Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45651) 04ahgy válasza dredbiro (#45650) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem hiszem, hogy a driver miatt rotyogott, inkább valami bebugolhatott, és nem szabályozta le magát. Bármelyik driverrel előfordulhat, főleg, ha az oprendszer már szétgyalázott, sokszorosan telepítgetett-törölt driveres.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45652) paat


paat
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy X-akták történetem:
Vettem egy gépet egy MSI HD 3870 oc karival felvértezve! A gép elég ütött állapotban érkezett meg a csomagban, a kártyát kértem, hogy külön csomagolja hozzá, amit meg is tett az eladó! A következő történt, csomag meg jön, kártya bele, indítás csíkoz, be raktam a gépbe még egyszer megint ugyanaz! Felhívtam az eladót nála nem volt semmi probléma persze és tényleg voltak képek a hírdetésben is! Gondoltam, akkor próba szerencse még egyszer és be is jött a dolog, a kártya működik szépen kb. 10 perce fut rajta a furmark mindenféle gond nélkül még csak nem is melegszik! A kérdésem az lenne, hogy van-e okom félni esetleg vagy csak szimplán nem raktam rendesen bele a pci-e slotba? Egyébként a kártyán látszik, hogy már volt szétszedve párszor, viszont most meg működik rendesen!

(#45653) 04ahgy válasza paat (#45652) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Simán lehet, hogy kontaktos, amiről az eladó sem tudott, a szállítás közben jött elő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45654) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

- most a 12.6-os driver van fent. Maradhat ez, vagy van valami régebbi kicsit jobb driver?
- 2D-ben alulfeszelni lehetséges valahogyan? Ati Tray Tools nem igazán akar elindulni :(

Köszönöm :R

(#45655) 04ahgy válasza ittakary (#45654) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"- most a 12.6-os driver van fent. Maradhat ez, vagy van valami régebbi kicsit jobb driver?"

10.2 jó driver a VGA-hoz Vantage és régebbi benchmark terén, de a BF3-hoz nemhiszem, hogy megfelelő lenne. :D Szóval amíg nem mondasz célt, addig nem tudok optimális drivert mondani. Mivel a legújabb a 12.6, így ha nem a benchmark eredmények vannak fókuszban, szerintem maradhat.

"- 2D-ben alulfeszelni lehetséges valahogyan?"

Én az ilyet felfele szoktam, a VRM forrasztással történő módosításával. Értelemszerűen alulfeszelésre is működik.

"Ati Tray Tools nem igazán akar elindulni"

Az ATI Tray Tools régi program, nálam XP alatt, X1950-ig bezárólag működött korrekten.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45656) ittakary válasza 04ahgy (#45655) üzenetére


ittakary
nagyúr

Köszönöm Gyu :R

Amúgy rájöttem nincs is kedvem annyira tökölni vele. Hangos a ref hűtő, én pedig már megszoktam a csendet :)

[ Szerkesztve ]

(#45657) proci985 válasza ittakary (#45656) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

feszt/órajeleket egyébként bios flasheléssel is lehet állítani, nem kell feltétlen forrasztani.

gyári kétslotos egyébként felülszabályozott ventivezérléssel (rivatuner) megoldható, ha csend kell, akkor viszont HR03GT a megoldás. nekem legalábbis az volt, amikor tényleg elegem lett a refhűtő/msi féle elborult vezérlés kombinációból.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45658) 04ahgy válasza proci985 (#45657) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Sapphire egyslotos megoldásán viszont nem nagyon lehetett feszt állítani, és gyakoribb volt, mint az MSi. Nem tudtam, hogy ilyen van neki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45659) proci985 válasza 04ahgy (#45658) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fura, anno itt a topicban a kártya fénykorában (értsd 08 még a 4850ek előtt) egyslotos sapphire eléggé ritka volt. embereket pedig próbáltuk róla leterelni, mert hangos volt és meleg (4850 refhűtő effekt).

feszállítás eléggé random volt, hiába volt első ránézésre egy ref design. gyakorlatban két refdesign volt, az egyiken lehetett állítani rivatunerben is elvileg a feszt, a másikon nem. maradt a BIOS felülírása, de ott már csak olyan feszeket lehetett állítani, amik eleve meg voltak adva.

