Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-18 16:20:34

LOGOUT.hu

Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) blu79 válasza rambustibi (#697) üzenetére


blu79
addikt

Érdekes hogyan próbálod megmagyarázni az Amd gyengeségét, a teszt világosan megmutatja mi a szitu. Nem vagyok Amd ellenes de ez a valóság.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#702) MiklosSaS válasza rambustibi (#697) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Felhivtam a gyereket es leforditottam neki a hozzaszolasaidat a tesztrol. Ezt uzeni:

" Legkozelebb puceran fognak tesztelni, nehogy a nem azonos arfekvesu also gatyajuk befolyasolja a kulonbozo processzorok teljesitmenyet"

Ne haragudj, de hulye kerdesre csak hulye valaszt kaphatsz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#703) norbert1998 válasza rambustibi (#691) üzenetére


norbert1998
veterán

Mivel lehet, hogy magánszemélyek és saját gépeikről lehet szó, főleg, hogy tuningosok, hihető, hogy olyan deszkákl voltak otthon, az fx-hez meg csak szereztek valami normálisat. Vagy bármi, de ebbe nem kellett volna ennyire belekötni, említeni lehet, de erre fogni az FX alulmaradását felesleges és irreális.

(#704) do3om válasza rambustibi (#700) üzenetére


do3om
addikt

Na és mi van az opteronnal?
Megy már?

Otthoni felhasználásban nagyon nagy leégésre számítok ez az igazság. Márpedig a TX-ed a legjobb gamer kari, most meg egy játékra középkategóriát is éppen megütő cpu lesz mellé.
Kevés lesz a 3400-as max turbó.
Meg írtad hogy nincs tuning, de a turbó szorzót sem lehet belőni fixre?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#705) hszilard666 válasza MiklosSaS (#702) üzenetére


hszilard666
veterán

:C De rossz xD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#706) rambustibi válasza MiklosSaS (#702) üzenetére


rambustibi
őstag

Ha már mindenre oda figyeltek (vagyis nem) hogy korrekt teszt legyen, akkor legközelebb ilyenre is figyeljenek.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#707) MrM94 válasza rambustibi (#706) üzenetére


MrM94
őstag

Szerinted befolyásolta a teljesítményt?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#708) MiklosSaS válasza MrM94 (#707) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem hagyjuk a temat. Meg nem dontottem el hogy a kedves kolleganak tenyleg csak ennyi a szakmai szintje, vagy csak trollkodik.
Az alairasa az jo.. :C , vagyis a masodik fele. Tudod van az a mondas hogy az okos mindig tanulna es nem tanitana (tanacsolna) a buta gyerek meg mindig tanitana/tanacsokat osztogatna de sohasem tanulna. ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#709) MrM94 válasza MiklosSaS (#708) üzenetére


MrM94
őstag

Én szeretnék kapni egy választ rá. :R
Amúgy +1 igazad van.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#710) rambustibi válasza do3om (#704) üzenetére


rambustibi
őstag

Opteron köszöni jól van, de még nem üzemel.
fx9590-et is sokan fikázták, ennek ellenére jól teljesített :K, viszont régi vágyam, hogy legyen egy szerver gépem. Ez most végre megvalósul. Köszönhető ez annak, hogy brutálisan pofátlanul olcsón sikerült a processzort megvennem a bolti árához képest. :U
A 12 magos kistesó "alap órajelen" egy gtx980 mellett egész jól "hajt": [link] ;)
;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#711) MrM94 válasza rambustibi (#710) üzenetére


MrM94
őstag

Kaphatok énis egy választ?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#712) rambustibi válasza MiklosSaS (#708) üzenetére


rambustibi
őstag

Semmiképpen sem akarok megfelelni senkinek sem, csak magamnak. Ha valaki privátban kérdez szívesen válaszolok, semmivel sem vagyok különb, ha privátban nem válaszolok.
Ez sem tetszik neked.
Neked semmi sem tetszik, amit én csinálok, akkor miért velem foglalkozol és miért nem magaddal?
Esetleg a saját nemedhez vonzódsz, akkor messze kerülj el!!!! :W

Ha valaki még buzulni akarna, akkor miklosss2012 fórumtárshoz fordulhat.

Lépek innen a homárok tanyájáról...

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#713) MiklosSaS válasza rambustibi (#712) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudod nagyon jol hogy az alairasod az en alairasomra a reagalasod....akkor ki is foglalkozik a masikkal?

Erre pedig csak azt tudod reagalni hogy lebuzizol....a franc sem foglalkozna veled ha nem tomned a forumot a hulyesegeidel....aztan pedig te vonsz kerdore?! Nem tehetsz rola, ez a te szinted...ennyit tudsz...ennyit dolgoz fel az agyad. Nem haragszom rad emiatt.

