Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) #92251648 válasza alphamooncam (#2550) üzenetére


#92251648
törölt tag

Kommersz rendszereket hallgatási pontban mérve 1-2 % az átlagos érték. 2 % felett morcosak vagyunk, 1 % alatt örülünk, 0,5 % alatt meg pezsgőt bontunk. Az alacsony torzítás persze még nem biztosíték semmire, inkább csak belépési engedély a táncterembe.

A torzítás maximális értéke 100 %, tehát nincs értelme 1000 %-os ablakot beállítanod, a minimális értéke pedig legyen 0,05 %. Így már olyan átfogásban látod a görbét, amiből olvasni is lehet.

Az alábbi görbét pár napja mértem egy kimondottan jó (és nagyon drága, kb 45 MFt-os) rendszerben 5 m távolságból. Csak azért mutatom, hogy lásd, milyen ablakot kell beállítanod.

[ Szerkesztve ]

(#2552) Jorus válasza #71562240 (#2474) üzenetére


Jorus
nagyúr

A frekventáltan használt - nemigazánhifi - rendszeremnél a két hangsugárzó közepeinek távolsága 2.7 méter, a hallgatási pozíció az egyenlő szárú háromszög csúcsán van, 2.5 méterre a hangsugárzóktól, a hangsugárzók kb. 15-18 fokban vannak befordítva, így kb. úgy látok rájuk, ahogy kammerer írja. Elviekben jobb lenne, ha a 2.5 inkább 3 lenne, és maradna hely mögöttem, de erre a helyiség méretei miatt nincs lehetőség. Közelebb nem jó ülni, hiába marad mögöttem hely.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2553) #71562240


#71562240
törölt tag

Krzysztof Penderecki 1933-2020
Vége a régi időknek.

(#2554) python1 válasza #92251648 (#2551) üzenetére


python1
veterán

Ú bakker, ez igen szép eredmény!
Van közöd a végeredményhez?

(#2555) #92251648 válasza Jorus (#2552) üzenetére


#92251648
törölt tag

Nem kell annyira komolyan venni ezeket a távolságokat és szögeket, hiszen sem a szobák, sem a hangsugárzók nem egyformák. Ami az egyiknél jó megoldás, a másiknál problémás lehet. Diszperziótól függően némelyik hangdoboznak pont felénk kell néznie, másoknak meg jót tesz, ha elfordítjuk.

(#2556) python1 válasza #92251648 (#2551) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen mi okoz nagyobb torzítást hangsugárzóknál, hangszóró minősége, keresztváltás, doboz kivitelezése, kábelezése, vagy a szoba is befolyásolja a nagyon rossz mérési eredményeket?

[ Szerkesztve ]

(#2557) #92251648 válasza python1 (#2556) üzenetére


#92251648
törölt tag

Kábel biztosan nem, a többi igen. Nem célszerű leragadni egyetlen görbénél, együtt kell vizsgálni a többivel és úgy már sok dolog kiolvasható. Persze néha a torzítás görbe önmagában is beszédes, pl. nem mindegy, melyik felharmonikus ugrik magas értékre és hogyan viszonyulnak egymáshoz. Némelyik együttállás elektromos, a másik mechanikai problémára utal.

A korábban mutatott torzítás görbén a 70 Hz-es tüske egy akusztikai kioltás hatása, a hangnyomás görbén pont ott van egy gyönyörű beszakadás. Ezen nem segít semmilyen EQ, DSP, csak az akusztikai kezelés.

Az akusztika mellett a hibás keresztváltás tud még igen magas torzítást okozni, amikor a hangszórók számukra kényelmetlen tartományban, vagy egymással szemben kénytelenek dolgozni.

Amikor otthon méricskélsz, a teljes rendszer átvitelét látod a görbéken, elektronikákkal, hangszórókkal, akusztikával együtt. Rafináltnak kell lenni hozzá, ha csak valamelyik láncszemet akarod vizsgálni.

Az összejövetel, amit kihagytál, pont erről szólt.

(#2558) python1 válasza #92251648 (#2557) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a választ! :R
Sajnálom is, hogy nem lehettem ott, pont lagziba kellett mennem. :B
Legközelebb meg ki tudja, hogy mikor lehet. :F

Ja, egyébként én sem mindent EQ, DSP- zéssel próbálok helyrehozni, az tuajdonképpen csak mozinál, és a szubok korrigálását szolgálják.