az én MSImnél (OC ref megoldás 800/1126os órajelekkel) a legmagasabb a gyári 1.35 volt egyébként és rivatunerből nem lehetett feszt állítani. Sapphireknél amikről tudok azok általában feszállíthatóak voltak rivatunerből is. elvileg a két megoldást pár alkatrész a pcbn különbözteti meg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45660) 04ahgy válasza proci985 (#45659) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én nagyon sok egyslotos Sapphire-ral találkoztam, mondjuk nem itt a fórumon. Valószínűleg azért vették, mert olcsó volt. ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45661) proci985 válasza 04ahgy (#45660) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, picit olcsóbb volt, az tény... de a hangja szörnyű volt. és mondom ez úgy, hogy az MSI az első biossal üresben is 80%on tolta a ventijét (a 2000rpmes Ultra Kazevel/1900as Sflex -vel volt egy szinten), 80 fok fölött (amit persze ilyen beállításokkal sose ért el) meg átállt 100%ra, ami kb a 2800rpmes Papst4312vel hozta egy szintre. tényleg kegyetlen hangos volt. namost a sapphire edition kb ezt tudta, csak 90fokos GPUval, 70 helyett. azért a kétslotos rézbordája is enyhén vicces volt... meg hogy a porszívó beállítású refet egy HR03GT passzívan elverte.

jó persze akinek amúgy is ment fel az S1 annak mindegy volt, de szerintem nem ők voltak többségben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45662) 04ahgy válasza proci985 (#45661) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kétslotoson rézborda volt? Én eloxált alumíniumra (természetesen rézszínű eloxálással... :DDD ) emlékeztem, na, majd otthon megnézem. :D

HGy

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45663) proci985 válasza 04ahgy (#45662) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

visszagondolva lehet, hogy alu volt réz eloxálással, évek óta nem volt a refhűtő a kezemben...de amilyen rosszul hűtött a 110Ws tdp ellenére simán lehetett alu.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45664) 04ahgy válasza proci985 (#45663) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megnéztem. A GPU-n réz van, a RAM-okon körben meg rézszínűre eloxált alu.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45665) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

AGP-s 3850-et milyen értékre lehet/biztonságos alulfeszelni 3D-hez? Trixx 4.4.0b-t használnék hozzá.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45666) 04ahgy válasza Petyyyyy (#45665) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyanaz, mint a tuning. Minden VGA-nál más. Egyénileg, kis lépésekben kell lefele lépkedned, és kitesztelni a végét.

"Alapfesz alatt a maximumon túl!" idézném Sárpac aláírását. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45667) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
Melyik programmal lehetne kiváltani az Ati Tray Tools programot win7 64bit alatt,amiben van ventilátor sebesség állítás és képfrissítési frekvencia zárolás?Eddig ezt a programot használtam,de most megmakacsolta magát és nem hajlandó elindulni :(((

Good hunting,STALKER !

(#45668) 04ahgy válasza dredbiro (#45667) üzenetére


04ahgy
nagyúr

AMD Vision Engine Control Center - Képfrissítési frekvencia fixálható, a venti egyéni sebességre állítható.

MSi Afterburner - Egyéni ventilátorprofil létrehozható.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45669) dredbiro válasza 04ahgy (#45668) üzenetére


dredbiro
senior tag

Köszönöm,rögtön ki is próbálom :R

Good hunting,STALKER !

(#45670) gari24


gari24
tag

off

[ Szerkesztve ]

(#45671) gari24


gari24
tag

A múlt héten már többször is játék közbe leakadt a gép és újraindult.
De utána ugyanúgy működött tovább semmi baja nem volt.
De amikor bekapcsolt egy hibaüzenet fogadott kdbsync.exe működése leállt
Tegnap is leakadt a gép kék halál ,, ha ezután próbáltam játékot indítani kék halál egyből a játék indításánál.
Gyorsan újrahúztam a Win7.et vidikari drivel fel 12.3 + codec package
És ugyanez a kb fél órát játszottam gép le kék halál és ha azóta próbálok gémet indítani akkor egyből kék halál

hibaüzenet

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45672) proci985 válasza gari24 (#45671) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

furmarkot bírja? hőfokok milyenek?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45673) gari24 válasza proci985 (#45672) üzenetére


gari24
tag

Már ott is megadja magát :((

[ Szerkesztve ]

