Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#101) Kraptor válasza attizol (#100) üzenetére


Kraptor
őstag

Boltból, jó drága mint állat:)

(#102) szilchi válasza valaki100 (#99) üzenetére


szilchi
őstag

Nekem is tőle van könyv,sikbeli és térbeli rajzolás.Nagyon jók szvsz.:)

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#103) szilchi válasza Kraptor (#98) üzenetére


szilchi
őstag

Ez gondolom nekem szólt:D.Erre én is gondolta,de hátha van megoldás méregetés nélkül.Bár ahogy nézem,egyszerüen csak lehagyták az egyik méretet.Bár Pintér Miklós ennyire hanyag lenne?:U

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#104) Kraptor válasza szilchi (#103) üzenetére


Kraptor
őstag

Ja, igen az neked szólt:) Lehet, hogy nem ő hagyta le, hanem a a tördelő roszul törte. Szerintem mérd meg és kész. Gondolom a rajz arányos, tehát ez elvileg nem gond.

(#105) szilchi válasza Kraptor (#104) üzenetére


szilchi
őstag

Természetesen nem volt arányos a rajz.A lemért adatok(kétszer mértem),megközelítőleg sem voltak jók,pl:a rajzon 52mm-nek feltüntetett szakasz 24mm volt.Ja,a méretarány viszont 1:1.Én vagyok ennyire amatőr(az is közrejátszik:) ),vagy itt valamit elcsesztek.Na mindegy.Felmerült egy ujabb gond.Végeztem a síkbeli tankönyvel,nekiálltam a Térbeli ábrázolásnak.Mindjárt az elején támadt egy gondom,a koordinátaszűrőknél.Létre kell hozni egy eszköztárat.Itt van:Bővebben: link.Ezt az eszköztárat kéne létrehozni.De az ikonokat sehol nem találom.hogy tudom akkor ezt létrehozni??

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#106) szilchi válasza szilchi (#105) üzenetére


szilchi
őstag

UP:)

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#107) Manitou


Manitou
addikt

Hi all!

AutoCAD 2002-öhöz kellene segítség egy ismerősnek. Hogyan lehet ívhosszat kottázni vele?

(#108) Manitou válasza Kraptor (#101) üzenetére


Manitou
addikt

:))

(#109) Latissimus Dorsi válasza Manitou (#107) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Szerintem csak leaderrel megy.
Propertiesben megnézed a hosszát aztán mutatóvonalra ráírod.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#110) szilchi válasza szilchi (#105) üzenetére


szilchi
őstag

Valakiiii:OHol találom azokat az ikonokat,amelyek a képen láthatóak.Mert a könyv szerint ott vannak,de én nem találok olyan ikonokat.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#111) Latissimus Dorsi válasza szilchi (#110) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

View>>Toolbars>>Commands>>All command>> Ott az első hat:)
Megfogod és behúzod egy toolbarra, vagy csinálsz egy sajátot és arra húzgálod.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#112) szilchi válasza Latissimus Dorsi (#111) üzenetére


szilchi
őstag

Thx:R.Már csak egy kérdés.Ezt az R14-ben hol találom.Átugrottam második szomszédhoz,neki 2005 van.Ott egyből megvolt.De nekem magyar R14-ben nem.Esetleg tipp:B

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#113) szilchi válasza szilchi (#112) üzenetére


szilchi
őstag

törölve:)

[Szerkesztve]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#114) Dumb


Dumb
senior tag

Sziasztok!
Egy Autocad 2000 rajzot át lehet valamivel konvertálni bmp, tiff, vagy jpeg formátummá? Egy havernak kellene betenni vmi összeállításba, de csak képként tudja. KÖSZI

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#115) steve@prhw válasza Dumb (#114) üzenetére


steve@prhw
őstag

File / export... :F Most perpill az acad2005 van előttem, de szvsz a 2000 is tudja onnan wmf-be, bmp-be kitenni.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#116) somodisoma


somodisoma
senior tag

Valaki talalt mar valami megoldast arra, hogy az autocad normalissal sraffozzon? Ne pedig csak akkor amikor neki is kedve van? Most pl.: a nagyitas-kicsinyites- szegely korberajzolasa sem segit... :( Mi a teendo ilyenkor?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#117) somodisoma


somodisoma
senior tag

Senki nem tud semmi patch-et vagy valamit?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#118) somodisoma


somodisoma
senior tag

up!


