Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) rocket válasza dermedt (#149) üzenetére


rocket
nagyúr

Igazad van, az is lehet nem kuldtek el.
Bekerulnek, de nem hivatalos eredmenyek, igy meg nem sok ertelmuk van.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#152) SPDeluxe1.0 válasza g4dg3t (#147) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Egy AMR-es deszkán megnéznék ebből kettőt,hogy is férnének fel!:)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#153) faster válasza dermedt (#148) üzenetére


faster
nagyúr

Viszont a HDR nem tetszik FAR CRY alatt , mert kicsit bugos.

A Far Cry HDR-je egy utólag belerakott valami, nincs normális HDR kalkuláció a fényforrásokra, vagy HDR skybox, vagy HDR cubemappek a tükröződésekhez. Majd a Lost Coast HDR-jét nézd meg, az lesz az igazi!

[Szerkesztve]

(#154) Ősember válasza g4dg3t (#147) üzenetére


Ősember
őstag

felmerült bennem, hogy az atis ablaknak miért nem látszik az alja? a set clock gomb miért nem szürke? ha jol tudom, amikor rákattintasz és nem állitasz semmit a frekvenciákon, akkor ki kéne szürkülnie ergo csak oda vannak irva a számok, de nincs elfogadva. igy az én kártyám is megy 2ghz-eket vagy nem tudom mennyit... de lehet hogy én vagyok hülye és akkor gratula a szerzönek! :C

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#155) blancpain


blancpain
csendes tag

Üdv mindenki!

Kb az én meglátásom a témában:

25 fps -egy DVD film, ami szerintem kb eléb kéne hogy legyen játékhoz is, kivéve ha valakinek a reflexeit segíti az ''erő'' is.

Nvidia vs ATI ?? Érdekes hogy a legtöbb tesztben CPU limitálttá válik a folyamat egy idő után. Nos tehát kéne esetleg azokat is fejleszteni, nemde? (kb. 8 mag egy chipben ...)

Képminőség? Nincs tapasztalatom...

Árak ... kb ugyanott. - mint Audi BMW MB

Egy szerencse van, hogy vannak mindketten (ATI és Nvidia is), mert ha csak egy lenne ennél is drágábban lehetne gagyibbakat vásárolni, így legalább nyúzzák egymást. Meg mi is hecceljük a másikat....

Ja és még valami: a nagy teljesítmény hevében melyik gyártó fog ''házi'' használatú szélerőművet gyártani az energiaigény biztosítására???

By.

(#156) SPDeluxe1.0 válasza Ősember (#154) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Ez igaz,mert most néztem,default 600/1400MHz a mag/mem aránya,túlhajtani én én is tudok Alkalmaz billentyű nélkül:D Bővebben: link
LOL!!

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#157) Ősember válasza blancpain (#155) üzenetére


Ősember
őstag

hát te sem vagy egy maximalista öregem :DD
különbe meg a játék és a film fps-e nem összevonhato. a film minösége olyan mint amit az utcán látsz. a játéknál észre lehet venni, ha már 25 fps-el megy, legalábbis nálam feltünik. a töbiben teljesen igazad van, de mi az istennek irtad le? az olyan, mintha mindenkinek ugyan olyan igazságkönyve lenne és te abbol idéznél. :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#158) faster válasza blancpain (#155) üzenetére


faster
nagyúr

Nagyon lerágott csont minden felvetésed, meg egyébként is lusta vagyok, csak annyit írok: Dehogy is. :P

(#159) dermedt válasza faster (#153) üzenetére


dermedt
aktív tag

Értem.Ezt nem tudtam.:B
Bár sejtettem ,hogy ez nem végleges dolog.

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#160) dermedt válasza Ősember (#154) üzenetére


dermedt
aktív tag

Tényleg!
Elég furcsa.:F

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#161) g4dg3t válasza Ősember (#154) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Ugyan ujabb verzioit nem hasznaltam meg ennek a proginak (winclk), de regebbi verziokban se ''szurkul ki'' a set clock gomb az orajel beallitas utan! Amugy aki a tuningot elkovette (macci) az egyik legnagyobb OC guru, szal elhiheted nem csalas a snapshot :)

(#162) rocket válasza Ősember (#154) üzenetére


rocket
nagyúr

Honnan tudod ebben a programban elkell szurkuljon?

