Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) rocket válasza dermedt (#284) üzenetére


rocket
nagyúr

Ennyit irnak csak ''To aid them they brought dry ice and about 400l of liquid nitrogen.''

Ebbol semmi nem derul ki, itt Bővebben: link viszont igen :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#302) Goose-T válasza anulu (#283) üzenetére


Goose-T
veterán

Érdemes még hozzátenni, hogy azt az ominózus SM3.0 tesztet Forceware 66.81-es driverrel végezték, még a slide-ra is rá van írva. Mellesleg ezzel a driverrel meg sem nyikkan a 7800GT/GTX legjobb tudomásom szerint.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#303) faster válasza anulu (#300) üzenetére


faster
nagyúr

Nem feltétlenül, a DirectX9-ben eleve két szabvány van benne SM2, SM3, mégsem kell SM3-at implementálni ahoz, hogy DX9 compliant legyen a termék. Van egy csomó olyan dolog, például különféle textúra formátumok, amik nem kötelezőek, hanem opcionálisak. Egyébként a vertex fetch-ről a beyond kicsit mást írt, nem azt, hogy nem kötelező, hanem, hogy lukas a szabvány.

(#304) anulu válasza Goose-T (#302) üzenetére


anulu
félisten

asszem a 7x.xx alatti sorozatok .inf file-ja nem ismeri fel a G70-es chipet :U úgyhogy max némi túrkálással lehet 6800 Ultra-ként hajtatani, de minden tudását nem mutatja, az fix.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#305) rocket válasza anulu (#300) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem a resze, opcionalis, ez a lenyeg, sok tranzisztroba kerult volna, inkabb hdr+aa lett :)
Ez lehet majd hatrany kesobb, most gondolom a twimtbp programban resztvevo jatekfejelsztok, erre fogjak a jatekaikat epiteni :)
Tudja az r520 is ezt, csak mashogy oldja meg, ami esetleg teljesitmeny csokkenest okozhat.
Inkabb beszeljunk az r5xx brutalis flow control es dynamic brencing teljesitmenyerol a g7x-el szemben, errol mondjal velemenyt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#306) rocket válasza faster (#303) üzenetére


rocket
nagyúr

Kihasznaltak a lukat, az mar mas kerdes, nem akartak a sok tranzi miatt, vagy nem tudtak mar implamentalni mert elfogytak a tranzik, ezeket sose tudjuk meg nagy valoszinuseg szerint :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#307) Firestormhun válasza viharhozo (#291) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Viszonyítási alapnak írtam. :) Mo-n xl-nek kezdő árnak bruttó 120-125k-t jósolok.

...

(#308) dermedt válasza rocket (#301) üzenetére


dermedt
aktív tag

Ne csak a szöveget olvasd , hanem a képeket is tekintsed meg.:DD
:R

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#309) Alvin_ti4200 válasza Firestormhun (#307) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem sokkal lesz 100 fölött...

(#310) rocket válasza dermedt (#308) üzenetére


rocket
nagyúr

Megneztem, egy ln tartalyt latok az egyik kepen semmi mast.
Most melyiknek higgyunk a kepeknek amik nem beszelnek, vagy annak amit irt?:)
Egyebkent nem ok ertek el a legjobb eredmenyt Ibiza-n es ott is dry ice-rol irtak, hogy azzal hutottek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#311) dermedt válasza rocket (#310) üzenetére


dermedt
aktív tag

Rendben !(én mást is látok)
Ezen ne vitázzunk, nem annyira lényeges dolog.:)
Így is , meg úgy is szép eredmények születtek.

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#312) viharhozo válasza Firestormhun (#307) üzenetére


viharhozo
addikt

Vedd figyelembe, h gyengul a forint, mar 210-nel tart a dollar arfolyama. Az XL nyitoarat netto 85-re saccolom.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#313) westlake válasza viharhozo (#312) üzenetére


westlake
félisten

amerikaban 440$:U
ha barmelyik masik dragabb videokartyat vesszuk alapul es kiszamoljuk az ottani ar es az itteni ar kulonbseget, akkor kijon, hogy itthon min ~20% + afaval lesz dragabb

[Szerkesztve]

Play nice!

(#314) Templomegere válasza westlake (#313) üzenetére


Templomegere
senior tag

115e

(#315) viharhozo válasza westlake (#313) üzenetére


viharhozo
addikt

A GT/GTX mostan nagyon akcios a nagy vizen tul, de a GTX 450 dollarnal nagyon ritkan olcsobb. Ez tesok kozott is 94500 HUF. Erre jon ra az afa, es itthon boltban netto 96-98-ert van kartya. A GT-nel nagyobb a differencia, de a 330 dollaros ar kint is baromi kedvezo, az nvidia nagyon agressziven araz.

