoldani, hogy ha elforgatom az objektumot pl: 90 fokkal akkor a szám ne forduljon.

Üdv: Kőbaltazár

(#4319) kőbaltazár válasza d.bali (#4317) üzenetére


kőbaltazár
tag

Szia!
Köszia gyors választ, de sajnos nem jó. Nincsen csatolt rajz. Letettem a dologról, és elkészítem az egészet újra. Valamit beimportálhattam, vagy bemásolhattam AutoCad 2004-ből, és szerintem evvel nem tud mit kezdeni.
Most olyan bajom van, hogy készítek egy objekumot (blokk, csoport, vagy valami), és megszámozom akkor miképp lehetne megoldani, hogy ha elforgatom az objektumot pl: 90 fokkal akkor a szám ne forduljon.
Az A helyett a C lenne jó nem a B.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#4320) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

allplanban dolgozom, aminek a dwg importja - finoman fogalmazva - nem tökéletes, így e mellé keresek valami olcsó autocad-alternatívát/klónprogramot.
kb az alábbi lenne a feladat - a trueview kevés erre a célra, de napi szinten nem is lenne használva
- dwg-k megnyitása, több dwg egymásra xrefelése
- minimális 2d szerkesztések (ilyen kótázás, filterezés, copy-paste, vonalhúzogatás szintű műveletek + allplan import előtt a kapott adatok letisztítása) - pl volt olyan, hogy csak purge és/vagy egyes layerek letörlése után sikerült az import
- plot :)

az elsődleges nem annyira a szerkesztés könnyedsége lenne, hanem a minél nagyobb kompatibilitás.

van egy csomó, gstarcad, progecad, bricscad, turbocad, cadian 2017, eltérő árakon, egyesével kipróbálgatni mindet meg macera, jó lenne pár versenyzőre leszűrni a kínálatot

draftsightot használtam, de van olyan dwg, ami nem nyílik meg vele.

(#4321) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Sziasztok.

Adott a következő egyszerű tárgy. Lemezekből áll az egész. 3D nyomtatóval szeretném kinyomtatni de csak szilárdtestből vagy vízhatlan hálóból hajlandó nekem stl fájlt csinálni. Hogyan tudnám szilárdtestté vagy vízhatlan hálóvá alakítani ezt a tárgyat?

[ Szerkesztve ]

(#4322) Rickeffe válasza gyurman (#4301) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Nem tudom, hogy autocadban van-e ilyen de kiexportálod valami általános formátumba amit megeszik a Blender abban meg van olyan "decimate".

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#4323) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Valaki esetleg próbálta már az Autocad-et feltenni windows-os tabletre? :DDD
Vélemények? Működhet, nem működhet, ha nem, miért, stb. :))

Böff!:))

(#4324) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Autocad 2017+Vbexpress van feltéve a gépre. Valamiért amikor megakarok nyitni egy fájlt, akkor nem töltődik be, hanem helyette az alapértelmezetten beállított sablon fájl. Programon belül bármit megtudok nyitni, elindul. Mitől lehet ez?

(#4325) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Ismer valaki olyan parancsot, ami egy adott területen ( mondjuk egy kör) kívül vagy belül minden elemet letöröl? Olyasmit szeretnék, hogy mondjuk kijelölök valamit, extrim paranccsal minden kívül lévő metsződő dolgot törlök, aztán a megmaradt dolgokat is törölném. Ezt szeretném egyszerűbben megoldani, mint hogy körbemegyek és mindent kijelölgetek, majd törlök. Ehelyett mondjuk kijelölném a körömet és megadnám, hogy minden rajta kívül lévő dolgot töröljön. Vagy esetleg rajzolom két kört és a közéjük eső területről töröljön mindent. :))
Valaki ismer ilyesmi parancsot? :DDD

Böff!:))

(#4326) Geresics válasza Kowax (#4325) üzenetére


Geresics
addikt

A sima metsz parancsot szoktam használni ilyenre, de az sem jó mindenre (ami nem érinti a határoló vonalat, azt nem törli, ill. a szövegeket sem bántja pl.)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#4327) Kowax válasza Geresics (#4326) üzenetére


Kowax
tag

Szia!

