Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Gyufaaa válasza 04ahgy (#747) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ahh! Zsiir! Isten vagy! Kíváncsi leszek az eredményekre. Lehet procit kell cserélnem. :U

(#752) zsolt1224


zsolt1224
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a 890GX Extereme 4-el? Ilyet tervezünk venni egy ismerősömnek főleg az előlapi usb 3 kivezetés miatt. (én már megvárom a am3+-ot) Régen elég sok rosszat hallottam Asrock lapokról, most mintha a lap híre megváltozóban lenne. Hosszabb távra terzvezzük ezt az alaplapot, kb 3-4 évig maradna, ezért is fontos lenne hogy hosszú ideig megbízható legyen. Sokat gondolkodtam az Asus 785 TD V Evo lapon is. Az is tökéletesen megfelelne jelenleg és talán jobb a bizodalmam is benne, de nincs az usb 3nak előlapi kivezetési lehetősége se sata3 nincs. Az integrált vga mondjuk nem sokat osztana hogy hd 4200 vagy 4290, úgyis lenne bele rakva diszkrét vga (későbbiekben). Igazából a legfőbb indok amiért ezt az Asrock lapot néztam az az előlapi usb 3 kivezetés és még előlapi panelt is adnak. Nem szeretné a sarokból kihuzogatni a gépet azért hogy hátulra bedugja a pendriveot, az előrevezetés kábellel meg nem tul szép megoldás. Jelenleg nem is fontos az usb 3, de mivel hosszabb távra tervezünk ezért jó lenne ha lenne. Szóval a lényeg az lenne, hogy lehet bízni ebben az Asrock lapban, hogy problémamentesen elmegy 3-4 évet?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#753) Milka 78 válasza zsolt1224 (#752) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Az ASRock felnőtt a nagyokhoz,mind teljesítményben,mind pedig minőségben.Én megrögzött MSI fan voltam,de nem bántam meg a cserét.Megy minden stabilan és teszi szépen a dolgát+még bírja a gyilkolászást is.Én csak Extrem 3-as lapokkal akadtam össze(870-880G),de mind a kettő nagyon szuper kis lap. :K Viszont,hogy mi lesz 2-3-4 év múlva azt csak a jó isten tudja megmondani.Nekem volt Asus Crosshair Formula III-as lapom (ami azért más világ és más kategória)és simán elpusztult 8 hónap után netezés közben.Haveromnak ugyan így egy MSI 790FX-GD70-ese is elhalálozott 1 év alatt,pedig az általam ismert legjobb 7-es sorozatú AMD-s deszkákról van szó.Hiba mindenhol előfordulhat :K

(#754) Milka 78 válasza Gyufaaa (#740) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sajna még nem volt hozzá szerencsém,csak a régebbi verziókhoz...tört szerveren...szeretem a kalózkodást ;].Amúgy még nem futottam multiba ilyen jellegű problémákba,bár én szimulátor vonalon mozgok

(#755) Milka 78 válasza 04ahgy (#750) üzenetére


Milka 78
nagyúr

(#756) 04ahgy válasza zsolt1224 (#752) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nyugodtan vedd meg. Teljesen random, hogy egy lap mikor hal meg. 9500Ft-os leggagyibb AsRock is megy 5-6 évet, karbantartatlanul, míg csúcslapok is vannak, amik másnapra meghalnak.

A mostani AsRock valóban nagyon jó lapokat kínál, minden szegmensbe. Szerintem bátran vedd meg.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#757) 04ahgy válasza Milka 78 (#755) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pont azt tapasztalom én is, mint a tesztet végző kollégák. 300MHz a bűvös határ. Nálam 296MHz-en még megy, 297-en instabil, 298-on nem indul. A teszteket jócskán visszaosztott HT / CPU / NB multiplierekkel végeztem.

Lehet, hogy PLL vmod kellene. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#758) 04ahgy válasza Milka 78 (#755) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pont azt tapasztalom én is, mint a tesztet végző kollégák. 300MHz a bűvös határ. Nálam 296MHz-en még megy, 297-en instabil, 298-on nem indul. A teszteket jócskán visszaosztott HT / CPU / NB multiplierekkel végeztem.

