Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) DNS_65 válasza Gaboman (#4650) üzenetére


DNS_65
senior tag

Új adalék a témához:

Megnéztük a Bioshock-ot és a Medal of Honour Airborne demot,
és nagyon szépen elfutott full grafon (jó persze nem dx10-ben ugye :) )
egy 4200+X2 és 2GB ram társaságában.

Frapssal néztem, a Bioshock 50 fps körül 1024x748 ban,
a MoH Airborne pedig 30-40 fps között, minden high-on volt, igaz néha beleszaladt
20-25 közé de csak pár pillanatra, és sehol nem reccent meg!
Ja és a MoH 1280-ban ment!

Ez sztem nagyon szép eredmény egy ilyen ''régi'' karesztól!

[Szerkesztve]

(#4652) Gaboman válasza DNS_65 (#4651) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez tényleg szép eredmény!
És ez még csak a 256MB-os kari nem az 512-es aminek köztudottan nagyobb a teljesítménye!
És akkor még hozzáveszük hogy tuningolva pl:725/1650-re ott még jobban menne!
Hát igen egy 1.5éves kártyától igen csak jó teljesítmény! :R
Nekem az 1650XT-vel a Bioshock valahol 18FPS-re is leesik sajna!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4653) Speed® válasza Gaboman (#4650) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak számomra egyértelmű, hogy mind az xbitlabs, mind a te redményeid esetében CPUlimit volt észlelhető? Arról nem beszélve, hogy Doom3/Quake4 Ultra Quality mellett az 512MB VRAMból eredően volt gyorsabb az XTn..
Ne akarj meggyőzni, tisztában vagyok az R520 architektúra korlátaival, nemhiába kellett Atinak kijönni az R580al a 79GT/GTX ellen ;) Ne felejtsd el, az 1800XT512 csúcskari volt, míg a 79GT egy olcsóbb, felső-közép kategóriába kihozott megoldás..nem igazán illik összehasonlítani őket, bár ha már megtesszük, elég kellemetlen, hogy a GTnek szépen alápakolva letolható volt az akkori Ati csúcskari, ugyanis mint sajna mostanában is látható, Atiék már akkor fáziskésésben voltak :o

Nemrég hozzámkerült egy 1800GTO, kellemesen csalódtam, nemhogy a 76GT legyőzése, de komolyabb karik befogása is ment vele, 500/1000->750/1500...léghűtéssel. Néhány tesztben lenyomja a 600/1600as Promat :DDD

[Szerkesztve]

(#4654) Gaboman válasza Speed® (#4653) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egy olyan embert nem fogok győzködni aki meg van győződve arról hogy húzva jobb volt a 7900GT mint az 1800XT 512!
Mert ez nem így van akárhogyis erőlteted ezt a témát!
Kezdetben az 1800XT 512-nek a driverekkel volt gondja,mint szinte minden kiadott ATI kártyánál ez a fő gond azért szerepelt gyengén!
Aztán kezdték kiadni az egyre jobb drivereket és onnan kezdve megfoghatatlan volt a kártya!
Még a 7800GTX 512-is lenyomta a legtöbb tesztben!
És azért egy 7900GT messze van egy 7800GTX512-től!
[link]

Ezt a tesztet ajánlom a figyelmedbe hogy megvilágosodjál mit is tud az 1800XT PE!
És ez még csak a gyári PE nem a saját tuning ami magasabb órajeleken üzemel,amin természetesen még gyorsabb lenne!
Úgyhogy lezárhatnánk ezt a vitát vedd meg mind a kettő karit és utána teszteld le őket te is mint ahogy én tettem.
Hidd el csalódni fogsz a 7900GT-ben.
Akik váltottak 7900GT-re 1800XT512-ről vissz akarták cserélni az ATI-ra talán nem véletlen,de ezt annak idején kitárgyaltuk a topickban!
Nézd meg itt a srác is azt mondja hogy az 1800XT256 jobban megy nekik mint a gyári tuningos 7900GT.
Vannak olyan tesztek ahol több gamben húzva még az 1900XTX-et is lenyomja a 7900GT akkor szerinted annál is jobb kártya ugye!
PL:Doom3,Q4,BF2,F.E.A.R,SC:Chaos Theory,NfS:Most Wanted,
Ezt a sok marhaságot remélem te el is hiszed.
A 7900GT-vel akkorát alakítottak hogy húzva több gamben még az 1900XTX-et is lenyomja,hát barátom akkor te vegyél az 1900XTX helyett is 7900GT-biztos jobb annál is!
De én még egy 1800XT 512 helyett sem vennék 7900GT még véletlen sem még egyszer!



Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4655) Speed® válasza Gaboman (#4654) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem is kértem, hogy győzködj, azt meg pláne nem, hogy izomból. Csak minden második soromat olvasod el, és sokadjára, immáron nekem akarod beleverni a képembe az igazadat..sSokszor összefutottam már az 18XT ajnározó irományaiddal, csak annyit mondanék, az idő megszépíti az emlékeket..Évente több vidkarit próbálok ki, mint ahány ujjad van a kezeden, így jutott abból az érából is amiről szó van ;)

Az én véleményem az, hogy a 79GT egyetlen hátránya az 18XT512vel szemben a memóriamennyisége, ha ez nem szükséges egy adott játéknál, a tuning révén bőven behozható, mitöbb, le is hagyható az XT. Nem hiába kellett Atiéknak megemberelniük magukat anno, az 1800XT csúcskari volt, csúcs áron, míg a 79GT 2/3mad áron hozta a tuninggal ugyanazt.
Ja, és a 79GT gyorsabb a 78GTXtől alapon is, kivéve az 512est, egyértelműen.

A mondandód végére csak azt reagálom: aludj többet ;] De semmiképpen ne vegyél XT512őt ill 79GTt. Nem jó választás egyik sem ma már.

Akkor válaszolj, ha visszaolvastál és megértettél. Vitánál van jobb dolgom is ;p

(#4656) Gaboman válasza Speed® (#4655) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kár is ezen vitatkozni más véleményen vagyunk!
Én sem vennék már egyikből sem mert hamarossan kevesek lesznek az új gamekhez.
Annak idején iszonyatos jó kártya volt kb 1.5éve.
Nem én most 2900XT veszek!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4657) Speed® válasza Gaboman (#4656) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valóban, más szögből nézzük. Te a teljesítményt, én az ár/teljesítmény értéket figyelve alkotok véleményt. Ebben a 79GT vitte anno a prímet szerintem.
Manapság egy 512es 1900XT még jó vétel, amíg nem jön a 2950GT/Pro elérhető áron. Csúcskarit én már nem veszek, felesleges pazarlás a fokozott amortizációnak köszönhetően..közép-felső kategória a nyerő ;p

(#4658) red-eye


red-eye
csendes tag

Sziasztok ! Szeretném megkérdezni,hogy egy ati x1800 XL-t ajánlottak megvételre 17000 ft ért, reális ez az ár ?
Nekem most ati 1600 xt -m van.

http://call_of_duty_4.try.hu/

(#4659) Gaboman válasza red-eye (#4658) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen jó ár érte!
Annyit megér az bizonyos és az 1600XT-hez képest jó nagy sebességbeli külömbséget fogsz tapasztalni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4660) je_ki válasza red-eye (#4658) üzenetére


je_ki
tag

szia!
nem rossz ár, x1600xt-től sokkal gyorsabb, az azonos sebességű 7800GT-ket pedig magasabb áron hirdetik

bár én a helyedben - ha nem jelent nagy gondot további 3-4 ezret összekaparni - akkor inkább x1900gt-t vagy 1950gt-t néznék, az újabb játékokban sokkal gyorsabb

(vagy esetleg kifogni egy 7800GTX-et 20-22 körül, bár ez talán nem olyan jó ötlet)

tehát egyértelműen olyan kártyát javasolnék, ami nem vérzik el a nagy pixelshader teljesítményt igénylő játékokban (pl. Crysis)
20-22 körül kapsz x19x0gt-t...

