Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-18 16:20:34

LOGOUT.hu

Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Yutani válasza jokeph (#898) üzenetére


Yutani
nagyúr

G4560 17k? Láttad az Iponon? 24k-ra feltolták az árát! :Y

#tarcsad

(#902) jokeph válasza Yutani (#901) üzenetére


jokeph
nagyúr

Most már igen. Én még a PCX-en vettem pár hónapja, ott már nincs is a kínálatban....

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#903) jokeph válasza jokeph (#902) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez volt valamikor áprilisban....

Ez meg májusban, amikor vettem ennyi volt (akciózva is volt):

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#904) Yutani válasza jokeph (#903) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ja és azóta csökkent az USD árfolyam, és nem hallottam az Inteltől sem áremelésről. :U

#tarcsad

(#905) jokeph válasza Yutani (#904) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen. :K

Nem hiszem, hogy az intel a budget procin akarna meggazdagodni azzal hogy tesz rá pár dollárt. ;]

Hisz pont azért létezik a "megvágott" core i3 Pentiumként, hogy az új fogyjon (meg ne maradjon benn i3-nak nem alkalmas szilicium lapka :DDD )

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#906) arabus


arabus
addikt

Már csak a szemetet akciózzák!(az meg nem Intel) :DD

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#907) Yutani


Yutani
nagyúr

(#908) core i7 válasza Yutani (#907) üzenetére


core i7
addikt

megérdemlik alkottak a ryzennel és legalább megszorongatták a 2 és 4 magnál lemaradt Intelt is

(#909) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na, akkor induljon a banzaj :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#910) Televan74 válasza MiklosSaS (#909) üzenetére


Televan74
nagyúr

Látom végre normális alaplapot vettél. Ez már úgy megy ahogy szeretnéd? ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#911) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#909) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jó is meg szép is de megérte a felárat a 8 magos rizsáról váltva? Gondolom ebben a platformban 0 hiba van és nem kell szaroznod semmilyen buggal.

(#912) MiklosSaS válasza ->Raizen<- (#911) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Simán megérte!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#913) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#912) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Miért? Ezt azért fejtsd már ki, mivel vagy előrébb azon kívül hogy jobban tudod kicsit húzni a procit?

(#914) MiklosSaS válasza ->Raizen<- (#913) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Stabilabb, gyorsabb, gördülékenyebb és nyavajamentes.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#915) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#914) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Megkérdezhetem mennyibe került? :) Igen a nyavajamentesség az megnyugtató rendszerint.

(#916) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#914) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Utánanéztem az áraknak hát jó drága a lap+procid az biztos. Pasztázva van ráadásul a procid, nem kellett megskalpolni? 4,9 ghz az gondolom gyári állapotában jött össze? :D

(#917) _Horka_ válasza ->Raizen<- (#913) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Igaz, "csak" egy R5-össel hasonlították össze úgy 30 game alatt... ámde, a konklúzió egyértelmű :)
[link]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#918) ->Raizen<- válasza _Horka_ (#917) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen hát az intel mindig egyfajta prémium rendszer marad mert új korában is rendszerint mentes mindenféle gyerekbetegségtől anomáliától. De ha az ember hajlandó kompromisszumokra a rizsa is jó fél áron kb azonos teljesítménnyel.

(#919) _Horka_ válasza ->Raizen<- (#918) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Valóban. A legtöbb gondot az okozta-okozza, hogy a rizsa hepciás a ramokra. Olyat kell venni, amit szeret a kis ferde szemű és voala! Szárnyakat kap! Stabil szárnyakat... ;)
Igaz, a "normál" modulokhoz képest 30% körüli a felár (teljes konfigra vetítve pár %), de még mindig ésszerűbb út, mint az intel teljes konfigra vetített brutális felára (mennyi? 70-100k+) ugyanazért a teljesítményért.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#920) Interceptor válasza ->Raizen<- (#918) üzenetére