Lehet, hogy PLL vmod kellene. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#759) trickyy válasza 04ahgy (#739) üzenetére


trickyy
senior tag

Köszi a segítséget,végül Asrock 770 Extreme 3-at vettem,955 BE-vel.:)

(#760) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Nosza. Belekerült a 4. modul is a helyére a vasban. Az eddig tesztelt beállítások is röccenőmentesek. Hamarosan feszegetem tovább. Eddig nem piszkáltam, mert azt hittem a 4 modul, majd úgy is visszadobja. De szerencsére nincs para. :C

(#761) Milka 78 válasza Gyufaaa (#760) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Raktál bele plusz memóriát?

(#762) Mr.Flippers


Mr.Flippers
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, de nagy segítség kéne.
Van egy ASRock 890FX alaplapom, kezdetben rendeltem hozzá 2X1Gb Corsair Dominator ramot, eddig oké. Gondoltam kibővítem. Rendeltem ugyan ilyen KIT-et.Beleraktam semmi baj.
Egyik nap haverom áthozott 1 RAM-ot hogy nézzem meg nálam indul-e. A ram persze hibás volt. És most jön a probléma! Miután visszapakoltam mind a 4x1Gb ramot nem akart indulni a gép.A BIOS-ig nem jut el. Viszont, ha csak az A1 és B1 dimm-be rakok memóriát gond nélkül elindul, szigorúan a 2. helyeken lévő ramokkal nem akar megmozdulni.
Valaki kérem segítsen mert eddig nem terjed már a tudásom :( :F
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#763) Gyufaaa válasza Milka 78 (#761) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igen. Kihagyhatatlan áron szereztem :DDD Most 8g fut benne 4x2Gb felosztásban. :K

Mr.Flippers: Érdekes jelenség! Egy bios frissítéssel próbálkoztál? C-MOS reset? :U

[ Szerkesztve ]

(#764) Milka 78 válasza Mr.Flippers (#762) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Szerintem egyértelmű...hazavágta a döglött memória a lapodat.Nekem régi lapnál(939-es AMD-s) volt ugyan ilyen.Memória meghalt és utána az a két slot nem ment többé,viszont a lap működött.Gondolom gari van rá,küld vissza és cserélik,de ha nincs haverod fizethet neked egy új lapot...A hiba kijelző milyen kódot mutat?AA-elvileg hibátlan.

Gyufaaa:Nem bírtad ki... :DDD Akkor dobj légy szíves egy tesztet,hogy bírja e a feszített időzítéseket ugyan úgy mint 2 modullal,kell e emelni feszt és hasonlók,ja és a 4 modul rendszer indításnál lassabb e.Lehet én is veszek még 2x1gb-t 9 ropiért :K

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#765) 04ahgy válasza Milka 78 (#764) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elég nehéz pár vezetősávot kinyírni. No meg csak a B2 foglalatba tette a RAM-ot [link]. Akkor az A2 slotnak ugyan nem lenne baja. Az IMC, ami pár vezetősávnál érzékenyebb, az meg a prociban van. Nem érdekes az egyezés? :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#766) Gyufaaa válasza Milka 78 (#764) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D Nem tudtam kihagyni. :N Amik az adatlapomon vannak/voltak eddig beton stabilak. Rendszer indításnál nem azt vettem észre, hogy lassabb, inkább hangyányit az ellenkezőjét. Ami pedig a programok/játékok futását illeti, sokkal lágyabban és stabilabban tölti. Memóriánál feszemelés nem volt. A többi pedig a 4Gb-al tesztelt érték volt. Hazajöttem, bedobtam a másik 4-et, gép röffent, majd teszt 1.5 órát (addig megcsináltam egy laptopot) Prime 95 BLEND és beton stabil volt. :K Lesz egy kis időm, feszegetem tovább a határokat onnan ahonnan abbamaradt. :)

(#765) 04ahgy: Ez kemény.

[ Szerkesztve ]

(#767) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

2x2 Gb:
[link]

4x2Gb:

[link]

Ezek az eredmények everest alapján. :)

(#768) Mr.Flippers


Mr.Flippers
csendes tag

Nah most akkor mi is a probléma? :)
Mert az alaplap is és a proci is megy.
Melyiket küldjem vissza garanciába, és mit mondjak nekik?
Nem mondhatom hogy rossz a a proci és az alaplap cseréljétek, közben meg működik.
Régebben Asus alaplappal jártam így, akkor visszaküldték hogy semmi baja és + 6000Ft amiért bevizsgálták....nah ezt most szeretném kihagyni :)

(#769) Abri


Abri
aktív tag

hy
új konfigot vennék és szemezgetek eme szupi kis lapokkal.
Herr Z től szerezném be a procit ami egy X2 555 BE--->X4 B55TS lenne. Az lenne a kérdésem melyik lapot ajánljátok hozzá?
Amiket néztem:
AL ASROCK sAM3 770 EXTREME3 17 100 Ft
AL ASROCK sAM3 870 EXTREME3 19 900 Ft

érdesmes a 870 est választani?
Ill hogy viszonyulnak ezek a lapok a Kingston ramokhoz? ezt a ramot néztem ki.

