Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) faster válasza rocket (#199) üzenetére


faster
nagyúr

Piszok jó a 6xAA az ATI kártyáknál (én is mindig 6xMSAA-ban használtam a 9800Pro-mat, amikor csak lehetett), a 8xS csak teoretikus opció az NV chipeknél, mivel elcseszetten lassú. Kár, hogy pont nem látok HL2 FPS adatokat (vagy csak elkerülte a figyelmemet, most nincs időm keresgélni), a drótkerítés tipikusan másfajta terhelés, mint a falevelek. Nem sok kis textúra, hanem néhány nagy. Az AF az, ami viszont az X1000 szériánál látványosan szebb lett, és az ATI mindig is nagyon tudott ''cost-effective'' AF-t csinálni, és úgy tűnik, hogy ez most is sikerült neki.

(#202) viharhozo válasza rocket (#195) üzenetére


viharhozo
addikt

He? Azt allitod, h ha megemelem a core/mem orajeleket 5-5%-kal, akkor a GTX 5%-ot gyorsul, az X1800 meg 10-et? Mert miert?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#203) RpPRO válasza faster (#201) üzenetére


RpPRO
őstag

Az AF eleg regota cost-effective, tenyleg sokkal szebb lett atin most az elozo generaciohoz kepest, viszont az AA az igazan ''tesco gazdasagos'' az x1800xt-n, amint az anandtech igen reszletes tesztje is bizonyitja, gyakorlatilag 20-25% csak az fps eses 0AA-rol 4AA-ra, mikozben a gtx-nel 25-45% is van ugyanez, persze a brutalis 2048x1536-os felbontasban, alatta megjobbak a mutatok.

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#204) faster válasza RpPRO (#203) üzenetére


faster
nagyúr

Melyik anand teszt?

(#205) RpPRO


RpPRO
őstag

Tudom, h nem szep dolog, de a legdurvabb peldat berakom:
[kép]

faster: Bővebben: link

szerk: affene, a legnagyobb felbontas lemaradt, [kép] vagyok a kepkicsinyiteshez, bocsi. :B

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#206) faster válasza RpPRO (#205) üzenetére


faster
nagyúr

Ja, hogy ő. Hát ebben a tesztben nincs szó transzparens AA-ról, csak a sima MSAA-t tesztelték. A splinter cell tesztben pedig ''jóindulatúan'' nem SM3 módban teszteltek.

[Szerkesztve]

(#207) RpPRO válasza faster (#206) üzenetére


RpPRO
őstag

Nem is allitottam ilyesmit. SM3.0-at gondolom a jelenkori ati driverek vagy a jatekok 'bugzasa' miatt nem hasznaltak.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#208) Firestormhun válasza RpPRO (#205) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Wow! :C

...

(#209) faster válasza RpPRO (#207) üzenetére


faster
nagyúr

Mindenesetre techreportnál letesztelték SM3-ban, HDR-rel, parallax mappinggel, mindenféle nyalánksággal. Az ATI kártyák MSAA sebessége is nagyon jó, rockettal viszont épp a transparent/adaptive AA lassúságáról beszéltünk éppen.

(#210) Speed válasza faster (#196) üzenetére


Speed
őstag

Hát ez csak így van az ATI-t most mentegetni kell de hányszor kellet az nvidia-t is:B Remélem a következő sorozat jobban sikerül majd mert én úgy látom az r520 egy időhiány miatt kidobott szenvedő ''csúcs''kártya hogy valami része legyen az ATI-nak is a csúcskategória hasznából/részéből:( Dehát minden az ATI-nak sem jöhet össze és ezzel nagyon elkésett szal ebbe belebukott mert nincs ember aki GTX-et lecseréli x1800-ra és akinek sok pénze volt az má vett gtx-et:) Szal ezt a kártyát semi értelme nem volt kiadni:(:(:(:( Én sokat gondolkoztam gtx-en is most meg x1800-on is de nem kell mert anyival nem jobb hogy barmi értelme legyen megvenni inkább megvárom a tavaszt/nyár elejét és akkor már lesznak igazi jó nem agyonhúzott órajeles csúcskártyák:D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#211) dermedt


dermedt
aktív tag

Jönnek szépen az új karik:Bővebben: link
Bővebben: link:C





[Szerkesztve]

