Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Az ASRock a CeBIT-en bemutatta két első 890GX-es északi híddal szerelt alaplapját, a 890GX Extreme3-mat és 890GM Pro3-t.Azóta folyamatosan érkeznek az új 8xx-es északi híddal szerelt alaplapok.

890FX Deluxe 3

-6magos CPU támogatása
-UCC
-890 FX + SB850
-3x PCIe 2.0 (16x-16x-4x)
-4x DDR3 1800 (OC)
-8db SATA3
-4db USB 3.0

890GX Extreme 3

-6magos CPU támogatása
-UCC
-890GX + SB850
-3x PCIe 2.0 (x16-x4 | x8-x8-x4)
-4x DDR3 1800 (OC)
-6db SATA3
-2db USB 3.0
-HD4290 (IGP)

890GM Pro 3

-6 magos CPU támogatása
-UCC
-890GX + SB850
-1x PCIe 2.0 (16x)
-4x DDR3 1800 (OC)
-5db SATA3
-1db USB 3.0
HD4290 (IGP)

(B)(I)880G Extreme 3(/I)(/B)

-6 magos CPU támogatása
-UCC
-880G + SB850
-3x PCIe 2.0 (x16-x4 | x8-x8.x4)
-4x DDR3 1800 (OC)
-6db SATA3
-2db USB 3.0
-HD4250 (IGP)

880GXH/USB3

-6 magos CPU támogatása
-UCC
-880G + SB710
-1x PCIe 2.0 (x16)
-4x DDR3 1800 (OC)
-1db USB 3.0
-HD4250 (IGP)

880GMH/USB3

-6 magos CPU támogatása
-UCC
-880G + SB710
-1x PCIe 2.0 (x16)
-4x DDR3 1800 (OC)
-1db USB 3.0
-HD4250 (IGP)

880GM-LE

-6 magos CPU támogatása
-UCC
-880G + SB710
-1x PCIe 2.0 (x16)
-4x DDR3 1800 (OC)
-HD4250 (IGP)

870 Extreme 3

-6 magos CPU támogatása
-UCC
-870G + SB850
-2x PCIe 2.0 (16x | 8x-8x)
-4x DDR3 1800 (OC)
-5db SATA3
-2db USB 3.0

Frissítve: 2010.04.26

[ Módosította: ollie ]

(#2) sp@rtan válasza sp@rtan (#1) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Jöhetnek a tulajok, a 890GX-t már kapni, hó' végén jön a többi is!
Mint látjátok, van olyan aminek még adatlapja sincsen, amint lesz frissítem.
Ha valami hibát találsz benne, jöhet PÜ-ben.
Infok: [link],[link]

(#3) Shirkan


Shirkan
csendes tag

Már vártam ezt a topicot, egy-két nap és gazdája leszek egy újdonsült extreme3-nak!
ha beszereltem a gépszörnyembe akkor nyilatkozom a tapasztalatokról.Egyenlőre csak jókat hallottam róla,külföldi oldalak tesztjein is jól teljesített "golden award"-al,mindenkinek csak ajánlani lehet.

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#4) 04ahgy válasza Shirkan (#3) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem már most 890GX Extreme3 lapom van. Nagyon jól muzsikál, egy GA-MA790XT-UD4P utóda lett. Semmivel nem gyengébb, csak erősebb...

A BIOS-a fura még nekem, a hagyományoshoz (kék, kétoszlopos) vagyok szokva.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5) Gyuri27 válasza 04ahgy (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nálam is volt egy 785-s asrock (előtte is volt asrock lapom). A biosuk elég rég ilyen egyszerű. Ha megszokod akkor logikus és használható lesz.

A 880 és 870-s lapok árairól tudsz valamit?

Amd - Radeon - Ryzen

(#6) Shirkan


Shirkan
csendes tag

Jelentem alásan,beszerelésre került az újdonsült jövevény, nagyon jól felszerelt, bioszában tonnányi beállítási lehetőség, nagyon jó választásnak tűnik egyenlőre, aztán majd az elválik... :DDD majd megosztom a tapasztalataimat.