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#163) Ősember válasza g4dg3t (#161) üzenetére


Ősember
őstag

én sem használtam a programot ez csak magánvélemény volt, mivel idáig minden programnál kiszürkül. ha meg akkora guru mint mondod, akkor meg gratulálok neki, de ezt már mondtam. talán csak az irigység beszélt belölem! :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#164) rocket válasza SPDeluxe1.0 (#156) üzenetére


rocket
nagyúr

Te altalad linket kepen, nem az a program van ami a masik kepen.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#165) rocket


rocket
nagyúr

Vegre egy AF minoseg osszehasonlitas :)
[kép]

Meg van itt minden fele mas is:
Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#166) Firestormhun válasza rocket (#165) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Jól néz ki ez a szögfüggetlen AF, ráadásul még a teljesítmény csökkenés is elhanyagolható.
[kép]

Adaptive AA is hozza a TSSAA szintjét minőségben, viszont sajnos jóval nagyobb performance hit-tel jár mint az nv féle megoldás.
[kép]

[Szerkesztve]

...

(#167) faster válasza Firestormhun (#166) üzenetére


faster
nagyúr

Nem tudom, mi ezen az adaptív, a sebességre gyakorolt hatása vetekszik a sima supersampling AA-val. Az új AF viszont nagyon profi lett.

(#168) Donnie válasza rocket (#165) üzenetére


Donnie
őstag

LOL, ezt a sz@rt! Már elnézést. Driverből kell állítani az AF-et és nem lesz ilyen problem... No comment. A képek egyáltalán nem tükrözik a valóságot.

(#169) Louis válasza Donnie (#168) üzenetére


Louis
tag

Gondolom te mint jobban értesz a teszteléshez mint a linkelt oldal tesztelői, ha puffogni akarsz akkor vonulj át a hwsw-re, oda valók az ilyen flame gyártók...:((

''Nézd ott egy csikorgó nyom...''

(#170) nfsu17


nfsu17
veterán

Na, ha nem térek be ide, lehet 7800gt-t veszek.
Várjak erre az x1800xt-re? Mennyiért lehet majd venni?
Bár addig mi lesz a gépemben...:O

(#171) faster válasza nfsu17 (#170) üzenetére


faster
nagyúr

XT kicsit később jön, de szerintem árban inkább az X1800XL lesz a 7800GT konkurense. Bár jelen tesztek alapján hajszálnyit nálam az XL felé billen a mérleg, nem hiszem, a kettő közül bármelyikkel is olyan nagyon mellényúlnál.

[Szerkesztve]

(#172) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Az Ati X1800-as kártyák között biztos,hogy nem lesz AGP-s?

(#173) UnConnecteD válasza pinnacle (#172) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ez olyan lenne, mint egy USB-s nagy floppy

(#174) faster válasza UnConnecteD (#173) üzenetére


faster
nagyúr

Jó hasonlat :D Vagy mint HDTV tunerkártya a párhuzamos portra.

(#175) WEBER válasza pinnacle (#172) üzenetére


WEBER
tag

biza hogy nem
most jött el az a korszak hogy már nemnagyon fognak agp-s karikat kiadni
de a butított változatokból elképzelhető

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#176) Donnie válasza Louis (#169) üzenetére


Donnie
őstag

Lol. Nézz a konfigomra és meglátod, hogy miről is beszélek... Driverből beállított AF-el nem fordul elő az említett helyzet. De ha kell csinálok a kedvedért holnap screenshotot.. Újonc koma.

UI: Egyébként írják is, hogy a játékon belül lőtték be a 16xAF-et.. Sajnos nVidiánál nem mindig működik rendesen az Application controlled af, inkább driverből kell beállítani, hogy biztos legyen. Ennyi az egész.

[Szerkesztve]

(#177) Alvin_ti4200 válasza Donnie (#176) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én játékban és driverben is beállítottam a 16xAF-et és nekem is így nézett ki a HL2 (CS) 7800GTX-szel, ahogy a képen látható.

(#178) Donnie válasza Alvin_ti4200 (#177) üzenetére


Donnie
őstag

Holnap csinálok, most már puszta kíváncsiságból is képet. Ha nem hozza azt a minőséget, mint az Ati-n, akkor elnézést kérek. Én emlékeim szerint nem tapasztaltam hasonlót.

(#179) Louis válasza Donnie (#178) üzenetére


Louis
tag

''...akkor elnézést kérek...''

Én meg elvakult ATI fan vagyok... Ősratyi.