Válaszotok előre is köszönöm.
ABri

[ Szerkesztve ]

(#770) Milka 78 válasza Abri (#769) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Ha Herr Z-től veszed akkor 770-es,mert nekem bele lett kötve(garis problémám volt vele :U ) a 870-es lapba mondva,hogy az UCC az nem ACC és ez még kiforratlan dolog(szerintem ez nagy hülyeség) ...én amúgy a 870-est ajánlom(én is azt használok),mert sokkal acélosabb és jobban felszerelt korszerűbb deszka és ment a magfeloldás is benne simán.A memória is menni fog benne(ha jól rémlik benne is van a memória listába,de nézz utána a gyártó oldalán...),de ha visszaolvasol feljebb leírtuk,hogy milyen memóriák mentek a lapban.Amúgy ez a B55-ös tuti menne a lapodba és legalább normálisan tesztelve is van(nem csak 15 perc Prime) ;) ->[link]

04ahgy:Akkor a proci lenne a gyenge láncszem?

Mr.Flippers: Milyen 6000 ropi???Ahol én vásárolok(de még az Ipon-ba is)ez ingyenes dolog.Akkor nem egy helyről van a proci és a lap?Pedig be kell vinned a lapot,hogy tudd mi fáradt el,de a spanod igazán fizethetné a cekkert,mert ez így ferr.Esetleg nem tudsz szerezni 2x2Gb ramot és azzal próbálni,hogy a proci nem bír e el a 4 Gb rammal(bár most csak vaktában találgatok :F )Ezzel szépen belenyúltál :(

[ Szerkesztve ]

(#771) Milka 78 válasza Gyufaaa (#767) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez elégé meggyőző.Féltem a 4 modultól,de szerintem belevágok én is :K Na akkor már csak egy 955Be-t(láttam itt 26 ropiért 1 éveset :Y ) kéne szerezned vagy esetleg egy x6-ost azt hajrá(ha már nem bírsz magaddal)!!! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#772) Mr.Flippers válasza Milka 78 (#770) üzenetére


Mr.Flippers
csendes tag

Helló!

Én is Ipon-ból rendeltem, rendelek és fogok:)
Az Asus alaplap anno 5éve volt...
Proci alaplap egy helyről van.
Igazából most úgy próbálkozok hogy menet közben belepakoltam a 2x1Gb ramot a 2.foglalatokba.A windows persze csak 2Gb-t lát....de az AMD OVERDRIVE és a CPU-Z is érzékeli hogy bent van.
Szóval szerintem nem a lappal van baj, mivel ezek szerint van kapcsolat a foglalattal ha a program látja.
De persze ez csak az én véleményem. Ha hülyeséget beszélek vissza szívom!
A 2x2Gb ramos ötlettel az a baj ugye, hogy nekem előtte működött a 4x1Gb.
Szóval a proci kezeli, szép is lenne ha vadi új Phenom II 955 nem kezelné :)
Nagyon úgy néz ki a proci adta be a kulcsot :F
A lappal még az lett volna a baj hogy nincs is nekik raktáron szóval cserélni sem tudják..
Köszönöm az ötleteket, és ha van még valami szeretettel várom, próbálkozok közben én is.

(#773) Gyufaaa válasza Milka 78 (#771) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD :DDD Meg várom az új jövevényt (1100T-t). Ha emberi áron lesz, akkor abba beruházok. Bár kecsegtető a 955 vagy 65 is. Jó áron vannak és durva jó cuccos. :)

(#774) Mr.Flippers


Mr.Flippers
csendes tag

Készítettem pár képet:
Érdekes és nem is értem.
Ha 4x1Gb totál ugyan olyan RAM bent van hogy lehet hogy SINGLE?
Ráadásul ezek gyárilag CL9esek 1600MHz-en.
A kép mást mond.
Szóval akkor most processor vagy alaplap hiba lesz?

