Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) putti válasza leviske (#200) üzenetére


putti
aktív tag

Az X38 terén sem vagyok járatos, tudom nem ide tartozik, de mondjuk érdekelne mi a különbség X38 és X48 között, a memóriatámogatáson kívül.

Milyen bugok voltak X38-ban? Az nem is szerette az OC-s memókat?

[ Szerkesztve ]

(#202) AirBooms válasza putti (#201) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez így nem igaz. Nekem Maximus Extremem van és tökéletesen elégedett vagyok vele, a ramjaim is tökéletesen mennek vele 1800 MHz-en!

(#203) westlake válasza keIdor (#192) üzenetére


westlake
félisten

feletteb erdekes.. pedig az emlitett lapok szerintem mind jobbak, mint a p5k premium.. nem tudom milyen elv szerint probaltatok oket ;)
#200: latogasd meg a giga x48-as topikot.. ott irtam nehany velemenyt a chipsetrol.. nem feltetelnul jobb am, mint az x38 :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#204) putti válasza AirBooms (#202) üzenetére


putti
aktív tag

[OFF]Akkor please, ha nem is itt priviben kérlek írd le nekem hogy hogyan lehet milyen beállításokkal (mennyire) lehet meghúzni a memóka ill procit, stb. Érdekelne mert én is ilyet vennék.

Nagyon köszi![/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#205) keIdor válasza westlake (#203) üzenetére


keIdor
titán

Tudtommal neked az 520FSB Stop miatt nem tetszett a P5K Premium, meg hogy van benne az a PLL fesz bug is, hogy 1,5V-nál nem ad többet. Ez oké, de Quad alá sztem elég jó lap, oda elég bőven ez az FSB is. Yorkfield-nél meg 1,5V PLL-nél se nagyon szabad majd többet adni, szóval tűrhető lap ez. 2007 nyarán vettem 42k-ért, megérte szerintem. Conroe, Wolfdale alá már Gigabyte-ot vennék én is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#206) westlake válasza keIdor (#205) üzenetére


westlake
félisten

en nem az 520-as stop es a pll bug miatt irtam azt, amit irtam.. en minden tekintetben jobban kartom a masik harom lapot (wolfdale, conroe, kentsfield ala is)

Play nice!

(#207) AirBooms válasza putti (#204) üzenetére


AirBooms
addikt

Itt Jugeen eléggé használható beállításokat írt le Maximus Formulára/Extreme-re! Nálam a ramfesz egy kicsit kisebb (1,92V) és 7-6-5-18-as időzítésekre van állítva.

(#208) Syde


Syde
tag

Szerk: a választ megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#209) keIdor


keIdor
titán

Senkinek sincs még ilyen lapja? westlake vegyél már egyet! :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#210) P00By válasza keIdor (#209) üzenetére


P00By
nagyúr

:DDD Te nem vállalod be elsőre azt tudjuk... ;]

(#211) keIdor válasza P00By (#210) üzenetére


keIdor
titán

Nem szeretném, de kiváncsi vagyok a lapra nagyon!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#212) Martin2004


Martin2004
tag

Bakker, én is itt őrlődök a Rampage Formula, P5E WS pro és a GA-x48-DQ6 között. 450FSB kellene Q9450-nel valami brutkó ninjával. Én P5WD2-ről váltok, úgyhogy nincs kippályázás.

Ramot hajlandó lennék cserélni a siker érdekében (most 4 * 1 gb 1006-os kingmax van). A 9000-es sorozathoz P35/x38 helyett x48 való (mármint a tuninghoz)? Szivem szerint Evolution-t vennék, de 4 GB DDR3-ra rámenne a gatyám... :D

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#213) Gripper válasza keIdor (#211) üzenetére


