Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-18 16:20:34

LOGOUT.hu

Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) rambustibi válasza bozont (#446) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem azon a bench beállításon futtattad, mint mi.

synthattik fórumtárs sem.

pzolika sem.

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#452) V!ck válasza rambustibi (#451) üzenetére


V!ck
aktív tag

Kipróbáltam, max preset ugyanaz, mindent maxra tesz, és ugyanannyi pontot dobott nekem :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#453) MK VII válasza MiklosSaS (#436) üzenetére


MK VII
veterán

Nem egy elveszett gyerek az biztos. :)

Lekaptam én is ezt a bench-et.. Lássuk mit hoz a Pentium. :D
Nemsokára jövök az eredménnyel.

(#454) pzolika9512 válasza rambustibi (#451) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

akkor milyen beállításokon nyomtátok ? én maximum, fullhd teljes képernyő :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#455) rambustibi


rambustibi
őstag

Final Fantasy beállítások:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

És természetesen DX11

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#456) pzolika9512 válasza rambustibi (#455) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

ezek voltak beállítva, nálam ez simán a maximum rakás eredménye, atnéztem kétszer is, és ugyanez :R

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#457) rambustibi válasza pzolika9512 (#456) üzenetére


rambustibi
őstag

Akkor nálam és V!ck-nél miért "Custom" nálatok pedig "Maximum" ? A pontszám felett van ;)

Csinálj képeket és megmondom, hol "hibádzik" a dokument :K

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#458) pzolika9512 válasza rambustibi (#457) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

én se tudom, a beállításokban arra mentem simán hogy maximum






[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#459) rambustibi válasza pzolika9512 (#458) üzenetére


rambustibi
őstag

Az kevés, mást is kell állítani, azért linkeltem a 6 oldalt ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#460) pzolika9512 válasza rambustibi (#459) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

csak sz*rul rakta fel, elcsúsztak a kódok :R

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#461) rambustibi válasza pzolika9512 (#460) üzenetére


rambustibi
őstag

Ugyanaz, csak nincs a customra rakva

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#462) V!ck válasza rambustibi (#457) üzenetére


V!ck
aktív tag

Azért hibádzik, mert mielőtt pl gondolkoztam volna, oldalanként állítgattam mindent maxra, ahelyett hogy kiválasztottam volna a max presetet, ami ugyanaz :DDD

(#463) rambustibi na jó de ennyire??? nemá egy R9 270X annyit menjen, mint egy sz*ros 750Ti... :F

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#463) rambustibi válasza V!ck (#450) üzenetére


rambustibi
őstag

Tuti Nvidiás mert ott a Gameworks logó :K

V!ck, nyugi, én is ezt csináltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#464) MK VII


MK VII
veterán

CPU: 4,5ghz
VGA: látható.

(#465) norbert1998 válasza MiklosSaS (#449) üzenetére


norbert1998
veterán

Előlapi USB 3.0-át, ventivezérlést abba belekötni és kábelmenedzselek. Meg visszaraktam a Macho gyári ventijét.

OFF-ON:
Amúgy mekkora már, hogy a saját topikba mindenki szétoltja a másik gyártóhoz tartozó embert, ha valami olyat szól, itt meg tök békésen elvagyunk egymással? Ez valami k*rv@jó! :C
De most tök komolyan :K

[ Szerkesztve ]

(#466) MiklosSaS válasza norbert1998 (#465) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jobb a gyari venti? Tesztelted?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#467) norbert1998 válasza MiklosSaS (#466) üzenetére


norbert1998
veterán

Még nem.
Mindjárt, amint rendet dobok, megnézem mégöccö' a krízis 3at.

(#468) pzolika9512 válasza norbert1998 (#465) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

ez igaz :K

én szeretem az intelt, mindig is intelem volt, de ez a proci 20 ezer volt újonnan, ahogy nézem i5-től sincs olyan vészesen lemaradva, pedig 30 ezer a különbség

lényeg a lényeg, kevés volt a pénzem gépre, és nem is tudtam volna előreláthatólag többet összeszedni :R :U és mindenképp 4 magot szerettem volna...mert már untam a 2 magot :DDD fejlesztéssel sincs gond, mert nem tervezem 2-3 éven belül, amikor meg lesz rá keret akkor jöhet i5/i7

már csak egy ssd-re fáj a fogam, ezek a sima hdd-k nagyon visszafognak (boot idő, program indtiás stb.)

