Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#51) kraftxld válasza szilchi (#47) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én angol autocad 2004-el dolgozom. Nálam lent az osnap(object snap, magyarnál traszter - tárgyraszter) nél van. Ott tudod beállítani, hogy hová csatolja az új vonalat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52) kraftxld válasza Manitou (#49) üzenetére


kraftxld
nagyúr

minek kell összehasonlítgatni? :F
Mindkettő másnak készült és másra való. Én se állok le KTV hálózatott tervezni archicadben.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53) Manitou válasza kraftxld (#52) üzenetére


Manitou
addikt

Én csak válaszoltam Fless-nek .Nem tudom mi az a KTV hálózat, de ha vonalrajz, akkor nyugodtan csinálhatod ArchiCAD-el is.

(#54) kraftxld válasza Manitou (#53) üzenetére


kraftxld
nagyúr

kábeltv

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#55) koxx válasza szilchi (#47) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

nekem 2005 angol van, csak abban tudom megmutatni
a méretezés pontosságát mindig a rajz szabja meg
végpontra illesztés F3-mal kapcsolható ki/be

[kép]

[Szerkesztve]

(#56) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Tegnap jött ki a 2006-os verzió. Valakinek tapasztalat? Hasonló verzióváltás lesz mint a 2004=>2005 esetén (R16=>R16.1) Vagy esetleg valami komolyabb változás is történt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#57) szilchi


szilchi
őstag

Köszi emberek,most már megtaláétam a beállítást.És most már 14,765 helyett 15 van a méretnyilon:C

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#58) koxx válasza kraftxld (#56) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem mélyültem el teljesen a 2004es ill a 2005ös verzióban, de a 2006 ban igen sok változás történt, menürendszer, kijelölés, beállítások.

(#59) Despy


Despy
tag

Az autocad sokkal professzionálisabb program mint az archicad.
Az archicad sajnos sokszor megköti a kezedet és csak idegtépő munkával tudsz EGYEDI dolgokat rajzolni vele, olyanokat amelyeket a beépített elemkészlet nem tartalmaz. Használatát csak abban az esetben javasolnám bárkinek is, ha olyan házakat tervez, amik a beépített elemkészletből felépíthetők, mert bármi egyedi tetőformát kitalál, szétver két billentyűzetet mire megrajzolja. Autocaddel kicsit lassabban rajzolod meg az egyszerű dolgokat, de bármilyen bonyolult testet lemodellezhetsz. Sajnos magyarországon kevesen ismerik igazán jól az autocadet (3D-re értem). Nemetscheket nem ismerem, de sok jót hallottam róla, meg az Arcline is nyomul, szintén nem próbáltam még. Ja, az archicad ''állítólag'' virtuális épület project, de az opengl támogatás csak a 8.1-ben jött be: SZÉGYEN! Autocadben 2000-től van már (lehet, hogy az R14-ben is volt már, arra nem emlékszem).

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#60) koxx válasza Despy (#59) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

'' Sajnos magyarországon kevesen ismerik igazán jól az autocadet (3D-re értem).''

Ennek több oka is van, egyrészt nem a legegyszerűbb a használata vannak ennél sokkal profibb programok (solid works, solid edge, pro engineer talán még a unigraphics de ez már nem mondható 1xűnek.)

(#61) inkab válasza Despy (#59) üzenetére


inkab
aktív tag

Idézet:
Ja, az archicad ''állítólag'' virtuális épület project, de az opengl támogatás csak a 8.1-ben jött be: SZÉGYEN! Autocadben 2000-től van már (lehet, hogy az R14-ben is volt már, arra nem emlékszem).

Az OpenGL benne van az ArchiCAD-ben kezdetektől, ezt rosszul tudod. Az ArchiCAD 8 abban hozott nagy változást, hogy itt a 3D-s ablakban történő munkához ha az OpenGL módot választod, akkor már a VGA-t használja a megjelenítéshez, méghozzá elég látványosan és hatékonyan, főleg ha egy erősebb vas is van alatta. De a régi TNT2-mmel és a G400-ammal is elég jól teljesített, nembeszélve a mostani Geforce-omról.......
Valamint a 8-as verszióban tudsz két elemmel metszeni egymást, vagy hozzáadni stb., tehát gyakorlatilag itt is bármilyen forma létrehozható. /egyébként nekem eddig sem volt gond olyan dolgot rajzolni, ami nincs benne, sőtt ha elmentettem tárgyként, utána azt többször is fel tudtam használni.../
A 9-esben ehez képest bekerült még a LightWorks féle render motor, ami professzionális 3D-s képek előállítását teszi lehetővé raytracig-el, meg minden egyébbel együtt, és nincs szükség külső render programra ilyen jellegű képek előállításához. /lásd nemetscek -> cinema4D, vagy Autocad -> VIZ...../

