Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Donnie


Donnie
őstag

''Egy szó, mint száz'' nem bántam meg, hogy a GTX mellett döntöttem és nem vártam meg az Ati üdvöskéjét... Egyáltalán nem tudott lenyűgözni. De ez csak szvsz.

(#52) kovilac


kovilac
tag

Az FPS értékekben szerintem legfőbbképp az a történet játszik, hogy melyik kártyagyártó logóját lehet látni az elején :)
Games Supported by Ati: F.E.A.R. és a Half Life 2. Ezekben egyértelműen gyorsabb az Ati.
Nvidia: Pl. Fable, Battlefield 2. Ott Nvidia is the better.

(#53) golyani


golyani
addikt

nah alakul az ATI. cask ott a baj h az 1800XT versenyez a GTX-el. akkor mit küld az Ultra ellen??

(#54) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nagyon kíváncsi voltam az X1800XL vs. 7800GT meccsre, ugyanis vásárlás előtt állok. Azt látom, hogy nyugodtan maradhatok az eredeti elképzelésemnél...

(#55) SzlobiG válasza Alvin_ti4200 (#54) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vagy is az Nvidiánál.:)

(#56) kovilac


kovilac
tag

Főleg, hogy az XL mire Magyaro.-n lesz addig megöregszel. 1 dolog miatt cserélném le ESETLEG a GTX-et az pedig az 512 ram.

Most már csak egy infóval nem vagyok tisztában.
Mennyi tranzisztort tartalmaz az X1800XT magja???

[Szerkesztve]

(#57) Donnie válasza Alvin_ti4200 (#54) üzenetére


Donnie
őstag

Szerintem is;)

(#58) Alvin_ti4200 válasza SzlobiG (#55) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Vagyis az nVidiánál:)

(#59) Motion_Blur válasza Alvin_ti4200 (#54) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Így van;) nV rulz;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#60) rocket válasza kovilac (#44) üzenetére


rocket
nagyúr

Opengl jatekok alatt ne varj csodat, doom3 meg riddick nem az ati kartyak terepe, es nem is lesz mar az :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#61) anulu válasza kovilac (#56) üzenetére


anulu
félisten

320 millió. 18-al többet, mint a GTX.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#62) rocket válasza kovilac (#52) üzenetére


rocket
nagyúr

A F.E.A.R twimtbp logos game lett, az nv tobbet fizetett a fejlesztoknek, 2 evig ati kartyakon mutogattak, aztan a megjelenes elott 2 honappal nv logos lett mert tobbet fizettek erte, a penz nagy hatalom itt is.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#63) anulu válasza Alvin_ti4200 (#58) üzenetére


anulu
félisten

most erre mondjak bármit is? :C

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#64) SzlobiG válasza Alvin_ti4200 (#58) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ohh egybe igen.:B

(#65) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Firingsquad review: Bővebben: link

(#66) rocket


rocket
nagyúr

Driverheaven review-ban Bővebben: linkteszteltek a 81.82es froceware driver-rel is.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#67) anulu válasza rocket (#66) üzenetére


anulu
félisten

az új FW sebessége tetszik :) leginkább egálra mondanám a dolgot, talán egy nagyon minimális ATi győzelem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#68) g4dg3t válasza anulu (#67) üzenetére


g4dg3t
senior tag

ezt pont a drivenheaven-es review-ra reagalva irod?
1ertelmuen az X1800XT-t hoztak ki gyoztesnek...1edul Doom3ban jobb a GTX!

(#69) anulu válasza g4dg3t (#68) üzenetére


anulu
félisten

Alvin tudja, h tőlem még ez is nagy szó! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#70) Alvin_ti4200 válasza anulu (#69) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen, de tényleg nem helytálló:) TRényleg gyorsabb az X1800XT. Viszont engem ez nem érdekel, mert 150 ezer forintért nem izgat mennyire gyors:D

(#71) anulu válasza Alvin_ti4200 (#70) üzenetére


anulu
félisten

jó rendben. szerintük nyert. :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#72) SzlobiG válasza Alvin_ti4200 (#65) üzenetére


SzlobiG
félisten

Végig néztem a tesztet az X1800XT nem semmi.:Y

(#73) RpPRO


RpPRO
őstag

X1600 XT majdnem 63 decibellel hasit? Auuuu.
Hol van a beharangozott sebessegtobblet? Auuuu.
Fogyasztas? Auuuuu
Elerhetoseg? Auuuu

Bevallom, abban remenykedtem, h jol elveri az nvidia udvoskeit az ati csalad. llett volna ennyi csuszas utan (asszem senkit nem erdekel a csuszas oka). Nagyjabol fe-fej mellett haladunk, am szebb kepminoseggel ati javara.

