Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#4601) sabrinho válasza Nisida (#4600) üzenetére


sabrinho
tag

Ezt nem nagyon értem. Mindenről hivatalos, földmérő által készített bemérési rajzot kell szolgáltatni megvalósulás után, melyek a jogszabályban rögzített határidőn belül fel kell kerüljenek a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#4602) sabrinho válasza kriszpontaz (#4598) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi, megnézem. A jelmagyarázat extrém méretű 1:1000 mellett.

(#4603) Nisida válasza sabrinho (#4601) üzenetére


Nisida
aktív tag

Én nem erről beszélek, amig egy létesítmény csak engedélyel rendelkezik de nincs megépítve akkor még nincs hivatalos bemérés, de ekkor már fent kéne lennie, mint engedélyel rendeékező létesítmény. Mrt ha én megtervezem, és engedélyem van rá akkor más ugyanoda ne akarjon létesítményt engedélyeztetni és pláne nem építeni.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4604) sabrinho válasza Nisida (#4603) üzenetére


sabrinho
tag

Elhiszem, hogy van ilyen probléma. Minket nem érint, én még nem találkoztam vele.

(#4605) agyrágóbogár válasza lumpy92 (#4599) üzenetére


agyrágóbogár
csendes tag

Tudsz csinálni:
Hossz-szelvény tulajdonságok fej- és láblécek fülén kell.
Fej- és lábléc típus: vízszintes geometria.
Fej- és láblécstílusnál pedig létre kell hozni egy pl. részhossz nevezetű stílust. Pl. az ívviszonyok stílusból ki lehet indulni (azt másolni). A felesleget kitörölni, kikapcsolni, egyedül az egyenesek hossza kell, hogy megjelenítődjön.
Ezt követően hozzáadás, majd ha több nyomvonal van, akkor meg kell adni az a nyomvonalat aminek a vízszintes töréspontjait figyelembe akarod venni.

(#4606) kriszpontaz válasza agyrágóbogár (#4605) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi, nem volt időm leírni....gyorsabb voltál

[ Szerkesztve ]

(#4607) lumpy92 válasza agyrágóbogár (#4605) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm szépen!
Valamiért nekem az érintőkkel lett jó, gondolom a nyomvonalam tulajdonságai miatt.
Magamtól viszont pl. Az íveknél sose kerestem volna, mondván csak egyenesem van. Köszi még egyszer!

Neked is kriszpontaz!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4608) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy egy Excel adatsorból hogyan lehet Autocadbe polylinet varázsolni? A csv formátumot már próbáltam, de valamiert mindig képként akarja berakni. A koordinatakent beillesztest pedig nem engedi.
Elore is koszi!!!

(#4609) lumpy92 válasza hajraolaj1 (#4608) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Másold ki jegyzettömbbe. Onnan tedd vágólapra, és mikor elindítod a vlánc parancsot, a parancssorba kattints bele, hogy aktív legyen a kurzor. Utána ctrl+v, majd enter. A koordinátáknál a tizedes jel pont legyen, a két koordinátát (egy pont) csak egy vessző válassza el egymástól. A soron következő koordináta új sorban legyen.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4610) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Autocad 2013 HUN. Ilyen hibaüzenetet kapok ha a totalcommanderben rákattintok egy dwg fájlra.


Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS ELITE REV 1
CPU: AMD Ryzen 7 1700
RAM: 8GB
Pagefile: 2GB
INTEL CPU-nál nem volt ilyen baj, igaz ott 16GB RAM volt a gépben.
Tudnátok segíteni, hogy mit kellene csinálnom ennek a hibának az elkerülésére?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4611) kriszpontaz válasza gepesz13 (#4610) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem az AMD a hibás. A 2013-as verzió híresen sz*r és instabil volt. Ott valami más szoftveres gubanc van. Lehet a Net Framework valamelyik összetevője szállt el.

(#4612) lumpy92 válasza gepesz13 (#4610) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Service packokat tedd fel(úgy emlékszek 2 volt).

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4613) gepesz13 válasza kriszpontaz (#4611) üzenetére


gepesz13
tag

Az SP2 az dwg-ről indítást megoldotta, de az előbb nem említettem, hogy állandóan megjelenik az Üdvözöljük képernyő. Először ott volt a jelölőnégyzet, hogy tünjön el, bejelöltem, hogy nem kell, de azóta is állandóan megjelenik. Szerintem valami rendszerváltozót kellene átállítani, de sajnos nem tudom, hogy melyiket és hogyan.
Üdv: és köszi
Sajnos a 2013-hoz van offline help, és használható magyar tutorial.

