Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#4701) agyrágóbogár válasza sabrinho (#4700) üzenetére


agyrágóbogár
csendes tag

1. Érdemes e-mailen felkeresned a kérdéses közmű-üzemeltetőt. És úgy elkérni az adatot. (Bár ez jogszabályellenes.) Vagy (ha engedélyes tervről van szó) feltételezett nyomvonalként a WMS adatot rárakni, azzal, hogy a pontos nyomvonalat a kivitelezéskor (kiviteli terv elkészítésekor) egyeztetni kell, vagy kutatóárokkal feltárandó .
2. A 324/2013. Korm. rendelet világosan leírja, hogy: "A közművezeték-üzemeltetői téves adatszolgáltatáson vagy adathiányon alapuló terv vagy kivitelezési károkozás esetén az abból származó felelősség - a (3) bekezdésben foglalt kivétellel - a közművezeték-üzemeltetőt terheli." (8.B.§ (2))

Érdemes végigfutni a e-közműtől levett log fájt. Ebben nekem már volt olyan írva, hogy az XY szolgáltatótól az adatokat nem sikerült levenni.

(#4702) kriszpontaz válasza sabrinho (#4700) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem tiltott ebben az esetben közvetlen megkeresni a szolgáltatót adatért. (Nem jogszabályellenes.) Csak van valamijük... olyan nincs hogy nincs. Anno tőlem is kértek EOV helyes adatot DWG-ben mert a negyede nem volt feldolgozva, a régi méréseket nem tettük fel.

[ Szerkesztve ]

(#4703) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!
Zsír új céges gépre tenném fel a 2020-as verziót, van hozzá kulcs meg minden.
A főoldalukról letöltve indítanám a telepítést, valamit letölt (kb 11MB) és elindul a telepítés, majd addig jut, hogy inicializálás. Innen semmi több, hibaüzenet nincs, csak játsza az animációt de hálózat és proci használat az 0.
Mi van ilyenkor?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4704) Markizmark válasza Markizmark (#4703) üzenetére


Markizmark
addikt

Ja, Win 10 Pro 64bit-re menne a 64bites verzió. Hardver elég jó, 32GB RAM, Quadro P2000 VGA és Intel i7 8700 proci, ezzel nem lehet baj.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4705) sabrinho válasza kriszpontaz (#4702) üzenetére


sabrinho
tag

Az nem, valóban. Egyeztetni lehet csak a rendszerben. Írtam nekik, az volt a válasz: menjek el a 70 km-re található székhelyükre, majd a nyomdában ploterrel másoltassam le a papír alapú szarjukat. Megírtam nekik, hogy vagy elküldik, vagy nem érdekel, ő saruk, ha eltépik...

(#4706) rgqjx válasza Markizmark (#4703) üzenetére


rgqjx
aktív tag

A főoldal, ahonnan indítod a telepítőt, ott ki lehet választani, hogy nem ezt a netes telepítőt használnád, hanem letöltenéd a full csomagot offline telepítéshez.
Ezzel lejön 2 darabban a telepítő.
Valószínűsítem, hogy így már sikerül feltelepíteni. Még régebben volt hasonló problémám, de valami tűzfal beállítások miatt gyorsabb volt offline telepíteni.

(#4707) Markizmark válasza rgqjx (#4706) üzenetére


Markizmark
addikt

Azaz amit nem találtunk, az offline telepítő letöltését. Hol kéne keresni?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4708) Markizmark válasza Markizmark (#4707) üzenetére


Markizmark
addikt

Megvan ...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#4709) cs_dy válasza kriszpontaz (#4702) üzenetére


cs_dy
tag

Így van, ha nem kap valaki adatot a közműtől WFS-szolgáltatáson keresztül a tervezéstámogatásban, de a térképen látható volt a vezetéke (WMS) akkor az üzemeltetőhöz szükséges fordulni közvetlenül az adatokért.(Erősen ajánlott)
A WFS adatokat nem szolgáltató üzemeltetőknek a Lechner jelez:
[link]

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#4710) g4b3n


g4b3n
tag

Sziasztok!

2010-es ACAD

Segítséget szeretnék kérni, nem működik néhány gyorsbillentyű, pl.