Az uj 2D-s dolgokkal (avivo) viszont megnagyobb szelelet tudnak hasitani a 'vga piac' tortabol, a beleposzintu (pl. OEM) es kozepkategorias kartyaeladasokbol jon a nagy penz, a csucskat. eladasabol szarmazo bevetelek elenyeszoek.

Osszessegeben en (is) csalodott vagyok.

Remelem, tudnak csiszolni meg sokat azon a Catalyst-on.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#74) Motion_Blur válasza RpPRO (#73) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pedig az a kártya hasonló sikereket fog elérni, mint a másik oldalon a 6600GT;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#75) Speed válasza SzlobiG (#72) üzenetére


Speed
őstag

Hát engem ez a taljesítmény nem győzött meg:(

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#76) SzlobiG válasza Speed (#75) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mivel nagyobb %-ban gyorsabb ezér számomra egyértelmű...:)

(#77) RpPRO


RpPRO
őstag

A techreport beszamoloja sztem eleg korrekt.

Ahogy motion_blur mar belinkelte, itt az egyik uj techdemo videoja (TOYSHOP), erdemes megnezni, 24 mb.

Bővebben: link

szerk: itt pedig a masik demo videoja: RUBY: the Assassin, 18 mb.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#78) rocket válasza RpPRO (#73) üzenetére


rocket
nagyúr

Halkabb mint a 6800, mondjuk eddig amit lattam tesztet ott a highend vga-k koze dobtak be, nem a kisebb sok ezer fordulatos ventivel szerelt kartyak koze :)

Melyik tesztet nezed ami miatt ilyen velemeny fogalmazodik meg benned? mert en a 3.-nal jarok de egyelore eleg pozitivnak latom a dolgot, 1600x1200-ban elojon az ero komolyabb resze, doom3 meg riddick maradt nv terep, splinter cell-ben forditott az ati, hl2 maradt hazai palya, fear ati terep lett, battlefield 2-ben szinten ati-nal az elony, far cry ati terep.
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Fogyasztas az sok valoban, de aki 130+ k-ert vga-t vesz nem a villanyszamla miatt fog aggodni gondolom :)

Az xl matol kaphato, xt november elejetol, ahogy pletykaltak.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#79) SzlobiG válasza RpPRO (#77) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én a 80Mb-os verziókat szedtemle hát elvagyok ámúlva.:Y Nagyon szép, nem tudom mikor lesznek ilyen szép grafikai gémek.:)

(#80) dermedt válasza Donnie (#51) üzenetére


dermedt
aktív tag

Egyetértek veled!:C

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#81) Thom!


Thom!
veterán

Nekem is az NV a szimpi!
Ja mondta valaki, h 24-32pipával verte volna a GTX, erre mint mondottam egy 0,09 nm+gyorsabb memória a GTX-re azt Hello.

(#82) faster válasza rocket (#78) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem sem lett rossz, persze nincs szó alázásról, de egész korrekt, tudásra jobb lett, HDR, SM3, ami kell. Tuningolhatóság, kihozatal, ár az, ami dönteni fog.

[Szerkesztve]

(#83) Thom!


Thom!
veterán

X1600XT nem sokkal jobb a 6600GT-nél, és messze jobb az ATi feature készlete. :(

(#84) mclord


mclord
aktív tag

Jajj megint 1 Nvidia Vs Ati harc :(, én pl utálom az nvidiát, mindenki nagyon oda volt a 6800gt -ultrakkal, én nekem is volt sajna, de az x800xt-met sokkal jobban szerettem, igaz a 3d markba nem volt jobb, de én nem azzal játszok:D , hanem gamekkal, és ebből indulok ki mindenki elvolt ájulva ettől a szériától én pl nem , azóta eldöntöttem Nvidia NEM. EZ olyan mint az Intel Vs Amd dolog....., szerintem ez a topic ne erről szoljon már hogy Nvidia Vs Ati , hanem csak ati X1800Xt, pro, xl-ről....

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#85) Speed válasza SzlobiG (#76) üzenetére


Speed
őstag

Ja,ja egyértelműen gyorsabb azért az ati:D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#86) HERR Z


HERR Z
veterán

Annyiból mindenképp megérte várni ezeket a karikat hogy olcsóbb legyen az előző generáció
AGP hiánya az egyik ami nekem fáj a másik hogy ma x800xl/x800xt/x850pro agp-s verziói is megvannak újonnan 65k-ból...az új generációba nem lesz ilyen áron szinte semmi főleg nem agp-n:((
Vagy pedig ülök a hátsómon még fél évig:)

Amúgy tudásától én se padlóztam le, inkább az újdonságok amik miatt érdemes volt várni....jáj de rossz ezt mondani:(

(#87) RpPRO válasza rocket (#78) üzenetére


RpPRO
őstag

Ne ertsetek felre, nagyon utos a 2d-3d ujitasok listaja, vegre hasznos dolgok lesznek (nem ugy, mint pl trueform vagy a 3Dc, ami talan meg elterjedt lehet, ha kov. dx-be bekerul).

