Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) subaruwrc válasza Overlocker (#450) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD :DDD majd előterjesztem az ötletet :D

(#452) subaruwrc


subaruwrc
félisten

A mai Maximus II Formulás teszt után foglakoztam az én kis aranyommal is :B :D
8*500@1000 cl5 prime.
vmch: 1.47v
vtt: 1.2v
vpll: 1.55v
vdrr: 2.2v
a ramok azért mennek szinkronba és azért nincsen blend stabil kép még mert magasabb frekin vagy blend teszt alatt hibáznak mert kevés a hűtés :((( meg a hely is szval ki kell találnom vmit. lényeg h a lap jól megy. esetleg igényeltek egy OC guideot vagy el ügyeskedtek magatok is?

(#453) tabrev válasza subaruwrc (#452) üzenetére


tabrev
tag

Ez nekem is megvolt csak 4-4-4-12-be :) (blend 1óra)
Sajna nem boldogultam az 1200-vel :O. Most próbálok gyári 1200-őt venni.

(#454) subaruwrc válasza tabrev (#453) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha lenne normális ramom :)) először a max fsb kell utána jöhet a ram tweak.

(#455) ImI87


ImI87
őstag

Húúúúúúúúúúú......... :Y :C :DD

Csak benéztem ide véletlenül, és megláttam ezt a Rampage Extreme-et.
Ez teljesen a Maximus II Formula nagytesója, és ez is gyönyörű.

ASUS-ék rákaptak erre a nagyon design-os témára, de nagyon szép dolgokat csinálnak. Nem akarok flam-elni, de hasonlítsa össze mindenki ezeket a lapokat pl a Giga idióta ezerszínű hupilila design-jával....... :U no comment........

Poénos ez a matrica az SB-n, olyan mint egy régi iskolatáska, rá lehet írni alkoholos filccel a nevedet, nehogy Pistike lapját összetévesszék Sanyika lapjával :DDD

(Bár nem hiszem, hogy túl sok ember fog szaladgálni ilyen lappal.)

[ Szerkesztve ]

(#456) subaruwrc válasza ImI87 (#455) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát nem lesz egy minden második emberkének ez van lap.... :))

(#457) tabrev válasza subaruwrc (#456) üzenetére


tabrev
tag

Akkor ezek szerint - jelenleg - nincs tudomásunk olyan kollégáról aki a 4ghz 1200mhz-n hajtaná a lapját (rampage) :U
Valsze jó lesz a megérzésem: a chipset határt szab ennek. Szomorú... én meg eladtam a jó kis cell-jeimet...

(#458) subaruwrc válasza tabrev (#457) üzenetére


subaruwrc
félisten

még nem. 1200-on nem stabil egyik ramom se. de ezek felszorozva se szóval nem jelent semmit. úgyértem 2:3-ba se

[ Szerkesztve ]

(#459) Szatesz


Szatesz
őstag

Mikortol lessz kapható ez a rampage extrem?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#460) tabrev válasza Szatesz (#459) üzenetére


tabrev
tag

Van akinek már van is :Y Amúgy x.

Subaru: én már feladtam az 1200mhz, 4ghz projektet. Szerintem ez a lap 1xűen nem tudja ezt stabilan garantálni :O Vettem inkább 2x2gb-ot. Az ugyan nem megy annyira, de a Vista szeretni fog érte :) ... remélem.

(#461) tabrev válasza Szatesz (#459) üzenetére


tabrev
tag

Bakker, a faxa lopott wifis net :W

[ Szerkesztve ]

(#462) subaruwrc válasza tabrev (#460) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát azért sajnálom h nem sikerült az óhajtott beállítás de én még azért tovább küzdök vele. ma veszek ocz ram coolert meg másik ramokat ( meglepi ;] ) és hátha azzal összejön :)) ha van valami fejlemény term leírom.
Szatesz bolti verzió még nincsen. OCTeamHungary-nak van . árat és megjelenést ők sem tudnak.

(#463) keIdor


keIdor
titán

700FSB Rampage Extreme X48 :Y

XS!

