Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Milka 78 válasza #16729600 (#1400) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is csak a Dragon Age-et nyúzom,pedig ahhoz fele ilyen erős gép is elég.Miresz használ SSD-t és engem is nagyon érdekel a téma,de kicsit parás volt akkoriban a helyzet+amd-s driverekkel baj volt.Azért egy OCZ Vertex 2-esre nem sajnálnám azt a 34 ropit,mert brutálisan gyorsul a rendszer tőle,csak idegenkedek tőle és félek a beállításoktól.Persze pofon egyszerű lehet,csak nehéz a váltás.Én egy Raptor újítottam és igen gyors lett a rendszer tőle.

[ Szerkesztve ]

(#1402) F e Z o válasza #16729600 (#1400) üzenetére


F e Z o
veterán

Az SSD megmarad, de a nemes cél elveszik...

H2O über alles!

(#1403) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ugy nagyjabol atfutottam, mi tortent az elmult napokban. A kedves kerdezoknek:
Nekunk egy 4650 es egy 4670 van a lapban, igy egy 4850 3D Mark szintjet hozza. Hyperx van benne, gond nelkul megy 1600 MHz-en, 1.7V-t adtam neki. Az 555BE@X4 pedig alulfeszelve hozza a gyari orajelet.
Erdemes 870 E3-at venni, joval tobbet tud, mint a hasonlo aru Gigak, mi is azer vettunk ilyet, mert nem volt alternativa ebben az arban, mas gyarto joval 30e ft felett kinal ekkora tudasu lapokat, de nemelyik a 40-et is surolja.

(#1404) miresz válasza Milka 78 (#1393) üzenetére


miresz
veterán

Én ezen használom! Így azért elég barátságos! A Kingstonoknak egyébbként a 8 8 8 24 lett a vége! Ennél jobban semmiképp nem megy! Úgyhogy vissza ugrottak a gépbe a jó öreg CSX-ek! :D De ár érték arányban nem is rossz a kingmax! 4GB 12000Huf! Szerintem jó vétel! Egyébbként neked egy kicsit tényleg magas a V core értéked.Nem próbáltad lejjebb vinni?
Kártyát én is szeretnék váltani 6850-re,méghozzá az ASUS féle direct Cu-ra.Vagy jó lenne csípni egy ugyan ilyen 5770-et az enyém mellé! :C Csak ugyan ilyet sehol nem találok!

[ Szerkesztve ]

(#1405) #16729600 válasza miresz (#1404) üzenetére


#16729600
törölt tag

A Command Rate-t,miért nem teszed 1T-re?

(#1406) Milka 78 válasza miresz (#1404) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem a Kingston 14ropiért a legjobb vétel,ha viszi a 1600 Mhz-t cl8-at :K Szinte semmi különbség sincs a cl7-hez képest(de azért az érzés,hogy cl7-ed van,felemelő ;] ).Nekem is van ilyen beállításom.1.35v 3600Mhz,tehát alapfesz+csak szorzó emelés.Én FSB+szorzóval tuningolok,mert akkor gyorsabb a memória vezérlő,ht,sőt az egész rendszer gyorsabban reagál...és többet ad a 3dMark 2011 ;] VA hátránya,hogy kicsit több fesz kell neki,de nem para.1.45v-t bírja tartósan,de fölé már nem mennék.

Ui.Tényleg...tedd 1T-re,bírja és gyorsabb ;)

[ Szerkesztve ]

(#1407) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Viszont aki az Asrock OC Tuner progiját akarja használni az felejtse el!Használhatatlan,238-as fsb-nél kifagyott és az egész instabilnak tűnik(ellentétben a Giga Easy Tune-val ami nagyon jól használható volt).Tuning=Bios

(#1408) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Használ itt vki unlockolt procit 870 E3-al?

(#1409) miresz válasza #16729600 (#1405) üzenetére


miresz
veterán

Szerinted érdemes szutykolni a 890-es Bios-al a 880-ra? Látom te feltetted! Miben lett jobb? Ezt a buta Bios képet nem tudod hogy lehetne megváltoztatni? Az asusnál volt egy ilyen opció a bios frissítéskor!