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#469) MiklosSaS válasza pzolika9512 (#468) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vitathatatlan....minoseget es gyorsasagot meg kell fizetni. Sajnos az AMD a Zen-ig hatranyba van gyorsasagban...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#470) norbert1998 válasza pzolika9512 (#468) üzenetére


norbert1998
veterán

már csak egy ssd-re fáj a fogam, ezek a sima hdd-k nagyon visszafognak (boot idő, program indtiás stb.)
ne is mondd. kománál még hdd van, ráadásul jól telepakolva az 1 ttb, olyan szinten hihetetlen lassú a gép, hogy nem hiszed el. mire a steam ejelentkezést behozta (az automatikus indítással), én addigra ssd-vel már crysis3 multiban be voltam lépve, és már nyomtam is a játékot, pedig a szerverre kapcsolódás sem két perc.

végy ssd-t, nagyon nem bánod meg :K

(#471) pzolika9512 válasza MiklosSaS (#469) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

sajnos, de remélem a jövőben másképp lesz, és majd emiatt fellendül a proci piac (amd-intel versengés miatt) :R

norbert1998

tudom, tudom :DDD szeretnék is venni egy ssd-t minnél előbb, de max talán novemberre lesz annyi pénzem

sajnos érettségi ballagásából befolyt pénz már ki is folyt a kezem közül, és nem dolgozok még, mert még tanulni szeretnék (enyhe túlzás, inkább kell) :U

[ Szerkesztve ]

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#472) ffodi válasza rambustibi (#445) üzenetére


ffodi
veterán

Referenciának:

4930k @ 4,6GHz
980Ti 1500/2000 MHz

Ez a 24/7-es beállításom.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#473) MiklosSaS válasza ffodi (#472) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo az a processzor :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#474) ffodi válasza MiklosSaS (#473) üzenetére


ffodi
veterán

Az már egyszer biztos. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#475) MK VII válasza ffodi (#472) üzenetére


MK VII
veterán

Na az úgy nem semmi... :D
Gratulálok.. Kemény a vasad :)
Pár zsíros deszkát még be kell lapátolnom a gépbe, hogy elérjek ilyen pontszámot :D

Lefuttattam 4,6ghz-en is egy tesztet.. 2 ponttal lett jobb amit gyanítok, hogy nem annak a 100mhz plusznak köszönhetek..

Gondolkodtam egy 4690K procira cserén, de úgy látom, hogy inkább VGA cserén kéne gondolkodnom.. Elég karcsú a VGA a procihoz képest.. Elbírna az még többet is..
Hiába.. Eljárt a 6950 felett az idő..

(#476) norbert1998


norbert1998
veterán

Lefuttattam én is.
Full hd, fullscreen, maximum-on, dx11.
7290 pont.

Extremely high-t ír performance-nak

Képet nam rakok, ha nem baj, lusta vagyok rá :P

(#477) rambustibi válasza ffodi (#472) üzenetére


rambustibi
őstag

Szép eredmény ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#478) MK VII


MK VII
veterán

Alap 3,2ghz. VGA ugyan úgy 840/1375..

Az már tiszta, hogy tök feleslegesen húzom a procim ehhez a VGA-hoz 4,5-re, mert alapon is kihajtja annyi különbséggel, hogy így 78-85%-on dolgozik a proci 4,5ghz-en meg 38-45%-on.
De hogy miért lett több a pontszám azt magyarázza már el valaki nekem! :)

Asszem új VGA után kell nézzek. :)

[ Szerkesztve ]

(#479) V!ck válasza ffodi (#472) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ez a kemény nem a kád széle.... Összegezve: az FX essehajcsaki :/

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#480) ffodi válasza MK VII (#478) üzenetére


ffodi
veterán

Ez simán belefér a mérési hibahatárba.