Ctrl+Shift+C - nem működik, semmit sem reagál a parancsra, pedig jobb klikknél menünél,írja mellette a gyors bill., sőt ha egérrel kiválasztom, hogy ,,Mozgatás bázisponttal", akkor is megfelelően működik. - CUI-ban pedig be van állítva

Mozgatásnak nincs gyors billentyűje és nem tudok hozzáadni. Sőt a parancssorba gépelve ismeretlen parancsként jelenik meg. Sajnos sok parancs nem működik (vonal, vonallánc . . .)

Köszönöm a segítséget!

(#4711) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Sajnos elszúrtam a a régebbi kérdésem mentését.
Hogyan lehetne megnézni a saját kérdéseimet és hozzászólásaimat a fórumban?

(#4712) -ZeeZee- válasza gepesz13 (#4711) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

(#4713) gepesz13 válasza -ZeeZee- (#4712) üzenetére


gepesz13
tag

Köszi.

(#4714) csanyics


csanyics
csendes tag

Sziasztok, tapasztalt már valaki hasonlót? pár órája nem tudok rájönni
autocad rajzon (villamos terv.) a szöveget (feliratot) tartalmazó fóliák (nincs lefagyasztva, lezárva stb.) nem látszódnak alapból, csak ha az egérrel feléjük megyek és kijelölöm. Ha átteszem pl. más fóliára, ugyanúgy nem látszódik...
Elég fontos lenne h haladjak a munkával, de...
köszi

(#4715) lumpy92 válasza csanyics (#4714) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Esetleg a _SETBYLAYER paranccsal állítsd be, hogy a fóliája tulaljdonságai szerint viselkedjen.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4716) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy AutoCad 2017 nél ha csinálok egy áttelepítés mentést, akkor azt vissza tudom telepíteni ha a programot nem ugyanarra a meghajtóra telepítem újra?
A másik az lenne, hogy egy rajzból miképpen lehet eltüntetni egy xref fóliát?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4717) lumpy92 válasza gepesz13 (#4716) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Az elsőre nem tudom a választ, sose csináltam.
A másodiknál kijelölöd az xrefet a rajzban, majd j.klikk és "Edit Xref in-place...". Ezután a szokásos _LAYDEL paranccsal törölhető a fólia, lehet visszakérdez, de kitörli. Utana fent a szalagon módosítások mentése, és vissza is rak "alapállásba".

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4718) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok! Még egy olyan bajom lenne, hogy a képen levő kiválasztás előnézetet miként lehetne megváltoztatni ugy ahogy régen volt az autocadban?
Azt hiszem szaggatott vonal volt eme ronda szürke csík helyett.
Üdv és köszi

[ Szerkesztve ]

(#4719) lumpy92 válasza gepesz13 (#4718) üzenetére


lumpy92
aktív tag

_Options -> fent Kijelölés lap -> bal oldalon Kiválasztási effektus színe
Itt tudod állítani. Szaggatottra nem emlékszem, ellenben alapból kék színű (150-es színkód kb.)

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4720) Kambacsuz


Kambacsuz
csendes újonc

Sziasztok!

Civil3d-be szeretnék egy nyomterv felületet létrehozni. A nyomtervfelülethez, megvan a nyomvonal, hozzátartozó mintakeresztszelvény, valamint a szükséges hossz-szelvény és cél felület és persze a nyomterv is. A célfelület egy sík terep. A mintakeresztszelvényt nem köti be rendesen a felületbe, hanem "fűrészfog" szerűen hol beleköt, hol nem. A minta keresztszelvény 4 komponensből áll: 2 darab széleség és esés kapcsolása (jobb és bal), valamint 2db esés kapcsolása felülethez (szintén jobb és bal oldalon.), ami függőleges. A nyomterv felület készítésénél hozzá lett adva a "nyomterv terjedelme külső peremvonalként" lehetőség, valamint a DATUM és TOP Kód is a felületek fül alatt.
Valakinek van ötlete mi lehet a gond?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#4721) Kambacsuz válasza Kambacsuz (#4720) üzenetére


Kambacsuz
csendes újonc

Közben megoldódott. A minta keresztszelvény komponense Függőleges értékre volt állítva és ezt nem tolerálta. Helyette a 99999% a nyerő. :)

