Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#501) Dufresne válasza _stick_ (#500) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekik egy kérdést teszel fel és nem azzal kell kezdeni, hogy tört CAD-et használok, abban is úgy működik-e a dolog.
Gondolom simán van support email ímük, ahol a kérdés elolvasása előtt sztem nem tájékozódnak a legalitás felől:)

(#502) 3DFan válasza Dufresne (#496) üzenetére


3DFan
aktív tag

Milyen a robbantott ábra? Amilyet pl a 3D CAD progikban lehet készíteni. Bár ott kényszerekkel kapcsolódnak az elemek egymáshoz.

(#503) Dufresne válasza 3DFan (#502) üzenetére


Dufresne
addikt

Akkor ezekszerint én még nem láttam ilyet:)
Igazából csak selytem mire gondolsz. A testeket meg szét lehet szedni és úgy lehet ilyen szétrobbantott kép érzetét keltő képet csinálni, de nemtudom hogy ez megfelel-e az úgynevezett robbantott ábrának:)

Amúgy egy kis google-zás és ki is adta, hogy van ilyenre lehetőség autocad-be, csak hogy hogyan pontosan :U :F

[Szerkesztve]

(#504) 3DFan válasza Dufresne (#503) üzenetére


3DFan
aktív tag

Ilyesmi:[link]

(#505) Dufresne válasza 3DFan (#504) üzenetére


Dufresne
addikt

Na ilyenre gondoltam, de ezt nemtudom hogy kell CAD-ben :(
Én most vasútállomás modellt csinálok, ahhoz meg ilyen nemkell. :DDD

(#506) 3DFan válasza Dufresne (#505) üzenetére


3DFan
aktív tag

Vasútállomást nem szoktak robbantani? Pedig láttam egyszer egy vadnyugati filmben. A legkisebb alkotóelem is megmutatkozott. Igaz, a folyamat nem tünt visszafordíthatónak. :DD

(#507) Dufresne válasza 3DFan (#506) üzenetére


Dufresne
addikt

Valóban, ebbe nem gondoltam bele. Igazából arra gondoltam hogy a napi megvilágítás és renderelés elég lesz a beadandó feladathoz, remélem vadnyugati gőzmozdonyt nem kell majd mellette robbantanom. Bár amilyen ez a célépület, ráférne egy robbantás sajna :DD

(#508) manrick


manrick
tag

Sziasztok!

Egy nagy kéréssel szeretnék fordulni hozzátok.
Nagyon-nagyon kezdő vagyok az AutoCAD-ben, csak ebben a félévben kezdtük el a suliban.
A tanár feladott egy feladatot megajánlott jegyért, pontosabban csak megmutatta hogyan kell megcsinálni, de azt is olyan gyorsan hogy alig értettünk valamit.
A feladat az, hogy csinálni kell egy ajtót majd létre kell hozzá hozni egy blockot, majd azt kell elérni, hogy külön külön be tudjam állítani, hogy pl.: nőljön a körív, menjen arréb a tengelyvonal, növekedjen a kóta vonalon az ajtó szélességének az adata ahogy nyújtom az ajtót, vagy lehessen az ajtót tükrözni és mondjuk jobbosból balosat csinálni.

Odáig eljutok, hogy megvan az ajtó és létrehozok egy blockot, de aztán elakadok. :F

Van az AutoCAD-ben egy Block authoring palettes ablak amit a suliban nem lehet használni, e nélkül kell a feladatot megoldani.

Nagyon nagyon örülnék neki, ha valaki aki ezt meg tudja csinálni és van hozzá kedve és ideje segíteni, csinálna az elkészítéséről egy kis videot, mondjuk arról hogy növekedjen a kóta vonalon az ajtó szélességének az adata ahogy nyújtom az ajtót, hogy megértsem hogyan kell megcsinálni.

Remélem sikerült érthetően fogalmaznom.
Ha valaki tud segíteni és csinálna ilyen videot, akkor legyen szives küldje el a manrick@freemail.hu címre. Ha esetleg nagyobb lenne a méret, akkor tudok mondani FTP címet ahova fel lehetne tölteni a videot.

