Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Gripper válasza Gripper (#250) üzenetére


Gripper
tag

Most jutott eszembe, hogy láttam az ASUS fórumán egy linket az új 0308-as BIOS-hoz. Csak azt tart tőle vissza hogy nincs a hivatalos leírás róla hogy mit is javít. Valszeg ua. mint a 0219-es. Kiváncsi leszek az ASUS kiteszi-e majd a hivatalos support listára.

(#252) MrCool válasza Gripper (#250) üzenetére


MrCool
tag

Biztos vagyok benne,hogy a GEil-el sincs semmi baj.Más az időzitése,Performlevel,Volt,stb.Én Teammel,Mushkinnal próbáltam,mind a kettő sz@rakoldott.Miután beállitottam mindkettő hasit!

(#253) westlake válasza MrCool (#249) üzenetére


westlake
félisten

mar bocs, de a raid problemakhoz mi koze a chipset drivernek? en azt hittem, hogy azert az intel matrix storage manager a felelos :U ;)

Play nice!

(#254) kisretek


kisretek
csendes tag

A MAtrix Storage Managerből is van friss(ebb), mint amit az Asus kínál. 7.8 az Intel website-on a driver verziószáma, az Asus meg 7.5-öt ajánl. Persze, az installálással kicsit érdekes lesz a helyzet, mert az Intel optional ROM az marad 7.5, a Storage Manager meg 7.8 lesz. Egyébként ma reggel raktam fel a 7.8at, újra létrehoztam a RAID tömböt (nem kábeleztem át semmit) és eddig még megfelelőem működik - remélem, így is marad.

(#255) MrCool válasza westlake (#253) üzenetére


MrCool
tag

Igazad van,software-sen és mivel kapcsolatban van a déli hiddal szüksége van a chipset driverre.
The INF files inform the operating system how to properly configure the chipset for specific functionality, such as AGP, USB, Core PCI, and ISAPNP services.

Intel® Matrix Storage Manager provides software support for high-performance Serial ATA RAID 0 arrays, fault-tolerant Serial ATA RAID 1 arrays, high capacity and fault-tolerant Serial ATA RAID 5 arrays and high performance and fault-tolerant Serial ATA RAID 10 arrays on select supported chipsets

(#256) MrCool válasza kisretek (#254) üzenetére


MrCool
tag

Az Asus-éknál mindig késésben vannak....Én a Gigabyte-nál szedtem le a OS F6 folppy meghajtót (ott valamiért mindig az aktuális van).

(#257) Ati007


Ati007
őstag

váltott itt valaki giga x38dq6ról? érdemes lenne lecserélni rampage formulára?

(#258) westlake válasza Ati007 (#257) üzenetére


westlake
félisten

x38-dq6 egyik legjobb lap.. mondjuk a chipsetnek max 1.61 voltot lehet adni..

Play nice!

(#259) Martin2004 válasza Gripper (#250) üzenetére


Martin2004
tag

4* 1GB Kingmax? Hány MHz-es?

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#260) Gripper válasza Martin2004 (#259) üzenetére


Gripper
tag

Régi 800MHz-es darabok. Kb 1,5 éve vettem őket még a P5B lapomba. A tuningot azt nem bírják, viszont stabil velük a Rampage.

(#261) MrCool válasza Gripper (#260) üzenetére


MrCool
tag

Ha a Transaction Boostert AUTO-ra állitod be,akkor bármelyik RAM stabil lesz benne,de ezt azt jelenti,hogy AUTO-n a Performance Level 14-en van,ami nagyon vissza veszi a teljesitményét a PL 7 vagy 6-hoz képest.Nálam AUTo-n a Team RAM olvasása Everestben 8300 Mb/s 1200 Mhz-en,PL 6-al meg majdem 11000 !

(#262) Gripper válasza MrCool (#261) üzenetére


Gripper
tag

Aham. Ám neked alapból 1200-as a RAM-od nem? Viszont éppen most fogom visszapakolni a GEIl-eket, hátha....

(#263) MrCool válasza Gripper (#262) üzenetére


MrCool
tag

Nem,PC 6400 800 Mhz-es.

(#264) westlake


westlake
félisten

formula 0219 final bios

-First Release Bios (sokatmondoan :D )

Play nice!

(#265) Gripper válasza westlake (#264) üzenetére


Gripper
tag

Na ez érdekes. Nekem már gyárilag ezzel van. Akkor az béta lenne :F :F Az megmagyarázna néhány csúnya anomáliát.

