Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) AirBooms válasza brian1974 (#1250) üzenetére


AirBooms
addikt

Az Extreme északi hídján gyárilag van... :U

(#1252) Errtu11


Errtu11
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki infót arról, hogy egy Rampage Formula optikai kimenete hány csatornát kezel?
Létezik, hogy csak sztereó jel megy ki rajta normálisan?
Mikor összekötöm az erősítővel csak akkor jó a hang ha két csatornás módban megy a jel, dolby digital vagy dts esetén valami förtelmes zúgó- búgó sistergés az eredmény.
Az erősítő tudja az említett hangformátumokat.
Ha valakinek van valami konkrét infója azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

" A szex már nem a régi, amióta a nők is élvezik."

(#1253) AirBooms válasza Errtu11 (#1252) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát szerintem tuti, hogy csak sztereo jel megy ki

(#1254) Errtu11 válasza AirBooms (#1253) üzenetére


Errtu11
csendes tag

Köszönöm, közben sikerült megoldani :)

" A szex már nem a régi, amióta a nők is élvezik."

(#1255) ferbazs válasza BraveHeart (#1247) üzenetére


ferbazs
tag

Szia!

Megfogtad, hogy tényleg ennyire meleg? ...meg se kéne fogni, mert a 72 fok már a közelében is éget...lehet érzékelő hiba. Próbáld alátuszkolni a laphoz kapott érzékelőt.

(#1256) BraveHeart válasza ferbazs (#1255) üzenetére


BraveHeart
tag

:R
Igen, már ez nálam is felmerült a még élő agysejtjeim közt fórumtémaként, s be is tuszkoltam a burkolat alá. Nem biztos, hogy pont a chipphez ér hozzá, de piszok közel van! :C Szóval a mért érték terheléskor sem megy 35°C fölé... most pár fizikus ismerősöm az egyetemen modellezi, hogy akkor a chipp hány fokos lehet, bonyolult integrálásokkal, meg interpolálás a tér-idő görbületéhez viszonyítva... de nem tudnak rájönni...
az ujjas technikával már próbálkoztam, csak ugye a burkolathoz fér hozzá, a kicsinek éppen nem mondható tuskó ujjam, amin viszont megmaradt a bőr... meg igazából üzem közben is "fémhideg"...
érzékelő-hibát hogy lehet "laikusként" (aki nem mikróműszerész) kiszűrni?
:R :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1257) ferbazs válasza BraveHeart (#1256) üzenetére


ferbazs
tag

A gyári szenzor szerint 35...az bőven ok, még ha nem is ér hozzá teljesen. Monitorozni meg próbáld meg egy újabb Everest-el. :R

(#1258) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Azért jöttem ide, mert bevételeztem magamnak egy Giga X48-DS5-ös lapot, mondván építek végre egy CF rendszert 2 db HD4830-al. Na most ekkor elkezdődött a rémálom. Nem részletezem de a lap egy szar volt. Instabil, tele bugokkal, rossz memóriakezelés stb.
Úgy döntöttem, lehet kipróbálnám az ASUS X48 vonalat, mert nem hiszem el, hogy nem lehet egy normális, stabil, tuningolt CF rendszert építeni.

Cuccaim az adatlapon, kérdés, ti melyik lapot ajánlanátok? A lényeg, hogy van egy vadállat E7400-as procim, ami ment 3,8Ghz-n a DS5-ben VID alatt!!! Ez már magában megérdemelné, hogy végre stabil lap kerüljön alá. :K

(#1259) banderasz77


banderasz77
addikt

Project elvetve, mert 1 nagyker sem rendeli be a lapot, mert a min. rendelés 5 db. :Y :W

(#1260) brian1974


brian1974
tag

Íme egy igazán hülye kérdés:
háromcsatornás ramokat, ill abból kettőt lehet e rampage extreme lapban nyúzni dualban?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#1261) AirBooms válasza brian1974 (#1260) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem kinyírod azokat a ramokat, mert 1,7-1,8 V alatt a legtöbb el sem fog indulni az RE-ben, viszont ezek a ramok nem ilyen feszre készültek (max 1,65 - igaz más okok miatt).
Bár majd a szakik megmondják a tutit, de szerintem ez van.