[ Szerkesztve ]

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#4661) Gaboman válasza je_ki (#4660) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mer aztán a Crysis alatt nem vérzik el az 1900,1950-sem mi,oda akármit vehetsz mindent megakaszt!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4662) red-eye


red-eye
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget :)

http://call_of_duty_4.try.hu/

(#4663) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Nincs mit jó vételt csinálsz vele!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4664) red-eye


red-eye
csendes tag

Amúgy meg nekem a Crysis nem jön be cod-4 hez kell. :)

[ Szerkesztve ]

http://call_of_duty_4.try.hu/

(#4665) je_ki válasza Gaboman (#4661) üzenetére


je_ki
tag

beállításoktól függ...
nem feltétlen csak mindent high-ra állítva lehet játszani
kb kétszeres (felbontástól stb. függően) sebességkülönbség pedig elég jelentős (x1900 javára)
ilyen alapon 8800 Ultrát sem érdemes venni ha Crysisszal akarsz játszani, mert úgysem fut max-on

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#4666) je_ki válasza red-eye (#4664) üzenetére


je_ki
tag

a cod4 az unreal3 engine? ez esetben sokkal gyorsabb az x1900, egyébként passz

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#4667) Gaboman válasza je_ki (#4665) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem is érdemes,én már nem vennék 8800Ultrát sem csak az új R680 vagy 2GPU-s NV-t ami jövőre fog kijönni!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4668) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Én találtam ilyen karit egy leéget gépben. a táp tulfeszt kaphatott kidobtam a többi cuccot csak ezt tartottam+ beraktam a gépembe venti pörög de nincs kép :O de lehet csak a tápom nem támogatja (codegen400w) a nyák min2 oldalán van ram sztm 512. na holnap havernál kipróbálom.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#4669) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Nos kiprobáltam haver gépébe és működik! de sajna nem stabil. 1 óra nyuzás után lefagy. ja és 512xt.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#4670) Gaboman válasza Jon Mathias (#4669) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Meg kell nézetni egy hozzáértő emberrel,mert ez így hogy ingyen jött nagyon és ha rá is kell költeni akkor is nagyon megéri.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4671) Jon Mathias válasza Gaboman (#4670) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Tudom és probáltuk viszzavett gpu/mem kb 15 20mhz és stabil. hát igen nem kéne ilyen kártyát codegen táppal haszálni. valóban jó karesz a 76gt nél 1000x. haver nem is akarja visszaadni.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#4672) Gaboman válasza Jon Mathias (#4671) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Valóban a Codegen táp nem jó hozzá!
Egy márkásabb 350W-os viszont már simán menne vele,és akkor lehet hogy az órajeleket is bírná!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4673) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Ezért füstölt el a konfig amit találtam. kész csoda hogy a karesz müxik!(majdnem)

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#4674) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Haver gépében 550w (főnök) táp van

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#4675) Gaboman válasza Jon Mathias (#4674) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az már bőven jó neki!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4676) Telefunen válasza Jon Mathias (#4674) üzenetére


Telefunen
őstag

Azért ne mondj le egy 512-es XT-ről a tápod miatt.. 6500 pénzért már kapsz egy 350W-os FSP-t (a PNF-et), ami tökéletesen elég lenne neki..

(#4677) Jon Mathias válasza Telefunen (#4676) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Eladom neki. nekem 2600xt m van elégedett vagyok vele. + hát kell a lóvé.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#4678) Telefunen válasza Jon Mathias (#4677) üzenetére


Telefunen
őstag

Én inkább a 2600xt-től válnék meg..

(#4679) Jon Mathias válasza Telefunen (#4678) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Nehéz lenne mert 2 van CF ben. + nem rég vettem öket. Hétfőn veszek 1 400w FSP-t kipróbálom a 1800 at otthon mielött eladnám.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#4680) Gaboman válasza Jon Mathias (#4679) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Megközelítőleg szerintem hasonló eredményeket fogsz kapni az 1800XT-vel mint a 2600XT CF.
De lehet hogy tévedek!
Főleg ha tudsz is rajta húzni,715/865-ön már szépen muzsikál.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#4681) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Holnap kapok egy MSI X1800XL-t, de már nagyon várom. Fogalmam sincs milyen és mennyire tuningolható, de olyan kedvező áron csaptam le rá, h nem is igazán vergődtem vele. Majd írok teszteket.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4682) LALA_kiraly válasza LALA_kiraly (#4681) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Na megvan :)
Rengeteg cumó van hozzá. Leteszteltem az összes mark-ba, ami lényeges 05~7k.
Próbáltam tuningolni, de nem nagyon megy. Olvastam, h az első szériások jó fajták, a későbbiek lassú ramosak. A bios 05/09/23-as, ami sok reményt kelthet. Tuningba az ati tool rossz, tray tool-ba megy a gpu, de a memó 1mhz emelésre is újraindul...
Felraktam ezt az overclocker nevű progit, de nem vártam meg hol a vége. Holnap beírom.
Mit kellene még állítanom?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4683) P.e.t.ya. válasza LALA_kiraly (#4682) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Neked már semmit ;] ...ugyanis már nálam a kari.
Rivatunerrel jól húzható,3DMark 03-ban érezhető a gyorsulás.
2005-ben alapon 7400pötty...tuningolva 8065 :)
És ami a lényeg...Crysis és Pro street MAX-on fut :C