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#464) keIdor


keIdor
titán

Néhány szép kép és egyéb eredmények.
Gyönyörű ez a lap!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#465) subaruwrc válasza keIdor (#464) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát találtak valamit a designerek vagy ostorral álltak mögöttük de tényleg brutális. x48-tól ekkora fsb bődület.
ja nem mondtam még belefutottam egy anomáliába nem tudom találkozott e már vele valaki.
elófordult egy olyan hogy egy elbaltázott tuning után restartolt a gép.ez még nem lenne anomália de az hogy ezután a bios átállította a cpu vtt 2.0v-ra az kicsit merész :Y
ennél csak az volt jobb amikor ai suite-ban emeltem a ramfeszt és a cpu pll állítódott át 1.92v-ra :)) mákos hogy még megvan a procim.....

(#466) keIdor válasza subaruwrc (#465) üzenetére


keIdor
titán

Nekem ilyet a Commando csinált, csak az azt, hogy a CPU feszt küldte meg 1,55V-ra 45nm-nél... :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#467) subaruwrc válasza keIdor (#466) üzenetére


subaruwrc
félisten

határeset :DDD
azt a 2v-s vtt-t kellett egy kis idő mire felfogtam...

[ Szerkesztve ]

(#468) Szatesz


Szatesz
őstag

Állitolag olyan 335 EURO lessz nemetben....Kitudja igazat irtak e , egy német oldalon....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#469) tabrev válasza subaruwrc (#465) üzenetére


tabrev
tag

ai suite-ban annyira ne bíz :) nekem annó P5K3 Deluxe-ban biosban állított ramfesz 2,0v-re a suite 2,3v-t írt (ddr3 memcsi, max adható 2,0v :DDD) kicsit én is meg voltam illetődve, hogy még szalad a memcsi...
Hát én is sajnálom az esetem, de beleuntam. Talán majd ez az új lap meghozza az áttörést és lesz mihez bizalommal fordúljak :) (természetesen ha kapható lesz elérhető áron).
Visszatérve az anomáliádra egy szó erejéig, nekem ha mindent auton hagyok a rampage-nál, és újraindítom, nem is indul el - bármit csinálhatok (reset, kikapcs) csak akkor hajlandó ha cmos reset majd beállítgatok ezt azt (fesz, szorzó).
Tehát vannak még csodák :Y

(#470) subaruwrc válasza tabrev (#469) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem a suite miatt szartam be hanem mert az alaplapi fesz jelző led pirosan világított ami a crazy tartományt jelöli... ha csak szoftveres bug lett volna szerintem az nem gyullad ki. mindegy. lényeg h a procim él még.

(#471) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Csatlakozom a klubhoz én is egy X38-as Rampage Formula-val! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#472) Beowulf_78 válasza subaruwrc (#465) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nekem volt ilyen, de azt hittem egyedi a probléma! :Y Az a szerencse hogy piroslik mint állat és könnyű kiszúrni. De egy kicsit lámább tuningos lazán belefuthat ebbe az "alattomos csapdába". :U :F
Főleg ha nem veszi észre és úgy marad, záros határidőn belül távozni fog a proci az "örök vadászmezőkre". :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#473) subaruwrc válasza Beowulf_78 (#472) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja elég gyík a dobozon x38 van :DDD igen elég hamar elszublimálhat a proci mondjuk egy 2.0v-t vtt-től...

(#474) tabrev válasza Beowulf_78 (#471) üzenetére


tabrev
tag

Wazze, te itt? :DDD A dobozon található X38 felirat tényleg elég .... de ez jutott :)

(#475) subaruwrc válasza tabrev (#474) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem a maximus formula dobozokat ragasztották le :))

(#476) tabrev válasza subaruwrc (#475) üzenetére


tabrev
tag

Beteggel cseréltem a lapot, mikor mondom neki, hogy a dobozon x38 van nem hitte el. Eltet pár hét, beszélgettünk és szóba került a lap, akkor pedig állította, hogy neki nem is volt x48-as lapja :DDD

(#477) subaruwrc válasza tabrev (#476) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD :DDD ha megnézed a képeket látszik h eredetileg a maximushoz készült a doboz.

