Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SimonYana válasza Nyugdíjas (#50) üzenetére


SimonYana
addikt

Mi történt itt? :B

® SimonYana ®

(#52) leviske válasza Nyugdíjas (#50) üzenetére


leviske
veterán

Azon csodálkozom, hogy ASUS honlapjáról már leszedhető az új BIOS, windowsnál már tudják, hogy kompatibilis lesz a vistával... így előre (bár mondjuk alap, hogy kompatibilis lesz, de nem ez a lényeg) .... viszont a lap meg nem fog jönni, még talán februárban sem!!! Nem igaz, hogy miért kezdik el bíztatni az embert.... :(

Mind1... :(

(#51) SimonYana : a "..."-on nem látszik, ha link... ezért kértem, hogy valaki írja át. (ha a moderálásra gondolsz :)) ) :R

[ Szerkesztve ]

(#53) SimonYana válasza leviske (#52) üzenetére


SimonYana
addikt

Igen!
Azt nem értettem. :R

® SimonYana ®

(#54) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

AnandTech ASUS Rampage Formula

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#55) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#54) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyik szemem sir, a másik meg...:U
Már most látom előre, hogy vértet fogok(fogunk) pisilni mire bállitjuk a lapot,mert én ilyen BIOS-t még nem láttam:Y Ez már tényleg túlzás.
Viszont egészen jó kis lapnak tűnik...K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#56) Superman válasza Nyugdíjas (#55) üzenetére


Superman
nagyúr

Így első blikkre pont úgy néz ki, mint a Maximus Formula. Én viszont már azt unom igazán, hogy ömlenek az új chipsetes lapok és mindig kihúzzuk a rendszerünk alól valamiféle kényszer hatására az alap(lap)ot és utána újrakezdjük, ez megy a végtelenségig. Akármennyire csábító is, én egyelőre - ha nálunk is megjelenik - biztosan nem fogok beruházni rá, a lapok cserélgetését abbahagyom. :O

(#57) Nyugdíjas válasza Superman (#56) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pontosan ezt határoztam el én is nemrégen. Nálam a viz miatt ráadásul nem megy olyan gyorsan a csere,mindig plusz 1-2 hét mire bszerezem a lapra a szettet,addigra meg jön más.. Nanee!:D Szóval most nálam is kis pause lesz. Én már csak DDR3 alá veszek lapot egy pár hónap múlva,addigra tán lesz York is:K De ez a Rampage Extreme egyelőre csábitó,de addig még sok viz lefolyik a Dunán...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#58) Superman


Superman
nagyúr

Hoppá!!

"As we have discussed before Loadline Calibration is best left disabled, especially when using the newer 45nm CPUs. Our testing has shown these settings induce power instabilities, even when using lower voltages. In addition, when enabled the option sometimes requires more CPU voltage than would otherwise be necessary, meaning increased power dissipation and higher temperatures."

Azért ez is érdekes. Szóval a Loadline Claibration-t (más nevén CPU Voltage Damper) iktassuk ki a biosban, ne használjuk, mert....feszültségingadzást okozhat. :F :F

Megjegyzés: én egyszer kikapcsoltam és ugyanazon a feszültségen simán nem bootolt be a rendszer, pőedig előtte stabil volt.

Viszont: megerősíthetem, hogy bizonyos esetekben tényleg több Vcore kell a CPU-nak, mint egyébként kellene, ha be van kapcsolva.

Nélküle viszont a drop katasztrofális, akárcsak a Commando-nál, ha már R.O.G alaplapokról beszélünk.

(#59) Nyugdíjas válasza Superman (#58) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lesznek még érdekesek a cikkben...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#60) keIdor válasza Superman (#56) üzenetére


keIdor
titán

Már én is egyre jobban kezdem unni ezt. "Szerencsére" alig vagyok otthon suli+munka miatt így egyre kevesebb időm is jut erre. Talán sikerűl "leszoknom" és megmarad az a rengeteg pénz, amit erre költök folyton...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#61) keIdor válasza Superman (#58) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem egy 24/7-es beállításnál nyugodtan lehet használni. (1,45V alatt)

Ilyen SuperPI, valid stb. tesztekre viszont kapcsoljuk ki, ha ez igaz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#62) Superman válasza keIdor (#61) üzenetére


Superman
nagyúr

Én kipróbáltam a kikapcsolását. Nálam be sem bootol a Windows, folyton újraindul. Ugyanis: 1.50625Voltot kap biosból, ez effektíve 1.488Volt Windows alatt. Ha mega loadnline Calibration is ki van kapcsolva, akkor ez mennyi lehet kilépve a biosból, amikor töltené be az oprendszert? 1.45Volt? Mert akkor ezért nem bootol, lévén 475-ös FSB-nél ez már kevés.