(#1410) #16729600 válasza miresz (#1409) üzenetére


#16729600
törölt tag

Végül is teljes értékű 890-es chipset-et kapsz a matrizázott 880-as lapokból.Különösebben nem nagy szám,max ha kell az erősebb 4290-es igp.Talán azért érdemes még felrakni,mert állítólag bütykölik a 890-es szériához a custom UEFI biost,de ebben kételkedek a bios chip eltérő tárkapacitása miatt.A hányadék boot képernyő engem is idegesít,utána is néztem a cserélési lehetőségnek.Elvileg lehetséges is,az AMI tool progin kívül kell még vagy 3-4 segédprogram hozzá.Egyenlőre nem volt még ambicióm nekilátni,de ha sokáig nézegetem lehet hogy idegességemben összeütök valami emberi látvánnyal bíró boot környezetet:)

(#1411) miresz válasza #16729600 (#1410) üzenetére


miresz
veterán

Aha! Akkor én szerintem egyenlőre hanyagolom ezt a Bios kérdést! De a boot screen engem is rohadtul idegesít! Ekkora szart nehéz lehetett összehozni! Ha megcsinálod elküldhetnéd nekem is a Bios rom-ot!

(#1412) zolikaDB válasza csucsbicep (#1408) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, mi például!

(#1413) csucsbicep válasza zolikaDB (#1412) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pretested darabot vettél? Biosa egyébként okos a magfeloldás terén? Tehát lehet külön magokat feloldani és L3-at stb. Egyébkén képes auto lockolni?

(#1414) #16729600 válasza csucsbicep (#1413) üzenetére


#16729600
törölt tag

Bocs hogy belefolyok auto lock=auto unlock (mert csak így van értelme)

(#1415) Milka 78 válasza csucsbicep (#1413) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Lehet mindent állítani külön külön,mint a régi 770-esekben.

(#1416) zolikaDB válasza csucsbicep (#1413) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem. A WOX-ból vettünk egy Phenom II X2 555 BE-t. BIOS, második oldal, UCC (unlock cpu core): enabled, restart és lám X4 B55. Az L3-ról nem tudok mit mondani, mert ennek alapból van. De mondom, én Phoenix BIOS-os lapot akartam, direkt (!), és logikusabb, illetve 1000x aprólékosabb ez az ASRock féle AMI.
Elvileg ebben a menüpontban a lockolásra azt mondja a BIOS, h ezeket lehet a különféle prociknál:
X2 -> X4
X3 -> X4
X4 -> X6 ???
Van Thuban magos X4-es, ami letiltott 6 magos?
Srácok, ti ezen a rendszeren mit finomhangolnátok még?

(#1417) #16729600 válasza zolikaDB (#1416) üzenetére


#16729600
törölt tag

Megy a RAM sokkal jobban is mint 9-9-9-27 CR2,az azért elég gagyi így.

(#1418) zolikaDB válasza #16729600 (#1417) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezek gyári értékek, te mit ajánlasz? Ezért kérdeztem! Illetve feszkó/szorzó/FSB??? Mit érdemes kihozni még belőle? Vagy nem érezzük meg úgysem azt a plusz 2-300 Mhz-et?

(#1419) #16729600 válasza zolikaDB (#1418) üzenetére


#16729600
törölt tag

8-8-8-24 CR1 RAM-nak, Tuning:vagy FSB emeléssel (240 feletti értékekre sokan esküsznek rendszer gyorsaság szempontjából),vagy simán szorzóval mivel BE a procid.Az,hogy milyen Mhz-n menjen a proc ill.mit tud először is le kell tesztelni Prime95-tel,másodsorban neked kell eldöntened mire használod a géped és mennyi kakaó kell hozzá.Feszt én 1.45V nál többet nem adnék,és persze fontos,hogy milyen a hűtőd.

[ Szerkesztve ]

(#1420) csucsbicep válasza zolikaDB (#1416) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Okés, köszi. Én pretested darabot szeretnék. Csak volt róla szó, hogy laponként másképp viselkednek a feloldott darabok, ezért érdeklődtem.

Igen elvileg van olyan 4 magos, amiből 6ot lehet csinálni.

(#1421) Vigneau válasza csucsbicep (#1408) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem is az van szintén - lásd konfigom. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1422) csucsbicep válasza Vigneau (#1421) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Na még egy plusz, hogy én is ilyent vegyek. Eddig kicsit kerülgettem a dolgot, de olcsóbb megoldás, mint boltból venni.

(#1423) Vigneau válasza csucsbicep (#1422) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem is rossz kombináció ám.

