Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Szatesz válasza jugeen (#700) üzenetére


Szatesz
őstag

Már most jobb a ramkezelese mint a P5E3 premiumnak?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#702) Szatesz


Szatesz
őstag

De komoly

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#703) subaruwrc válasza Szatesz (#702) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C realtime overclocking rulez :D

(#704) Rusher válasza subaruwrc (#703) üzenetére


Rusher
őstag

Ja király :C De most azzal a kis joystickkal frankón az FSB-t lehet húzni? Királyság :DDD

(#705) jugeen válasza Szatesz (#701) üzenetére


jugeen
addikt

jobb :)

(#706) jugeen válasza Rusher (#704) üzenetére


jugeen
addikt

feszeket is lehet emelni.... ;)

(#707) Rusher válasza jugeen (#706) üzenetére


Rusher
őstag

Na pont ezt akartam kérdezni csak lejárt a mod......hogy biosban be lehet állítani mit lehessen tweakelni vele? Legjobb....bejön...a M2F-re miért nem tettek ilyet? Ha kicsit kisebb lenne a Start gomb elfért volna :D

(#708) subaruwrc válasza Rusher (#707) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ha kicsit kisebb lenne a Start gomb elfért volna :DDD :DDD

(#709) subaruwrc


subaruwrc
félisten

ez ugyanolyan lcd poster mint amit a formulához is adnak igaz?. gondolom csak az extremmel tud ilyen okosságokat h pl mutatja az fsb-t vagy nem ?

[ Szerkesztve ]

(#710) Szatesz


Szatesz
őstag

Nah most szoltak vissza a boltbol hogy megkerdeztek a nagykert és kb 1-1.5 hét és lessz 70-72 k ert....a Planar szerint 70 lessz....Megvarom mar..:D addig laptop..

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#711) tom_tol válasza Rusher (#707) üzenetére


tom_tol
addikt

mf2 elég gagyi ehez képest talán azért :DDD

(#712) Rusher válasza tom_tol (#711) üzenetére


Rusher
őstag

Annyira azért nem gagyi az sztem most miért mondod........de a joystick azért ütne ha lenne :D
Nagyon jó ez a lap tetszik....ez a Tweak funkció nagyon komoly nem kell újraindulgatni egy kis +feszért :) Most akkor ott lehet az NB és RAM-nak is feszt adni igaz? Hát nem találok szavakat :DD

[ Szerkesztve ]

(#713) jugeen válasza Rusher (#707) üzenetére


jugeen
addikt

a tweak it opciók előre vannak programozva. azon nem tudsz változtatni.

(#714) jugeen válasza Szatesz (#710) üzenetére


jugeen
addikt

na 70k bruttóért sem hivatolsan jön......

(#715) Rusher válasza jugeen (#713) üzenetére


Rusher
őstag

Oks közben utánanéztem...a főbb dolgokat ami kellhet azt lehet vele állítani...nagyon korrekt :K

mod.: Amúgy grat. a 643 fsb-hez ;) Ekkora fsb-nél már mire lesz érzékeny a proci és a lap? Tehát miből kérhet többet mint mondjuk 600 körül?
Gondoltam mostmár megkérdezem itt, mert a m2f topikban nem nagyon aktívak az emberek :( :)

[ Szerkesztve ]

(#716) jugeen válasza Rusher (#715) üzenetére


jugeen
addikt

gtl

(#717) Szatesz válasza jugeen (#714) üzenetére


Szatesz
őstag

Tul kevés? Azt irjak majdnem ugyan annyi lessz mint a S2E...Nekem haverom 70-72k t mondott...De csak 1-1.5 hét mulva lessz addig meg maradok lap nelkul...:D Ha lessz majd ugyis irok hatha kell még valakinek...

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#718) Szatesz


Szatesz
őstag

Default Voltage 600FSB

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#719) Rusher válasza Szatesz (#718) üzenetére


Rusher
őstag

Igen sokat ad defaultnak Auto beállításokkal jó, hogy egyből elindul.....ki lehet azt hozni kevesebből is sztem :)

jugeen CPU? Mi szerint érdemes azt kalibrálni? Az NB gtl-el foglalkoztam annak lett is eredménye azzal megy 630-at, de 635-ig még...de felette megáll a tudomány a CPU gtl-el nem nagyon jutottam előrébb....az még mindig nem igazán tiszta:F Te melyiket tweakelted? Ref 0,1,2,3? Ha ezt nézem akkor most kétmagos procinál csak a core0 és core1 számít? :R

[ Szerkesztve ]

(#720) jugeen válasza Szatesz (#718) üzenetére


jugeen
addikt

Default voltage = Auto voltage = 1.304V egy E8500-nél. vicces.... no comment.....