Interceptor
addikt

Úgy tudom, bizonyos core i generációknál voltak tervezési hibák. Konkrétumot nem tudok írni, nem emlékszem pontosan már, csak voltak ilyesmi cikkek. Nem is folynék bele jobban, biztos tudod miről van szó.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#921) jim bcs válasza MiklosSaS (#909) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Csak nem bírsz megülni, már megint be vagy sózva? :DDD

szerk.: Már vártam mikor váltasz vissza, nem kellett sok idő :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#922) ->Raizen<- válasza Interceptor (#920) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen voltak de a mostani ryzennél is vannak jön is az új stepping. Én nem a processzorban található hibákra gondolok hanem platform szinten az anomáliákra. Ryzennél a topicjában rengeteg cifraságot olvasni, másodjára bootoló gép, ram problémák, bizonyos programok inditásakor merevre fagy a rendszer, fps droppok játékoknál, és még jó pár gyerekbetegség amiket azért jórészt bios update megjavított. Threadripperre váltanék szivesen én is, ha nem lesznek bugok, meg lemegy majd az ára a 16 magosnak, meg lesz olyan jó pár játék ami kihasználja a 32 szálat... ó bilibe lóg a kezem... ;]

[ Szerkesztve ]

(#923) Interceptor válasza ->Raizen<- (#922) üzenetére


Interceptor
addikt

Viszont most már azt lehet mondani, hogy kiforrta magát ez a rendszer? Személy szerint még beláthatatlan ideig maradok a sandy bridge-nél.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#924) ->Raizen<- válasza Interceptor (#923) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Most is olvasni milyen jelentős hibákat javított asusnál egy update ryzen topicban. Egyre inkább kijelenthető hogy kiforrja magát, és a topic alapján érdemes alaplapot+ ramot vadászni hozzá. Meg tudlak érteni én is nem tudom hány évig maradok a z170+6600k kombón. A videókártya lesz még kérdéses de gtx 1080 után ment vissza a gtx 970 mert mindent visz szépen még mindig meg kellett a pénz. A vega úgy néz ki bukó a 400w fogyasztásával meg a gtx 1080+-10% teljesítményével. Lehet hogy valami volta lesz a nyerő gddr6-al. 370w tdp-s vgat nem veszek még 1x mert befűt télen/nyáron is, a 180w-ot kajáló 1080 még pont ideális egy kisebb lakásba. Borítékolható hogy a volta még tovább megy a kiváló teljesítmény/fogyasztás kombóval, amit a pascallal lefektettek.

[ Szerkesztve ]

(#925) Interceptor válasza ->Raizen<- (#924) üzenetére


Interceptor
addikt

Gondolkoztam többször is vga cserén 1070-esre, de mindig lemondok róla, igazából nem annyira indokolt a váltás, AAA-val jóformán nem játszom csak régebbivel. Egyedül KF2-nek még jól jönne az 1070 de nem életbevágóan fontos. Ez a legcombosabb játék amivel játszom jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#926) ->Raizen<- válasza Interceptor (#925) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én is mivel toltam? Felturbózott doom3-al duke nukem foreverrel, az összes codot elővettem... Most doom 2016.. Nosztalgiázás ebben az évben csak... Annyi game kimaradt hogy bőven elég mindenhez a 970.

[ Szerkesztve ]

(#927) MiklosSaS válasza jim bcs (#921) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Valahogy mindig visszatérek a helyes útra :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#928) Interceptor válasza MiklosSaS (#927) üzenetére


Interceptor
addikt

De az Intel a sötét oldal nem? :D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#929) _Horka_ válasza Interceptor (#928) üzenetére


_Horka_
aktív tag

A könnyebb út csábítóbb... :D
Nem baj az, tömni kell az a nagy kék bukszát is valakiknek. Ha nem így lenne, az AMD is pont ugyanúgy elszállna egy idő után, ahogyan az elmúlt pár évben az Intel.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#930) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#927) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én 2013 óra csak a helyes úton vagyok! ;] Akkor kukáztam az fx-es rendszerem.