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#212) rocket válasza faster (#201) üzenetére


rocket
nagyúr

Megneztem hl2 alatt olyan resznel ahol sok racs van, aa nelkul 66fps, 6x aa-val 64fps, 6x adaptive aa-val 57fps, az szinten kb. 10% csokkenes.
Van valahol egy transparent aa teszt far cry-bol? nem talaltam igy hirtelen :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#213) rocket válasza dermedt (#211) üzenetére


rocket
nagyúr

Nagyon szep az xt-n ez a feher boritasu huto (ez a referencia huto), jol illik a piros szinhez, ruby is jol mutat rajta :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#214) dermedt válasza rocket (#213) üzenetére


dermedt
aktív tag

Pláne ha még abba a fehér nyákos ATi chipsetes alaplapba van beletéve.:)

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#215) rocket válasza dermedt (#214) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez sem mutatna csunyan a sapphire pure alaplapjaiban :)
[kép]

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#216) rocket


rocket
nagyúr

Kis x1800xl tuning :)

''Radeon X1800 XL:
GPU: 1,08 V
Samsung 1,4 ns memory: 1,88 V

Radeon X1800 XT:
GPU: 1,31 V
Samsung 1,2 ns memory: 2,07 V

Updated the memory information, Radeon X1800 XL has Samsung 1,4ns chips

XT has 1,2 ns rated chips and XL has 1,4ns chips. They also work with different voltage. XT's GPU was manufactured on 0537 and XL on 0539. Some of the markings different a little bit on GPUs.
Well, it did and alot more better than that! Radeon X1800 XL running with XT's default voltage I got the GPU running at 705 MHz. Unfortunately I don't know yet how to raise the memory voltage so I just overclocked memory with default voltage (1,88 V). Memory ran fine at 705 MHz (1410 MHz) without artifacts. FX-57 running default gave me 9175 in 3DMark05.
I measured the temperature from voltage regulation components which was around 58 C. Radeon X1800 XT is about the same.
In my opinion it looks like these Radeon X1800 XLs are pretty much the same as Radeon X1800 XTs but running with lower voltage. XT's 1,2ns memory might overclock better. Looks good for overclockers!''
''

Referencia x1800xt hutovel a x1800xl-t 1.31 volt-ra emlessel a core-nal, 705/706-re sikerult tuningolni, leghutessel, 9175 pont 3dmark2k5-ben, xl-en levo 1.4ns memoriaban eleg sok + rejtozik, alaporajelen csak 500mhz-en jar, a vege meg papiron 700mhz :)

Bővebben: link
Bővebben: link

Moderator erre jarna esetleg, atnevezhetne a topicot. x1800xl/xt-re, pro-nak egyelore nyoma sincs :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#217) Speed válasza dermedt (#214) üzenetére


Speed
őstag

És még ha kettő lenne belőle hmmmmm:DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#218) Fade_Away


Fade_Away
őstag

kicsit nagyon aztérzem most NV van fölényben.

-a g70 láthatóan jó tunningopcióji miatt már holnap piacra dobhat egy 7800Ultrat
-G80 februárra van igérve
-X1800 nov5én ergo decemberben lesz rendesen elérhető 3hó van attól számítva még G80ig..... (sőt ugye jön a mégújabb ATI is)

(#219) RpPRO válasza Fade_Away (#218) üzenetére


RpPRO
őstag

linkeket irjal lecci.

2006 1. negyedevere tervezik a g72-ot, mely 9nanos rancfelvarras es allitolag sli lesz 1 kartyan, g80 merre van meg. :D

Bővebben: link

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#220) viharhozo válasza rocket (#216) üzenetére


viharhozo
addikt

Alapfeszes eredmenyt kerek. Meg a hc juzereknek is csak a toredeke fog voltmoddolni egy kartyat.

Egyebkent errol feltunoen nagy kuss van minden oldalon.

