Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#2001) commanDOS


commanDOS
senior tag

Heló!

Korábban nem csináltam még hasonlót így lenne egy kérdésem:
Adott egy szerkezet, mely a méretei miatt A/0-ra sem fé ki (1500*500mm).
Mindenképp szabványos méretű lapot kell használnom a feladathoz, így gondoltam
2:1-es méretarányban rárakom A/1-re, mert ilyen méretben már furcsán mutatna
a nagy A/0 lapon.
Kérdés, hogy hogy tudok így A/1-re szabványos 10mm-es keretet és ehhez illesztett szövegmezőt rakni? Nem rajzolhatom a szerkezet köré, mert a modelltérben nyilván az eredeti méretekkel dolgozom, így a kereten túllógna mindenhol, hiába állítanám nyomtatáskor 2:1-es méretarányra és A/1 lapra.
Hogy oldjam ezt meg? :B

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2002) Brown ügynök válasza Lacpac (#1999) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

2 magos elég, 4 Gb ram elég valamint a videokártya is feltéve ha nem egy egész autót akarsz egyszerre a rajzvásznon mozgatni.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#2003) stupid user válasza commanDOS (#2001) üzenetére


stupid user
tag

megrajzolod modelltérben a keretet + fejlécet, aztán átrakod a papírtérbe és méretarányosra kicsinyíted

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#2004) commanDOS válasza stupid user (#2003) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ezt le tudnád írni picit részletesebben?
Nem csináltam még ilyet, általában modell térben rajzolok keret nélkül, aztán nyomtatásnál állítok be méretarányt, vonalvastagságokat, mindent.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2005) €uro


€uro
őstag

Házat, szobákat, bútorokat tervezek.

A Layer-ek segítségével egy-egy objektum felületének színt tudok választani. Illetve egy Layer-t több objektumhoz is hozzá tudok rendelni.

Ugyanilyen Layer-eket hogyan tudok alkalmazni az objektumok oldalaira?

Ugyanis ha csak oldalakat jelölök ki, akkor nem enged Layer-t választani, csak színt. Így viszont nem tudok több oldalhoz úgy hozzárendelni egy színt, hogy később azt a színt egy helyen változtatva cserélhessem le az összes oldal színét ugyanúgy, mint a Layer-ek esetében.

(#2006) commanDOS


commanDOS
senior tag

Papírtérben a keretre kattintva léptékezést kéne kérni és beírni neki egy számot?
Nem tudom ez-e a magoldás, de így nem valami pontos, mert a két oldalhossz arányszámát kéne beírni, nemde? pl 841/594, viszont így csak közelítőleg jó....

Bocsi, ez így butaság, most esik le, hogy nekem nem A0-ra kell alakítani, hanem akkorára, hogy a rajz beleférjen, majd nyomtatásnál A/1-re kerettel lehessen méretarányosan nyomtatni. Akkor még reszelek a dolgon, hátha kisül valami. :)

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2007) €uro


€uro
őstag

Objektumokat hogy tudok csoportosítani?

Például készítettem egy szekrényt, ami sok-sok elemből (oldallapok, polcok, fiókok, stb.) áll. Ugyanakkor gyakran szeretném az egész szekrényt ide-oda mozgatni egy szobában. Hogyan tudom összevonni őket, hogy később könnyen hivatkozhassak rá?

(#2008) commanDOS válasza €uro (#2007) üzenetére


commanDOS
senior tag

Blokkot kell belőle készíteni. Rajz menüben megtalálod.
Ezután egy egységként tudod kezelni Ha szükséges, akkor újra szét lehet robbantani elemeire.
Később a beillesztés menüből elő lehet ezeket hozni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2009) €uro válasza commanDOS (#2008) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm!

(#2010) albgab válasza commanDOS (#2001) üzenetére


albgab
aktív tag

Ha kell még segítség nyomtatáshoz.