[ Szerkesztve ]

(#931) _Horka_ válasza ->Raizen<- (#924) üzenetére


_Horka_
aktív tag

370W a FE vizes kártyájára igaz. A "sima" 300W-al beéri. Viszont azt ne felejtsd el, hogy ezek a kártyák nem a consumer (gaming) piacra lettek tervezve. A meghajtók nem arra optimalizáltak. Valamint, egy fontos különbség a HBM2 memóriák mérete (prociba tokozozva) nem kicsit meghatározó a TDP-nél. Az RX VEGA kártyákba "csak" fele akkora mennyiség (8GB) lesz belehegesztve.
Szóval, még ne temesd ezeket a kártyákat. Várjuk meg mi lesz (mit tud), ha kint lesz! :)
Bár őszintén, én sem várok csodát ezektől, de némi árleverést azt igen :)

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#932) ->Raizen<- válasza _Horka_ (#931) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A vega sem éri be majd kevesebbel egy kis hot infó:

info Claymore-tól az Ethereum fórumon:
"Vega is ... hot. In stock it takes about 400-450W in dual, 300-350W in ETH-only mode at about 33MH/s. And it's throttling like hell. It's very good in dual mining mode, but it's too hot."

(#933) Interceptor:

Eléggé odarakta az amd a ryzent nézd meg 65k-ból az 1600 játékokban hozza az új 6 magos HEDT procit ami több mint dupla annyiba kerül. Persze az oc tartalék meg stb intel oldalán van. Sztem a threadripper nagyon oda fog verni ennek a méregdrága x299 platformnak.

[ Szerkesztve ]

(#933) Interceptor válasza _Horka_ (#929) üzenetére


Interceptor
addikt

Világos, hogy elszállna, de jó lenne valami egyensúly végre a két gyártó között. Nem szoktam beállni egyik oldalra sem, de most kivételesen örülnék ha az AMD újra odak*rna valami nagy tockost az Intelnek, és akkor helyre állhatna a mérleg talán :D Régen mikor s939-em volt a legjobb, sokan valódi indoklás nélkül Intelt vettek, mer hogy az Intel. Ilyen alapon akkor IBM az lenne az igazi :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#934) MiklosSaS válasza Interceptor (#928) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sotet vagy nem, helyes vagy helytelen nem szamit. A lenyeg az hogy brutal eros es nincs vele gebasz. Ez a lenyeg....
Az utobbi idoben mindig kiprobaltam par AMD termeket (FX-6100/8120/8350/6300, par APU, 7990, 290X, 270X, Fury-X) de valahogy mindig csak a baj volt vele.....mindig. Soha semmi nem ment siman, gordulekenyen.

Crysis 3 : 1800X@3.95 GHz + tuningol GTX 1080

Crysis 3: 7800X@4.6 GHz + tuningolt GTX 1080

Es meg egy jopar jatek, + ram mizeria, + ha tuningolsz akkor csak Pstate kulonben nem veszi vissza az orajelet meg a feszt....ez igy mind...egyben...szoval inkabb az Intel.
Majd befizetek egy i9-re amikor esnek kicsit az arak, es a fotelbol nezem hogy fogjak csiszolgatni a Rizskat :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#935) jim bcs válasza Interceptor (#933) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem lesz tockos, a Performance kategória ellen nem tud letenni semmit, itt legalább 15 év lemaradása van.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#936) Interceptor válasza MiklosSaS (#934) üzenetére


Interceptor
addikt

Erőben nem jobb, stabilitásban sem feltétlen most már, te szívtál egy sort megértem ha nem tetszett, de dupla annyit kiadni ugyanazért a szintért nekem nem érné meg. Inkább összeválogatnám okosba az alkatrészeket amivel nincs gond a tapasztalatok alapján.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#937) Interceptor válasza jim bcs (#935) üzenetére


Interceptor
addikt

A HEDT platformra gondolsz? Mekkora annak a vásárló rétege arányaiban?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#938) BullKoxa válasza MiklosSaS (#909) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Kérdezni szeretném a HWinfot hogyan csináltad meg hogy osztva legyen? Én próbáltam de csak üres vonalas lap lett az eredmény. :((

Köszönöm válaszodat.

