Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

ezt a topikot is meg kell valakinek nyitni, ugyhogy magamhoz ragadtam a kezdemenyezest:P
egyelore meg csak x1800 xt-rol tudunk, ugyhogy a topik cime kicsit csaloka, de en gondoltam a jovore is..
megszulettek az elso teszteredmenyek, amikbol kitunik, hogy a 7800 gtx rendre elkalapalja a az ati zaszloshajojat (kiveve egy jatekot), de ezt az nagytudasuak (nem rossz ertelembe veve) a driverek kiforrotlansaganak a szamlajara irjak..
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Play nice!

(#2) matyics


matyics
őstag

Sőt nem csak a 7800GTX, hanem a 7800GT is megszorongatja, néha meg is előzi a teszt szerint.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#3) DigitXT válasza westlake (#1) üzenetére


DigitXT
félisten

De a második linken mindjárt vitatják is ezen teszteredmények hitelességét, részemről, szerencsére, uis, ha ennyi lenne az R520, csalódnom kéne.:DDD Mod: vagy csak a 7800-asok sikerültek túl jól?:)) Ehh, kíváncsi leszek...:R

[Szerkesztve]

(#4) Petya25


Petya25
addikt

Én is nagyon vártam az Ati új kártyáját, de eddig nem valami nagy durranás amit mutattak. Le kellett volna hengerelnie a GTX-et de nem tette. :F

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#5) #53172992


#53172992
törölt tag

ne ítélj elsőre (8500)

(#6) BenJoe


BenJoe
senior tag

Ha nem jön össze, akkor is dícséretes, hogy ilyen merdeken mennek Atiék.. Kis csíkszélesség, 16 pipe/16 vertex (!!), stb... Ha más nem ,legalább egy tanulmány-VGA lesz belőle, amibe milliárdokat feccoltak! :D

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#7) westlake válasza Petya25 (#4) üzenetére


westlake
félisten

jaja.. mint emlitettek ezek a driverek erosen optimalizalatlanok, viszont az nvidia mar nem az elso 7800-as drivercsomagjat adja ki.. en sem teljesen hiszek az ilyen ''elso szerias'' teszteknek, de azert valamit megmutatnak

Play nice!

(#8) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

a második link szerint az ati 1K -t ráver a 7800 ra :)
kiváncsi leszek ha már tényleg kinnt van mit tud :)

Nos Omnes Una Manet

(#9) BOOSTER válasza BenJoe (#6) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

''Ha más nem ,legalább egy tanulmány-VGA lesz belőle, amibe milliárdokat feccoltak!''
Pont ezért nem lenne dícséretes ha így járnának...A gyártók nem tanulmány VGA-kat gyártanak legalábbis nem ez a céljuk...
Én reménykedem benne hogy az ATI kártyája egy szinten lesz a 7800GTX-el és lesznek olcsó és gyors VGA-k...:)

Mindenki hülye aki nem normális?

(#10) ^Bundi^ válasza BOOSTER (#9) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ha az ati el is akarja adni a vga it akkor tuggya, hogy vernie kell a 7800gtx et..mert aki ennyit szán 1 vga ra az már megvette a 7800at..aki nem az most ezt sem fogja megvenni..tehát ha keresni is akar akkor jobbat kell csinálnia..
ezért szvsz jobb is lesz.

Nos Omnes Una Manet

(#11) BOOSTER válasza ^Bundi^ (#10) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Ha jobbnak kell lennie akkor jobb is lesz az nem feltétlenül függ össze...Majd meglátjuk...Én kívácsi vagyok mi lesz ebből...:)
Az egyre valószínűbb hogy nem fogja tönkreverni a GTX-et...

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#12) afterburner_


afterburner_
őstag

várható volt, nem tündökölhet folyamatosan per pill az ati:)sajnos így elsőre eleg ramaty, meglatjuk mit kezdenek a driveroptimalizálásokkal ha lehet egyáltalán?most sztem nv mellett döntök majd ismét egy ideig mint ati 9800-as szériái előtt:)

Ati and NV foeve!!

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#13) afterburner_


afterburner_
őstag

lehet hülyeség de ahogy figyelemmel kísértem a vga piacot, az gefi 4-es széria után ugrott egy nagyot az ati a 9700proval, finomitott rajta aztán 9800pro, finomitas kicsit x800-as széria, finomitas kicsit és x1800-as széria
nvnél meg az fx sorozat szinte minimalis teljesítménynövekedése a gef 4-es szériahoz képest, nagyon ugrott a 6, illetve 7-essel:)

lehet az ati nagyon a ps3 chippre gyurt, mint anno az nv és azert lett ratyi a mostani vpu?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#14) westlake válasza ^Bundi^ (#10) üzenetére


westlake
félisten

akinek nincs penze es megvette a 7800gtx-et (mar ha egylatalan megtehette), az nem fog egybol rohanni x1800-ast venni... akinek van eleg penze, az ugyis gyorsan lecsereli a 7800-asat x1800-asra, mar csak azert a ''2%'' teljesitmenytobbletert is..