[ Szerkesztve ]

(#4614) Nisida válasza gepesz13 (#4613) üzenetére


Nisida
aktív tag

Szerintem kb mindegy melyiket használod a parancsok 90% kb ugyanaz 10 éve, simán a 2007.-es magyar tutorialal is tudsz alapszinten bármit csinálni. Autocadben annyira minimálisak a változások, hogy nagyon keresnem kéne a átlászóság szabályozáson kivül mi az ami nincs benne pl a 2007-es tutiban.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4615) gepesz13 válasza Nisida (#4614) üzenetére


gepesz13
tag

] Köszi.
Felraktam a 2017-et, de ez jelenik meg.

Valahogy összeszedte a a rajzokat de nem szeretnék ilyeneket. valamint ugyanott vagyok, mint az acad13-nál az üdvözlőképernyővel.
Hogy lehetene ettől megszabadulni?
Üdv, és köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4616) Tapló


Tapló
csendes tag

Üdv, van egy rajzom, tele van különböző blokkal, azok pedig attribútumokkal. Van rá ötlet, hogy lehetne a rengeteg attribútumot eltüntetni?

(#4617) Tapló válasza Tapló (#4616) üzenetére


Tapló
csendes tag

Lehet, hogy meg is találtam?

ATTLÁTH parancs

mondjuk ha valamelyik attribútumnak meg látszódnia kellene, akkor ez nem jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#4618) Nisida válasza gepesz13 (#4615) üzenetére


Nisida
aktív tag

Bocsi, csak sok volt a dolgom. Mármint mitől megszabadulni ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#4619) -ZeeZee- válasza Tapló (#4616) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Az attributumis blokkot a Burst parancssal kell felrobbantani, akkor "elemeire" esik szét. Ennél elegánsabb megoldás, ha szerkeszted a blokkot és az attributumkat olyan fóliára teszed, amit aztán le tudsz tiltani. Persze ha sok ilyen blokkod van, akkor ez sokáig tart

(#4620) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Kicsivel korábban téma volt az e-közműs shp fájlok "feldolgoztatása" az AutoCAD-ben.
A linkelt LechnerKonv programot ezúton is köszönöm, viszont hibába ütközök vele.
Mindent a leírás szerint csináltam, de az alábbi hibaüzenetet kapom:
; hiba: rossz ssget mód karakterlánc

Ha valaki tudja rá a megoldást, azt megköszönöm!
Illetve mivel tök kezdő vagyok ebben a részében, kérdezném, hogy akkor ez a "legjobb" feldolgozási mód amit jelenleg kezdeni lehet a dologgal? Jelenleg egyesével kerülnek feliratozásra a vonalláncok, illetve a magasságukat is utólag adjuk hozzá.
Köszi!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4621) nyufy válasza lumpy92 (#4620) üzenetére


nyufy
csendes tag

Én úgy fogalamznék: a legjobb ingyenes.
===
A hibaüzenetre van megoldá;, keresd: agyrágóbogár-t Ő a fejlesztő.

(#4622) agyrágóbogár válasza lumpy92 (#4620) üzenetére


agyrágóbogár
csendes tag

Ha a progi indítása után a "hiba: rossz ssget mód karakterlánc" szöveget írja ki, akkor az a gond, hogy magyar az AutoCAD. Ezt könnyen orvosolhatod, csak egy alsó aláhúzást kell beraknod: a lispben rákeresel az "ALL" szóra és kijavítod "_ALL"-ra. Majd elmented és újra betöltöd.
Ez csak egy alap lisp, javaslom, mindenkinek aki használja, hogy bővítse, javítsa saját és a közműszolgáltatók kénye-kedve szerint. Pl. a távközlési vezetékeket már úgy kérik, hogy külön jelenítsük meg szolgáltató szerint. Én már csináltam külön egy távközlési lispet, amiben a főbb távközlési társaságok benne vannak, azokat külön rétegre leválogatja, külön vonaltípussal. De ha az ország másik felénél van egy másik szolgáltató amivel még nem találkoztam, akkor azzal ki kell egészítenem a lispet.
Azt tudom mondani, hogy ezzel egy e-közműves állományból kb. 3-6 óra alatt lehet olyan térképet készíteni, ami elfogadható (feliratok nélkül).
A átmérők, anyagminőségek sajnos amúgy is elég hiányosak, vagy nem elég pontosak (pl. csak műanyag van megkülönböztetve, ami pl. vízvezetéknél elég kevés, jó lenne tudni, hogy az PVC, vagy PE).
A másik gond a távközlési alépítmény - földkábel dologgal van. Ahány szolgáltató, annyi féle képpen értelmezi, hogy melyik rétegre rakja a nyomvonalakat (hi1/hi2, vagy elh_mod: földkábel /alépítmény). Ezt sajnos külön meg kell nézni az adatokban és úgy módosítani a lispet.