(#4684) zeee


zeee
senior tag

sziasztok! most hogy igy olvasgatom a hozzászolásokat, az karimon radeon 1800XT 512mb, szoval ezen még vszinüleg a gyári bios van, egyébként egy csere kártya, amit fájdalomdijul kaptam garanciába még 2005-ben ha jol emlékszem, bár szerintem használt volt, és vszinüleg azért került a nekem átnyujto szervizbe mivel a tv kimenet nem müxik rajta. Szoval kellene frissitenem a biosát (bár még garanciás), gyorsulna a kari, vagy esetleg meg is javulhatna a tv-out része, felvenni tudok vele tv-ről, de sehogysem tudom kitenni a képet tv-re, egyszerüen nem müxik. Mindig ati vga-m volt, szoval tudom hogy kell kitenni a képet, de ennél eddig sehogysem sikerült. Ha valakinek van tapasztalata, vagy némi infoja ezzel kapcsolatban, az legyen szives ossza meg velem. Thank

(#4685) zeee


zeee
senior tag

lehet már senkinek nincs ilyen karija !?!? én élek öskorban?!?!

(#4686) Tottika


Tottika
tag

Üdv!Most hoztam egy Sapphire x1800xt-t.Szerintetek full tunningolva a szintén Sapphire 1900gt-m vagy ez fog nyerni?:)

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#4687) Tottika


Tottika
tag

Leteszteltem a 2kártyát tunningolva és kijelenthetem hogy az 1900gt Dirtben 10fps-t adott az xt-nek viszont Crysisben csak 7-8at:)
Szóval mindenképp jobb vétel egy gt...Annyi szóljon az xt mellett,hogy azon a gyári cooler volt és annyira nem tudtam meghúzni :C

T0ДTI™ - ★http://audi100.blog.hu★http://mdream.web44.net★www.landmrally.ini.hu★

(#4688) Iván7


Iván7
tag

Sziasztok
X1800 mobility-hez melyik a legjobb driver?
Üdv

(#4689) gege71.hu


gege71.hu
addikt

aprón árulom az x1800xt 512es MSi-met. Ha valakit erdekel keressen rá, megtalálja :)

Iván7: szerintem (mobil radeonnal mar két notinal is bejott az Omega driver vmiért jobban muzsikált. 2 hete telepitettem egy acert x2400el és az omega volt a legjobb. A gyari catalyst vmiert nem volt igazan jo. (pl 720as HD film (mkv file) már szaggatott a notin a catalysttal míg omegával a 1080as sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#4690) Herrwolf


Herrwolf
csendes tag

Help!
Nem vagyok már bene a dolgokban napi szinten, már nem építek gépet...Segítsetek:
Gigabyte X1800XT 512Mb, doboz, minden nélkül, hibátlanul, garancia már nincs meg, mennyit lehet érte kérni, ami nem sok, de nem is kótyavetye?

Kössz: Cserébe én is segítek gumi és felni ügyben ha tudok!

[ Szerkesztve ]

HerrWolf

(#4691) Herrwolf


Herrwolf
csendes tag

Ettől nem lettem sokal okosabb :W Segítsetek. több hónapja itt dekkol a polcon ez a VGA és nemtom mi legyen vele..A kérdés továbbra is ez:

Gigabyte x1800XT512 mennyit ér, gar és doboz meg minden nélkül?

HerrWolf

(#4692) Klemens válasza Herrwolf (#4691) üzenetére


Klemens
őstag

Szia!
Gigabyte X1800XT (512mb) mennyit ér, gari és doboz meg minden nélkül 15-16K

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#4693) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Mint a kártya ez a topik is kihalt

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.