Egyebkent 1-2 heten belul minden cucc ara felmegy itthon cirka 5-10%-kal, tessek gyorsan vasarolni!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#316) RpPRO


RpPRO
őstag

Kivancsi volnek, h az x1800 szeriat is annyira gyorsitja a megjelent catalyst5.10, mint az x850 szeriat?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#317) rocket


rocket
nagyúr

Far Cry Research 1600x1200:

X1800XT(625,1500) - 84.8 FPS (No AA, No AF)
X1800XT(625,1500) - 67.6 FPS (4x AA, 16x AF) ................. (20.3% performance drop)
X1800XT(625,1500) - 64.5 FPS (4x AA, 16x AF +HQ) .......... (23.9% performance drop)
X1800XT(625,1500) - 34.3 FPS (4x AA, 16x AF +HQ +AA) ... (59.5% performance drop)


7800GTX(486,1350) - 86.4 FPS (No AA, No AF)
7800GTX(486,1350) - 53.7 FPS (4x AA, 16x AF) ................. (37.8% performance drop)


7800GTX(459,1250) - 86.0 FPS (No AA, No AF)
7800GTX(459,1250) - 49.9 FPS (4x AA, 16x AF) ................. (41.9% performance drop)


7800GTX(430,1200) - 83.9 FPS (No AA, No AF)
7800GTX(430,1200) - 47.8 FPS (4x AA, 16x AF) ................. (43.0% performance drop)
7800GTX(430,1200) - 20.0 FPS (4x AA, 16x AF +TAA) ........ (76.2% performance drop)
Bővebben: link

Emlekszem par napja, hogy kivoltak paran az adaptive aa teljesitmeny csokenesen far cry-ban Bővebben: link, erre kiderul, hogy gtx sokkal nagyobbat esik taa-val far cry-ban....

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#318) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Hmm érdekes.
Valaki esetleg eltudná nekem mondani, hogyan lehet FC-ben benchmarkolni?
HOC-s benchprogram nem működik.

...

(#319) rocket


rocket
nagyúr

Rudi orulhetsz, kijott a digit-life teszt, ez az egyik legigenysebb es legtobb dologra kitero teszt, ezert nem volt a launch napjan teszt, nem kis munka lehet benne :)

Part1: Bővebben: link
Part2: Bővebben: link
Part3: Bővebben: link
Part4: Bővebben: link (ez tobb oldalas 4. oldal utan a next gombra lepve az orosz verzio jon be :D, itt Bővebben: link folytatodik angolul.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#320) rocket válasza Firestormhun (#318) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt nehez lesz kimagyaraznod, szerintem ne is erolkodj, foleg ha megnezed a tobbi eredmenyt is, lattam egyebkent tegnap hianyoltal hwsw-n ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#321) Firestormhun válasza rocket (#320) üzenetére


Firestormhun
senior tag

:)
Én balga azt hittem, hogy nem működik HOC benchmark erre meg csak a nyelvet kellett kiválasztani. :)

Sajnos 1600*1200-ban monitor miatt nem tudok tesztelni, de 1280*1024-ben megnéztem.

vga@500/1400
Ubisoft-Research demo: no aa, no af: 170fps; 4*TSSAA,16*AF: 88 fps
Ez 49% perf. drop.
ixbt tesztben x1800XT perf dropja 47%.(1280*1024)
Még mindig nem érzem égető szükségét, hogy érdemes lenne váltanom. :)

...

(#322) rocket válasza Firestormhun (#321) üzenetére


rocket
nagyúr

Senki nem mondta valtanod kene (szerintem gt/gtx-rol nem erdemes valtani xl/xt-re, csak aki esetleg hq kepminoseg szereto elsosorban), aki most akar venni kartyat, nehezebb a valasztasa, ahogy eltelt par nap kitisztultak a dolgok, vannak elonyok-hatranyok mindket oldalon, aki nagy felbontasban hq kepminoseget szeretne szurok mellett az x1800 csaladbol valaszt majd, es ez valoszinuleg a ket legfontosabb indok annak aki megvesz egy 400-500$-os kartyat, es nem az, hogy mennyit fogyaszt meg, hogy mennyivel dragabb.
Egyatalan nem rossz a helyzete az r520 csaladnak, mint ahogy ezt az elso napokban paran probaltak beallitani.