Gripper
tag

Nekem már péntek óta itt figyel a gépemben egy Rampage Formula. Leírom amit eddig tapasztaltam. Ugye kinézetre abszolút MF. Vicc hogy még a doboz hátuljára is x38 van írva. Aki olvassa a MF topikot az tudja, hogy nekem az abszolúte nem jött be. Mit ad Isten (bár ne adta volna), az RF szinte ugyanazokat a hibákat prezentálta. A Vistát el lehet vele felejteni, mert még egy Windows update sem sikerül, nem beszélve a Windows Intéző gyakori kifagyásáról. Szóval a Vista reménytelen. (MF esetén ugyanez volt nekem) Aztán ugye az XP. Itt már ugye jobb a helyzet, mert ugye az XP már kiforrottabb. A WU és az Intéző is ok. Viszont az NV8800 Ultrámat nem kezelte jól(grafikai anomáliák, fagyások,stb). Az Intel oldaláról levadásztam a chipset szoftvert(ami még x38-hoz való). Persze ez sem 100%-os viszont ritkábbá váltak a hibák.Nyomtam vele egy menet Rainbow Six Vegast. Először már a menünél behalt, aztán egy reset után mintha mise történt volna, ment szépen. Asszem a kártya megy gariba mert ez már több mint gyanús.Persze érdekes hogy a jóöreg P5B Deluxe-ban nem csinált ilyeneket.
Megpróbáltam a tuningot is. A C2DQ6600 @ 3GHz-en rezeg a léc. Próbáltam a 3.6-ot is, viszont a bios érdekes módon szaggatni kezdett, majd kifagyott. Most alapon megy minden. Még korántsem végeztem vele, de eddig ez volt.

Még annyit: a bios továbbra is félremér. A CPU-m 24C-nak látja ami már haladás a MF 9C képest. A MB NB és SB kb 45 fokos az mondjuk talán még jó. Everest 4.5-el ugyanezek az értékek

[ Szerkesztve ]

(#214) Martin2004


Martin2004
tag

Hú bazz, nagyon durva, amit írtál! Nekem negyon gyanús ez a hallgatás az ASUS részéről!

Nevezetesen, az amerikai (usa) honlapjuk szerint karácsony óta nem adtak ki BIOS-t :F Nálad mi a BIOS dátuma? Nekem úgy tűnik, hogy a játékosok mintha másodrendű állampolgárok lennének a Köztársaságban :((

Magyar oprendszereket használsz? Én megnézném az angol nyelvűeket is.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#215) szacsee válasza Gripper (#213) üzenetére


szacsee
nagyúr

Asus lapot többé...lehet még visszaszívom, de én ROG-ot nem vennék az tuti.. :(
Kösz hogy megosztottad velünk a tapasztalatokat.. :R

(#216) keIdor válasza Gripper (#213) üzenetére


keIdor
titán

Köszönjük a tapasztalatokat! :R Hát akkor vagy X48-DQ6 vagy a P45-ig marad ez... (P5K Premium)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#217) Gripper válasza Martin2004 (#214) üzenetére


Gripper
tag

A bios az gyári és újnak mondható
Verzió:0219
Dátum 2008 március 5.

Épp most rakatm át a VGA-t a másik pci-e slotba, mert az előzőben nagyon durván fagyott akár játékban akár 3dmark06 alatt. Érthetetlen. Ha a 2-es slotban is fagy akkor a VGA megy gariba, mert valami nagyon nem stimmel. A lap csak nem lehet ENNYIRE rossz??!! :( :( :O :O

(#218) Gripper


Gripper
tag

Nos nagyon úgy tűnik, hogy az Ultra haldoklik. :( :( A 3dmark már el sem indul, és valami olyasmit ír ki hogy DEVICE LOST. Még szerencse hogy garis. Ám még mindig nehezen hiszem el hogy csütörtökig nem volt semmi baja, vígan ment a COD4, UT3. Erre ez az új alaplap kicsinálja nekem. Ehh. Megpróbálom kicserélteteni egy 9800gx2-re vagy egy 3870x2-re. Pedig azok gyengébbek . Eh ez van. :( :(

(#219) szacsee válasza Gripper (#218) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alapon is ezt csinálja?
Jah és a GX2 leveri az ultrát, na meg az X2 is.. :K .már bocs.. :D
Haverhoz, ismerőshöz menj ár és nézd meg nála az ultrát, lehet a lap adta be a kulcsot.. :B