ezen a piacon nagyon sokat el lehet bukni (eladott darab, bevetel), ha valamelyik gyarto hamarabb adja ki a legujabb kartyajat (jelen esetben az nvidia a 7800-as szeriat) szerintem hiaba lesz esetleg kicsit gyorsab a driveroptimalizaciok utan az x1800, nem fogja tudni felvenn ia versenyt a sokkal korabban kikerul, ismertebb 7800-as szeriaval..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#15) afterburner_ válasza westlake (#14) üzenetére


afterburner_
őstag

pontosan;)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#16) pisti


pisti
őstag

Nekem nagyon gyanús, hogy simán beárazták a 7800gtx fölé mennyivel is vmi 150$al az x1800xt-t, valahogy ez nagyon nem klappolna, hogyha ennyivel jobb lenne a 7800gtx.

(#17) westlake válasza pisti (#16) üzenetére


westlake
félisten

nem egeszen tiszta, hogy mit is akartal irni, mert a fogalmazasod hagy nemi kivannivalot maga utan...;]
ha jol ertem, akkot azt serelmezed, hogy dragabb az x1800 150$-al a 7800gtx-tol, megis lassabb.. miert ne lehetne igy? a gyartok nem az alapjan arazzak be a termekeiket, hogy hol helyezkedik el a minosegi/gyorsasagi/szepsegi rangletran

Play nice!

(#18) ^Bundi^ válasza westlake (#17) üzenetére


^Bundi^
senior tag

de ha direkt hozzá árazzák..lásd 6800xt...stb akkor valszeg azért, mert annál vmivel jobb..
szóval muszály jobbnak lennie..legfeljebb tényleg kell 1 jo driver hozzá..idővel azis kész..még van fél hónapuk ;)

Nos Omnes Una Manet

(#19) afterburner_ válasza ^Bundi^ (#18) üzenetére


afterburner_
őstag

muszaly=j? nem kötekedés csak j-vel írjak asszem, bocsi remelem nincs harag:)

hát nem tudom...végül is ha még olcsóbb lenne mint a nv kártyák akkor esetleg elgondolkoztató lenne a vételük.

mikorra várhatóak amugy hivatalos tesztek?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#20) Firestormhun válasza westlake (#1) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Még nagy vita folyik arról, hogy ez a teszt valós-e vagy sem.

Talán lehet valami igazság tartalma is mert a nagyobb oldalak is már burkoltan azért közlik hogy mi a helyzet.

Bővebben: link
''As for now, there are no prospects of the R520 leadership, no revolution.''

Hkepc-nél is azt írták, hogy 24 vagy 32 pipe-al gyorsabb lenne a GTX-nél, de mint tudjuk csak 16 pipe-al jön.

...

(#21) afterburner_


afterburner_
őstag

nah ez szopas akkor...most biztos tombolnak az nv pártiak:C

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#22) pisti válasza westlake (#17) üzenetére


pisti
őstag

Pontosan úgy értetted ahogy kell, szóval jó volt a fogalmazás.
Azt meg lehetett figyelni mostanság, hogy a konkurencia árait figyelembe véve áraznak a gyártók. Ennek tényleg semmi értelme nem lenne, ha tényleg lassabb, plusz még ennyivel drágább is az 1800xt akkor a kutya se fogja megvenni, és ezt szerintem fel bírják fogni ATIéknál is. Persze lehet tesznek rá, hogy megveszik e a csúcskártyájukat, ha mondjuk a középkategóriában meg bealáz majd az új kártyájuk. :)

(#23) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

középkategoriban nagyon jo lesz (lehetne)..csak nem kéne erőltetni a 128 bitet..bár a belső komm az 256 on zajlik..majd meglássuk mi sül ki belőle..:)
a x1600xt nagyon ígéretesnek hangzik :)azt írják még ha jolvettem ki, hogy az r580 hamar fogja követni az r520at (gondolom most volt a technikai újítás ezután már csak a tuning jön a kártyákon) ami már 32 pipe al jön és az fog forradalmat csinálni
legalábbis az ati és a cikk szerint ;)

Nos Omnes Una Manet

(#24) afterburner_ válasza ^Bundi^ (#23) üzenetére


afterburner_
őstag

lehet akkor mar parányival gyorsabb lesz mint a 7800 gtx:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#25) matyics válasza westlake (#14) üzenetére


matyics
őstag

Már csak azért is hülyeség lenne váltani annak, aki már megvette a 7800GTX-et, mert nagyot bukna ha eladná a kariját már mint használtat. Ahogy itt a PH-s árakat nézem, szvsz egy 20-ast mindjárt lehetne bukni.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#26) BOOSTER válasza matyics (#25) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Arról nem is beszélve ha az ATI kártya esetleg drágább is lesz...:))

Mindenki hülye aki nem normális?

