Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) HERR Z


HERR Z
veterán

MSI X1800XL PCIe 256 DDR3/256 bit, vadiúj dobozos 1 év garancia: 99.900,- (1 db)

itt a piacon...

(#952) Exakt válasza LittleG (#944) üzenetére


Exakt
aktív tag

en hihetonek talalom hogy januar korul bejelentsek az r580-at jo mondjuk ahoz meg plusz masfel honap mire a boltokba legyen, :DDD de isszonyat hatranyban van az ati, most olvasom hogy a 6800gs is kijon agp-be, szoval a legfelso kategoria es kozepkategoria is eleg gyengen all..
a 1600xt-et is most araztak le mert nem kellett volna a kutyanak sem azonos aron mint a GS-ek. meg mindig nem ertem hogy adhadta ki az ati 128bitel??? :F

az 1800xt PE ugyanugy meg fogja kapni az 1,1 nanos ramokat mint az uj GTX es ennyi,
az r580 szinten ugyanezek a ramok, de tobb pipa remelhetoleg tobb mint 24... :D
na erre leszek kivanci



[Szerkesztve]

(#953) g4dg3t válasza Kraptor (#949) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Ami engem nagyon meglepett:
...we can tell you we benchmarked with F.E.A.R., Quake 4, Splinter Cell - Chaos Theory, Doom 3, Far Cry, and 3DMark05 at 1600x1200 resolution with 4X AA and 8X AF enabled. ATI X1800XT Crossfire won every benchmark over nVidia 7800GTX SLI in these tests.

Az uj RD580-as crossfire-t nagyon eltalaltak! Kivancsi leszek az erre epulo lapok tesztjere.

(#954) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ahogy elnézegetem az árak még nem ''stabilak'' mer nagykerbe 140K-ért láttam Sapphire 512es XT-t ennek ellenébe látom 130 körül is lehet kapni...

(#955) Ati007 válasza SzlobiG (#954) üzenetére


Ati007
őstag

de hol????? :F

Nem kaptam ma sehol! :O

(#956) RpPRO válasza Exakt (#952) üzenetére


RpPRO
őstag

Felso es kozepkat. lehet hogy gyengen all (sztem felsokat.val semmi gond, a 128bites x1600-tol en is paff vagyok), de mi a helyzet a belepovel? OEM cegek vasaroljak tonna szamra. Az xbox360-rol ne is beszeljunk, dol Atihoz a le.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#957) SzlobiG válasza Ati007 (#955) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt nem tudom, hogy raktáron vam-e sőtt tuti nincs, de árak már vannak. Expert.

(#958) Exakt válasza RpPRO (#956) üzenetére


Exakt
aktív tag

én fejeztem ki rosszul magam, nem anyagilag ertettem, hanem teljesitmenyben a kozep-felso kategoriaban, abban igazad van hogy a felso kat. helyzete jobb mint a kozep.
Ez a 1800XT CF teszt egesz jol nez ki ha igy igaz ahogy mondjak. Valameik hsz-ben volt hogy:
''egy teszt nem teszt'' :)

már kezdek hianyolni PH-án egy 1800xt tesztet

[Szerkesztve]

(#959) faster válasza Exakt (#958) üzenetére


faster
nagyúr

már kezdek hianyolni PH-án egy 1800xt tesztet

[link]

(#960) Exakt válasza faster (#959) üzenetére


Exakt
aktív tag

ez volt a bemutato, azert regebben olvasom PH-t mint forumozok, :D de azert koszi,
osszehasonlito tesztre gondoltam, meg mintha olvastam volna valameik topicban hogy hamarossan lesz

(#961) Racecam válasza Exakt (#960) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Bizony lesz! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#962) faster válasza Exakt (#960) üzenetére


faster
nagyúr

Ok, nem tudtam, hogy azt a tesztet már láttad...

(#963) westlake


westlake
félisten

ket lehetoseg van:
1. dfi xpress200 + 2db x1800xt 512
2. dfi expert + 2db 7800 gtx 512

na melyik legyen? ;)
(az atis megoldas joval olcsobb)

Play nice!