Kozben talaltam XT-t (driverheaven):

625 -> 685
1500 -> 1790

A varttol meg ez is jobb, de kevesnek erzem.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#221) rocket válasza viharhozo (#220) üzenetére


rocket
nagyúr

Itt van egy BBA radeon x1800xl, 575/550-re tudta huzni referencia hutovel, alap feszultsegen, pechjere a catalyst control center nem engedi tovabb. ez a max. sebesseg amire tuningonli lehet vele, mas sw meg nincs meg publikus amivel lehetne huzni a kartyat :)
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#222) he7edik. válasza rocket (#221) üzenetére


he7edik.
addikt

Fog az az XT még 700MHz felett is muzsikálni gyári hűtővel :C

Égő szöveg a flém vázon

(#223) viharhozo válasza rocket (#221) üzenetére


viharhozo
addikt

Hat, nem tudom. Atragtam magam az ujabb teszteken, es tovabbra is ugy tunik, a sikerhez vmi hianyzik. Igazsag szerint az XT az OpenGL-t leszamitva valoban kepes lenyomni az a GTX-et, es megkockaztathato, h az OpenGL-t minden valoszinuseg szerint kicsinalja a Microsoft, de azert ez meg nem holnap lesz.
Jelenleg viszont csak keves/zero jatek kepes az 512M ram, es a baszott nagy memoriasebesseg kihasznalasara, eztetet sajna tudomasul kell venni.

Ha a kartya nagy mennyisegben elerheto lenne az MSRP koruli aron, esetleg kicsit olcsobban, es lenne hozza hivatalos drajver, akkor vegul is sikerrol beszelhetnenk. Igy ez egyelore csak gondolatkiserlet, sot valszeg nagyon keves GTX tulajdonos rohanna kartyat cserelni. Azt meg vegkepp nem ertem, h ha az Ati tavasszal R580-at akar, hol lesz ennek a kartyanak a helye. Lehet, h orokore papirkartya lesz belole.

Az XL meg egyertelmubb, a GT szinte mindenhol jobban teljesit, igy irgalmatlan tuningpotencialra lenne szukseg, h alternativa legyen (mondjuk 650/700). Ezt kizarni nem lehet, mert ahogy olvasgattam, a ket kartya valszeg csak a magfeszultsegben kulonbozik, de a tuning ugye eleg keves embert erdekel.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#224) he7edik.


he7edik.
addikt

Egyébként az X1800Pro-ról lehet valahol tudni/olvasni?

Égő szöveg a flém vázon

(#225) RpPRO válasza viharhozo (#223) üzenetére


RpPRO
őstag

''Jelenleg viszont csak keves/zero jatek kepes nagy memoriasebesseg kihasznalasara, eztetet sajna tudomasul kell venni. ''

Bocsi, kicsit szerkesztettem, mivel az 512 rammal egyetertek (bar a zold taborban allitolag 2 nappal az XT piacra kerulese elott akarjak az 512megas gtx-eket kihozni), a ramsebesseggel viszont nem. Mar hogyne tudna kihasznalni q gyors ramokat a jatek? 6xAA-val meg quality AF-fel megpakolt kepnel szamit a ramsebesseg.

Valahol korabban linkeltem is egy kepet, ahol 0-rol 4AA-ra valtva is csak 20-25% volt a sebessegeses, mig gtx-nel 25-45%, persze nagyobb felbontasban tobb eses. Ez pedig a gyors memoriaknak koszonheto.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#226) viharhozo válasza RpPRO (#225) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem mondom, h nincs igazad, de egyreszt a GTX altalaban magasabb bazisrol indul (ertsd szurok nelkul gyorsabb), masreszt meg csak a BF2-ben van radikalis kulonbseg.

Annak meg orulunk, h az X1800 2048*1536-ban is hatekonyan mukodik, csak eppen kevesen hasznalnak ilyen monitort.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#227) dermedt válasza viharhozo (#220) üzenetére


dermedt
aktív tag

Egyetértek!

Egy GTX 0.15Voltos feszemeléssel és léghűtéssel csinál 10400 pontot , de ezt kevesen fogják meglépni.(Én megfogom ;) )

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#228) dermedt


dermedt
aktív tag

Egy kis bíztatás:Bővebben: link
Már nem kell sokat várni :C , és ide is elér
Csak azt lenne jó tudni , hogy az ár mennyit fog emelkedni , mire ideér a cucc.:F

[Szerkesztve]

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#229) Donnie válasza viharhozo (#223) üzenetére


Donnie
őstag

Azt meg vegkepp nem ertem, h ha az Ati tavasszal R580-at akar, hol lesz ennek a kartyanak a helye. Lehet, h orokore papirkartya lesz belole.