[ Szerkesztve ]

(#2559) Jorus válasza #92251648 (#2555) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen ez a beforgatási szög egy félnapos tologatás, forgatás eredménye, ahogy a faltól, saroktól való távolságok és a többi hangsugárzó egymáshoz viszonyított helyzete is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2560) #92251648 válasza python1 (#2558) üzenetére


#92251648
törölt tag

Folytatjuk a sorozatot, csak áttérünk online üzemmódra.

(#2561) perempe


perempe
addikt

Van másnak elvonási tünete? BFZ, MRZ és NFZ koncertekre járok, pl. ma játszotta volna Steinbacher Prokofjev I. hegedűversenyét (NFZ).

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2562) salesman válasza perempe (#2561) üzenetére


salesman
őstag

Van. A f..z kivan evvel a bezártsággal.

Türűűűdrááá!

(#2563) #71562240 válasza perempe (#2561) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én a hifimet is csak kb. heti egyszer tudom elővenni a jelenlegi lakhatási körülményeim között. Este elpakolva a következő elővételi alkalomig. A napi elvonási tüneteimet fülhallgatóval vagyok kénytelen eliminálni.
Három nappal a bezárás előtt kaptam el még a MűPát egy menetre.

(#2564) Mathiask válasza Mathiask (#2493) üzenetére


Mathiask
senior tag

[link] A témához kapcsolódó videó, miért is nem érdemes a "tökéletes hang"-ot hajkurászni.

(#2565) Dorian válasza salesman (#2562) üzenetére


Dorian
félisten

A bezártsággal semmi gondom. De otthon dolgozni csak valahogy így lehetne hatékonyan. ;] És nálam ezt fokozza plusz egy 3 hetes is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2566) Jorus válasza Mathiask (#2564) üzenetére


Jorus
nagyúr

A videó "üldözés" tételére reagálva: fiatal koromban mindig is szerettem volna zenéket, mixeket, remixeket készíteni és szerettem volna olyan hangzást otthonra, ami egy music clubban van (zenei klub? nem falusi diszkóra gondolok), így az egyik rendszerem ennek mentén állt össze. Egy félig-meddig "diszkós", arányosan kicsinyített rendszer a kategória minden nyűgjével és hiányosságával és hozadékával együtt és nagyon nem hifi és nagyon nem úgy szól, mint a másik, már inkább hifi rendszerem, de olyan, amilyennek szerettem volna mindig is, illetve forrás oldalon nem is igazán van feljebb, a legnagyobb elektronikus zenei rendezvények DJ pultjaiban nagyjából épp azok az eszközök vannak, mint nekem itthon, úgyhogy az egyik rendszeremnél már kis ideje véget ért az "üldözés", de bezzeg a hifis rendszerhez (hifi topic összefoglalóban megtalálhatók a részletei) még nem találtam megfelelő hangsugárzót. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2567) Dißnäëß válasza Mathiask (#2564) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Háh, alapmű :D Bírom nagyon az arcot :K
Kicsit korrelál Zaph post mortem -jével, miért hagyta abba az egészet.

Ja, és akkor stílusosan: topic zárható :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2568) salesman válasza Dorian (#2565) üzenetére


salesman
őstag

Azért jó lenne elmenni egy moziba, egy kiállításra, egy szinházba, egy sörözőbe... :O

Türűűűdrááá!

(#2569) migabi24 válasza salesman (#2568) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pedig az még odébb van, ez vírus lassítás szerintem azzal fog járni, hogy jobban elhúzódik majd :W

(#2570) Dorian válasza migabi24 (#2569) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, h azzal jár, hiszen ez a cél. Hogy mindenkire, akinek szükséges, jusson kórházi ágy, gép, személyzet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2571) Dißnäëß válasza Mathiask (#2564) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na meg is fogadtam a tanácsát. Füles, és az elektronikus szcéna egy abszolút gyöngyszeme. Most nagyon fincsi. :K [link]

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2572) salesman válasza migabi24 (#2569) üzenetére


salesman
őstag

Igen, ez bosszant a kilátástalanság! Emlékszel a 87-es nagy havazásra? Jó móka volt! Tartott egy hétig. De most hónapokról van szó, basszus!