Előre is köszönöm a segítséget.
Manrick

Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

(#509) lúzer válasza manrick (#508) üzenetére


lúzer
veterán

Hát ha blokkot csináltál az ajtóelemből ha jól értem azt lehet léptékezni, illetve tükrözni simán mint egyszerű rajzelemet.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#510) zenoka válasza manrick (#508) üzenetére


zenoka
csendes tag

Szia!
ha jol ertelmezem akkor ujfajta autocadet (tehat 2006tol felfele) hasznaltok s egy dinamikus blokot kell letrehoznokot!
ehhez az kell hogy eloszor megrajzold az ajtot aztan block editorba jatszogass vele..van az atuocadnek beepitett tutorja abba leirja hogy hogyan kell parameterezni s hogyan kell hasznalni..vagy pedig keres ra a neten a dinamikus blockokra..ami kitetetel van hogy nem hasznalhattok az enyhen szoval bullshit..
Block authoring palettes az block editoron belul van tulajdonkepp a parancsok ikonjai hogy ne kelljen nagyokat gepelni..de ez tipikus tanari hozzaallas..sugoban benne van minden funkcio parancsa illetve ha van roviditese az is..ez alapjan mar osszkell tudni pakolni egy ajtot;)
ez volt az egesz forumba az elso hozzaszolasom ohh yeee
udv
zenoka

behance.net/sandorfenyes

(#511) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok!
Azt a feladatot kaptuk hogy az erzsébet hidat modellezük le. Természetesen LOW POLY :) Szóval kész vannak a tartó pillérek, az út, csak a tartó láncok hiányoznak! Ne ezt hogy lehetnegyorsan megcsinálni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#512) zenoka válasza Flashback (#511) üzenetére


zenoka
csendes tag

Ne viccelj erzsebet hidat lowpolyba?!?! akkor minden egyes kabel egy spline vagy egy sima pline nem tul sok toressel aztan adtok valami korhoz hasonlo keresztmetszetett mondjuk 8 szog, a tobbit meg texturabol rafestitek...nem jottok ezzel az sg.hu 3dsmax forumaba vannak ott hozzaertok s kivancsi lennek en is a folytatasra:D
tuti autocadbe kell ez nektek? mert mondjuk ott ha egy kort extrudaltok egy spline mellet nem tul sok poly keletkezik mivel nurbs feluleteket hasznal..tehat nagyon polyt nem lehet hasznalni...
lehet errol a projectrol tobbet tudni?:D

behance.net/sandorfenyes

(#513) lúzer válasza zenoka (#512) üzenetére


lúzer
veterán

Szerintem arra gondolt, hogy ne túl sok munkát feccöljön bele, nem arra hogy síklapozzon, ahol görbe lenne.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#514) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hy.

Nekem olyan gondom lenne az AutoCad-el hogy ha egy képet beszúrok háttérnek és rajzolok rá egy vonalat vagy akármit és nem a vonalra kattintok h pl máshova tegyem az egyik pontját akkor elkezd ''villogni'' a beszúrt kép, eltünnek a vonalak,... nyomok egy esc-t és helyrejön.Ilyenkor elvileg a kijelölés funkció megy, szomszéd gépénél próbáltuk ott nem csinálta, gondolom valami monitor beállítás lehet a gond. Esetleg a AutoCadben van ilyen állítási lehetőség?

