Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) miresz válasza CptMisi (#1198) üzenetére


miresz
veterán

Clr. Cmos? Arra sem reagál?

(#1202) CptMisi válasza #16729600 (#1200) üzenetére


CptMisi
őstag

Visszaállította 3200MHz-re, de onnantól nem veszi vissza a Cn'Q. Ez a problémám, nem az, hogy 3400-on maradt :U Próbáltam BIOSban a CPU Configuration pontnál átállítani a Cn'Q-t, eddig Enabled volt, OC Tuner előtt működött is, most átraktam Auto-ra, de nem veszi vissza 800MHz-re :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#1203) #16729600 válasza CptMisi (#1202) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd át az energiagazdálkodást is,valamint lehet hogy fut vmi process ami miatt csak később kapcsol be, csekkold a feladatkezelőben a futó cuccokat.Nem tudja egy progi elrontani a CnQ-t az biztos.

(#1204) CptMisi válasza #16729600 (#1203) üzenetére


CptMisi
őstag

Te vagy az én emberem. Hiába töröltem az OC Tunert, készített egy energiagazdálkodási profilt, és az aktív maradt :R :R :R
Köszönöm a segítséget.

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#1205) Milka 78 válasza CptMisi (#1198) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha jól értem...felhúztad 3.4-re,de egyből kilőtte a CmQ-t és nem vette vissza a proci órajelét,stb...Majd vissza 3.2,de a hiba maradt?

Ui : Na ez volt az én tippem is :K ...

[ Szerkesztve ]

(#1206) CptMisi válasza Milka 78 (#1205) üzenetére


CptMisi
őstag

Jaja :K Most BIOSból 3,4re húztam, aztán majd rendes OC is jön valamikor. Feszemeléssel marad a Cn'Q igaz?

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#1207) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Srácok BÚÉK!
870 extreme 3 vagy 890GX ??
Melyiket válasszam?

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1208) scaleo


scaleo
csendes tag

Szép napot mindenkinek

Néhány hozzászólással korábban érdeklődtem a 890FX deluxe4 lap után, hogy van-e valakinek tapasztalása.
Nos azért volt a kérdés, mert én ugyan a 890GX extreme4 lapot rendeltem meg és szerettem volna de mint kiderült az mégsem volt a raktárok a visszajelzéssel ellentétben így mivel más sem volt csak az FX hát berendeltem.
Ez a lap végül is a 890GX nagytesója alaplapi VGA nélkül.
Eddig nincs is baj de.....
Minden egyéb alkaltrész mely még belekerült az itteni ajánlások és a gyári referencia listával szinkronban lett megrendelve.
Így kapott például ilyen ramot is hisz itt is ajánlottátok és a reflistán is ott van.
De rátérek a problémára.
A kotta azt mondja, hogy a lap ready a dual CH mem vezérlésre így ha van illyened pl 1333 ramod akkor tedd az A1,B1 blue slotba sőt ha olyan ramod van a mi pl mint amit én vettem tedd inkább az A2,B2 white slotban.
No a lényeg ha bármelyik slotba teszem ( dual CH megfellően A1-B1, A2-B2 ) akkor a lap boothnál valahol féluton megáll és csak a corsor villog a képernyő sarkában.
Tojik aktiválódni a dual CH.
Ha csak egy ramot teszek pl az A' slotban akkor megindul biosba lépve szépen látja az egy ramot.
Ha A1 A2 slotba teszek ramot akkor is megindul a gép de értelemszerűen a biosban is látható 4GB ram de single CH módban.
No nem vagyok egy power user de azt gondoltam volna ha mindent a kotta szerint rakok össze akkor ennek mennie kellene de nem teszi.
Sőt az egy rammal még egyébb furaségok is vannak mert aztán átugorva a baj mondom jó gyí egy rammal települjön minden aztán majd kapja a többit.
Természetesen ez sem jön be, mert a település is megakad hol így hol úgy hol pédául kék halállal emi nagyon meglep mert az sejteti hogy csak valami ram illetve hardvware összeférhetetlenség van.
Vagy a fene tudja rossz a RAM vagy a lap.Futom a köröket de most feladtam.
Már mindeféle csere beréken is túl vagyok de nem vagyok képes rájönni mi a baj oka.
Persze nincs itthona polcon másik ram és alaplap sem így csak a meglévőek a próbálkkozás alanyai.
Persze én is lehetek a bibi forrása mert miért is ne hisz utoljára 4 vagy 5 éve raktam össze gépet de az sem volt gond most sem látom olyan nagy feldatnak csak megváltoztak a csatoló felületek.
Apropó most talán számotokra butaságot kérdezek a SATA felület a lefelé működik ugye.
Arra gondolok hogy lap az sata3 felülettel szerelt de a HDD és a ODD azok sata2 gondolom nem lehet ezzel gond hisz a lap képes lesz jobb tempóra ha lesz megfelelő eszköz ami tud annyi datát tolni.