[ Szerkesztve ]

(#220) Gripper válasza szacsee (#219) üzenetére


Gripper
tag

Alapon csinálja. Én elvből nem húzok VGA-t. Főleg nem egy Ultra-t ami már úgyis OC.
Hát ami teszteket én olvastam azok alapján csak egy hangyafasznyi az előnyük, az meg nálam nem járja(maximalista vagyok na :D ) De nem akarok vitatkozni úgyis hamarosan kénytelen leszek váltani valamelyikre. Haver nem játszik, nincs is gépe szal nem tudom kipróbálni nála. Viszont a régi P5B Deluxe-ban nem volt semmi baja a karinak. Valszeg kell egy megfelelő chipset driver. Csak az Intel baxik kiadni egyet :((

(#221) P00By válasza keIdor (#216) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem valami biztato igaz? :D Sztem is inkább várjál egy picit :)

(#222) MrCool válasza Gripper (#220) üzenetére


MrCool
tag

Biztos vagyok benne,hogy az Ultradnak ehhez semmi köze,nem azért vannak ezek az anomáliák,amiről írtál.Az én lapom és ezt csinálta a GX2-vel,ki is cseréltem egy újra.Ugyan at csinálta...! Itt az MCH feszt kel pontosan beáálitani,mert a RAMok miatt van az egész.
Az MCH és a Performance Level.Később belinkelek egy BIOS beáálitást.Nem cseréld le az Ultrat ,semmi baja,utána megbánod,mint én!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#223) MrCool


MrCool
tag

RAMPAGE FORMULA 0219 BIOS.
Extreme Tweaker
Ai Overclock Tuner : Manual
OC From CPU Level Up : AUTO
CPU Ratio Control : Manual
- Ratio CMOS Setting : 8
FSB Frequency : 450
FSB Strap to North Bridge : 333
PCI-E Frequency: 112
RAM Frequency: DDR2-1199
DRAM Command Rate : 2T
DRAM CLK Skew on Channel A : Normal
DRAM CLK Skew on Channel B : Normal
DRAM Timing Control: Manual
CAS# Latency : 5
RAS# to CAS# Delay : 4 (TRCD)
RAS# Precharge : 4 (TRP)
RAS# ActivateTime : 15
RAS# to RAS# Delay : 3
Row Refresh Cycle Time : 35 (AUTO = 42)
Write Recovery Time : 6
Read to Precharge Time : 3
Read to Write Delay (S/D) : 8
Write to Read Delay (S) : 3
Write to Read Delay (D) : 5
Read to Read Delay (S) : 4
Read to Read Delay (D) : 6
Write to Write Delay (S) : 4
Write to Write Delay (D) : 6
Write to PRE Delay : 14
Read to PRE Delay : 5
PRE to PRE Delay : 1
ALL PRE to ACT Delay : 5
ALL PRE to REF Delay : 5
DRAM Static Read Control: Disabled
Ai Clock Twister : Moderate
Transaction Booster : Manual
C/P: A1 A2 A3 A4 A5 | B1 B2 B3 B4 B5
LVL: 07 07 07 07 07 | 07 07 07 07 07
Common Performance Level [6]
Pull-In of CHA PH1 Disabled
Pull-In of CHA PH2 Disabled
Pull-In of CHA PH3 Disabled
Pull-In of CHA PH4 Disabled
Pull-In of CHA PH5 Disabled
Pull-In of CHB PH1 Disabled
Pull-In of CHB PH2 Disabled
Pull-In of CHB PH3 Disabled
Pull-In of CHB PH4 Disabled
Pull-In of CHB PH5 Disabled
CPU Voltage : 1.48750 (a saját procidhoz állitsd be)
CPU PLL Voltage : AUTO (1.664-1.680)
North Bridge Voltage : 1.55-1.61(próbálgatni kel) (Ha a AI Clock Twistert a Maderatetől alacsonyabra állitod,akkor az NB fesz is kevesebb)
DRAM Voltage : 2.20-2.2.22 V
FSB Termination Voltage : 1.40 (1.456)
South Bridge Voltage : 1.10 (1.12)
Loadline Calibration : Enabled
CPU GTL Reference : 0.63X
North Bridge GTL Reference : 0.67X
DDR2 Channel A REF Voltage : AUTO
DDR2 Channel B REF Voltage : AUTO
DDR2 Controller REF Voltage : DDR2-REF (1.104)
SB 1.5V Voltage : 1.5 (1.54v)
CPU Spread Spectrum : Disabled
PCIE Spread Spectrum : Disabled
[ Szerkesztve ]
Ha a Transaction Boostert beállitodd Autora,akkor stabilabb a gép,de sokkal lassub.Próbáld ki ezek,és meglátod semmi baja az Ultradnak(NAgyon remélem)
Remélem tudtam segiteni.