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#7) 04ahgy válasza Shirkan (#6) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Konfigod nincs kitöltve, utalást nem teszel, mit vettél... Érdeklődök hát tisztelettel és kíváncsisággal fűtve.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8) Shirkan


Shirkan
csendes tag

Asrock 890gx extreme 3-m van, beprobáltam a 4magosítást, de blama volt...szomorú
egy x2 550-t próbáltam négy magosítani,de érdekes dolgokat csinál amikor bekapcsolom az "all cores"-t, nem bootol be a winchesterről, csak kerreg és nem látja a bios-ban a winyót
a konfigom: 400cx-corsair,890gx extreme3, 4gb kigmax ddr3,samsung spinpoint hard drive,és egy NEC dvd író, ha valaki találkozott hasonló problémával akkor ossza meg velem a tapasztalatait.köszöntem

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#9) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nekem meg a Sempronom nem akarja 2 magosítani érthetetlen okból. Elején jó volt. Most meg nem csinál semmit hiába van benn az UCC. Ötletek?

(#10) oliba


oliba
őstag

Nekem is lett egy 890GX Extreme3, csak az a baj, hogy ha hozzányúlok a feszekhez, akkor viszlát 2D órajel és fesz. Erre van valakinek valami megoldása?

(#11) HaZsolt


HaZsolt
őstag

BIOS-t frissítsd, bár nemhiszem hogy sokat segít, de hátha. CPU magosítás gondjaim megoldódtak vele:)

(#12) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

[link]
Két új 880G + SB710-es mobo.
Csak lennének már a boltban..

(#13) HaZsolt


HaZsolt
őstag

890GX Extreme3 Ilyet vegyél srác. Pár ezerrel drágább de nagyon fullos. +tuningos is

(#14) sp@rtan válasza HaZsolt (#13) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Engem igazából a 870-es érdekel, bőven elég lenne az is.Max a 880GExtreme3.

(#15) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) sp@rtan válasza Oliverda (#15) üzenetére


sp@rtan
senior tag

:R
Azt nem értem, hogyha már ilyen szépre megcsinálták a lapot, miért adnak hozzá ilyen narancs kábelt? :DDD

880G Ex.3 remélem megjelenik a héten.

(#17) Shirkan


Shirkan
csendes tag

Szevasztok, kérdezném a kedves 890gx extreme 3 tulajokat,hogy találkoztak-e már azzal a "problémával" hogy a winchestert csak egy bizonyos sata-ban kezeli a 6közül, a többiben nemigazán akarja felismerni( egy Samsung Spinpoint-rol lenne szó)

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#18) oliba válasza Shirkan (#17) üzenetére


oliba
őstag

Nekem bármelyikbe felismeri a samu vinyót

(#19) Shirkan válasza oliba (#18) üzenetére


Shirkan
csendes tag

akkor ezt nem értem, lehet a lappal lesz gáz? nekem csak az egy bizonyosban szereti, a többiben meg kerreg és képtelen felismerni....egyébként le a kalappal a lap előtt, nagyon jó vétel, ja, és van már új bios, :K 1.60

[ Szerkesztve ]

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#20) oliba válasza Shirkan (#19) üzenetére


oliba
őstag

Majd leírjatjátok, hogy hogyan kell Asrocknál biost frissíteni, mert eddig csak gigán csináltam :)

(#21) Shirkan válasza oliba (#20) üzenetére


Shirkan
csendes tag

sima ügy, legegyszerűbb módon, windowsban, letöltöd a bios-t, és elindítod az .exe-vel, a program először kitörli a jelenlegit, aztán felrakja az újat és csinál egy restartot.és kész

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#22) 04ahgy válasza Shirkan (#21) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én a pure DOS módszert (nagyon esetlegesen az instant flash-t) preferálom. Biztosabb...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#23) oliba válasza Shirkan (#21) üzenetére


oliba
őstag

Mármint átírom a 60-as kiterjeztést exe-re? Bocsi, dem szeretném elrontani a friss lapot :)

(#24) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

880G Ex. és a 890GM pro megjelent az ipon-ban ~25k ért.
ASRock oldala is frissült, hamarosan én is frisstem az 1hsz.-t.
Viszont most nézem, a 890FX-en van hűtő venti :F :Y [link]

(#25) oliba válasza Shirkan (#21) üzenetére


oliba
őstag

Hát nemtudom, hogy hogyan kell ezt csinálni, de megpróbáltam a hivatalos oldalon levő példával, hát azzal nem sikerült, mivel nem talál biost a pendrive-on...