(#515) zenoka válasza lúzer (#513) üzenetére


zenoka
csendes tag

haaat nem tul sok munkaval nem lehet lemodelezni egy erzsebet hidat;)

behance.net/sandorfenyes

(#516) zenoka válasza Mr-Pamacs (#514) üzenetére


zenoka
csendes tag

Sajnos ez a problema leginkabb a videokartyad miatt lehet...hardveres hiba...
munkahelyi gepenel csinalt nekem is ilyet...a problema megszunt amint uj gepet kaptam..
Valami frissitesi problema de hogy a grafikus kartya memoja/a gepe arra csak tippem van sajna hogy az elobbi.

behance.net/sandorfenyes

(#517) Mr-Pamacs válasza zenoka (#516) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Én is a videó karira gyanakszom, pedig elég jó fajta. Mind1 mert lassan veszek másik gépet, mert ez már nem igazán boldogul az Inventorral és egy 15000 vonalból álló rajzal. :( :DDD

(#518) zenoka válasza Mr-Pamacs (#517) üzenetére


zenoka
csendes tag

ehehehe:D nem kivannom akkor neked hogy talalkozz autopalyas alaprajzokkal (kataszteri terkepek szintvonalak..etc)

behance.net/sandorfenyes

(#519) lúzer válasza zenoka (#515) üzenetére


lúzer
veterán

Mihez képest ;]
Azért fél nap alatt megcsinálnám (negyedét, oszt 2* tükröz)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#520) zenoka válasza lúzer (#519) üzenetére


zenoka
csendes tag

nem lattam meg szimetrikus helyszinrajzot :Y :Y :DD

behance.net/sandorfenyes

(#521) lúzer válasza zenoka (#520) üzenetére


lúzer
veterán

Egy híd viszont általában az.
Egyébként ezt 15 perc alatt dobtam össze, látszik a negyed, 2* mirror és kész :D

[kép]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#522) lúzer válasza lúzer (#521) üzenetére


lúzer
veterán

[kép]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#523) Chili7


Chili7
őstag

sziasztok!
sürgős segítség kéne.
Estére össze kell dobnom egy rendszer blokkvázlatát, és autocad 2004 ben tudom csak.
Vannak jpg szimbólumaim, és azok beillesztésénél mindig meghagyja az objektum keretét. Hogy lehet azt eltüntetni, vagy hogy kéne beillesszem, hogy csak a kép/szimbólum látszódjon?
thx

(#524) zenoka válasza lúzer (#521) üzenetére


zenoka
csendes tag

gyááá ez jopofa s extra lowpolynak tunik:DD
egyebkent nem is tudom ha mar 3d akkor 3dsmax persze gepeszeti s ''primitiv'' ojjektumokhoz autocad de ha utana kell szepen texturazni bevilagitani akkor aze 3dsmax marad a favorit:D
Kuld el Flashback kolleganak hatha tudja hasznalni;)
egyebkent nem teljesen szimetrikus mert lehet hogy a hidfoknel szintkulonbsegek vannak akkor meg oda a sziemtria ha tenyleg pontosanan akarja modelezni az ember (jelzem az erzsebet hidnal nem tudom pontosan a balti magassagokat):)

Chili7 : remelem nem keso ha azt szeretned hogy ne latszodjon a kep kerete akkor azt a parancsot kell kiadni miutan elhelyezted a kepet(kepeket) hogy imageframe termeszetesen ha magyar autocaded van akkor _imageframe s at kell alitani 0-as valtozora..ez ezen kivul azzal jar hogy ezutan nem tudod mozgatni a kepet de ha visszaallitod ugye a valtozot ugyanezzel a parancsal 1-esra akkor megint tudod mozgatni scale-zni...
szoval imageframe...

behance.net/sandorfenyes

(#525) lúzer válasza zenoka (#524) üzenetére


lúzer
veterán

Látom vágod!
Melyik megyéből vagy? Csak helyileg kb.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#526) lúzer válasza zenoka (#524) üzenetére


lúzer
veterán

Egyébként autocadben is lehet fasza dolgokat csinálni.
Ez pl. GDF-es feladat, rendszámtábla.
Annyi plusz, hogy ''tükörcsempe'' fürdőszobafal-sarokba tettem.