(#964) Kraptor válasza westlake (#963) üzenetére


Kraptor
őstag

GTX

(#965) westlake válasza Kraptor (#964) üzenetére


westlake
félisten

hat persze... ha a penz nem szamit..
inkabb bprobald ugy osszehasonlitnai, hogy a gtx sebessegtobletet allitod szembe az ati alcsobbsagaval

[Szerkesztve]

Play nice!

(#966) Kraptor válasza westlake (#965) üzenetére


Kraptor
őstag

GTX:)

(#967) westlake válasza Kraptor (#966) üzenetére


westlake
félisten

ez nem objektiv velemeny..

Play nice!

(#968) g4dg3t válasza westlake (#963) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Az RD480-as laphoz kell szerezned egy CrossFire Edition XT-t is nem?...szvsz ilyet meg senki nem latott :)
Ha meg iden meg akarod rendelni a stuffot sztem is az SLI GTX512 a nyero...persze csak ha telleg nem szamit a penz :P

(#969) X Factor válasza g4dg3t (#968) üzenetére


X Factor
addikt

Kövezzetek meg ha nem így van, de én úgy tudom hogy a next gen. ATI kártyáknál nem kell külön Cf kártya meg mi egymás, hanem úgy megy mint az SLI. Lehet hogy tévedek, csak valahonnan így rémlik.

Make things work

(#970) westlake válasza X Factor (#969) üzenetére


westlake
félisten

nem-nem... igaza van gad-nak, mert allitolag az x1XXX-es szeriabol az x1800xl/xt kivetelevel az osszes kartya ugy lesz hasznalhato, ahogy te is tudsz rola

[Szerkesztve]

Play nice!

(#971) attika80 válasza westlake (#963) üzenetére


attika80
aktív tag

Szerintem sli-t csinalj!!!:) :) :) :) Tudni akarom milyen az expert lap mielott megveszem :DD

[Szerkesztve]

(#972) westlake válasza attika80 (#971) üzenetére


westlake
félisten

ja persze... hogy az en penzem banja :D

[Szerkesztve]

Play nice!

(#973) Kraptor válasza westlake (#972) üzenetére


Kraptor
őstag

Látod eddig GTXre volt több szavazat:):)

(#974) Templomegere


Templomegere
senior tag

Egyértelmüen ATI !

szerintem :)

(#975) RpPRO


RpPRO
őstag

En is atira szavaznek. Azert probalj meg beszerezni egy 6 gigahertz korul futo amd-t melle, hogy ki tudd hasznalni a kombo teljesitmenyet. :P

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#976) szesa


szesa
senior tag

bazz http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=16446

megse lesz AGPs x1800.

a marketingen kivul vvan ennek fizikai akadalya is? pl lassubb adatatvitel stb amilyert nem akarnak tobb agp uj vidkarit csinalnai? (holott mintha ugy remlene a hasonlo agp es pci kareszok kozul mintha egy hajszallal de az agp gyorsabb lett volna :U :F )

-

(#977) SzlobiG válasza szesa (#976) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg is értem őket, hogy nem lesz AGP-re...

(#978) Alvin_ti4200 válasza SzlobiG (#977) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyet értek, teljesen felesleges.

(#979) faster válasza szesa (#976) üzenetére


faster
nagyúr

Nemcsak a Rialtot kell rádobni egy ilyen kártyára, hanem át kell dolgozni a kártya tápellátását is, és nem biztos, hogy megéri, azon kívül manapság mindenkinek az ATI gyártja a csúcskártyát panellel együtt, nem nagyon egyénieskedhetnek a gyártók. Ez alól csak a legnagyobbak a kivételek, mint pl. az ASUS. Ez azt jelenti, hogy ha az ATI nem tervez és gyártat ilyet, akkor nagy eséllyel nem lesz ilyen kártya.