(#1262) BraveHeart válasza ferbazs (#1257) üzenetére


BraveHeart
tag

:R
az a baj, hogy nem csak az everest írja 70-nek, hanem a bios is... :O

Fontos kérdés:
Csinált már vki olyat rampage tulajok közül, aki vízzel hűtötte a chipsettet is?
Konkrétan déli hídat? Most jön a durva kérdés (de ne kapjon senki szívrohamot, inkább megkérdezem, mielőtt megteszem! ;] ): érdemes lefűrészelni a déli híd hűtőrészét, hogy blokkot fabrikáljak rá? mer' ugye sajna egyben van az egész hűtés ezen a fránya lapon... persze ez nem annyira tetszik nekem sem, mert eladásnál ez eléggé csökkenti az árat.. ;] vagy valahogy másképen nem lehet megoldani? valami ötlet?

nem kell alázni! :P
:R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1263) AirBooms válasza BraveHeart (#1262) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem nehogy lefűrészeld!
Vagy egyben leveszed a teljes blokkot és vízzel hűtesz mindent, vagy csak az NB-t hűtsd vízzel! Elmegy a garid!!! Ráadásul eladhatatlan lesz a lapod!
Amúgy szerintem teljesen felesleges vízzel hűteni a déli hidat, mert tuningban nem sok szerepe van, s különben is alig melegszik.

(#1264) BraveHeart válasza AirBooms (#1263) üzenetére


BraveHeart
tag

:C alig... :C
igen, én is így vagyok vele... de köszi a választ, meggyőztél! mindent vízzel? hmm... hát ahhoz kéne egy olyan blokkot fabrikálni, mint a gyári, csak vizes módban... :O bruhaha... vagy minden chipphez blokk... áhh...

... még régen (90-es évek végén) láttam egy sorozatfotót: egy gyerek csinált polisztirol habból (hungarocel, vmi jófajta) keretet az alaplap köré (mint egy doboz), s az egészet felöntötte vmi specko folyadékkal (a képen látszott, hogy be van kapcsolva a gép, s üzemel), s irányitott az egészre pár ventit, s kész... állítólag vmi fóliát készített az alaplaphoz, ahol a chippek helyei ki voltak hagyva, s rá volt ragasztva az alaplap egészére, így oldva meg a szigetelést... - vmi hasonló megoldás kéne! :C 8persze élőben nem láttam, így csak legenda marad...)

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1265) BraveHeart


BraveHeart
tag

valami hasonló megoldást láttam anno ja, és akkor a folyadék olaj?... :C

persze, ezek sem rosszak:
[link]
[link]
:R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1266) AirBooms válasza BraveHeart (#1265) üzenetére


AirBooms
addikt

Miért, nálad hány fokos az SB? :F

(#1267) BraveHeart válasza AirBooms (#1266) üzenetére


BraveHeart
tag

:R
[link]
:R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1268) AirBooms válasza BraveHeart (#1267) üzenetére


AirBooms
addikt

Atyaég! :Y Ezt nem hiszem! Szerintem itt valami szenzorprobléma lesz! :U

(#1269) BraveHeart válasza AirBooms (#1268) üzenetére


BraveHeart
tag

:DD én csak remélem! ;)
Az alaplapi szenzor a burkolat alá dugva 35°C -ot mutat terheléskor.... és meg is lehet fogni, úgyhogy a 70 feletti értékek csak agygerjesztésnek írja..
extra kérdés, látom vízhűtésed van! :R Budapesten nincs vmi jó hely (bolt), ahol olcsón jutok csatikhoz meg csövekhez?? égető lenne, s neten nem találok ilyen boltot, ahol lenne ilyen tartozék is.... :O
:R :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1270) Overlocker válasza BraveHeart (#1269) üzenetére


Overlocker
veterán

Valamilyen csati van nálam, milyen kellene?

(#1271) AirBooms válasza BraveHeart (#1269) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát ha Over nem tud neked segíteni, próbáld meg a Vízhűtés topikban, vagy itt. Én is adnék neked, de a csatik elfogytak, csövem is csak darabolva van már. Amúgy elviekben a lapodhoz kellett kapnod bilincseket, nem?

(#1273) BraveHeart válasza AirBooms (#1271) üzenetére


BraveHeart
tag

:R
megoldódott, igaz, hogy autósboltban, mert egy boltban sem volt máshol 10/8-as cső, de a lényeg, hogy összeállt... Köszi, Over-t nem nyaggatom már tovább, gondolom már így is túmáccs vagyok számára! :C de köszi a felajánlást Over! :R
vannak bilincsek, csak még plusszban vga-t is kötöttem be... a rendszer megy, az nb szivárgott, de a gépet nem kapcsoltam bé, így még időben orvosolva lett a probléma, azok a bilincsek nem vmi bizalomgerjesztőek, főleg annyi toldással... ma kerül bekapcsolásra a gépem, s remélem nem ez lesz az utolsó "felmorajlása"... :U és megoldódnak végre a hőmérsékleti problémák is.... :o
:R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1274) AirBooms válasza BraveHeart (#1273) üzenetére