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#2573) #71562240 válasza Jorus (#2566) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha a hangsugárzóddal nem vagy elégedett, az talán elsősorban amiatt lehet, hogy egy egységes hifi rendszer végén a mostani hangdobozod egy kicsit a "diszkós" irány felé kacsint át. A Cerwin Vega hifi hangsugárzóinak a hangján, konstrukcióján általában látszanak valamelyest a professional audio-s, teremhangosításos (autóhifis) alapok. Bár hallottam már tőlük olyat is, amelyen nem látszott ilyesmi (és nagyon finoman szólt), de a tiednek van egy kis "diszkós" stichje, nem echte "hifi" hangdoboz.

(#2574) OPiiPO válasza Dißnäëß (#2571) üzenetére


OPiiPO
addikt

ismertem már, de nagyon jó :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2575) Dißnäëß válasza OPiiPO (#2574) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Akkor ismered ezt is. Kicsit tempósabb, kicsit gyengébb vidi, de "akciósabb" :K Rendesen döntögetem a fejem az asztalnál :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2576) Jorus válasza #71562240 (#2573) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nagyon udvariasan fogalmazol, köszönöm :) én azért kimondom, hogy nem egy jó minőségű hangsugárzó és persze nem egy hosszadalmas és aprólékos kiválasztási folyamat végén maradt fenn a rostán, hanem szimplán ideiglenesen van bekötve kb. 2 éve. :D Eredetileg a nyaralóba volt szánva, 10k-ért vettem a Vaterán és kipofoztuk (kondik, kábelezés, refoam, festés). Ilyen volt, ésaztán ilyen lett. De ettől még csak egy belépő szintű doboz maradt.

Amikor összeállt a lánc többi része, akkor jött-ment jó néhány doboz, de egy sem maradt huzamosabb ideig, van, amit azóta is bánok - történetesen egy hétig egy P3ESR volt a lánc végén, és tökéletesen elégedett voltam (bár a hf kábeleket cseréltem volna), de akkoriban úgy voltam vele, hogy mindenképp álló dobozra és nagyobb membránokra van szükségem, és elengedtem a Harbethet (egészen pontosan nem vettem meg jó pár nap hallgatózás után). Aztán meg mindig más volt fókuszban, mindig jött valami más intéznivaló, így az ideiglenesen beállított CV azóta is dolgozik, igaz, leginkább csak Netflix megy rajta, illetve nagy néha felteszek ott is egy-két lemezt természetesen. :)

Meglátom majd hogy alakul a világ a közeljövőben, jó ideje nézegetem a hirdetéseket állványos dobozok után, de most nem igazán van elmenős-hallgatózós időszak sajnos.

Ha meg zenehallgatás, most épp ez szól (fejesen).

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2577) Pazolini válasza Jorus (#2576) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ha meg zenehallgatás, most épp ez szól (fejesen).

Húha! Ez nagyon nagy. :R

(#2578) #71562240


#71562240
törölt tag

Relatív

A kutyák szűköltek, a denevér megveszett,
mikor bekapcsoltam a supertweeteremet.

A két mágneses pólus levált rétegekben,
mikor irányt váltott a kábel a rengetegben.

Minden 1-esből semmi lett pillanat alatt,
mikor édesapém FLAC-jával dacolt a DAC.

Letette a fegyvert az összes bábállam,
mikor pentódát fegyverzett a tápáram.

Lángsírba dalolva ment az output opampom,
mikor bárdolatlan lett ötszáz welszi Wattom.

Akkor vesztettem el majdnem az eszemet,
mikor pórázról engedtem a tölcséresemet.

Az ég elborult, jégverés zuhogott,
mikor a hangfalban a dohogó dohogott.

A nagyfeszültség is ritmusra rázta,
mikor a membránt az áram megrázta.

A rengés vulkánokat kráterbe temetett,
mikor a rezgés a Práterbe remegett.

Forgott sírjában a szép Brigitte Bardot,
mikor 10 Amper ásta ki a csatabárdo'

A knósszoszi labyrinthot rommá szimplifikálta,
mikor nyolc monoblokk heedban biamplifikálta.

Ledőlött az erdő, kiáradt a patak,
mikor ráengedtem a szubbasszusomat.

Költő madarak vesztek az ártérbe,
mikor a vinylt tettem a tányérra.

A barázdabillegető szeme is fennakadt,
mikor barázdába vetettem a pickupomat.

Az ámbrás cet a tengerben megriaadt,
mikor ámbrándozott a RIAA phokozat.

Hátára fordult az összes aligátor,
mikor begerjedt a szinusztápgenerátor.