(#980) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sikerült kiderítenem, hogy a gyári hűtő mennyire hatékony. Semennyire:) ATiTool-lal elindítottam a forgó kockát és max fordulatra kapcsolt ugye a venti (70 foknál kapcsol be) és 81 fokig meg sem állt, ez volt a plafon. Tehát terhelés esetén 81 fokra melegszik fel a kártya a gyári szutyokkal. Kérdés: mennyire sok ez az érték ha a kártya nem hibázik/nem szemetel/nem fagy? Tuning esetén ha adok +0.1V-ot a GPU-nak, akkor mi szabhat határt a sikernek (már kipróbáltam nyitott házzal, stabil)? A hőmérséklet?

Zalman VF700-as sorozaton kívül mi megy még rá erre a kártyára?

Ja elfelejtettem, hogy nincs egy deka rendszerhűtőm se. Casetek CK-1020-as házikóm van, oldalt van két 9,2 centis ventinek hely, az alsó a VGA környékén. Oda érdemes egy ventit tenni? Ha igen, akkor egy Coolink X9 jó-e illetve befelé vagy kifelé fújjon?

[Szerkesztve]

(#981) Chieftec válasza Alvin_ti4200 (#980) üzenetére


Chieftec
őstag

Sztem sok mert ugye nemcsak a GPU meleg hanem azt a forró levegőt tolja a töbi alkatrészre is. VF-700 elég erre a karira (ismerősömnél láttam a GTOn bizinyított 35 idle 48 full) Talán még ez azt nemtom, hogy felmegy e rá:[link][link]

Deka rendszerhűte se :Y egy ilyen konfignál? Oldalt tolja be a kártyára a hideget. Meg sztem a táp alá is tegyél ami kifelé szívja. A lényeg: elöl, oldalt be, hátul, felül ki.

(#982) Alvin_ti4200 válasza Chieftec (#981) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én a csend híve vagyok:) Bár a kártya full fordulaton elnyom mindent. A tápom alján van venti, így hátulra nem szánok, meg az A64 se fűti fel annyira a házikót szerintem (igaz így húzva van vagy 55 fokos terhelve). Felülre már raktam egyszer a próba kedvéért, semmit nem ért a szar kialakítás miatt. Oldalra ezért gondoltam egyet. Nekem a NothPole nagyon nem szimpatikus, meg aztán hogy néz már ki:D VF700 tudom, hogy elég, csak az a kérdés, hogy 600(+0.1V)/1400(+0.1V)-on is elég-e?:U

(#983) Chieftec válasza Alvin_ti4200 (#982) üzenetére


Chieftec
őstag

Énis de azért azt is szeretem ha nincs semmi 50 fölött. Sztem a táp alatt próbáld meg egyszer mert az ugye pont a procitól szívná el a meleget aztán nem a házban terjengne.
Oldalra egy ventit sztem mindenképp kis fordulaton is sokat segít. Ati Silencer? Nemtom felmegy e.

(#984) X Factor válasza Alvin_ti4200 (#982) üzenetére


X Factor
addikt

Szerintem így se engedné 60 fölé, de nincs valahol róla teszt???

Make things work

(#985) Alvin_ti4200 válasza Chieftec (#983) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megnéztem az Arctic Cooling honlapján és nem jó az X1800-ra:( Első sorban a RAM modulok miatt.

(#986) Alvin_ti4200 válasza X Factor (#984) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Van, de én Fatal1ty FS-V7-et szeretnék. Az többet pörög.

(#987) Domy válasza Alvin_ti4200 (#986) üzenetére


Domy
aktív tag

Többet pörög és hangos is mint a dög :D De én bekötném a VGA-ra és majd az szabályozza... nálam az X800XT-men volt VF700Cu és FS-V7 van most... a gyári hűtővel Atitool alatt 546/530-at ment a kártya és 72/54 fokos volt(gpu/temp) terhelve, ugyanez a VF700-Cu-val 554/536-on tudott és 61/41 fokos volt a kari, 5V-on pedig 65/45 fokot tudott...