Köszi, igen, azt ismerem, az a trim parancs az angol verzióban. Annak a "durvább" verziója a extrim. :DDD Azonban a fenti problémát, ahogy Te is írtad, nem oldja meg sajna, mert csak a metszett dolgokat törli. A nem metszett, egyéb felesleges dolgok egyszerű eltüntetésére keresnék valami gyorsabb módszert, hátha valaki találkozott már ilyennel. :))

Böff!:))

(#4328) pf-prg válasza Kowax (#4327) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

Nézd meg ezt, hátha használni tudod: http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/selpolyline.php#eleje

(#4329) Kowax válasza pf-prg (#4328) üzenetére


Kowax
tag

pf-prg:

Köszönöm, hogy felhívta a figyelmemet rá, ki fogom próbálni! :R

Más jellegű kérdés bárkihez:

Keresgéltem a neten, de nem találtam rá elfogadható választ, hogy layer-hez hozzá tudok-e rendelni betűstílust is? Ha igen, mi a furmányos módja? :DDD

Böff!:))

(#4330) Kowax válasza pf-prg (#4328) üzenetére


Kowax
tag

pf-prg:

Kipróbáltam, majdnem ilyesmire gondoltam. De pl. van két téglalap, az egyik kisebb, a másik nagyobb. A kisebb benne van teljesen a nagyobban. Na most úgy szeretném ezt a kiválasztást, hogy a nagyobbon belül kiválaszt mindent, kivéve, ami a kicsiben benne van. Remélem érthetően fogalmaztam. :)) Ez megoldható valahogy?
Másik kérdés a fenti lisp-pel kapcsolatban, hogy a kiválasztás után nem lehet megoldani azt, hogy a kiválasztott elemek kijelölve maradjanak?

Böff!:))

(#4331) PHoNX


PHoNX
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Az autocad advance steel pluginjával lehetőség van szimulációt is futtatni vagy csak és kizárólag tervezésre alkalmas? Mire gondolok...

Szeretnék egy keretet tervezni, amibe befogok egy munkahengert és azzal a keret egyik oldalához rögzített tárgyat húzom. Ez a húzóérték lehet 10t - 100t között. Ezt szeretném szimulálni, hogy a kiválasztott anyagok, kötések ezt a húzóterhet elbírják.

Üdv.:
PHoNX

(#4332) pf-prg válasza Kowax (#4329) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

"... layer-hez hozzá tudok-e rendelni betűstílust is? ..."

Próbáld ki ezt: http://pf-prg.hu/AutoCAD-AutoLisp/LayerTxtStyle.php#eleje

(#4333) pf-prg válasza Kowax (#4330) üzenetére


pf-prg
csendes tag

Hello!

A vonalláncokkal történő kiválasztás valószínűleg megoldható az általad felvetett módon. Ahogy időm engedi utánanézek.

A vonalláncokkal kiválasztott rajzelemek utólag kiválasztott státusúvá tehetők, ha elindítod a _SELECT parancsot, és rajzelemek kiválasztása helyett a parancssorban !halmaz (Kezdő zárójellel együtt!) utasítást adsz ki.

(#4334) Kowax válasza pf-prg (#4333) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm szépen! :R :C
Éppen morgolódtam, hogy hogy lehettem olyan béna, hogy nem találtam eddig meg az oldaladon, pedig legutóbb is végignéztem, hátha van ilyesmi... Aztán láttam,hogy ez a hétvégén került csak fel. :DDD

A másik problémára várom a tapasztalatokat, hogy sikerült-e kivitelezni, mert pl. térképkivágásoknál hasznos lenne. :))
Még egyszer köszönöm! :R

Böff!:))

(#4335) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Az AutoCAD 2019-re elértük végre újdonságként ezt is:

2D graphics performance updates. Functions usually requiring redraw or regen such as draw order, zooming, panning, layer properties, or displaying raster/PDF overlays are reported to work two times faster.

Gratulálok nekik hogy eddig tartott. Az összes többi fejlesztés egy nulla.

(#4336) #83565376


#83565376
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A problémám a következő:

Autocad 2017-ben, amikor a méretezésre használt fóliát kikapcsolom, hogy ne látszanak a méretvonalak a képernyőn a méretvonal két végén (építészeti vonás) a kikapcsolás ellenére megmarad. Hol tudom ezt kikapcsolni? Egyszerűen nem jövök rá magamtól.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Balázs

(#4337) kriszpontaz válasza #83565376 (#4336) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A méretstílus beállítások között nézz szét, szerintem nem a fólia szabályozza a színét hanem felülbíráltad, így a fólia lekapcsolásával a vonás nem fog eltűnni.

(#4338) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Egy újabb kérdéssel érkeztem. :DDD
Szóval adott egy rajz, amin vannak szövegek mutató nyilakkal megspékelve.
Van-e valami okos módszer arra, hogy ha szeretném az összes szöveget a nyilakkal átméretezni, akkor a nyilak és a szövegek a helyükön maradjanak, csak a méretük/arányuk változzon? :))

Böff!:))

(#4339) Geresics válasza Kowax (#4338) üzenetére


Geresics
addikt

a tulajdonságokban változtatod a betűméretet?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#4340) Ödike válasza Kowax (#4330) üzenetére


Ödike
tag

Kicsit késve, de hátha még érdekes lehet.

