Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Vigneau válasza szanyi20 (#1699) üzenetére


Vigneau
félisten

Az sem, de legalább ugyanazt mutatja, mint az AIDA.

szasanyi: Sajnos ez a gyakorlati tapasztalat.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1702) szanyi20 válasza Vigneau (#1701) üzenetére


szanyi20
tag

Na hát próbálkoztam mindenféle dologgal, és most ott tartok, hogy bármilyen feszt állítok a CPU-nak, 100%-os terhelésnél minden szoftveres diagnosztikai program azt mutatja, hogy
20-25 mV-al megnő a feszültség, majd visszaállva üresjáratba újra a biosban is állított értékeket kapom.

Mindez kikapcsolt TC és C&Q mellett.

(#1703) miresz válasza szanyi20 (#1688) üzenetére


miresz
veterán

Ez passz! Nekem a 965-nél az 1.384-ről küldi fel ha a magok fullon mennek 1.392-re! Én is próbáltam már a bios-ban állítgatni de ha lejjebb,ha feljebb állítom a feszt akkor is dob rajt egy kicsit ha elkezdenek fullon dolgozni a magok! Szerintem Bios bug! De mondjuk az Asus-nál is csinálta! Úgyhogy lehet ,hogy mégsem! Passz! De ha rájössz akkor szólj,hogy mi volt a hiba!

Más: Valaki nem tud egy olyan programot amivel meg tudnám nyítani a flash-elendő bios romot? Mert szeretném le cserélni bent ezt az undorító bios-indító képet!

(#1704) #16729600 válasza szanyi20 (#1702) üzenetére


#16729600
törölt tag

A hozzáértők szerint ahhoz h ne legyen fesz.ingadozás,vagy vdrop Thuban-nál nem árt ha olyan táp van a laphoz amin be lehet kötni a deszkába a proc teljes lábkiosztású segédellátását.

[ Szerkesztve ]

(#1705) F e Z o válasza szanyi20 (#1699) üzenetére


F e Z o
veterán

Az sem, nézd meg mennyivel másabb értéket mutat, mint a bios.Pl nálam ha 1,375V-t adok a procinak, a biosban 1,4V-ot ad, a cpu-z meg kiir 1,45V-t, holott valósan 1,4V-ot kap a proci.

(#1704) szunya1 : Ez alatt a 4+4 pines 12V-ot érted?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#1706) Vigneau válasza szanyi20 (#1702) üzenetére


Vigneau
félisten

Nézd, nálam be van kapcsolva a C1E és az CnQ. A CPU fesz a BIOS-ban 1.325V, míg a progik - az OverDrive kivételével - egytől egyig 1.386V-ot mutatnak terhelés alatt.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1707) szanyi20 válasza Vigneau (#1706) üzenetére


szanyi20
tag

Hát igen. Akkor nálam meg még nem is olyan vészes, mert nálam 1,300V a bios CPU Voltage, a Vcore: 1,312, Terhelés alatt meg 1,344V... Na de tovább próbálkozom, hátha jutok valamire. :D

(#1708) F e Z o válasza szanyi20 (#1707) üzenetére


F e Z o
veterán

Alapórajelen, alapfesz alatt nézted, hány voltig stabil az 1090T?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#1709) Vigneau válasza szanyi20 (#1707) üzenetére


Vigneau
félisten

De tudom még cifrázni ám... :DDD ;]
BIOS-ban 1.35V, 2 mag esetén AIDA/CPU-Z 1.396V-ot mutat, 4 magnál pedig 1.416V olvasható le. :W

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1710) miresz


miresz
veterán

Nem ide tartozik de ha valaki tud egyet ne tartsa magába,hogy hol ,és kinél!
B50,B55,B60 Előre is köszi!

(#1711) szanyi20


szanyi20
tag

Na most ott tartok, hogy szunya1 ajánlására feltettem a 2.41A bios-t, amiben elvileg benne van valami féle kis stabilitás dolog Thubanokhoz. (TC, C&Q és C1E kiakpcsolva)

Bios: CPU Voltage manuálisan 1,25V (3,2 GHz) Vcore: 1,264V
Üresjáratban: Minden a CPU feszkót 1,25-nek látja AMD Over Drive-on kívül a Core Voltage: 1,256-1,264V.

Prime terheléssel:

Csak az AMD Overdrive mutat továbbra is 1,25V-ot mindenhova.
Azon kívül viszont 100%os terhelésnél Minden diagnosztikai program 1,288V-ot mond Core Voltage-re beton stabilan. Viszont most nézem, hogy 3200 MHZ-1,256V-ról Prime alatt felmegy 3226 MHz-ra az órajel a VCore növekedéssel párhuzamosan... ????

Lassan az lesz, hogy egyszerűen belenyugszom, hogy terhelés alatt valamiért túlfeszel a rendszer, avagy letörlök minden progit, és elhiszem az AMD Overdrive-nak, hogy tök stabil a feszkó!! :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#1712) F e Z o válasza miresz (#1710) üzenetére


F e Z o
veterán

Érdeklődj nála, nála vagy nála. Ők lefedik a PH-s AM3-as procik piacának 95%-át.