AirBooms
addikt

Hajrá! :C :K :R

(#1275) BraveHeart válasza AirBooms (#1274) üzenetére


BraveHeart
tag

Nagyon durva lett: a vga-m lement a 2db GPU 30°C-ra, a többi is hasonló értéken mozog a korábbi 80 helyett! :C Az nb 35°C-ra ment, a déli híd 60°C... viszont! A cpu valamiért 50°C... létezik, hogy a blokkom nem elég a procimhoz?? Ötlet? :F

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1276) AirBooms válasza BraveHeart (#1275) üzenetére


AirBooms
addikt

Egy 8600-oshoz tuti jó a blokkod (bár nem tudom, milyen), viszont, ha 4,36 gigán hajtod, akkor ne csodálkozz ekkora hőmérsékleten! :K

(#1277) BraveHeart válasza AirBooms (#1276) üzenetére


BraveHeart
tag

:R
és létezik nagyobb blokk, ami 4,36-ra is jó? ;] Esetleg vmi fajtamegnevezést kérhetnék? :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1278) AirBooms válasza BraveHeart (#1277) üzenetére


AirBooms
addikt

Nézz át a vízes topikba, de szerintem 4,36-on ne számíts csodákra még vízzel sem!

(#1279) Adam130


Adam130
csendes tag

:DD

[ Szerkesztve ]

(#1280) Adam130


Adam130
csendes tag

http://trilldiv.uw.hu/whehehe.html[/L]

[ Szerkesztve ]

(#1281) BraveHeart válasza AirBooms (#1278) üzenetére


BraveHeart
tag

... elszállt a vga karim.... :O :O :O :O
cserekarival, ami nincs vízre kötve, 27°C volt a proci.... a vga vitte fel nagyon ezek szerint... de inkább lenne 40 felett, mer' akkor az azt jelenti, hogy mükszik a vga-m... de így... csatt.... ez nagyon drága játék volt... gari nyista rá... :O :O :O késsszkáossszvok.. :O :O

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1282) banderasz77 válasza BraveHeart (#1281) üzenetére


banderasz77
addikt

R.I.P. HD4870X2 :(

(#1283) AirBooms


AirBooms
addikt

Tárgytalan... Bocs...

[ Szerkesztve ]

(#1284) mijoe


mijoe
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Rampage Formula deszkát a CF és a túlhajtás reményében! Az előző rendszerhez képest a deszka változott csak régí P5Q helyett! Nos, a régi lappban ment stabilan egy E8500-as proci 425- fsb- nem túlspirázott bios beállításokkal (szorzó+fesz.)!
Jelenleg nem tudom felvinni 370-en fölé a fatya tuning alaplabban! Kipróbáltam már többféle beállítást is, de egyik sem hozott működő eredményt! Be sem pöccen a paripa ha átlépem a határt!
Valaki ötlet? 4Ghz-ig szeretném kb. feltornázni!
Köszönöm előre is!

Mindenből kicsavarni a maximumot!

(#1285) tabrev


tabrev
tag

Látom sűrűn látogatott lett a fórum...

Sajna nekem is problémám van a lappal: SSD-t szeretnék használni vele, de nem sikerül 2 napnál tovább életben tartanom rajta a rendszert (Vista 64bit vs Win 7) Win 7-el odáig vagyok, hogy a legújabb nem is látja az SSD-t, pedig bios igen...
Vinyóval minden gond nélkül megy.
Az SSD-t már a laptopomban használom, tehát avval nem lehet gond.

Ha valakinek akadna valami ötlete azt megköszönném! :R

(#1286) udi24


udi24
tag

sziasztok.
milyen választás lenne szerintetek egy
Rampage Formula (ASUS) q9650,hd 4890ch hez
esetleg tudnátok valami ideális ramot ajánlani hozzá..?
válaszokat előre is köszönöm

Üdv: udi24

(#1287) mijoe válasza udi24 (#1286) üzenetére


mijoe
csendes tag

Szia!

Ilyen lapom van nekem is, nem rossz választás de én nem biztos, hogy erőltetném a quad procit! Inkább egyerősebb Core2Duo(E8500, E8600)! Nálam 2x2G OCZ Reaper HRC 1150Mhz ramok vannak, de létezik ebből 1066-os is vagy Geil Ultra 1066Mhz, CSX 1066MHZ! Én ezeket favorizálom, de a te döntésed és pénztárcád szabja meg!

Üdv. :))

Mindenből kicsavarni a maximumot!

(#1288) subaruwrc válasza BraveHeart (#1281) üzenetére


subaruwrc
félisten

mit történt a karival?