Nagyon "Dzsuker" a lap,csak szarakodni kel az MCH-val,de ha megtalálod a pontját akkor szuper.Én még egy lappal sem sz@rakodtam ennyit,de hidd el megéri.
Esetleg olvass utána az AnadTech oldalán ,hogy mikre képes ez a lap és mi a különbség az X38 lapokhoz képest!

[ Szerkesztve ]

(#224) MrCool


MrCool
tag

Ja, a VIstával sincs semmi baj.Én is rá gyanakodtam,de ráhibáztam.Ezzel is hasít,mint a szél!

(#225) Martin2004 válasza MrCool (#223) üzenetére


Martin2004
tag

Akkor ezt csak összetetten lehet tuningolni? pl. ha monódjjuk csak egy p5wd2 szintjén nyúlok hozzá a fő beállításokhoz (fsb, szorzó, ram-időzítések az 1. szinten, akkor instabil lesz? vagy csak nem tudom kihozni a mximumot?

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#226) Nyugdíjas válasza Martin2004 (#225) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én most a Maximussal küdök egy napja. Ez annál csak durvább lehet...Hááát. Eddig ennél csak egyszerűbb lapjaim voltak,de nincs lhetetlen. De ténykérdés, hogy több ráfoditást igényel, mint az eddigi "egyszerűbb" lapok...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#227) MrCool válasza Martin2004 (#225) üzenetére


MrCool
tag

Bizony! Nyugdijas kolléga is tudna róla mesélni sztem!.Eddig a tuning az FSB és a fesznöveléséből állt,az MCH értékeit automatikusan beállitotta a lap.Most már ebbe is beleszolhatsz (X38/48 kölönbség itt jönn elő).Ennél a lapnál nem okvetlenül szükséges egetverő magas FSB-t beállitani,az MCH tunningal a relative alacsonyabb FSB-vel sokkal gyarsabb rendszert be lehet állitani.
Pl.: FSB 450,RAM 1199 Mhz.5-5-5-15. Ai Clock Twister :Auto.. NB :Auto,Everest mem olvasás: 8750 Mb/s. Ha az utolsó két beállitást mondjuk Strong,vagy Moderate és az NB volt.:1.53-1.55 V,akkor csak ezta két beáálitást megváltoztatva az EVerest Mem read:10096,ill.10200 MB/s.

[ Szerkesztve ]

(#228) Gripper válasza MrCool (#222) üzenetére


Gripper
tag

Hát kissé elkéstél mert éppen ma viszik kivizsgálni az Ultrát és már nem tudom tőlük visszakérni. Viszont azt mondták talán már holnap visszakapom. Ha így lesz akkor, feltétlenül kipróbálom a beállításokat amit írtál. Amúgy én már a Maximus esetében is gyanakodtam a RAMjaimra mert az kékhalálozot memory erroral. Viszont a Rampage már nem, hálistennek. Majd meglátom holnap ha visszajön a VGA-m.

(#229) Martin2004


Martin2004
tag

És az én olcsó 4 db 1066-os kingmax-aimmal érdemes nekifutni? -:) Nekem nem az idözítés számít, de 2 GB-vel nem lennék kisegítve. Így ha csak drága tuningrammal megy, akkor dq6. Az ugyanis kompatibilis velük.