(#775) Gyufaaa válasza Mr.Flippers (#774) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hmm. Érdekes. Az időzítésed tesztelve van? A bal oldali kép mutatja, hogy CL6-on futnak. :U

(#776) Mr.Flippers válasza Gyufaaa (#775) üzenetére


Mr.Flippers
csendes tag

Még BIOSban is külön beállítottam cl9 1600MHz-re. De ugye azt sem értem hogyan ismeri fel a program a menet közben berakott 2x1Gb ramot. Amikor induláskor meg ugye meghal vele..szóval ez az egész már nagyon érdekes.Azt hiszem az lesz hogy visszaviszem a lapot és a procit gariba aztán nézzék meg.

(#777) Milka 78 válasza Gyufaaa (#773) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy 955-össel jobban jársz.Baromi egyszerű húzni.Nálam 3,9Ghz-és még lenne benne...de egy X6 Be még jobb csak hát az más árkategória.Én ezzel elleszek egy 1-2 évet és akkor majd az aktuális platformot(talán AM3+) veszem meg.

Mr.Flippers:Az a cl 6-os időzítés nem fals???Muskhin memóríát már láttam 6-8-6-os időzítéssel,de a Corsair-t még nem.Én a régi lapomat I-Ponba vittem(kb-2-3 hónapja)(csak a lap volt onnan) tesztelésre,mert nem jutott el a bios-ig sem és nem tudtam kiszűrni a hibát,hogy proci,lap,memória,táp(végül is a táp volt).Ott persze simán indult és még dobtak egy új biost is rá,majd szépen megköszöntem a segítséget és távoztam.Senki sem kért tőlem egy ruppót sem...

[ Szerkesztve ]

(#778) #59816064 válasza Abri (#769) üzenetére


#59816064
törölt tag

Szia!

Nekem is a 870 lapom van és ilyen memória van benne
Nekem nem megy 1600-on rendesen mert volt pár kék halálom amikor felemeltem a biosban. Amikor visszatettem 1333-ra akkor megszüntek ezek, tehát tuti az volt a baja.
De lehet h több feszt kell neki adni nem tudom, szívesen várnék ezúton is tanácsokat.

(#779) Milka 78 válasza #59816064 (#778) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Valami beállítási hiba lesz,mert ez a memória támogatott ráadásul eléggé probléma mentes fajta is.Mennyi feszt adtál neki és milyenek a beállításaid?Vagy adj rá több feszt(1.9-ig nem lesz baj,bár én eléggé sokak tartanám).Lehet még NB feszt is adni neki,de kérdezd megy Gyufaaa fórumtársat,mert nála még a DVD ROM-ból is memóriák lógnak ki és benne van a témában :DDD Ha mégsem menne nyomj egy MEM TESTET hátha a memória döglött meg.Olvass vissza egy kicsit,mert volt már túlmelegedés miatt is memória probléma és egy két okosság is le van írva. :K

(#780) Vajga


Vajga
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, nem tudom más is tapasztalt-e ilyet. A következő a konfig: 890FX Deluxe 3, 965BE, 2x1Gb OCZ 1600Mhz AMD Black, win7 64bit

Kékhalálozott sűrűn a gép minden indítás után. Ramra tippeltem, ám rájöttem valamire: ha úgy indítom a gépet, hogy bekapcs, rendszer betöltés előtt kikapcs, majd megint bekapcs, akkor betonstabil. Tehát első indításra sz*r, másodikra minden rendben van... Mi az ördög lehet ez? :S Bios update szerintetek segíthet? Más tapasztalt hasonlókat?

(#781) Pingan válasza Vajga (#780) üzenetére


Pingan
tag

Esetleg táp? :F Ha van táp testered, nézd meg hogy minden okés-e .

Tényleg, ilyen konfighoz milyen tápot használsz?

(#782) Vajga válasza Pingan (#781) üzenetére


Vajga
tag

chieftec gps 450 AA
eddig minden rendben volt vele, előző konfigjaimnál is, és itt sem igazán értem, hogy elsőre nem megy, aztán igen. Nincs sajnos táp testerem, és hasonlóan erős táp sincs haveri körben :S

konfigból kifelejtettem: sapphire 4890 vapor x

[ Szerkesztve ]

(#783) Pingan válasza Vajga (#782) üzenetére


Pingan
tag

Hát a táp papíron elég kellene hogy legyen :) De attól még okozhat gebaszt... Tuningoltad a cpu-t/ramot stb?

