Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) eladohardver válasza tcfcsl (#1100) üzenetére


eladohardver
őstag

nemcsak x48 nál vannak gondok... p45 is egy //**** de némely x38 as ddr3 as lap is ****

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1102) MPowerPH válasza tcfcsl (#1100) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem nincsenek ilyen gondjaim. :F Elégedett vagyok, 1950MHz CL8 -on, gyári fesszel, 1:2 arányban. :U
Nem inkább a megfelelő chippes memot kellene kifogni egy adott típusú X48 -as alaplaphoz? :U Mert abban egyetértek, hogy finnyás jószágok, és márkától függ az is, melyik melyiket szereti. Viszont ha megfelelő chippes memót raksz a lapodba, akkor nem lehet gondod. :K

Don't Tread On Me

(#1103) brian1974


brian1974
tag

hol lehet megtalálni a R.E. kompatibilis ramok listáját?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1104) eladohardver válasza brian1974 (#1103) üzenetére


eladohardver
őstag

legfőképp sehol ...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1105) brian1974 válasza eladohardver (#1104) üzenetére


brian1974
tag

Az jóóóóóóóóóó

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1106) tcfcsl válasza MPowerPH (#1102) üzenetére


tcfcsl
csendes tag

Lehet. DE:
1. Ha már a QVL szerintiek sem azok, akkor melyek lehetnek jók?
2. A sok alaplap és memória közül egyik páros sem passzolt össze? Nehezen hiszem el. Ha a véletlenre alapozok, már akkor is legalább egynek mennie kellett volna. Gumicsirke, szerintem.

(#1107) MPowerPH válasza tcfcsl (#1106) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, ez az amit végig kell próbálni. :( Nekem mázlim volt a rammal, elsőre eltaláltam. :D
Pedig nem is az a "húde milyen brutál" DDR3 -as. :DDD

Tanulság: Leteszteled, ha nem ok, akkor 3 napig vissza tudod adni, és keresel másikat. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1108) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy használom az lcd poster-t, hogy kiírja az órát, és néha meggajdul, tehát a második a karekter egy nem minden szegmenst mutató 2-es, és ha új óra kezdődik akkor lenullázza magát.

Valakinek tipp?

i9 / 4080 / 32"

(#1109) pigatt


pigatt
őstag

Meg van akkor csinálja amikor elindítom az everest 5.0-át. De, hogy miért?

i9 / 4080 / 32"

(#1110) ferbazs válasza brian1974 (#1103) üzenetére


ferbazs
tag

(#1111) brian1974 válasza ferbazs (#1110) üzenetére


brian1974
tag

ez jó, csak az a baj, hogy az 1600-as ramok nincsenek rajta.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1112) ferbazs válasza brian1974 (#1111) üzenetére


ferbazs
tag

Vegyél xmp-s kit-et. Menni fog.

(#1113) brian1974 válasza ferbazs (#1112) üzenetére


brian1974
tag

Most 2db Kingmax FLGE85F-B8MF7 XMP-s ram van denne és amikor kiválasztom a XMP 1 vagy 2 profilt, a gép el sem indul.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1114) ferbazs válasza brian1974 (#1113) üzenetére


ferbazs
tag

Nézzél valami komolyabbat...Corsair, Gskill, Ocz....de sokaknak jó volt bele a Csx Diablo is.

(#1115) eladohardver válasza ferbazs (#1114) üzenetére


eladohardver
őstag

azt azért tegyük hozzá, hogy a csx diablo-ért felesleges annyi zsét kiadni.... hisz ebben a lapban olyan 1800 körül fog "hasítani".... brian sztem inkább nézelődj ebben a topicban hogy az userek milyen memóriákkal, milyen eredményeket érnek el... és az alapján dönts, ne az alapján amiket leírnak... ott legalább látod mit lehet velük L érni...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1116) brian1974


brian1974
tag


Ilyet honnan lehet szerezni? Nagyon kellene!!!!

[ Szerkesztve ]

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1117) Tomi84 válasza eladohardver (#1115) üzenetére


Tomi84
aktív tag

nekem a mostani diablo modulok mentek 2Ghz-en ebben a lapban, illetve korábban egy P5E3 Premiumban is (X48), így ezzel nem értek teljesen egyet. Persze lehet én vagyok a szerencsés. Ahogy eddig nézegettem teszeredményeket a D9GTR chippes modulokat szereti a lap, D9GTS már kevésbé, D9JNL mégkevésbé, persze itt is vannak kivételek. Arról nem is szólva, hogy a csx diablo az egyik legolcsóbb tényleg jó ddr3-as tuningram, ha nem A legolcsóbb.