Ne törölj le semmit.
Hozz létre egy kitakarást.
(azsszem a rajzolás menöben van)
Amit azzal letakarsz (alatta van), az olyan, mintha ott sem lenne. (a kitakarás keretét is ki tudod kapcsolni!

(#4336) baLu0ne

Azért van, mert egydi az áthúzás (régi cad nem tudta, ezért kelelt így megcsinálni)
Minden áthúzás egy beillesztett blokk.
Megoldások:
- Blokkszerkesztőben tedd a méretezés foliájára az áthúzás blokk elemeit (egy méretvonal felrobbant, és az áthúzásnak a blokkján kell blokkszerkesztőt nyitni, vagy megkeresed, hogy melyik bokk az áthúzás, és azt nyitod meg szerkesztésre)
- Fagyaszd le a fóliát, akkor eltűnik
- Használd az acad áthúzását
Mindegyik járható, de a fólia fagyasztás a legegyszerűbb!

Üdv
Ödi

[ Szerkesztve ]

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#4341) Ödike válasza Kowax (#4338) üzenetére


Ödike
tag

Ezzel lehet sokat szívni!

Régi módszerek
- Minden felirat legyen egységessen jobbra, balra, vagy akárhova rendezve.
Mind kijelölöd, és szövegmagasság állítás
- Az összeset kijelölöd és csinálsz egy másolatot más nevű fóliára, és azt használod amelyik kell
Ha módosítás van, akkor duplán kell a módosítást megcsinálni

Új módszer?
- Szövegek esetében megjelenítési léptékkel lehet játszani
Nézetablakban beállítod a szövegméretet, majy egy másik nézetablakban másik léptéket adsz meg.

Üdv
Ottó

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#4342) Kowax válasza Geresics (#4339) üzenetére


Kowax
tag

geresics:

Igen, ez igaz, de azt elfelejtettem mondani, hogy vannak bekeretezett szövegek is jócskán... :U

Ödike:

Elsőre:

Ha a wipeout-ra gondolsz, az itt nem játszik. Mondjuk egy térképen kellene kitörölni a felesleges részeket. Nincs rájuk szükség, csak növelik a méretet.

Másodikra:

Sajnos a szövegek egy része jobbra, a másik része balra kell álljon... Elvárás...
Mint geresics-nek is írtam, azt elfelejtettem mondani, hogy vannak bekeretezett szövegek is jócskán... :U

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#4343) Geresics


Geresics
addikt

Újabb kihívás előtt állok! :C
Eddig a blokkokat csak úgy simán összedobtam, de most integrálódniuk kellene egy nagyobb rendszerbe, és elég aprólékosan meg van határozva, hogy milyen attribútumoknak kell lennie bennük. A baj csak az, hogy eddig az attribútumok létezéséről sem tudtam! :DDD

Szóval, hogy hozok létre olyan blokkot, aminek az alábbi attribútumai vannak?
PRO02ID – pl. CAD_BMA/M:25:5 – ela-soft-tal kell egyeztetni!
DESIGNATION – pl. optikai füst, vagy más érzékelő „típusa”
INDEX – pl. FC – érzékelő-információ, mint pl. álmennyezet feletti
NAME – pl. 25/5 – érzékelő száma
-> NAME = <device name>/<object ID> (recommended separator is "/")
---> Device name: egyedi azonosító, pl. sorszám
---> Object ID: érzékelő vagy objektum helyzete (pl. 25/5 – 25-ös kör, 5-ös érzékelő)
---> Example1: NAME = FAS/25/5 – ami az 5-ös érzékelő a 25-ös csoportban (fire alarm system "FAS")
---> Example2: NAME = VIDEO/K/12 refers to camera 12 of the video matrix "VIDEO"
NAME1 – pl. Control station 1 – érzékelőről bővebb infó
G. SYMBOL – pl. sym_fas:osd – érzékelő típus meghatározása G. specifikáció szerint (ela-soft alapján)
G. TYPE – üresen hagyni! (placeholder)
G. STATUS – üresen hagyni! (placeholder)
MISC1 – szabadon használható
FREE2 – szabadon használható
LOCATION IDENTIFIER – pl. A épület – elhelyezkedés
LOCATION IDENTIFIER1 – pl. földszint – további elhelyezkedés infó
LOCATION IDENTIFIER2 – pl. ajtó, szoba – további elhelyezkedés infó
MANUFACTURER – pl. ismeretlen – gyártói információ
TYPE – pl. Serial number: 1234 – alkatrész specifikáció

Ötletem sincs, hogy hogy lehetne ennyi attribútumot megadni, hol lehet ezeket szerkeszteni, stb. Eddig csak sima blokkszerkesztőt használtam, és simán a blokkot másoltam (pl. ugyan olyan füstérzékelőből kell 30, akkor annyiszor lemásoltam egyet, és kész is volt, a sorszámot, azonosítót pedig simán odaírtam mellé egy mutatóval...