Valaki?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#119) valaki100


valaki100
tag

Üdv!
AutoCAD 2004-t használok, és lenne két kérdésem a progival kapcsolatban.
1. Melyik az a betűtípus, amelyik a gépészeti rajz szabályainak, szabványának leginkább megfelel?
2. Ha bekezdéses szöveget szerkesztek akkor, hogy férek hozzá a szinbólunokhoz? (a korábbi verzióknál a parancs kiadása után ha választottam a betűtípusok közül akkor azokról egy táblázat jelent meg, ahol láttam az adott betűtípus jellemzőit. Ez a 2004-ben miért nem látszik?)

Kösz, előre is!

(#120) valaki100


valaki100
tag

up!
:F

(#121) koxx válasza valaki100 (#119) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gépészeti rajz szabványnak az isocp betűtípus felel meg

(#122) valaki100 válasza koxx (#121) üzenetére


valaki100
tag

KÖSZ!:DD

(#123) koovyy


koovyy
tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet bmp-ből dwg fájlt konvertálni? Egyáltalán létezik ilyen?

Előre is köszönöm.

Jah Bash-nak, ha majd olvassa ezt: a hónap előtt van egy évszám is. Amúgy bocs, hogy nem néztem meg, hogy van-e már ilyen topik.

Emlékezhettél volna, ugyanis mind a kettőt te nyitottad, de ezeken kívül is van még AutoCAD-es topic. Bash

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#124) 5xl válasza koovyy (#123) üzenetére


5xl
tag

WinTopo

maffiozo nick: morr

(#125) Manitou válasza 5xl (#124) üzenetére


Manitou
addikt

Ja ja én azt ismerem, és használom is ritkán.

(#126) Manitou válasza Kraptor (#101) üzenetére


Manitou
addikt

:DDD Miért mennyibe fáj most egy ilyen?

(#127) 5xl válasza Manitou (#126) üzenetére


5xl
tag


http://www.hungarocad.hu/Szolgaltat/Altalanos_szoftverek.html

[Szerkesztve]

maffiozo nick: morr

(#128) Manitou válasza 5xl (#127) üzenetére


Manitou
addikt

Jézus mária:Y Forintot nem ér,nem hogy ennyit.

(#129) 5xl válasza Manitou (#128) üzenetére


5xl
tag

szvsz abból indulnak ki, hogy 1! normálisan díjazott munka árából kijön a progi

maffiozo nick: morr

(#130) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Adott egy gép, win xp prof, autocad 2004 (+architectural desktop). Viszont a gép néha (1-2 havonta) lefagy, és reboot után ugyan működik tovább a gép, de az autocad nem hajlandó elindulni licenszhibára hivatkozva. Ilyenkor sajnos hiába telepítem újra a szoftvert, telepítés után ugyanazt írja ki. Kénytelen vagyok egy formázással egybekötött full rendszerreinstallt tenni, ami elég időigényes és idegesítő is (főleg, hogy maga a rendszer minden más része megy). Gondolom valahova beírja magát az autocad és ezért marad meg a hiba formázás nélkül. Szóval ezért kellene valami remover, vagy tipp arra, hogy mit kell módosítanom ahhoz, hogy ne kelljen az egész rendszert újraraknom. Minden szoftver teljesen legális... Persze próbálom kideríteni, hogy mitől fagy le, de mivel nagyon ritkán produkálja a hibaüzenetet ezért addig is jó lenne valami megoldás.

(#131) kisho válasza kisho (#130) üzenetére


kisho
senior tag

UP!

(#132) kisho válasza kisho (#130) üzenetére


kisho
senior tag

UP!

