Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-18 16:20:34

LOGOUT.hu

Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) MiklosSaS válasza Petykemano (#800) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lassan jon fel az FX..szep. Csak 20 %-al van lemaradva a 6700K-tol...

Remelem lesz tobb ilyen jatek is....latjatok 3 eve mondom hogy DX11-ben az FX gyenge...itt a bizonyitek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#802) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Itt egy kep, csakhogy ne haljon ki a topic :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#803) Habugi válasza MiklosSaS (#802) üzenetére


Habugi
addikt

Jövök én is egy-két újabb eredménnyel.., ne érezd magad egyedül. :D

Egy korábbi AVX2-es LinX, levegővel..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#804) Habugi válasza Habugi (#803) üzenetére


Habugi
addikt

Szokásos/fenti beállításokkal egy ilyen is:

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#805) MK VII


MK VII
veterán

Nem semmi eredmények srácok.. Gratula. :)
;)

(#806) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Berakom is is :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#807) MK VII válasza MiklosSaS (#806) üzenetére


MK VII
veterán

Az má döfi... :D 8ghz... Mennyi volt az összes fogyasztása a rendszernek?

(#808) MiklosSaS válasza MK VII (#807) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, de csak egy magon..illetve fel modulon. Szamoknak jo, de lehet hogy egy 4.5 GHz-re huzott 3570K is pofan veri c/c-ban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#809) lovas001 válasza MiklosSaS (#808) üzenetére


lovas001
aktív tag

1,81 V gondolom ezt már a ln2 hűtési rendszerrel ugye ?

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#810) MiklosSaS válasza lovas001 (#809) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#811) lovas001 válasza MiklosSaS (#810) üzenetére


lovas001
aktív tag

Így is nagyon szép eredmény grat hozzá :R

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#812) Petykemano


Petykemano
veterán

Doom
Vishera versenyben. Semmi extra, csak nem a szokásos "bármilyen intel cpu 2x gyorsabb"

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#813) MiklosSaS válasza Petykemano (#812) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Helyes. Végre erõre kapnak az FX-ek rendesen és nem a 1-2 szál dolgozik, hanem az összes. Ilyen tempóban különösen FHD felett lehet pariban lesz az FX-8350 az i7-6700K-val. :C Csak induljanak be rendesen a DX12 játékok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#814) kovsol válasza MiklosSaS (#813) üzenetére


kovsol
titán

Miért a doom dx12?
Egyébként a forza6 béta az DX12 és mégse használja rendesen a több magot.

May the Force be with you!

(#815) MiklosSaS válasza kovsol (#814) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A DX12-ot nem a Doom-ra ertettem. Azt olvasgattam itt-ott hogy a DX12 jobban kedvez a tobbmagos processzoroknak, igy az FX-ek teljesitmenye is javulhat.

A Doom meg csak egy jol optimizalt jatek tobbszalra.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#816) szinesz.bob válasza Petykemano (#812) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

:((

(#817) Petykemano válasza Petykemano (#812) üzenetére


Petykemano
veterán

fx-8370 vs i5-6400

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#818) MiklosSaS válasza Petykemano (#817) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jó teszt, a majdnem legnagyobb FX, a legkisebb i5...125 W vs 65 W.

Ezen felül pedig positiv dolog hogy csöppet javultak az FX-ek. Végre meg lehet mozgatni mind a 4 modult.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#819) Petykemano válasza MiklosSaS (#818) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, de mindegy is, hogy legnagyobb legkisebb, mert nagyjából egy árban vannak. (nem számolva más körítéssel)
Nem lett jobb, csak nem a szokásos "bármilyen intel processzor 2x jobb, mint a legerősebb AMD FX".
Fogalmazzunk úgy: beérett.
Figyelembe véve, hogy mennyi ideje adják ugyanazt, még ha csak kis számban is, lehet, hogy az AMD-nek ez a FX-X3XX széria lehetett a legjobb ROI-val rendelkező befektetése. :P