[kép]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#527) zenoka válasza lúzer (#526) üzenetére


zenoka
csendes tag

torzsgyokeres bp getto people vagyok:)

Jo az a rendszam baar azert vilagitassal lehetne mit hozni rajta egy kicsit:D plusz furi hogy mit keres a rendszamtabla a furdoszobaba:))

Igen tudom autocad az jo moka 3dre is csinalgattam par vicces dolgot 2000-es alatt:
[link]
[link]
[link]
De mar tenlyeg inkabb maradok a 3dsmaxnal:
[link]
azert fogaskerek hajtasnal animalasanal elovennem az autocadet:D meg ha mar itt meloba egesz nap ezt nezem akkor otthon inkabb nezem a maxot:D

behance.net/sandorfenyes

(#528) Chili7 válasza zenoka (#524) üzenetére


Chili7
őstag

Végül megoldottam word+excellel, de kiváncsiság képpen nézem és nekem valahogy nem akar így működni.
magyar 2004-es a cad, és ha kijelölöm a képet, és beírom, h ''_imageframe'' akkor ugyan kérdezi, hogy ''ki'' vagy ''be'', de nem tünteti el a keretet, mit csinálok rosszul?
Köszi a segítséget.

(#529) 10GoBall válasza koovyy (#1) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Na, de nem is akartam hozzászólni.

[Szerkesztve]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#530) zenoka válasza Chili7 (#528) üzenetére


zenoka
csendes tag

Ez furcsa!
megneztem most 2007-el emg 2008 al is ha kikapcsolod az keretet az imageframe parancsal akkor nem latszodik utana a keret csak maga a kep...sajnos jelenleg nem tudom megnezni 2004 es verzioval:S
s ha ki-t valasztottad akkor volt valami valtozas...baar mar megoldottad szo mindegy:D

behance.net/sandorfenyes

(#531) lúzer válasza zenoka (#527) üzenetére


lúzer
veterán

KLAFA! :C :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#532) ABnormal


ABnormal
őstag

Sziasztok,ismét segítséget kérek a hozzáértőktől:

Megoldható-e az az autoCAD-ben,hogy....na,inkább leírom,h mi is a problémám : tehát adott egy rajzon belül 5db különféle alkatrész,ezeket lementem blokkonként és azt szeretném valahogyan elérni,hogy ha a főrajzon módosul valamelyik alkatrész akkor automatikusan módosuljon az adott alkatrész blokkja is. Van erre megoldás szerintetek?

ABno

[Szerkesztve]

(#533) zenoka válasza ABnormal (#532) üzenetére


zenoka
csendes tag

Haat ket modszer ismerek igy hirtelen:
egy ha azonos rajzon vannak a blokkok mint amit szerkeszteni szeretned akkor megnyitod block editorban (2007-2008as cad eseten, ha korabbi verzio akkor referencia szerkesztoben nyitod meg) atszerkeszted elmented s lass csodat az osszes block atalakult...
a masik modszer gondolom ez kell neked (kicsit bonyibb):

na atolvastam megegyszer a kerest...szoval a legegyszerubb ha az alkatresz rajz ugyanazon a dwg-n belul egy masik papirterbe kerul megmutatasra...igy ha modelterbe modositodd az alkatreszedet a papirterbe is latod a modosulast....tehat en ugy csinalnam hogy az alkatresz blokkjanak a masolatat felrehuznam aztan egy uj papirterbe csak a masolatot mutatnam meg..

behance.net/sandorfenyes

(#534) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Kérdés No1:

GPS-el lemértünk egy útvonalat, hosszúsági és szélességi fokokban. Hogy tudom én ezt az EOV rendszerbe beilleszteni?

Kérdés No2:

A papírtérben hogy tudok nem a modeltérrel megegyező állású - hanem mondjuk 45 fokkal - elforgatott képet csinálni? A közutasok kérik a sávtérképüket, eddig van rá egy megoldásom, de jobbat szeretnék.