Tudod: papíron tavasz, gyakorlatban Karácsony:DDD

[Szerkesztve]

(#230) viharhozo válasza Donnie (#229) üzenetére


viharhozo
addikt

Fene se tudja, mi lesz. Emlekeim szerint az nvidia 90 nm-es cuccait is a TSMC fogja csinalni, elobb-utobb csak beindul a dolog .

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#231) Donnie válasza viharhozo (#230) üzenetére


Donnie
őstag

Igen ám, de a következő generációra illene átállni 65nm-re:) Az sem lesz problémantes azért.

(#232) anulu válasza viharhozo (#226) üzenetére


anulu
félisten

valóban jó a 2048x1536, csak azt minden játék alatt nem nagyon bírja egy kártya. CrossFire? :Y ekkora felbontást nem tud. öngól.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#233) viharhozo válasza anulu (#232) üzenetére


viharhozo
addikt

Ennek mi koze az AA performance dropjahoz? Vagy azert jottel, h beird az ongol szot?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#234) anulu válasza viharhozo (#233) üzenetére


anulu
félisten

annyi, h 2048-ban (Anandtech teszt szerint) GTX is bírja, szóval ez nem akkora cucc. jó, belátom, h gyorsabb néhány játék alatt az X1800XT, de pl OGL alatt sehol sincsenek.

AA performance drophoz közvetve annyi köze van még, hogy ekkora felbontásnál nem lehet két kártyát linkelni. ha egy kártya nem bírja, kettővel seélyed sincs rá. (CF limi...)

nem az öngól miatt jöttem...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#235) rocket válasza viharhozo (#223) üzenetére


rocket
nagyúr

Opengl-nek kozeledik a vege, Carmack is mar d3d-n nyomul, serious sam sorozat keszitoi is attertek, ez persze nem jelent semmit, jelenleg meg vannak es lesznek jatekok amik opengl-re epulnek.
Doom3 engine meg riddick maradt, ezek meg nem az opengl miatt gyorsabbak ennyire nv kartyakon mint ahogy azt sokan gondoljak, hanem a bonyolult arnyekolas technika miatt , ami fekszik az nv kartyaknak (ultrashadowII).

Attol mert az r520 gyartas problemak miatt kesett, ez nem erinti az r580 megjeleneset (amennyiben nem lesz gyartasi gond) az nem fog 4 honapot csuszni az r520 miatt, kulonben akkor innentol mindig 4 honapos lemaradas lenne, ebben a lemeradas/felzarkozas meccsben az ati-nak van a kezeben egy utokartya amirol sokan elfeledkeznek, a c1(xenos).

1.4ns memoriak a kartyan jo memoria tuning potencialrol tanuskodnak (papiron 700 mhz a vege), a core meg sok mindentol fugg, lehet kiszorjak majd a kevesbe jol sikerult chipeket az xl kartyakon.
A tuning mindig is lutri volt es lesz, ezert felesleges osszehasonlitgatni, lehet 10-bol 5 kartya megy majd xt orajelen, es ez igaz a gtx-re, lehet sok megy 500mhz felett, de van ami nem, emiatt nem lehet egyertelmuen tuning bajnok kartyakat kikialtani, es amint mar leirtam parszor, az emberek tobbsege nem tuningol, az, hogy egy hw forumon ez a meno az oke :)

Osszegezve, szepen ''gyilkolasszak'' csak egymast az ati meg az nv jobbnal jobb kartyakkal, ez csak a felhasznaloknak jo, kellene egy harmadik eros resztvevo, akkor nem lenne eleg csak a masikat figyelni, megjobb lenne a felhasznaloknak :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#236) rocket


rocket
nagyúr

Egy ujabb tuning eredmeny Ibiza-rol, 877/990 12278, ez picit jobb mint Sampsa es Macci alakitasa 864/990, 12164 3dmark2k5 pont.:)
[kép]

Ezt is szaraz jeggel ertek el, LN2-n nem volt meg a kartya sehol, amig elnem erik a 1000/1000-et elose bujnak a barlangukbol az oc guruk :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#237) Ati007 válasza dermedt (#228) üzenetére


Ati007
őstag

ezt te rendelted? honnan ha nem titok?