CPU: 1.325V - 3600MHz
NB: 1.15V - 2400MHz
RAM: 1.645V - 8-8-8-22-1T 1333MHz

Nincsenek igazán túlfeszelve és az áruk is kiváló volt.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1424) scaleo


scaleo
csendes tag

Szép napot mindenkinek
Végre vissza kaptam a gépet a szervicéből így két hét után úgy fest végre használható.
Szépen neki álltam a kacatajimat felrakni és belakni a gépet de most a hangnál elakadtam.
Segítsetek nekem, mert már kifogytam az ötletekből.
Szóval adott egy 890FX alaplap Realtek audióval amit képtelen vagyok megszólaltatni.
Rendszer 7-es ultimate x64.
Audió folyam van ha a mute gombot kapcsolgatom akkor pattan és megszünik a zaj is de hasznos hang az nincs.
Driverek fent vannak mindenre megfelelő működést ír frissíteni nem kell mert az aktuális van fent.
Minden poti középen a műszerek jelzik a normális szintet de sem a fronton sem a hátlapon nem jön hang csak egy kicsi zaj.
Mondjatok valami hasznosat mert már elvesztettem a fonalat és csak körbe körbe járok eredménytelenül.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#1425) csucsbicep válasza Vigneau (#1423) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

870 E3 mekkora ref. clock órajelre képes?

(#1426) #16729600 válasza csucsbicep (#1425) üzenetére


#16729600
törölt tag

[link]

Lassan kezdem azt hinni,hogy találtál a padláson vmi számtech kvízt a Füles kiadásában:O

[ Szerkesztve ]

(#1427) #16729600 válasza scaleo (#1424) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mi volt a hibája a lapnak,hogy szervízben járt?Próbálkozz régebbi driverrel,de ha nem szólal meg nagy buherálási lehetőségek nincsenek sajna.....

(#1428) scaleo válasza #16729600 (#1427) üzenetére


scaleo
csendes tag

A hiba oka nem derült ki illetve elég kovászos válaszokat adtak.
Azért is fura számomra mielőtt bevittem volna egy kedves IT-s ismerős nézte át és miután feladta illetve gyanította a lapot és vagy procit ekkor vittem be.
Aztán napokig tesztelték ( na persze ) és végül 4 napig azt a választ kaptam a HDD-t tesztelik mert lehetséges az a baj forrása :Y .
No mindegy ennél sokkal hosszab ez és örülök, hogy végre kiegyengették bár nem tudom miként.

Drive-ok azok simán a laphoz mellékelt lemezről vannak csak nem lehet az rossz.
Azt gondoltam én vétek valamit, mert még most barátkozok a win7-el de gondoltam nem lehet nagyon másként mint az XP-n.
Nem örülök a válaszodnak mert ha nem zendül meg akkor ismét service.
Na ne már oda nem, de ha hardver a baj akkor musz csak az a furi hogy zaj van mute on/off működik csak a hang nem jut a kartyához hmm .
Sőt azt a röcögést is hallani ami jellemző ha görgetsz egy lapot akkor változik a röcögés frekije.
Ezt a HP-m is tudja de azt meg lehet szólaltatni. :K
Megolvasom a lap könyvét hátha van ott még valami hegeszteni való.

Még jó hogy tegnap PC full teszt OK-val hoztam el. :O

[ Szerkesztve ]

(#1429) #16729600 válasza scaleo (#1428) üzenetére


#16729600
törölt tag

A legegyszerűbb dolog az ha meghallgatod,hogy van e hangja a win 7 nek driver telepítés után bejelentkezéskor:Azért ne hagyatkozz csak a CD-s driverre,szedd csak le az Asrock oldaláról ami kell hozzá,hátha rossz a telepítőlemez.

[ Szerkesztve ]

(#1430) csucsbicep válasza #16729600 (#1426) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igyekszem körbejárni a témát...
Régen volt AMD-m.

[ Szerkesztve ]

(#1431) Milka 78 válasza scaleo (#1428) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Gondolom szűz Win van rajta és nem az amivel a hiba jelentkezett.Egy 870-essel volt már ilyen alapzörej hiba,visszavitte a srác és rendesen hülyének nézték,majd visszaadta a lapot és kért helyette másika...Nekem volt olyan,hogy nem ment az optikai kimenet(gondoltam meghalolt).Vettem egy Asus Xonar DG hangkártyát és láss csodát...cseszett menni. :N Driver le-fel,másik,régi,új,stb...de akkor sem ment.Kiderült a 64bites Win cseszte az idegeimet,mert az új rendszerrel(2 nap alatt 3 rendszert telepítettem :W ) minden okés volt.32bitesen soha nem volt baj vele,de a 64 bitnél néha eléggé érdekes dolgok vannak...

(#1432) scaleo


scaleo
csendes tag

Hát nem bodogulok ezzel a foslékkal.
Most lerántok új drivert meg lehet újra rántom a gépet illetve win-t.
Az viszont nagyon gáz ha a 64 bit a ludas. Na neeee.