Brian: ha megnézed az a backplate is ki van vágva. A legtöbb gyárilag nem lyukas középen. Én most asszem egy glacialtech backplate-et használok, egy freezer extreme-hez. Kicsit azt is meg kellett moddolni, de nem vészes.

(#1118) brian1974


brian1974
tag

nekem egy H alakú van(Thermaltake CL-P0114-01 Big Typhoon120 4in1), de elég veszélyes, mert a lábakhoz hozzáér, amit szilikonnal kitámasztottam, de félek, hogy a gumi a nyomás alatt átszakad és zárlatot okoz.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1119) subaruwrc


subaruwrc
félisten

keresek eladó rampage extremet :))

(#1120) Tomi84 válasza subaruwrc (#1119) üzenetére


Tomi84
aktív tag

néhány hete (talán már hónapja) egy rakat volt a hardveraprón, most alig akad, persze drágább is. Remélhetőleg majd ráakadsz egy normális árú egyedre. én már nagyon megszerettem az enyimét, pedig még gondolkoztam rajta, hogy inkább ezt adom el és a striker II extreme marad, de végül másképp döntöttem :)

(#1121) subaruwrc válasza Tomi84 (#1120) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát igen. most is lenne egy kiszemelt darab cska az én lapomat nem viszik így meg nem megoldható.

(#1122) brian1974 válasza subaruwrc (#1119) üzenetére


brian1974
tag

én lehet, hogy eladom. neked mit érne meg?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1123) subaruwrc válasza brian1974 (#1122) üzenetére


subaruwrc
félisten

megy pü.

[ Szerkesztve ]

(#1124) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A "Max CPUID Volue Limit" mit takar?

Don't Tread On Me

(#1125) Overlocker


Overlocker
veterán

(#1126) MPowerPH válasza Overlocker (#1125) üzenetére


MPowerPH
félisten

:Y :Y :Y

Ha már itt vagy megkérdezem, hogy Rampage Extreme -be tudsz ajánlani valami jófféle DDR3 -as memot? :U Mert úgy látom Te már próbálgattad... ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1127) brian1974 válasza MPowerPH (#1126) üzenetére


brian1974
tag

ugyan nem tőlem kérdezted, de a G.SKILL 1600 CL7 2*2GB-os kit egy remek választás.

[ Szerkesztve ]

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1128) Overlocker válasza MPowerPH (#1126) üzenetére


Overlocker
veterán

Elsősorban 2 x 1GB ramot ajánlok bele, mert 2 x 2GB -t nem igazán kezel jól a lap, legalábbis ami eddig volt tapasztalatom.

2 x 1 GB esetén, CSX, Cellshock valami jobb Gskill jó választás lehet..

(#1129) Tomi84 válasza brian1974 (#1127) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Tudnál küldeni beállításokat erről az eredményről? Nekem a 9450-es fenemód nem akar 3.2Ghz fölé menni, legalábbis ott stabil maradni. Elég sokat próbálgattam már, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy kissé antituningos proccot fogtam ki.
Remélem a vízzel azért fog kicsit tovább menni :K

(#1130) Tomi84 válasza Overlocker (#1125) üzenetére


Tomi84
aktív tag

ez is valami :P

Ez a dupla erő, szó szerint egymásnak feszülve :D RampageVsStriker

(#1131) babbab


babbab
csendes tag

Sziasztok!
Öcsémnek van egy ASUS Extreme Striker alaplapja + 6600 Core Quad procija. A gépet ha bekapcsoljuk elindulnak a ventilátorok, viszont se kép, se hang nincs (Corsair VX 450 táp, 1Gb DDR2 RAM, 8600GT). Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek, mert már nagyon el van keseredve. Egyébként ha bekapcsoljuk az alaplapot, akkor a hátsó LCD-n azt írja, hogy CPU INIT és villog, ha a gépet bekapcsoljuk, akkor nem villog,de kiírja ugyanezt. Minden segítséget előre is nagyon köszönöm.

(#1132) MPowerPH válasza babbab (#1131) üzenetére


MPowerPH
félisten

CMOS clear a lapon? :U

Don't Tread On Me

(#1133) Tomi84 válasza babbab (#1131) üzenetére


Tomi84
aktív tag

felhívnám a figyelmedet, hogy ez a Rampage Extreme/Formula lapok topikja, a Striker topikja itt található: [link]