''Nézd ott egy csikorgó nyom...''

(#180) Alvin_ti4200 válasza Louis (#179) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Be lehet fejezni az értelmetlen veszekedést...

(#181) Donnie válasza Louis (#179) üzenetére


Donnie
őstag

Azt mondtam, hogy HA KIDERÜL, HOGY NEM ÚGY VAN AHOGY ÁLLÍTOM, AKKOR kérek elnézést. Elég nehéz a felfogásod. Várjuk csak meg a screenshotokat... Kis noob...

[Szerkesztve]

(#182) pinnacle válasza WEBER (#175) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!Akkor marad az X800XT (XL).

(#183) Donnie


Donnie
őstag

Nah most jön az, hogy megint nagyobb volt a pofám mielőtt... Szóval sry. Az említett ''szituációt felkeresve'' tényleg tapasztalható a képen látható elmosódás.
Érdekes, mert menet közben máshol nem tapasztalható hasonló:F

[Szerkesztve]

(#184) Alvin_ti4200 válasza Donnie (#183) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ettől szögfüggő a 7800-ak (és az X800-ak) Anisotrofic Filtering-je. Csak egy bizonyos szögben látszik elmosódotnak. Attól függ milyen szögben helyezkednek el egymáshoz képest a textúrák.

(#185) Kraptor válasza Donnie (#183) üzenetére


Kraptor
őstag

''Ősratyi''

;];];]

(#186) Donnie válasza Kraptor (#185) üzenetére


Donnie
őstag

Be lehetne fejezni ''kis pöcs*k'' ;];] Legalább elismertem a hibámat.

[Szerkesztve]

(#187) Kraptor


Kraptor
őstag

CSak poénkodtam. Mondjuk én a mai napig nem tudom megállapítani, hog ymelyiknek van jobb képe. Én csak 9800-at tartottam a kezeim között Atitól, de annyira nem voltam elájulva a képminőségtől, sőt, mondjuk a sebességgel annál jobb volt.:)

(#188) rocket válasza faster (#167) üzenetére


rocket
nagyúr

Elkepzelheto, de akkor az r3xx meg r4xx-nal mit csinal? amit anno masoltam kepeket r350-nel, hl2-bol ott 6x adaptive aa, 6x aa-hoz kepest 39-rol 36 fps-re esett, az meg 10% sincs.
Bar, lehet a far cry-ban a kulso terepen a sok fa miatt tobbet kell dolgozzon a vpu, emiatt esik joval tobbet a frame ertek, mint a hl2-ben.
Remelem lesz tobb jatekbol is adaptive aa teszt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#189) Donnie válasza Kraptor (#187) üzenetére


Donnie
őstag

:) Mondjuk az Ati-nak is ugyanúgy szögfüggő az AF-je, ha nincs bekapcsolva a ''high quality'' mode a driver-ben. Kíváncsi vagyok, hogy az nV-nek sikerülne ezt driverből megoldania.

(#190) Louis


Louis
tag

Nem tudja vki, hogy fLeSs mikor lesz meg a tesztekkel? Valahogy a külföldi szaksajtónak nem igazán tudok hinni...
:U

''Nézd ott egy csikorgó nyom...''

(#191) viharhozo válasza rocket (#150) üzenetére


viharhozo
addikt

Vazze, ennyit a GTX feszemeles nelkul, siman hoz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#192) rocket válasza viharhozo (#191) üzenetére


rocket
nagyúr

Csak az 430mhz-rol hozza, ez meg 625mhz-rol, ket dolog nem ugyanaz azert :)

Sampsa azt irta a oc kapcsan amit anno elertek ibizan, hogy a program nem engedte 860mhz-nel tovabb huzni a gpu-t, mert ahogy set clock-ra nyomott kifagyott az egesz gep , viszont 860mhz-en tokeletes volt, tehat valoszinu a program hibaja lehetett, de van mar masik program :)

Bővebben: link

''My crappy FX-57 was running at 3,6 GHz during the tests. I really need to get a better one!'' , szegeny :D

Egy kis viccelodes is belefer

The highest I could get at this point was 12116. More to come next week, stay tuned. Also I'm looking to get my hands on R520 Crossfire. With Radeon X1800 XT and MasterCard I didn't see any improvement in performance.