Ha itthagyod a topicot, azt unnepelyes bucsuval megoldjuk. Szerintem senki sem fogja hianyolni a szakmai tudasodat.

Az Isten mentse meg azt akinek te adsz szakmai tanacsot privatban....

Reszemrol zarom!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#714) lovas001


lovas001
aktív tag

Kicsit kezd elharapozzani megint ez a topik is illetve elég keményen le vannak szolva ember(ek). Alapvető feltevésem hogy nem érdemes továbbra sem összehasonlítani 2 olyan processzort amelyek nem esnek 1 azonos kategóriába. Lásd i7, FX-bármely modell.Meg lehet közelíteni egyes tesztekben az fx el a i7 szintjét akár ,de ettől még nem beszélhetünk 1 kategóriáról sőt. Tételezzük fel hogy a hétköznapi user bemegy a boltba és kér egy 8320 as cpu-t ,többségünk tudja hogy legtöbb alkalommal kényelmesen el lehet érni akár az fx9XXX órajelét is a mindennapokra, de a hétköznapi user szeretné összarakni/rakatni aztán menjen, ne kelljen vele mahinálni. Ekkor a teljesítménye fele sincs annak mint amit tudna. Ez a proci került, amikor pl én vettem 32 Mátyásba erre tettem egy 12 k értékü hűtést és vígan elvagyok 4,9 en a mindennapokba. ekkor már lényeges a teljesítménynövekedés már az i5 felett tud teljesíteni szinte mindenhol. És ekkor árban még mindig csak ugyan ott tartok mint egy i5. Ezeknek az embereknek volt értelmes döntés az fx szerintem Akik nem félnek hozzányulni és van idejük energiájuk beállítgatni hangolgatni . És lehet bárki bármilyen elvakult azt el kell ismerni hogy ennek a rétegnek előnyösebb az i5 nél ha esetleg munkára is kell fogni a masinát. Alternatíva kérdése pedig egyszerüen nem létezik mivel AMD nem gyártott az elmult 5-7 évben a felsőkategóriába semmit. Ez van ezt kell szeretni, de amit tud azért azt sem szabad elvenni tőle.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#715) daveoff válasza rambustibi (#710) üzenetére


daveoff
veterán

Ezen a videón nincs se beállítás, se fps, se semmi, így nehéz megítélni mit tud az opetron. A másik, hogy COD-ban a 980 alá talán egy i3 is elég, hogy jól fusson...

lovas001: Ha így állunk hozzá, akkor az i5 is ugyanúgy húzható, nem is kicsit, főleg egy 2500k, és akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad...

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#716) MrM94 válasza daveoff (#715) üzenetére


MrM94
őstag

+1

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#717) lovas001 válasza daveoff (#715) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nem egészen de ezt már lejátszottam a kolegákkal a topik legelején ráadásul 4690k ellen ami 4,5 ön ment.(BH teszt firestrike teszt conebench stb...)

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#718) norbert1998 válasza daveoff (#715) üzenetére


norbert1998
veterán

5 GHz-en szalasztottam, egész kellemesen hűthető egy 10k-s hűtéssel :K
az FX-et nem tudnám még 4.5-ig se vinni rendes lapban ezzel a hűtővel.

(#719) mackosajt válasza norbert1998 (#718) üzenetére


mackosajt
addikt

Bocsi, de legalább hülyeséget ne írj.

A te esetedben elég egyértelmű, hogy neked esélyed sem volt 4 GHz felé menni abban a lapban.

Más egy 10k huf hűtővel kihozza a 4.5-öt, amivel nyaldossa a te 2500k-d teljesítményét, munkában meg ahol ki van használva minden szál, akár üti is.

És mennyibe is került a váltás neked?
Egy fx alá való jobb lap új árába.
Újabb procikat ne is említsük.

Nem akarok megbantani senkit, megvedeni se az AMD-t igazán, de azért hasonlítani egy 100+ k huf Intel processzort egy 35-45k fx-hez, kicsit vicces.
Pláne erre verni a cerkat.
A Lamborghini és a Ferrari persze hogy 0-200 veri a skyline-t, vagy egy másik, de hasonlóan nagysagrenddel olcsóbban kapható autót, de a Nordschleife-n lehet pislogás lenne. ;)

Teszkos cipőt az hasonló márkás cipővel hasonlítsuk.
Ettől még ugyanúgy lehet járni kecskebor cipőben, ugyanúgy elviszi a-bol b-be az embert, ugyanúgy bele lehet vele lépni a kutyaszarba is.

;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#720) MiklosSaS válasza mackosajt (#719) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem az arcedularol szolt a dolog. Mindket fel kozep es felso kategoriast cuccat osszeugrasztani...ennyi.