"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#323) anulu


anulu
félisten

szerintem a témát, h melyik a gyorsabb hétfőig jegelni kéne. várhatóan akkor jön a PH!-s cikk. részemről bízom rudiék pártatlanságában és korrektségében, úgyhogy nekem az lesz a mérvadó.

mellesleg ahány HW oldal, annyifajta tesztet olvastam, és nagyritkán van 2-3 közelítőleg hasonló eredmény. nekem jelen esetben a PH! a Szentírás :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#324) Digitalis válasza Firestormhun (#321) üzenetére


Digitalis
senior tag

Az tény, hogy az ATi most csak az árával vetekedhet minden szegmesben maximum az nVidiával. Semmi meggyőző érvet nem mutat, csak itt-ott gyenge kétes előnyt, de összeségében jobb vásár az NV teljesítmény/ár tekintetében. Ami egyre több helyen is megerősítést nyer. Szerintem az X1000 széria kijövetele az eddig kételkedők miatt megint csak az nVidiának kedvez. Bővebben: link

[Szerkesztve]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#325) sasa311 válasza anulu (#323) üzenetére


sasa311
veterán

azért az X1800XL vs 7800GTX eredmény a linken elég meleg. ;] Nvidia-szponzor szagot érzek :DDD
Ha tényleg ilyen szembetűnően jobb lenne a GTX ki sem adták volna az x1800xl-t. Bár én Nvidia-fun vagyok :C

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#326) RpPRO válasza rocket (#322) üzenetére


RpPRO
őstag

Mindenki osszekeveri a presztizsharcot es az eladasi mutatokat. A high-endbol 2-3% bevetel sem szarmazik.

Viszont ha az oem gyartok valasztanak, akkor ott komoly mennyisegek kellenek belepo szintu chipekbol.

Mar okt elejen irtam, h ebbol a szempontbol (is) jol all ati. A 2d-s technikai sokkal jobbak, marpedig pl. egy irodaba vagy egy atlagfelhasznalonak (pl. a noverem, akik netezik es TV-t nez leginkabb) ez szamit. Ezert rohogok azokon, akik az atit temetik. Az xboxos beveteleket nem szabad elfelejteni.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#327) RpPRO válasza sasa311 (#325) üzenetére


RpPRO
őstag

Na, olvasd el meg1x. :)

'You can pick up a GeForce 7800 GT at ZipZoomfly for $329.99 while the Radeon X1800 XL will cost you around $444 at Newegg.

If you have $444 to spend, maybe you should consider the GeForce 7800 GTX. You can pick up a GeForce 7800 GTX at ZipZoomfly for $449.'

Ezutan jott az osszehasonlitas.

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#328) viharhozo válasza rocket (#319) üzenetére


viharhozo
addikt

Na, emma' valami. Vegre azokat es csak azokat a jatekokat bencsmarkoljak, amik fontosak, raadasul teljesen sajat demokkal.

Azert erdemes osszegezni:

Far Cry: XT >> GTX, XL > GT

F.E.A.R.: XT >> GTX, XL = GT

SCCT: XT > GTX, XL = GT

HL2: XT = GTX, GT > XL

D3: GTX >> XT, GT >> XL

Riddick: GTX >>> XT, GT >>> XL

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#329) fLeSs válasza rocket (#319) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hehe, a GTX-ük nem ment 500 MHz-en. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#330) viharhozo válasza RpPRO (#326) üzenetére


viharhozo
addikt

Attol meg, h a bevetelnek csak kis resze jon innen, sokkal tobb profitot termel, mint egy FX5200.

Pay attention how much worse GF7800 filters the grid texture on the floor than both Radeons — the GF7800 can match the RX1800 only in High Quality mode. In our opinion, trilinear filtering in the GF7800 remains ''optimized'' even in High Quality mode; at least, it obviously of lower quality than that in Radeon cards.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#331) dermedt válasza rocket (#322) üzenetére


dermedt
aktív tag

Szerintem képminőségben sincs , akkora előrelépés , hogy érdemes lenne váltani.
Ennek ellenére , ha jó árban majd szerválni , akkor valószínűleg cserélek, de csak azért , hogy kipróbáljam.:U

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#332) RpPRO válasza viharhozo (#330) üzenetére


RpPRO
őstag

:F

Sot, meg egy ti4200-nal is tobbet termel.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#333) rocket válasza viharhozo (#328) üzenetére


rocket
nagyúr

Es a titkos fegyver meg bese lett vetve ;)
Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#334) viharhozo válasza rocket (#333) üzenetére


viharhozo
addikt

Az ilyennel szkeptikus vagyok, ezekrol a csodadrajverek mindig kiderul, h buzlenek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#335) rocket válasza viharhozo (#334) üzenetére


rocket
nagyúr

En is, csak mas esetekkel ellentetben ( *;)* 81.84 *;)*), itt magyarazat is van, hogy mivel erik el, es nem igerget minden jatek/felbontasban 35% sebesseg novekedest.
5.11-es whql catalyst-ben kiderul majd :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#336) rocket


rocket
nagyúr

Meg egy kis erdekesseg mara, egy kis pozitiv marketing a jatekfejlesztoktol :)
Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#337) rocket válasza dermedt (#331) üzenetére


rocket
nagyúr

Aki kepminoseg fuggo, annak a kicsi is maga lehet a mennyorszag :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#338) rudi válasza rocket (#333) üzenetére


rudi
nagyúr

Cinikus mode ON
Ha ilyen hipp-hopp beélesítették, akkor miért nem tudott elkészülni a debütre?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#339) Attis1982


Attis1982
tag

Hi.