Kérdés No3:

(remélem érthető lesz) Van mondjuk 2 település, EOV koordináta rendszerben. Megvan a közötte lévő rész bescannelve, összeillesztve. Hogyan lehet egy képet úgy forgatni és nagyítani egyszerre, hogy megkeresem az egyik végén az első fix pontot, ez a transzformáció alatt marad a helyén, majd a másik pont mozgatásával szépen magától forog és nagyítódik vagy kicsinyítődik a raszterkép.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#535) kraftxld válasza kraftxld (#534) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aki mindhárom kérdésre jól válaszol, vendégem egy sörre! Ez komoly :)

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#536) zenoka válasza kraftxld (#534) üzenetére


zenoka
csendes tag

Valasz No1.:
Valoszinuleg a gps-etek WGS'84 ben veszi fel a koordinatakat...haat az atszamitasa eleg bonyolult muvelet de itt egy kozvetlen link:
[link]
ami atszamolja a wgs84 et eov-ba s viszont..de nagyeskudt nem mernek letenni hogy 100% pontos plusz ugye a nem katonai gps-ekbe van egy kb 5 meter hiba lehetoseg.
Egyebkent a link a Földmérési és Távérzékelési Intézet linkje. ot szolgaltatasok aztan atszamitas..a program egy kicsit hulye ahanyszor beirod a fok perc masodpercet mindig nyomj egy entert hogy biztos bevegye a koordinatat:D tehat tab elott enter:)

Valasz No2.:
ejj a #&@> kozutasoknak:)
nah ha papirterbe vagy s bealitottal mar azon belul egy nezetablakot ad ki az nvsetup parancsot majd az Align...-t valaszd s aztan a rotateview-t ott adhatsz egy basic pontot ami korul eltudodd forgatni a latottakat mondjuk 45 fokban...
ket megjegyzes:
1. ha ujra kiadodd ezt a parancsot s ujra forgatod akkor az eredeti alapothoz kepest keri az elforgatas szoget.
2. ha belemesz papirteren belul a modelterbe akkor lathatod hogy a modelter koordinata rendszere lesz az ervenyes mar ha az normalisan bealithato...ez azert jo mert van egy vilag koordinata renszer modelterbe akkor ha az pl. utat elforgatod papirterbe tok jol rafer a nyomtatni valora de ha belekattintasz szerkeszteni megmarad a koordinata rendszered.:))

ha magyar autocaded van akkor _mvsetup a parancs aztan nezetablak igazitasa aztan nezetelforgatas:D

Valasz No3.:

barmilyen ojjektumnal nem csak kepnel a kovetkezo parancsot kell hasznalnod ha 2dben akarod (3dben is lehet nem sokkal bonyolultabb)
align
de elotte a ket kepbol csinalj egy blokkot! mindenkepp kesobb ugye szetrobbanthatod de lenyegesen megkonyited a sajat munkad! megvan...
miutan kiadtad az align parancsot megkeri hogy valasz ojjektumot jelen esetben a blokkot...aztan ker egy referencia pontot az lesz az elso fix pont s mivel az marad a helyen ugyanoda kattintasz mikor megkerdi a target pontjat..
aztan a masodik pontot kell kivalasztani amit mozgatni szeretnel ennek a targetje siman az a pont lesz ahova szeretned igazitani...no most jon az igazan zsir dolog....rakerdez hogy akarod a scalezni az uj helyzethez tehat nem eleg hogy raforgatja arra az egyenesre amit a ket target pontal kivalasztottal meg raadasul ra is nagyitja az objectet...szoval ilyenkor nyomj egy yes-t

ui: remelem ertheto voltam mert nem mindig tudok normalisan magyarazni:)) ha valami nem megy akkor valamit kitalalunk msn..etc....
egyebkent melyik szakteruletrol vagytok?:))
En lenni talajmechanikus:))
ui2: desperados sort szeretem:DDDDDDDD