1. A modelltérben megrajzolod a rajzot
2. átváltasz papír nézetre
3. kiválasztod a papírméretet
4. itt a papírtérben megrajzolod (vagy átmásolod) a keretet és a szövegdobozt (vigyázz a méretarányra)
5. rajzolsz egy nézetablakot (én poligont ajánlok ha van szövegdobozot és azt nem akarod a rajzban láttatni, hanem a keret része legyen) a keret belső oldalára
6. kétszer belekattintasz és megkeresed a rajzod és beállítod a méretarányt
7. rögzítsd a nézetablakot, mert ha így belekattintasz nem mozdul el a beállítás
(ez a nézetablakot úgy mozgatod ahogy akarod a papírtétben mindig ugyan azt fogod látni)

Amennyiben az FKR-t el akarod forgatni (pl.: függőlegesen rajzoltál a modelltérben de vízszintesen akarod nyomtatni) akkor majd abban is segítek

(#2011) €uro


€uro
őstag

A Layer-eknél mi a különbség a Group Filter és a Property Filter csoportok között?

(#2012) €uro


€uro
őstag

Ha egy objektumot eltüntettem (Hide), később hogyan tudom megjeleníteni?

Közben rájöttem: Isolate - End Object Isolation

[ Szerkesztve ]

(#2013) commanDOS válasza albgab (#2010) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszönöm, de úgy néz ki jó lesz.
A végén A/0-t választottam, mert A/1-en túlzsúfolt lenne.
Tehát rajzoltam egy A/0 méretű téglalapot, papírtérben adtam neki 2-szeres léptéket, majd vissza modelltérbe. Itt kapott egy 20mm-es keretet (nyomtatásnál ugye feleződni fog),
majd töröltem a körülötte lévő rajzlap méretű téglalapot. Nyomtatásnál pedig 1:2-t választok,
előnézetben úgy tűnik rendben van.
Ez így okés? Mármint pontos végeredményt ad vagy barkács? :B

Mindenképp fájlba nyomtatom, mert természetesen nem itthon fogok A/0-t nyomtatni.
Mit javasolsz? nyomtassam .PDF-be? Remélem nem gond a 10mm-es keret a nyomtatónak, mert pdf-ben mintha elcsúszott volna holott előnézetben korrekt volt.
Mit takar a "vágatlan" és a "túlméretes" kifejezés a papírméretnél? :F

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2014) €uro


€uro
őstag

Hogyan kell egy 3D-s objektumot síkban két részre vágni? Például egy téglalapot.

(#2015) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok, ha csinálok két testet azt, hogy lehet összeilleszteni?
Egy példa: Egy deszkába noot van, és abba szeretnék egy másik testet beleilleszteni.

(#2016) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok

Tudnátok valamilyen könyvet ajánlani CAD használathoz? Ami lehetőleg ne 2004-es legyen. :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#2017) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

AutoCAD 2007 első indítás után vagyok, és képtelen vagyok az eszköztárakat előcsalogatni. Segítsetek légyszi!

köszi

(#2018) kraftxld válasza FuckeR19 (#2016) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2019) FuckeR19 válasza kraftxld (#2018) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Erről vélemény?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#2020) kraftxld válasza FuckeR19 (#2019) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passz, de számomra az AutoCAD nyelve az angol, és könnyebben is tudom angol könyvből tanulni. Annyira nem lehet rossz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2021) FuckeR19 válasza kraftxld (#2020) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Csak ennek elég körülményesnek tűnik a megvásárlásra. :F

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#2022) kraftxld válasza FuckeR19 (#2021) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Németországból, vagy Angliából pár perc alatt megrendelheted normális bankkártyával.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2023) FuckeR19 válasza kraftxld (#2022) üzenetére


FuckeR19
senior tag

kösz segítséget :R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#2024) Chili7 válasza Chili7 (#2017) üzenetére


Chili7
őstag

Még mindig a testreszabással bajlódom.
Azt már tudom, hogy létre kell hozni saját testreszabási fájt (CUI) ami tartalmazza a beállításaimat és a kiválasztott eszköztárakat, de a fájl betöltésével az a gondom, hogy minden indításkor újra be kell töltenem és helyükre raknom az eszköztárakat.

Tudja valaki azt, hogy hogy kell beállítani, hogy a program indítása után esetleg egyből tudjak rajzolni? köszi

(#2025) scales


scales
csendes tag

Tiszteletem Mindenkinek !