(#784) Vajga válasza Pingan (#783) üzenetére


Vajga
tag

Nem vészesen, csak nagyon minimálisan, de visszavettem. Itt a hangsúly azon van, hogy a hiba nem állandó, hanem második indításra elmúlik, és akkor frankó minden, stabil. Így elvileg nem lehet hardverhiba, sem tuningprobléma szerintem (hiszen olyanról még nem hallottam, hogy valami elsőre hibás csak, második indításra már nem). Ha hibás lenne valamilyen hardver, vagy beállításbeli probléma lenne, szerintem egy állandósult hibával kellene hogy szembenézzek.

[ Szerkesztve ]

(#785) #59816064 válasza Milka 78 (#779) üzenetére


#59816064
törölt tag

Alapfeszen van minden, semmihez nem nyúltam. Csak a Bisoban állítottam be 1600-ra a memóriákat és akkor volt pár kék halál. Két órát futott a prime 95 blend teszt, az alatt nem volt semmi gond, teljesen spontán jöttek ezek a kékhalálok.

(#786) Milka 78 válasza Vajga (#782) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Nekem volt egy ugyan olyan tápom egy X3 730Be 2gb ram 2 vinyó 2 dvd rom és 4850-eről váltottam 4870-esre.Csere után elkezdett random ujraindulni,volt memória vga és mindenfajta teszt és csere,de a hiba maradt.A végén kiderült,hogy atáp adta meg magát.Lehet nálad is valamilyen hasonló.egyébként az OCZ Black-kel volt eléggé sok probléma itt a topickon belül is.Elég sok a hibás modul.Memtest volt?Amúgy a régi Chfi 450-es csak papíron 450-es.régi AA-tipus ami nem veszélyes a gépre,de elavult és gyenge(tápos topikban is téma)

[ Szerkesztve ]

(#787) Milka 78 válasza #59816064 (#785) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Amiket írtam próbáltad?

(#788) Vajga válasza Milka 78 (#786) üzenetére


Vajga
tag

Megpróbálom akkor ezt a tápos dolgot, de olyan pöpecül konstans hozza az eredményeket, hogy nem értem. Pont első indulásra van kékhalál, és pont második indításra zsír a gép. Fura. Ocz-vel tudom hogy volt gond, ezért is teszteltem le, semmi baja. Mint mondtam második indításra minden flottul műxik.

(#789) jani1973


jani1973
tag

Sziasztok .
Nekem egy asrock 880g extreme3 alaplapom van . AMD Phenom II X2 555@B55 X4 rakva . Elinditotam az everestet és az AUX 100-110 fokos , a többi meg 50 se éri el . Kiprobáltam hogy everest rendszer stabilitást futatok akkor meg lefele ment az AUX hőfoka 50-55 közé . Mi lehet ez ? Terheléstől csöken a hőfok ? Vagy valami bug lehet az everestbe ? A legfrissebb van fent 5.5 .Van valakinek értelmes ötlette ? Vagy mindig teljesen terheljem le a gépet hogy minnél hüvösebb legyen ?

(#790) Kismenyus válasza jani1973 (#789) üzenetére


Kismenyus
csendes tag

Nekem is ez az AUX a "gondom, vagyis az, hogy nem tudom mi az :)
Egyébként az Everestet felejtsd el, mert már nem fogják fejleszteni! AIDA64 lett belőle, ugyanazok a srácok csinálják akik eddig is, csak visszaálltak! (AIDA16-->AIDA 32-->EVEREST-->AIDA64)

Fent vagyok a vatera.hu-n is, az ottani értékeléseim alapján megítélhetsz, "Kismenyus" néven keress.

(#791) jani1973 válasza Kismenyus (#790) üzenetére


jani1973
tag

AIDA64 ugyanaz a hiba próbáltam :) Lehetséges hogy a gépem a terhelésre hűl :DD
Igaz csak az AUX höfok jelzés (amit nem is tudok mi lehet egyáltalán , meg szerintem senki se tudja :W .) csinálja :) Lehetsége ha terhelnék a gépemet mindig maxon folyamatosan még akár frigonak vagy klímának is jó lenne ? :)

[ Szerkesztve ]