Ha igazan troll volna valaki akkor egy haromszor annyiba kerulo 5930K-t eresztet volna neki....eselye sem lenne az FX-nek.

Maskulonben a tesztekben fentebb i5-rol volt szo, ami azert nem annyira draga egy 8350-hez kepest. Sot..ha az alaplapot is figyelembe vesszuk lehet egy arban jonnenek ki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#721) norbert1998 válasza mackosajt (#719) üzenetére


norbert1998
veterán

hát tudod, ezt erősen kétlem. alulfeszelt, folytott FX-em volt mennyi is, 65 fokos? egy rendes lapban az minimum 70 fok, ha nem 75, és akkor hol van még az 5 GHz ?
Megtaláltam egy régebbi grafikonom. 4.4 GHz-en az FX 65 fokos volt egy aida CPU only alatt, 10 perc után. 5 GHz-en a 2500k is ennyi. És az nincs visszafojtva.

(#722) mackosajt válasza MiklosSaS (#720) üzenetére


mackosajt
addikt

Kétlem az arbeli dolgot.
Nekem a 8120 cseréje 20+ lenne.
És akkor egy 2500k, vagy 3770k lenne.
Játékban kapnék 5-15 átlag fps-t a teszteket látva.
A média markt szlogent ismerem. ;)
Fogyasztás meg nem igazán izgat. ;)

Norbi...
Szóval 4.4-en 65. Ahham, ebből neked egyértelmű, hogy mennyi lett volna, miközben soha nem ment annyit.

Korábban a 8120-ammal nem bírtam igazán stabil 4.4-et, mert nem fektettem bele időt.

Pár teszt ment már 4.5-4.6 között is, csak most 24/7-re 4.4 van inkább belove. És stabil.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#723) MiklosSaS válasza mackosajt (#722) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

FX kombo:

FX-8320: 50K huf
alaplap: 45K HUF (Asus M5A99X EVO Rev 2.0)
huto: 10K HUF

i5-4690K - kombo

4690K - 74.500 HUF
alaplap: 30K (MSI Z97-G43)
huto: 10K HUF

AMD kombo: 105K HUF
Intel kombo: 114K HUF

Mindenket kombot ujonan ugyanaz a boltbol valasztottam. Az FX 8350 helyett 8320-at raktam be. Az alaplapot ugy valasztaottam hogy biztosan menjen benne a 4.6 GHz mindket oldalrol.

Tehat a kulonbseg az kemeny 9000 magyar Matyas. Amit intenziv hasznalat melett megsporolsz 12-16 honap alatt a villanyszamlan.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#724) daveoff válasza mackosajt (#722) üzenetére


daveoff
veterán

Nem az átlag fps a lényeg, hanem a minimum!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#725) mackosajt válasza MiklosSaS (#723) üzenetére


mackosajt
addikt

Bocs, lapot kicsit alul araztam

Ipon.hu - merlin
8320 42k
990x gigabyte lap, mint pl nekem, 30k
Brocken 10k

Legyen 85k

Nem kell only high End cuccokkal számolni.

@daveoff: láttad a lab. ro tesztet.
Na ott a minimum se volt sokkal elterobb, sőt, volt ahol még annyi se

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#726) MiklosSaS válasza mackosajt (#725) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha nagyon kell sporolni bele tudom nyomoritani 100K-ba, olcsobb mATX Z87 lap + i5-4670K komboval.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#727) norbert1998


norbert1998
veterán

Új rekokrom: 48-as szorzóval 105-ös bclk-val 1.44 volton (cu-z szerint) 7.92 pont cinebench 11.5 multicore.

[ Szerkesztve ]

(#728) mackosajt válasza MiklosSaS (#726) üzenetére


mackosajt
addikt

Hát, ha akarom, én is tudnék olcsóbban osszerakni. ;)

Maradjunk abban, hogy a 20+ simán hozható.
Hűtővel.
Az meg egy átlagos magyar háztartási költségvetést nézve, simán nem mindegy, hogy mire megy el.
Vehet belőle több memóriát, jobb vga-t, jobb tápot.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#729) V!ck válasza MiklosSaS (#723) üzenetére


V!ck
aktív tag

Túlspilázod az alaplap-dolgot, mindenki azt hiszi, hogy FX alá 990X vagy 990FX kell... mi a lóf..pikulának? Max ha többkártyás rendszert akarsz. Egy 30k-s M5A97 EVO R2 ugyanúgy 6+2 fázis és megvan 30ból, simán megy benne a procim 4,8-on. A giga 970 ud3p még olcsóbb és ugye a ph fórumtagok szerint ajánlott lap.
Máris -15k.
Nem kardoskodok az AMD mellett, csak most egy kicsit túllőtted a dolgot sasbácsi :)

Egy 970UD3P + FX8320 + 10k-s hűtő 78k-ból kijön... ha az asussal számolok, akkor kb 84. Szerintem nem rossz ár. De kinek mi szimpatikus...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#731) MiklosSaS válasza V!ck (#729) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De pont azert raktam bele a 990-es lapkakeszletet mert az intelnel is a Z97-et dobtam be es nem valami mATX -es olcso Z87-et.