(#63) keIdor válasza Superman (#62) üzenetére


keIdor
titán

Kevesebb szerintem. Kb. 1,42-re tippelnék.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#64) Martin2004 válasza Superman (#58) üzenetére


Martin2004
tag

A GIB szerint: damp: III/A/b) elront, megzavar :D

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#65) Superman válasza Martin2004 (#64) üzenetére


Superman
nagyúr

Értem az analógiát, nos ez lehet, hogy így van. :DDD

(#66) keIdor


keIdor
titán

(#67) westlake


westlake
félisten

vajon csak eliras, vagy kezdhetunk rohogni :U (formula - memoria)

Play nice!

(#68) Achill3uS válasza keIdor (#66) üzenetére


Achill3uS
veterán

formula-hoz odairjak DDR3-1200 (OC) :D

a p5e3 premium iszonatul néz ki, ha annyira is skilles, odavágós lesz, remélem hamarosan tesztelhetünk egyet, de mondjuk a rampage extreme-re is nagyon kiváncsi leszek :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#69) westlake válasza Achill3uS (#68) üzenetére


westlake
félisten

mivan, ignore-on vagyok? :U :D

Play nice!

(#70) Achill3uS válasza westlake (#69) üzenetére


Achill3uS
veterán

:K :P

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#71) westlake


westlake
félisten

x48 csusztatva marciusra.. magyarul legjobb esetben is csak aprilisra adjak ki a lapokat amcsiban.. amibol majus lesz europai szinten

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#72) Speed® válasza westlake (#71) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kezdődik..vagyis folytatódik..minek fejleszteni ha nincs érdemi konkurencia :o

(#73) westlake válasza Speed® (#72) üzenetére


westlake
félisten

pontosan.. intel mar az elso csusztatasnal megmondta, hogy nem hardverhiba miatt teszik.. nekik mondjuk el is hiszem ;) ha jobban belegondolunk, akkor minek adjak ki? tenyleg nincs ra semmi szukseg.. mindent kiszolgal meg a p35 is..

Play nice!

(#74) Nyugdíjas válasza westlake (#71) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én már megint azt mondom, hogy nem bánom. Kis pénz marad a zsebben:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#75) Speed® válasza westlake (#73) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az is milyen hülyeség már, hogy a sok felvásárolt X38 készlet miatt nem akarják szívatni a nagy partnereket..mi lett volna ha megerőltetik magukat és hoznak annyi újítást az X48ba, hogy egyszerre lehessen piacon az X38al, mint anno a 965/975X. Mindkettőnek meglenne a maga felvásárlórétege ugyanúgy szerintem.

Abban nem értek egyet, hogy nincs rá szükség, van pár ok.
PCIeX2.0 hiánya ezek közt ami szerintem a legfontosabb.
Jó lenne ha végre /megint/ nem kéne 2x6/8PIN csati egy felsőkat vidkarira /sem.
Persze az is jó lenne ha az alaplap nem fogyasztana többet mint a processzor..

(#76) westlake válasza Speed® (#75) üzenetére


westlake
félisten

biztos, hogy a 975-ot es a 965-ot egyszerre adtak ki? szerintem nem :B

Play nice!

(#77) Speed® válasza westlake (#76) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én nem azt írtam, hogy egyszerre adták ki..:
"hogy egyszerre lehessen piacon az X38al, mint anno a 965/975X"
Sok tekintetben a 975X profibb cucc volt /az is/ mint a 965 szerintem.
Ilyen elven jöhetne az X48, az X38 meg letolódhatna mainstreamnek.
Persze sem intel bácsi, sem a lapgyártók nem hülyék hogy ezt tegyék.
Lassítják a fejlődést, hogy ne kelljen kisebb haszonnal eladni az X38 lapokat..