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#230) MrCool válasza Martin2004 (#229) üzenetére


MrCool
tag

Minden RAM valamennyire tunningolható.Próbáld meg.Az "olcsó" RAM nem azt jelenti,hogy nem tunningolható.

(#231) Martin2004


Martin2004
tag

nem a tuning a kérdés, hiszen 667-röl indulunk. :) Csakhogy nem tudom, megy-e a nlgy együtt?

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#232) Gripper


Gripper
tag

Nah tegnap visszajött az Ultra-m. Neki is futottam az újabb körnek. Kipróbáltam a beállításokat amit Mrcool megadott.

Kb ilyen volt:

RAMPAGE FORMULA 0219 BIOS.
Extreme Tweaker
Ai Overclock Tuner : Manual
OC From CPU Level Up : AUTO
CPU Ratio Control : 09.0
FSB Frequency : 355
FSB Strap to North Bridge : 266
A föntiekkel lett 3.2 GHZ
PCI-E Frequency: 100
RAM Frequency: DDR2-1136
DRAM Command Rate : 2N
DRAM CLK Skew on Channel A : Normal
DRAM CLK Skew on Channel B : Normal
DRAM Timing Control: Manual
CAS# Latency : 5
RAS# to CAS# Delay : 5 (TRCD)
RAS# Precharge : 5 (TRP)
RAS# ActivateTime : 18
RAS# to RAS# Delay : 3
Row Refresh Cycle Time : 35 (AUTO = 52)
Write Recovery Time : 6
Read to Precharge Time : 3
Read to Write Delay (S/D) : 8
Write to Read Delay (S) : 3
Write to Read Delay (D) : 5
Read to Read Delay (S) : 4
Read to Read Delay (D) : 6
Write to Write Delay (S) : 4
Write to Write Delay (D) : 6
Write to PRE Delay : 14
Read to PRE Delay : 5
PRE to PRE Delay : 1
ALL PRE to ACT Delay : 5
ALL PRE to REF Delay : 5
DRAM Static Read Control: Disabled
Ai Clock Twister : Moderate
Transaction Booster : Manual
C/P: A1 A2 (A3 A4 A5) | B1 B2 (B3 B4 B5) a zárójel azért van mert hol megvan mind az öt hol csak kettő. Nemigazán tudom mitőll függ.
LVL: 06 06 (06 06 06) | 06 06 (06 06 06)
Common Performance Level [6]
Pull-In of CHA PH1 Disabled
Pull-In of CHA PH2 Disabled
Pull-In of CHA PH3 Disabled
Pull-In of CHA PH4 Disabled
Pull-In of CHA PH5 Disabled
Pull-In of CHB PH1 Disabled
Pull-In of CHB PH2 Disabled
Pull-In of CHB PH3 Disabled
Pull-In of CHB PH4 Disabled
Pull-In of CHB PH5 Disabled
CPU Voltage : 1.48750 (a saját procidhoz állitsd be) kb ugyanezt állítottam be, bár volt hogy kínomban adtam neki 1.50000-öt is.
CPU PLL Voltage : AUTO (1.664-1.680)
North Bridge Voltage : 1.55-1.61 Én 1.49-et állítottam be mert azon felül már sárga tartomány. Volt beállítva 1.61(sárga tartomány) is de azzal csak az NB ment 50 fok fölé, stabilabb nem lett.
DRAM Voltage :2.10-2.20 V
FSB Termination Voltage : 1.40 (1.456)
South Bridge Voltage : 1.10 (1.12)
Loadline Calibration : Enabled
CPU GTL Reference : 0.63X
North Bridge GTL Reference : 0.67X
DDR2 Channel A REF Voltage : AUTO
DDR2 Channel B REF Voltage : AUTO
DDR2 Controller REF Voltage : DDR2-REF (1.104)
SB 1.5V Voltage : 1.5 (1.54v)
CPU Spread Spectrum : Disabled
PCIE Spread Spectrum : Disabled