(#266) Gripper


Gripper
tag

Az ASUS fórumon már a 0308-as BIOS-t emlegetik. Valami moderátor állítólag megszerezte az R&D részlegtől a kiadás előtti verziót. Ám azt nem tudni mit javít. Én jobb híjján maradok a mostaninál(0219).

(#267) westlake válasza Gripper (#265) üzenetére


westlake
félisten

nem mindig teszik ki azonna a gyari bios-t.. mint a mellekelt pelda is mutatja, kb. a megjelenes utan 2 honappal kerult ki a web-re a bios..
nekem kb. 3 percembe kerult, hogy talajak egy letoltesi linket a 308-as bios-hoz..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#268) Gripper válasza westlake (#267) üzenetére


Gripper
tag

Szóval akkor a most kitett 0219 azonos azzal ami nekem van. Hmm. Már csak azt kéne megtudni hogy a 0308-as mit javít/ad hozzá.

(#269) ^Boss


^Boss
őstag

na, beleptem a klubba felig-meddig.. maximust moddoltam rampage biosra, hat pazar a bios az biztos. 0308ast tettem ra, ez nektek hogy valt be?

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#270) ImI87 válasza ^Boss (#269) üzenetére


ImI87
őstag

csá!

te ráküldted egy rampage biosát a maximusra? :Y
nem vagy semmi :C
műküdik vele rendesen, nincs semmi gáz?
ezt azért nem értem mert más a chipset, a nyák meg az alkatrészek sem teljesen egyformák...........

emberek, létezik ilyen? :F

ImI

(#271) MrCool válasza ImI87 (#270) üzenetére


MrCool
tag

Létezik. A chipset ugyan az X48 - válogatott X38 (legalább is én ugy tudom ) Az XtreemSystemsen nagy sláger ez a BIOS csere.
Vissza már nem biztos,hogy sikerülni fog...igy a garija is ugrik,sajna.

(#272) ^Boss válasza MrCool (#271) üzenetére


^Boss
őstag

de, visszafele is mulodik, probaltam.. (miert ne mukpodne, dos alol a flash progi nem ismeri fel milyen a bios, csak flash-el szo nelkul.. :)

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#273) ^Boss válasza ImI87 (#270) üzenetére


^Boss
őstag

jaja teljesen jol megy :D

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#274) ImI87 válasza ^Boss (#273) üzenetére


ImI87
őstag

frankóság! :D

nem is tudtam h létezik ilyen variálás :C

ImI

(#275) AirBooms válasza ^Boss (#273) üzenetére


AirBooms
addikt

És ez szerinted működik az Extreme-nél is (DDR3)?
Mondjuk mindegy, mert nem hiszem, hogy ki merem próbálni... :B

(#276) ^Boss válasza AirBooms (#275) üzenetére


^Boss
őstag

XS-en nezz utana, en csak a formularol tudok..

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#277) sihu


sihu
tag

nah, tegnap esti hosszas forumozgatásom alatt elég rendesen lebeszéltek az SLI-ről.... inkább maradok az egykártyás dolognál...

most ezt a rampage formulát néztem ki... tudnátok egy-két szót mondani róla???? jó lap??? megéri az árát??? vannak been vmi féle bugok, vagy hibátlan lap????(ha ilyne létezik mostanába:):):) )

a Maximus formula és a rampage formula között mi a különbség??? megéri azt a +10k-t a x48???

(#278) MrCool válasza AirBooms (#275) üzenetére


MrCool
tag

Ha megjelenik a Rampage Extreme akkor simán megflesselheted annak a BIOSával,működni fog :DD

(#279) AirBooms válasza MrCool (#278) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem merem...
...bár Gianni - mint tudjuk - nagyon rugalmas a gariztatásban... ;]

(#280) westlake


westlake
félisten

elkezdtem nyuzni a lapot a 308-as (beta) bios-al.. annyit mar most latok, hogy nehany "eszkozt" kegyetlenul tulfeszel a lap.. tobbek kozott a pll-t es az fsb-t (legalabbis bios szerint, 1.7 / 1.6 voltos magassagban).. termeszetesen biztosat a multimeter mond..
mod: az mar most latszik, hogy a proci azonos korulmenyek kozott kb. 10 fokkal melegebb, mint az x38-dq6-ban!!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#281) P00By válasza westlake (#280) üzenetére


P00By
nagyúr

Az már nem elhanyagolható érték...