Mindig ati parti voltam es csak azert vagyok csalodott, mert szerettem volna latni, h lealazzak a zoldeket. ;]

Ha nincs az a franya hiba, ami miatt 7 honapot csuszott az egesz, akkor nagyon mashogy festene most a helyzet. A GTX-ek 3-4 honapja kint vannak es rogton megvehetok voltak (emlexem, amikor ketelkedtel ebben az indulasnal :) ), szep is lett volna, ha nem lennenek gyorsabbak ennyi ido elteltevel a pirosak.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#88) gézu


gézu
őstag

Bővebben: link
Anandtech,nem tudom volt-e,elég döntetlenszagú.
Én arra gyanakszom,hogy az 1800xt kissé visszafogott teljesítményével az ATI csak a 7800Ultra-t akarja kicsalogatni,hogy aztán - miután az nV ellövi az összes puskaporát - kihozza az xtPE-t ki tudja milyen új driver+pipe+órajelekkel.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#89) rocket válasza RpPRO (#87) üzenetére


rocket
nagyúr

''A GTX-ek 3-4 honapja kint vannak es rogton megvehetok voltak (emlexem, amikor ketelkedtel ebben az indulasnal ),''

Ja ketelkedtem anno abban, tevedtem, van ez igy :)

Nem lattal review-t amiben van iq teszt? nincs most mar idom vegig nezegetni az osszes review-t, de iq-ra meg kivancsi lennek, meg valami komolyabb leiras kene a parallax occlusion mapping-rol, ez is kivancsiva tett :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#90) RpPRO válasza rocket (#89) üzenetére


RpPRO
őstag

Nem ertem, h ezt miert nem tudtak belevenni a tesztekbe, pedig van igen sok gtx tulaj, aki szeretne shimmer-free jatszani. :)

Jo par cikknel azt lehet olvasni, h nem volt naluk eleg ideig a kartya meg igy meg ugy, szal csak durr egy 3dmark2005 es kesz. hurra.

IQ tesztek lesznek dogivel a kov. honapokban, az biztos.

Sztem jo iranyba indultak el atiek a szamos ujito kepjavito eljaras alkalmazasaval mind 2d-ben, mind 3d-ben. Egyre nagyobb retegnek szamit a szebb kepminoseg.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#91) RpPRO


RpPRO
őstag

Ezen a parallax occlusion mapping-es pdf-en meg alig szaradt meg a tinta, olyan uj. :D
Meglehetosen erdekes olvasmany, eleg reszletes es kepekkel gazdagon illusztralt (tobbek kozt a Toyshop-bol).

Bővebben: link

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#92) joshua7 válasza gézu (#88) üzenetére


joshua7
veterán

Ami soha a büdös életbe nem lesz elérhető. :)

Semper Fi

(#93) PAraNOia21 válasza joshua7 (#92) üzenetére


PAraNOia21
tag

De, majd két generációváltás után... :DD

(#94) erdoke válasza rocket (#42) üzenetére


erdoke
titán

Szokás szerint ez az egyik legjobb. Csipázom a stílusukat. :)

A legjobb aláírás a héten

(#95) rocket válasza RpPRO (#91) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi :)

Nem tudom volt e linkelve mar, itt az toyshop techdemo: Bővebben: link , erdemes megsasolni :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#96) Thom! válasza rocket (#95) üzenetére


Thom!
veterán

parallex mapping rulezz

(#97) nRu3


nRu3
addikt

Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#98) rocket


rocket
nagyúr

[kép]

Hopsz, eddig ez a legmegdobbentobb :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#99) erdoke válasza rocket (#98) üzenetére


erdoke
titán

Rég kihalnak ezek a kártyák, mire a játékok tömegesen kihasználnák ezt a pluszt. Talán még a ráncfelvarrt utódok is. :))

A legjobb aláírás a héten

(#100) g4dg3t


g4dg3t
senior tag

VoltModdolt X1800XT LN2-vel ''husitve'' :Y
864 MHz / 1980MHz

3DMark05 score = 12164

Bővebben: link




Vajon a csini holgyikenek mit mutogatnak? :DDD
Bővebben: link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.