A fenti beállításokkal az XP fagyott(nem teljesen de gyakran megállt gondolkodni még a legalapvetőbb ablakműveleteknél is.), a 3dmark06 szintén, bár volt amikor végigfutott(bár az inkább szerencse volt). A vistát is kipróbáltam de bármilyen 3d alkalmazás esetén nvlkddmkm error-al "örvendeztetett" meg kb 2 percenként. Szal a Vista abszolút felejtős számomra, de valszeg nem a lap beállítások miatt hanem az NV driverek szarsága miatt.
Nos a vége az lett, hogy szépen megpöcköltem a CMOS Clear gombot a gép hátulján és egyenlőre hagytam a francba az egészet. Ma este lesz a második forduló. Aki tud számomra épkézláb tanáccsal szolgálni hogy miket változtassak meg, az kérem hogy ne fogja vissza magát.

[ Szerkesztve ]

(#233) MrCool válasza Gripper (#232) üzenetére


MrCool
tag

A 4x1 Gb Gaiul Ultra nem fogja birni a Performance Level 6-ot,vedd lejjebb 7-re,az NB 1.57-1.59 V.FSB Strap:333-400 (!)
Row Refresh Cycle Time : 35 (AUTO = 52)
Write Recovery Time : 6
Read to Precharge Time : 3
Read to Write Delay (S/D) : 8
Write to Read Delay (S) : 3
Write to Read Delay (D) : 5
Read to Read Delay (S) : 4
Read to Read Delay (D) : 6
Write to Write Delay (S) : 4
Write to Write Delay (D) : 6
Write to PRE Delay : 14
Read to PRE Delay : 5
PRE to PRE Delay : 1
ALL PRE to ACT Delay : 5
ALL PRE to REF Delay : 5 Ezeket mind tedd be Autora
DRAM Volt:2.22-2.24 V

(#234) kisretek


kisretek
csendes tag

Haliho,

Van egy olyan problemam a lappal, hogy a RAID5-be szervezett tombben levo lemezek felismerese nem stabil. A BIOSban a lemezek 'RAID'-re vannak allitva, es a POST utan beoltodo CTRL+I-vel elohozhato RAID tomb kezeloben megfeleloen be vannak allitva. Igenam, de neha, bootolas utan a RAID kezelo nem latja mind az osszes lemezt (4), hanem csak 3at - a Statusnal az jelenik meg hogy Degraded, az operacios rendszer alatt futo Inteles kotetkezelo meg elkezdi ujraepiteni a tombot (kb. 1 napig tart...). A kovetkezo boot soran mondjuk latja a 4 lemezt, ekkor a status 'Rebuild' es ismet megy a kotet ujraepitese. A kabelezes elvileg jo, esetleg azt probalom majd meg, hogy a SATA Detect Timeout-ot felemelem az eredeti 35sec-rol mondjuk 60sec-re. Egyeb otlet? A jelenlegi kabelezes egyebkent a kovetkezo: SATA0-rendszer-boot lemez, SATA1-optikai meghajto, SATA2-SATA5 a RAID tombbe rakott lemezek.

Koszi az otleteket.

(#235) Martin2004 válasza kisretek (#234) üzenetére


Martin2004
tag

hát, ez egy játéklap :) lehet, egy WS lappal jobban jártál volna. esteleg, máshogyan kellene elosztani a lemezeket a SATA portok között.
Van erre ajánlás a manuálban?

De 4 disk-kel moért nem csinálsz inkább RAID10-et?

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#236) kisretek válasza Martin2004 (#235) üzenetére


kisretek
csendes tag

Hát, attól, hogy játéklap, talán kellene biztosítani azokat a funkciókat normálisan, amelyek rá vannak építve. A manual nem mond semmit arról, hogy melyik csatornára melyik lemezt kellene kötni - az ASUS fórumban találtam erről valamit, lehet, hogy kipróbálom majd. A RAID10 sem rossz ötlet (igaz, így minimálisan kissebb lenne a tárhely), de nem hiszem, hogy a RAID fajtája lenne a probléma. Köszönöm a véleményed.