(#26) Shirkan válasza oliba (#25) üzenetére


Shirkan
csendes tag

Én nem pendrive-ról csináltam, csak letöltöttem és elindítottam az .exe-t, behozott egy ablakot,amin a folyamatokat lépésről-lépésre mutatta.Próbáld te is így.
A másik dolog srácok, beigazolódott amitől tartottam, nem "user error" volt, tényleg nem Kokas valami az uj SB850-es lapok és a Samsung Spinpoint Hdd-k között, felmentem egy külföldi oldalra és ott is ugyanazt tapasztalták amit én itthon,mégpedig:
adott egy Samsung Spinpoint F3 HD502HJ 500gb Hdd...bootolásnál kerreg egy kettőt,aztán vagy felismeri bios-ban vagy nem.Külföldi kollégák az uj Asus 890-es lapoknál hasonló különös dolgokat véltek felfedezni,nekik már adott is egy javítást a laphoz a samsung, úgy néz ki nekem még várnom kell.Azért nem voltam rest, írtam a technical support-nak egy zavtos kis levelet a problémáról.Egy szó mint száz, aki hasonló errort tapasztal,ne essen kétségbe,a hiba nem vele van,hanem a chipsettel.

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#27) oliba válasza Shirkan (#26) üzenetére


oliba
őstag

Megvan, de nem lett meg a 2D-s proci órajel. Átettem PhenomTweakerrel 0,8V 800mhz-re, de akkor 56W-ot fogyasztott. Most 1,1V 2,8ghz 45W IDLE :)

(#28) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy az asrock 890gx ext 3 vgaja ugye ez egy radeon 4290 támogatja a 1680x1050et??? Mer olvasgattam hogy a sima 4200esnek baja van ezzel.
Előre is köszi :R :R

(#29) oliba válasza Boboka (#28) üzenetére


oliba
őstag

1680x1050-be van nekem a monitorom. Letöltöttem a hivatalos oldalról a drivert és eddig semmi gondot nem tapasztaltam.

(#30) 04ahgy válasza Boboka (#28) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Támogatja.

A sima 4200-nak sincs vele baja, csak driveren múlik a dolog.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Valaki használ OCZ RAMot ebbe a deszkába? Nekem igencsak szarakszik vele CL7-en.

(#32) attiati


attiati
veterán

890-es asrock lapoknál megoldható, hogy ide-s dvdírót tegyek rá? (úgy nézem nincs már rajtuk ide csatlakozó)

Milyen a minősége a VIA VT2020 hangvezérlőnek a realtek alc-khez képest? Korábban a 7xx sorozatnál azt olvastam, hogy a via megoldásai nem olyan jók.

Illetve egy 785g-hez képest mit nyerek/ mit veszítek egy 8xx IGP-s megoldással? (usb3, sata3, és esetleg CF-en kívül)
A 6magos (és esetleg a Bulldozer) amd procik szerintetek csak a 8xx sorozattól mennek bele? Vagy még a 7xx-be is?

(#33) attiati válasza attiati (#32) üzenetére


attiati
veterán

Utolsó kérdés lehúzva (az előnyök listájáról is :) ). [785g is támogatja a 6 magos procikat]

(#34) Piloss válasza attiati (#32) üzenetére


Piloss
senior tag

Szerintem a DVD írót egy ilyennel simán használhatod :K

A többire nem tudok válaszolni,de majd egy tájékozottabb kolléga segít. :B

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#35) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

F3-as samu vinyókkal (hdxxxhj) mi a fejlemény? Ilyen vinyóm van, és most készülök 8xx-es asrock alaplapot venni...csak hát így kicsit tartok tőle.

(#36) Shirkan válasza sp@rtan (#35) üzenetére


Shirkan
csendes tag

Szia, nem lesz gondod velük, van egy frissítés a samsung oldalán a sb850es lapokhoz, azt felrakod és voilá', nincs kompatibilitási probléma itt a pontos link: http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=308

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#37) sp@rtan válasza Shirkan (#36) üzenetére


sp@rtan
senior tag

humm... és a patch nélkül nem fog menni? Ha valaki jártas ebben, segítene?
Hogy kell DOS-ba bootolni? :F Ezzel nem lehet elrontani?

MOD: és nem csak ASUS-hoz jó?

[ Szerkesztve ]

(#38) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Megrendeltem a 880 extremet, kedden meglesz. Remelem a HDD-vel is menni fog...