Hát persze hogy hibás az Asrocktól elérhető x64 audio driver muhahahaha komoly cég.
Nem akarom bántani az AMD platformot mert millióan használják nagy megelégedéssel de nekem biztosan rontás alatt van az egész.
Dec27 óta áll 200e forint ebben a konfigban és még mindig csak a szívás van vele.

(#1433) #16729600 válasza scaleo (#1432) üzenetére


#16729600
törölt tag

Megértelek dec.27. az nem tegnap volt...de még mindig nem mondtad el miért volt szervizben a deszka?

(#1434) scaleo válasza #16729600 (#1433) üzenetére


scaleo
csendes tag

A teljes konfig volt servicébe.
Az volt az alap probléma hogy a zsír új cucc rendesen összerakva nem indult pontosabban az inicializálás fekete képernyő kurzorral megállt.
Akkor kutatás nem volt dual CH.
Akkor egy RAM ki beröff de jó indul.
Itt kaptam jónéhány tippet de sajnos nem váltak be.
Akkor rendszergazdi ismerőshöz át hogy tegyen valamit ha tud.
Bios tekergetés de nem akarta az igazat instabil maradt.
Aztán meguntam mert az IT ismerős is tréningezett rajta egy napot de semmi.
Csak annyi derült ki a hogy a RAM villanyt lefelé kellett tekerni 1.45V ha jól emlékszem.
Ettől megindult a ramvezérélés.
És innentől nem tudom mi történt a szervizben vélhetően nem volt stabil továbbra sem és ott tréningeztek vele.
Azt mondta a szervizes minden egység makulátlan ( alaplap proci ram ) de a vinyóval kék halál.
Na ez egyre izgibb.
Tesztelték 4 napig muhahaha majd közölte kifgástalan és visszakaptam a gépet.
Ránézésre nem változott semmi a hardverekben de ki tudja.
Lényeg most tényleg indul megy szépen.
Gondoltam belakom egy nap saját járatás és ismerkedés után és jött ez a hang zizi.

Most közben felraktam a drivert újra na ezzel is maradt a döglött állapot.
Talán újra rakom az egészet biztos ami biztos de egyre kezdem felhúzni magam.
Én még PC indulással soha nem szívtam ezzel meg csak szívok.
Ott tartok hogy PC fun embert kell keresni aki ráncba szedi ezt a szarhalmazt.

(#1435) AMD X2 válasza scaleo (#1432) üzenetére


AMD X2
senior tag

Talán jobb lenne ha mindent fognál és bevinnéd a boltba ahol vetted és kérnél egy összeszerelést , és oprendszer telepítést.(csak próbára!) Szívjanak ők vele ,ne félj majd cserélik ha valami bajos.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1436) scaleo


scaleo
csendes tag

Ez nem lehet valami codek hiány hiba vagy ilyesmi.
Ilyen mélységig én nem értek ehhez.
Van még tippetek?

(#1437) Milka 78 válasza scaleo (#1432) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem az a lap úgy döglődik ahogy van,de a cég sumákol.Más gyártóknál is előfordul...én a Giga cuccokkal jártam így. :K Mondtam,hogy verj egyet az asztalra és követelj cserét,vagy vidd be a gépet és mutassák meg előtted,hogy működik flottul.Így nem lehet valamit megoldani,főleg,hogy ennyi málna van benne.Nekem is van a gépemben több mint 2 kila,de ki is vertem a hisztit úgy,hogy zengett az üzlet.Egyből komolyan vettek. ;)

Ja és mond már el mi az a ram villany,mert akár hogy számolom az 1.45v eléggé nagy szám(ha meg a memória feszültség akkor kicsi).Remélem nem az icm-nek adnak akkor feszt,mert akkor magam alá lövök :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1438) scaleo válasza AMD X2 (#1435) üzenetére


scaleo
csendes tag

Ez megvolt ez tartott egy hétig tegnapig :D

(#1439) #16729600 válasza scaleo (#1438) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nah várj,akkor volt hang amikor visszakaptad csak elment?:)Lehet ehhez a rejtélyhez a Holmes-Wattson páros is kevés lenne :Y :D