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#4344) kriszpontaz válasza Geresics (#4343) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Lerajzolod a blokknak szánt vonalas valamit (nem tudom hogy kellene kinéznie ezért írom így).
MIELŐTT blokkot csinálsz belőle beszúrsz szöveges blokk attribútumokat azokra a helyekre ahol szerepelnie kell szöveges információnak, annyit amennyire szükséged van.
Ha ezek megvannak, az összes kijelölésével blokkot csinálsz.
Az attribútumokat a blokk tulajdonság ablakában tudod feltölteni infókkal a megadott attribútumok helyőrzői helyett.

VIDEÓ

[ Szerkesztve ]

(#4345) Geresics válasza kriszpontaz (#4344) üzenetére


Geresics
addikt

:R :R :R
Köszönöm, innen már minden tiszta! :K
:R :R :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#4346) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok Urak, kapott már valaki ilyent? Komolyan ide akar jönni valami cseh ember gépeket nézegetni?
Nekem enyhén scam gyanús.

Dear Sir,
yxz company has been selected to undergo a Software Audit to evaluate the usage of Autodesk software and compliance with the relevant License Agreements.
This written notification marks the official start of Autodesk’s audit engagement with yxz company from this point forward,yxz company should not delete or remove any Autodesk software currently installed on its computers, until the audit process is complete.
As part of this process, Auditoria Marcin Wojna IT Expert will work on our behalf to collect Autodesk software usage and deployment data. To help this process run efficiently yxz company should appoint a technical representative to work with Auditoria Marcin Wojna, who will collect data on-site. Our Auditoria Marcin Wojna IT Expert representative will contact you in the next 3 days to discuss logistics, and set a date for the on-site visit.
Please acknowledge receipt of this letter by email to anna.berezowska@autodesk.com.
If you have any questions, please contact me by email or call me on +48 501 631 865 and I will be happy to help.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4347) Geresics válasza L4mie (#4346) üzenetére


Geresics
addikt

Amikor hasonlót kaptam a bankomtól, akkor én írtam nekik a központi e-mail címükre, hogy tényleg ők küldték-e a levelet, mert a levélből kimutató linkek nem a bank honlapjára mutattak, hanem máshova!
Szerintem Te is simán rákérdezhetsz a központi e-mail címen, hogy ezt a levelet valóban ők küldték-e?
Ha meg igen, akkor megválaszolhatod nekik, hogy köszönöd szépen, de nem kívántok élni ezzel a remek lehetőséggel. Ha erősködnek, akkor simán lehet mondani, hogy a munkahelyed adatvédelmi szabályzata nem teszi lehetővé, hogy külsősök hozzáférjenek a munkaállomásokhoz... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#4348) L4mie válasza Geresics (#4347) üzenetére


L4mie
veterán

Igazából elég fura egy ilyen megkeresés.

Nekem létező személynek tűnik ez az Anna, mondjuk semennyi időbe se telik létrehozni egy kamu profilt.
Na majd eldöntik, hogyan szeretné kezelni, de szerintem senki se szeretné, hogy más cég embere kutakodjon a munkaállomásokon/szervereken.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4349) L4mie válasza Geresics (#4347) üzenetére


L4mie
veterán

Nos arra jutottunk, hogy valós a dolog, engedni kell, had kutakodjanak mert az eula-ban aláírtuk.
Viszont titoktartásit kell velük köttetni. Szerveren fognak futtatni valami szoftvert ami gondolom lecsekkolja a hálózaton futó licenszeket.
Számomra mint user eléggé visszás a dolog, baromira nem szívesen engednék rá a gépemre mindenféle auditort csak mert használjuk a szoftverét, de állítólag nem éri meg velük kekeckedni :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4350) Geresics válasza L4mie (#4349) üzenetére


Geresics
addikt

Én simán nem engedném. Nyugodtan lehet hivatkozni az új EU-s adatvédelmi szabályzatokra, az legjobb tudásom szerint minden eddigi eula-t felülír!
Ha csak a saját példámból indulok ki, akkor az előző munkahelyem az ország legnagyobb biztonságtechnikai cége, ahol olyan adatok vannak, mint pl. bankfiókok riasztórendszere, stb.! Nincs az az Isten, hogy oda bárki bejusson! Olyan szigorú adatvédelmi szabályzat van, hogy NATO beszállítói minősítés is van sok egyéb minősítés mellet! Közép-Európában nincs konkrétan másnak ilyene! A legközelebbi cég hasonló minősítésekkel Angliában van! Szerinted mire menne ilyenkor az EULA-val?

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.