(#4623) lumpy92 válasza agyrágóbogár (#4622) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm szépen a valaszt!
Magához az autoLISP programnyelvhez van esetleg valamilyen ajánlott tananyag/irodalom? Netről korábban videós tananyagot tudtam lekalózkodni, de hátha egyszer beleásom magamat.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4624) Tapló


Tapló
csendes tag

Sziasztok!

Lehet olyat csinálni, hogy pl van 60 db papírtér egy rajzban, és az összeset szeretném módosítani egyformán, és ezt a lehető leggyorsabb legegyszerűbb módon? Tehát nem szeretném az összes papírteret egyesével módosítani...

Ugye a nyomtatási beállításokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#4625) agyrágóbogár válasza lumpy92 (#4623) üzenetére


agyrágóbogár
csendes tag

Egy elérhető segédlet, oktaási anyag AutoLISP-hez:
http://www.sze.hu/~halbritt/CAD/AutoLISP/ALISP2.DOC
De ehhez a konvertáló programhoz nem kell nagy lisp programozó tudás. A programrészekhez nem kell nyúlni csak a két (vonalakra és blokkokra vonatkozó) listát kell változtatni, bővíteni.
Pl.:
(list (list "el1" (list '("v_elhmod" 2) '("v_szallmod" 1)) "Kozmu_Vill_Kof_Foldkabel")) -ben megadod, hogy milyen lekérdezési feltétel kell az elektromos vezetéknél (el1) hogy a "Kozmu_Vill_Kof_Foldkabel" rétegre kerüljön. Jelen esetben a v_elhmod értéke 2 (azaz földkábel), és v_szallmod értéke 1 (azaz középfeszültség). Az értékek az attribútumos pdf-es táblázatban megtalálhatók.

(#4626) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy két rajz között (egyik irányba se) tudok másolni. Hibaüzenetet nem ad, de nem jelennek meg az objektumok pasteorigi parancs után. Kaptam egy szolgáltatótól egy vezeték rajzot, hogy tegyem be a rajzba, de sehogy se tudom a két rajzot egyesíteni.

(#4627) sabrinho


sabrinho
tag

Már meg is oldódott, nem volt EOV helyes a rajza, úgy kellett összepasszítani...

(#4628) tom956ster válasza Tapló (#4624) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Ugyan nem vagyok programozó, de alap felhasználói szinten erre nem tudok megoldást 18 év tapasztalattal... sajnálom.
Egy mód van, de az csak arra jó, ha pl.: pecsétet vagyis mosz kockát akarsz mindenhol módosítani: alapból blokkban rakd be a kockát attribútumokkal, de abból csak annyit ami minden lapon alapból változhat (lépték, rajz száma, stb.) konstans dolgokat pedig csak simán szövegként. Így egy blokk szerkesztéssel mind a 60 lapon tudod a konstans adatokat módosítani egy mozzanattal.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4629) lumpy92 válasza agyrágóbogár (#4625) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm a segítséged! :R

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4630) Tapló válasza tom956ster (#4628) üzenetére


Tapló
csendes tag

Igen, köszönöm, ez a része rendben van. Vagy blokk, vagy xref megoldással szoktuk valóban csinálni, ahogy írtad.

Azonban itt épp az lenne a probléma, hogy mondjuk alkalmanként színesben nyomtatnánk, másik nyomtatóval. Alapból viszont fekete-fehéren van. Tehát ez esetben a rengeteg papírtér módosítás (nyomtatási beállítás) helyett, vagy egyesével nyomtatás helyett kerestem volna valami megoldást.