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#820) MiklosSaS válasza Petykemano (#819) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jó befektetésnek nem nevezném. Töb mint 4 év szopóroller után lassan kezd beérni, de addigra már el van avulva a platform...meg jön az új széria....
Tehát ez minden csak nem jó befektetés....inkább lassan enyhül a kínlódás és végre meutogathatja az igazi erejét.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#821) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Rakok már ide egy tuningos eredményt. A proci 1,345v-on járt 4,7 ghz-en a ballistic ramok 2600 mhz-en 1,2v mellett. Nem sok kellene hogy ráduplázzak az fx 8320 r9 290-es eredményemre ami 4,4 ghz-en hozott 24 ezret. A 3dmark 2001-es eredményem is új egyéni rekord, program buhera nélkül túl van a 100 000 ponton.

[ Szerkesztve ]

(#822) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Új szörnyetegek az Intel mühelyébõl.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#823) aok1


aok1
tag

6700k-ra 4.5 Ghz-en ennyit dob.Ezt a tesztet én nem ismertem.Így lefutattan én is.

(#824) aok1 válasza MiklosSaS (#748) üzenetére


aok1
tag

És ez hogy?Nekem 4.5-ön dob ennyit.

(#825) MiklosSaS válasza aok1 (#824) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mit'tom en...lehet nem volt rendesen beallitva. Mar tobb mint fel eve 5820K-m van.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#826) Harley quinn


Harley quinn
tag

[link] ez egész érdekes lenne ha komolyan be következne 12 magos 7nm proci 2018 ban :Y

(#827) MiklosSaS válasza Harley quinn (#826) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

BaXhatjuk ha a játékok 80%-a alig kezel 3-4 szálat...meg haba 3 GHz-es Celeron is padlóra küldi 1 szálban.

Villantson valamit a Zen-el, akkor majd meglátjuk.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#828) Harley quinn válasza MiklosSaS (#827) üzenetére


Harley quinn
tag

Igen de egyre jobban terjednek az olyan játékok mik egyre több magot és szálat használnak így szerintem egész esélyes lesz a Zen

(#829) Petykemano válasza MiklosSaS (#827) üzenetére


Petykemano
veterán

(3-)4 szálra való skálázódás már elég ahhoz, hogy a 4 magos athlonok labdába rúgjanak a celeronok és i3-ak ellen. Tulajdonképpen már ez a helyzet is jónak mondható. Itt és ha ezen egy picit túlnyújtózunk (DX12 tervezetten 6 magig skálázódik), akkor a 6-8 magos (3 éves) visherák állják a sarat az elmúlt évek i5 és mainstream i7-ekkel szemben.

Jelenleg a programok (játékok) nagy része pont azért nem skálózódik 3-4 szálnál tovább, mert a piac cca 90%-a celeron i3, i5 vagy más többnyire 4 szálas processzor (Ugye a 2 magos cerkák most kezdenek majd kikopni)

A zen sikerét szerintem nagy mértékben befolyásolja az, hogy az Intel lehozza-e mainstream árba a 6 magos jelenleg még E-s változatot. Ha igen, akkor a programok fognak majd skálázódni 6-8 magra és akkor a zen nyert.
Figyelembe véve azt, hogy DX12 és a Vulkan is egy ilyen szoftveres irányba indult, szerintem erre van esély. a Kaby lake egyelőre nem tűnik úgy, hogy jelentősen IPC előrelépést hozna a Skylake-hez képest. (Jelentős alatt olyan mértéket értek, amivel az intel továbbra is erőltetni tudná a jelenlegi magszámokat kiütve minden 4-nél magasabb magszámú próbálkozás létjogosultságát.)

Ha a jelenleg 70-80%-os IPC előny leapad mondjuk 20%-ra, az már nem olyan jelentős, hogy ne lehetne fontolóra venni egy inkább többmagos processzor vásárlását. Ez a Vishera idején azért nem volt így.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#830) BGyulaHUN


BGyulaHUN
tag

Sziasztok!
Alaplapot szeretnék venni,természetesen majd procit is hozzá. Jelenleg AMD platformom van, Asrock 970 Pro 3 és FX 6300 proci,ezeket cserélném le.
A kérdésem az lenne,hogy milyen socketet nézzek,mert nem igazán értem ezt a 1155 1150 satöbbi különbséget,ezzel vagyok bajban. Vagy maradjon az AMD platform? Tuning nem fontos mert nem értek hozzá.
Játszani használom a gépet. Milyen foglalatra érdemes pénzt kiadni? Esetleg ha procit is tudtok ajánlani mellé azt megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#831) Petykemano


Petykemano
veterán

Megint egy Skylake i5/i7 vs Vishera játékteszt Nem állítom, hogy a legautentikusabb forrás.