Elárasztotta az egész várost és mezőt,
mikor a planár dobta a sztatikus mezőt.

Így lett a házunkból özönvízben zárvány,
ehhez képest semmi egy koronajárvány!

(#2579) Dißnäëß válasza #71562240 (#2578) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nincs e bolygón más rímhányó,
ki hifi topikba hoz tûzhányót.

Tartsa meg eme jó szokását
És ember adta tápellátását.

Örülünk, ha nô a fû, melyben
Csendben lapul a gepárd,

De ha lehet, ma mégis nagyfesz
Generáljon szimfóniát.

Ha eljön az éj, és beáll a sötét,
Világító fények gyulladnak a tenger felszínén.

Izzanak, mint megannyi apró kis atom,
Kicsit úgy, mint nálam a sok Numitron.

De ha másnap végül felkel a Nap,
És halkul szobámban a csövi hang,

Megidézem újra a D osztály poklát,
Hogy ez fújja meg Hádész orgonáját.

Ha már korona, s a gerlice otthon búg,
Zuhan a tôzsde, mint a negyedfokú.

Fél is minden jószág, kinél sok az ezüst,
Ebbôl az étteremben nem lesz ma menü.

Zuhan az arany, s a föld aranya is,
Miközben itthon se be, se ki menet.

De talán míg küzd a világ, nálunk
Lehet sík frekimenet.

Csalfa delírium ez, int az elefánt,
Ne a DSP legyen ma a szám.

Nézz ki az ablakon és szerezz Te is maszkot,
Különben nem hallod sokáig a hifi hangot.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2580) OPiiPO


OPiiPO
addikt

már tudom miért járok ide :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2581) Dißnäëß válasza OPiiPO (#2580) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezért :K ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2582) RetepNyaraB válasza Dißnäëß (#2581) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem szeretem a Herevég francia zenélését, de véletlenül beletaláltál a kevés kivételbe. Vagy legalább is ez a tétel rendben van :)

Dupla off: anno mikor vendégkarmesterkedett nálunk, rövid idő alatt sikerült azt a példátlan teljesítményt elérnie, hogy zenekar és kórus (szólistákat ő hozta, azok nyilván mind a Soros emberei voltak és kussoltak a pénzükért) egy emberként szeretett volna vele egy elhagyatott sikátorban találkozni, egy franciakulcs társaságában.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2583) #71562240 válasza RetepNyaraB (#2582) üzenetére


#71562240
törölt tag

Franz Bach?!

(#2584) RetepNyaraB válasza #71562240 (#2583) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Amennyi gyereke volt, akár Giuseppe.
Vagy fransziásan Jean Sébastien Baa... ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2585) OPiiPO válasza Dißnäëß (#2581) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez sem rossz :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2586) Dißnäëß válasza RetepNyaraB (#2582) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nincs kedvencem kifejezetten, de a német világot tény, hogy szeretem és szűk az a rés, amin bármi egyéb besugárzik és ingert vált ki pókerarcomon. (Nyilván érdekes poén, hogy Herreweghe pont belga, de gyanítom, járt a szomszédban, az ősei még lehetnek is onnan, szóval a vérében is lehet akár Bach). :D Ki tudja. Bach régen volt, Európa meg keveredett azóta eléggé.

Két karmestert éltem meg, mindkettő szigorú volt nagyon.

Nehéz profin csinálni. Herevéget nem ismerem úgy, mint Te, de vannak akik túllőnek egy célon, emberi stílusban, akárhogy. Lehet normálisan is szigorú lenni, még kiakadni is, meg lekezelő bunkó is lenni, széles a paletta sajna. Simán elhiszem. :K Nem tudom, mi a jobb: amikor nem tudja magáról az illető, hogy olyan, amilyen, vagy amikor tudatosság is társul mellé. Az ostoba és a rosszindulatú ugyanolyan kártékony, csak máshogy. Persze ha szakmailag volt kifogás, az más tészta, de ha tőle hangos az internet, akkor lehet, "csak" ízlésbeli eltérés volt. Nem tudom, Te ezt jobban látod, elfogadom amit írsz amúgy, nem köt semmi HW-hez :U

E konkrét produkció nálam nagyon top, az összeset veri (de ez ízlés kérdés). Pont az a ritmus és dinamika, ahogy én szeretem.