(#478) Beowulf_78 válasza tabrev (#474) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Szeva! Én itt! :K ;)
Tehát akkor nekem van az eredeti lapom jó biossal, és nektek az utánzat X48 csipszettel? ;] :DDD :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#479) keIdor


keIdor
titán

Mondjuk ilyenkor érdemes azon elgondolkodni, hogy vajon mi is lehet a különbség X38 és X48 között... jó X48 elvileg nagyobb FSB-kre képes, de mégis...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#480) Beowulf_78 válasza keIdor (#479) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Lehet ez az egész X48 csak népbutítás, és egy "újabb bőr lenyúzása" a júúzerekről? :U :B Mert ez hogy rámegy X38 lapra az X48 Bios....furi. :Y Mint ahogy a P5E-t is Maximus/Rampage-ra lehet "varázsolni" ami még furább mint az előző eset. :U Vajon hány ilyen lehet még ami működne csak még senki se próbálta? :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#481) keIdor válasza Beowulf_78 (#480) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem nem sok... a nyák miatt megy rá, minden ugyanaz, csak más a chipset. Elvileg akkor P5E Deluxe is rámenne...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#482) Beowulf_78 válasza keIdor (#481) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Lehet akkor a P5E Deluxe bios-t is ráteszem. :DDD :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#483) keIdor válasza Beowulf_78 (#482) üzenetére


keIdor
titán

Az szerintem csak visszafejlődés lenne... :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#484) ferbazs


ferbazs
tag

(#485) subaruwrc válasza ferbazs (#484) üzenetére


subaruwrc
félisten

jujj de csúnya :D sajna az ára mégjobban az lesz :U
pedig nem lenne rossz lecserélni a rampage formula /8200 / ddr2 kombót egy rampage extreme / xeon xxx / ddr3 kombóra :)) persze a mostanit is megtartanám. ehhez már csak a lottó ötös hiányzik....

[ Szerkesztve ]

(#486) ferbazs válasza subaruwrc (#485) üzenetére


ferbazs
tag

hááát asszem asszony engem ki fog nyírni, de ennyit megér... :DD

(#487) subaruwrc válasza ferbazs (#486) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD :DDD

(#488) subaruwrc válasza ferbazs (#486) üzenetére


subaruwrc
félisten

írd bele a végrendeletedbe hogy a lapodat rám hagyod :D

(#489) Martin2004 válasza Beowulf_78 (#482) üzenetére


Martin2004
tag

Jelentem, p5e-re felment :D

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#491) Overlocker válasza Overlocker (#490) üzenetére


Overlocker
veterán

(#492) subaruwrc válasza Overlocker (#490) üzenetére


subaruwrc
félisten

x48 prime stabil 600 fsb? :Y :C kell valami értelmes ram :W

(#493) ferbazs válasza subaruwrc (#488) üzenetére


ferbazs
tag

:D

(#494) cserkosz válasza keIdor (#464) üzenetére


cserkosz
tag

Gyönyörűűűűűű.
Mennyi lessz az ára mert kell nekem is egy ilyen. :C

(#495) subaruwrc válasza cserkosz (#494) üzenetére


subaruwrc
félisten

350 euro :DDD

(#496) virkir


virkir
veterán

Aki tud segítsen!

Lapvásárlás előtt vagyok, bár húzódik rendesen a dolog és a egyik jelöltemnél már előjött egy idegesítő probléma.
Nevezetesen ha a gépet áramtalanítják akkor a következő bekapcsoláskor minden tuningot elfelejt és alapon indul. Azaz nekem minden reggeli indulás bios turkálással kéne, hogy kezdődjön.
Mivel a Rampage Formula az egyik jelöltem kíváncsi lennék, hogy itt is előfordul-e.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#497) subaruwrc válasza virkir (#496) üzenetére


subaruwrc
félisten

rampage formulánál semmi ilyen bug nincsen. működik a bios reset és a sima reset gomb is. nem felejti el áramtalanítás után a biosbeállításokat sem.

(#498) tabrev


tabrev
tag

Overlocker: grat!

Na belőttem gépem: cpu 4ghz 1,28v ram 2x2gb 1000 5-5-5-15 2,2v vga 800\2000\2000. Alaplapi feszek mind zöld színben (cpu és ram is). 3d06 14576 pont. Asszem ez marad egy darabig :)

virkir: feljebb olvashatsz érdekességekről a lappal kapcsolatban, de a bios beállításokat nem felejti el az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#499) virkir


virkir
veterán

Köszi.
Megnyugtató.
Akkor egy + pont a Rampage-nak ezért egy meg a STALKER-ért.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#500) Overlocker válasza tabrev (#498) üzenetére


Overlocker
veterán

Thx :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.