Az új vga tényleg időszerű lehet. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#481) Habugi


Habugi
addikt

Mivel szeretem az NV-s/Gameworksös benchmarkokat mint üveges a hanyatesést, ellenállhatatlan kényszertől vezérelve lefuttattam magam is ezt a csudát.. :D

nemhajcsakiTibi féle részletes beállítások..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#482) mackosajt válasza MiklosSaS (#469) üzenetére


mackosajt
addikt

Az intel meg ár hátrányban van.
Sajnos a konkurencia lemaradása miatt gátlástalanul, vagy néha pofátlanul képesek magas árcédulát rakni egy pár dologra.
Sok esetben sajnos nem tudnak annyival többet, mint amennyivel drágábbak. Sőt, ritkán azért, de akad olyan eset is, amikor a sokkal olcsóbb termék, kicsit megcibálva a száját, üti a drágaságokat.

Norbert! Olvastam a vázlatod, de igazából valahogy úgy gondolom, miután sokan lefuttattunk hasonló teszteket, hasonló/öregebb/újabb procikkal, hogy igazából nálad valahogy az a lap nem egyszerűen csak hulladék minősége miatt limitált, hanem extra negatív hatással is volt esetenként a teljesítményre, így az összehasonlítások esetenként kicsit olyanok, mint amikor a sántát indítjuk egy futóversenyen, és még Pistike a 6.b-ből is előtte ér be. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#483) Mahrenburg válasza norbert1998 (#465) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Persze a VIA-sokat most is kirekesztették, pedig azt hittem, hogy a topic címében a "vs" a "VIA System"-et jelenti... :O :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#484) MK VII válasza ffodi (#480) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen.
Csak néztem az árakat és hát.... 270x kb lópikulával erősebb a jelenleginél.. 280/280X-re látom értelmét cserének.. Bár sajnos azok is elég drágák nekem még használtan is.. 50K-t kb fél év alatt tudnék összekukázni addigra meg már azok is leáldozóban.. Ugye aki sokat dolgozik keveset keres.. :DDD

(#485) mackosajt válasza Mahrenburg (#483) üzenetére


mackosajt
addikt

:C :C
Burgonya, te sose változol!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#486) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#483) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

VIA-s vagy?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#487) V!ck válasza MiklosSaS (#486) üzenetére


V!ck
aktív tag

Na hol a te bench eredmenyed? Vagy ilyen sok idot vesz igenybe a ps utomunka? :D

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#488) norbert1998 válasza mackosajt (#482) üzenetére


norbert1998
veterán

Ahogy írta keresztapám is, a lap tényleg nem volt jó hatással, de ekkora különbséget 10000% nem okozott.

(#489) MiklosSaS válasza V!ck (#487) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Uton haza fele, kb 2 ora mulva erek haza.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#490) Habugi válasza norbert1998 (#488) üzenetére


Habugi
addikt

Azért a 10k %-al való dobálózás előtt tisztázandó hogy fogalmad se lehet, gyakorlati tapasztalat híján.. :R

medvesajt Bulldozere is "csak" 2x volt gyorsabb mint elvtársUrunké és ugye ezek még csak nem is Visherák. :N
Angliában élő haverom szintén hűtetlen VRM-s 4+1es lapban hajtja a 8320asát, alulfeszelve.., a tavalyi nyárból két hétnyi esti játékidő ment el arra, hogy ez a játék: [link] ne droppoltassa, akassza meg a gépét 5percenként.
Gondolom érzed hogy ez azért nem egy Crysis 3.. :DDD (cserébe állati jó játék! :K )

Az a lap amiben használtad alkalmatlan 8/9***-es FX-ekhez, akkor is köbgyököt futnak ezek a procik ilyen lapban ha ventivel megfujatod a VRM-et és nem kakukkol egy vagy több mag lépten nyomon.

Ott van még nálad, ha éppen unatkozol rakd össze, leveszem az órajelet 4Ghz-re és egyszer s mindenkorra eloszlatjuk ezt a csúnya ködöt/félreértést! :K :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#491) MiklosSaS válasza Habugi (#490) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem az igazsag kozeputon van. Annyira azert nem droppolja le az FPS-t, kulonosen olyan jatekban ahol szerinted nem annyira processzor zabalo.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#492) bombibmw


bombibmw
veterán

Megcsináltam már én is, vagyis a gép. :D
Proci 4,4GHz-en, VGA 1450/7000

(#493) Habugi válasza MiklosSaS (#491) üzenetére


Habugi
addikt

Ezzel simán együtt lehet élni hogy szerinted mit mennyire droppol le. :B

Szobahőmérséklet/szellőzés, CPU fesz és még sok egyéb dolog függvénye. Az offosban leírtam nemrég egyik kalandomat 4+1es hűtetlen VRM-es lappal, abban egy 6300as fetrengett de valami rettenetesen.