(#45674) proci985 válasza gari24 (#45673) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hőfokok milyenek? venti megy?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45675) gari24 válasza proci985 (#45674) üzenetére


gari24
tag

MSI afterburner.el 40 és 36 fokosak

(#45676) proci985 válasza gari24 (#45675) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és terhelve?

direkt akad ki a furmark? 3870x2ről beszélünk, ugye?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45677) gari24 válasza proci985 (#45676) üzenetére


gari24
tag

igen 3870x2
ha egy szőrös kocka tesztet próbálok lefuttatni akkor is kék halál

(#45678) proci985 válasza gari24 (#45677) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha letiltod az egyik GPUt akkor is?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45679) gari24 válasza proci985 (#45678) üzenetére


gari24
tag

Ha letiltom az egyik GPUt akkor meg megbolondul a gép és a hőmérséklet is kúszik fel rendesen.
Most átraktam a másik gépből a sima 3870est itt már az a baja h nem megfelelőek a driverek . De nem vágja be a kékhalált a játékok indításánál , csak hibaüzenet h nem jó a driver és kész

(#45680) gari24


gari24
tag

3870X2

Ha furmarkot futtatok vagy MSI kombustor-t akkor az egyik mag full 99-100%on pörög a másik meg 0% és nem is mozdul meg onnan és ennek függvényében elég gyatra eredményeket kapok mivel csak az egyik mag üzemel.
Ellenben ha Call of Duty 2-t futtatom akkor az MSI afterburner szerint mind a 2 magot használja a játék és ott megvan 400 FPS körüli érték de 333 fps alá sohasem esik játék közben.
Ez hogy lehetséges ?? (cpu:E5200)

(#45681) proci985 válasza gari24 (#45680) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehet, multiGPUs furmarkot használod? különbség van a single és multi megoldások között.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45682) strunyo válasza gari24 (#45680) üzenetére


strunyo
tag

Szia!

Lehet hülyeség, de amiből kivetted az 1magos 3870-et abban a gépben nem próbáltad az X2-t?
Csak mert így kicsit könnyebb volna szűkítened a gondjaidat.

(#45683) gari24 válasza strunyo (#45682) üzenetére


gari24
tag

Amire válaszoltál ez az a gép ....

(#45684) zoli0078


zoli0078
csendes tag

Sziasztok,

Volna nekem egy HD 3850-es VGA-m ami nem akar elindulni. Első lépésként beraktam a gépbe és csatlakoztaatam a plus kiegészítő tápot. Ekkor elindult a gép és a monitoron az a felirat fogadott, hogy csatlakoztatni kell e kiegészítő tápot. Mivel ez csatlakoztata volt többször megpróbáltam hátha kontakt hiba, de semmi sem változott. Ezek után megpróbáltam kiegészítő táp nélkül is, de ekkor nem történt semm, gép lindult, de a vga semmit nem csinált.
Ez agép egy másik szintén kiegészítő tápcsatival rendelkező VGA-t rendessen hajt.
Mi lehet a hiba? lehet kevés a (420W-os Trust) táp, vagy a kiegészítő táp körében van valami gáz?

Segítsétgeteket előre is köszi.

(#45685) proci985 válasza zoli0078 (#45684) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

van másik 6pines átalakítód?

trust táp ahogy tudom nem biztos, hogy tudja a ráírt értékeket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45686) zoli0078 válasza proci985 (#45685) üzenetére


zoli0078
csendes tag

Szia,

Van egy Chieftek 420W-os tápom is és szereztem átalakítót amin két molex csati van, holnap kipróbálom azzal is.
Megírom mire jutottam.

Üdv

(#45687) zoli0078 válasza proci985 (#45685) üzenetére


zoli0078
csendes tag

Szia,

Sikerült kipróbálnom a tápot. A helyzet változatlan ezzel a táppal és átalakítóval sem indult el :O :W
Ezek után van még valami más lehetőség vagy ennyi volt itt a vége a karinak.

Üdv

(#45688) proci985 válasza zoli0078 (#45687) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

másik gépben ki tudod próbálni ahol biztos minden más működik rendben? lehet akkor vége, vagy a hűtése nem ül rendesen rajta.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45689) zoli0078 válasza proci985 (#45688) üzenetére


zoli0078
csendes tag

Szia,

Egy teljesen másik gépbe próbáltam ki a másik táppal és szintén ugyan az volt. A hűtést még megnézem de úgy néz ki ennek itt a vége.