(#792) Milka 78 válasza jani1973 (#791) üzenetére


Milka 78
nagyúr

"3) Aux: ez barmi lehet (akár egy be nem kötött vezetek is), de mindenképp az alaplaphoz van köze, tehát vagy az alaplap, vagy az alaplapi PWM-ek, esetleg a CPU vagy az északi/deli hid. Esetleg egy újabb EVEREST béta elképzelhető, hogy speciális támogatást tartalmaz az alaplapodhoz, az ilyen esetekben az "Aux" probléma megoldódik így vagy úgy.
"Az MCP az nVIDIA chipsetek deli hídja (vagy 1 chipes "chipset" eseten az egyetlen chip). Az Aux barmi lehet, abszolút alaplapfüggő.
"Alapvetően az alaplapi szenzor chip 3 fele hőfokot tud merni: CPU, alaplap es egy harmadik, amit az EVEREST Aux-nak hív. Alaplaptól függ, hogy ezek közül melyiket kötik be az adott alaplapon. A Te lapodon csak egy vonal van bekötve, a CPU. A másik kettő véletlenszerű értékeket mer, mivel nincs semmi bekötve a szenzor chip megfelelő lában."

Magyarán szólva tök fars dolgokat tud mutatni.Nekem volt már 41 és 150 c-is.Van egy fent említett Nvidiás lapom is a HTPC-m be ott 60 fokot mutat ami az alaplapi hőt mutatja véletlenül egész jól,de az összes többi lapomnál baromságot jelezett.

(#793) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Nemrég vettem egy 880G ext. 3-as alaplapot, KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT KVR1333D3N9K2/2G memóriával, és AMD Athlon II X2 250 procival. Nálam tökéletesen működik minden:) . Hamarosan kap még egy ilyen memória kittet, és ha minden jól sikerül, akkor egy 6850-et. és akkor happy leszek:D

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#794) Gyufaaa válasza varmi2 (#793) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkor üdv a deszka klubban! :DDD

(#795) varmi2 válasza Gyufaaa (#794) üzenetére


varmi2
nagyúr

kösz:D

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#796) 04ahgy válasza Milka 78 (#792) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az AUX érték hitelességtelenségét alátámasztom, nekem is néha 20-30-40 fok, máskor meg 120-140... Teljesen random, néha egyik pillanatról a másikra. Sehova sem tudtam úgy ventit tenni a lapon, hogy az értékét befolyásolja. Ergo nincs valóban bekötve.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#797) 3103nwlmi


3103nwlmi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Arsrock 880GM-LE lapom!Van benne AMD Athlon II X4 processzor,4GB Kingston HYPERX DDR3 1600Mhz CL9 RAM, Gigybyte GTS450 1GDDR5OC VGA!

Nos valaki aki használ ilyen ramokat ilyen procival az meg tudná nekem mondani hogy érdemes üzemeltetni őket!Gondolok itt az órajel és időzítés, volt!

Ja meg van egy olyan problémám a lappal hogy amikor hozzányúlok a biosban a proci órajelhez(emelés)akkor nem indul ujra a gép csak nyomogombbal akkor is 2. probálkozásra alap biossal!Nem drasztikusan nyulok az órajelhez már 100Mhz emeléstől sem indul!
De windowsban az OC Tunerrel meg szépen megy 3450-ig is(3000Mhz alap)!
Mi lehet a gond?

(#798) 04ahgy válasza 3103nwlmi (#797) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1600MHz, névleges időzítésen, névleges feszen érdemes használni, ha stabil úgy a gép. Lehet az időzítésekkel lefele próbálkozni, hátha bírja a RAM a szűkebbet is (mondjuk CL8). Ha 1600-on nem stabil, akkor 1333 CL7 fele lehet próbálkozni. Az időzítéseket s a RAM feszültséget mauálisan állítsd.
1333MHz-en biztosan sikerül stabilizálni valamilyen időzítéssel a rendszert, ha a RAM maga nem hibás. Sok AMD azonban az 1600-as órajelet már nem szereti.

A másik probléma valami BIOS eredetű lehet, frissíts, ha van elérhető újabb verzió.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#799) 3103nwlmi válasza 04ahgy (#798) üzenetére


3103nwlmi
csendes tag

Okés megnézem akkor mit bír egyre szükebb időzítésekkel!

(#800) Piloss


Piloss
senior tag

Hali

A Corsair XMS3, Corator DS, 890GX Extreme3 kombó elfér egymás mellett, tehát pl a memó hűtőbordája nem fog belelógni a CPU hűtőbe?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.