(#1440) AMD X2 válasza scaleo (#1438) üzenetére


AMD X2
senior tag

De odaadták neked úgy , hogy nem is láttad működés közben??
Valami nem kerek a boltban , szerintem.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1441) scaleo válasza Milka 78 (#1437) üzenetére


scaleo
csendes tag

Ez a lapítás ez neklm cis megfordúlt a fejemben.
Pláne hogy bevallom még két IT-s emberrel is beszélgettem míg a szervizben volt a cucc.
Elmondásra mindekettő ugyan azt mondta anélkül hogy elárultem volna hogy mit mondott a másik vagy mit írtatok itt.
Az alaplap mindenkinél mint gyanusított elhangzott.
Ennek nem örülnék mert Asrock momentán nincs az országban a fülesek meg azt mondják január vége február eleje az érkezés.
Bár én felvetettem a szervizben hogy minden megoldás érdekel, mert ez a lap is kényszerből lett hisz nem ezt akartam csak ez volt stockon.
Mondtam cseréljünk bármit akár más gyártóra de nem inkább megtámasztották.
Hát nagyon nem szeretném megint potyára bevinne pedig nagyon nem lesz mást tenni csak kezdődik megint a hümmögés előről és nem történik semmi.
Pedig tájékoztattam őket a jogaimról jogaikról amitől eléggé felrándult a szemöldökük.
Magam is szervizeléssel foglakozom már 27 éve így pontosan tudom mi az amit lehet és kell is tenni ahhoz hogy mindnknek a legjobb legyen. nem olyan nagy ördöngősség csak a hozzáállás kell meg az akarat meg a törődés.

(#1442) zolikaDB válasza scaleo (#1424) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tegyél be egy win7 lemezt és csinálj javítást, nekünk anno uilyen problémánk volt Giga lap+Realtek audio kombónál, és ez megoldotta. (bár az intel volt, és 32 bit).

(#1443) scaleo válasza AMD X2 (#1440) üzenetére


scaleo
csendes tag

Egész héten mailoztam a szerviz vezetővel hol tart a dolog.
Aztán mivel copy paste let a harmadik levélnél gondoltam bemegyek a szervizbe és jöjjön a fekete leves.
Meglepetésemre a konfig a ház dobozában várt engem és örömmel konstatálta az ember hogy vihető.
Feltettem néhány kérdést abból a fűzérből melyel felokosítottak az IT ismerősök.
Bevallom már ott gyanakodtam a hogy továbbra is mókusvakításban van az ember amit jeleztem is felé de zavarán kivül nem volt más válasz.
Mondtam rendben elviszem és ha biztos a dolgában a szervizlapra írja rá és szignózza hogy Tested OK megtette.
Így most konkrétan rálépek a gyengéje végére.
Ismét kezdem húzni magam és nagyon kellemtlen leszek.

(#1444) scaleo válasza zolikaDB (#1442) üzenetére


scaleo
csendes tag

Javítás is meg volt de nem akart segíteni.
Ezért gondolom hogy legyalulom és újra rakom.
Most azon filózok hogy lehet felrakom az XP-t egy próba erejéig, mert ha azzal megindul akkor lehet hogy a 64 bit ami nem frankó neki.
Nem mitha ez vigasztalna, mert hát még itt vár +4GB ram ezért is a 64bit hogy kezelni is lehessen.

[ Szerkesztve ]

(#1445) AMD X2 válasza scaleo (#1443) üzenetére


AMD X2
senior tag

Akkor valóban jogos a felindulásod!! :R
Borítsd rájuk az asztalt!! Különben nem is tudom írtad már , hogy melyik az a bolt?!! ;]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1446) scaleo válasza AMD X2 (#1445) üzenetére


scaleo
csendes tag

Még szándékosan nem írtam a bolt nevét.

(#1447) AMD X2 válasza scaleo (#1446) üzenetére


AMD X2
senior tag

Értem! :R
Nagyon lojális vagy azokhoz akik nem biztos , hogy méltók rá. :R

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1448) scaleo válasza AMD X2 (#1447) üzenetére


scaleo
csendes tag

Egy hülye vagyok ilyen vagyok de ami késik nem múlik.
Pláne ha még azt is elmondom nektek hogy jan 3.-a óta bérelnem kell egy másik gépet e helyett.
Hát egyre inkább kiakadok. :(((

(#1449) AMD X2 válasza scaleo (#1448) üzenetére


AMD X2
senior tag

Hát ez már hab a tortán!!
Nagyon együtt érzek veled. :O

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1450) scaleo válasza AMD X2 (#1449) üzenetére


scaleo
csendes tag

Majd csak lesz valahogy a fene vigye csak most a melóért kapott díj az bérletre megy :O
Feltolok most egy jó kis Xp-t az legalább ha a hardver jó azonnal megszólal a beköszönéskor.
Ebben reménykedem nem mintha boldogabb lennék vele, mert akkor még mindig nem tudom mi a megoldás a csiri biri oprendszerrel.
Ah ez az informatika csak a fekete mágia kategóriája :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.