(#78) Nyugdíjas válasza Speed® (#77) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én már csak azt nem értem kinek lenne jó az a fene nagy fejlődés:F
Örüljünk, hogy megmarad a pénzünk,használhatjuk régi jó P35-ös lapunkat...:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#79) westlake válasza Speed® (#77) üzenetére


westlake
félisten

ha belegondolsz, a 965 es a 975 majdnem teljesen mas chipset volt.. az x38 valojaban meg az x48 beta valtozata.. egyebkent ertem, hova akarsz kilyukadni.. az intel szeritnem csinalt egy nagy betatesztet az x38-al.. ugyanazt jatszotta el, mint anno a p3 tualatinnal.. kellett a betateszt a 130nm-es p4 northwood-oknak
tenyleg nem azt irtad ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#80) Speed® válasza westlake (#79) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Leginkább oda szeretnék kilyukadni, hogy ha már késés, azt ne ilyen sz@rság miatt kelljen lenyelni. Használják ki az időt és csiszoljanak rajta. Tervezzék át 65/45nm-re, hogy ne zabáljon/fűtsön, tegyék rendbe a memóriakezelést, satöbbi.

Nyugdíjas
Kinek lenne jó? Nekem :D Hamar lenne olcsóbban értelmes alternatívám, ha már egy Wolf ready BIOSt nem kaphatok a QGTmhez.. De alapvetően a fejlődés mindenkinek jó, vagy szerinted jobb lenne ha még mindig abakuszt tologatnánk? :)
Krájszisz féle cuccok mellett amúgysincs sokáig kihasználatlan teljesítmény..

(#81) Nyugdíjas válasza Speed® (#80) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nyilván... Imádom az abakuszt:D
Csak a túl gyors fejlődés nem fajántos,ha az embernek kényszere van minden újdonságot kipróbálni:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#82) keIdor válasza Speed® (#77) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem az X38-at felesleges is volt kiadni... vannak benne bugok, amiket az Intel el is ismert... tehát tényleg egy "béta". Volt értelme kiadni? Hozott gyorsulást? Nem igazán...:( A DDR3 a Maximus Extreme-ben elég jól megy, de a többi lap szerintem sokkal rosszabb, mint a P35-ös társaik. (talán még a DFi X38 kivétel)

Csak egy újabb bőrt akartak rólunk lehúzni az X38-al... nem sok értelme van. Sőt! Szerintem DDR2-vel még rosszabb is, mint a P35.

Kiváncsian várom az X48-at, és ha én irányítanám ezt, akkor én ezt adtam volna ki X38 néven...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Van valami hír ASUS-éktól nem ROG-os DDR2-es X48 lapról? Egy mainstream lap érdekelne, olyasmi mint a P5E csak X48-cal.

Tudom h ezen ment a vita már X38-nál is, de van értelme X48 + DDR2 kombóban gondolkodni?

ImI

(#84) keIdor válasza ImI87 (#83) üzenetére


keIdor
titán

X38+DDR2-ből kiindulva nem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#85) szacsee válasza keIdor (#84) üzenetére


szacsee
nagyúr

X45 mikor leszen?
Esetleg DDR2-re mán nem lesz optimálos lap, vagy most mán Intelnél megint majmolják az új technikát, mint DDR1-2 váltáskor volt? :F :R

(#86) keIdor válasza szacsee (#85) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem nyár elején már lesz országunkban.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87) szacsee válasza keIdor (#86) üzenetére


szacsee
nagyúr

:DD :B

(#88) ImI87


ImI87
őstag

Nem akarom már megint agyonerőltetni a DDR2-t, de voltam olyan balfasz, hogy még ősszel beruháztam 4x1GB Tracer1066-os memóra 90K-ért :Y :W :O
Úgyhogy amíg élek ezek a memóim lesznek :)

Ha meg majd kell új lap a yorkfield alá akkor nemtom jó lesz-e az X48 DDR2-vel, ezért próbálok előre tájékozódni.