Elnézést kérek a hosszúra sikeredet hozzászólásért de egy kicsit bekeseredtem, mert én még géppel nem küzdöttem de most nagyon tanácstalan vagyok.
Köszönöm előrei s ha valakinek van lesz tanácsa.

[ Szerkesztve ]

(#1209) Milka 78 válasza CptMisi (#1206) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen,maradhat.Én 1.41 ig próbáltam 3700Mhz-ig és működik.4.0ghz körül már le kellett tiltanom a biosban.

Nagy_Matessz: Most akkor milyen proci is lesz?Én nekem volt 880g(ami ugye egy 890GX) és 870-es párhuzamosan.A 870-es maradt azért,mert nekem nem kell int.vga,ugyan annyit ment a procim mindkét lapban,ugyan úgy ment a CF,ugyan azt a szolgáltatásokat tudja és ami a legfőbb,hogy 5 ropival olcsóbb volt.A 890 és a 870 közt még több az árkülönbözet.Ha BE procit veszel akkor bőven elég a 870.A 890 egy árnyalatnyit izmosabb(egy gyengébb nem BE proci kicsit tovább megy benne) és van rajta int.vga,de a 870 ugyan azt tudja olcsóbban.Ha a pénz nem számít akkor 890,de még inkább 880G extreme3,de ha tudod másra költeni azt a kb.7 ropit akkor inkább a 870.Én inkább a 7 ropibóll vettem egy ASUS XONAR DG hangkarit ;)

[ Szerkesztve ]

(#1210) CptMisi válasza scaleo (#1208) üzenetére


CptMisi
őstag

Tudja kezelni a Sata2es HDD/ODD-t.
Adj egy kis feszt a memvezérlőnek, meg a ramoknak :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#1211) Milka 78 válasza scaleo (#1208) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mennyi feszt adsz a memóriáknak?Milyen időzítés?NB Fesz mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#1212) scaleo válasza CptMisi (#1210) üzenetére


scaleo
csendes tag

Feszemelés a RAM-nak hmmmm nem mondod hogy akár ez is lehet a bibi no ezt megnézem.
Azt hittem alaban is mennie kellene ezeknek!?
A fene essen bele az informatikába ez már inkább varázslás. :)
Csak tudnám minek a sok szabvány ha alapból rúgársa nem mindig működik és akkor még hol van a hegyezgetés. :O
A sata megerősítést köszönöm gondoltam az nem lehet gond miért is lenne.

(#1213) Milka 78 válasza scaleo (#1212) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Alapban a Kingston valamiért kevés feszt ad a memóriáknak.Álítsd kezdésként 1600Mhz 9-9-9-27-2t 1-75v-re,de 1.9v-ig elmehetsz.Amúgy meg KLIKK IDE ;)

[ Szerkesztve ]

(#1214) #16729600 válasza scaleo (#1212) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ha elindul az A1-A2 slotban lévő ramokkal és nincs dual CH az szinte biztos nem a lap hibája és valószinűleg nem is a ramé.Ott inkább a proc mem.vezérlője ill. energia ellátása lehet a hunyó.Nézd meg nincs e szarul-egyenetlenül pasztázva,valamint állítsd auto-ról manualra és úgy add meg a fesz értékeket.(azt csak halkan jegyzem meg ,hogy nem értem miért vannak favorizálva ezek a Kingston modulok,amikor bárhol olcsóbban lehet venni,a mindenben-minden körülmények között elinduló Kingmaxokat alacsony feszültség értékekkel sokkal jobb tuning potenciállal)