(#4722) gepesz13 válasza lumpy92 (#4719) üzenetére


gepesz13
tag

Köszi, hogy foglalkoztál velem de nem erre gondoltam. Ez csak a szürke rondaság színét változtatja meg.
Véletlenül találtam meg valahol a Google fordítóval a selctionpreview rendszerváltozót. 0 és 3 közötti módosítás változtatja meg. Valóban nem találtam szaggatott előválasztást. Viszont nekem a 0 beállítás megfelelt.
Kérdés mindenkihez. Hogyan tudnám azt megoldani, hogy amikor az AutoCadet elindítom, akkor mondjok az acadiso.dwt-vel induljon a program?
Régebben a parancsikon parncssorában lahetett megadni, hogy melyik sablonfájl (*.dwt), és melyik beállítás (*.arg) induljon. Mióta a.CUI van azóta sajnos nem boldogulok.
Nagyon köszönöm a segítséget bárkitől.

[ Szerkesztve ]

(#4723) -ZeeZee- válasza gepesz13 (#4722) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Az új .dwg mindig azt a sablonfájlt használja, ami a beállítások / fájlok alatt a sablonbeállítások és a GYÚJ alapértelmezett sablonfájlnál be van állítva. Erre gondolsz?

(#4724) CsabyB


CsabyB
csendes tag

Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem :)

Van egy pdf fájlom, amit az autocad lt 2020 progival szeretnék be importálni.
az importálás megy automatikusan...
kérdésem az lenne, hogy miként tudom az importált rajz méretezését megváltoztatni?

a rajzon ugyanis nincs meg minden szükséges méret amire nekem szükségem lenne.
referenciának van megadott méret.
a csatolt képen látható, hogy a 9,2m szakasz jelenleg 45,82 nek méretezi.
ezt kellene megoldani, hogy 9,2méter legyen autocad-ben is.
köszi a helpet

(#4725) lumpy92 válasza CsabyB (#4724) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia!
Jelöld ki a beillesztett dolgokat, majd írd be a LÉPTÉK parancsot és enter. Ezután adj meg egy bázispontot, majd a léptéktényezőt, ami esetedben 9.2/45.82; azaz 0.2007856 lesz.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4726) CsabyB válasza lumpy92 (#4725) üzenetére


CsabyB
csendes tag

Szuper, most már jó a lépték viszont a méretezés mérete hatalmas :(
ez miként orvosolható?
ha a léptéket átállítom 20,07856 re akkor cm-ben kellene számolnia ami tökéletes is lenne nekem, viszont a méretezésnél sem a nyilak sem a méret nem jelenik meg.

(#4727) lumpy92 válasza CsabyB (#4726) üzenetére


lumpy92
aktív tag

A jobb alsó sarok környékén van a rajzléték állító gomb (pl. 1:100). Ott állítsd át a rajzléptéket, ha a méretstílusod Feliratozási tulajdonságú.
A Méretstílust is beállíthatod a rajzhoz, ha úgy egyszerűbb.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4728) gepesz13 válasza -ZeeZee- (#4723) üzenetére


gepesz13
tag

Szia!
Bocs, hogy csak most reagálok de kórházban voltam.
Valójában erre gondoltam aval a kiegészítéssel, hogyha elindítom az AutoCad-et akkoautomatikusan töltse be az alapértelmezett sablonfájlt. Ne kelljen megnyitni az "új" paranccsal. Szerintem valami rendszerváltozón lehet beállítani de eddig nem találtam semmit.

(#4729) -ZeeZee- válasza gepesz13 (#4728) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ha elindítod az AutoCAD-et, akkor automatikusan új rajzot nyit, ami a sablonbeállításnál van. Ha Te magad szeretnél másik sablon szerinti rajzot nyitni, akkor kell másik sablon betöltened. Tehát ha az általam említett módon beállítod a Neked kellő sablonfájlt, akkor mindig azt fogja új rajzként nyitni (vagy indításkor automatikusan, vagy ha rányomsz az új rajz ikonra, akkor is)

(#4730) gepesz13 válasza -ZeeZee- (#4729) üzenetére


gepesz13
tag

Megtaláltam!
A startup rendszerváltozó. 0-és 3 között lehet állítani. A GYÚJ-ban beállított sablonfájl csak akkor indul, ha a startup=0.
Üdv és köszi. :C
(forrás: emailben)