[Szerkesztve]

behance.net/sandorfenyes

(#537) zenoka


zenoka
csendes tag

Jah egy picit off:
ha erdekel a tenyleges atszamitas wgs84 bol ajanlom ezt:
[link] :Y
jo szaraz:)

behance.net/sandorfenyes

(#538) kraftxld válasza zenoka (#536) üzenetére


kraftxld
nagyúr

:R
Ezer köszi, ma kipróbálom, miután felépültem a tegnapi jäger+sör kombókból :D
Kábeltv-t tervezünk.
Amúgy pesti vagy? Mert csütörtökön akkor viszem a desperadost.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#539) zenoka válasza kraftxld (#538) üzenetére


zenoka
csendes tag

remelem menni fog:)
igen pesti de igyad meg az egeszsegemre :DD :)

behance.net/sandorfenyes

(#540) ABnormal válasza zenoka (#533) üzenetére


ABnormal
őstag

köszi a választ,hétfőn főpróbát tartunk :D

(#541) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Lenne egy problémám.
2007-es AutoCad-ez használok és eddig, ha pl téglalapot rajzoltam, vagy kört, vagy bármi mást, esetleg méretezem, folyamatosan mutatta az egér mozgásától függően az aktuális méretet, vagy hogy hová kerül a méretvonal, de ez most hirtelen megszűnt és a méretvonalat is csak akkor látom, ha már kijelöltem a pontos helyét, vagy a kört és a téglalapot sem látom addig, amíg nem adom meg a pontos méretet, nincs semmilyen előzetes kép.
Mi okozhatja ezt, hol lehet ezen állítnai, vagy visszaállítani :F

(#542) zenoka válasza Dufresne (#541) üzenetére


zenoka
csendes tag

haat reszemrol rossz hirem van!
valamenyik rendszervaltozott sikerult atalitanod 0-rol 1-re vagy 1-rol 0-ra de ha agyonvernek sem mondom meg hogy melyiket...sajnos nem tudok jobban mint hogy a sugoba olvasd vegig hogy melyik rendszervaltozo mit csinal:S:S
vagy ha mazlid van a eszkozbealitasoknal a profilt visszaalitod alapra akkor ez is visszavaltozik..persze csak akkor hogy ha modositott profillal dolgozol..
hmm lehet hogy holnap meg megjon az ihlet hogy melyik de eroltetem az agyam s nem emlexem ra...

behance.net/sandorfenyes

(#543) Dufresne válasza zenoka (#542) üzenetére


Dufresne
addikt

Rendszerváltozót??? Hogy a rákba nyúltam én azokhoz egyáltalán hozzá :F
Na mind1, köszi az agyalást azért:)


Ohh ezaz a profillal sikerült visszahozni:) Igaz alapértelmezett profilt használtam, de nyomtam rá egy alaphelyzetet és visszajött a dolog, köszi:) :R

[Szerkesztve]

(#544) zenoka


zenoka
csendes tag

kraftxld , ABnormal: sikerult megoldani a problemakat?:D

behance.net/sandorfenyes

(#545) kraftxld válasza zenoka (#544) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a papírtérben való elforgatás megy szépen, most próbálom az EOV koordinátákat beilleszteni, a harmadikra meg még nem volt időm. De hamarosan sorra kerül az is :R

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#546) lúzer válasza zenoka (#536) üzenetére


lúzer
veterán

A 2. ponthoz:
Nem elég ha simán beleklattyintasz a nézetablakba, és 3dorbit?
aztán beírod a pontos szöget, nálam bevált

[kép]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#547) kraftxld válasza zenoka (#544) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az EOV számolás még nem 100%-os, vagy a térképem van elcsúszva vagy valami, mert fél km-el arrébb jöttek ki a pontok, de van a felmért terület mindkét végén jópár fix pontom, így simán rá tudom majd igazítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#548) lúzer válasza zenoka (#544) üzenetére


lúzer
veterán

A 3.is műxik, kipróbáltam! Sima képekel is, klafa!

UI: gratula a weblapodhoz! :R

[Szerkesztve]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#549) lúzer


lúzer
veterán

Azt tudja valaki, hogy a help hova, milyen fájlba/regeditbe stb. menti a kedvencek listáját?
(acad.chm)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#550) kraftxld válasza zenoka (#544) üzenetére


kraftxld
nagyúr

EOV megy, elforgatás megy, igazítás megy :R

Kedden megyek végülis BP-re, hová vigyem a sört? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.