(#1215) scaleo


scaleo
csendes tag

Elnézést csak elszalajtott a kedvesem a boltba :-)

No most minden auton van ami szerintem így néz ki illetve factory.
Dram voltage 1.650V
NB voltage 1.145V
HT voltage 1.105V

(#1216) Milka 78 válasza scaleo (#1215) üzenetére


Milka 78
nagyúr

1.7-1.9v közt érzi jól magát a ram!Nézd meg a linket amit küldtem!Ja és memtest hogy kiszűrd a bajt.Letöltöd,kirod(de ennek olvas utána,mert nem mindegy,hogy-hogy csinálod,biosban beállítod,hogy a cd-ről bootoljon és megy is a teszt.Ha halott a memória ott egyből megmutatkozik.

(#1217) H@mu


H@mu
tag

Nekem ezek a ramok nem szimpik, lehet olcsók de én nem vennék bele ilyenekt, cl9 nekem sok:) Én ezt a jóképű OCZ AMD BLACK EDITION ramokat néztem ki az én Asrock 890GX-embe:) Kevesebb feszültséggel is mennek. Bár van ebből cl7 is de az nincs a támogatott ramok között és www.rambazar.com-on 18.500 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#1218) scaleo


scaleo
csendes tag

Ördögi kör.
Ha egy rammal beállítom amit ajánlotok majd kikapcs és be a ramot dualba akkor mivel még mindig szarul indul megint kurzor villogás és áll mint a cövek.
Így azért naon nem faxa mert a sok kibe ram ráncigálás előbb utóbb csak megteszi a bajt.

Csak a ram a gyanús nekem is.
No megolvasom és átnézem mégegyszer amiket ajánlottatok aztán ha nem megy így távvezérlésről akkor mielött belelépnék a gépbe rábízom egy hozzáértőre.

Azért ha van még tippetek bombázzatok vele, mert nagyon dühít hogy itt áll 300 Khuf-ért egy halom IT aztán az öröm meg a fasorban sincs

(#1219) CptMisi válasza scaleo (#1218) üzenetére


CptMisi
őstag

Ganged/unganged?
Próbáld meg mondjuk 1.75V 1333 Cl9-en
Próbáld a Memtestet :K

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#1220) Nagy_Matessz válasza Milka 78 (#1209) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Értelek.
Hát a kiszemelt az phenom 2 x4 955 :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1221) scaleo válasza CptMisi (#1219) üzenetére


scaleo
csendes tag

Üdv néktek

Na lassan de biztosan a ti segítő hozzászólásaitokkal kezd bíztató jeleket mutatni.
Nem hittem volna az alapokon kell állítani ahhoz, hogy meginduljon pedig így fest hmmmm. :W
Azért óvatosan lépkedek, mert nekem azért ez még ismeretlen terület de kezdem tapisgálni hogy mitől megy a villamos. :D
Most megyek és egy picit még szórakozom aztán meg úgy is jön a buli.
Van mit átrágnom hisz adtatok tippet tanácsot bőven.
Nagyon köszönöm az eddigi segítségeteket még úgy is jelentkezem ha már én is 8xx tag lettem. :K

Isten tartsa meg jó szokástokat. :R
Boldog új évet kívánok nektek jó bulizást ha addig nem, akkor jövőre ugyan itt.

(#1222) scaleo válasza CptMisi (#1219) üzenetére


scaleo
csendes tag

Ezen a ganged ungaged fánksönön még akadok.
Pontosabban nem tiszta.
Néhány nekem való egyszerű szóval írnál róla.
Tudod 45 küszöbén már sűrű a homok és olvasom itt a netet de nehezen fogom a lényegét. :B

(#1223) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Akinek van 870 Extreme 3 lapja azon milyen hangkártya van?
Jelenleg gépemben egy ilyen duruzsol és gondoltam megtartom az új lapba :)
[link]

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1224) Vigneau válasza Nagy_Matessz (#1223) üzenetére


Vigneau
félisten

Realtek ALC892 chippel szerelt a MoBo.