Egyébként és szeretem mindkét programot, de egy átlagos családi ház engedélyes tervét és látványtervét nagyon gyorsan és szépen meg lehet vele csinálni /kevés gyakorlás után/, és ha házat kell rajzolnom, mindig archicad-el rajzolom, minden egyéb másra /térképek, rendezési tervek, terep-szintvonal készítés, egyébb műszaki rajzok, stb./ az Autocad-et használom a gyors és hatékony szerkesztőfunkciói miatt /a tárgyraszter és a tárgyraszter követés egyértelműen jobb az autocadben.../.

b-design.uw.hu

(#62) TrollBalint válasza Despy (#59) üzenetére


TrollBalint
addikt

Házat Architecturallal kell rajzolni, azzal elég egyszerü és a progi hasonlít az autocadre. Archicadet csak láttam, de nekem nem tetszett...
Az autocad progik sokkal szimpatikusabbak, de biztos azért, mert azokat tanultam

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#63) inkab válasza Despy (#59) üzenetére


inkab
aktív tag

Egyébként meg tudnád mondani, hogy az autocad 2004-re (LDS_HU) miért nem akar felmenni az express tools menü?????????????
vagy esetleg valami trükköt nem tudsz, hogy hogy lehet odavarázsolni telepítés nélkül /mit-hova kell bemásolni/?????????????

THX előre is....

(#64) inkab válasza TrollBalint (#62) üzenetére


inkab
aktív tag

express tools????
neked sincs tipped mi lehet a bibi?

[Szerkesztve]

(#65) TrollBalint válasza inkab (#64) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nem tudom mi az az Express tools (legalábbis igy névről) Én már csak hobbyból használok autocad-et. Jeleneg éppen egy hangfalat tervezek vele...:)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#66) net84 válasza inkab (#64) üzenetére


net84
őstag

ami express-t rá akarsz erőltetni, az biztos, hogy kompatibilis a 2004-el?
egyébként még soha nem akartam pluszba telepíteni semmit, de valami export-import stílusban megy szerintem a dolog...
szerintem

Read only...

(#67) inkab válasza net84 (#66) üzenetére


inkab
aktív tag

Biztos, ugyanis rajta van a CD-n, valamint a telepítőmenübe is benne van, ami előugrik az autorunra....
További ötletek?
Nekem az is jó, ha valki elmondja hogy a cd-n lévő *.*/support/express/Expresstools1.cab fájlból mit hova kell másolni. Ha jól tudom egy helyre kell bemásolni az egészet, valamint egyetlenegy fájlt /talán a menű indítófájlját? :F / kell valahova máshova még, és kész. Csak hova és melyiket? :F

(#68) inkab


inkab
aktív tag

Megoldódott... Fogtam a ExpressTools1.CAB teljes tartalmát, és kicsomagoltam a gépre a telepítési könyvtáron belül a support könyvtárba és indításkor betltődött... :C

(#69) Despy válasza inkab (#61) üzenetére


Despy
tag

Egyenlőre az ArchiCAD 8.1-et használtam ''csak'', de nem hiszem, hogy nagyon le lennék maradva ;]. Amikor ezt írtad: Egy átlagos családi ház tervét gyorsan és egyszerűen meg lehet vele csinálni, mindent leírtál az Archicadről! Erre jó. De próbálj meg vele egyedi dolgokat csinálni. Agyvérzést kapsz mire födémelemekből összerakod, meg profilerrel. Tudom, tudom....mentsd el tárgyként és...:DDD
VICC... Pedig még fejlesztőket is ismerek. Már 3-4 éve basztatom őket hogy jó lenne, ha tudnám használni az egérgörgőt zoomolásra meg panre: VÉGRE! (Kicsit lassan ment;] ) Ez nem csak az én véleményem, hanem legalább még 4-5 olyan emberé akinek már hozzánőtt a keze az egérhez annyit rajzolt az ArchiCADdel.
Vannak vízioim egy jó tervezőprogramról, de az inkább a 3Dstudio MAXra hasonlítana építészeti elemkészlettel, meg egyszerűsített kezelői felülettel. :P

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#70) Despy válasza TrollBalint (#62) üzenetére


Despy
tag

Nem csak, hogy hasonlít....:DDD
AutoCAD Architectural desktop!