(#39) jeni


jeni
félisten

Nagyon rámentem az Asrock 890GX-re,még szerencse,hogy vissza olvastam pár sort. Egy valami nem tűnt fel az a IDE csatlakozó hiánya.
kizárólag az Asrock 890FX lapon lesz csak. Szerintem ma még van létjogosultsága,igaz 2-3 év múlva valószínű,hogy akkor már nem kell az az alaplapon.
Így az 890FX jöhet szóba mint megvétele esetén,bár a Gigabyte és az Asus lapja hasonló kategóriában rajta van,valószínűleg igen.
Megvárom míg bejön az országba és kiderül, mennyiért is kapható lesz majd :K

(#40) attiati válasza jeni (#39) üzenetére


attiati
veterán

nekem is nagyon hiányzik róla :(

(#41) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Na megvan a lap: 880G EXTREME3
csak sajnos elo jott a hdd problema, osszeakadt az sb850 a hd502hjvel..
Valaki aki mar csinalta, segitene abban, hogy hogyan frissitsem a HDD FW-jet?

(#42) Shirkan válasza sp@rtan (#41) üzenetére


Shirkan
csendes tag

Üdv Sp@rtan

Először is kellenek a jó öreg win98-os boot fileok, aztán egy Pendrive, végül pedig egy program amit úgy hívnak,hogy HP USB format, aztán letöltöd ezt:
http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=308
felrakod az usb-re amit már formáztál hogy tudj bootolni róla, aztán ujraindítás, set master-re az usb, aztán ha már feljött a jó öreg DOS-os parancssor akkor type dir..csakhogy megbizonyosodjunk róla hogy tényleg látja-e a ASUS.exe-t ( ne zavarjon,hogy ez a neve a fájl-nak, én íram egy levelet az Asrock-nak, válaszukban megerősítettek,hogy rakjam fel ezt a fájlt )
miután remegő kézzel entert nyomsz, mert ugye elég szánalmas,hogy akármilyen jó híre van a Samsung HDDknek, és a pár F3-as széria egyszerűen nem kompatibilis sb850-el, semelyik másik hdd nem mutatja ezt a problémát.Na lényeg a lényeg írj ha valahol elakadtál, szívesen segítek.

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#43) sp@rtan válasza Shirkan (#42) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Üdv Shirkan!
Köszönöm, nagyon sokat segítettél! :R
Már csak egy kérdésem lenne: Honnan szerezhetek WIN98 boot fileokat?És ezeket is másoljam fel a pendrivera?

:R sp@rtan

(#44) Shirkan válasza sp@rtan (#43) üzenetére


Shirkan
csendes tag

Nem kell felmásolni,hanem a HP usb format nevű programmal kell "tallózni" azt a könyvtárat ahol a fájlok megtalálhatóak.ha adsz egy email címet v valamit akkor elküldöm a fájlokat..ezekkel megformázod az usb-t (fat32-re szigorúan) ne csodálkozz ha üres marad a pendrive, azt hiszem a win nem látja őket v ilyesmi :F utána másold át ezt az ASUS.exe-t

" nothing and everything...is possimpible" by Barney Stinson

(#45) sp@rtan válasza Shirkan (#44) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Az adatlapomon található címre mehet.
Köszönöm a segítséged, mostmár megértettem! :)
Az alaplapot meg ajánlom mindenkinek, marhajó BIOS-a van, és egyszerűen király a lap!

(#46) domjani


domjani
csendes tag

Jó lenne már ha lehetne is kapni ezeket asrock alaplapokat nem csak előrendelni.
X6-os procik szintén zenész.

(#47) Gyuri27 válasza domjani (#46) üzenetére


Gyuri27
félisten

Volt mikor lehetett, de elhordták őket.
Nem csoda. Hiszen jó áron egy bitang lapott kapott az user. Gyanitom a forint gyengüléssel és a hiánnyal emelkedni fog az ára.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Asrock 890GX Extreme 3-ba milyen RAM-ot ajánlotok? A feltétel az, hogy menjen 1333Mhz-en CL7-ben.

(#49) domjani


domjani
csendes tag

Ha feljebb megy az ára nem veszi senki ,mert akkor már inkább Asus-t veszek (3 év gar,megbízhatóbb).
Amúgy meg valószínűleg azért nincs mert hülyék lesznek a nagyker.-ben most meg venni,amikor a békasegge alatt van a forint,hogy utána ne tudják eladni,mert drága lesz.

Röviden és tömören nézek másik lap után. :O

(#50) Gyuri27 válasza domjani (#49) üzenetére


Gyuri27
félisten

ASROCK 890GM PRO3, ASUS M4A89GTD PRO, MSI 890GXM-G65 kb ezek vanak az extreme3 árában ami elérhetőek is.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.