(#721) jugeen válasza Rusher (#719) üzenetére


jugeen
addikt

sry, de mint máskor is írtam már, az összes műhelytitkot nem fogjuk elárulni....

(#722) Szatesz


Szatesz
őstag

Hát igen de mas lappal ezt nem csinalod meg...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#723) jugeen


jugeen
addikt

Rampage Extreme

(#724) Rusher válasza jugeen (#721) üzenetére


Rusher
őstag

Értem....én nem műhelytitkot szerettem volna kérni csak tanácsot....na majd rájövök erre is akkor majd számolgatok és próbálgatok azért köszi... :)
Hát feszekben nincs hiány ennél a lapnál :K

Szatesz m2f-val meglehet..... ;)

[ Szerkesztve ]

(#725) Rozs


Rozs
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy ASUS Rampage Formula lapom, ami kerek egy hétig működött mondhatni problémamaentesen (csak egyszer fagyott meg). Hétvégére elmentem otthonról, ahogy kell áramtalanítva lett a gép. Amikor hazaértem és be akartam kapcsolni nem igazán ment a dolog, kvázi ki kellett szedni az elemet a lapból, hogy működésre bírjam. Innentől datálódik a totális hanyatlás. Másnap kb.: félóránként megfagyott,kinyírt egy wincsit (az is új volt). Először arra gondoltam, hogy biztos a memóriákkal van a gond, de nem, a memóriák (GeIL EVO DDR2 1066 MHz 2*2GB) tökéletesen muzsikálnak. Ezek után a procira (E8500) gondoltam, hogy esetleg azzal van a gebasz, de nem a proci is remek. Mondanom sem kell, hogy végignéztem mindent, táp (gigabyte Odin GT 550W) videókártya (Ati HD4870), minden tökéletesen működik más alaplappal (P5E) Mialatt ezek a tesztelgetések mentek a Rampage eljutott odáig, hogy az ég egy világon nem csinál semmit. Nem sípol, a ledek zölden világítanak rajta, de sekép se hang. Ja és a legjobb, hogy már be sem bootol a gép, még a bios sem jön be. A gari golog az egyenlőre neccesnek néz ki, mert elveszítettem a driver CD-t, és annélkül bukta van.
Ötleteket szeretnék kérni, hogy mi lehet a hiba, és esetleg hogy tudnám újra életrekelteni ezt a vackot?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#726) subaruwrc válasza Rozs (#725) üzenetére


subaruwrc
félisten

full cmos reset volt? elem ki sokáig jumper átrakva?

(#727) tabrev


tabrev
tag

Friss eredmény... Egyik szemem nevet, a másik sír.

(#728) subaruwrc válasza tabrev (#727) üzenetére


subaruwrc
félisten

sírás oka?

(#729) tabrev válasza subaruwrc (#728) üzenetére


tabrev
tag

HL2 alatt kékhalál...
Ja még annyit, hogy 2x2gb.

[ Szerkesztve ]

(#730) westlake


westlake
félisten

amcsiban mar lehet kapni... 400$

Play nice!

(#731) whitehand válasza Rozs (#725) üzenetére


whitehand
senior tag

hát nem sok mindent tudsz csinálni

(#732) Szatesz


Szatesz
őstag

Holnapra megérkezik a lapocskam Jugeen jovoltabol, mar alig varom :))

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#733) cserkosz válasza Szatesz (#732) üzenetére


cserkosz
tag

Nekem is kell !!!!!! :O :DDD
De tényleg ,hol lehet kapni???,

(#734) Szatesz válasza cserkosz (#733) üzenetére


Szatesz
őstag

Allitolag nemlessz magyarorszagon belole :F

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#735) cserkosz válasza Szatesz (#734) üzenetére


cserkosz
tag

Biztos hogy nemlessz????
Mert akkor veszek mást.