(#133) koxx válasza kisho (#130) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

próbálj meg egy teljes registry tisztítást csinálni miután leszedted az Autocadet
ccleaner [link]
itt is van pár progi [link]
Jelentsétek az Autocad supportnak, biztos tudnak vmit segíteni.
szerk: kimaradt [link]

[Szerkesztve]

(#134) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Ezt a programot keresem: Autocad LT 2000i

Ismeri valaki? Egyáltalán mi ez? Honnan lehetne letölteni?
(nem nekem lesz, ezárt nem ismerem, ja és persze DEMO változat kell, nem warez...)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#135) Kraptor válasza kisho (#130) üzenetére


Kraptor
őstag

Hogyha legális minden, akkor simán újra kell csak csinálnod az aktiválást, blah blah és küldik az új kulcsot. Nem is kell újra rakni az egészet. Nállam 2002 csinál(t) ilyen dolgokat és mindig küldték az új kulcsot ha valami lyen probléma volt.

(#136) Kraptor válasza _Petya_ (#134) üzenetére


Kraptor
őstag

Olyat már nem nagyon fogsz találni, csak újjabb változatot. Ha tényleg csak demó kell akkor tudsz kérni bármelyik forgalmazótól. Elvileg 14 napig vagy meddig hasnzálhatod.

(#137) _Petya_ válasza Kraptor (#136) üzenetére


_Petya_
őstag

Nos, én online elérhetőségre gondoltam...
Valaki?


mod: esetleg csak autocad nézegető?

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#138) Kraptor válasza _Petya_ (#137) üzenetére


Kraptor
őstag

[link]

Nem próbáltam még

(#139) Kraptor válasza Kraptor (#138) üzenetére


Kraptor
őstag

Kipróbáltam és mükszik, mondjuk egy restart kellett. Aszem Atucadnek is volt egy ingyenes nézegetőjük, de aszem mostmár áttértek csak dwf nézegetőre ami dwgt nem tud megnyitni.

[Szerkesztve]

(#140) Triangulum


Triangulum
tag

Helloka!

Autocadban hogy lehet olyan nezetbe kapcsolni, hogy felulrol elorlrol es oldalrol nezzem es legyen egy 3d s nezet is?

(#141) Kraptor válasza Triangulum (#140) üzenetére


Kraptor
őstag

Úgy akarod nyomtatni vagy a modell térben akarsz nézelődni?

Ha modell térben akkor zoom/3d orbit és tudsz +dben mozogni. Ha olyat szeretnél, hogy több nézet legyen megjelenítve egyszerre akkor az csak papír/elrendezés nézetben lehetséges. Átmész elrendezés/layoutba majd ott jobb click a fejlécre kiválasztod, hogy ACAD és majd Layout/Elrendezés opció, ha minden igaz akkor most lesz 4 új ikonod. Ezek segítségével tudod majd beállítani a nézetedet. Van egy olyan ikon, hogy display Viewports Dialog, ezzel tudod felkaszabolni z elrendezést ablakocskákra. Ha ezt megnyomod akkor előugrik egy ablak ahol a menüböl az utolsót kell kiválasztanod, Standard Viewpoints: Equal: Four. Ezzel olyan nézeteid lesznek amiket szeretnél. És ezeket még változtani is tudod. Nem tudom, hogy elég érthető voltam e, remélem igen. Ez így bonyolultnak hangzik de nem az.

(#142) Kraptor válasza Kraptor (#141) üzenetére


Kraptor
őstag

Itt van képekben, hátha így joban megérthető.

[link]
[link]
[link]
[link]

(#143) Triangulum válasza Kraptor (#141) üzenetére


Triangulum
tag

Köszönöm a segítséget megpróbálom alkalmazni. :R
Szóval egyenlőre nézelődni akarok, úgy ahogy azt rajzórán is tanultam annak idején, meg a vannak ezek az FPS játékokhoz a pályaszerkesztő editorok. Na ott is ilyen van és rájöttem, hogy ennek a segítségével nagyszerűen lehet különböző objektumokat tervezni.