Szerintem jol sikerult VGA, sok plussal benne. 16 pipe van benne de szerintem tokeletesen teljesit azzal is, en ugy gondolom ohgy midnig is par %al voltak egymas mellett az NV illetve az ATI VGA-k ezert is en tudtam hogy ez lesz, kozel azonos teljeesitmeny, de ha belegondoltok a mai jatekokhoz minek tobb? siman elvezheto midnen fele beallitassal. A jovoben megjeleno jatekok hat arra megint egy uj VGAt talalnak ki ami eppen fogja vinni a legjobb kepminosegbe. MEgnyugodhattok szeirntem az ATInak van 32 pipes VGai de foloslegesnek tartja annak kiadasat, hissz ezzel is siman utolerte az NVt, es nem a pipek szama szamit, ha eleg sok kako van benne kiegyenliti egymast a pipe es a MHZ szama.

nekem egy x800XTm de egy jo darabig meg benne lesz mivel AGP :), es amivel jatszok CS ZH WOW hat mit mondjak tokeletes hozza.

(#340) rudi válasza Attis1982 (#339) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért nem kell úgy elájulni az ATI-tól! Kétségtelen, hogy alapos újításokat csináltak, melyek majd a jövőben érnek be, de a mostani 16 futószalagos tesztpéldányok szeptemberi gyártásúak (általában a teszt VGA-k chipjei 3-4 hónaposak szoktak lenni). Szóval még a 16-os is NAGYON a gyártás elején van, és máris megkapta a leggyorsabbnak járó XT utótagot, amit valószínűleg már csak egy húzott XT PE követ majd. 20-32 futószalag szerintem tavasznál korábban semmiképpen sem lesz, de amikor eljön, akkor nagyon ütni fog.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#341) rocket válasza rudi (#338) üzenetére


rocket
nagyúr

Gondolom nem direkt, eddig tartott megcsinalni, pechjukre lekestek vele a premiert.
Kozben updateltek a tesztet, van benne riddick meg 81.84 is Bővebben: link , akkor opengl es aa mellett hoz valami pluszt a fix.

Az utolso mondatban ott az igazsag az egeszrol :)
''Just goes to show hardware is nothing without good software. Driver development and release schedules just got interesting again.''

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#342) dermedt válasza rudi (#340) üzenetére


dermedt
aktív tag

Rudi!

Nem tervezitek a tesztben azt , hogy beállítjátok az X1800XT órajeleit az X850XT PE órajeleire és úgy futtatni a teszteket?
Kiváncsi lennék , hogy mekkora lenne a különbség a régi és az új csúcs ATi között.:U

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#343) Alvin_ti4200 válasza dermedt (#342) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem lenne okés, mert az X850XT-ben 6 vertex shader egység van, az X1800XT-ben meg 8.

(#344) he7edik.


he7edik.
addikt

Alvin zargathatlak MSN-en? :U:D

Égő szöveg a flém vázon

(#345) Alvin_ti4200 válasza he7edik. (#344) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezt nyugodtan meg lehet kérdezni MSN-en is:)

(#346) Flashcash válasza viharhozo (#312) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Bekerült a Ready előrendeléses árlistájába a kártya:
CGAX-XL186VDD C3D ATI Radeon X1800 XL 256MB GDDR3 500MHz/1000MHz 77 480 +Áfa + rendelési díj
CGAX-TX186VDD C3D ATI Radeon X1800 XT 256MB GDDR3 625MHz/1500MHz 91 920 +Áfa + rendelési díj

(#347) dermedt válasza Alvin_ti4200 (#343) üzenetére


dermedt
aktív tag

Tudom , de valahogy mégis az az érzésem ,hogy nem lenne nagy a difi a két kari közt.:U

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#348) RpPRO válasza rudi (#338) üzenetére


RpPRO
őstag

Sireric bacsi hozzafuznivaloja. Tudvalevoleg o elegge benne van a dolgokban. :D

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#349) RpPRO


RpPRO
őstag

Guru3d is megcsinalta a tesztet, igaz, ok az XL-lel, de igy is 20%-os novekedes lathato 4AA mellett. Bővebben: link

[kép]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#350) rocket válasza RpPRO (#348) üzenetére


rocket
nagyúr

''As well, we are determined to focus a lot more energy into OGL tuning in the coming year; shame on us for not doing it earlier.''

Van onkritikajuk, ez ritkasag a vga iparagban :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.