(#238) RpPRO válasza anulu (#232) üzenetére


RpPRO
őstag

Juj! Ne egesd magad! Olvass egy kicsit utana. CF-t nem x850-nek talaltak ki (csak ott van felbontasbeli es kepfrissitesi limitaltsag), hanem az x1800 csaladnak.

Neked ongol.

Imadom a ket gtx tulaj, anulu es donnie allando akadekoskodasat es lehurrogasat. A 3.-4. gtx tulaj, viharhozo es dermedt viszont korrektul all hozza. Ide csak gtx tulajok jonnek irkalni? :)

peace

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#239) dermedt válasza Ati007 (#237) üzenetére


dermedt
aktív tag

Ááááá , jó is lenne,ha én rendeltem volna.Bővebben: link
Egyébként nem érné meg ennyiért áthozatni , mert a szállítási költség , meg a vám annyira megdrágítaná , hogy annyiért már egy GTX-et lehetne venni.(Persze csak,ha nem vagy elkötelezve a márka mellett ;) )

[Szerkesztve]

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#240) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Hopp rudit megelőzték. :)

Architecture Analysis – R520 v G70
Bővebben: link

...

(#241) rocket válasza Firestormhun (#240) üzenetére


rocket
nagyúr

Erdekes, hogy szerelep a doom3 a tesztben, es hl2 helyett csak a cs:source amiben sokkal kisebbek a kulonbsegek normal esetben is a kartyak kozott, mint hl2-ben :)
Most mehet a forditott teszt, huzzak 625 mhz-re a gtx-et.... ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#242) rocket válasza Ati007 (#237) üzenetére


rocket
nagyúr

Innen van a kep :)
Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#243) erdoke válasza rocket (#241) üzenetére


erdoke
titán

Doom3 és CS? Nem kicsit soványka teszt a ''performance leader'' végkövetkeztetés kimondásához. LOL

A legjobb aláírás a héten

(#244) erdoke válasza Donnie (#231) üzenetére


erdoke
titán

3800+@4800+ nem tűnik járható útnak. Vagy a tiédben engedélyezhető + 1 MB L2 cache? ;)

A legjobb aláírás a héten

(#245) anulu válasza RpPRO (#238) üzenetére


anulu
félisten

tudtommal az a chip lesz az új kártyákon, ami az X850 CF kártyáján is van, de tudod mit? szeretnék tévedni!

off1: jó, akkor nem akadékoskodok

off2: sry, de az utóbbi időben piszkosul kukacoskodó vagyok, és az élő fába is belekötök. sorry.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#246) LittleG válasza rocket (#241) üzenetére


LittleG
tag

Vagy pipeoljanak még 2quadot az xt-be? ;]
Amúgy tényleg semmit mondó a ''teszt'', megemlíti, hogy shadermarkban jobban teljesít az ati, de hdr-s játékteszt nincs, ez így sovány. Ejj be várom már a ph-s tesztet.

(#247) viharhozo válasza anulu (#245) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem az lesz rajta, errol eleg sok helyen lehetett olvasni.

Bővebben: link

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#248) anulu válasza viharhozo (#247) üzenetére


anulu
félisten

ok, sorry...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#249) RpPRO válasza anulu (#245) üzenetére


RpPRO
őstag

Az nda megszunese utan tisztazodott a kep a problemaval kapcsolatban, tenyleg oriasi ongol lett volna, ha ilyen problema fellepett volna az 1800-as szerianal. Az alabbi link 1. 2 bekezdese megadja a valaszt a kerdeseidre: Bővebben: link

Bob Marley orokervenyu igazsaga: 'nincs no nincs siras'. Ennel tomorebben es kegyetlenebbul nem is lehetne megfogalmazni.

szerk: aaaaaaa, a mozillam csinal ilyeneket, h neha nem jeleniti meg az utso 4-5 hozzaszolast, ezert ugy lattam, h a #245 volt az utso hsz, erre miutan elkuldtem ea sajatomat, latom h mar linkelte viharhozo. Ehh. :B



[Szerkesztve]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#250) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ha anyagi helyzetem úgy fog állni, akkor egy-másfél hét múlva (remélhetőleg) első X1800XT tulaja leszek a PH! közösségének:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.