Intelnel megvan az az elony hogy a legfapadosabb Z-s lapnan is vigan elszaladgal a processzor 4.2-4.4 korul, ami mar qrvara utos.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#732) lovas001 válasza MiklosSaS (#731) üzenetére


lovas001
aktív tag

Tegyük hozzá hogy FX procik marha nagyot emelkedtek még intelhez képset is. 50k omg 31 ért vettem ujonan 3év garral boxed editionba.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#733) V!ck válasza MiklosSaS (#731) üzenetére


V!ck
aktív tag

Egyik lap sem dzsunka amit írtam, hanem a legjobb 970-es lapok (normális keretek között). Akkor 30k egy Giga 990XA UD3, meg 35k egy M5A99X EVO és még mindig olcsóbb jóval. De amúgy annyira tök mindegy, kinek mi tetszik. A 970 UD3P-ben is elmegy az FX 4,6-on, ami szintén ütős nem rossz :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#734) norbert1998 válasza lovas001 (#732) üzenetére


norbert1998
veterán

én 41ért vettem a 8320-at, most is kb. annyi körül mocorog.

(#736) lotTóni


lotTóni
tag

Egy kellemetlen vita lezárásában szeretném a segítségeteket kérni.

Adott egy HTPC-NAS-Játékos konfig,ami a költséghatékonyság égisze alatt épülne.
A játékos része nyilván az adott IGP nyújtotta terep.

A vita két résztvevője:
i5 4440 (4460),illetve az A10 7870k.

Külön "bonyodalom",hogy az adott konfig m-ITX alapokon kezdődik.

Kérdés: Mi lenne a legmegfelelőbb a fent említett cél(ok)ra?
Ha már játék: Szükséges több,adott esetben akár 16Gb ram,ami magasabb órajelen megy?

Előre is köszönöm a válaszokat! :C

PS: Nem célom a flame.

....two beer or not to be....

(#737) MiklosSaS válasza lotTóni (#736) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha csak IGP-en szeretnel jatszani , akkor az APU oda rendben van. Ez a kombo jo is lenne:

MSI A88XI AC V2 + A10-7870K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#738) lotTóni válasza MiklosSaS (#737) üzenetére


lotTóni
tag

Köszönöm,pont ezt ajánlottam a leendő tulajnak! :R

És a több rammal mi a helyzet?Szükséges,vagy nem?

....two beer or not to be....

(#739) DR|FTK|NG válasza lotTóni (#738) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem szükséges, 2×4GB 2133MHz elég.

Énnekem nem érné meg az A10 7870K feléra, emiatt egy A8 7600-at vennék, de ez én vagyok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#740) lotTóni válasza DR|FTK|NG (#739) üzenetére


lotTóni
tag

A leendő tulaj e-pucuja 16Gb ramot kíván,Én meg nem vagyok semmi jónak az elrontója :DDD

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#741) norbert1998 válasza lotTóni (#740) üzenetére


norbert1998
veterán

Lényeg, hogy két ram modul a DC miatt meglegyen :K

(#742) blu79 válasza Victor91 (#126) üzenetére


blu79
addikt

- válasz (#126) Victor91 eredményére. Szia, én is megcsináltam 5Ghz-n ezt a tesztet cache tuning nélkül. Ez lett :

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#743) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Leválik a Radeon az AMD-ről

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#744) blu79 válasza MiklosSaS (#743) üzenetére


blu79
addikt

Erről én is olvastam pár héttel ezelőtt, és jobb lesz szerinted?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#745) MiklosSaS válasza blu79 (#744) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hát..ez jó kérdés. Lehet majd valaki negveszi külön csak a Radeont és akkor jobb lesz.
Csak nem értem miért öltek bele $milliárdokat 9 éve...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#746) Petykemano


Petykemano
veterán

Abból mennyi igaz, hogy az intel c++ compilere más gyártók arcitektúráinak kárára téved, miközben fordít?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#747) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#748) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Meg egy bench...

6700K@4.6 GHz - 1.325 V

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#749) blu79 válasza MiklosSaS (#748) üzenetére


blu79
addikt

Ez igen ez már valami :) , mennyin mennek a memóriák?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#750) MiklosSaS válasza blu79 (#749) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

2666 MHz, 1.2 V, CL15.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.