(#1711) szanyi20 : Sztem hidd el, hogy tök stabil az a feszültségérték, amit az OverDrive mutat.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#1713) Vigneau válasza F e Z o (#1712) üzenetére


Vigneau
félisten

OverDrive-al kapcsolatban egyetértek Veled. Még a hőmérsékletek is rendben lennének, ha nem felmagosítás után nézné az ember. 2 magnál viszont jó volt minden a hőmérsékletekkel is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1714) Milka 78 válasza miresz (#1703) üzenetére


Milka 78
nagyúr

No para!Nálam is annyi a különbség ha el kezdem stresszelni,de az MSI és a Giga lapnál is ennyi volt...összesen 8 ezredről beszélünk. :N
Nálam a 870-en,(és szerintem nálad is a 880-as nál)minden normálisan működik,bár én az 1.5-ös biost használom és nem a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

(#1715) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ja és ami lemaradt,hogy mind az AIDA minnd pedíg a CPU-Z jól működik és minimális az eltérés.Azt viszont nem értem,hogy másnál meg miért nem jó :F

(#1716) miresz válasza Milka 78 (#1714) üzenetére


miresz
veterán

Jaja! Én nem stresszelem magam rajt,csak leítram,hogy nálam is csinálja! :) Nálam az AIDA és a CPUZ full ugyan azt az értékeket írja!

(#1712) sephi:Ja! Őket néztem csak kicsit drágállom a 28000Huf-ot pl. egy B60-ért! 30000Huf-ért már kapni 955BE-t!

[ Szerkesztve ]

(#1717) szanyi20


szanyi20
tag

Na ráhagytam. A 2.41A Bios maradt fenn, így legalább üresjáratban nem ugrál a feszkó, és 1,300 CPU voltage mellett 1,312-es Vcore értékem van, Biosban is, CPU-Z-ben is, meg Aida64-ben is. Azt meg lenyelem, hogy valami rejtélyes dolog végett 100%-os terhelésre megdobja a CPU-t +32 mV-al. De mivel a rendszer több órás prime-ozás után is beton stabil és semmi hiba, ígyesen nem görcsölök rajta :D

Mindenesetre Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét! :))

[ Szerkesztve ]

(#1718) F e Z o válasza miresz (#1716) üzenetére


F e Z o
veterán

Mivel nem sok van a piacon 4magos (vagy magositható) AM3 prociból, ezért megtehetik, hogy megkérik az árát. Néha egy-egy példányra 5-6 jelentkező is van.
Én 18k-ért vettem 445-t, amiben stabil a 4. mag is. 3,5GHz körül elrohangál kis feszemeléssel, ha nem feltétlenül szükséges az L3, akkor jó választás egy ilyen proc is.

H2O über alles!

(#1719) miresz válasza F e Z o (#1718) üzenetére


miresz
veterán

Az a baj,hogy nem én szabom meg az árat! Nem saját célra lesz,hanem egy kollégámnak és nem szán rá 20000-24000Huf-nál többet! Nekem faxa a kis 965BE-m! :)

(#1720) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Köszke mindenkinek skacok! :C :R Megérdemli a rendszer a kényelmet :))

(#1721) Piloss


Piloss
senior tag

Valaki próbálta már ezt az XFast USB-t?

Valóban van valami haszna, vagy kamu az egész?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1722) Gyufaaa válasza Piloss (#1721) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát ez meg mi a nyavaja? :P Ha valaki prószálta az tényleg dobhatna infót! Pendrájvot is pikk pakk meg lehet tölteni vele? ... :)

(#1723) Piloss válasza Gyufaaa (#1722) üzenetére


Piloss
senior tag

Esetleg ha már ilyen faszányos kis konfigod van, akár te is megnézhetnéd :DD :D

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1724) Milka 78 válasza miresz (#1716) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem úgy értem! :B Ha a procit stresszeled Prime-al.Akkor jön ki a különbség,de amúgy nem.

(#1725) Gyufaaa válasza Piloss (#1723) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DD :N Nem szeretek teszt alany lenni progiknál. :N Tegnap zúztam újra a wint. :O Bár az AsRock adta ki, így annyira nincs bennem félsz, hogy valami hackelt szar lenne. Ma hazamegyek melóból lehet rámászok. :U Majd (s)írok mi a fejlemény.

(#1726) pedrő válasza szasanyi (#1698) üzenetére


pedrő
aktív tag

Köszönöm! Rendben, feltétlenül:)

(#1727) Etzel


Etzel
aktív tag

Hali!

Tudnátok segíteni abban, hogy egy Asrcok 880GMH/USB3-as alaplapba melyiket a 3 memórai közül :F

Kingstone

Corsair

CSX

Vagy bármi mást ilyen áron, az Ipon-ból a gép többi alkatrésze is onnan lesz csak azért :B

Előre is köszönöm.