Azért sok helyütt nem marad szégyenben. Pedig 15-20%-kal olcsóbb, mint a 6600k. Ennél persze nyilván van olcsóbb i5 is, és az is gyorsabb, mint a 8370. És bevallom, jelenleg én se vennék Visherát.

De az azért látszik, hogy a 6-8 magos Zennek lesz terep.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#832) Harley quinn válasza Petykemano (#831) üzenetére


Harley quinn
tag

Érdekes hogy 1440p Ben többször nyakán van még a i7 nek is vagy ép el veri de azért kíváncsi lennék egy Hitman, Warhamer fajta dx12 re vagy esetleg DOOM ra mert így lassan kezd be érni a fx procik

(#833) Devas válasza BGyulaHUN (#830) üzenetére


Devas
őstag

Szerintem varj meg az uj AMD Zenre meg kb fel evet, es csak akkor cserelj.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#834) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Varjatok a ZEN-t :D ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#835) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Van egy asus p5k alaplapom, amitől nem akarok még megválni, Q6600 processzorom van, és fogok venni egy NV980-at.
A kérdésem az, hogy az alaplapom által támogatott processzorok közül van még értelme vennem egy gyorsabbat, fog az még segíteni a vga kihasználhatóságában?

Ha igen, akkor melyiket érdemes választani, egy-két opciót tudnátok javasolni?

CPU support list: https://www.asus.com/Motherboards/P5K/HelpDesk_CPU/

PC

(#836) MiklosSaS válasza Wasquez (#835) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem inkább cibáld meg a mostanidat rendesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#837) Wasquez válasza MiklosSaS (#836) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szóval akkor nincs olyan processzor, amivel lényegesen jobban járnék?
Például a Q9650 vagy a módosított XEON x5460 3.16GHz/12M/1333Mhz

A Q6600-am felhúzva ezeknek a közelébe érhet? Van egy E8400-as proci a másik gépünkben, az gondolom, gyengébb, mint a Q6600!?

PC

(#838) lovas001 válasza Wasquez (#837) üzenetére


lovas001
aktív tag

Q6600 a mai napig jó kis processzor. Abban a lapban járattam eddig fix 3,2-n (ha jól rémlik 3,6 volt a vége nálam). Érezhető lesz a gyorsulás :K

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#839) Wasquez válasza lovas001 (#838) üzenetére


Wasquez
senior tag

Akkor marad ez, ha azt mondjátok, nem érdemes lecserélni!
Utánaolvasgattam, és találtam egy tuning megoldást, ahol az egyik kivezetést leszigetelik, és ettől 3gHz-n fog menni. Így jó lenne a 980 kártyához már?
4gb memóriám van, az elég lesz, vagy oda sem ártana a 8Gb? Sajnos DDR2 és így zsebbe nyúlós lesz, ha bővítenem kell!

PC

(#840) lovas001 válasza Wasquez (#839) üzenetére


lovas001
aktív tag

Ezt a leszigetelős dolgot nem igazán értem. Tuning az biosból történik annak precíz beállításával.itt van hozzá egy kis segédlet. A ramot illetően elkél már bizony a 8gb. Itt aprón ki lehet fogni sokszor jó áron( 2gb-s modult).

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#841) core i7 válasza Wasquez (#839) üzenetére


core i7
addikt

Nekem már böngészőben elfogyik 4Giga :D

(#842) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv
Az a kérdés hogy két procer és egyben platform közül melyikkel jár jobban az ember hoszabb távon.
Kicsi pici játék, és főleg photoshop indesign és adobe proff csomag azaz szinte minden ami adobe.
Nos a ket patform konkrétan :
1.