(#736) Szatesz válasza cserkosz (#735) üzenetére


Szatesz
őstag

Csak a halál a biztos de eddig ugy néz ki hogy a distributorok nem hoznak magyarorszagra.... :F

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#737) tabrev válasza tabrev (#729) üzenetére


tabrev
tag

Vmi lehetett a játékkal, mert - későbbi próba alapján - alapon is kifagyott. COD4 megy. Ami kicsit érdekes lehet, hogy CPU pll-t autón kell hagyjam, hogy menjen (auto 1,69v :Y) A többi fesz teljesen normális, de ez - ha jól hallottam 1,7v felett már degradálódik a proc - zavaró cseppet...

(#738) subaruwrc válasza tabrev (#737) üzenetére


subaruwrc
félisten

1.69v-s pll től is fog degradálódni nyugi. alapon fagy? nb hűtés fenntvan rendesen?

(#739) Rozs válasza subaruwrc (#726) üzenetére


Rozs
csendes tag

Megoldódott a problémám, jó pár órás küzdelem után a winfos felmászott, majd egy S.O.S bios frissítés következett, és minden kitűnően működik. Mint a kiderült a ludas a PS/2-es port. Ha arra valamilyen eszközt csatlakoztatok, akkor összborul a rendszer, és nem tud felállni a gép, még a bios sem. Érdekes! :)
Kicsit mérges vagyok, mert ugye ez az egész történet egy winyóba, és pár nap idegaskedésbe került. A fene sem gondolta volna, hogy egy PS/2-es port ilyenekre képes.

(#740) subaruwrc válasza Rozs (#739) üzenetére


subaruwrc
félisten

na az jó. ezek ilyen megfejthetetlen dolgok. énis szívtam már usb porttal mert ha volt benne pendrive nem bootolt a gép... lényeg h megoldódott.

(#741) tabrev válasza subaruwrc (#738) üzenetére


tabrev
tag

Sajna alapon nem indul el. Biztosan fenn van, mert NB max 38C (ugye víz mindenen)...

(#742) subaruwrc válasza tabrev (#741) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor valami szét van küldve :)) nem volt idáig auton a vtt vagy ilyesmi?

(#743) jugeen válasza Szatesz (#732) üzenetére


jugeen
addikt

óvatosan bánjatok vele DICE/LN2 használatakor. LLC mindig legyen kikapcsolva 1.6vcore felett.

(#744) Szatesz válasza jugeen (#743) üzenetére


Szatesz
őstag

Oké egy kicsit még ismerkedek vele majd késobb lessz csak DICE/LN2..Hihetetlen milyen jol nez ki...:D Köszike még 1 szer... :R

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#745) Szatesz


Szatesz
őstag

Elég jo a lapocskanak a ramkezelese ,csak a ramok megallnak 2000Mhznel... :(
1952Mhz CL7 32M

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#746) tabrev válasza subaruwrc (#742) üzenetére


tabrev
tag

Ott link, azon láthatod mi mennyit kap... szerinted mi van szétküldve? (a HL2 crack-elt game, lehet avval történt vmi) Mindenesetre az CPU PLL-t nem írja ki Everest az meg mint írtam auton van így kap 1,69v-t.

Vagy arra gondolsz, hogy eddig (amióta nálam van) auton ment a CPU PLL? Hát nem, 4ghz 1000mhz-hez 1,58v-t kapott (állítva 1,5v).

[ Szerkesztve ]

(#747) subaruwrc válasza tabrev (#746) üzenetére


subaruwrc
félisten

de most olyanról akarsz meggyőzni ami baromság. 1.69v pll 24/7-be? 1.5v-ról el se kell mozdulni. degradálódott a procid az a téma.

(#748) tabrev válasza subaruwrc (#747) üzenetére


tabrev
tag

Már megbocsáss, de miről akarlak meggyőzni? A degradálódás tudtommal azt jelenti, hogy nem megy el ugyanazon fesszel mint előtte...

(#749) jugeen válasza tabrev (#748) üzenetére


jugeen
addikt

vagy ugyanazon fsb-n vagy órajelen már nem bír stabilan menni

(#750) tabrev válasza jugeen (#749) üzenetére


tabrev
tag

:R de nálam nem erről van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.