Most hogy a Fatality van rajta 566/544-et megy a kari, és 58/40 fok a hő, és 5V-ra kötve tudja a 61/42-t :DDD

(#988) Alvin_ti4200 válasza Domy (#987) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Na látod, ezért akarok Fatal1ty-t;) 5V-on és 600/1400-on;]

(#989) Domy válasza Alvin_ti4200 (#988) üzenetére


Domy
aktív tag

Én meg ezért akarok X1800XL-t ;]

(#990) Alvin_ti4200 válasza Domy (#989) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:C

(#991) Speed válasza westlake (#963) üzenetére


Speed
őstag

Nagyon bele akarsz nyúlni bammeg :D Szerintem az ATI megoldása is nagyon fasza :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#992) SzlobiG válasza westlake (#963) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha ennyi pénzed van akkor én már a GTX-eket venném.:)

(#993) RpPRO válasza Alvin_ti4200 (#980) üzenetére


RpPRO
őstag

81 fok az teljesen rendben van. Nv-nal 120 fokra van beallitva a 'veszjelzo'. Ezeknek birni kell a 100 fokot is, persze az mas kerdes, hogy gyorsabban oregszenek igy. Gyari hutovel kene kiprobalni a +0.1V-ot, milyen meleg lesz. Szerintem akkor szemetel a kep, ha nem egyenletes a holeadas, mert rosszul van felrakva a hovezeto paszta, pl egyik sarka fele alig van. A haz oldalanak levetelevel en uresben 3 fokot nyerek a CPU-nal es 2 fokot a GPU-nal, pedig nekem is kifele fujja a hazbol a levegot a silencer.

a vf700-at sajat tapasztalatombol ajanlom (cu-m, volt), szuper halk es hatekony. Nem tudom viszont, h a ramok mennyire melegednek es mennyire elegendo nekik az a pici ramhuto.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#994) Alvin_ti4200 válasza RpPRO (#993) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

VF700-at ismerem személyesen, mivel már kettő is volt (egy Al-Cu és egy Cu);) A RAM-ok nem tudom mennyire melegednek, a borda és a rájuk fújt levegő biztos jótékony hatással lesz a tuningra:) Gyári hűtővel azért nem nagyon akarok kísérletezgetni, mert félek egy esetleges meghibásodástól és azért drága mulatság lenne.

(#995) Chieftec válasza RpPRO (#993) üzenetére


Chieftec
őstag

Azért ez nem teljesen igaz! Most 81 akkor nyáron 90 +0,1 V, nem mondom tovább.
RAMokra elég a borda mert a CPU illetve GPU hűtő úgyis a RAMokra fújja majd a levegőt.

(#996) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nincs még mindig X1800XL/XT tulaj rajtam kívül?:F Érdekelnének a tuning és VF700-as tapasztalatok:U

(#997) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Na mégnéztem élesben mit teljesít a kártya tuningolva, elég impozáns:D NFS: Most Wantedban laza 10-15%-ot dobott ha jól számolok. Kinyitottam a ház oldalát és így 600/1400-on (+0.1V/+0.1V) 76-77 fokra tolta fel az ATiTool-os kocka a cuccost.

(#998) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#997) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Korrigálnám magam, kicsit elszámoltam a dolgot:B Szóval srácok, nem csalás, nem ámítás, több, mint 20%-kal gyorsabban megy az NFS tuningolva:Y Bizonyíték:

Főmenü (alap/húzott) --> 29-30 / 36 fps
Egyik küldetés nyitósora (alap/húzott) --> 49-50 / 60 fps
ugyanebben a küldetésben a minimum fps (alap/húzott) --> 34 / 45 fps

Szerintem az eredmények magukért beszélnek:R

(#999) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

600/1400-nál fogtam és becsuktam a házat, bár ne tettem volna...
87 fok után megállt minden, csak az egér mozgott és 10 mp-re rá kaptam a pofámba egy szép kis kék halált:( Hiába, ettől a fos gyári hűtőtől nagyon felmelegszik a drágám:O No majd beszerválok egy Zalman-t.:C

(#1000) Firestormhun válasza Alvin_ti4200 (#998) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Felbontás, beállítások?

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.