Üdv

(#45690) joshua7


joshua7
veterán

Kérnék segítséget HD3870 X2 tuningra. Cat. 9,4, XP32 és Cat 12,3, Win7 64 ugyanúgy viselkedik.
CCC-ben megy a tuning jól, de sajnos nagyon karcsú a beállítható max órajel.
Néztem többféle 3rd party progit (MSI AB, Rivatuner, Atitool 0.27 beta4, AMD Gpu clock tool), meg pl. ezt is, de vagy mindig alapórajelen megy (hiába állítok be x órajelet), vagy megy a tuning, de csak az egyik gpu-n/ramon. Mit tegyek, hogy mindkét gpu/ram ugyanúgy menjen? Van esetleg lehetőség arra, hogy a ccc órajeleket kitolhassam?

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#45691) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Egy csepp segítséget szeretnék kérni. Afterburnerben szeretnék létrehozni profilt amiben csökkentett CoreVoltage érték szerepelne - így bekapcsnál rögvest alkalmazza - , de a csúszka inaktív. (Unlock voltage control pipálva van) Ezen hogy segíthetnék, hogy tudjam állítani a feszt?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45692) syberia válasza Petyyyyy (#45691) üzenetére


syberia
veterán

Szia nálam sem lehet a HD3850 feszét állítani Afterburnerben,
valószínűleg a kártya biosába kell belepiszkálni ha tuningolni/
alulfeszelni szeretnéd.

Saját kérdés: E3400@3.3Ghz ugye teljesen kihasználja egy HD3850 256mb erejét?

https://howbad.info/

(#45693) jofpet


jofpet
csendes tag

Hello!
CCC-ben szeretném állítani a videókártya venti sebességét, de amikor az elfogadom gombra kattintok visszadob a főoldalra. Próbáltam a 13.1-es és 13.3 beta drivert is. Van vmi tippetek?

nincs megalkuvás

(#45694) Datsun


Datsun
csendes tag

Üdv. Az alany egy HD3870 shappire 512.
Már nem mai darab de még fénykorában vásároltam,aztán pár hete feladta az öreg egyszer csak ujraindult a gép és utána már csak lila zöl kockákat pixelesedést láthattam a oprendszerig el sem jutott.
Megsütütem és hiphop jó lett..(80fokon 15percig) ámultam bámultam,most is használom de nem merem terhelni !
Erről mit gondoltok ugyanúgy játszhatok terhelhetem a kártyát csak csak óvatosan nagyobb játékokkal ne is probálkozzak?

(#45695) Petyyyyy válasza Datsun (#45694) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hasonló előadást láttál sütés előtt?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45696) Datsun válasza Petyyyyy (#45695) üzenetére


Datsun
csendes tag

Igen ilyen képet adott a vga,vagy feketeséget, néha meg a boot képernyőn kezdte el.Lényeg hogy ezt láttam..mert mit tudsz mondani nekem róla? :)

(#45697) Petyyyyy válasza Datsun (#45696) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azt, hogy "gratulálunk" Ön nyert! Ez bizony vram hiba, szóval meg vannak számlálva a napjai annak a kártyának. Kár volt megsütni, mert javítják az ilyesmit is.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#45698) Datsun


Datsun
csendes tag

Üdv.Egy HD3870 512 shappire,milyen hőtermeléssel jár menyire melegedik?
Amit én tudok mondani az anyi hogy az asztalon 38-42° üzemel ez normális?Terhelve játékok vagy egyéb kihasználtság alatt menyire mehet fel ?Akinek esetleg ugyanilyen vagy hasonló vga-val rendelkezik megtudná mondani nekem az ideális,biztonságos értékeket?Azért lenne fontos mert ez egy sütött vga és nem merem terhelni.Előre is köszönöm :))

(#45699) proci985 válasza Datsun (#45698) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy vagy kétslotos hűtője van?

üresben 40fok körüli érték normális.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45700) gari24 válasza Datsun (#45698) üzenetére


gari24
tag

Nekem BF3 multi alatt elérte a 85-93 fokot és ott stagnált valahol , persze gyári hűtővel.
Aztán vettem rá egy zalman vf950 led.ed és max terhelésnél 55 foknál nem ment feljebb.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.