Más: Fentebb kérdeztem, de senki nem válaszolt rá. IES-t használ valaki manapság?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1225) Nagy_Matessz válasza Vigneau (#1224) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

hm.. akkor az enyém jobb.

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1226) Vigneau válasza Nagy_Matessz (#1225) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem általában beváltak az integráltak évek óta. Bár az is igaz, nem vagyok vájt fülű. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1227) CptMisi válasza scaleo (#1222) üzenetére


CptMisi
őstag

Itt egy PH! teszt, szerintem érthetően leírják benne, össze is hasonlítják. :K
Igazából csak annyit próbálj meg, hogy egyik illetve másik módban használva a ramokat van -e különbség, mert lehet. :K
angolul
magyarul

Vigneau: nekem meg 890GX Extreme 3-nál muszáj volt vennem egy hangkártyát, mert az integrált zúgott meg cicergett, amint dolgozni kezdett a CPU (például egérmozgatásra[és attól függően] már cicergett, valamint volt egy hangos alapzaja is) :U Pedig eddig meg voltam elégedve az integrált megoldásokkal is :K

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#1228) scaleo válasza CptMisi (#1227) üzenetére


scaleo
csendes tag

Köszi a linkeket.
Kipróbáltam de észleltem különbséget ( most ).
A PH-s teszt igen jó kis olasmány.
Azért érdekes, hogy ebben a témában nincs konkrét állásfoglalás hisz mindkét üzemmódnak megvan a maga előnye hátránya.

Sajnos lassan kikapcs és beindul az év utolsó nagy bulija.

(#1229) Vigneau válasza CptMisi (#1227) üzenetére


Vigneau
félisten

Régen a tuning terén volt az integráltakkal bajom - de az már a múlté (talán Abit ST6)... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1230) H@mu


H@mu
tag

Hohóóó én írok elsőként 2011ben :D :D BUJÉK:D

(#1231) Nagy_Matessz válasza H@mu (#1230) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Beteg :)
De picsa kivagyok.... :W :W

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1232) H@mu válasza Nagy_Matessz (#1231) üzenetére


H@mu
tag

Minek iszik aki nem bírja:D

(#1233) Nagy_Matessz válasza H@mu (#1232) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Ez a Soundattack party beteg volt :) 6k volt a belépő de egész este ingyéé pia.
Annyi jack danielst megittam :)

Jéger+viszki+kóla :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#1234) H@mu válasza Nagy_Matessz (#1233) üzenetére


H@mu
tag

Na ez király:D Fhuu és most lesem kvázi-tag vagyok:D:D:D

(#1235) Andrew Greg


Andrew Greg
tag

Kérdésem az, hogy érdemes-e szerintetek, alaplapot cserélni ??

ASROCK 880GM-LE alaplapom van, és gondolkozok feljebb cserélni...

870i Café amit kínéztem, de valami tanács ??

Melyik alaplap lenne a legjobb ??

Ha váltani szeretnék, egyáltalán érdemes ??

Andrew Greg

(#1236) H@mu válasza Andrew Greg (#1235) üzenetére


H@mu
tag

Attól függ mire akarod használni,tuningolsz-e, kell-e jobb integrált vga,usb3,sata3,crossfire stb...mert sztem amid van az egy jó alaplap.

(#1237) Andrew Greg válasza H@mu (#1236) üzenetére


Andrew Greg
tag

Crossfire szeretném kipróbálni leginkább...

Az az egy érdekel....