(#27) rocket


rocket
nagyúr

Ezek a tesztek kilettek mar beszelve a masik topicban Bővebben: link ,hivatalosan cafoltak a valodisagukat, felesleges volt ezert uj topicot nyitni, a ''review'' elso oldalon van a lenyeg, egy besertodott hw oldal cikk iroja, bosszut all, 0 bizonyitekkal a kezeben.
Ugyhogy topic zarhato amig nem lesz a hivatalos launch csak a eloiteletek meg flame fog menni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#28) rocket válasza afterburner_ (#13) üzenetére


rocket
nagyúr

Az ati az xbox360 chipjet csinalta (c1/xenos), de ez se elkepzelehtetlen, hogy tulsagosan arra iranyitottak a figyelmuket, de azert vard meg amig megjelnik 5 review a chip-rol mielott le ratyizod.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#29) rocket


rocket
nagyúr

Eljott a nap, lehull a lepel :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#30) Alvin_ti4200 válasza rocket (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Át kellene írni a topik nevét, mert hiányzik belőle az X1800XL:)

(#31) bobsurf


bobsurf
senior tag

néztem az első hsz-t, és kicsit meglepődtem, hogy a 7800gtx veri az Atit.
Máshol nem ezt olvastam:)
De megláttam a dátumot, és igy már érthető.

A lényeg, hogy meglegyen ez a topic nekem:)

(#32) rocket válasza Alvin_ti4200 (#30) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen, en is gondoltam mar ra, de varjuk meg a hivatalos prezentaciot, nehogy aztan megis csak pro-nak hivjak :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#33) arpi6k


arpi6k
addikt

Ez a topik is kell.:)

Intel & ATI

(#34) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem tudom miiért mondjátok ennyire, hogy ''hú gtx odaveri meg hasonlók''. Ki se adták még szinte. Én 100% biztos vagyok benne hogy rövid időn belül le fogja gyalázni. Itt van már a cf is...

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#35) Badb0y válasza bobsurf (#31) üzenetére


Badb0y
addikt

Végre vki...

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#36) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Állítólag ez ''csak'' átmeneti kártya az igazi nagy durranás előtt ami tavasszal jön ki.(R580-32 pipe).:U

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#37) faster válasza AMATŐR (#36) üzenetére


faster
nagyúr

Minden videokártya egy átmenet az előző és a következő generáció között. Ha úgy vesszük, a 7800GTX is egy átmenet a 6800 Ultra, és a Gef 8800 NasaHyperCoolUltraSteel között.

(#38) AMATŐR válasza faster (#37) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ez Jó!!! :))
Csak azt akartam mondani, hogy ez a kari még ki sem jött, már megvannak az utód adatai.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#39) rocket


rocket
nagyúr

Beyond3d review: Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#40) rocket


rocket
nagyúr

Driverheaven: Bővebben: link
Hardocp: Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

(#42) rocket


rocket
nagyúr

Techreport: Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43) kovilac


kovilac
tag

http://www.sapphiretech.com/hu/products/graphics_gallery.php?gpid=121
A sapphire x1800XL

(#44) kovilac


kovilac
tag

A techreporton eddig a doom 3 teszthez értem el de a GTX gyorsabb mint a X1800XT.
A Chronicles of Riddickben ismét a 7800GTX kerekedett felül, azonban Far Cryben magas felbontásban fordult a kocka

[Szerkesztve]

(#45) rocket válasza Alvin_ti4200 (#30) üzenetére


rocket
nagyúr

Meg torolni az elso jopar hozzaszolast, mostmar kiderult, hogy az a review amit Sander Sassen irt total fake, nem kene igy kezdodjon a topic, hogy egy fake tesz linkje van ott.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#46) bobsurf


bobsurf
senior tag

háááát. Azért nem estem hasra ettől a karitól.
Elég vegyes a kép..

(#47) kovilac


kovilac
tag

A teszt elolvasása alapján azt merem kiállítani, hogy egál lett a küzdelem. Hol az nvidia kártyája a gyorsabb, hol az ati-é. Most már csak egy 3d mark eredményre lennék kíváncsi, hogy mennyit teljesít a GTX az új driverrel.
Tudom, hogy az adataimnál Nvidia díszeleg, de akármilyen hihetetlen ígyis Ati párti vagyok.
Azonban számomra nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. A boltokban lehet kapni gyárilag túlhajtott GTX-et ami kb. 8500 pontot dob a 3d markban. Ha ehhez még felrakjuk az új drivert szerintem túllépi a 9000-es határt. Az x1800XT 8900pöttyöt dobott és nem hinném hogy az 1.5 Ghz-s memóriákat és a 625 Mhz-s magot drasztikusan lehetne húzni.
Peace for Ati fans

[Szerkesztve]

(#48) kovilac


kovilac
tag

Fogyasztása is elég magas a karinak
7800GTX: Idle: 129 Load: 225
X1800XT: Idle: 173 Load: 250

(#49) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Valaki tudja hogy az X1800XT-n milyen és hány nanos ramok vannak? :F

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#50) kovilac


kovilac
tag

1,26 ns ha jól emlékszem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.