Egy bizonyos feszen/VRM hőmérsékleten túl nemhogy töredék FPS-t produkál adott játék mert húzza magával a fetrengő proci a VGA-t de van olyan kakukk is hogy egyenesen leáll az egész hóbelevanc.
Ilyenkor még a TS is megy, van adatforgalom, áll 3-5mp-et mintha lefagyott volna (az ember nyúlna a restart gomb irányába csak ugye van TS kommunikáció..) majd egyszercsak folytatódik a játék. A másiknál (ezesetben nálam..) meg felugrik a kisablak hogy "waiting for XY..", mintha leszakadt volna a serverről.. :DDD
Na ha ez nem FPS drop akkor semmi nem az.., 10+ éves játékban, 1.2V alá feszelve.., kthxby

x+1edszer.., kalapom emelem norbert1998 előtt amiért úgy be tudta állítani a sajátját hogy kettő óránál tovább megtűrte, nekem ez eddig még egyszer sem sikerült, se úgy hogy a kezem alatt volt, sem távsegítséggel. :N Esetleg csak béna vagyok/voltam, simán elképzelhető, oké..

Ahogy medvesajt is, kizárólag azt nem tartom szerencsésnek, hogy esetében egy feltételezett teljesértékű 8320as van hasonlítva bármihez is, mert a 88. dolog az hogy éppen Intelhez, konkrétan.
Ha elektronikai fémhulladékról lenne szó, na az már egy egészen más helyzet lenne. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#494) MrM94 válasza Habugi (#493) üzenetére


MrM94
őstag

Annó nekem is sikerült olyan lapban beállítanom az efixet nem nagy ördöngősség.Sőt nekem 8120 volt amivel több szívás volt.Meg kell találni a technikát,és load közben meg játék közben nem droppol :K

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#495) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Itt a teszt, Rambustibi beallitasaival...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#496) V!ck válasza MiklosSaS (#495) üzenetére


V!ck
aktív tag

Uhh... :Y

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#497) MiklosSaS válasza ffodi (#472) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egy kicsin mulik es befoglak a skylake-el :P

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#498) mackosajt válasza MrM94 (#494) üzenetére


mackosajt
addikt

Nekem a "popókavics" 970 eksztrém4444Négy!!4 lapban a 8120 (neked is ez volt a kezdő kombód tudtommal) azt adta, hogy a nevéből az extrém a szívás mértéke.

Tettem én rá a VRM-re ventit, piszkáltam a biosban, egy jobb estén, játék közben bírta ugyan egy darabig, de utána hopp... jött a drop.

Sokadik nekifutásra untam meg, és vettem meg pont tőled a lapot, ami most is van. ;)
Azóta is áldom az eget, hogy sikeresen megszabadultam a "popókavicstól".

Szóval lehet zsonglőrködni, de érdekes, mióta "normális" lapban van, sokkal jobb a kapcsolatom a 8120-al.
Mert azt tegyük hozzá, nekem előtte nem volt AMD, csak VGA-ban.

Amúgy Habugi, tudom, "Istenkáromlás", de csináld már meg Norbi tesztjeit a te gépeden, 4.0 GHz-en.
Elvileg ha igazad/igazunk van, látnunk kéne így is, és neki nem kéne szerelnie, "csak" neked szívni ;)

Szidhatsz az ötlet miatt, de szerintem így lenne a legegyszerűbb.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#499) MiklosSaS válasza V!ck (#496) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak siman Intel Power :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#500) MrM94 válasza mackosajt (#498) üzenetére


MrM94
őstag

igy van de ha nem primeoltam nem droppolt 4.2 se.tuningolni pedig ottvolt a dirt 3 bench ha azalatt nem fagyott ki 20 sec utan akkor stabil volt.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD vs Intel processzorok topicja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.