(#144) Triangulum válasza Kraptor (#142) üzenetére


Triangulum
tag

HÁHÁ!! Pont erre gondoltam!!! Mégegyszer köszi!!!
Amúgy gondolom szerkeszteni is lehet így.

(#145) Triangulum válasza Kraptor (#142) üzenetére


Triangulum
tag

Na sikerült! igaz csak Model layoutba, de szerintem nekem az is jó lesz! Lenne még egy nagy kérdésem. Tegnap terveztem egy bútort és azt vettem észre, hogy lassan kezdek kifutni a rajzlap szélére. Hogy lehet arányosan lekicsinyíteni a dolgokat úgy, hogy a méretek megmaradjanak. Tehát a 100 mm az maradjon 100 mm?

(#146) Kraptor


Kraptor
őstag

Ha tervezel akkor mindig a modell térben kell, utána hozzá tudod igazitani a nyomtatást. Ha 3Dben tervezgetsz sokat, magyarán 3 koordinátát hasnzálsz, akkor AutoCad nem igazán a te szoftvered. Autocad főleg 2Ds, 3D is megvalósítható benne, de elég maceránsan míg vannak erre jobb szofrverek. Modell térben is tudod nézegetni/forgatni a rajzodat, jobb klikk a rajzra majd zoom és onnan 3D utána tudod forgatni. Rajzlap alatt mit értesz? Modell térben végtelen a rajzlap. Méretet nyomtatás(plottelés ha jobban hangzik) tudod beállítani vagy az elrendezés/layout ablakon. Te mindig úgy rajzolsz ahogy te akarsz, magyarán egy egységet vehetsz 1mm, 1cm vagy 1m-nek majd utána mikor nyomtatsz vagy átmész a elrendezés ablakban ott tudsz megadni méretet egység:mmhez és itt tudsz szépen játszadozni, hogy milyen léptéket akarsz. Mindig vissza kell majd számolnod, hogy dolgoztál a modell térben, pl rajzoltál egy 5mx2m asztalt, ezt több féleképpen is meglehet rajzolni. 5 egység x 2 egység ugye ilyenkor méterben rajzolsz, vagy 500x200 egység ugye ilyenkor cmben vagy 5000x2000 ugy ilyenkor mm-ben. Ez azért fontos, mert mikor beállítod a léptéket nyomtatáskor vagy elrendezéstérben akkor ezekkel kell majd visszaszámolnod, hogy pontosan milyen értéket akarsz.

[Szerkesztve]

(#147) Kraptor válasza Triangulum (#144) üzenetére


Kraptor
őstag

Igen lehet úgy is szerkeszteni és layout/elrendezés térböl is csak simán 2x kattintasz arra a rajzra amit akasrz szerkeszteni és már modell térben találod magad vagy lent jobbra van egy fül hogy modell/paper(papír) ezzel tudsz ugrándozni modell és papír tér között. Csak arra vigyázz, ha papír térben vagy és modell térbe váltasz papír téren keresztül és zoomolsz akkor eltudod cseszni a szépen beállított léptékedet.:)

(#148) Tomi Filth


Tomi Filth
csendes tag

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy zudja valaki hogyan, mi módon lehetne beállítani az AutoCAD r14-ben, hogy a scrollos egér scroll billenytyűje ugyanűgy működjön, mint az újabb verziószámú AutoCAD-eknél?

Egszer mintha valahol láttam már volna ilyet, de nem emlékszmem hol!

Előre is köszi a segítségeket! :R

(#149) Tomi Filth válasza Tomi Filth (#148) üzenetére


Tomi Filth
csendes tag

Senki senem lááááááááátogassa mán ezt a topicot? :F

(#150) StuFFy


StuFFy
tag

Sziasztok!

Autocad 2005m van, és annak az alap háttere fekete (a régebbiek ugye fehérek voltak). Ezt szeretném kikapcsolni vagy áttenni fehérre mert rettentően idegesít hogy nem látom a fekete vonalaimat.
Valaki segítsen hogyan kell ezt kiírtani a progbol:D

Előre is köszi

Az építőmérnök nem felteszi a kedvenc lemezét, hanem bevasalja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.