Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1500) üzenetére


szasanyi
félisten

BOOT-oláskor nehogy nyomj egy X-et, mert rögvest aktiválja az össze magok, és a legnagyobb órajelet be is állítja hozzá. ;] Milyen CPU lesz benne?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1502) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1501) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egy Phenom II x2 555 ( nem B.E. ) és nem moddolható. Herr Z től. ócsóba.
Alul feszelés érdekelne.
(kivi vagyok egymagos régi 775 után vajon milyen érzés lesz. )

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1503) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1502) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Ahhoz képest nagy előrelépés lesz.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1504) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1503) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szerinted 32 vagy 64 bites win 7 et lökjek fel? :F
Fingom sincs mi a különbség ( ránézésre 32 bit :)) )

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1505) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1504) üzenetére


szasanyi
félisten

Több dolog (pld. CPU, RAM mennyisége, futtatott programok, stb.) függvénye, de mindenképpen egy irányelv, ami figyelembe kell venni: 3GB vagy kevesebb DDR3 RAM esetén 32bit (ha más nem indokolja a 64bit-es oprendszert, de ezt neked kell tudnod), ha legalább 4GB akkor viszont mindenképp a 64bit-es javasolt.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1506) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1505) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Cpu ugye az x2 555
A ram 2x2 Gb Kingston 1600 os hyperx.
A lap meg ugye a 870 ex 3.
Általános felhasználás, meg egy két gém.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1507) #16729600 válasza Ł-IceRocK-Ł (#1506) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ilyen paraméterekkel ne is gondolkozz!64 biten sokkal jobban fog futni.

(#1508) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1506) üzenetére


szasanyi
félisten

Mindenképpen Win7 64bit kell azokhoz! Nem gond, jó az oprendszer, és én sem játékok sem más (általánosan használt) programok esetében nem tapasztaltam hátrányt a 32bit-es változathoz képest. :N Mára a 64bitdriverekkel sincs probléma, szóval jó kis gép lesz az...hajrá!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1509) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1508) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Oké, akkor az lesz. Köszi a tippeket srácok!
(Egyedül a prociberakás és hűtő installalástól félek egy kicsit. még sosem csináltam.)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1510) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1509) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt biztosan nem árt körültekintően végezni! Ha gondolod, segítek. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1511) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1510) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A mostani gépbe is ex sógor jelöltem rakta be, de az se ma volt. Még jó hogy a húgom gépéről majd tudok segítséget kérni. Ilyen on-line segítségre gondolsz? :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1512) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1511) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem arra gondoltam, mivel - ha minden igaz - közel vagyunk egymáshoz. Persze csak ha szükséges, és nincs más. ;)

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1513) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1512) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha nem fog menni még az is lehet. Lassan úgyis emberek közé kell mennem, már egy hete beteg vok. Procit óvatosan berakom, hűtőpaszta, rá a hűtő lefogatom és elvileg jónak kő lennie.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1514) smiti


smiti
addikt

Ma este sikerült a problémát megoldani, innen letölthető [link] és elolvasható a mikéntje hogyan szüntessük meg a problémánkat a Samsung F3-as merevlemezünkel.

(#1515) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1513) üzenetére


szasanyi
félisten

A procit óvatosan, megfelelő módon berakod és rögzítetted, akkor jön a hűtő... milyen is? Stock AMD cooler, vagy más? A lényeg, hogy - ha nem régi és nem megkeményedett, éppen jó az aljára gyárilag felvitt paszta is, bár egy friss (pölö MX-2) mindig jobb - helyesen rátéve, egy kevés mozgatással ellenőrizve a helyét a lefogatókeretben és kapcsolatát a procival, majd lerögzíteni a kerethez. Vezeték alaplapra dug, még egyszer ellenőriz, hogy stabil és jól rögzített, és mehet a házba.
Ezt ugyanis egyszerűbb és célszerűbb az alaplap házba való beszerelése előtt elvégezni (én ez után a RAMokat teszem a helyükre), és csak aztán beszerelni. :K

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1516) miresz


miresz
veterán

Ugye-ugye a samsung vinyók!

(#1517) szasanyi válasza miresz (#1516) üzenetére


szasanyi
félisten

Itthon minden gépünkben (saját és két fiaméban is) Samsung vinyók (F1-F3) vannak, és semmi gondom sincs egyikkel sem. Igaz, az F3 nem az AMD gépben van, de sztem az sem hiba, a kijelentés klasszikus értelmében. Döglött meg Seagate, Hitachi és Maxtor HDD-m is, Samsung még sosem. Szóval nem lehet általánosítani! :N

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1518) #16729600 válasza szasanyi (#1517) üzenetére


#16729600
törölt tag

+1

(#1519) Vigneau válasza miresz (#1516) üzenetére


Vigneau
félisten

Lám, lám - de a végén mégis csak működik minden. smiti a 4 magra moddolás mellett megtette a vinyó moddolását is. Így szép az élet. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1520) miresz


miresz
veterán

Hát kinek hogy! Én speckó nem szeretm őket! Meg általában semmit ami samsung!