Gigabyte GA-X58A-UD7 alaplap 2×4gb ram kitben hozzá 1366 socket proci intel 5560 cpu.

2. Asus ( talan vamai evo ) alaplap fm2 (annak a pontos típusát nem tudom), és hozzá ugyan ugy ddr3 4*2gb ram kit. És A10 5800 cpu.

Mind két platformhoz minőségi chiftech 500w os táp és nvidia asus gtx 750ti kártya kerül be építsre.
Nos ez a két választási lehetőség van.
A hozzaertoktol kérdezem hogy melyiket érdemes megtartani / használni?
Az egyik újabb (persze csak aránylag.) A másik régebbi ám de intel és még azért fejleszthető.

Az giganak win7ig van supportja viszont az intel és tudok bele rakni 1366os i7 procit
Az amd az talán már win 10es de a doboza szerint win 8.1 biztosan supportolt.

Nos ennek illetve a fentebb leirtaknak a fényében kérek véleményt ha lehet akkor egy kis indoklással hogy jobban megertsem a mierteket.

(#843) MiklosSaS válasza Nyugis (#842) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az elsõt, mert Intel, mert 4mag /2 szál, és erõs.

Ne FM2-õt, mert csak 2 modul (4 szál), harmat gyenge, néha még egy pentium is elveri. De ugy általában a pentium és az i3 között van háromszor annyi fogyasztásal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#844) Wasquez válasza lovas001 (#840) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez egy hardveres megoldás elvileg:
https://logout.hu/cikk/intel_core_2_q6600_hardveres_tuningja/kivitelezes_es_teszteles.html

PC

(#845) lovas001 válasza Wasquez (#844) üzenetére


lovas001
aktív tag

Értem. Csak nem látom át ,hogy mivel jobb ragasztgatni mint csak beállítani biosban.(2. lépésnél irja hogy bios ban kell utána állítani...) 3 végkimenetel közül csak az 1. vel járnál jobban ,ha jobbnak nevezhető az állítgatás helyett a szétszedés illetve ragasztgatás :F A végén írja ,hogy nem áll fenn a túlhúzás esélye...hát kb ugyan annyira áll fenn szerintem ,mert úgyszint feszültséget kell állítanod hozzá. Véleményem szerint simán menj be a bioszba állítsd e a szorzó és fsb párosát a kívánt értékre adj neki a cikkben is megharározott feszültséghez hasonlót és teszteld le a stabilitását. Ha működik öröm és bódottá :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#846) Wasquez válasza lovas001 (#845) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ezt írja a végén:

Összefoglalóan, röviden: Könnyen kivitelezhető, stabil, nem áll fenn a túlhúzás veszélye (persze csak akkor, ha meg vagyunk elégedve az így elért teljesítménnyel), kevesebb feszültséggel tudunk így hasonló üzemmódot elérni mint szoftveres húzásnál. De, végül is rátok bízom a döntést. Mindenesetre kösz hogy végigolvastad!

Ennyivel jobb mint a tisztán bios matatás.
Teljesen nem vagyok biztos benne, de talán olyan ez, mint ha egy csőből kivennéd a fojtás és úgy érsz el nagyobb légtömeget, vagy felemeled a nyomást. A végeredmény ugyanaz, de a második megoldás veszélyesebb és több energiát is felemészt.

PC

(#847) lovas001 válasza Wasquez (#846) üzenetére


lovas001
aktív tag

Ezt én is olvastam :) + Mivel a hozzászólásokat is végig futotam ezért tettem fel a kérdést. :R De lehet hogy igazad van.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#848) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Le lehet torolni a port a topicrol :)...Lassan indul a Zen-dules...

Nagyon kivancsi leszek hogy a jopofa marketing es az igergetesek melett milyen portekat tesz le az asztalra az AMD. Tulajdonkeppen mint CPU gyarto ez az utolso dobasa....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#849) hszilard666


hszilard666
veterán

Napot!
Régen jártam erre. Ez az új FX off? :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#850) MiklosSaS válasza hszilard666 (#849) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem. A régi még életben van egyelõre....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.