(#4631) Tapló válasza Tapló (#4630) üzenetére


Tapló
csendes tag

Na találtam egy megoldást. A nyomtatási ablakban létre kell hozni egy oldalbeállítást, a tetején a hozzáadás gombbal (előzetesen beállítani a szükséges nyomtatást). Majd amikor a közzétételt csináljuk (kötegelt nyomtatást) akkor ki kell jelölni azokat a layoutokat, amiket módosítani szeretnénk, majd jobb egér gomb / oldalbeállítás megváltoztatás, végül a legördülő menüben kiválasztani az előbb létrehozott nyomtatási beálltást. És közzététel.

Ezzel tehát azt értük el, hogy számos papírtér esetén nem kell végigmenni az összesen, hogy a nyomtatási beállításokat elvégezzük. Remélem a gyakorlatban is jól fog működni.

Leírtam, hátha valakit érdekel.

(#4632) lumpy92 válasza Tapló (#4631) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szuper! :D

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4633) tom956ster válasza Tapló (#4631) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Köszi, hasznos.
A kötegelt nyomtatás ablakban valóban van mód a stílus felülírásra.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4634) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Melyik HUN autocadot érdemes most telepíteni ami stabil, és jól működik? Nem baj ha nem a legújabb.
Üdv és köszi!

(#4635) Korcselmelet


Korcselmelet
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, remélem jó helyen járok :)
sikerült össze"gányolnom" egy rajzot, ami így néz ki:
[kép]
ebből szeretnék valami ilyesmit csinálni:
[kép]
amit szeretnék: a rajzot keretbe foglalni, szövegmezőt csinálni és azt kitölteni, valamint A4 vagy A3 méretűre beállítani a nyomtatandó dolgot, amit PDF-be el tudok menteni, hogy ki tudjam nyomtatni.
hogyan tudnám a legegyszerűbben ezt megcsinálni ?

Előre is köszönöm a segítséget, kicsit sürgős lenne :(

(#4636) Kowax válasza Korcselmelet (#4635) üzenetére


Kowax
tag

Szia!

Akkor rajzolsz egy megfelelő méretű keretet, hozzá szövegmezőt, azt az elvárások szerint felosztod, kitöltöd.
Ezután beállítod a pdf nyomtatót a szükséges méretre és kinyomtatod.
Pár szubjektív észrevétel a rajzzal kapcsolatban:
Szerintem nem jó nézet rend, de mint írtam, szerintem...
A kép alapján olyan, mint ha a vonalak nem lennének párhuzamosak és merőlegesek, de ez lehet szándékos. Mintha az egész ferde lenne, de mint írtam, lehet szándékos...
Méretek nem kellenek a rajzra? Mert akkor annak is be kell állítani a formátumát, méretét, stb.
Röviden ennyi. :))

Böff!:))

(#4637) agyrágóbogár válasza Korcselmelet (#4635) üzenetére


agyrágóbogár
csendes tag

Itt van rá egy videó (ne zavarjon, hogy AutoCAD Civil3D-s, az alap parancsok ugyanazok):
https://www.youtube.com/watch?v=LkaqtyecKIs

(#4638) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Többszörös mutatót átállítom másik stílusra, viszont nem fog úgy kinézni, ahogy kéne, ha az elkövető a Tulajdonságoknal átállította a mutatót, vagy szövegmagasságot, bármi mást.
Mi a módja annak, hogy a stílushoz igazítsam vissza ezeket a tulajdonságokat?
(hasonlóan ahhoz, mintha az új stílussal készítek egy új mutatót, és annak a tulajdonságait Formátummásolóval átviszem)
Gondolom van erre valami parancs, higy stílushoz visszaállít, de nem találom meg.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4639) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!
Talán itt találok választ a kérdésemre. Van-e köztetek valaki, aki dolgozik/zott 2D CAD rajzokkal ívelt monitoron? Zavaró-e a görbület, meg lehet-e szokni, egyáltalán más-e mint egy sík képernyő, vagy ha megfelelő távolságra ülök esetleg észre se lehet venni? Próbáltam utánajárni Google barátom segítségével, de eddig kb 0 a tényleges tapasztalatról beszámoló találat.
Csak azért kérdezem, mert a kiszemelt kategóriában (1440p 144Hz, még nem megy olyan jól hogy munkára és gamingre külön gép legyen :DDD ) a jobb ár-érték arányú monitorok közül rengeteg hajlított VA paneles.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#4640) tom956ster válasza fonok87 (#4639) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Hasonló kérdésem volt a #4568 posztban, erre az alatta lévő 3 posztban is kaptam kielégítő választ.
Tömören: sík képernyő kellene a cadre, bár nekem is bejöttek volna az íveltek, de nem léptem meg. Bár még a síkot sem váltottam le...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4641) dracox


dracox
addikt

Sziasztok!