Egy amatőr kérdés, van egy könyvem az autocad r12-höz, tehát nem a mai legfrissebb szoftverhez. Kérdésem az lenne , hogy magát ezt a régi szoftvert le lehet-e valahonnan tölteni. Az alapok elsajátításához nekem ez is elég lenne. Köszönöm

(#2026) €uro


€uro
őstag

Hogy van az, hogy nem tudom mindig kijelölni az objektumok oldalait? Nyomva tartom a Ctrl-t, és néha sikerül kiválasztani az oldalt, néha meg az egész objektumot kiválasztja.

Mi a trükkje?

(#2027) €uro


€uro
őstag

Egy Layout-on hogy tudok zoom-olni, vagy ide-oda húzni a lapon a képet?

Model ablakban egy 3D-s objektumot - hívjuk szekrénynek - szépen beforgatok, hogy abból a szögből egy Layout-ra tegyem. A Layout-ot létre is tudom hozni. De a lapon tovább dolgozni már nem tudok.

Nincs is rá lehetőség? Ami egy Layout-ra rákerült, azon már nem lehet változtatni? Még zoom-olni, eltolni sem lehet a képet?

(#2028) kraftxld válasza €uro (#2027) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán lehet, kettőt kattintassz az ablakra a layout-on, és tudsz benne zoom-olni, meg pan-elni is, sőt még szerkeszteni is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2029) €uro válasza kraftxld (#2028) üzenetére


€uro
őstag

Hehehe! :P

Ennyire egyszerű! Én meg már húsz perce keresem itt a vezérlő eszközöket hozzá.

Köszönöm!

(#2030) mdk01 válasza malwy (#1997) üzenetére


mdk01
addikt

Acad 2004-nek van egy olyan hibája hogy ha van egy csomó íved és nem csatlakoznak egymáshoz és össze akarod fűzni vonalláncá nem mindegyiket kapcsolja össze. Ilyenkor csak annyit szoktam hogy fogom a nem kapcsolodó végpontok közül az egyiket megfogom félre húzom kicsit lerakva majd újból megfogva hozzáillesztem az eddig nem kapcsolódó másik végponthoz. Ez után szokott működni egy egyesítés vonalláncá.
vledit

(#2031) mdk01 válasza €uro (#2014) üzenetére


mdk01
addikt

Szilárd testek panel --->kettészel.
Ha jól emlékszem és ez acad2004.

(#2032) mdk01 válasza hdcsaba87 (#2015) üzenetére


mdk01
addikt

Bele illeszteni, vagy egyesíteni?
Csak nem filungot szeretnél nútba rakni.:)
Biztos hogy az ACAD-ot akarod erre megtanulni?

(#2033) mdk01 válasza Chili7 (#2024) üzenetére


mdk01
addikt

Beállítás--->fájl--- >rajzsablon
Beállítasz mindent magadnak ahogy az ACAD-ot használod és csinálsz belőle egy *.dwt-t amit ide el tudsz menteni, így mindig az a fájl fog betöltődni a beállításoddal.

Erre gondoltál?

(#2034) €uro válasza mdk01 (#2031) üzenetére


€uro
őstag

Óh, köszi!

(#2035) commanDOS


commanDOS
senior tag

Heló!

Erre a kiterítésre tényleg nincs semmilyen megoldás autocad-ben?
Múltkor két nem derékszögben találkozó cső áthatását kellett volna megcsinálni.
3D-ben 2 perc az egész, de kiteríteni nem tudom, hogy kinyomtatva átrajzoljam csőre, csak ha leveszem a méreteket és kiszámolom az ív 3 pontját, majd manuálisan megrajzolom.
Magyarán barkács... :(

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2036) Wanted válasza commanDOS (#2035) üzenetére


Wanted
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Autocad 2010-ben nem találom sehol a regnerál, mindent regenerál menüpontokat. A regen parancs működik csak. Tudna valaki egy screenshotot csinálni arról, hogy hol rejtették el ezeket a menüket?

