Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Speed válasza Alvin_ti4200 (#695) üzenetére


Speed
őstag

Hát igen nem rossz de azért láttad má az új GTX eredményeit? :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#752) faster válasza rocket (#746) üzenetére


faster
nagyúr

Kösz, megnéztem. Szimpatikus nagyon, még gyári hűtővel is egész jó lehet, külön tetszik benne, hogy egyslotos. És hát a képminőség most nálam megint az ATI felé billentette a mérleget.

(#753) X Factor válasza Speed (#751) üzenetére


X Factor
addikt

Ha tudod őket, akkor igazán megoszthatnád velünk:)

Make things work

(#754) Digitalis válasza faster (#752) üzenetére


Digitalis
senior tag

Hát igen, nem minden a sebesség. Az ATI mindíg is lenyomta az nVidia-t képminőségben. Ha hozzá vesszük a 3DM5 eredményeit is, :R plusz a sokkal jobb képminőséget, :Y így szerintem sokkal jobb vétel az ATI-karesz. :C

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#755) X Factor válasza Digitalis (#754) üzenetére


X Factor
addikt

És a HDR melletti élsimitást;)

Make things work

(#756) Ati007 válasza Digitalis (#754) üzenetére


Ati007
őstag

LESZ majd talán hamár lehet majd kapni!! :P
Mikor is jelenteték be ezeket a karikat és most kezd beszálingózni 1-2 xl , xt még kint is nagyon ritka.
Kb fél évük volt rágyúrni a gtxekre és megsem tudtak valami sokkal ütösebbet kihozni és azt is csak drágábban.
Sokkal jobb képminöség? :F

(#757) faster válasza Ati007 (#756) üzenetére


faster
nagyúr

Sokkal jobb képminöség?

Nem sokkal jobb, de jobb, és én nagyon háklis vagyok a képminőségre egy 100.000Ft-os kártyánál.

[Szerkesztve]

(#758) Ati007 válasza faster (#757) üzenetére


Ati007
őstag

kiprobáltad mind a 2t? Miben jobb az az miben van különbség a képminöségben ami látszik?

(#759) faster válasza Ati007 (#758) üzenetére


faster
nagyúr

kiprobáltad mind a 2t?

Miért kéne kipróbálnom? Elolvastam sok tesztet, nekem az elég. Te kipróbáltad?

(#760) Ati007 válasza faster (#759) üzenetére


Ati007
őstag

ne érts félre nem fikáztalak csak gondoltam azért mondod hogy jobb a képminösége mert mind a 2t kiprobáltad.
Egyébként probálnám ha lenne de nincs!

(#761) faster válasza Ati007 (#760) üzenetére


faster
nagyúr

Megnéztem a képminőségteszteket a megbízhatóbb, nromális weboldalakon, és azok meggyőztek. Szerintem fontos dolgok ezek, és csak azért nem nyomnak annyit a latban sokaknál, mert pl. a textúrafilterezés minősége vagy az élsimítás nem olyan könnyen számszerűsíthető, mint az FPS.

(#762) Firestormhun válasza Digitalis (#754) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Ez az. Valóban játszunk csak szintetikus benchmarkokkal, az kell nekünk...

Képminőség: AF-ben egyértelműen top-on van. AA-ban viszont GF7 képe szvsz jobb egy hangyányival.
HDR+AA: Ez egy nagyon hasznos feature lesz a köv generáció számára. 1.5 éves farcry játszható így, de a jövőre megjelenő UE3-t vagy Obliviont kétlem, hogy megmozdítaná.

...

(#763) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Csak én vagyok vak vagy tényleg nincs fent az ATi oldalán a Catalyst 5.11?:F Mert a főoldalon lévő link az 5.10-esre mutat.

(#764) SzlobiG válasza Alvin_ti4200 (#763) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen nincsen fenn. De [link] innen leszeheted.

(#765) SzlobiG válasza rocket (#749) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na felraktam az 5.11-est és igazad lett több FPS-em lett így azér már még is jobban szeretek játszani vele.:)

(#766) bozont válasza SzlobiG (#764) üzenetére


bozont
veterán

Érdekes én onnan szedtem le pár napja.

(#767) SzlobiG válasza bozont (#766) üzenetére


SzlobiG
félisten

Te szerintem a hotfixet szedted le, de most nézem és már az 5.11 van fenn, de pár órája még nem az volt.:B

(#768) bozont válasza SzlobiG (#767) üzenetére


bozont
veterán

Nem,nem azt,ez a teljes 5.11 CP griver.Lehet h csak vmi server gond volt.