(#282) keIdor válasza westlake (#280) üzenetére


keIdor
titán

Nos van már valami friss infód a lapról?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#283) westlake


westlake
félisten

elado formula

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#284) keIdor válasza westlake (#283) üzenetére


keIdor
titán

Ennyire szar? :D Írhatnál róla valamit.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#285) westlake válasza keIdor (#284) üzenetére


westlake
félisten

irhatnam, hogy gyulolom az asus szarul megtervezett pwm-jet, meg azt, hogy teljesen random (tuning nelkul is) lekapcsolgatja a system hdd-met, de nem teszem, mert elromtom mas kedvet.. annyiszor megbantam mar, hogy asus-t vettem...

Play nice!

(#286) jugeen válasza westlake (#285) üzenetére


jugeen
addikt

javithatatlan vagy, mint egy visszaeso alkoholista ;]

(#287) nygma válasza westlake (#285) üzenetére


nygma
addikt

Valaki szerint meg nagyon jó! :U

(#288) Gripper


Gripper
tag

Akit esetleg érdekel, van új hivatalos bios 0401 verziószámon.
A leírás csak ennyi: Improve memory compatibility
Lehet kipróbálom, hátha végre elfogadja a Geil Ramjaimat.

(#289) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne :

Asus Rampage Formula alaplap szereti a CSX DIABLO 1200Mhz-es moduljait?

Csak azért mert szeretnék egy ilyen párosra beruházni, viszont nem szeretnék póruljárni.

Thx mindenkinek a helpet!

(#290) putti


putti
aktív tag

A fenti kérdésre valaki tud helpet adni?

(#291) nygma válasza westlake (#285) üzenetére


nygma
addikt

Nana... ;]

(#292) Déta


Déta
tag

Hali.
Na úgy néz ki 2 évnyi P5W DH Deluxe tulajkodás után, rájöttem:
A Wi-Fi sz@rt sem ér, a WireFire-t egyszer sem használtam, a PATA egy rakás fosch...
Térnék át X48-ra. Az a cél, hogy olyan gépet rakjak össze, ahol fut a Kaspersky scan, megy a Winamp is és mégis pöccre ugrik a kicsike. :D :DD :DDD
Na szóval Q9450+Rampage-el ezt meglehet-e csinálni? :U

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#293) beteg válasza Déta (#292) üzenetére


beteg
őstag

hajajjj!
bár q9450-em nem volt, (te hol kapsz??), de a rampage-om igen és E8400 is Q6600-al hasít..
persze valami tuti ramot tegyél bele, min. 1000CL4-el! :)

Csak futni kell!

(#294) Déta válasza beteg (#293) üzenetére


Déta
tag

Én Romániából írok, itt már... 36 üzletben lehet megvenni... Amolyan 80K :DDD :(((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#295) beteg válasza Déta (#294) üzenetére


beteg
őstag

az igen, szép ára van, de legalább Nálatok lehet kapni :(

Csak futni kell!

(#296) Martin2004 válasza Déta (#292) üzenetére


Martin2004
tag

nekem ugyan nincs bekapcsolva a megnyitáskor stb. történő scan-nelés az Avastban :D, de megkockáztatom, hogy ezt 4 GB rammal RAID0-val P5WD2-ben is (és bizony nem core2-vel) is meg lehet csinálni. :)

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#297) Déta válasza Martin2004 (#296) üzenetére


Déta
tag

Ööö... Igen?
Oké. Tuti... De mi is az a RAID0?

[ Szerkesztve ]

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#298) fazekasg


fazekasg
csendes tag

Sziasztok!
Én is pont most készülök egy RF-et venni, és némi segítség kellene, hogy milyen RAM lenne jó hozzá. Az a vicces, hogy nekem is ezt a Geil Ultra Kit2 1066Mhz-et ajánlották, ami ha minden igaz, a Gripper sporttárs lapjában nem megy. Vagy már működik?
Tud valaki olyan 1066Mhz-es modulokat ajánlani, amiket tutira szeret a RF? Ja, és persze 2*2GB kit kellene. :F
Köszi előre is!
Ja, és mondjatok már egy olyan honlapot, ahol el lehet sajátítani mondjuk majdnem nulláról a tuningolás tudományát! :D
Üdv.

(#299) beteg válasza fazekasg (#298) üzenetére


beteg
őstag

(#300) fazekasg válasza Déta (#297) üzenetére


fazekasg
csendes tag

Szia! RAID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.