(#237) Nyugdíjas válasza kisretek (#234) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igazából tényleg az a tényálladék, hogy ezek az alaplapi raid-ek nem túl sokat érnek. Ha tényleg kell a munkához, fontos neked ezt használni, érdemes beruházni egy kultúrált,hardveres RAID karira. Aki ért ehhez, és munkája során használja, eddig még mindenki azt mondta(és sajnos ezzel már van személyes tapasztalatom is), hogy alaplapi RAID-re egy lyukas zoknit se bizna:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#238) Martin2004 válasza Nyugdíjas (#237) üzenetére


Martin2004
tag

Hát én p5wd2-ben RAID0-zok, semmi bajom bele, de egy játéklap meg egy raid5 olyan messze van egymástól, mint Makó Jeruzsálamtöl. Szerintem nincs rendesen tesztelve a funkció, talán pont a feltételezhetö ritka használat miatt, és igazából nem is csodálkozom. Persze, ettöl még mennie kellene.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#239) MrCool válasza Martin2004 (#238) üzenetére


MrCool
tag

Én eddig minden konfigomban használtam a RAID0-át (Commando,Maximus Formula,Rampage Formula,stb..) és eddig tökéletesen működött.

(#240) kisretek


kisretek
csendes tag

Az előző lapom egy P5W DH Deluxe, az is RAID0ban ment, gond nélkül. (ja, azon a PATA csatlakozó volt hulladék:) )

(#241) Nyugdíjas válasza MrCool (#239) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerencsés ember vagy;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#242) westlake


westlake
félisten

el akartam kerulni, de a nalam levi gigabyte x48-dq6 gyengelkedese miatt "kenytelen" leszek egy rampage formulat kiprobalni... mar elore felek tole :B (mondjuk legalabb egy feszmerest lehet rajta csinalni)

Play nice!

(#243) Gripper válasza westlake (#242) üzenetére


Gripper
tag

Sajnos, lehet hogy csalódni fogsz a Rampage-ben is. Mondom ezt úgy hogy már 1 hete próbálom stabilra állítani a sajátomat.(Teljes config az aláírásomban) Többnyire a PH!-n fellelhető tuning adatokból, valamint MrCool tanácsai alapján próbálkoztam. Kb 3.5 GHz-re tudtam húzni a négymagosom, persze csak igazi buheramátrix árán(értsd világba feszeltem az NB-t). Melegedett is durván. Meg persze instabil volt még XP-alatt is de nagyon. A Vista meg ugye 5 nvlddmkm error/s meg egyéb nyalánkságok. Aztán kiderült hogy valamiért nem szereti a lap a Geil Ultra 1066-os ramokat. Most Kingmax 800-asok vannak benne. Azokkal viszonylag stabilan megy úgy hogy alapon van minden, viszont a tuningot el lehet velük felejteni, mivel igen antituning darabok. Viszont érdekes módon most még a Vista is viszonylag stabil. Ám még mindig van hogy pl kilépnek a játékok. Szóval nálam ez van most.

Úgyhogy sok szerencsét ha ki akarod próbálni az RF-et. Szükséged lesz rá.

(#244) westlake válasza Gripper (#243) üzenetére


westlake
félisten

tisztaban vagyok azzal, hogy milyen instabil a lap.. nem veletlenul irtam, hogy nem szivesen probalom ki.. tobbszor megfogadtam mar, hogy asus lapot tobbet nem tesztelek, de most (megint) ugy alakult, hogy megszegem a sajat magamnak tett igeretemet.. valoszinuleg par oras hasznalat utan ismet megfogalmazodik bennem a dolog, miszerint "tobbet az eletben nem nyulok asus laphoz"..

Play nice!