(#1289) pszichiater


pszichiater
senior tag

Asus Rampage Extreme II.lapnál lehet bios frissíteni 1506-ra?
Win7 Ultimate RC-m van. Amikor ki kell választani az OS-t
nincs win 7, csak other...az mehet?

köszi

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1290) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Sajnos olyan gondom van, hogy meghalt az X-fi kártyám és amig visszajön gariból addig ezt a csodás supremeFX kártyát kell használnom, csak ez meg bizonyos hangerő felett leszabályoz és pattog a hang ha eléri ezt a szintet. Mit csináljak, hogy ez megszünjön???? Rampage Formula lapom van, de ez itt nem fontos.

i9 / 4080 / 32"

(#1291) pszichiater válasza pigatt (#1290) üzenetére


pszichiater
senior tag

Amikor még rampage extreme lapom volt, nekem csak
az egyik slotban működött a hangkártya.
Ez volt az egyik gondom, de nem volt az igazi így sem.
Minden driver, meg amit el tudsz képzelni le és fel...
semmi javulás....
És amire végképp nem gondoltam, végül is az volt a
baja..... ;] Bios frissítés, és láss csodát tökéletes lett :K

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#1292) BraveHeart válasza subaruwrc (#1288) üzenetére


BraveHeart
tag

Hi!
Bocsi, hogy csak most válaszolok, de most láttam a kérdést.. :B
Szóval a vga-m működött több, mint fél évig vétel után, csak jött a fránya EK-vizesblokk rá, 2 napig tökéletesen üzemelt 35°C-os átlag hőmérsékletekkel, aztán 3. nap már nem kapcsolt be a gép, vga-bios bootnál meghalt... kiderült, hogy a csatinál el volt repedve a kártya (nehéz lehetett talán neki az EK-blokk :F -azóta sem derült ki), illetve még a memók alá jutott kis sziló, ami okozhatott problémát... UDI intézte... mikor visszakaptam egy újat, eladtam... most 9800GX2 Black Pearl van Priti kollega jóvoltából... :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1293) BraveHeart


BraveHeart
tag

:R Kérdés:
Keresgélem anusék honlapján a rampage extreme-hez a win7-es drivereket, de leragadtak a fos vista-nál... gondolom, akkor a vista-s driverekkel működni fog a win7-em is... :F
:R

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1294) sysrq válasza BraveHeart (#1293) üzenetére


sysrq
őstag

Érdekes, a formulához adtak ki win7 drivereket, meg is lepődtem.
Talán néhány dolog keresztüljárható a két lap között.
A vistás driverek meg a bétához ajánlottak is voltak. Talán csak javult a helyzet kompatibilitás szempontjából.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1295) BraveHeart válasza sysrq (#1294) üzenetére


BraveHeart
tag

:R tényleg csak egy hibát lehet elmondani a Rampage termékcsaládról... hogy az Anus a márkajelzés rajta... :( :R

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1296) BraveHeart


BraveHeart
tag

No, akkor válaszolok magamnak! :C
Eszükbe jutott Anuséknak is a driver probléma WINDOWS 7-nél, ezért 2009.11.05-i dátummal el is készültek a Rampage Extreme-hez, amit innen, a gyártó honlapjáról le is lehet tölteni! Kipróbálva, müxik minden! ;)
:R

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#1297) roland.75


roland.75
tag

Helló!

Egy kis segítség kéne.
A gépem úgy-ahogy most kezd csak összeállni (Rampage Extreme).
A lap 0-kmes de a gond a következő lenne:
4GB rammal elindul, de 8-al nem hajlandó, full láma vagyok a beállításokhoz.
A ram tipusa: OCZ Reaper 1600MHz 2x2GB kit (ebből lenne 2 kit).
Win7 (64) oprendszer.
Azt vágom, hogy ez gyárilag húzott ram, és hogy + feszt kell adni neki meg az északi hídnak is, de hogy hol, és hogyan arról fogalmam sincs.
Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1298) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Sziasztok, most készülök venni ASUS RAMPAGE FORMULA lapot. A köv. lenne a kérdésem felétek, két SSD-m van amit RAID 0-ba szeretnék használni. Ez ezzel a lappal lehetséges, és ha igen bonyolult az eljárása? Az op. rendszerem Win XP x 64 Edition, milyen értékeket kell beállitani a biosban? A két db SSD-met egy particiónak szeretném beállitan, ami a ´´C´´ lenne. Köszönöm előre is a segitségeteket.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#1299) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Ja, és még valami. Ezen az alaplapon van PCI Express x1 a sáját hangkártyájának, nos nekem van már külön hangkártyám, ami szeretnék használni továbra is, csak ezt a slotot másra is használhatom, modjuk TV kártyára? Az is PCI Express x1-es slotba való. Köszönöm a segitséget elöre is.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#1300) brian1974


brian1974
tag

az aláírásomban lévő konfig nem akar rendesen menni. Dualban kifagy a Winfos. valakinek ötlete, hogy mit állítsak be.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.