Valaki segítene egy olyan apró problémában, hogy hol tudom azt beállítani (AutoCAD map 3D 2017) ha megnyitok külön egy-egy .dwg fájlt (pl: total commanderben vagy intézőben) akkor ne nyisson újabb CAD-et neki.
Azt szeretném, hogy külön lapfülre nyissa meg egy futó CAD programon belül. :U

(#4642) nyufy válasza dracox (#4641) üzenetére


nyufy
csendes tag

SDI (rendszerváltozó) 0

(#4643) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok! Design Center segítségével szeretnék meglévő rajzból vagy rajzsablonból (dwt) átvenni beállított stílusokat, fóliákat.
Az a problémám, hogy lenyitom a forrásfájl menüjét a kis plusz jellel, utána van olyan, hogy Layers, rákattintok, de 0 darabot mutat benne.
Volt olyan rajz, ahol külön megjelenik magyarul IS, hogy Fóliák, azokat látja.
A problémás rajz (sablon) is acadiso sablonra készült.
Van ezzel tapasztalat, hogy mi befolyasolja, iiletve nektek működik-e?
2016 C3D SP 3.0

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4644) rgqjx válasza lumpy92 (#4643) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Bár a megoldást nem tudom, de én a stílusokat a IMPORTSTYLESANDSETTINGS paranccsal importálom.

(#4645) lumpy92 válasza rgqjx (#4644) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ezt nem ismertem, de kipróbálom, köszi!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4646) lumpy92 válasza rgqjx (#4644) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Megnéztem,mégis ismerem:D
Ezzel a C3D stílusokat szoktam importálni, de másik megoldás lenne hivatott arra, hogy akár sima AutoCAD akár C3D rajzok között lehessen pl. fóliákat, méretstílusokat, többszörösmutató stílusokat importálni. Ha jól látom ezekre itt nincs lehetőség.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4647) SeniorKK


SeniorKK
újonc

Sziasztok!

AutoCAD LT 2019-ben a bekezdéses szövegek nyomtatásban nem jelennek meg, csak az egysoros szöveg.
PDF-ben szeretném 'nyomtatni' (DwgtoPdf.pc3), nyomtatási terület: Ablak, papírméret ISO A3, fekvő, a bekezdéses szöveg bőven az ablakon belül van. Mit csinálhatok rosszul?
Már kipróbáltam egy csomó variációt a nyomtatási stílusok változtatásán keresztül a színek megadásán (Fólia, Fekete, stb.) át a feliratozás léptékig. Eredmény ugyan az.
Érdekes, hogy Elrendezésben sem látható, viszont akkor 'előbukkan', ha ráviszem a kurzort, egyébként ott sem látható, nem hogy nyomtatásban!
A neten is kerestem a problémát, még hasonlót sem találtam...

Köszönöm előre is a segítséget!

(#4648) lumpy92 válasza SeniorKK (#4647) üzenetére


lumpy92
aktív tag

A bekezdéses szövegnek van egy "ablaka". Ezt akkor tudod állítani, ha rákattintasz egyszer a bszövegre. A kis kék nyíllal húzd meg lefelé is meg oldalra is, hogy elég nagy legyen ez az "ablak".
Szerintem ez lesz.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4649) SeniorKK válasza lumpy92 (#4648) üzenetére


SeniorKK
újonc

Szia!
Köszönöm a tippet, de sajnos hatástalan. Minden ehhez hasonlót kipróbáltam: méret állítás, szín, ablak, oldalbeállítás, szín tábla, stb., de egyik sem működött. :(

(#4650) rgqjx válasza SeniorKK (#4649) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A fólia nyomtatható? A fólia / a text / a karakter színe sehol sem 255? A karakter színe alatt az értem, mikor duplaklikkel rámész és a szerkesztő ablakban változtatod. Esetleg nincs átállítva annotative-re.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.