(#1521) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1515) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Így fogok cselekedni. Ha valami nem megy max kérek segítséget. A prochűtővel még dilemmába vagyok. 5 körül kéne egy fasza hűtő.
Nekem is Samu F3 van és teljesen szuper. Remélem az új amd lappal se lessz baja, ha igen akkor eljárok vele úgy mint smiti kolega.
(plussz van egy régi F1 es is háttérnek)

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1522) Milka 78 válasza miresz (#1520) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Max.TV vagy monitor,de vinyót,írót többé soha...

(#1523) smiti válasza Vigneau (#1519) üzenetére


smiti
addikt

És akkor ha már ennyire benne vagyok lehet megcsapom ma az alaplapot is. 880-> 890 re. És így lesz kerek az egész

(#1524) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1521) üzenetére


szasanyi
félisten

A legolcsóbb, még elfogadható megoldás egy új, AMD X4 hűtő ~1.5k körül (bár hangos a ventije, de maga a hűtő jó, és olcsó). Aztán a Hyper TX3 is jó lehet, az már drágábban, és talán legjobban favorizált hűtés a Freezer 7 Pro Rev2.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1525) Vigneau válasza smiti (#1523) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez az, mire várj most már... :K :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1526) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1524) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Fontos szempont lenne a halk működés. Egy Alpenföhn Sellát néztem ki magamnak, de ezzel ócsóbban kijövök, kinézetre se olyan ronda.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1527) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1526) üzenetére


szasanyi
félisten

Egy venti csere nem sok, bőven beleférne... de te tudod, én semmire sem akarlak rábeszélni. Azt a hűtőt nem ismerem (sem az árát sem a hűtés hatásfokát), akár jó is lehet.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1528) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1527) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

[link]
Sztem nézd meg őket, a brocken nagyon tetszik csak sokallom.
A sellának nagyon tetszik a hűtőborda mintája.
Az AC freezer 7 pro rev2 höz jár paszta?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1529) szasanyi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1528) üzenetére


szasanyi
félisten

Biztos van hozzá. Azt nem tudom pontosan, hogy külön tubusban vagy a hűtő aljára gyárilag van felkenve (valszeg utóbbi).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1530) Ł-IceRocK-Ł válasza szasanyi (#1529) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A freezer7 est egyszerűbb beszerezni. Úgynézki az lesz belőle. Remélem nem csalódok majd.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1531) szanyi20


szanyi20
tag

Hali.

Hát ezennel én is beálltam az Asrock-os sorba, egy 890 GX Extreme 3-al. Ma volt a nagy szerelés, egyelőre semmi probléma nincs a lappal. KHX 1600-as ramok gyönyörűen mennek benne mind a 8 giga szépen 1600-on, az X6-os 1090T is szépen muzsikál :DD

Szóval minden szép és jó, végre! :D

(#1532) Ł-IceRocK-Ł válasza szanyi20 (#1531) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Milyen hűtőt toltál arra a szörnyre?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1533) szanyi20 válasza Ł-IceRocK-Ł (#1532) üzenetére


szanyi20
tag

Mugen 2-t. 600 rpm-en megy rajta egy 12-es venti, és a 22 fokos szobában üresjáratban 36-fokos a proci... :D Hétvégén fogom komolyabban meghajtani.

(#1534) Ł-IceRocK-Ł válasza szanyi20 (#1533) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jó értékeknek tűnik. Az a mugen 2 meg jó nagy :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1535) miresz válasza szanyi20 (#1531) üzenetére


miresz
veterán

Grat a cucchoz! Teszteld a masinát! :C

(#1536) szanyi20 válasza miresz (#1535) üzenetére


szanyi20
tag

Az lesz, csak legyen hétvége, ráeresztek pár számolást, meg egy két 3D-s molekulamodellezés, meg virtualizáció, aztán majd meglássuk hogy mit szól hozzá... :D

(#1537) Milka 78 válasza Ł-IceRocK-Ł (#1534) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen házad van?A brockent csak keresztbe lehet beszerelni(a kártyától szív és a ház tetejére fúj)tehát csak alsó tápos nyitott tetejű házba lehet berakni.Ugyan ez a Freezer 13...érdeklődj utálna mert nagyot lehet szívni vele.Mugen2 jó mert keresztbe és hosszába is be lehet rakni...

szanyi20: Jó az érték.Nekem a Yashaám túlfeszelt(1.465v) 955Be-vel üresbe 31 fok 24 fokos panel kecóban.teljes Prime alatt 50 fok max,de ha belassítom a házventiket akkor 52-ig megy fel.Nincs mese...a Scythe nagyon profi a hűtés terén és tljesítményéhez képest elérhető áron :K

[ Szerkesztve ]

(#1538) pedrő


pedrő
aktív tag

Hali!

Van egy 870 extreme3-mas lapom. Win7 x64 fut rajta mindenn frissítéssel, legújabb driverekkel. USB2-es porton keresztül külső winyóról kb 10MB/s-os sebességgel tudok hosszú távon másolni. Ugyan ez a jelenség egy másik winyóval a dokkolóban. Már próbáltam a gyári lemezzel egy másik hdd-re feltelepített Win7 x64-es rendszerrel. A másik meg az hogy néha úgymond elmereng a gép, dolgozik és nem megy az egér. A telepítéshez használt win 7 iso érintetlen, msdn-ről szedet. 1.60-as bios uralja a deszkát egyébként. Ma sztem tesztelem másik lappal. Valakinek volt tapasztalata hasonló jelenséggel?