(#769) anjani182 válasza Firestormhun (#762) üzenetére


anjani182
őstag

Ez a csávó totál nem hozzáértő sztem, csak nyomja a sületlenségeit!? :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#770) Digitalis válasza anjani182 (#769) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ajánlom figyelmedbe okoska : [link] Főleg a Parthenon-t és alul a képeket. :Y :o

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#771) Thrawn


Thrawn
félisten

Már az ATI honlapon is kint van az 5.11

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#772) Alvin_ti4200 válasza Thrawn (#771) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen láttuk, már le is szedtem, sajna csak holnap este tudom majd kipróbálni.

(#773) rocket válasza Firestormhun (#762) üzenetére


rocket
nagyúr

Jelenleg az ATI fele 6xmsaa a kepminoseg/sebesseg bajnok, ezen felesleges vitatkozni.

Digitlife (ami nem kutya uto weboldalnak szamit a hw oldalak vilagaban, sok masikkal ellentetben) egesz mas konkluziot irt az AA kapcsan.

''What concerns quality, everything remains unchanged:

2x mode is identically bad on all video cards. It's just a temporary measure to increase performance;
4x mode is absolutely the same on both Radeon cards (of course, except for the X1800 being able to smooth transparent textures) and approximately comparable between Radeon and GeForce, even though GeForce cards don't use gamma correction;
6x mode in Radeon cards is an absolute quality/performance champion compared to the 8xS mode in GeForce — we look forward to NVIDIA's implementation of MSAA with more than 4 sub-samples...
8xS mode in GeForce cards is an obvious survival of times past: it's of lower quality (and performance!) than the 6x mode in Radeon cards; after the appearance of Transparency AA, it lost its ace of trumps — antialiasing of transparent textures. ''

[link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#774) rocket válasza SzlobiG (#765) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkor gond egy szall se :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#775) Thrawn válasza Alvin_ti4200 (#772) üzenetére


Thrawn
félisten

Lenne kedved letesztelni 64-bites XP-vel is? Persze 5.10-es és 5.11-es Catalysttal is :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#776) Alvin_ti4200 válasza Thrawn (#775) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem:)

(#777) Thrawn válasza Alvin_ti4200 (#776) üzenetére


Thrawn
félisten

Pedig jó kis cikk lehetne belőle HWT-n :O

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#778) Alvin_ti4200 válasza Thrawn (#777) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Cikk az lesz, de a 64 bites XP egyelőre halott ügy:(

(#779) wannabegod_


wannabegod_
tag

Helló!

Valaki megtudná nekem mondani hogy a Readyből lehet-e egyesével is termékeket rendelni, vagy csak és kizárólag nagyobb számban? Meg magánember rendelhet-e vagy csak cégek? :F

Amugy érdemes most 125k ért X1800 XT 512-es kártyát venni, vagy felesleges ennyi pénzért megvenni, vegyek mást vagy várjak vele? :F

Előre is köszönöm! Csáó :R

electronical subvibes of the low sounds..

(#780) Alvin_ti4200 válasza wannabegod_ (#779) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Magánember is rendelhet és nem kell 100 darabot venni semmiből. 125k-ért megéri az 512-es XT, kérdés, hogy mikorra fogják tudni Neked prezentálni. Szerintem novemberben nem túl esélyes.:(

(#781) bubu256 válasza Alvin_ti4200 (#780) üzenetére


bubu256
tag

A hét elején beszéltem velük ebben a hónapban nem várható, le is beszéltek a megrendelésről. :((( Pedig ennyiért érdekelt volna.
Alvin nem tudod mikor érkezik az Alienbe 1800XT?

(#782) SzlobiG válasza bubu256 (#781) üzenetére


SzlobiG
félisten

Novemberbe nem hinném, hogy lesz.:(

(#783) Alvin_ti4200 válasza bubu256 (#781) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudom, szerintem novemberben nem várható:(

(#784) dermedt válasza Alvin_ti4200 (#783) üzenetére


dermedt
aktív tag

Megkésve bár, de gratulálok az új VGA-dhoz .
Szerintem megérte az árát.
Ha nem lenne most a GTX-em , akkor én is ezt vettem volna! :R

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#785) anjani182 válasza dermedt (#784) üzenetére


anjani182
őstag

Miért vetted volna ezt? Nem is egy kategória! :F :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#786) dermedt válasza anjani182 (#785) üzenetére


dermedt
aktív tag

Természetesen nem egy kategória , de egyszerüen tetszik a cucc , és szerintem nemrossz az ára sem, pláne ha azt is figyelembe vesszük , hogy kis tuninggal képes lehet hozni egy X1800XT teljesítm
ényét is.
Mindazonáltal nagyon megvagyok elégedva a GTX-el , és természetesen nem cserélném le most , csak egy jobbra. :DD

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#787) SystemRoot


SystemRoot
őstag

azt néztétek az ATI oldalán hogy vaalami francia tesztoldal 1GHz es core frekit és közel 2GHz es memória órajelet paszírozott ki egy X1800Xt-ből? Ez azér eléggé durvás dolog. főleg hogy állítólag 100%osan stabil volt a kari azon az órajelen (semmi pixelhiba) és szerintük ez mégcsak nem is egy túlzottam kiemelkedő OC...
Hét ez eléggé durvás...
(ha már volt ez a hír akkor bocs...)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#788) Thrawn válasza SystemRoot (#787) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#789) westlake válasza SystemRoot (#787) üzenetére


westlake
félisten

1ghz-es mag stabilan? ezt azert nehezen hiszem..