Semyon Bychkov vagy Gustavo Dudamel alá bármikor beállnék :K , persze a 100 főnél nagyobb összejöveteleket a törvény most tiltja, úgyhogy kilőve. De természetesen csak ezért nem. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2587) #71562240 válasza Dißnäëß (#2586) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szemjon Bicskov, hehe.

(#2588) RetepNyaraB válasza #71562240 (#2587) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

kinyílik a Bicskov a zsebembe'

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2589) Dißnäëß válasza #71562240 (#2587) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Most nem akartam Семён Маевич Бычков-ot leírni, ezt is fél óráig gugliztam :D
Pedig tanultam oroszt, de valamiért még nincs feltelepítve az orosz bill. kiosztás :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2590) Dißnäëß válasza RetepNyaraB (#2588) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Effel nyílik !!! :P

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2591) Jorus


Jorus
nagyúr

Ahogy nézem a hirdetéseket, kezdenek felkerülni olyan eszközök az oldalakra, amiket anyagi ok miatt hirdetnek meg, és ez jó eséllyel egyre gyakoribb lesz. :( Az elég szomorú helyzet lehet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2592) liszi70 válasza Dißnäëß (#2581) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gyönyörű, kösz! Jólesett.

(#2586) Dißnäëß
"Lehet normálisan is szigorú lenni, még kiakadni is, meg lekezelő bunkó is lenni, széles a paletta sajna."
(#2582) RetepNyaraB "egy emberként szeretett volna vele egy elhagyatott sikátorban találkozni, egy franciakulcs társaságában"

Tudnék mesélni, nem zenei, hanem színházi vonalon, de ebből a szempontból egyre megy, hogy rendezőnek vagy karmesternek hívjuk. Lényeg a hatalommal visszaélés, az önös érdek és a pszichés zavarok másokra terhelése. (De ez nem csak a művészeti munkahelyek-műhelyek sajátja, ugyanez a helyzet pl. a portások egy részével is. :D) A baj az, amikor a megalázó, agresszív és önérvényesítő, mentális problémákat kompenzáló stílust valamilyen felsőbb érdek, a SZÍNHÁZ vagy ZENE érdekében állónak tüntetik fel, és ezzel akarnak önigazolni. És a kiszolgáltatott alattvalók pedig asszisztálnak ehhez, ez a legszomorúbb.

(#2593) OPiiPO válasza Jorus (#2591) üzenetére


OPiiPO
addikt

hol látni ezt :F aprót meg avx-et néztem ma, nem tűnt fel eddig semmit (persze lehet szokás szerint vak vagyok :D )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2594) Dißnäëß válasza Jorus (#2591) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:( Ez annyira szar lehet.. enni adni a családnak, vagy akár Magadnak, abból a kis végesbôl, amit egy szeretett hifibôl kiszedsz és nyomott áron eladsz.

Láttátok a Platform-ot ? Brutál film. Ez megy évezredek óta pepitában. Vajon most át tudja majd lépni az emberiség szolidaritásban saját árnyékát ?

Kiindulva ebbôl, kétlem. :((

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2595) Dißnäëß válasza liszi70 (#2592) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:K
[link] Chicago máshogy húzza. Nem rossz, de gépiesebb, lassabb.. négyalá.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#2596) Panthera válasza #71562240 (#2578) üzenetére


Panthera
őstag

Vers mindenkinek... Köszönjük, ez nagyon ott van.

(#2597) Jorus válasza OPiiPO (#2593) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amcsi second hand fórumokat szoktam túrni, ott jött szembe a héten a szokottnál több olyan hirdetés, ahol az eladásra vagy az esetleges erősen leengedett eladási árra ezt az okot jelölték meg.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2598) migabi24 válasza Jorus (#2597) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem sokan ki is használják és erre hivatkozva nem kell hazudozni

(#2599) OPiiPO válasza Jorus (#2597) üzenetére


OPiiPO
addikt

értem :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2600) #71562240 válasza RetepNyaraB (#2582) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Herevégtől nincsen meg, de ha már szóba került a Máté Passió, most elővettem a Schreier-Staatskapellémet (Decca), oszt hallgatom délelőtt. Ez se rossz, persze énekel is benne Schreier, de azt neked is, aki életedben még senkiről se mondtál jót, el kell ismerned, hogy a nyolcvanasévek-beli Gardiner-féle Archiv Production felvételek az etalonok a Passiók tekintetében. Erről nem is nyitok vitát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.