(#2037) kraftxld válasza Wanted (#2036) üzenetére


kraftxld
nagyúr

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2038) commanDOS válasza Wanted (#2036) üzenetére


commanDOS
senior tag

Most biztos bunkónak fogok tűnni.
Dobd ki azt a szemetet. A 2007-es volt az utolsó működő autocad.
Ez a csilli-villi hülyeség csak arra jó, hogy semmit se találj meg.
Ez egy munkaeszköz, lényeg, hogy minél gyorsabban és hatékonyabban tudjál vele tervezni.
A 2010-es egy vicc. A következőnél rá is jöttek (gondolom kaptak pár levelet a felhasználóktól, hogy nagyon nem frankó) és visszatértek a régi design-hoz.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2039) kraftxld válasza commanDOS (#2038) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A 2007-es nem működik normálisan 64bit alatt, simán vissza lehet alakítani a menüt értelmesre, nem kell a csicsás ribbon-on hagyni:)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2040) commanDOS válasza kraftxld (#2039) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nem tudom, nálam gond nélkül működik (Win 7 64bit)
Az indításnál feldob egy hibaüzit, de indul simán, semmi probléma vele.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#2041) Wanted


Wanted
csendes tag

Köszönöm a képet!
Nekem is az a gondom a 2010-essel, hogy nem találom a megszokott menüket. Hogyan tudom beállítani a régi felületet? (A kép is már a régivel készült. :))

(#2042) kraftxld válasza Wanted (#2041) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2043) Wanted válasza kraftxld (#2042) üzenetére


Wanted
csendes tag

:R

(#2044) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Tudtok linkelni nekem magyar nyelvű AutoCAD tutorialt?

Előre is köszönöm! :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#2045) Nisida válasza csabyka666 (#1996) üzenetére


Nisida
aktív tag

Az AutoCad-es kép kimentéssel kapcsolatban : a beépített "PublishToWeb PNG" max "300" DPI-set nyom ki ami egy nagyobb és sok elemes rajznál elég rossz minőség, bár ha valakinek ennyi elég ez a legegyszerűbb megoldás.

Szerintem egy fokkal jobb és minőségibb megoldás lehet a docPrint , akinek nem kell nap mint nap az a free letöltéssel és 30 használattal egy ideig ellesz , de aki ezután is használja a 38 USD-s ár nem a világ és simán megéri.

Egy próbát megér, és előnye, hogy papír méretben is lehet nyomtatni vagyis úgy tudsz jpg, bnp, png, stb. exportálni, hogy a méretarányt meg tudod tartani. A nyomtatás után még a mentés előtt tudsz még javítani és utófeldolgozni. A kész anyagból pedig eldönthetted milyen file formátumokat akarsz csinálni. Ez akkor jó ha több fajta igény is van ugyanazon tervvel szemben. Kell prezentációhoz, meg promó anyaghoz, stb.

http://www.verypdf.com/artprint/index.html

Amúgy kétségtelen a Autocad2007 volt az utolsó használható és nem erőforrás zabáló Autocad.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#2046) kraftxld válasza Nisida (#2045) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem a 2010-es is teljesen jól megy, és abból legalább van 64bites.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2047) Nisida válasza xEon1337 (#2044) üzenetére


Nisida
aktív tag

Igaz ez nem tutorial de minden benne van. :) amúgy google dob ki elég sok találatot.

http://data.hu/get/102065/AutoCAD_2007_Felhasznaloi_kezikonyv.pdf.html

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#2048) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Családi házas építészeti tervdigitalizálásért körülbelül mennyit lehet kérni?

Xbox GT: nozsolt

(#2049) Nisida válasza nofi (#2048) üzenetére


Nisida
aktív tag

Nézd ma egy családi ház tervezés, ha "favágásként" csinálod akkor 1500-3000 Ft/m2 az engedélyes terv tervezőtől függő minőségben és kidolgozottságban.

A másik megközelítés, lehet hogy 5 éve nekem 5000-6000 ft/ó munkadíjért csináltak meg egy A1-es rajzot kézi skiccekből - vagyis szerkesztő rajzolás. Átlagba 1-2 óra volt egy A1-es rajz.

Bár nagyban függ a tervek mennyiségétől, a kidolgozottságtól, részlet gazdagságtól stb. Meg persze miből kell csinálni 10 éves szalmiákos, koszos kézzel rajzolt anyagból, vagy egy felmérési skiccből, vagy egy cad-ből kinyomott rajz papír alapjából.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#2050) nofi válasza Nisida (#2049) üzenetére


nofi
őstag

A második verziód körül gondoltam én is. 3 rajz lesz, nem tarthat szerintem tovább két óránál. Köszönöm a választ! :R

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.