[kép]

Ez nagyon ut, leestem a szekrol :DDD


[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#193) Alvin_ti4200 válasza rocket (#192) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:D

(#194) viharhozo válasza rocket (#192) üzenetére


viharhozo
addikt

Csak az 430mhz-rol hozza, ez meg 625mhz-rol, ket dolog nem ugyanaz azert.

Engem az erdekel, mennyi lesz a teljesitmenykulonbseg. Tojok ra, h melyik kartya milyen felepitesu. Marpedig a kulonbseg a szazalekos orajelnovekedestol fugg, nem az abszolutertektol.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#195) rocket válasza viharhozo (#194) üzenetére


rocket
nagyúr

Mivel a ket architektura teljesen mas,az orajelek is, igy nem biztos az x fele 21% az ugyanaz e mint az y fele 21% alkalmazasok alatt.
Sokan a tuning-bol gondolkodnak es hasonlitgatnak, teljesen ertelmetlen, az egyik kartyat nem lehet felhuzni a masik kartya core orajel szintjere, a masikat meg felesleges lenne levinni 430mhz-re, akkor mar nem 21% lenne a tuning eredmenye.
Egyelore meg csak sample kartyak vannak x1800xt eseteben, azok meg korai revizio engenering/review samplek, mire a boltokba kerulnek a kartyak, jobban lehet majd tuningolni oket, Shamino is 2 darab inno3d gtx-el tartja a 3dmark2k5 rekordot, nem valami korai revizios sample kartyaval :)

Egyebkent most nezem, hogy azt a 860 mhz-et x1800xt-nel szaraz jeggel ertek el, LN2 meg rajta se volt a kartyan, akkor hamarosan meglesz a 1ghz/2ghz core/memoria alomhatar :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#196) faster válasza rocket (#192) üzenetére


faster
nagyúr

Ezért is van a GTX-ben, illetve a G70-ben több tartalék. Korai revízió ide vagy oda, nem lehet most már tovább halogatni azt a kijelentést, hogy ez az X1800XT széria nem lett olyan alázós, mint az sokan várták. Jó lett, de semmi nagy áttörés.
Egyébként meg a G70-nél is sokkal jobb lesz a következő revízió. Kicsit mintha mostanában sokat mentegetnéd az ATI minden lépését, meg sokára nyúlik már ez a ''majd meglátjuk ha...'' kezdetű mondatok. Már megláttuk. Elég jól látszik, mire képes az R520.

[Szerkesztve]

(#197) faster válasza rocket (#188) üzenetére


faster
nagyúr

Végül is elképzelhető, hogy a sok fa, a sok transzparens textúra miatt lassult ennyire. Engem meglepett, hogy 4-6 AA-nál ennyire sokat zuhan az FPS, mégcsak nem is 1600*1200 vagy nagyobb felbontáson, annak ellenére, hogy az X1800XT világbajnok memória sávszéllel rendelkezik.

(#198) rocket válasza faster (#196) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem mentegetem, leirtam amit gondolok, ezek olyan dolgok amiknek van alapjuk (visszatekintve az elozo generaciokra), a gtx 4 honap elonyben van, igy kell egy kis ido meg amig a kep helyre all, ezzel parhuzamosan egy mar nagyobb reszben optimalizalt termeknel, kisebb mertekben nohet a sebesseg.
En nem vartam alazosnak, ezek kapitalista cegek, nem az alazas a lenyeg, nem beszelek csoda driverekrol meg hasonlokrol 80% teljesitmeny novekedessel, kb. 10% koruli optimalizacio elkepzelheto driver fronton, a kesobbi revizioknal meg a jobb tuning, ennyi, kevesebbet nem fog fogyasztani, rovidebb nem lesz a kartya, huto nem lesz kisebb.
Es nem mondom, hogy majd meglatjuk ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#199) rocket válasza faster (#197) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen az meglepo, hogy 2x meg gyorsabb is volt, 4x-6x-nel meg ilyen mertekben megzuhant a teljesitmeny, kivancsi lennek mas jatekokban, hogy muzsikal. (azt megjegyezem meg, ''majd meglatjuk'' nelkul ;) , hogy abban a tesztben az 5.9-es catalyst drivert hasznaltak, mashol nem lattam ilyen teszteket, techreport-on kesobbre igerik), itt van par kep a mokarol: Bővebben: link
HDR+AA-ra leszek kivancsi meg, csak ahoz kell majd az 1.34-es patch far cry-hoz, az nem jelent meg meg.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#200) RpPRO


RpPRO
őstag

200. [kép]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.