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#71) inkab válasza Despy (#70) üzenetére


inkab
aktív tag

Nem csak tőled, hanem hanem az összes autocad gurutól kérdem. Hogyan lehet az autocadben elforgatott négyzetet rajzolni ''egymenetben''??? Hogy érthetőbb legyen, leírom a szitut:
Egy alaptérképet kell átrajzolnom (be van scannelve), amin az utcák és a telekhatárok nem függőleges és vízszintes irányúak, hanem ferdék (és sok van, tehát hibába forgatok be egy utcát vízszintesbe, a többi akkor is össze-vissza fog állni), ebből kifolyólag az épületek is összvissza álnak, ráadásul a legtöbbször még a telekhatárral sem párhuzamosak, tehát még egy utcán belül sem párhuzamosak egymással az épületek (és jó sok van belőlük természetesen....), viszont a legtöbb épület négyzet alakú, úgyhogy gyorsan át lehetne rajzolni ha tudnék úgy négyzetet rajzolni, ahogy az archicadben (elforgatott négyzet eszköz -> lekattintok az épület /négyzet/ egyik sarkára -> következő kattintás az épület egyik élén -> így ebbe az irányba elforgatva kezdi rajzolni a négyzetet -> a szembelévő sarokra kattintva kész is a négyzet alaprajzú épület. Így lényegében 3 kattintásból megvan az épület kontúrja. Namost az autocadben hiába bűvészkedtem, csak vízszintes-függőleges oldalú négyzetet tudok rajzolni.
Tudtok erre valami megoldást??? Nagyon hálás lennék érte. Biztosra veszem, hogy van benne mert ennél gagyibb, sőtt ingyenes cadprogramban is benne van ez, úgyhogy kizártnak tartom, hogy pont az autocadben ne lenne ilyen lehetőség...
Segítségetek előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

(#72) kraftxld válasza inkab (#71) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ha scannelt rajzot rajzolsz át akkor használj raster designt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#73) koxx válasza inkab (#71) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

próbáld ki a draw/polygon parancsot és az F8-cal kapcsold ki az ortho-t akkor tudod majd forgatni

[Szerkesztve]

(#74) Aloki


Aloki
tag

Hello!

Tudna valaki ajánlani nekem valami netes forrást amiből meg lehet tanulni az AutoCAD-et? Egyáltalán létezik ilyen? Esetleg könyv?

(#75) kraftxld válasza Aloki (#74) üzenetére


kraftxld
nagyúr

sok-sok gyakorlás kell hozzá... könyvból nem fogod megtanulni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76) koxx válasza Aloki (#74) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A könyv olvasása mellett sok gyakorlás

A 2006-os autocadet leszedtem végül, nem tetszik annyira mint első látásra

[Szerkesztve]

(#77) inkab válasza kraftxld (#72) üzenetére


inkab
aktív tag

Otthon azt használom, és abban benne is van az elforgatott négyzet funkció, de a munkahelyen csak legális programok vannak, és nincs megvéve a Raster Design az autocadhez. Ez most komoly, hogy nincs benne alapba?????????????????

(#78) inkab válasza koxx (#76) üzenetére


inkab
aktív tag

a _polygon parancs már majdenem jó, de van három gond vele

1. szabályos /egyenlő oldalú/ négyzetet rajzol, nem pedig téglalap alakút (bocs, nem fogalmaztam helyesen, téglalap formájúak az épületek....)

2. a második az elsőből adódik -> az oldal hosszának növelésével vövekszik együtt a merőleges oldal is...

3. ez még mindig sok rajzművelet, a 3 kattintáshoz képest (le kell okézni, hogy négyoldalú polygon, meg kell adni, hogy él, nem pedig körbeírt polygon, és ezután rajzol csak - ráadásul négyzetet...), több száz épületnél ez elég fárasztó....

A draw nem működik, úgyse ha úgy írom be, hogy: _draw
(magyar Autocad 2004). A draw mit csinálna egyébként? Miért nem működik szerinted?

És akkor felteszem újra a kérdést: alap Autocad2004HU, elforgatott téglalap rajzolás ''egymenetben''? :((

[Szerkesztve]

(#79) Aloki válasza kraftxld (#75) üzenetére


Aloki
tag

Azzal tisztában vagyok, hogy sok gyakorlás kell hozzá, de például 2 napja próbálok lekerekíteni egy sarkot, de sehogy se megy, ilyesmire kellene valami írott jegyzet amibe le van írva hogy kell csinálni.

A másik az, hogy nem mindig a legegyszerűbb módszert találom meg a az adott probléma megoldására.

Koxx: milyen könyvet említettél?