Üdv.
Ati

(#1728) Gyufaaa válasza Etzel (#1727) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tuning lesz? Ha igen akkor a két utóbbi, ha nem akkor az első. Mind három jó választás szerintem. Bár ez sem megvetendő darab...

(#1729) Etzel válasza Gyufaaa (#1728) üzenetére


Etzel
aktív tag

Neem-nem semmi tuning nem lesz. Egy pre-tested Phenom B55BE megy majd a lapba bele, csak nagyon sok helyen olvastam inkompatibilitást alaplap vs. ram között :(

Tehát akkor a mezei kingstone is jó lesz nekem, ennyit szerettem volna csak tudni.

Vicces, mert ezt néztem először hozzá, igaz az 1600mhz-eset abból is a Gaming series 2.0 át és csak 11.870 Ft volt :Y de már elfogyhatott.

Igen valóban ez sem rossz amit linkeltél, nem tudom miért suhanhattam el mellette :U

Köszi még1x a választ.

Üdv.
Ati

(#1730) miresz válasza Etzel (#1727) üzenetére


miresz
veterán

1 szavazat a CSX-re!

(#1731) Etzel válasza miresz (#1730) üzenetére


Etzel
aktív tag

:K

(#1732) miresz válasza Etzel (#1731) üzenetére


miresz
veterán

EZ sem rossz cumó! És olcsó!

(#1733) Gyufaaa válasza Piloss (#1723) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nosza. Teszteltem ezt a turbo usb-s progit. Azért észre vehető a dolog. Érezhetően gyorsabban elkezdi a másolást és a sebesség is mutatkozik. Itt vannak a képek:

Normal:
[link]

Turbo:
[link]

(#1734) miresz válasza Gyufaaa (#1733) üzenetére


miresz
veterán

Akkor én ezért nem vettem észre semmit sem! Mert nekem alapból is 8500 Körül másol a pendrivom.

(#1735) Gyufaaa válasza miresz (#1734) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez egy 3 éves PQI pendrive 4gb tárkapacitással. Ezen érezhető. Igazából vinyóval lenne értelme a tesztnek.

(#1736) szanyi20 válasza Gyufaaa (#1735) üzenetére


szanyi20
tag

Na egy USB-s külső vinyót akkor ráeresztek, azt megnézem, mit hoz... :)

(#1737) Vigneau válasza Etzel (#1729) üzenetére


Vigneau
félisten

1333MHz-es Kingmax-okra sincs panasz - legalábbis az én részemről. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1738) Gyufaaa válasza szanyi20 (#1736) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:K Had szóljon.

(#1739) Etzel válasza Vigneau (#1737) üzenetére


Etzel
aktív tag

Köszi a választ :R

(#1740) smiti


smiti
addikt

Én az A-data -ra nem tudok rosszat mondani. Bár a webáruházban semmi nem utalt rá, hogy Low Voltage, de így sincs vele gond. :N

(#1741) Vigneau válasza smiti (#1740) üzenetére


Vigneau
félisten

Legalább energia takarékoskodhatsz... ;]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1742) F e Z o válasza Vigneau (#1741) üzenetére


F e Z o
veterán

"Az ilyenek miatt fogunk kipusztulni, mer pazarolják a föld energiaforrásait, fogadjunk most is be van kapcsolva a numlock-od pedig nem is használod a keypadot!"

(#1736) szanyi20 : Sztem max 10% gyorsulás lesz ott is.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#1743) Vigneau válasza F e Z o (#1742) üzenetére


Vigneau
félisten

Most, hogy mondod, valóban ég a LED nálam is... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1744) smiti válasza Vigneau (#1743) üzenetére


smiti
addikt

Az enyémen egy árva darab sincs :DDD Ráadásul akkuval megy :B

(#1745) Milka 78 válasza Gyufaaa (#1728) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A-Data kerülendő!Zsákbamacska a kompatibilitást illetően.Az egyik megy a másik nem :N

(#1746) szanyi20 válasza smiti (#1744) üzenetére


szanyi20
tag

Az enyém is ég, nem muszáj mert használom, de most hogy így az energiatakarékosságról beszélünk... Le is kapcsolom a LED világítást a házban... :D :P

(#1747) Ł-IceRocK-Ł válasza szanyi20 (#1736) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A tesztre én is kíváncsi vagyok ám!
Meg ha már ott jársz, nézd már meg hogy usb3.0 ába dugva gyorsabb e a 2.0 ás vinyó.
Köszi :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1748) F e Z o válasza Ł-IceRocK-Ł (#1747) üzenetére


F e Z o
veterán

Az USB 2.0-ás külső vinyók, még csak az usb 2.0 határait se feszegeti. Esetleg valami optimalizációt irhattak rá az asrock mérnökök.

H2O über alles!

(#1749) Etzel válasza miresz (#1732) üzenetére


Etzel
aktív tag

Ezeket rendeltem meg, remélem jók lesznek :R

Köszöntem

(#1750) Vigneau válasza smiti (#1744) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkuval? Nofene, tán még laptopozol?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.