[ Szerkesztve ]

(#4731) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Régebben ha az XREF kezelőben volt egy csomó kép, amiket nem talált a CAD, akkor az egyik képnek átállítottam az útvonalát, azt betöltötte, majd megkérdezte egy felugró ablakban, hogy a többit is keresse-e abban a mappában. Rányomtam, hogy igen és az összes kép betöltődött. Na most ezt a felugró ablakot és keresèsi lehetőséget nem ajánlja fel.
Nem tudjátok, hogy lehetne beállítani, hogy ez működjön? Jelenleg nem tudom, hogyan lehetne egyszerre állítani az összesnek az útvonalát.
Ja 16os CAD jelenleg.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4732) gepesz13


gepesz13
tag

Szasztok!
Régebben volt egy Canon IP1200-as nyomtatóm ami már nincs meg.
Ha megnyitok egy régebbi rajzot ami abból az időből származik akkor a következő hibaüzenetet kapom

Hogy lehetne megszüntetni?
Üdv és köszi

[ Szerkesztve ]

(#4733) lumpy92 válasza gepesz13 (#4732) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia.
A nyomtatási oldalbeállítás ablakban a nyomtatónál válassz ki egy másik nyomtatót, pl. DWGtoPDF. Ments is rá.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4734) rocknor


rocknor
csendes tag

EL-UTILS
--------------
Ez a szoftver az CAD-et egészíti ki egy olyan programcsomaggal, ami a villamosmérnökök
tervezési munkájában a CAD-es szerkesztési munkálatokat segíti, gyorsítja.
Főleg villamos hálózatok fejlesztéséhez van kitalálva, de van benne számos olyan hasznos rutin, ami más közműfejlesztéseknél, CAD szerkesztésnél is hasznos lehet.
- SHP import, E-KÖZMŰ import plugin is van hozzá.
- Mérnökök közel 20 éve használják, munkájuk mellett lett kifejlesztve, így sok éves programozási idő van mögötte.
- 90%-ban lisp, így kevés környezeti kötöttsége van. A program nem fut folyamatként a háttérben, csak addig fut amíg elindítunk egy ikont, és a program végez, így erőforrás igénye külön nincs.
- Könnyedén testreszabható.
- Elérhető platformok: AutoCAD, BricsCAD, ZWCAD-re
Amennyiben felkeltette érdeklődését a program, kérem látogassa meg a honlapot:
http://el-utils.bplaced.net/

(#4735) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Másnál is elkezdett az "Autodesk" ablakokat feldobálni, hogy nem érvényes a licenszem, oldjuk meg? Már kétszer feljött, de mindig bezártam, ha megint lesz, akkor rakok ide fel képet.

(#4736) -ZeeZee- válasza -ZeeZee- (#4735) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Íme a képek:

Természetesen van Civil3D licenszem...

(#4737) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
AutoCad 2017 x64. Mit kellene elmentenem, hogy újratelepítést követően a mentés visszamásolása után az AutoCad úgy működjön mint régen? Pl: beállítások panelről a fájlok; képernyő; megnyitás és mentés stb. beállításait megőrizzem?
Üdv, és köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4738) lumpy92 válasza gepesz13 (#4737) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia!
Mostanában nincs időm utánanézni, de engem is értinthet a jövőben.
Ha esetleg te utána jártál, légyszíves írd le ide, hogy majd hasznosíthassuk. Köszi! :DD

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4739) Kemeh


Kemeh
csendes tag

Sziasztok! Most először találkoztam egy olyan problémával, hogy nincs gyorselérési eszköztár! Autocad 2014 magyar. És nem tudom, hol lehet kivarázsolni oda bal sarokba fel az "A" betű után! Köszi, ha van valakinek ötlete!