(#1539) szasanyi válasza pedrő (#1538) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem lett volna vaj, ha konkrétan megkérdezed mire akarsz választ kapni. :U Ha jól értem a kérdésed lényegét (nem biztos, mert ugye írtál minden félét), akkor kevesled az USB 2.0 porton keresztül történő adatátviteli (10MB/s) sebességet... mert az valóban kevés, az min. 25-30 kellene legyen. Alaplapi driverek fent vannak?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1540) Milka 78 válasza pedrő (#1538) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem hallasz pici sercegést mikor megáll a gép?A benti melós gépen sercegés és ledermed a gép,egér megáll(van mikor ki is kell húzni az usb csatiról)...mintha valamiféle zárlat lenne?de ez egy ezer éves Giga lap...

(#1541) pedrő válasza szasanyi (#1539) üzenetére


pedrő
aktív tag

Igen, minden driver fent van. Tudom mennyinek kellene lennie, ezért is keveslem. Arra, hogy találkozott e valaki hasonlóval,persze ezt is leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#1542) Vigneau válasza Milka 78 (#1537) üzenetére


Vigneau
félisten

Neked a Yasya-d keresztben áll a lapon? Azaz párhuzamosan a VGA-val? Ha igen, mennyire fedi le a RAM slotokat?
Rasetsu-t vettem volna az én B55-ömre, de aztán csak összejön lassan a Matterhorn.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1543) pedrő válasza Milka 78 (#1540) üzenetére


pedrő
aktív tag

Sajna nem hallom az apróbb zajokat, mert visít a gyári venti :DDD Ma érkezik meg a felmentő sereg:)

[ Szerkesztve ]

(#1544) Ł-IceRocK-Ł válasza Milka 78 (#1537) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Régi felső tápos, noname ház. Akkor a brocken ugrott. A sellát is csak így lehet felfogatni?
Amit néztem és egyszerű beszerzni az egy AC freezer 7 pro rev 2.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1545) szasanyi válasza Milka 78 (#1540) üzenetére


szasanyi
félisten

Ua. külső HDD hogy viselkedik másik gépre dugva? Ott hozza az elvárható adatátviteli sebességet? Mert ha igen, akkor valszeg telepítési/driver probléma okozza.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1546) pedrő válasza szasanyi (#1545) üzenetére


pedrő
aktív tag

Teljesen jól működik más gépekkel. Igen,hozza az elvárt sebességet.Egyébként a jelenleg elérhető legfrissebb drivereket a gyártó oldaláról szedtem. Próbáltam a dobozban található driver cd-n lévő illesztóprogramokkal is, és azzal szintén ugyanez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#1547) szasanyi válasza pedrő (#1546) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam teljesen jól működik, néhe előfordul 40 megás másolás külső, USB 2.0 eszközzel. Én a helyedben újraraknán a rendszert (gondolom Win7 x64-et használsz) és utána:
- AllinOne driver
- VGA driver
- LAN driver
- USB3 driver
- egyéb driver (ha még szükséges vmi más eszközhöz)
- DX frissítés
Én mást nem telepítettem (nem kell 5.1 hang), de nekem is csak 2x-ra lett tökéletes a rendszer! Ne kérdezd miért, mert nem tudom. A Win7 sem tökéletes, adódhatnak telepítési problémák akkor is, ha nem nyilvánvaló, hogy arról van szó. Ez egy javaslat, ami lehet megoldja a gondod, de mindenképp kizárja azt, hogy szoftveres problémáról legyen szó.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1548) pedrő válasza szasanyi (#1547) üzenetére


pedrő
aktív tag

Majdnem pontosan ez történt 2x is. Én utolsó lépésként lefrissítettem a windowst. Este újra telepítem, és kipróbálom alap windowos driverekkel a másolást.

(#1549) Milka 78 válasza Vigneau (#1542) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az első 2 slottba csak alacsony bordás memória fér el és azóta van 2 140mm-es venti fent+csak egy ventit használok...Neked a Matti ugyan így fog állni rajta.Viszont mindkét hűtőnél szigorúan alsó táp és felső venti kell.Amúgy minek a Matti?Rohadt jó hűtő,de drága.A Yasha megvan 11700 ft-ból és nem mondanám gyengébbnek(minimális az eltérés).1465v-n prime alatt+full házventinél 50-51 fok és már így is túl van feszelve a procim.Ha le van szabályozva a ház akkor sem megy 54 fok fölé.Hozzáteszem a Mugen 2-est bárhogy fel tudod tenni és simán van ilyen jó...

[ Szerkesztve ]

(#1550) Milka 78 válasza szasanyi (#1545) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam minden okés.Rendszeresen használok egy Fujitsu Simens házat+Seagate 7200.12 500Gb MKV filmek nézésére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.