mivel mind a kettő kihalt, azért csak próbáljunk kicsit segíteni. Szóval a CPU INIT azt jelenti, hogy nem tudja inicializálni a proccot. Ez lehet akkor, ha túl van húzva a procc, vagy kevés feszt kap és nem indul, esetleg régi a bios és nem támogatja a 4 magos procikat. Rosszabb esetben hibás a proci vagy sérült az alaplapon a tokozás. Illetve előfordulhat hogy sérült a bios.
Próbálj meg egy bios resetet (kikapcsolod a gépet, lehúzod az áramról, kiveszed az alaplapból az elemet, vársz pár percet, visszateszed). Ha ezek után sem indul akkor még egy trükköt érdemes megpróbálni: kiszedsz mindent a gépből (proci, memória, vga), kiveszed az elemet, visszateszed majd elindítod. Sípolni fog ezerrel, cpu init villog, kikapcs. Cuccokat visszateszed, újraindít.
Ha ezek után se megy, komolyabb lehet a gond. Másik proci kipróbálása javallott (régebbi 2 magos 6300, 6400), ha úgy indul mehet egy bios frissítés.

(#1134) MPowerPH válasza Tomi84 (#1133) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyetértek, csak az elem kiszedést nem értem? :U Az már nem illik, esetleg P1 -es gépek esetében. :DDD Van erre külön gomb, nem? Vagy ha az nem, akkor pöcök átrak majd vissza, és már dohoghat is tovább. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1135) Tomi84 válasza MPowerPH (#1134) üzenetére


Tomi84
aktív tag

van benne valami... ilyen a szokás hatalma :D Ha kiszedem az elemet, akkor tutira le lesz resetelve az a bios. Lehet elavult hozzáállás, de nekem ez a biztos :DDD

(#1136) MPowerPH válasza Tomi84 (#1135) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amúgy teljes mértékben igazad van. :D Csak nekem az már túl macerás, nem szeretek tökölni ott a lapnál, mindig fetrengeni a földön. :DDD Ezek az új lapok elkényelmesítik az embert. :))

Don't Tread On Me

(#1137) Tomi84 válasza MPowerPH (#1136) üzenetére


Tomi84
aktív tag

nekem eszköz derékmagasságban, ház nélkül az asztalon, elem köbö 2 karnyújtásnyira (értsd: oda kell gurulnom a székkel :DDD ). Így azért kényelmesebb. :P

(#1138) brian1974


brian1974
tag

kinek milyen hőmérsékleten megy a Rampage Extreme?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1139) MPowerPH válasza brian1974 (#1138) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mire gondolsz pontosan? Loadban nézzem, vagy idle -ben? 23C van a szobában.

Don't Tread On Me

(#1140) brian1974 válasza MPowerPH (#1139) üzenetére


brian1974
tag

mindkettőben, nekem az everestben az alaplap 40, a proci 42, az egyes magok 51-56 az északi és déli híd 60 fokosak, meg van egy PWM, ami 51 fokos terhelés nélkül. azek az értékek nem magasak kicsit?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1141) MPowerPH válasza brian1974 (#1140) üzenetére


MPowerPH
félisten

NB, SB, Power az az adat nálam, ami a laphoz tartozik. A proci az más tészta, annak nincs köze a laphoz.

Don't Tread On Me

(#1142) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szoba 24C, minden alapon van, a legkisebb feszen amit adni tudtam a lapnak és a procinak, persze amíg stabil. Prime alatt a Large FFT s tesztet futtatva nálam így néz ki:

SB: 44C
NB: 48C
Power: 33C

Don't Tread On Me

(#1143) Tomi84 válasza brian1974 (#1140) üzenetére


Tomi84
aktív tag

nekem az egy kicsit magasnak tünik. Mennyi feszt tolsz neki?
Nekem 23 fokos szobában, 1.3V NB, 1.05V SB, 1.5V SB1.5 és 1.24V-os Vcore mellett.
Idle: NB - 43C, SB - 43C, PWM - 37C.
Load: NB - 51C, SB - 48C, PWM - 53C.

Load alatt 30 perc prime-ot értek. PWM nálam is kicsit magasabb, 4 magos proci gondolom többet fogyaszt.
.

(#1144) MPowerPH válasza Tomi84 (#1143) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, 4 magosnak több nafta kell. Szerintem is kicsit magasak az értékei. Át van rendesen pasztázva a hűtés? Háznak milyen a szellőzése?

Don't Tread On Me

(#1145) brian1974


brian1974
tag


Ha valakit érdekel esetleg: [link]

[ Szerkesztve ]

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1146) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Im back with Rampage Extreme (L) :D

(#1147) brian1974 válasza subaruwrc (#1146) üzenetére


brian1974
tag

Valami nem jó?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1148) MPowerPH válasza subaruwrc (#1146) üzenetére


MPowerPH
félisten

:C

Don't Tread On Me

(#1149) subaruwrc válasza brian1974 (#1147) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem értem kérdésed.

(#1150) subaruwrc


subaruwrc
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.