[ Szerkesztve ]

(#4740) lumpy92 válasza Kemeh (#4739) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia! Ilyet még nem láttam. Én megpróbálnám áttenni másik munkaterület beállításra (ott ahol most vizsgabeállítás van lenyitod és átrakod pl rajzolás és feliratozásra). HA előmászott ami kell, megpróbálhatod erre visszarakni. Nekem ez működött már, mikor valamit eltüntettem.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4741) Kemeh válasza lumpy92 (#4740) üzenetére


Kemeh
csendes tag

Szia! Próbálkoztam már ilyennel, de egyik munkaterületnél sem látom. Csak épp ez volt megnyitva a fotónál. Nem tudom, hogy a francba nincs ott, nem én telepítettem az illetőnek. Itthon enyémén próbáltam eltüntetni, de még az se ment... :)

(#4742) Kemeh válasza lumpy92 (#4740) üzenetére


Kemeh
csendes tag

Most azt próbáltam: eszközök - testreszabás - felhasználói felület... Először persze kiexportáltam a cui-t, hogy vissza tudjam importálni, ha gáz lesz... Eltüntettem végül is a gyorselérési eszköztár dolgait, de az az érdekes, hogy az A betű mellett az a kis 3szöges lenyitható dolog akkor is ott maradt! :( Nem megoldás ez sem.
Az adott gépen az sincs meg! És végül is az lenne a jó... Ejjj

(#4743) lumpy92 válasza Kemeh (#4742) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Mostani állapotról tudsz print screent kitenni?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4744) Kemeh válasza lumpy92 (#4743) üzenetére


Kemeh
csendes tag

Az a kép van, amit fel is töltöttem a 4739 hozzászólásban. Nem az én gépemről van szó. A normál ugye az, amit itt mutatok, ez az enyémről szedtem. A bekarikázott kis bigyót nem tudtam elővarázsolni sehonnan, de itthon eltüntetni sem! Pedig az könnyebb..... alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#4745) lumpy92 válasza Kemeh (#4744) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Megnézegettem.
A _CUI parancsot beírtam. A bal oldali oszlopban a Gyorselérési eszköztárra jobb klikk és törlés. Na itt nekem is eltűnt a fenti eszköztár. Viszont a kis lenyíló háromszögecske megmaradt.
Amit megpróbálnék, hogy a _CUI parancs után a bal oldali fa struktúrában a Gyorselerési eszköztárra jobb klikk és Új. Ha odakerül egy eszköztár, hátha kiteszi a kis lenyílót és utána fel lehetne tölteni amivel kell.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4746) Kemeh válasza lumpy92 (#4745) üzenetére


Kemeh
csendes tag

Szia, igen, én is így jártam. Majd ha újra elhozza az illető a gépét, megpróbálom. De legszívesebben újra tenném neki a programot, az gyorsabb lenne. Azért köszi, hogy ránéztél!

(#4747) Birkacs


Birkacs
friss újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A céges gépen AutoCAD 2020 LT van feltelepítve.
A kérdésem az lenne, adatkapcsolt táblázatból ki tudok-e valahogyan szedni szöveges adatokat?
pl.: van egy táblázatom a helyiségek falainak színeiről, ezt hozzá kapcsolom a CAD fájlhoz, és ebből szeretném kinyerni a színeket és mezőben az adott falsíkhoz adni, viszont a mező-cella funkciójával csak numerikus adatok tudok hivatkozni.
Egyéb alternatívákat is szívesen fogadnék.
Előre is köszönöm :)

(#4748) lumpy92 válasza Birkacs (#4747) üzenetére


lumpy92
aktív tag

A táblázatról egy képet tegyél be légyszi, hogy lássam mit tartalmaz. Mi alapján szeretnéd kapcsolni a mező adatot? Mármint honnan fogja "tudni" adott mező, hogy melyik színt (színkódot?) kell kivenni a táblázatból? Vagy mi a logikai kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4749) Birkacs válasza lumpy92 (#4748) üzenetére


Birkacs
friss újonc

Szia,

azt szeretném valamennyire automatizálni, hogy ha pl.: 1 helyiségben megváltozik a falszín, ne kelljen 4 helyen átírni.

(#4750) lumpy92 válasza Birkacs (#4749) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Excelben kijelöltem a cellát, majd CAD-ben beírtam, hogy _pastespecail. -> Hivatkozás -> Microsoft Excel munkalap.
OLE objektumként rakja be, de ha áítirod a cellát az excelben és rámentesz, akkor itt is frissül.
Sajnos nem egy szuper megoldás, de idő hiányában most nem tudok jobbat kitalálni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.