Akkor melyikre lapra érdemes váltani, az Asrock vonal tetszik, elég jók ezek az AM3-asok...
és ez a 880 is tetszett, de valami profibb kéne...:D

Andrew Greg

(#1238) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Akinek van ilyen gyártmányú alaplapja, meg tudja nézni, hogy működik-e a speedfan féle ventivezérlés rajta?
Mert volt nékem még kb 5 évvel ezelőtt egy ilyen lapom, de azon nem nagyon akart... :Y
Help!! :))
Köszönöm! :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1239) szanyi20


szanyi20
tag

Hali,

Olyan kérdésem lenne, hogy jövőhétre várom az AsRock 890 GX extreme 3 lapomat, és hogy érdemes e rögtön legfrissebb bioszra váltani, vagy amivel jön (gondolom alappal) az is bőven megteszi?

(#1240) Milka 78 válasza Andrew Greg (#1237) üzenetére


Milka 78
nagyúr

870 iCafe-val nem fog CF-ezni,max. a 870 Extreme 3-mal. ;) Én ugyan ilyet hajtok és volt CF-rendszerem is,ami jól működött.Milyen kártyát akarsz hajtani,mert a mostani NV-t felejtsd el(Az SLI,csak NV-s lapok tudják).Az 870 Extreme3-as jó választás.Ha kicsivel van többed akkor 880G Extreme3-as.A 890-eset nem ajánlom,mert tök ugyan az mint a 880G(feljebb olvashatod,hogy miért)és drágábban.Nekem mindkettő volt és mindkettőben ugyan annyit tudott a procim...

carr : Azt nem tudom,hogy megy e,de minek kell?Biosból az összes venti csatit tudod szabályozni(cpu+3 venti).A CPU-nál hőfok és fordulat,a ház ventiket fordulat,mindezt 9 állásban.Szerintem eléggé jól beállítható,legalább is az én gépem mélyen kussol :K

[ Szerkesztve ]

(#1241) Milka 78 válasza szanyi20 (#1239) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Érdemesnek érdemes,bár én sem szoktam rohanni a legújabb biosért.Szerintem nem létszükséglet...

(#1242) szanyi20 válasza Milka 78 (#1241) üzenetére


szanyi20
tag

Köszi! :DDD

(#1243) Vigneau válasza Milka 78 (#1241) üzenetére


Vigneau
félisten

Volt olyan lapom (P45XE), amin a legelső BIOS volt fent és nem tudtam vele telepíteni az OS-t. Nem kezelte rendesen a Kingmax RAM-okat és a 0.5TB-s vinyókat. De ezt a hibajavítást tartalmazta is a gyártói oldal BIOS ismertetője.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1244) Andrew Greg válasza Milka 78 (#1240) üzenetére


Andrew Greg
tag

Ezt az Nvidia karit természetesen eladom, és ATI-t fogok hajtani, gondoltam egy 5770 Crossfire-ra esetleg 6850 Crossfire szeretnék kipróbálni, még gondolkoztam CrossfireX-be egy gyengébb és egy erősebb kártya mondjuk egy ilyen HD5850 + Hd5770 a kérdés az, hogy ezt melyik alaplap tudja kezelni x16-os módban, mert én nem akarom használni x8-as módba...

Andrew Greg

(#1245) #16729600 válasza Andrew Greg (#1244) üzenetére


#16729600
törölt tag

És mit futtatsz crossfire módban?Az évente megjelenő 2.5db, 2.5 óra alatt lejátsztható digitális hányinger játékokat amik mostanában jellemzőek? :O

(#1246) Andrew Greg válasza #16729600 (#1245) üzenetére


Andrew Greg
tag

Végülis ... :)

Mondjuk csak egy próbát tennék, inkább legyen hardverbe a pénzem mint másra menne el...