(#245) Gripper válasza westlake (#244) üzenetére


Gripper
tag

Ismered a mondást: "Soha ne mondd hogy soha". :)

[ Szerkesztve ]

(#246) keIdor válasza westlake (#244) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem még P5Q-nál is megszeged majd... :D De ezt csak azért mondom, mert Abit gyengélkedik eléggé jelenleg, MSi gondolom nálad is never kategória (bár ki tudja milyen lesz a P45 széria) DFi meg késik mindig... (főleg itthon) Szóval marad a Gigabyte vs. Asus.

Egyébként azt olvastam, hogy Asus teljesen átköltözött Kínába. Nem tudom igaz-e, de ha igen, akkor azt hiszem végleg annyi a minőségnek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#247) MrCool válasza Gripper (#243) üzenetére


MrCool
tag

Srácok nekem egy hetembe telt mire sikerült beállitanom úgy ,hogy stabil és eszméletlenül gyors legyen.Ehhez elkellett olvasni és megérteni az AnandTech cikkét,ahol valósággal Überelték a lapot(most már egyetértek velük,tényleg király a lap)
Viszont vannak szabályok,amiket be kel tartani O.C-nál!!!! A legfontosabb : Ai Clock Twister,Transaction Booster,Common Performance Level,NB és a RAM Voltage.
Csak ezekkel ment el 4-5 napom,de az eddig a Team Xtreem RAMjaim maximuma 10200 Mb/s olvasása 11800 Mb/s körüli lett csak ezek buherálásával.
Nézzétek meg a táblázatokat,hogy mit lehet és mit nem beáálitani !

[link]

[ Szerkesztve ]

(#248) MrCool


MrCool
tag

:R Eddig az O.C. az FSB és fesz adásábol állt,az X48-nál a tRD-t is lehet O.C-ni.Csak nagyon fontos megtalálni a határokat.
P.S. ...de jó,hogy az első 3 napban nem b@sztam ki az ablakon a lapot!!! Sajnos (magamból indulva ki!) hajlamosak vagyunk tudatlanságunk,vagy éppen tapasztalatlanságunk miatt lehúzni a gyártókat,hogy így szar,meg ugy szar.Legtöbb esetben a userben van a gond.
Keldor Papa:arrol,hogy az Asus ott tart,ahol, a nagyon szigorú minőségbiztositási szabályok tehetnek és az Ázsiai munkamorál.Biztos vagyok benne ,ha momdjuk Csehországban gyártatna,akkor lehet,hogy jóval drágább lenne,de a minőség ugyan az lenne! Szerény véleményem szerint.
Nekünk Kina mindig a gagyi ,pincékben gyártott cuccokkal aszociál.És ez a kis mogán cégekre igaz is,de nem az Asus,Giga,MSI,stb.-ra.Egyébként én ugy tudom az Asus és a Giga már egy cég.
A staféta botot sikeresen kezdik átvenni az orosz "vállalkozók".Mult héten Moszkvában lefüleltek egy egész Nestle gyárat,ahol 3 az 1 ben kávét gyrtottak egy háztömb pincéjében.
Bocs az OFF-ért !

[ Szerkesztve ]

(#249) MrCool


MrCool
tag

RAID és IDE problémákkal küzködök,az új Intel chipset driver megoldhatja problémáitokat(legalább is remélem)
[link]

(#250) Gripper válasza MrCool (#248) üzenetére


Gripper
tag

Én sem temetem még a lapot. Viszont egy P5B-hez viszonyítva azért többet vártam. Ehhez képest....túl lett bonyolítva.....szokni kell na. Meg háklis a RAM-ra de nagyon. Most is ugye kénytelen vagyok 4x 1GB antituning RAM-al játszadozni, mert nem bírja a chipset a Geil Ultra ramokat. Az ócska 2 éves kingmaxot bezzeg igen. Ám azért még nem adom fel. :) Viszont ha az ASUS tényleg a kínai "minőséget" :W fogja hozni akkor többet nem költök PC-re az hétszentség.

Megnéztem a drivert amit belinkeltél. Érdekes hogy éppen ma kutattam át az Intel oldalait új chipset driver-ért, de sehol semmi. Erre valami noname letöltös oldalon ott van ez. Nah majd egy clean install után letesztelem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.