Play nice!

(#790) SzlobiG válasza rocket (#29) üzenetére


SzlobiG
félisten

Miről is hull le?:)

(#791) SystemRoot válasza westlake (#789) üzenetére


SystemRoot
őstag

márpedig ezt az ATI oldalán olvastam, mikozben épp az új Catit töltöttem le.
Nem hiszem hogy hazudni mernének...
egyébként itt egy link róla:[link]
az ati oldalán már nincs a News között...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#792) westlake válasza SystemRoot (#791) üzenetére


westlake
félisten

hiaba... ok maguk mondtak valahol egy forumban, hogy az 1gigas gpu nem stabil..

Play nice!

(#793) SzlobiG válasza westlake (#792) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szép is lenne ga 1Gigásan stabil lenne.

(#794) Overlocker válasza SystemRoot (#791) üzenetére


Overlocker
veterán

ilyen órajelen csak 2d-be ment.
Az egyik legnagyobb tuninger ''Fugger'' 890/1700-1800 körüli értéket ért el egy xt-vel.Ez a max amit láttam és 10k megvolt 05-be. Mindezt LN2-vel...Szval ez a max. ;)

(#795) wannabegod_ válasza Alvin_ti4200 (#780) üzenetére


wannabegod_
tag

Thx! Amugy sem most tervezem a beszerzését, majd csak karácsonykor, vagy az újév januárjában. Csak addig is informálódok a ''mit, hol, mennyiért és milyet?'' feltételek alapján. :) Ami configot ossze akarok rakni:

ASUS A8N-E
AMD A64 4000+ (SAN DIEGO)
KINGMAX SUPERRAM 4* 512/400
C3D ATI R X1800 XT 512

meg valami jó chieftech ház. :))

Ez az álmom, amiért ha keményen dolgozom (inkább csak gyűjtögetek) akkor akár valóra is válhat! :)

Na, sziasztok!

electronical subvibes of the low sounds..

(#796) SzlobiG válasza wannabegod_ (#795) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem rossz konfig, de ha már ilyen procit és VGA-t akarsz akkor már ne 400-as ramot+ kicsit komolyabb lap dukál.:) pl: ASUS A8N SLI Premium.

(#797) Speed válasza wannabegod_ (#795) üzenetére


Speed
őstag

Nem rosz összeálltás én is most akarok hasonlót venni de alapokban mégis másat.
A lap, ha ATI karit veszel szerintem megérdemel egy CF ATI chippes(PL: DFI) lapot a proci az nem rosz de nam igazán kiugró teljesítmény nekem volt szerintem nem éri meg az árát de azért nem rosz :R Szerintem ramm ügybe fuss még egy-két kört :R A vga meg szerintem érdemes megvárni az új NV árát/teljesítményét is ha egyáltalán nem az lesz előbb meg ha nem ATI párti vagy nagyon :D

[Szerkesztve]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#798) Alvin_ti4200 válasza SzlobiG (#736) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1280 minden fullon, szűrő játékban maxon (driverben 4xAA/8xAF), asszem a második pályán mentem 3 ellengéssel minimális forgalommal. Quick Race

2005-11-13 21:39:16 - speedDemo
Frames: 5228 - Time: 134678ms - Avg: 38.819 - Min: 31 - Max: 51

Catalyst 5.11
Kártya alapon. Ja és belső nézet:)

[Szerkesztve]

(#799) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#798) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Javítom magam, első pálya -> Clubbhouse & Hollis vagy mi a fene

Íme a szűrő nélküli eredmény:

2005-11-13 21:58:50 - speedDemo
Frames: 5698 - Time: 129173ms - Avg: 44.111 - Min: 35 - Max: 55

Látszólag nem nagyon fogja meg a kártyát a szűrők használata:U

(#800) Domy válasza Alvin_ti4200 (#798) üzenetére


Domy
aktív tag

Korrekt :D A kedvemért megnéznéd ugyanezt húzva és úgy is hogy csak a ram és csak a GPU van megtekerve? :R

Szerk:
Akkor én is javítom magam :D Ez alapján számomra eléggé nyilvánvaló hogy ez a Game is várhatóan erősen CPU limites.... úgyhogy annyira már nem is mozgat, hogy mennyivel tud többet benne egy X1800XL megráncigálva... azért köszi!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.