(#939) _Horka_ válasza MiklosSaS (#934) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Igen, igen... emlékszem a fura FPS-dropokra, amikről beszámoltál.
Ha jól emlékszem, más ilyennel nem találkozott (én sem). Ez nem a rizsa bűne, inkább valami specifikus összeakadás lehetett. Persze, nem ez a lényeg, a lényeg hogy nincs már ilyen gondod a Crysis-el... :)
A nyugalom sokat megér. ;)

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#940) MiklosSaS válasza BullKoxa (#938) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Bal also klikk.

(#936) Interceptor: nem szamit ki mit mond, a rendszer porgosebb, erosebb. Jah, hogy a Cine15 multiban kap 200 pontal tobbet az 1800X..leXarom..

A jatekokban tobb az FPS, simabbak, nincs dropp...nem kell annyit buzeralni. Nekem ez a fontos, nem az hogy a 12 szalas i7 200 pontal kap kevesebbet mint a 16 szalas R7 Cine15-ben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#941) _Horka_ válasza Interceptor (#937) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Hmmm... nem tudom mire gondolt. A HEDT platformra nem hiszem. Már csak azért sem, mert a threadripper (a tesztek szerint pl: "AMD Ryzen Threadripper demolishes Intel Core i9 in price vs performance stakes [link] ) bőven jobb mint az I9.

Hmmm... de akkor vajon mire? :D

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#942) BullKoxa válasza MiklosSaS (#940) üzenetére


BullKoxa
őstag

nekem ilyen lesz. igaz Beta,de nem hiszem ettől lenne.

(#943) _Horka_ válasza MiklosSaS (#940) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Nem akarok kukacoskodni, de ez esetben neked nem a 7700k kellett volna? Ott tényleg több az FPS és stabil. Lemossa a 7800X-et... Crysis-ben is.

[ Szerkesztve ]

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#944) MiklosSaS válasza _Horka_ (#943) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem.

Az X299 fejlesztheto, a Z170/270 pedig holt vagany. Kulonosen hogy mindjart itt a 8700K/8750K 6/12-el.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#945) _Horka_ válasza MiklosSaS (#944) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Igaz, igaz. Valóban jövőbelátóbb. Mondjuk a 8700k az pont 1151 kompatibilis, de attól még jön nemsokára.
Amúgy ami engem igazán érdekel, az a quad channel. Egyelőre nem tervezek váltani, mert egyszerűen nem éri meg, de kíváncsi leszek, milyen mozsárokat sütögetnek el a HEDT platformokon :)
Szóval, popkorn bekészít a kényelmes fotel mellé, aztán majd meglátjuk melyik metróra érdemes felpattanni piros/kék... :D

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#946) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#944) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Fejleszthető ez tény de ott a 160w tdp limit.. Nem biztos hogy kapsz 18 magos intelt az alaplapodba sőt... intelt ismerve dobhatod ki a drága pénzért vett alaplapodat és vehetsz egy rev 2.0 verziót 220w tdp-vel megtámogatva combosabb tápellátással. :D

(#947) MiklosSaS válasza _Horka_ (#945) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hiába 1151-es tokozás de nem fog müködni csak Z370/H370-es lapokban. A quad channel tényleg jó móka, ad egy kis plusszt a rendszernek.

Szerintem lényegtelen hogy piros vagy kék mindkettő brutál erős lesz. Annyi csak hogy a pirosnak kell még egy kis idő, egy kus csiszolgatás...aztán rendben lesznek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#948) MiklosSaS válasza ->Raizen<- (#946) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De nekem nem a 18 magos a cél. Egy forrasztot 10 magos 4.6 GHz körül HT-el már jó bolt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#949) ->Raizen<- válasza MiklosSaS (#948) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szerintem ebből az lesz hogy kijön a rizsa ripper 16 maggal, meglátod, és már váltasz is arra. :DDD

(#950) jim bcs válasza Interceptor (#937) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#937) Interceptor
Arra, van élet hazánkon kívül is.

(#941) _Horka_
Hagyjuk ezeket a vicces teszteket, majd 15 év múlva esetleg. Nemrég előtted leírták tisztán, hogy egy bughalmaz az egész, van ahol már nem tud versenyezni, ezt el kellene fogadni. A témát én itt le is zártam, nem fogok amd fanokkal vitázni, no meg felesleges Flame halmazt indítani.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.