(#80) kraftxld válasza Aloki (#79) üzenetére


kraftxld
nagyúr

szerintem bármilyen autocad könyv megfelel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#81) kraftxld válasza inkab (#77) üzenetére


kraftxld
nagyúr

én még nem használtam ilyen elforgatott négyzetet..... úgyhogy nem tudom, hogy benne van-e az alapban. A céghez meg be kell vinni a rastert és kész :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#82) kraftxld


kraftxld
nagyúr

egyébként elég nagy parasztvakítás az egész

Acad 2004= R16
Acad 2005= R16.1
Acad 2006 =R16.2


biztos elfogyott a lóvé és kellett a csapat bahamai nyaralásához, azért adták ki az új portfóliót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#83) Despy válasza Aloki (#79) üzenetére


Despy
tag

Ajjaj!
Itt komoly gondok vannak!
Tehát: Fillet (lekerekít) parancs (modifynál) találod
Kihoz 4 lehetőséget. Annak a nagy kezdőbetűjét kell begépelned parancssorba majd enterezed/space/jobb klikk (ez mind ugyanaz ugye :)).
Én általában a R radiust választom. Ezután megadod a sugár értékét. kiválasztod a lekerekíteni kívánt élt/vonalat, valamint, hogy mihez kívánod lekerekíteni és enterezed! Az alapbeállított sugár:0. Ez egy profi program, azt csinálja amit mondassz neki. Ha 0 az alapbeállított sugár akkor is végrehajtja a műveletet, csak ugye a 0 sugarat elég nehéz akár 21'' os monitoron is észrevenni ;] .... Egyébként nem csak sugár megadásával tudsz lekerekíteni de gondolom neked ez kell.

[Szerkesztve]

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#84) Despy válasza inkab (#78) üzenetére


Despy
tag

Ha egy menetben akarsz elforgatott téglalapot/rombuszt/paralelogrammát stb rajzolni. Akkor poligonnal csinálod, és ha több ugyanolyan van, egyből copy with base point, vagy rectangle és a sarkait odahúzod, vagy lineal polyline-al körberajzolod ezer féle mód van még ezen kívül is, de mivel a pontos felhasználást nem tudom, neked kellene kiválasztanod a legjobbat. Mert ha pl telkeket akarsz raszteres képről körülrajzolni akkor az elforgatott négyszög nem biztos, hogy jó lesz! Vagy garantálta neked valaki, hogy nem lesznek 3szög 5szög rombusz stb. alakú telkek? Mert azoknak egy nagyvárosban pl. 20% a ha szabályos négyszög (nem négyzet!) sokat mondok:Y

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#85) inkab válasza Despy (#84) üzenetére


inkab
aktív tag

A telek nem gond, azok szabálytalan alakúak itt, így azt körberajzolom, másképpen nem megy.
Az épületek a lényeg, mert azok ugye szabályos téglalap alaprajzúak 90%-ban az én esetemben, és itt lehetne jól használni az elforgatott téglalap rajzolást, csak ugye különböző méretűek, és különböző szögben is állanak álatalában, tehát ha másolom, akkor forgatni is meg léptékezni is kell őket...
A poligonnal továbra is csak elforgatott egyenlőoldalú négyzetet tudtam rajzolni, de a módszer jó lenne ahogy rajzolja, csak amikor kihúzom az egyik oldal hosszát a tetszőleges irányban akkor növekszik a rá merőleges oldal is. Az lenne a jó, ha amikor kihúztam az egyik (kezdő) oldalt a megfelelő irányban és hosszban, akkor amikor lekattintok a végénél, utána rá merőlegesen kellene húznia a másik két oldalt, olyan hosszan amíg én akarom... Úgy, ahogyan archicadben is van a vonal eszköznél az elforgatott négyszög (téglalap) is. próbáld ki a 8.1 -ben és akkor megérted mire is gondolok, és hogy miért lenne ez jó ebben az esetben az Autocadben is...

(#86) Despy válasza inkab (#85) üzenetére


Despy
tag

Pl. a Mapinfo programot főként erre használják, de ott is körbe kell rajzolni a telket. Tehát: neked arra lenne tulajdonképpen szükséged, hogy egy négyszöget az átlójával adjál meg?

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#87) inkab válasza Despy (#86) üzenetére


inkab
aktív tag

Pontosan, a legegyszerűbben így lehetne megfogalmazni. Az átlóval kellene megadnom.
A mapinfo szerkesztési funkicóit inkább hanyagoljuk, azt is használom már vagy 3 éve, de az őrületbe kerget amikor szerkeszteni kell vele. Viszont kész térképeket kiszínezni és poligon műveletekben (két poligon összeadása, kivonása, közös rész kimetszése, stb....) tényleg verhetetlen, és adatbázist is nagyon egyszerűen és jól lehet lehet vele csinálni...
Az autocaddel sincs sok balyom, ezt a fent tárgyalt funkciót hiányolom nagyon belőle, legalábbis amikor térképekkel dolgozom.