Csak annyi kívánságom lenne, hogy ha memkezelésben nem is hoz effektív sebességgyorsulást, de legalább a 4 modulos tuning működjön normálisan. Ezzel a P5K Premium-mal olyanok a Tracer-ek, mintha egy Ferrari-m lenne de csak max 80-nal gurulhatnék :((( Bár ahogy olvastam ez szinte minden lapra igaz ahol 4 modul van. :(

Nem tudtok v.mi infót ami bizakodásra adna okot? :F (persze ASUS vonalon maradva)

ImI

[ Szerkesztve ]

(#89) Martin2004 válasza ImI87 (#88) üzenetére


Martin2004
tag

Nálam, P5WD2-ben 4*1 GB 1066 Kingmax megy 1000-en 5-5-5-15-5-ön. Én is x48 alá vettem öket elöre, hülyét kapok, ha nem fognak menni, pedig, csak 28K volt a 4 db. :D

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#90) ImI87 válasza Martin2004 (#89) üzenetére


ImI87
őstag

nehogy megsértődj, de a kingmax azért erősen a "value" kategóriájú ramok közé tartozik. és ha jól látom nálad gyári érték alatt mennek.

egy crucial viszont egyenesen kívánja a tuningot, és nem is hajlandóak dolgozni amíg meg nem téped őket minimum 1200on. :D 2 modul esetén ez simán megy, sőt a gyári fesz alatt is :Y de ha 4 modul van bent, akkor a max amit hibázás nélkül tudnak az 1125. és ez sajna a lap hibája, vagy simán a p35 hibája. az egyetlen dolog, amiért lecserélném a p35öt x48ra az az lenne, ha lehetne rendesen tuningolni 4 modult is..........

ImI

(#91) Martin2004 válasza ImI87 (#90) üzenetére


Martin2004
tag

Éretlek, de szerintem, hogy a tervezett proci (q9450) miatt elég lesz ez is. Még október végén vettem, arra számítva, hogy januárban gépet cserélek, aztán meg lehet, hogy május-június lesz belőle... ha ezt tudom, akkor vettem volna inkább 4* 2 GB-t.
Nyavalyás procigyártók! Mind a kettő szívat bennünket. Az egyik bénázik, a másik meg lustálkodik... :W

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#92) Martin2004 válasza leviske (#49) üzenetére


Martin2004
tag

Mi ez a nagy bizonytalandág? :) Home Basic-kel akarod használni?

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#93) westlake


westlake
félisten

jovo het pentekre igernek nekem formulat.. 53800 + fa.. esetleg erdekel valakit?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#94) Achill3uS válasza westlake (#93) üzenetére


Achill3uS
veterán

de olcso :) viszont egy próbát megér, már várom, hogy fogod szidni :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#95) westlake válasza Achill3uS (#94) üzenetére


westlake
félisten

maximus formulat a legolcsobb nagykerben 57+faert vettem :U :B (amikor megjelent)
neeeem fogom szidni.. csak egy kicsit :P

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#96) keIdor válasza westlake (#93) üzenetére


keIdor
titán

Ha jól fog nálad menni, akkor még megeshet! :D Ha a Yorkfield is ilyen válogatós lesz FSB-ben az alaplapok között, mint a Wolfdale, és ha X48-ban durvább lesz, akkor én veszek. De csak akkor :D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#97) Nyugdíjas válasza westlake (#93) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megvárom mit mondasz róla:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#98) ImI87 válasza westlake (#93) üzenetére


ImI87
őstag

Hello

ha jók lesznek a tapasztalatok akkor valszeg leváltom a p5k premium-ot.
asus only :DDD
de a többiekkel egyetértésben csak akkor ha lesz valódi érdelme a +25 ezres beruházásnak.

ImI

(#99) gabi123


gabi123
senior tag

Rámpédzs bácsi engem is érdekelni fog... Most adtam el a Blitz Formulát, és szereztem ideiglenes megoldásnak egy Gigabyte 945PL-S3 low cost igen ócska lapot 7,5k-ért! :DDD

Pár hétig csak kibírom, amíg megjön az utód... a tapasztalatokra természetesen én is kíváncsi leszek...

[ Szerkesztve ]

Forza Ferrari!

(#100) Daemon09


Daemon09
őstag

Hali!
Én is várom már hogy lehessen kapni itthon is. Kiváncsi leszek, milyen lap lesz. De ezt a ronda hütöt legalább áttervezhették volna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.