Andrew Greg

(#1247) scaleo


scaleo
csendes tag

Boldog új évet mindenkinek

Az óév utolsó óráiban adott segítség ellenére sajnos a gépem nem akarja az igazat.
A helyzet lehangoló.
Mivel én magam nem jutottam egy ponton túl kedves ismerősöm tudására volt szükség.
Szerencsémre ráért így szívesen fogadott és kezdett bele a gép kivesézésébe.
Nos a majd két napi törődés szummájaként úgy néz ki ez az alaplap sajnos nem jó.
Az én általam vásárolt ramok ebben a lapban továbbra sem volt hajlandó működni semmilyen beállítás mellett.
Azok az apró életjelek ugyan reményt keltettek de sajnos egy ponton túl nem lépett.
A lap kapot BIOS és driver frissítést de a helyzet nem változott.
Pontosabban volt random kedve működni de egy be ki kapcs simán megborította és újra csak kék halál.
Aztán ismét vagy indult vagy nem aztán megint lehet Hmmmm.
Ezt követően a ramok át egy másik gépbe ramteszt kifogástalan mindkét modul.
Másik ram az én gépembe a gép indul működik szépen teszi a dolgát 1333 rammal.
Több újra indítás teszt miegymás működik gépemre felugrik a win és egy halom teszt.
Működni látszik.
Hát öröm akkor csak a ram nem barátkozik a lappal annak ellenére hogy a reflista ezt a típust tartalmazza.
No jó de az a ram kell az ismerős gépébe így próba egy 1066-os ram a gép indul feláll kikapcs bekapcs még mindig.
Hát jó akkor tényleg ram aztán jött leves win frissít újra indul kék halál.
Mi a fene restart indul feláll.
Restart indul restart kék halál.
Lényeg a lényeg van amivel jobb és stabilanak tűnt de ha megállt akkor mindig ugyan az a hibakod ami debug szerint többek között a memóriakezeléssel függ össze.
Azért nem egyértelmű mert az adott hiba kódra több probléma is kapcsolódik de a mi esetünkben a memória kezelés ami kézenfekvőnek tűnik.
Mivel a ramok tesztelve lettek és az alapján tökéletes így vélhetően a lap felöl van a baj.
Aztán mondam akkor itt a vége ez így nem fog menni ez nem ram és beállítás kérdése, mert itt valami random kaki.
Szóval szomorúan hazahoztam a gépet és most jön a kegyetlen macera a garanciáztatás.
Azért ez nagyon lehangol, mert azt hittem ...... á de mindegy csak reménykedem ez egyedi probléma és nam a régi asrock átok.
Bár ismerősöm csak superlativuszokat mondott erről a lapról olvasottak alapján és a tudását megtapasztalva de ettől függetlenül azt mondta ha előbb kérdezem mint ahogyan beszerzem biztosan nem ajánlotta volna a gyártót.
Minden esetre én hiszek benne és remélem igen is a csere darab bizonyítja hogy egy valóban jó termékről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1248) Vigneau válasza scaleo (#1247) üzenetére


Vigneau
félisten

Próbálj nem lehangolódni, én a kedvenc Abit-ommal jártam így 3x... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1249) tarsoly74


tarsoly74
tag

sziasztok !

kellene egy kis segítség

4gb memóriából csak 3.12gb használható win7 szerint

idáig meg volt, kb. félórája eltünt
egyszer már jártam így újra kellett tenem a rendszert, de most nincs kedvem

tippeket kérek :C

[ Szerkesztve ]

Kedvenc állatom a rántott csirke ! :DDD

(#1250) miresz válasza scaleo (#1247) üzenetére


miresz
veterán

Hi! Nekem is hasonló a konfigom mint neked,és én is most kingston HyperX 1600 ramokat hajtok bent.Ami egyenlőre jobbnak tűnik mint a CSX memóim. Szerintem ott valami hardver hiba lesz! És ha a memók mennek egy másik lapban hibátlanul akkor azok jók! Azért én ki próbálnám egy másik procival is a lapot mielőtt garozol,mert közel sem biztos,hogy a lap rossz! Ill. ki probálnám az procidat is egy másik DDR3-as lapban a memóiddal hogy ott mit mutat! Az AMD-nél a prociban van a memória vezérlő és nem az alaplapban mint az intelnél!A helyzet úgy fest,ahogy itt leírtad,hogy a proci nem igazán akarja kezelni a ddr3-at 1600 mhz-n. Így tutkóra le tudod tesztelni hogy akkor mi is a rossz!

(#1249) tarsoly74: 32 vagy 64 bit?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.