(#88) Despy válasza inkab (#87) üzenetére


Despy
tag

Én örülök, hogy ebben sem hasonlít az archiCADre. Szerintem ott kezdődik a gagyi, ahol a felhasználó dolgát ennyire meg akarják könnyíteni, aztán az lesz a vége, hogy az ilyen funkciók teljesen ellehetetlenítik a munkát. Gondolj bele: Egy ilyen elforgatott téglalap minimum 3-4 kattintásból megoldható csak, ha körberajzolod az meg 5 kattintás. (Az átlóval úgysem tudod egyértelműen meghatározni, akkor még mindig 3 alternatíva lenne. Aztán, hogy abból hogy választod ki a neked megfelelőt... Lehet, hogy van benne ilyen funkció, én még nem találkoztam vele.)

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#89) Manitou válasza inkab (#61) üzenetére


Manitou
addikt

Jó az új lightworks a 9-esben, de még mindig nincs olyan gyors, mint pl Artlantis 4.5. Viszont nagy előny,hogy, míg artlantisban csak a textúrákat tudod változtatni, addig mostmár nem kell visszamenni archicadbe valamit még hozzárajzolni, és megint lementeni artlantisba, hanem ez a procedúra kimarad.
Ez az openGL-es motor nagy dobás volt az ArchiCAD-től, végre már kommersz videókártyákon is működik rendesen a 3D. A 9-eben viszont van egy két dolog amit elb@sztak szerintem. Én AutoCAD-et nem igazán használok. Próbálkoztam vele, de ha ránézek elhányom magam tőlle, nekem túl komplikáltnak tünik az egész. Jah meg ADT 2004-et néztem még, azt se tudtam ki kivel van.:DDD

[Szerkesztve]

(#90) TrollBalint válasza Despy (#70) üzenetére


TrollBalint
addikt

Így értettem, csak ezek szerint nem volt érezhető a ''hangomon'' :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#91) Despy válasza inkab (#61) üzenetére


Despy
tag

Hát barátom voltam kinnt Konstrumán. Kell a külső látványtervező progi még mindig, mert ez még mindig csak archicad réjtrészing:DDD

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#92) szilchi


szilchi
őstag

Volna egy kérésem.A mellékelt képen Bővebben: link egy ékszíjtárcsa látható.Viszont a bekarikázott rész szélessége nem lett megadva.Ez egy tankönyvben lévő példarajz.A rendelkezésemre álló adatokból ki tudom számolni a felső/alsó szélességet.Már elötte is rajzoltam egy ékszíjtárcsát,de ott a meg volt adva.

A firkálásaimat figyelmen kívül kell hagyni:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#93) szilchi válasza szilchi (#92) üzenetére


szilchi
őstag

Senki??:))

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#94) Latissimus Dorsi válasza szilchi (#93) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Aincs megadva hogy milyen tipusú ékszijat kell használni?
Abból szerkeszthető talán
De mindjárt nézek 1 szerkesztési atlaszt...

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#95) Latissimus Dorsi válasza Latissimus Dorsi (#94) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Hátha segít:

Bővebben: link

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#96) szilchi válasza Latissimus Dorsi (#95) üzenetére


szilchi
őstag

Kössz a segítséget.Mivel még nagyon kezdő vagyok Autocadben,nem mond nekem semmit sajna a táblázat.Szal a horony adatai a táblázat szerint:
magassága(b+h)=12,α=38°,f=10,e=16.És ami nekem kellene az a horony alsó és felső szélessége.Már olyanba is gondolkodtam,hogy különböző geometriai tételek segítségével számolgatom ki az oldalak hosszát:),de aztán az sem jött be.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#97) valaki100 válasza WuDu (#6) üzenetére


valaki100
tag

alternatív mértékegységek...
(Formátum... Méretstílus...)

(#98) Kraptor


Kraptor
őstag

Vonalzó elő és leméred a rajzon:):)

2004-es dwgt hogyan tudok átalakítani 2000-re ACAD 2004+ nélkül? Van valami segéd progi ami átkonvertálja a fájlt 2000 formátumba?

(#99) valaki100 válasza Aloki (#79) üzenetére


valaki100
tag

Irány a könyvtár...
Pintér Miklós írt AutoCAD-es könyveket. Jó és viszonylag gyakorlatias.

(#100) attizol


attizol
csendes tag

jo napot! honnan lehet megszerezni az AutoCAD 2005-t?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.