Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#6449) #31757056 válasza Hurkaleves (#6444) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én ezt a megoldást akkor sem tartom ár/érték arányban jónak, azért írtam, hogy a CF ebben a kategóriában inkább extra lehetőség. 1920-on már annyi FPS-el nem előzi meg a 4870-et, viszont cserébe ketten együtt megzabálnak kb 220W-ot dupla hangerővel, és akkor a 4870-et még nem is tuningoltad. A 4890-et jobb ha ide se említjük, nevetve eléri a 950Mhz-es órajelet a GPU-ja... Ráadásul a teszt eleve 6 hónapos, azóta már 5 driververzió megjelent, tehát semmiképpen nem naprakész, azóta jelentően gyorsult pár játék, és patch-ek is kijöttek hozzájuk. 2560-on meg már kizárt hogy elég legyen az 512VRAM, hiába a 2 GPU brutál nyers ereje. Ráadásul a CF rendszer gyorsabban is avul el, mert a következő generáció egykártyás rendszere is már röhögve megelőzi, amelynek a tetejébe még alacsonyabb a fogyasztása is a már ezelőtti generáció egykártyás rendszerétől is, nemhogy kettőétől. Ezenkívül ha peched van, a kedvenc játékod nem is működik vele éppen. Vagy lehet hogy mondjuk XP oprendszer alatt menne, de mi van ha pl Vista vagy Win7 (akár 64bit) DX10.1 alatt meg a driver problémája miatt éppen nem megy?
Persze akinek mindegy a fogyasztás/hangerő/halk hűtés eléréséhez bonyolultabb rendszer kiépítése/dupla hőtermelés/nagy helyigény, annak jó lehetőség a CF, mint ahogy írtam is ezt korábban. Illetve annak aki bevállalja a CF-el járó kockázatokat.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.